|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nedonošenčki 2010
2.6.2010 12:32:14   
3Sonček3
IZVIRNO SPOROČILO: INAYA

Tudi naša mala princeska je bila rojena v 35 tednu. Imela je 2120 g in 46 cm, danes 2 meseca kasneje pa tehta že 4350 g in 53 cm. Lepo rastemo pravijo v razvojni ambulanti!Imamo težave z ad3 kapljicami saj jo zelo dajejo krčki odkar smo jih začeli dajati. Drugače pa sva se šele pred 14 dnevi začeli na polno dojiti, prej sem ji dodajala aptamil, ki pa jo je zelo zapiral, tako da sva se raje začeli navajati samo na dojenje in uspelo nama je. user posted image


user posted image user posted image user posted image za dojenje in za lepo napredovanje

Tut nam je pri 1 mesecu pediatrinja dala AD3 in smo tut mi po njih meli ful hude krče, pa sm jih nehala dajat in po cca. 1 tednu ko se je telo spucalo je blo uredu in živeli smo lepo, umirjeno življenje, dokler nam ni 26.5. spet napisala te user posted image kapljice in po treh dneh je biu že spet jok user posted image , sm jih tok zabrisala u smeti in jih nočm več vidt.
Kaj pa je sploh fora teh kaplc oz. je kej narobe če jih otrok ne dobi? Sej men ni teško, sm zakaj bi matrala reučko če ji ni treba kr drgač je ful zadovoljna punčka.


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu INAYA)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Nedonošenčki 2010
2.6.2010 13:35:56   
lenca1
Pri nas so te AD3 tudi izzvale hude krče (pri prvi hčerki). Nato mi je farmacevtka svetovala naj počasi povečujem dozo do 7 kapljic/dan in tako smo res naredili (1.dan -1 kapljico, 2.-5.dan-2 kapljici, 6-12.dan-3 kapljice in tako naprej počasi do 7kapljic/dan). Moram rečt, da je ful pomagalo. Enako sem naredila pri drugi hčerki in je AD3 sprejela lepo brez krčov (pri njej sem dozo povečevala 1x tedensko). Po navodilih pa naj bi vsak dan povečali kol. za 1 kaplj. do doseženih 7kapljic/dan.

Probajte tako, če pa še vedno ne bo bolje pa pojdite do P in naj vam predpiše kapljice D3 od Plivit-a, po katerih otroci naj ne bi imeli krčev. Drugače pa se ti krči pojavijo samo na začetku jemanja in hitro minejo (vem pa, da je težko gledati svojega user posted image kako trpi in se zvija).

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Nedonošenčki 2010
3.6.2010 7:59:25   
3Sonček3
IZVIRNO SPOROČILO: lenca1

Pri nas so te AD3 tudi izzvale hude krče (pri prvi hčerki). Nato mi je farmacevtka svetovala naj počasi povečujem dozo do 7 kapljic/dan in tako smo res naredili (1.dan -1 kapljico, 2.-5.dan-2 kapljici, 6-12.dan-3 kapljice in tako naprej počasi do 7kapljic/dan). Moram rečt, da je ful pomagalo. Enako sem naredila pri drugi hčerki in je AD3 sprejela lepo brez krčov (pri njej sem dozo povečevala 1x tedensko). Po navodilih pa naj bi vsak dan povečali kol. za 1 kaplj. do doseženih 7kapljic/dan.

Probajte tako, če pa še vedno ne bo bolje pa pojdite do P in naj vam predpiše kapljice D3 od Plivit-a, po katerih otroci naj ne bi imeli krčev. Drugače pa se ti krči pojavijo samo na začetku jemanja in hitro minejo (vem pa, da je težko gledati svojega user posted image kako trpi in se zvija).


