|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nedonošenčki 2010
5.7.2010 11:12:43   
scarlett_
tako se sekiram kako ne morem dojit, zdaj pa opazujem že 2 dni, da imam vedno manj mleka .. user posted image sem imela še vedno tametil tablete, za pospeševanje mleka, ki sem jih dobila v P, zdaj sem jih pa pojedla do konca, naj bi se mleko zdaj samo delalo .. ampak je vedno manj .. možno, da tudi ker sem precej živčna, tako da bom probala odmislit vse skupaj in upam, da bo več mleka .. ker dokler ne vidim, da ga načrpam toliko, da je zadosti za njen obrok tudi nima smisla, da jo dojim, ker potem ne bom vedla, če zadosti poje ..
sigurno si mislite, da se samo pritožujem, ampak mene je dojenje skrbelo že v nosečnosti in še zdej je to edina stvar, ki mi ni jasna .. sej vidite, da tudi na toplo vodo v termovski za am ne potuhtam .. user posted image
drugače pa sva jo včeri kopala in je tako uživala .. umivat se pa ne mara, se tako joka zraven, da je joj .. user posted image ponoči zdaj tudi en obrok spustimo, ker se zadosti pridno redi .. sicer pa ni opazit nobenih krčkov, ampak kaj vem kaj nas še čaka .. komaj pa čakam, da dobimo vozek, ker zdaj tako težko kam gremo .. niti na sprehod ne moremo ..


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Nedonošenčki 2010
5.7.2010 11:22:21   
3Sonček3
scarlett_ seveda ti bo uspelo, samo res se pa ne živcirat, tut js sm na račun živcev ki mi jih je mimogrede požrla tašča zgubila mleko in ji nebom nikol tega odpustila. Čeprou ona neve tega kr nism tak tip da bi jo lahko užalla, čeprou vem da se gre za mojega otroka in use. Sm nočm je prizadet kr mi je skos kuhala, pospravljala js 2 mesca nč nism rabla nrdit. No sej tut zdej še vedno skor use dela ona učasih js skuham kosilo to je pa tut use. Pa če karkoli rečm je takoj užaljena, pa tko nism se hotla kregat kr živimo skupej, bo pa pr drugmu bolše, če bo drugi. user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Nedonošenčki 2010
5.7.2010 11:22:51   
3Sonček3
aja scarlett_ a si kej klicala? So kej pametnega povedale??

_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Nedonošenčki 2010
5.7.2010 14:24:58   
bambixxx
glede ležanja na trebuhu, da pomaga pri krčenju maternice, sem tako prebrala v Veliki knjigi o dojenčku, tako da... sicer pa ima vsak dohtar svoje metode. to opažam tudi tukaj v bolnici, da ti vsaka sestra po svoje pove kaj si misli in tudi zdravniki enkrat rečejo tak drugič drugače.

sicer Tibor lepo napreduje, ima 2170g, spije tudi 80 ml na obrok, če je huda lakota, ta teden nas čakajo še UZ kolkov, glavice, EEG in test sluha, potem pa upam, da gremo čim prej domov. niso še pa nam nič rekli kdaj...

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Nedonošenčki 2010
5.7.2010 17:34:08   
3Sonček3
Ja to je pa res usak ti bo drgač povedou, vem da smo mele pr marčevkah tut različne info koliko časa je uporabno materino mleko, v hladilniku, zunaj... pa en kup različnih informacij, pa pri tako pomembni zadevi, sej človk več neve katerga nasveta bi se držou, najbolš da delaš kukr se tep zdi najbolš izmed vseh informacij user posted image  user posted image  user posted image

