|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nedonošenčki 2010
26.7.2010 11:57:38   
katy83
pozdravček še malo od mene.

Mi pridno papcamo, spimo, se smejimo. 2 dni nazaj se je Timotej začel na glas smejat, ker sem ga po pomoti požgečkala in je prava faca. user posted image user posted image

kakanje - na začetku je blo ok, potem vmes je kakal 1x na 3 dni, zdaj pa 1x na dan.

kila - imeli smo popkovno, sicer še zdaj popek ven gleda, ampak je že to full mehko, pa včasih samo od sebe not skoči, tak da pomoje več ni kile.

podaljšanje porodniške - nimam porodniške, ker sem študentka, zdaj že absolventkauser posted image , ki malo manj pridno piše diplomouser posted image

aja, če kdo od vas uporablja beba ha1 hrano je imam jaz malo preveč na zalogiuser posted image , pa bi jo prodala. (seveda po nižji ceniuser posted image )

Mi že 1 teden pridno papcamo riževo kašico, sicer ni nekih sprememb, ampak počasi pač je treba uvajat. Ono prav pa bom uvajala, ko pridemo iz dopusta septembra, takrat bo star 6 mesecev.


3sonček3 - sem že jaz gledala, da sva na "iste" dneve rodile. user posted image   Kako ste vi z gh?

Vsem našim borcem user posted image user posted image user posted image  za napredke.
Lep dan vsem user posted image

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Nedonošenčki 2010
26.7.2010 13:55:49   
Kiya
Kilo ima pa tudi naša in sicer na jajčnikih obojestransko user posted image ampak ta pa se ne popravi sama, zato imamo septembra planirano operacijo user posted image
Zgleda, da kile niso nič nenavadnega pri nedonošenčkih user posted image

Kako ste preživeli noč? Se je kaj poznal vpliv polne lune?



(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Nedonošenčki 2010
27.7.2010 9:47:34   
bambixxx
Dobro jutro,

pri nas je poznala polna luna, ker je bil Tibor včeraj tečen kot user posted image . čez dan lepo spi, ponoči sva pa imela hranjenje ob 2.30h, potem pa se je zbudil ob 5h in ni trdno zaspal do zdaj, ko se je mama odločila, da ne bo več poskušala spat zraven, ker me vsakih 10 min s postelje vrže user posted image . zdaj pa spi kot ubit.

vprašanje glede gh: kdaj ste začele uvajat te riževe kašice in podobno, ki naj bi bile za user posted image  od 4 meseca dalje? ob korigiranih 4 mesecih ali dejanskih? in koliko obrokov tega na dan?

hvala za info in lep dan vsem!

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Nedonošenčki 2010
27.7.2010 9:55:09   
Kiya
Naša je stara že 4 dejanske mesece, pa je še vedno le na mleku, mislim da se pri korigiranih 4 mesecih začne uvajati, saj bomo imeli tudi prvo cepljenje pri korigirani starosti.

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Nedonošenčki 2010
27.7.2010 11:35:52   
katy83
dober dan tudi od nas.

Ja, polna luna je tista ki je kriva, da je bil naš tamali taki živčko ponoči. user posted image

Mi smo ok, malo sem jezna, ker je spet tako čudno vreme, pa sem jaz bolj med zmrženimiuser posted image , če ni več kot 25stopinj, je že hudouser posted image

Mi smo te riževe kašice začeli dajat pri dejanskih 4 mesecih, predvsem zato, ker karkoli gledam je naš Timotej enak v razvoju svojim vrstnikom, ki so se rodili marca, pa še fora je bla, da mi je jedo na 2 uri, pa smo zato uvedli.
Riževo kašico mu naredim tako redko, da lahko pije, in sicer zvečer in takrat ko bi naj bilo kosilo. To bom zdaj do kakega 5 meseca delala, potem pa bom probala še kaj not zmešat, pa probala na žličko. Zaenkrat na žličko ni šlo, ni vedel kaj naj dela z žličko. user posted image

Kiya - mi smo pa imeli cepljenje normalno, dejanska starost. No, samo je pa vseeno razlika, vi ste le bili v 28t rojeni. Ampak super napredujete. Bravo. user posted image


nič, lep dan vsem

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Nedonošenčki 2010
28.7.2010 8:56:02   
mojca976
IZVIRNO SPOROČILO: 3Sonček3