Ja res je navodila so taka da se doza vsak dan poveča za 1 kapljico. Js sm moji dajala 1 mesec pa je še vedno mela krče niso zginli. A če daješ D3 ti potem kasneje napiše še AD3 al kok to gre


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Nedonošenčki 2010
3.6.2010 9:50:57   
3Sonček3
http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/16976/prefrigana.html

_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
3.6.2010 12:51:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu 3Sonček3)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Nedonošenčki 2010
5.6.2010 7:17:47   
Tjasa27
oj!

sem še ena marčevka, tako da se s sonček in valen že "poznamo". Tudi moj sonček se je odločil, da ne bo počakal na marec in na svet pohitel že januarja, torej v 34 (5/7) tednu. Bili smo tri dni na intenzivni, v topli posteljici zaradi dihalne stiske, potem pa še en dan pod lučko, tako da smo bili na all inclusive porodnišnice 9 dni. Fant lepo raste in se celo malo preveč redi. Pri svojih 4 mesecih in 63 cm ima že 7,5 kg ampak kaj čmo če je pa flaša zakon. Dojit v porodnišnici zarad nizke porodne teže (2445g) nisem smela, potem nama pa ni več zalaufalo. En mesec in pol sem si še pumpala, potem pa so šle mlekarne v stečaj.

Zaenkrat (morm potrkat) razen tega da ga malo zateguje nimamo problemov, seveda obiskujemo razvojno in enkrat na teden fizioterapijo. Urban je pravi dobrovoljček, se na ves glas smeji, prijema igrače in si jih tlači v usta, prav tako tudi rokice. Obrača se še ne, ampak se s tem ne obremenjujem, se bo že, ko se bo njemu zazdelo.

A pridete dons na piknik nedonšenčkov? Jz ne vem, če nam bo uspelo, ker imamo že en piknik popoldne.

lp 

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
5.6.2010 19:09:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tjasa27)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Nedonošenčki 2010
5.6.2010 20:14:56   
Tjasa27
oj!

mi smo tudi oz. bomo dobili blazino. nam jo je fizioterpevtka odobrila user posted image  jutri bova z možem uredila kotiček v bodoči njegovi sobi, kjer bomo telovadili.

valen user posted image user posted image user posted image  super za izvide!!!!!! zakon!!!!

našega bančija merijo v eni kao napravi, ko da glavo čist do konca in stegnejo noge, da niso nič pokrčene. sicer pa vsakič namerijo mal drugač. pri njemu so namerili 63 pa nobenega bodija 62 ne spravim več gor, že 68 so vprašljivi. je pa od bodija do bodija različno.

na fizio delamo vaje da bi se prevalil na bok, tako da dam obe njegovi roki na kolena in ga prekucnem, potem ko ga imam na boku ga povlečem po bušiju, da glavico dvigne, potem ko ga imam pri sebi na kolenih, morm dobit njegovo pozornost in razpirat pestke, ki jih še kar stiska. za sedenje pa mi še ne delamo vaj. tud za prekucnit je fizioterapevtka in na razvojni rekla, da imamo še čas. moji svakinji in eni prijateljici so se donošeni otroci prevalili šele pri 6 mesecih, tako da me to še ne skrbi.

bolj me skrbi kaj bo, a bo naprej vse ok. sicer me je fizioterpevtka potolažila, je rekla, da je po svojem obnašanju v povprečju, torej da ni nič slabši (in seveda nič boljši) od večine otrok ki hodijo k njej.

sej kakšen dan sem super, si mislim, ženska pa kaj ti je, kaj kompliciraš, poglej kakšen super fant je banček, kako se lepo odziva, kako lepo napreduje, se smeji in je zadovoljen. kakšen dan je pa katastrofa, samo gledam kaj vse je narobe, kaj bi vse mogu narest pa ne in jokam in razmišljam kaj bo če bo. kaj bo če kasneje zvem, da je kej narobe, jz enostavno ne vem kako bi to prenesla. no in ko pride tak dan, začnem še sebe krivit in razmišljat zakaj je prišlo do prezgodnjega rojstva, a sem kej narobe naredila, čeprav sem bila skoraj celo nosečnost na bolniški, najprej zaradi bruhanja, potem zaradi krvavitev, ampak nikoli do 32 tedna mi ni nihče povedal, da mi grozi, da bom bolj zgodaj rodila. šele v 32 tednu mi je g rekla, da se je spustil že zelo nizko in da naj takoj ob popadkih laufam v p, da mi bodo ustavili porod. ampak kaj ko mi je odtekla voda.

se opravičujem za mal bolj tak post, ampak sej ne more biti vedno vse veselo, ne

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Nedonošenčki 2010
5.6.2010 20:53:47   
Najaa
valen, ta merjenja so vsa bolj tako. Čisto natančno ga ne moreš zmerit. Jaz sem vedno vedla po oblačilih, koliko približno meri.

