|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nedonošenčki 2010
16.7.2010 14:49:35   
Kiya
Ja manj kot kilo je imela ob rojstvu user posted image

Nisem opazila, da bi imela zaradi kapljic krče, mislim, da jih je imela zaradi hrane ki sem jo zaužila. Sedaj ni več krčkov, ji pa vseeno dajem bio gaia za izboljšanje imunskega sistema.

Mi je pa danes nekaj polivala, upam da je le vročina kriva in je prehitro jedla user posted image Vzglavje sem preventivno dvignila, zdej bom pa vidla ali se bo to še dogajalo user posted image

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Nedonošenčki 2010
19.7.2010 11:08:49   
scarlett_
pozdravljene!
mi imamo pa že od četrtka zaprto ritko .. tkooo je boga! user posted image sem ji dala donat, sladke kamilice, komarčkov čaj .. vse kar so mi naročili .. dajem ji samo adaptirano mleko, če slučajno sem jst kej takega pojedla .. pa masirava jo po trebuščku .. uglaunem nobena stvar ne pomaga .. imate še kakšen nasvet?
sicer pa tudi moja je grozno težko prenašala tisto vročino, kar dol ji je teklo, ni mogla spat, da je bila že čist zmatrana .. in isto mi je polivala .. bogi si v tej vročini!
kako je pa kaj pri vas?

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Nedonošenčki 2010
19.7.2010 12:48:37   
koala
scarlet sicer je ukrep ki sem se ga jaz poslužila samo enkrat, torej v skrajnem primeru ampak mojemu sinu je ful pomagalo da sem konico termometra namočila v olje in potem konico čisto nežno potisnila v ritko, kot bi merila temperaturo, malo nežno pomigaš... mojemu je ful pomagalo.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Nedonošenčki 2010
19.7.2010 19:42:21   
scarlett_
koala sem klicala še k pediatru in so mi isto rekl .. in sva že naredla to, pa še vedno nič! po kolikem času je pa tvojmu sinu to pomagal, da se je pokaku? moja ne more zdej niti jest več, najprej mi je mleko zbruhala, potem pa še sladke kamilice (po kterih nej bi šla kakat) .. lula pa ogromnoooo, se bojim, da to pa tudi ni ok .. user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Nedonošenčki 2010
19.7.2010 20:09:46   
nina68
Scarlett katero AM pa ji devaš? Mogoče jo AM zapira. Probaj še kakšnega drugega npr. Novalac AR ki je tudi proti krčem ali pa DM-ovo mleko BAbylove, ki je lahko prebavljivo in ustreza mnogim dojenčkom. Čelula pomoje ni nič narobe. Če bi plenička bila suha pol bi pa blo narobe.

< Sporočilo je popravil nina68 -- 19.7.2010 20:11:10 >

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Nedonošenčki 2010
20.7.2010 8:19:09   
koala
scarlet moj je kakl čez 5 minut in to obilno, je pa res da je moj bil dojen. Mogoče jo res AM zapira. A ji dodajaš kakošen čaj ali vodo? Ker mojemu se je kljub dojenju po želji od 3 mesecadalje dogajalo da je težko kakal če ni pil dodatne tekočine.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu nina68)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Nedonošenčki 2010
20.7.2010 21:12:15   
scarlett_
no moja je potem učeraj zvečer kakala, se mi je kar oddahnilo, ampak zdaj pa od takrat spet nič .. ponavadi je bilo pred zaprtjem tako, da je bila vsaj mejčkno pokakana, ko je mela vetrove .. zdej pa nič .. ampak zdaj ji ne bom več dajala kamilic in to, u četrtek mava prvi preged pri pediatru, pa bomo videli .. upam, da je samo zaprtje, da niso to kakšne okvare .. user posted image
sicer pa je am pomoje ne zapira, ker ga ima že skozi od rojstva .. nisem nikoli imela zadosti mleka, tudi za toliko kolikor ga imam, jemljem tametil tablete .. dajala sem ji pa prekuhano vodo in komarčkov čaj .. ene 15 ml pred vsakim hranjenjem .. a je to zadosti? user posted image ji dam več?
z dojenjem sva pa še vedno tako, da je prikloplena gor eno uro, sicer vleče, ampak potem po 15min, ko jo dam v posteljico spet lakota .. se mi zdi, da se ona bolj crklja .. user posted image
kako so pa kaj vaši sončki? greste kaj na morsko stran pogledat?