  Nick       Ime   Datum rojstva (PDP)   Tedni Porodna teža/velikost

anajmad    Ula        ?.?.2005                    26T              940g/?cm

nina68           ?     ?.10.2009                    36T

tassika      Zoja 31.10.2009                     36T         2525g/49cm

somic        Patrik   6.1.2010 (11.2.10)   35 6/7T  2200g/46cm

Tjasa27    Urban 28.1.2010                     34 5/7T  2445g/46cm

valen   Valentina 20.2.2010                     36T          2620g/45cm

3sonček3 Sanja  23.2.2010 (26.3.10)   35 4/7T  2060g/43cm

katy83   Timotej 18.3.2010                     35 4/7T  2320g/47cm

Kiya          Julija  19.3.2010 (11.6.10)   28T            860g/35cm

DEJANMB Anej      9.4.2010                          ?           660g/32cm

Pikabu      Katja  11.4.2010                     36 2/7T  2380g/49cm

bambixxx      ?     22.4.2010                     27 1/7T  1060g/34cm
_____________________________________________

**tinkara** Živa                                       29T       1550g/40,5cm
Katy78          Nik                                        33T       1930g/45cm
Najaa            Nika                                      33T
INAYA                                                        35T        2120g/46cm
mojca976                                                  36T        1720g/43cm
nax05           Tai                                        33T        1910g/44cm
scarlett_                                                   35T        3220g/50cm
koala


3Sonček3,, za seznam
mojca976  Lovro   10.3.2010 (PDP 11.4.2010)  36 1/7  1720g/ 43cm

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Nedonošenčki 2010
28.7.2010 13:13:36   
scarlett_
živjo!
mi imamo danes 6. dan, ko ni šla kakat, zvija jo, da se že kar joka .. res je boga, pa ji ne uspe več kokr samo poknit .. upam, da bo kmalu kaj, sem danes že sanjala ponoči, da se je pokakala in sem bila potem tako vesela, pa se zbudim, pa vidim, da nič .. user posted image sem šla zdaj na mleko od dm-a, upam, da bo kaj bolje .. čudno mi je to, ker se ji je to začelo dogajat šele pri 1 mesecu, prej je bila pa skozi normalno pokakana ..
mi pa nismo nič lune čutili, sploh zadnje dni kar spi ponoči, je zelo pridna, samo potem zjutraj moram pa pohitet, ker se ji zelo mudi (se dere ko ne vem kaj hehe user posted image )

(odgovor članu mojca976)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Nedonošenčki 2010
28.7.2010 16:16:17   
isabeaux
Pozdravljene mamice nedonošenčkovuser posted image

No bom kar se da kratka...mi imamo sedaj drugo nedonošenko. V bistvu je prva hči bila rojena na rok in bo sedaj stara 9 let, sinko je bil nedonošenček v 33 tednu, imel je ful komplikacij, med drugim so ga oživljali, nato pa še ventrikularna krvavitev, pa seveda probleme s črevesjem, da je še v razvojni amb. rekla zdravnica, da v vsej svoji praksi še ni videla dojenčka, ki ima tako močne kolike...ampak kmalu bo star 2 leti in je pravi mamin dečko user posted image user posted image user posted image user posted image vse se je porihtalo, le da ponoči zaradi bolečih prdcev še zmeraj ne spimo, ker ga vsak prdec prebudi in tuli...

No naša tretjerojenka pa je nedonošenka s 35 tedni...in hvb so me tokrat resno vzeli, mi dali dexa in traktocil, ki mi je 3 tedne ustavljal popadke, sicer bi se tudi ona rodila že  pri 32 tednih....ampak razen zaležanosti glavice, zaradi katere bova najbrž obiskovali nevrof. kot je rekla sedaj v razvojni...je tudi vse ok user posted image user posted image user posted image

lepo bodite zaenkrat...pa se še javim...

aha pa še preverjena zadeva...pri problemih z akanjem...če vam detece ne more akat nekaj dni...mu začnite dajat pri vsakem obroku 20% raztopino glukoze...torej pri vsakem obroku nekje 20-30ml...in čez en dan ali prej bo akal otroček brez težav....user posted image

aha še seznamček imate...lepo...