(odgovor članu Tjasa27)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Nedonošenčki 2010
6.6.2010 13:51:31   
3Sonček3
tut pr nas merjo tko da jo dajo v eno tako napravico pa ji nogice stegnejo, pa sm kr zadovoljna z njihovimi ugotovitvami,mi štimajo z oblačili in z mojimi merjenji doma (šivilski meter user posted image user posted image user posted image ).
piknika se nismo udeležili, morda drugo leto ko bo tut sama dojemala mal bolj svet okol sebe, pa bo mel več koristi ta izlet.

punce a se vaši dojenčki tut slinjo ko kakšni kužki user posted image user posted image user posted image
roke v usta, slina, drgnjenje jezička ob dlesni in cmokanje,... dejte mi rečt da je to normalno in da nisonapoti že zobki, madona mi smo stari šele 3 mesece...sicer pa sm prebrala da je izraščanje zob dedno (če sta starša hitr dobila zobe lahko to prčakuješ tut pr otroku) tko da ...mislm da bojo kmaluser posted image


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Nedonošenčki 2010
6.6.2010 14:03:27   
Najaa
Naša tadruga se tak slini da joj! Že od kakega tretjega meseca pa vse do danes, ko je stara en dan manj od 16m user posted image (jutri bo) se še vedno slini slini slini... Pri nas so slinčki del obvezne opreme že kakšno leto dni. Ja, seveda od zobkov sam slinjenje še ne pomeni, da bo čez en teden zobek ven pokukal.

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Nedonošenčki 2010
6.6.2010 14:09:57   
Kiya
Mi se tudi nismo udeležili piknika, saj smo šele dobro prišli domov user posted image

Včeraj sem tehtala našo punco in že ima 2kg, v torek imamo pediatra (kontrola teže in cm) pa bomo vidl bolj natančno kako napreduje.

Kakšne vaje dobite v razvojni in kako pogosto hodite? Smo dobili napotnico in se naročili, ampak zaradi dopustov imamo prvič šele julija.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
6.6.2010 15:37:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kiya)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Nedonošenčki 2010
6.6.2010 15:47:36   
3Sonček3
IZVIRNO SPOROČILO: valen

Kiya ti si pa kar zgodaj rodila. Prava pravcata nedonošenka ta vaša Julija. Glede vaj.. Hmmmm.. Po moje vas bojo zaenkrat le opazovali in vas seveda naučili handling, kar pa mislim, da si se ga že naučila, glede na to, da ste bile kar nekaj časa v bolnici. Vsaj pri nas je bilo tako, da najprej malo opazuje če pravilno prijemam, previjam... Pol jo je nevrofiziot. prijela v roke in mal ''''premetavala'''' naokoli (hehehe), da vidi kako se mišice odzivajo. Pa malo masaže.. Konkretno se začne nekje po 3 mesecu (vsaj tako pravi naša NFTH). Sicer pa je meni najprej pokazala par prijemov, da se obdrži glavica na sredini (to že na neotanalnem oddelku) in da delajo trebušne mišice. Naslednjič nobene vaje, samo fiziot. je delala z njo. Pol mi je pokazala vaje za obračanje na trebušček (zelo enostavna vaja). Nazadnje pa je hotela pokazat priprave na posedanje (pri 3,5 mesecev) ampak naša ni sodelovala saj se je drla ko nora celih 40 min.

3Sonček3... kot opažam se vsi pri teh mesecih zeloo slinijo in tlačijo roke v usta. To dela naša in še vsaj 3 pupce, ki so se rodile februarja. Zobe sva tudi jaz in moj dragi kar zgodaj dobila. Moj brat je imel prvil zobek že pri 3, jaz pa pri 4 mesecih. Moj dragi pa tudi nekaj pred 5 mesecem. tut pr men je tko In tudi jeziček obrača na vse strani, kod da bi ga zvečila. Sumim, da je nehala ''''govorit'''', ker ima preveč posla z rokicami.