bambixxx upam da bo tvoj sinko uspešno prestal vse preglede in da prihiti domou


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Nedonošenčki 2010
5.7.2010 19:48:33   
scarlett_
3Sonček3 nisem poklicala zaradi mleka .. prejle sem samo še 20ml načrpala .. sej kaj bi si pa misle, da bi prišle k men, pa itak nimam mleka .. sem pa klicala v P in lahko ponovno dobim recept za Tametil, ki so mi prej pospeševale mleko .. sem dobila že tam, ker sem bla tudi malo živčna zaradi zdravja .. zdej doma se pa z mojim skos kregam .. joj kaj vse nas ne doleti, si sploh ne bi misla da bo tko .. sej z njo dela kot s princesko, pa ko je doma, jo vedno on rihta, tud ponoči, čeprou gre pol zjutri v službo .. ampak do mene se pa grozn obnaša, skos je zadirčn, pa povzdiguje glas, poleg tega mi še nič ne pomaga po stanovanju .. upam, da bo hmal bolš .. uf, kako je pa s taščami si pa tud kr mislm! user posted image
bambixxx tud jst želim štručki vse ok izvide in da bosta čimprej doma!

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Nedonošenčki 2010
5.7.2010 21:45:46   
3Sonček3
scarlett_ mleko je tudi v tvoji glavi. Sej če nebi opisala situacije bi ti rekla da pusti vse pr mer pa misli na mleko in spodbudi željo po dojenju, ampak v taki situaciji si pa kr predstavlam kako je ja. No men ne pomaga pr hišnih opravilih z tamalo se pa tut igra kakšno urco do dve na dan. Včasih me prime da bi ga kr napizdla potem pa se pomirim...on dela ponoči mu ne dovolim da ustaja in jo rihta ker sm zato js ceu dan doma in grem lahko spat tut ko more on delat. Se pa tolažm tut s tem da on komej čaka da bo znala rečt papi, pupi, buši bubi user posted image  user posted image user posted image (ja tko on pravi) in jo bo potem skos usepovsod sabo vleku. Je pa res da zdej še stanovanje rihtamo in po službi ma še doma dela do poldevetih zvečer, ko gremo počasi spat. Tko da ma mu ne zamerm sej se trudi. To se da use uredit, tvoj primer je pa drugačen in verjamm da si žalostna zaradi tega, nevem kako naj ti pomagam, nism mela še takšne iskušnje. Midva če se skregava si poveva svoje (tut en čez druzga, vendar nikoli s povzdvignjenim glasom) potem se skujava in greva spat, ko se zbudiva je use uredu. Nevem no upam da se bo uredilo.

_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Nedonošenčki 2010
6.7.2010 11:07:33   
Anonimen
scarlett mleko boš izgubila samo zato, ker skoz premišljuješ o tem, da ga ni več. Ne me narobe razumet, sem bila sama v istem položaju. Non stop sem premišljevala, na koncu pa mi je res začelo mleka primanjkovati in seveda, ko se je to zgodilo, sem se začela sekirat in izgubila vse mleko. Tale psiha res tok vpliva na mleko. Vem pa, da ne moreš, da ne bi o tem premišljevala. Kaj pa če bi probala čimveč črpat? Na 1h? Mogoče bi se ti nazaj vzpostavilo.
Glede naših user posted image  pa....ma sej veš kako je. Kdaj bi jih kar z valarjem po glavi.

(odgovor članu 3Sonček3)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Nedonošenčki 2010
6.7.2010 16:15:42   
Kiya
Scarlett glede mleka ti pa ne znam pomagati user posted image , tudi meni po treh mesecih in pol počasi pojenja ampak dokler bo vsaj za par obrokov bo čisto ok :)

Naša mala ima že skoraj 3kg in tudi bodijev mi ni treba skupaj več lepi, so ji 50 kar počasi prav :D

