|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 15:02:15   
luan
Po lastni presojiuser posted image .

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 15:41:34   
MTFP
Mene pa zanima samo koliko izmed vas ki boste šli glasovati sploh ve kaj pomeni beseda ARBITRAŽA - ker se je ravno ta vikend pri nas dogajala ena burna razprava o tem sporazumu, potem sem jih pa vprašala, kdo ve kaj sploh pomeni arbitraža - mi je znal povedati pa samo edenuser posted image user posted image .

Mislim vsaj 10 pametnjakovičov, ki so toliko vedeli povedati zakaj in kako bodo glasovali, dejansko sploh niso vedeli o čem je govora, kaj pomeni glasovanje ZA in kaj PROTI...

Mislim, groza res, ponavadi se takih razprav ne udeležujem, ampak ko sem jih pa vprašala kaj pomeni to in kaj dejansko pomeni njihov glas, pa ni so imeli pojma oz. so znali povedati par besed iz kakšnih letakov - za letake pa itak vemo, da bo vsak navijal za svojo stran in jih tudi tako prilagodil...

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 15:46:20   
pingi
Glasovala bom proti.

Argument, da "če se ne bo rešilo zdaj, se ne bo nikoli" je naravnost smešen. Hrvaška ima itak nerešena mejna vprašanja z vsemi svojimi sosedamiuser posted image  Pa tudi druge države znotraj EU (npr. Belgija in Nizozemska) imajo nerešena mejna vprašanja, pa ni to nič tragičnega.

Bistvena grožnja tega sporazuma je v tem, da pristaja na večno hrvaško zahtevo, da se meja določa po mednarodnem pravu, kar pa zanika tisto, kar Slovenija ima že od nekdaj in je bila naša dediščina ob osamosvojitvi.

Pomislite, kako bi vam bilo, če bi vam vzeli del parcele na kateri živite, za katero veste, da je vaša in jo uporabljate tudi npr. za vrt ali pa imate tam igrala. Potem pa bi vam sosed rekel, da je tam njegovo, vam pa dovoli (ker je tako dober, seveda), da jo čez en del prečkate, ko greste v štacuno.

Malo karikiram, ampak se mi zdi, da veliko Slovencem "dol visi" za še tisto malo morja, ki ga imamo.

Skratka, mislim, da ne bi smeli popustiti pritisku naše južne sosede.

O tem, zakaj pa je sploh prišlo do referenduma, pa ne bom pisala. Referendum bo in jaz se ga bom udeležila, kot sem se vseh do zdaj.
Je pa res, da se mora človek malo podučiti, o čem sploh glasujeuser posted image

Pa pametno odločitev vam želim!

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 16:30:21   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Predvsem mi gre na jetra opozicija, ki si naravnost želi, da bi mi prebivalci Slovenije v mandatu levega trojčka živeli čim slabše, da se ne bi rešil noben problem, samo zato, da bi lahko potem oni pametovali in si nabirali politične točke. Kar počnejo, je zame navadna sabotaža, če ne že izdajstvo lastnega naroda. Na vseh področjih.

Točno tako je, samo nekateri so preveč slepi, da bi to videlu ali pa enostavno nočejo videti! user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 16:31:13   
Kerensa*
Najverjetneje bom glasovala za arbitražni sporazum, nisem pa še 100%-no odločena (ker še ne vem dovolj).

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 16:32:18   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: MTFP

Mene pa zanima samo koliko izmed vas ki boste šli glasovati sploh ve kaj pomeni beseda ARBITRAŽA - ker se je ravno ta vikend pri nas dogajala ena burna razprava o tem sporazumu, potem sem jih pa vprašala, kdo ve kaj sploh pomeni arbitraža - mi je znal povedati pa samo edenuser posted image user posted image .

Mislim vsaj 10 pametnjakovičov, ki so toliko vedeli povedati zakaj in kako bodo glasovali, dejansko sploh niso vedeli o čem je govora, kaj pomeni glasovanje ZA in kaj PROTI...

Mislim, groza res, ponavadi se takih razprav ne udeležujem, ampak ko sem jih pa vprašala kaj pomeni to in kaj dejansko pomeni njihov glas, pa ni so imeli pojma oz. so znali povedati par besed iz kakšnih letakov - za letake pa itak vemo, da bo vsak navijal za svojo stran in jih tudi tako prilagodil...

In mi tule smo tudi po tvoje eni od teh "pametnjakovičev", ki ne vedo niti, kaj je arbitraža, kaj šele, kaj pomeni glasovati za ali proti?

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 16:34:58   
zmajaz
Dejstvo je, da se sami NISMO sposobni dogovoriti in če to ni možno, ostane samo še ta možnost, da namesto nas odločijo drugi. Dejstvo je tudi, da je stanje, kot je trenutno, za nas nesprejemljivo in da bo nesprejemljivo ostalo še ohoho let, če se zadeva ne bo rešila. Kot rečeno - na slabšem, kot smo zdaj, itak ne moremo več biti.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 16:35:55   
MTFP
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: MTFP

Mene pa zanima samo koliko izmed vas ki boste šli glasovati sploh ve kaj pomeni beseda ARBITRAŽA - ker se je ravno ta vikend pri nas dogajala ena burna razprava o tem sporazumu, potem sem jih pa vprašala, kdo ve kaj sploh pomeni arbitraža - mi je znal povedati pa samo edenuser posted image user posted image .