Kaj mi lahko poveste, če se vaši otročki pri 3 mesecih že ful oglašajo? Moja se ne :((. Še teden dni nazaj je več govorila kot ta teden. Še vedno pa recimo ne vriska, se ne smeji naglas. Odpira usta, kot da hoče kaj povedat, pa na koncu nobenega glasu. Ok, mal me je strah, da ni kak center za govor prizadet. Res upam, da ne. Na momente pove ''''aguuu'', ghhh, aaa'''', sam to zelo malokrat na dan.

In še to.. a se vedno obrnejo, ko jih pokličete al na glas govorite, pojete,...?



Js sm lih ta teden opazila Sanjo kako se DERE, vriska in podobne stvari user posted image user posted image user posted image govorila je že prej ful velik in se smejala.
Ne, ne obrne se vedno ko jo pokličemo, če je naprimer bolj "zaposlena" s kakšno drugo stvarjo je ne gane tut mamin glas ne


< Sporočilo je popravil 3Sonček3 -- 6.6.2010 15:48:20 >


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Nedonošenčki 2010
7.6.2010 13:16:26   
Kiya
Naša samo momlja ampak je mislim, da še "premlada", da bi se že konkretno oglašala.

Sem končno dobila kardiologa in jo naročila na pregled, se je pediater odločil da gremo v kontrolo čeprav se je Bottalov vod zaprl že v porodnišnici.
Jutri imamo kontrolo teže v ZD, naslednji teden pa pregled pri kirurgu zaradi kile user posted image

Jaz sem še bolj sveža v primerjavi z vami, saj so vaši otroci že dlje časa doma user posted image . A mi lahko katera pove koliko časa naj še oblačim dvojne rokave? Glede na zdejšnje temperature bi pomoje lahko že kar kmalu imela le ene dolg user posted image

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
7.6.2010 14:25:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kiya)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Nedonošenčki 2010
7.6.2010 15:32:32   
Kiya
Valen a kot doječa mati pa ne moreš biti v Soči?

Vem, da so punce v porodnišnici bile notr potem kot doječe matere, sama sem se vsak dan vozila z LPP, ker sem itak iz Ljubljane in je bilo doma lepše in boljše za psiho.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
7.6.2010 17:12:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kiya)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Nedonošenčki 2010
7.6.2010 22:29:41   
3Sonček3
IZVIRNO SPOROČILO: Kiya

Jaz sem še bolj sveža v primerjavi z vami, saj so vaši otroci že dlje časa doma user posted image . A mi lahko katera pove koliko časa naj še oblačim dvojne rokave? Glede na zdejšnje temperature bi pomoje lahko že kar kmalu imela le ene dolg user posted image



js ji oblečem lanene hlačke pa štumfke (če se mi zdi da so potrebni) pa bodi z kratkimi rokavi, čene je vsa pikasta od vročine


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Nedonošenčki 2010
8.6.2010 15:19:06   
PapuaNG
pozdravljene,


sama sicer nimam nedonošenčka, ampak redno spremljam tole temo in navijam za vaše malčke. Bi rada samo pomirila mamice, ki jih skrbi, ker se malčki ne oglašajo preveč-naš ni nikoli kaj dosti vriskal, tam nekje do 7. meseca ali še kasneje je govoril samo uuuuuuu pa oooo user posted image Zdaj pri enem letu sicer že zmore mama, baba in papa, to je pa tudi vse. Vse ob svojem času. Pa motorično je bil tudi nekoliko manj razvit zaradi ekstenzijskega vzorca (imel je tudi malo asimetrije) in nasplošno je bil len za gibanje, pa smo s FTh vse popravili. Pravzaprav se je z vajami razvoj pospešil, da kar nismo mogli verjeti.