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Nedonošenčki 2010
21.7.2010 8:01:53   
bambixxx
Pozdravčke,

mi smo že ujeli domači ritem, tako da sva atija kar nazaj v službo poslala user posted image .

Tibor lepo napreduje in ima že 2800g, je pravi mali požeruhec, saj ob veliki lakoti poje tudi 110 ml na obrok, če je treba. Jaz mu dajem samo prekuhano vodo za piti občasno, kadar je žejen v tej vročini. Količinsko pa kolikor sam hoče spiti. Čaj so mi zaenkrat odsvetovali (pediater, patronažna). Smo se že tudi kopali, ampak ni bilo lušno - mora mama še malo potrenirat user posted image .

Danes nam pridejo zmontirat klimo - končno!!!user posted image user posted image user posted image

Scarlett_ glede kakanja pa imajo naši mali sončki pravico, da par dni (3 ali 4) ne kakajo. To ni nič narobe. Če traja dlje časa, pa pokliči ali obišči pediatra. Jutri na pregledu pa boš tako dobila vse odgovore od zdravnika.

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Nedonošenčki 2010
21.7.2010 12:14:15   
katy83
pozdravljene.
Tudi jaz oz. midva bi se vam rada pridružila, če naju sprejmete.
3sonček3 bravo za temo. user posted image user posted image user posted image

Torej, Timotej se je rodil 18.marca2010 v 35t 4/7 dni. Porod je trajal 8 ur in pol, s tem da sem bila že 3 dni prej v porodnišnici, ker sem imela popadke na 5 minut, ampak se nisem odpirala, ker pa je bilo še prehitro za sprožitev mi niso mogli kaj dosti pomagat.user posted image   No, to je pozabljeno, rojevala sem sicer z epiduralno, ampak ni ravno tako prijela kot bi morala, ker so me po drugi strani filali z umetnimi popadki. Ob 4.00 se je rodil Timotej težki 2320g in velik 47cm, Apgar 3,5,8. Ker ni takoj zadihal, so ga aspirirali in po 2 minutah se je naš junak zajokal. user posted image user posted image user posted image  dali so ga v inkubator, ampak ni bilo nekih posebnih težav, postal je pravi jedec, na dojenje je že 2 dan v bolnici pojedel 50ml, dobila sem ga k sebi vendar ne za dolgo, ker je fasal zlatenico. potem pa so ugotovili, da še streptokok. user posted image   No, po 1 tednu se je zlatenica porihtala, sva šla domov, za streptokok pa se itak ne ve kake bodo posledice ali pa jih ne bo. So mu še 1x kri vzeli in je bilo vse ok. user posted image

Zdaj smo stari 4 mesece, težki 6600g in veliki 60cm. Naš junak je enak svojim vrstnikom, lepo se razvija, se smeji, uživa ko je nagecuser posted image . na razvojni ambulanti so rekli, da je ok, tak da smo veseli. user posted image user posted image user posted image


Kaj več še vam drugič napišem, všeč mi je da je odprta ta tema. Lep dan vam želim.

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Nedonošenčki 2010
21.7.2010 12:23:35   
bambixxx
dobrodošla katy83!

tvoj pikec se je pa zelo lepo poredil v 4 mesecih user posted image

super, da ste vse rešili. glede posledic pa je meni pediatrinja rekla, da si lahko oddahnemo šele ko bo šel v 1. razred in ne bo imel težav pri branju in pisanju user posted image . Ampak smo pozitivni in upamo na najboljše.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Nedonošenčki 2010
21.7.2010 13:48:53   
Kiya
Bambi super, da ste se že navadili en na drugega user posted image

scarlett jaz bi na tvojem mestu zamenjala mleko. Mi smo ravno prešli iz pre na 1 in sem tudi zelo gledala ali bo zaprta ali ne, ker so mi svetovali, da se ob zaprtju zamenja mlečno formulo.