No naš dečko Maj je bil  rojen 3.8.2008 ( pdp 20. 9. 2008) težek 2460 ( odpustna teža 2130) in dolg 48 cm
naša druga pupa Naja pa je bila rojena  23. 4. 2010 ( pdp 25. 5. 2010) težka 2480 ( odpustna teža 2330) in dolga 46 cmuser posted image

< Sporočilo je popravil isabeaux -- 28.7.2010 16:25:03 >


_____________________________

Pa imamo tri lepe in zdrave sončke :-)

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Nedonošenčki 2010
28.7.2010 16:27:29   
isabeaux
kiya...mi smo pri Maju bili na samem mleku do 6 meseca potem pa smo mu začeli postopoma uvajat gosto hrano...najprej samo sadno mlečno kašico od dm - a...ki jo je imal ful rad potem pa še hipove in pri 7 mesecu smo delali že doma...je pa res da bi naj do enga leta korigiral starost..tudi pri uvajanju hrane in drugih zadev tako velja...baje...tako je nam rekla v razvojni...user posted image

_____________________________

Pa imamo tri lepe in zdrave sončke :-)

(odgovor članu isabeaux)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Nedonošenčki 2010
28.7.2010 20:56:33   
scarlett_
isabeaux pozdravljena! user posted image user posted image hvala za še en nasvet, zjutraj grem takoj kupit, ker moja florica se tako joče, da ne vem več kaj z njo .. pa tudi bruhat mi je začela, ker seveda vse to mleko mora nekje ven .. user posted image user posted image zdaj sva se dolgo kopali, masirali in telovadli .. zdaj je zaspala, jaz jo hodim pa vohat, če je kaj .. sem nora, ane .. user posted image

(odgovor članu isabeaux)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Nedonošenčki 2010
28.7.2010 22:25:26   
Kiya
Isabeux hvala, sej mislim da mi bodo pediater ali pa v razvojni že pravi čas povedal kdaj začeti kaj drugega dajati za jest. Jaz sem pa mislila, da je prva stvar ki jo začneš dajati kakšna mlečna kašica user posted image

Joj punce tole zaprtje je tudi nas doletelo user posted image dva dni je kakala le en mini bobek in sem včeraj zagnala paniko in sva z mojim letela kupit Aptamil Comformil, pridemo domov in mala je bila malo pokakana. Danes je že bolje, so mi pa rekli da lahko Aptamil 1 in Comformil mešam, tako da 2x sem ji danes dala Comformil, ostalo Aptamil.
A mislite, da delam narobe, bi mogla samo Comformil dajat?

Aja, danes sva se dobili z Julijino cimro in EINT in smo malo počvekale user posted image , punci sta približno isto veliki, se več ne opazi da je bila naša vedno tamanjša user posted image

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Nedonošenčki 2010
28.7.2010 22:29:22   
Kiya
IZVIRNO SPOROČILO: scarlett_

isabeaux pozdravljena! user posted image user posted image hvala za še en nasvet, zjutraj grem takoj kupit, ker moja florica se tako joče, da ne vem več kaj z njo .. pa tudi bruhat mi je začela, ker seveda vse to mleko mora nekje ven .. user posted image user posted image zdaj sva se dolgo kopali, masirali in telovadli .. zdaj je zaspala, jaz jo hodim pa vohat, če je kaj .. sem nora, ane .. user posted image


Kaj pa biogaia?
http://www.biogaia.si/index.cfm?A6F61F62BCDD485EBDB0DF88895F25E8
Mogoče bi pa prebavo in "bakterije" v črevesju uredilo.

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Nedonošenčki 2010
29.7.2010 11:26:57   
scarlett_
živjo!
no moja punčka se je včeraj pokakala in to slečena na previjalni mizi, za vseh 6 dni za nazaj user posted image user posted image   Tudi sama je bila potem prav bolje razpoložena, res so bogi teli naši sončki, ko so zaprti! user posted image
Kiya -  tudi BioGaia imamo, pa še ene druge kapljice od Lekarne Ljubljana .. zdaj smo na mleku Babylove, upam da ji bo ta pomagal .. sem naredila bolj počasen prehod iz Novalaca, tako da jaz sem kar nekaj časa mešala skupaj .. mislim, da ni nič narobe, če mešamo .. pediatrinja je nama rekla, da so vsi narejeni po isti osnovi, potem pa imajo samo dodane sestavine z različnimi učinki .. mleko Novalac proti zaprtju naj bi tako imel dodan samo mlečni sladkor - laktozo .. zato se nisem odločila zanj, ampak ji dodajam lekarniško laktozo v mleko Babylove ..

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Nedonošenčki 2010
29.7.2010 15:23:40   
isabeaux
kiya...ja saj mi smo dajali mlečno kašico...no meša se jo tudi z vodo in ima v sebi mleko v prahu in okus je sadje...od dm - aka roza pakunga, fruchtemilch brei...mislim da piše gor...od 4 meseca dalje...pa ful je poceni...neki 1 € pa še nekaj...za eno škatlo...škatla pa je velika kot škatla od čokolešnika...pa ful rad jo je jedel...tako da bomo potem ko bo naja tudi  korigirano ene 5 mesecev stara al pa več pri njej tudi poskusili...če bo imela rada....Pa komot lahko mešaš comformil in aptamil...