Veliko sreče vsem malčkom in malčicam in čim manj težav, tako za njih kot za mamice user posted image

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Nedonošenčki 2010
9.6.2010 9:47:33   
3Sonček3
Dobro jutro user posted image
Res je dobro, učerej je Sanja bla budna od 18.30 do 21.30 ko je po kopanju dobila še zadnji obrok in mi je spala do joj sej se ne upam povedat da nebom kej pokvarla (ponavadi kadar jo pohvalm drug dan spet po starem), do 4.30 je spala user posted image user posted image user posted image sm bla zutrej mal v dvomih če mi je prejokala en obrok pa je nisem slišala user posted image . Sm bla ful navdušena in naspana in res ful dobr, upam da bo obdržala tak tempo.
Hvala PapuaNG za spodbudne besede in user posted image user posted image user posted image za vašega malčka.

Neki me pa zanima a vas vaši malčki kej oponašajo, naša se ful trudi vsako stvar ponovit za nami najbl smešna je ko ji mami nrdi grrr (s slino v grlu) ona je pa večkrat nima kr use vn spluva in potem gleda flaško z vodo kao dej mi mal da si navlažim usta in potem še ona dela grrrr user posted image user posted image user posted image ma je tak sonček


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   [Brisano sporočilo]
9.6.2010 13:50:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu 3Sonček3)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Nedonošenčki 2010
9.6.2010 14:06:47   
3Sonček3
naša pupa kr dost drži noge v luft in brca z njimi, sploh na trebuščku

_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Nedonošenčki 2010
10.6.2010 11:26:40   
nina68
Drage mamice nedonošenčkov!

Tudi jaz imam malčka , ki je bil rojen 4 tedne prezgodaj v 36.tednu v oktobru 2009. In tudi mi smo imeli probleme z zaskrbljenostjo, kadar ni počel isto kot njegovi vrstniki rojeni v istem mesecu.Je pa počel stvari, ki so jih počenjali dojenčki rojeni v tisem mesecu, ko bi moral priti sam na svet- november 2009. A sem se počasi skulirala in se sama sebe tolažila, da bo že osvojil kar mora znati. In tako, še to počnem sedaj. Eni osvojijo prej drugi pozneje in tudi vaši malčki bodo nadoknadili vse zamujeno, včasih še celo v kakšni stvari prehitevajo. Zato vam dobronamerno svetujem, vzamite jih kakršni so, opazujte jih in delajte z njimi, tako kot vam sami narekujejo.
Valen, vem, da si zaskrbljena glede na situacijo, ki jo imaš in kar si doživela z Valentino, vendar vzami svojo sončico tako kot ti ona narekuje, ker ti bo sama pokazala kaj si želi. Glede zdravnikov in FT pa ti svetujem, da jih vseeno vzami malce z rezervo, ali pa probaj poiskati še kakšno drugo mnenje za tvojo mirnost. Pravijo, da več glav več ve.
Zato mamice pogumno naprej in veliko veselja z vašimi sončki.

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Nedonošenčki 2010
16.6.2010 11:06:31   
mojca976
Pozdravljene,
tud jaz sem rodila 4t prezgodaj, v 36t in so mi porod sprožil, tak da sem rodila v slabih 3 urah. Moj mali je bil velik 43 cm, težak pa 1720 g. Porod so mi pa sprožil zaradi odluščenja posteljice; ker mali v maternici ni pridobival na teži že dober mesec. Je pa tretiran tud ko zahiranček. Bil je na odd. EINT slab dan, potem sem ga imela ves čas ob sebi, sicer v topli posteljici, iz katere je prešel na navadno 4.dan, 6.dan pa odpeketala domov. Dojila ga nisem, čeprav sem ga pristavljala, pa je 3x potegnil in zaspal, tak da sem si črpala še kak mesec, potem pa prešli na AM Pre, sedaj pa smo na Novalac proti kolikam. Danes je star 3m, težak je 4980 g in velik 57 cm. Imamo pa RA 23.6. Drugač pa zelo žlobudra, sploh na previjalni, se smeji, prime pa zaenkrat igrač še ne. Kravce past sovraži (se dere ko jesihar).
Me prav zanima, kaj bo dr. v RA rakla, tak da komaj čakam drug teden.

(odgovor članu nina68)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?