Mislim vsaj 10 pametnjakovičov, ki so toliko vedeli povedati zakaj in kako bodo glasovali, dejansko sploh niso vedeli o čem je govora, kaj pomeni glasovanje ZA in kaj PROTI...

Mislim, groza res, ponavadi se takih razprav ne udeležujem, ampak ko sem jih pa vprašala kaj pomeni to in kaj dejansko pomeni njihov glas, pa ni so imeli pojma oz. so znali povedati par besed iz kakšnih letakov - za letake pa itak vemo, da bo vsak navijal za svojo stran in jih tudi tako prilagodil...

In mi tule smo tudi po tvoje eni od teh "pametnjakovičev", ki ne vedo niti, kaj je arbitraža, kaj šele, kaj pomeni glasovati za ali proti?


Ma ne sploh ne. Vprašala sem koliko jih dejansko ve, in hotela povedati da bo spet ogromen odstotek ljudi ki bodo glasovali - ne da bi vedeli zakaj glasujejo oz. ker je sosedov franček rekel da je fino glasovati ZA/PROTI, pa on že ve kako je prav...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 16:57:37   
kalbo
Mene zanima kontra predlog, resno.

Meni se zdi, da če slučajno pušnemo stik z mednarodnimi vodami, bo za to direktno odgovoren tisti, ki je postavil policijsko kontrolno točko na Dragonji. Če so nas Hrvati kdaj nategnili so nas takrat.

(odgovor članu pingi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 17:10:22   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: MTFP
Ma ne sploh ne. Vprašala sem koliko jih dejansko ve, in hotela povedati da bo spet ogromen odstotek ljudi ki bodo glasovali - ne da bi vedeli zakaj glasujejo oz. ker je sosedov franček rekel da je fino glasovati ZA/PROTI, pa on že ve kako je prav...

Ja - to bo na žalost držalo. Sem nekaj let delala v odboru na volišču in to te res kar zvije, ko vidiš, kako o pomembnih zadevah glasujejo ljudje, ki sploh nimajo pojma, zakaj se gre.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 17:14:33   
nanka
Na volitve grem in bom glasova za sprazum, mi gre pa na jetra, oziroma sem besna, ker se je Pahor že dogovoril, zdaj pa svojo odločitev prelaga na nas. Zakaj nas ni pa prej vprašal kaj si mislimo?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 17:34:29   
Čebel@
moje mnenje:
itak je že vse določeno,neglede na to kako bo ljudstvo odločilo....smo imeli tudi referendum o trgovini-ljudje smo "določili" da bojo v nedeljah trgovine zaprte-ja ITAK!

še odgovor:
99% ne bom šla sploh volit

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 17:41:24   
pomlad08
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Dejstvo je, da se sami NISMO sposobni dogovoriti in če to ni možno, ostane samo še ta možnost, da namesto nas odločijo drugi. Dejstvo je tudi, da je stanje, kot je trenutno, za nas nesprejemljivo in da bo nesprejemljivo ostalo še ohoho let, če se zadeva ne bo rešila. Kot rečeno - na slabšem, kot smo zdaj, itak ne moremo več biti.


Ma to je men res brezvezen argument. TRENUTNO se res nismo sposobni dogovoriti, pa kaj pol. A zato bomo kar podarili naše ozemlje? Švica in Nemčija sta potrebovali 180 let, da sta dokončno uredili svojo mejo. Torej sta se pogajali za vsak mejni kamen posebej. Kam se nam mudi?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 17:59:04   
gita10
Se strinjam, da je možno dobiti več kot ta sporazum določa vendar bi  moralo biti za naš politični svet to vprašanje sekundarnega pomena. Kar me moti je to, da se preveč ukvarjamo s to temo in premalo s tisti kar Slovenci res potrebujemo.
Priorite bi morala biti Slovenija- njeno gospodartvo, blaginja ljudi in potem naj rešujejo probleme, ki jih praktično ni ( razen tistih nekaj nacionalistov, ki jih vidijo na vsakem koraku).
Zaradi tega bi želela, da se ta tema čimprej zapre seveda pa bi v istem trenutku pravtako želela, da iztržijo več.
Kljub temu, da sem celo življenje bolj desno usmerjena, da še vedno verjamem, da bi se v tej gospodarski krizi Janša bolj znašel kot se je Pahor bom arbitražnemu sporazumu rekla Ja.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 18:31:36   
Raho
Grem. Glasovala bom ZA. Iz enega enostavnega razloga. Ker imam poln kufer tega pričkanja za 20 cm zemlje in poln kufer tega, da denar z lopato mečemo tja, kamor ga ni treba (mislim na naše drage politike). In najraje bi tistim, ki so si ta referendum sploh omislili, potisnila vse glasovalne lističe ne bom rekla kam. Ker bo spet šlo nekaj mio € za to, da bomo obkroževali na predragih pildkih butaste idejeuser posted image

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 18:46:50   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
Ma to je men res brezvezen argument. TRENUTNO se res nismo sposobni dogovoriti, pa kaj pol. A zato bomo kar podarili naše ozemlje?