Bambixx tvoj mali je bil pa kar velik za 27t, naša je bila pri 28t pod 1kg. Kdaj kaj pridete domov? Mi smo prišli po 59 dneh intenzivne nege, s tem da sva bili zadnjih 6 dni na oddelku kjer sva se privajali :) sem pa bila v Lj. tako, da ne vem kako je v MB.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Nedonošenčki 2010
7.7.2010 14:20:12   
bambixxx
Ja Kiya je bil po gestacijski za en teden večji. To in dexametazon nas je rešilo, da je preživel, ker je po porodu izgudil še 200g, tako da je imel najmanj 859g. Potem smo se pa počasi začeli rediti, ko je začel prebavljati mleko. Mleko sem zdaj tudi jaz že izgubila, zjutraj sem si samo še 5 ml načrpala, pa še to bolj prozorno, tako da se ne bom več trudila. Imam že 2,5 meseca dovolj te črpalke. Glavno, da je dobil moje mleko prvi mesec in pol, ko ga je najbolj potreboval, potem pa smo že začeli dodajat, ker ga nisem več imela dovolj. Zdaj bo pa samo na aptamilu, pa bomo tudi preživeli.
Danes imamo že 2220g, imeli smo tudi UZ možganov in sem ful vesela user posted image , ker nima več nobenih krvavitev in se mu je lepo zaprlo, to kar se mu je moralo (ne vem nek medicinski izraz user posted image ). Jutri nas čaka še UZ kolkov, test sluha, EEG in okulist, potem pa naju spustijo domov! če bo jutri popoldne prepozno za vse skupaj, pa najkasneje v petek. KONČNO!!! danes je 77 dan, odkar je on na eint, jaz sem pa pri njemu že 10-ti dan.

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Nedonošenčki 2010
7.7.2010 16:04:23   
scarlett_
živjo!
včeraj sem dobila tablete za mleko in jih že začela jest, pa upam, da bo kej bolje .. ampak opažam, da tule več ali manj vse izgubljamo mleko .. a je to kej povezano z nedonošenčki? ker moje kolegice vse dojijo po celo leto in tako .. user posted image no, sem pa tudi poklicala na tiste številke, pa mi je gospodična rekla, da pokličem popoldne še enkrat .. verjetno je bila zjutraj v redni službi ali pa kej takega, si jst mislim .. user posted image
moja je mela včeraj tko močne krčke, da sva ji šla po kapljice in ji jih prvič dala, pa je bilo veliko bolje .. sicer se pa spet ne hrani preveč dobro .. zdej mi spusti 2 obroka na dan, ker se enostavno ne zbudi in ji je nemogoče dat .. se trudim, ampak potem se ji pa zaleti in se začne dušit .. pa se jst tolk ustrašim, ko sem skozi sama doma .. user posted image
sicer z mojim je pa bolj tko .. tudi on ni nikol delau po stanovanju, sam kokr sm rekla mam jst veliko zapletov zdej po porodu in zato ne bi lih smela dvigovat in vse to .. pa sem misla, da mi bo pomagu in mi ne .. pa tud kregava se kr naprej, ne vem zdej se ga rajši kr izogibam kadr je doma, pa sej to je tko skor nikoli .. ne vem, a obstaja moška poporodna depresija? user posted image
bambixxx tvoj sonček je pa res borec, da se tako drži! le čimveč svoje pozitivne energije mu daj, jst vama jo pa tudi obema pošiljam! user posted image
pa hvala vsem za nasvete! bom čimbolj odmisla težave in res upam, da bo bolje z mlekom! :)

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Nedonošenčki 2010
7.7.2010 20:28:02   
3Sonček3
bambixxx če boš dajala samo AM ti priporočam Novalac, ker Aptamil se baje dodaja če dojiš. Novalac pa je nadomestek dojenja. Odloči se sama, samo povem kaj so meni svetovali. Pa velik sreče z bejbijem.
scarlett_ katere kapljice si dala? Nama so pomagale sab simplex, ki jih še danes uporabljamo.