Mi smo imeli prejšnji teden razvojno ambulanto, so pokazali nekaj vaj, ki jih delava večkrat dnevno na previjalni, avgusta pa gremo na fizioterapijo. Ne vem niti kaj pričakovati, tako da bomo takrat videli kako in kaj.

Mala mi je pa začela polivati, predvsem sem kriva sama saj je bilo mleko pregosto in ni teklo (Muller ima baje bolj gosta mleko kot če ga kje drugje kupiš) ,pa smo šli na cucelj z večjo pretočnostjo user posted image , no zdej smo šli nazaj na prvotno in se je situacija izboljšala samo je hranjenje precej daljše.

Kako preživljate te vroče dneve? Midve sva čez dan v hiši, proti večeru pa pokukava ven user posted image

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Nedonošenčki 2010
21.7.2010 14:24:17   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: Kiya


Kako preživljate te vroče dneve? Midve sva čez dan v hiši, proti večeru pa pokukava ven user posted image



enako. Že komaj čakam, da bo pred hišo senca, da dam bazenček ven, pa malega malo namočim. Joj, to bo veselje. user posted image

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Nedonošenčki 2010
21.7.2010 14:27:42   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: bambixxx

dobrodošla katy83!

tvoj pikec se je pa zelo lepo poredil v 4 mesecih user posted image

super, da ste vse rešili. glede posledic pa je meni pediatrinja rekla, da si lahko oddahnemo šele ko bo šel v 1. razred in ne bo imel težav pri branju in pisanju user posted image . Ampak smo pozitivni in upamo na najboljše.


hvala za dobrodošlico. user posted image
Ja, res se je fajn poredil. user posted image  Sva bila pri 2 mescih malo kregana, ampak kaj naj, če pa bi samo jedel in jedel. No, dokler sem dojila, se nisem obremenjevala, zdaj pa ko imava AM, pa pač gledam malo na te ml, ker on je takšen požerušček, da bi pojedel koliko mu daš, pa če je to 200ml. Pol pa itak zbruha ven.

Ja, glede posledic se mi zdi, da vsi nekak tak pravijo. Ampak ja, pozotiva velja. user posted image user posted image user posted image


Bambixxx, vidim, da si ti tudi iz Mb. user posted image

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Nedonošenčki 2010
21.7.2010 16:45:36   
scarlett_
katy83 pozdravljena! user posted image  user posted image imava obe 35 tedenske .. user posted image
pri nama nič novga, pokakala se ni .. zdaj ji bom zamenjala mleko in začela dajat bio gaia kapljice, sicer pa niti ne delam več take panike .. sem ugotovila, da sicer bom do pubertete že siva in brez energije .. user posted image
a mi poveste prosim koliko tekočine jim dajete zdaj za pit, v tej vročini? (v ml) .. oz. koliko mislite, da ji dam jaz (stari bova 6 tednov) .. ker, če vprašam jutri pediatra mi bojo tako rekli samo dojenje ..
bambixxx user posted image za klimo in za dober ritem! jaz sem jo tudi včeraj kopala, ker jo je do zdaj vedno ati, pa sem jo skoraj utopila .. user posted image seveda spet pretiravam z besedami, kot ponavadi user posted image , ampak res mi ni šlo preveč dobro, se moram še navadit .. user posted image
mi gremo tudi ven zvečer, ko je manj vroče .. sicer pa se jaz nalivam z vodo in se trudim ne preveč premikat, ko je najhuje .. kar seveda ne gre, ker je preveč dela .. user posted image malo pa nekajkrat na dan malo osvežim z mokro brisačko .. user posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Nedonošenčki 2010
21.7.2010 18:43:50   
Kiya
Jaz našo kar večkrat na dan umijem s krpico, tako kot so nam to v porodnišnici pokazali, da se malo ohladi.