No mi smo tudi pri maju vsa mleka ki so možna sprobali...najmanj ga je zvijalo pri aptamil comfort - u....tako da smo potem na tem tudi ostali...

Glede šravfkov pa tkole...biogaja je sedaj nova na tržišču...ampak našemu maju ni nič pomagala...edino kar je pomagalo so kaplice koroških lekaren mešane z antiflatom iz avstije in seveda glukoza...pa masiranje trebuščka z veledinim oljem za trebušček...to tudi naji sedaj najbolj pomaga....

Masiraš v smeri urinega kazalca...krožiš...kaneš ene 4 kapljice tega olja na trebušček ...pa potem kot bi mazal...krožiš okoli popka..to ji res se mi zdi najbolj pomaga...pa pomiri jo...in potem ful lepo spi...to olje pa dobiš v müllerju...

Pa čaj od hippa ...za prebavo ...al pa od 1001 cvet...bebe čaj je tudi dober...user posted image




_____________________________

Pa imamo tri lepe in zdrave sončke :-)

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Nedonošenčki 2010
29.7.2010 22:18:54   
Kiya
Danes nismo nič kakali user posted image
Sem pa zdele dva dni mešala Aptamil 1 in Comformil in bom sedaj čisto prešla na Comformil. Koliko časa čakam, da vidim če mleko ustreza? Dan ali kaj več?
Prtka lepo samo nič ne pride ven user posted image , kaj priporočate po tem? Kakšn Hipp, Beba?

(odgovor članu isabeaux)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Nedonošenčki 2010
29.7.2010 22:42:00   
Kiya
Pa še ena slika naše punce user posted image
user posted image

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Nedonošenčki 2010
30.7.2010 9:16:02   
scarlett_
user posted image   kakšen dobrovoljček user posted image user posted image
jaz sem šla na dm-ovo mleko babylove, sem dobila prav priporočilo, da naj bi bilo dobro za zaprte dojenčke .. in pediatrinja mi je rekla, da novalac (na kermu smo bli prej) sploh ni nič boljše od ostalih mlekov, tako kot pravijo .. sem pa naredila prehoda kake 4 dni, vsakič eno merico novega več, kot prejšnič, ampak pomoje, da se vidi že takoj, ko daš pol - pol, če ji ne bi ustrezalo ..
moja je včeraj cel dan prespala, jedla je samo na 5 ur, kar dolgčas mi je že bilo .. verjetno vremeuser posted image

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Nedonošenčki 2010
30.7.2010 10:10:18   
isabeaux
Živjo...

Kiya...kak cukerček user posted image user posted image user posted image Nekje 24 - 48 ur traja da se vidi če je novo mleko ok...ker je odvisno od prebave dojenčka...Upam da vam sedaj tole ustreza...No naša malecka je samo na bebi...nočemo menjat, ker je zaenkrat ne šravfa tko zelo...samo zvečer ene par urc...drugače pa je ok...pri Maju je bila kriza njega pa je zvijalo dobesedno 24 ur...so mi rekli da je res kriva ventrikularna krvavitev, ki jo je imel, in da tudi nedonošenčke zato tako fejst zvija...oz. jih zvija bolj kot donošene  dojenčke...tko da user posted image user posted image user posted image user posted image

Naša Naja tudi že tri dni prespi celo noč...ne morem verjet...upam da ne hvalim prehitro...je pa zato z Majem več dela...se vidi da je razvajen pubecuser posted image user posted image se zbuja vsaj ene 5 - 7 x na noč...jaooouser posted image ampak saj bo tudi to mimo...ga pa še zdaj res mučijo prdci...se joče...letim k njemu...pol pa prdne...pa zaspi nazaj...se mi res včasih smili....user posted image pa bo res 2 leti star...šment...