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Nedonošenčki 2010
8.7.2010 9:45:28   
scarlett_
živjo!
dala sem ji kapljice, ki jih izdelujejo lekarne ljubljana .. meni se zdi, da zaenkrat ji pomagajo, sem pa res slišala, da dosti teh kapljic nič ne pomaga .. sicer pa ponoči so bli spet hudi krčki, reuca mi je kr švicala, tok jo je zvijal .. in pol sva jo dala k nama spat, se mi zdi, da je blo lumpi prec bolš hihi ..user posted image
drugač pa nam nikol ne rata noči prespat, pa sva ji dans spustila njen zadnji obrok ob polnoči, potem sva pa ponoči normalno vstajala in se mi zdi, da sem bolj spočita .. user posted image
zdej si pa spet poskušam zamenjat G, pa kr nobeden ne sprejema, vsi mi rečejo jeseni ali pa celo drugo leto .. kaj pa vem, privat se mi pa zdi tok neumno, da še to plačujem .. user posted image
drugače gremo pa danes popoldne k njegovim na prvi obisk in že razmišljam kako jo oblečt, ko je tko vroče .. pomoje ji bom dala dolge rokave, ampak čist tanke .. mislte, da je ok? za trakec na ušeska so mi pa rekl, da vedno rabi .. user posted image
no učeri popoudne sem klicala tisto gospo za dojenje .. in joj kako je prijazna!!! sva bli skor pol ure na liniji, mi je namignla, da verjetno se ne bo nikol dojila, ampak da pa nej se velik crkljava na goli dojki, pa bo mogoče enkrat potegnila, oz. bo vsaj imela tisti stik z mano .. pa da naj jo poskušam podojit PO obroku, če je še pripravljena sesat .. ker patronažna mi je pa rekla, da naj jo pustim, da bo toliko lačna, da bo že potegnila, ampak meni se to zdi grozno!!! no, pa še rekla mi je, da mogoče bi se lahko začela dojit takrat, ko bova imeli PDP, ker nedonošenčki takrat se kakor "zbudijo" .. no ampak sej to sem tko že vedla .. user posted image me je pa če nič drugega zelo lepo pomirila! user posted image
lep sončen dan!

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Nedonošenčki 2010
8.7.2010 11:32:57   
PapuaNG
scarlett, mogoče lahko kontaktiraš petrazg - ona je naša majčica, pa je tut se mi zdi na začetku samo črpala mleko, ker je bil mali ful zlateničen, potem sta pa počasi prešla na dojenje (če me spomin ne vara). Mogoče ti lahko da kak pameten nasvet. Drugače pa nasvet za dojenje-kot so že rekle druge, čim manj razmišljat o mleku, pa piti veliko veliko vode. Jst sem se morala kar nalivat z vodo, da je bilo dovolj mleka. Pa čim večkrat pristavljat oz. v tvojem primeru čim večkrat črpat mleko. Meni je bilo sčasoma najlažje in najhitreje, da sem si kar z roko črpala in ne s črpalko. Moj mali je sicer imel sesalni refleks in vse, ampak je bil na začetku totalno len za sesanje in je samo cucljal, namesto da bi res vlekel. Potem pa mi je patronažna svetovala, naj si po vsakem dojenju mleko še izčrpam in mu ga ponudim na flaško, tako da malo bolj osvoji sesanje. In res je v roku parih dni 'poštekal', kaj mora delati. Pa zaradi večje 'potrošnje' (dojenje plus črpanje) se mi je začelo delati več mleka. Sicer je dojenje prvih par mesecev trajalo najmanj pol ure (vsakič), ampak sčasoma se je tudi ta čas skrajšal. 

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Nedonošenčki 2010
11.7.2010 13:07:31   
scarlett_
PapuaNG hvala za pomoč tudi tebi .. naj povem, da sva se midve že dvakrat malo dojili .. sem se zdajle nekaj dni zelo trudila in mislim, da mi počasi uspeva .. sicer je po polurnem dojenju še jokala, ampak je potem popila samo 50ml, torej mislim, da nekaj je pa le spila .. jaz zraven še vedno tudi črpam in upam, da bo dovolj mleka .. zdaj, ko mislim, da nama bo dojenje steklo ga pa res ne sme zmanjkat! user posted image Sicer pa še enkrat hvala vsem za nasvete!! user posted image user posted image
Včeraj sva jo tehtala in je imela že skoraj 3700g, tako da smo že pravi mali velikani .. user posted image
Prijetno nedeljo! user posted image user posted image

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Nedonošenčki 2010
11.7.2010 17:51:03   
bambixxx
Pozdravljene punce,