Jaz pripravim komarčkov čaj, pa ponavadi ne spije več kot 50ml, je pa res da bolj težko razločim kdaj je žejna in kdaj lačna. Nekako se orientiram po tem, da če začne jokat in tečnarit prej kot v 3h urah po obroku je ponavadi žejna, drugače pa lačna. Sej ne vem kako bi to drugače razbrala.

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Nedonošenčki 2010
22.7.2010 8:13:15   
bambixxx
Dobro jutro punce in mali sončki!

V življenju nisem vstajala tako zgodaj (6.30) kot zdaj z otrokom... ja to so majhne radosti, ki jih prinašajo dojenčki user posted image .
Naš Tibor je danes star 3 mesece - vse najboljše miško! roditi pa bi se moral včeraj. Upam, da ne bo vedno v življenju prehiteval stvari. Razen zdaj ko raste jih lahko user posted image .
Klima je zakon user posted image  - sploh ne bi šla več ven iz stanovanjauser posted image .

katy83 tudi naš je pravi požeruhec. Doma sva 2 tedna in v tem času se je zredil za 550g. Pri mami pač raje papa kot pri medicinskih sestrah, hehe.
ja tudi jaz sem iz Mb (Tabor Magdalena). Se lahko kdaj zmeniva za večerni sprehod s ta malimi, če želiš.

scarlett_ tudi jaz se malo otepam tega kopanja. Patronažni je šlo s tako lahkoto, sem mislila super, se bomo samo še kopali, nič več umivanja s krpico. Potem pa sem ugotovila, da ni ravno enostavno user posted image . No ja utopili jih ne bova, se bova že navadili. S prvim otrokom je vse enkrat prvič in novo in če smo vse ostalo pogruntali bomo še to, a ne? user posted image
Glede pitja sem tudi jaz ugotovila, da če začne tečnariti kako uro pred naslednjim obrokom, je žejen. Včasih zaleže že duda, dugače pa mu dam vodo - pa to samo ene 2x na dan, ne pred vsakim obrokom, ker potem ne bi nič pojedel, ko bi imel poln želodec vode. Spije pa kolikor sam želi, ca. 30 ml je dovolj.

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Nedonošenčki 2010
22.7.2010 8:26:32   
bambixxx
Kiya a ste kaj mešali pre in 1 ali ste čisto zamenjali? meni so svetovali naj 2 tedna dajem pol pol, ko user posted image  doseže težo 3400g, potem pa samo še 1.
sicer smo pa tudi mi imeli težave s pretočnostjo cucljev. Aventov z 1 luknjo nič ne teče, tisti s tremi "hitrostmi" pa preveč, ker je šele od 3 mesecev dalje. in smo kupili Nuk flaško, saj imajo Nuk tudi v bolnici in izgleda, da je bolj navajen na to obliko cuclja. Ta pa teče ravno prav, razen če se požeruhec ne zažene prehitro, potem se mu zaleti, pa sva cela mokra pod brado user posted image .

za RA sva midva dobila termin šele 30.8. Kaj pa točno gledajo tam oz. kaj počnejo z user posted image , da vidijo če dela nepravilne gibe?

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Nedonošenčki 2010
22.7.2010 10:28:31   
katy83
jutro.

Ne vem kaj je bilo danes z našim fantom. Ponoči se je non stop premetaval, pa jamrala, pa čaj, pa mleko. Se mi zdi, da smo proti jutru komaj prav zaspali. Pa tako lepo je že prejšnji teden spal. (od 20. do 5.). Ja, kaj hočemo, bo že.