_____________________________

Pa imamo tri lepe in zdrave sončke :-)

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Nedonošenčki 2010
30.7.2010 10:18:30   
m_o_i
ooo isabeaux, tukaj se skrivas!?user posted image

hm...jaz pa ne vem, kaj je nas Elias-nedonosencek ali zahirancekuser posted image  glede na PDP je rojem tocno dva tedna prej, torej prvi dan 38ega tedna(zahirancek potemtakem), v izvidu pa pise, da je rojen 37t 6/7 in je potemtakem nedonosencek...
kdo bi vedu...
no, rojen je bil z urgentnim carskim rezom. zaradi suma na zahiranost so mi sicer sprozili porod najprej s svecko za mehcanje maternicnega vratu, ampak je CTG pokazal, da mu pada srcni utrip in je bla akcija...
Elias je rojen s tezo 2070 g, 45 cm in sva bila potem se 13 dni v centru za nedonosencke. zlatenice nic, pravzaprav nobenih komplikacij(ceprav je bil apgar "slab"-6,8), le prva dva dni je dobival glukozo, ker je bla rahlo nizka.

v prvih treh mesecih smo imeli ze en uroinfekt (ima povecan vod na levi ledvicki), ugotovili smo refluks in enkrat zaradi dusenja pristali na pediatricni kliniki, kjer so mu merili mozganske aktivnosti; no tam so potem potrdili refluks (kateri se HB umirjauser posted image ), se vedno velja sum na alergijo na kravje mleko, jajca in orescke (pijemo aptamil ADC, prej allernovo)...

drugace pa zdravo, lepo deteceuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Nedonošenčki 2010
30.7.2010 10:23:37   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i


hm...jaz pa ne vem, kaj je nas Elias-nedonosencek ali zahirancekuser posted image  glede na PDP je rojem tocno dva tedna prej, torej prvi dan 38ega tedna(zahirancek potemtakem), v izvidu pa pise, da je rojen 37t 6/7 in je potemtakem nedonosencek...
kdo bi vedu...


m_o_i - ne spadate več med nas. user posted image  Nedonošenčki so rojeni pred dopolnjenim 37. tednom, ti pa si že skoraj dopolnila 38. teden ko si rodila. Je pa zahiranček zaradi nizke p. teže.  Glavno, da ste zdravi. user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Nedonošenčki 2010
30.7.2010 10:25:34   
m_o_i
katy78  ja, nekako tako sem tudi jaz mislila-so nama pa v vcentru govorili, da sva nedonosena (zdravniki!!)

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Nedonošenčki 2010
30.7.2010 10:26:54   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

katy78  ja, nekako tako sem tudi jaz mislila-so nama pa v vcentru govorili, da sva nedonosena (zdravniki!!)


Hm, to je pa čudno. Itak pa ni važno, glavno je, da je vse ok. user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Nedonošenčki 2010
30.7.2010 11:32:29   
bambixxx
pozdravček,

danes pa imamo grdo vreme - mrzlo in mokro.

mi smo bili včeraj prvič na razvojni, ker je nekdo odpovedal in smo prišli 1 mesec prej na vrsto. bilo je super, zdravnica in sestra sta ful prijazni in res imata občutek za take malčke. zdravnica je rekla, da je zaenkrat vse ok, ker v prvih mesecih razen handlinga še nimamo kaj za početi. moramo se naročit na fizioterapijo in bomo potem dalje videli kako in kaj.
naš Tibor včeraj tudi ni cel dan kakal, potem pa se je pri zdravnici 3x pokakal, ker ga je tako fajn premetavala user posted image .

kiya luštna pupa! jaz sem ugotovila, da se zelo rad pokaka in polula, ko je odvit na previjalni in včeraj nam je še zdravnica pokazala en prijem, da dvigneš nogice oz. kolena na trebušček in hkrati primeš rokice ter ga zibaš levo desno. in je ful pomagalo za kakanje in proti krčem, ker se takoj umiril. tako da zdaj to prakticiramo pri vsakem previjanju.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Nedonošenčki 2010
30.7.2010 11:54:10   
scarlett_
bambixxx to je res super telovadba! midve tudi to delava ves čas, pri vsakem previjanju, čeprav pri nas za kakanje ne pomaga, ampak je pa res zadovoljna zraven! user posted image user posted image

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Nedonošenčki 2010
30.7.2010 11:54:43   
Kiya
Ponoči se je pridno pokakala user posted image tako, da bo zgleda tole mleko kar v redu. A je pametno biti vedno na tej formuli za zaprte dojenčke? Se prebava zaradi formule nič ne poleni?

Julija se je začela na veliko smejati in opazovati okolico. Smo ji kupili vrtiljak tako, da se ji sedaj nad glavo vrtijo živali in lahko veselo opazuje. Se mi je pa začela premikati po posteljici, jo dam normalno spat ona pa se premakne za 90stopinj in se potem začne na veliko dreti ker čist v obrobo zleze. Sploh ne vem kako naj ji prepričim premikanje saj nič ne pomaga user posted image

Imamo pa že 3700g , 4x več od rojstva in 2kg odkar smo doma user posted image

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?