vsem hvala za pozitivne misli, so res pomagale, ker sva s Tiborjem doma že od četrtka, po 78 dneh na eint! user posted image user posted image user posted image
Prva noč je bila katastrofalna - nisem nič spala, ker nismo dobili dihalne blazinice in sem skozi preverjala, če še diha. Pa tudi šok je bil za oba, nenadna sprememba okolja in zraka in revež je imel vse preglede zadnji dan v bolnici in je bil čist zmučen na koncu dneva. Dihalno blazinico so nam dali potem naslednji dan, tako da sem se malo pomirila in ne preverjam vsakih 10 min, če še diha.
Sedaj smo se že lepo ujeli, je priden in med obroki večinoma spi. Ima že 2430g, bila pa sva že tudi na prvem 15 minutnem sprehodu na terasi user posted image .
Aptamil premature mu dajem zato, ker je cel čas to dobival že v bolnici in pravijo, da ni dobro menjavati.
Jutri naju že čaka kontrola pri okulistu, v torek pa mu grem izbrat pediatra in se dogovorit za prvi pregled.
Sem pa opazila, da tudi Tiborja dajejo krči predvsem zvečer in ker ima popkovno kilo se ne sme preveč naprezati, da se mu ne vklešči, saj bi potem moral na operacijo. Upam, da bo sčasoma šlo samo nazaj in operacija ne bo potrebna, ker je vsaka anestezija za te male štručke preveč nevarna. Sicer smo mi pa v bolnici in patronažna priporočali kapljice Bio Gaia - probiotične kapljice.

Lep preostanek vroče nedelje!

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Nedonošenčki 2010
11.7.2010 18:05:03   
scarlett_
bambixxx user posted image user posted image user posted image za prihod domov! vse dobro! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Nedonošenčki 2010
11.7.2010 19:33:29   
somic
bambixxx, res lepe novice!

zakaj pa imata že okulista?


no, midva se jutri odpravljava na morje za 6 tednov, tako, da pričakujem, da bo v tem času marsikaj novega. pet dni nazaj (na dan ko je patrik praznoval 6 mesecevuser posted image user posted image user posted image ) smo dobili tudi že prvi zobek, sam se že lepo prevaljuje na trebuh in nazaj na hrbet, tako da predvidevam, da bova v razvojini zelo pohvaljena spet, tako kot sva bila nazadnje, če ne celo bolj!

nič punce, lepo bodite, crkljajte se s svojimi cukrčki, ker čas pošteno hitro mineva, tako da je res potrebno izkoristiti maximalno!

grem preverit če imava vse pripravljeno user posted image

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Nedonošenčki 2010
12.7.2010 12:08:52   
bambixxx
cel čas v bolnici je imel preglede okulista na 1 teden, ker so ti ekstremni nedonošenčki izpostavljeni kisiku kar je slabo za očke in zato ima tako pogoste preglede. zaenkrat je bilo vedno vse ok.

Čestitke Patriku za mini 6 rojstni dan! user posted image

tudi jaz bi šla na morje pa mislim, da ga letos ne bom videla user posted image . mogoče septembra...

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Nedonošenčki 2010
12.7.2010 12:14:41   
DEJANMB
Lep pozdrav...Današnji dan je tudi za našega sončka ANEJA pomembni,ker namreč verjetno bomo odšli domov po 3.mesecih in 4 dneh....Sedaj smo veliki 47 cm in tehtamo 2550 gr,imeli smo problem z očkami tako da smo bili operirani-retinopatija in morem rečti da je operacija uspešno opravljena in dr.Pahor je danes zelo srečna da je tako uspešno bilo in da naš Anej lepo okreval.....Tako da napišem danes gremo domov,čakamo še samo zadnjo besedo vodje EINT.......lep pozdrav vsem aja slikice so na albomu bom še izpolnjeval zraven     DEJAN

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Nedonošenčki 2010
12.7.2010 12:19:09   
DEJANMB
ŽIVJO MISLIM DA SEM UGOTOVIL,DA SI HELENA OD TIBORJA.......DEJAN TUKAJ OD ANEJA   DANES GREMO VERJETNO DOMOV-KONČNO TUDI