čaj - naš ga spije okoli 300ml na dan, večinoma pije kako uro po obroku, ko bi rad zaspal.

bambixxx - ja, seveda se lahko kdaj srečava. user posted image  Si od nekdaj tu doma? Mogoče se celo poznava? user posted image
aja, v razvojni ambulanti pa je bilo pri nas tako, da sem ga mogla slečt do plenice, pa najprej je zdravnica pogledala, če uporabljam pravilni handling, potem pa me je vprašala koliko je star, pa sem rekla, da 3 mesece, pa me je takoj popravla češ da to ne drži, da se je 1 mesec prehitro rodil in je kao star 2 meseca. user posted image  No, saj pol nama je lepo razložla zakaj.
No, potem pa ga je dala na mizo in z neko igračko preverla če ji sledi, pa tiste reflekse na kolenu je preverla, pa animirala ga je malo, da se je smejaluser posted image , pa neke vaje nama je pokazala za telovadbo, pa kravice smo pasli in mislim da je to to. Za sluh pa naju je samo vprašala če opažama, da se kdaj vstraši ob močnem zvoku. No mi smo naročeni naslednjič ko bo star 7 mesecev, zaenkrat ni bila potrebna nobena dodatna obravnava in jaz vem da tudi ne bo. user posted image

Kiya - ja saj jaz tud glih nimam pojma kak razločit kdaj je lačen in kdaj žejen. jaz se tud nekak po uri orientiram. user posted image

nič, lep dan vsem

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Nedonošenčki 2010
22.7.2010 16:36:52   
bambixxx
katy83 na taborskem koncu sem šele 1,5 leta, drugače sem s Tezna.

no povej ko ti bo, pa se bova zmenile user posted image  pa hvala za info o razvojni. mene kar malo skrbi, ker opažam nepravilnosti pri drži včasih in ko zategne glavico nazaj ga kar ne morem spraviti v normalno držo. pa tudi to bomo rešili s handlingom in fizioterapijo.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Nedonošenčki 2010
22.7.2010 17:15:48   
Kiya
Bambi ko smo bili pri pediatru je imela 3200g in so mi rekli naj počasi zamenjam mleko, ker sem ga imela le še za en dan sem takrat začela mešati pre in 1, prej mi ni nihče nič rekel kako se gre na naslednjo formulo.

Vem, pa da če bi menjala firmo mleka, bi sigurno vsaj en teden prej mešala starega z novim.

Pri aventovih stekleničkah smo najprej imeli 1 (za novorojenčke) in smo potem po enem mesecu šli na 2 (1+) in zaradi pretočnosti sem šla na 3, kar je bila velika napaka. Sedaj mi z 2 je skoraj 1 uro, ampak danes ni še nič polila user posted image

Punce kaj k bi naredile en seznam, ker nas je čedalje več in potem moram skos ugotavljat kaj katera ima in v katerem tednu je rodila user posted image

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Nedonošenčki 2010
22.7.2010 17:19:13   
Kiya
Aja ena je spraševala kako obravnavajo naše male. Naša je stara že 4 mesece, korigirano 1 in nismo imeli cepljenja pri 3 mesecih ampak bomo imeli pri 3 korigiranih, torej njenih 6 mesecih.
Isto je bilo v razvojni, pri kardiologu itd. vedno me vprašajo kdaj je bil predviden rok poroda.

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Nedonošenčki 2010
23.7.2010 9:18:19   
bambixxx
meni aventovi cuclji niso všeč, zato sva se midva odločila za nuk. in Tiborju tudi bolj paše, pa še luknjico ima za izpuščanje zraka, kar pri aventu nisem opazila. mogoče bi pa poskusila z drugo firmo flaške Kiya, če ti je po 1 uro? sicer pa super za nepolivanje user posted image .

se strinjam za seznam user posted image , ampak sem še bolj nova in nevešča vseh funkcij, tako da bi prosim katera druga to naredila?