Pozdravljene punce,

vsem hvala za pozitivne misli, so res pomagale, ker sva s Tiborjem doma že od četrtka, po 78 dneh na eint! user posted image user posted image user posted image
Prva noč je bila katastrofalna - nisem nič spala, ker nismo dobili dihalne blazinice in sem skozi preverjala, če še diha. Pa tudi šok je bil za oba, nenadna sprememba okolja in zraka in revež je imel vse preglede zadnji dan v bolnici in je bil čist zmučen na koncu dneva. Dihalno blazinico so nam dali potem naslednji dan, tako da sem se malo pomirila in ne preverjam vsakih 10 min, če še diha.
Sedaj smo se že lepo ujeli, je priden in med obroki večinoma spi. Ima že 2430g, bila pa sva že tudi na prvem 15 minutnem sprehodu na terasi user posted image .
Aptamil premature mu dajem zato, ker je cel čas to dobival že v bolnici in pravijo, da ni dobro menjavati.
Jutri naju že čaka kontrola pri okulistu, v torek pa mu grem izbrat pediatra in se dogovorit za prvi pregled.
Sem pa opazila, da tudi Tiborja dajejo krči predvsem zvečer in ker ima popkovno kilo se ne sme preveč naprezati, da se mu ne vklešči, saj bi potem moral na operacijo. Upam, da bo sčasoma šlo samo nazaj in operacija ne bo potrebna, ker je vsaka anestezija za te male štručke preveč nevarna. Sicer smo mi pa v bolnici in patronažna priporočali kapljice Bio Gaia - probiotične kapljice.

Lep preostanek vroče nedelje!
[/quote]

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Nedonošenčki 2010
12.7.2010 12:32:48   
3Sonček3
bambixxx zdej pa uživejte na polno doma user posted image  user posted image  user posted image . Preglede ki so mu še ostali bo pa lepo prestal user posted image user posted image user posted image
somic user posted image user posted image user posted image za zobek in za kotaličkanje sm pa tja user posted image user posted image user posted image . Naša se tut zdej ene 3 dni ful iz hrbta na trebušček poskuša prekotalit pa ji ne rata ker ne zna rokice nastavt tko da bi se z lahkoto prevrnila, pol je pa jezna ko user posted image user posted image user posted image user posted image . No sej je še čas sej bo jutr komej 20 tednov stara. Lepo se mejte na morju.
DEJANMB user posted image user posted image user posted image tudi za vas


< Sporočilo je popravil 3Sonček3 -- 12.7.2010 12:34:39 >


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Nedonošenčki 2010
14.7.2010 19:11:24   
bambixxx
Prav si ugotovil Dejan. Zelo sem vesela za vas, še posebej, ker smo zadnji del poti v bolnici preživljali skupaj.
no zdaj se bomo pa lahko družili izven bolnice z vozički user posted image . Ko bi le ta vročina malo popustila.

A ima kdo od vas doma klimo in kako jo prenašajo vaši mali sončki?

(odgovor članu DEJANMB)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Nedonošenčki 2010
16.7.2010 12:00:47   
Kiya
Nimamo klima, si le pomagamo z ventilatorjem ki je par metrov stran in obrnjen v drugo smer tako, da ne piha nanjo.

Smo imeli razvojno v sredo in bo treba hoditi na fizioterapijo, pa še dodatno smo dobili D3 kapljice, ker ima mala pri skoraj 4 mesecih še bolj mehko glavico. V porodnišnici so mi rekli, da moram dajati AD3 v mleko, sedaj so pa v razvojni rekli, da po žlički. Kako jih pa ve dajete?


Smo bili pohvaljeni pri pediatru, mala se pridno redi ima 3200g tako da smo šli iz Aptamil Pre na Aptamil 1, ki ga trenutno dobro prenaša.

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Nedonošenčki 2010
16.7.2010 13:37:35   
3Sonček3
Kiya js sm 1. dajala AD3 kapljice po žlički ... krči smo kaplce ukinli, čez kak mesec in pol smo še enkrat probali in spet krči, sm jih zabrisala u smeti in noben neve da jih ne jemljemo. Če bi bla zima bi se mal sekerala pa probavala finte da jih dobi, tko pa ko je lepo poletje z dost sončka mi pa na kraj pameti ne pade da bi se sekerala, smo pač brez, sej je biu tut marsikdo pa mu nč ne manka.
Punčka ti pa tut res lepo raste, če me poporodna pozabljivost ne vara pri porodu še ni mela eno kilo ane user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
Mi smo bli 7.7. pri pediatru in naše mere so ble 5800g in 59 cm user posted image user posted image user posted image sm zelo ponosna na nas

_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...