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Nedonošenčki 2010
23.7.2010 11:47:05   
scarlett_
živjo!
kako ste? spet je vročina ..
mi smo imeli včeraj pediatra in smo bili zelo pohvaljeni .. punčka celo malo preveč tehta, kar je kar smešno glede na to, da je nedonošena .. in morava zdaj manj jest .. sicer pa zaenkrat nismo dobili razvojne .. vzela nas je pa pediatrinja, ki ne sprejema več, ampak sem jo lepo prosila, ker vem, da je super in nas je vzela .. mala je močno pokazala svoj glasek, da smo se kar ustrašili .. hehe .. dobila sem kapljice ad3 .. je pa bila potem celo popoldne zelo utrujena in zato tečna kot ne vem kaj, da sem danes še jaz utrujena .. user posted image sem bila pa super vesela, da je vse ok! user posted image imamo pregled zdaj spet čez slab mesec .. dobila sem 2 knjižici za cepit, tisto kar se sam odločiš .. rotavirus in še nekaj .. ste se ve odločile??
mi bi bili zdaj po pdp stari slab teden in dejansko opažam velike spremembe pri njej .. veliko več je budna, gleda in izjemno pokaže svojo voljo .. user posted image toliko, da je včeraj prvič dobila dudo, čeprav sva vedno mislila, da to pa midva ne bova dala .. haha pa so se morali mamini ušesi malo spočit .. user posted image
mi imamo pa avent flaške .. jaz sem pred porodom kupila vse od nuka .. flaške, ščetko, dudo sem dobila .. potem, ko pa se ni dojila in je moj šel po aventovo črpalko in smo začeli s flaško, ki je zraven, se je pa nanjo navadila in nikakor ne pije iz nuka .. se mi zdi, da sploh ne zna .. včasih, ko aventovo še nimam sterilizirano, ji nalijem vanjo, pa ne gre nikamor in moram it prelit .. pomoje je zelo odvisno na kaj se otrok navadi ..
jaz ji za pit zdaj dam 3krat na dan, vedno okoli 20, 30 ml .. enkrat ji dam komarčkov čaj in dvakrat vodo .. se mi zdi, da ji tekočina zelo paše v tej vročini .. čeprav so mi včeraj pri pediatru rekli, da samo eno žličko vode na dan .. no, jaz zdaj delam po svojem občutku .. user posted image

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Nedonošenčki 2010
23.7.2010 11:51:37   
3Sonček3
katy83  dobrodošla, tvoj post me je zelo navdušil. Kot da bi brala sebe le s to razliko da naša ni mela zlatence, pa apgar je bil mal drugačen, pa v razvojni še nismo bli. Drgač smo pa tut mi rojeni s 35 4/7 in smo že ujeli svoje vrstnike. Upam da se posledice streptokoka ne bodo poznale.

No da se mal pohvalm, učerej smo tut že lubenico probali in je bla zelo navdušena.

scarlett_ večkrat na dan ponudi tekočino popije naj pa kolikor si želi. Men moja ni hotla pit tekočine niti 10ml/dan pa nism obupala no pol mi pa je en dan popila 80ml pa spet nč. Učerej sm ji korenčkov sok zmešala z vodo v razmerju 1:1 in je use popila.

Vam bi pa svetovala da si prek neta naročite kartico zvestobe od ljubljanskih lekarn. Js kupujem Novalac 1 in je za 5,5€ cenejši kot v drugih lekarnah user posted image user posted image user posted image .

Glede te pretočnosti cucljev. Js mam od aventa pa mam samo 1 pa 2 cucelj 1 vrjetno ne pride več v poštev do kdaj je pa 2?

kiya moja sicer ni polivala je pa mela ful krče od Aventove flaše pa sm ji kupila od Dr. Brown-a flaško k ma not cevko da ne požira zraka...od prvega hranjenja naprej več nevemo kaj so krči, v Aventove flaške ji dam samo sok, vodo, pač kar pije čez dan.


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Nedonošenčki 2010
23.7.2010 12:31:49   
Kiya
Krčkov nimamo ne po AD3 ne po D3. Sedaj sem začela kombinirat cuclje 2 in 3, 3 dam čisto na koncu, ker drugače mi je poje niti 100ml ker se prej preveč zmatra.



(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?