20-letnemu obdobju bi malo težko rekli TRENUTNO.
Pa kdo pravi, da bomo z odločitvijo za arbitražo podarili naše ozemlje? Jaz bi prej rekla, da bomo dobili nazaj kaj od tega, kar nam trenutno zaseda Hrvaška in česar Hrvaška sicer zlepa ne bo dala nikoli nazaj - več let, ko bo minilo, bolj si bo lastila, tisto, kar si je zdaj prilastila.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 20:10:36   
liliana
Glasovala bom ZA.....poleg že vsega povedanega, kar ne bom več ponavljala, je mojo odločitev ZA utrdil velikanski plakat opozicije, ki se je glasil nekako tako....."Vzeli so nam Koroško, Trst in Gorico, Morja ne damo! Glasuj Proti!"......Kot, da smo ljudje res take budale.....res je sicer, da nam večini ni prav v potankosti jasno kaj je teritorialno morje, kaj pomeni arbitraža, kaj pomeni načelo zunanje pravičnosti.....vendar pa nam vseeno morja nihče ne jemlje in ni treba zaradi tega enačiti "jemanj" Trsta, Gorice in Koroške s tem sporazumom.....tako, da so ti argumenti proti bolj tako tako......kako pa ne bom napisala, da ne bom koga užalila......


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 20:16:32   
ivao1
ZA!!!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 20:24:54   
BigDaddy
PROTI!!!!

(odgovor članu ivao1)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 21:11:27   
katipi
Glasovala bom ZA.

(odgovor članu BigDaddy)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 21:26:53   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Mene zanima kontra predlog, resno.

Meni se zdi, da če slučajno pušnemo stik z mednarodnimi vodami, bo za to direktno odgovoren tisti, ki je postavil policijsko kontrolno točko na Dragonji. Če so nas Hrvati kdaj nategnili so nas takrat.


Tokrat se pa popolnoma strinjam s teboj Kalbo.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 21:37:09   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

ne bom. prebrala predlog zakona al sporazuma al kerga k... že, mi ni nič jasno (razen da obe strani lažeta ko pes teče), niti nisem tok nagnjena h kateri od političnih opcij, da bi šla zato glasovat (za naše in proti vašim). ergo, preprosto ne grem.

jao, jao kakšno razmišljanje! Pa saj ne glasuješ za eno od političnih strank! Odločaš o tem, KDO bo reševal vprašanje naše meje s Hrvaško: ali bomo to še naprej pustili politikom, ki 20 let niso uspeli narediti drugega, kot spor dodatno zaostriti (črni in rdeči) ali pa bo problem reševal nekdo tretji, ki ni direktno vpleten v spor - konkretno arbitraža z mednarodnimi pravniki.

To, kar je zmajaz napisala v obeh postih, definitivno drži. Če bomo tokrat zaj.....in glasovali proti, spora ne bomo rešili nadaljnjih 50 let. Torej, jaz grem na referenfum in bom glasovala ZA!!!!!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   [Brisano sporočilo]
31.5.2010 21:39:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 21:42:16   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Predvsem mi gre na jetra opozicija, ki si naravnost želi, da bi mi prebivalci Slovenije v mandatu levega trojčka živeli čim slabše, da se ne bi rešil noben problem, samo zato, da bi lahko potem oni pametovali in si nabirali politične točke. Kar počnejo, je zame navadna sabotaža, če ne že izdajstvo lastnega naroda. Na vseh področjih.

Točno tako je, samo nekateri so preveč slepi, da bi to videlu ali pa enostavno nočejo videti! user posted image

Podpisuser posted image user posted image user posted image user posted image Pa ne pripadam nobeni politični opciji ampak to kar JJ počne, je naravnost patetično! Najlažje je srat in hujskat naivne ljudi proti sistemu. To zna najbolje od nekdaj. Vse ostalo je pa itak dokazal v svojem mandatu....

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 21:46:42   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: MTFP

Ma ne sploh ne. Vprašala sem koliko jih dejansko ve, in hotela povedati da bo spet ogromen odstotek ljudi ki bodo glasovali - ne da bi vedeli zakaj glasujejo oz. ker je sosedov franček rekel da je fino glasovati ZA/PROTI, pa on že ve kako je prav...


Arbitraža pomeni, da sprti stranki zaupata reševanje njunega spora neki tretji osebi/instituciji in se v primeru, da dosežejo sporazum obojestransko zavežeta, da bosta sprejet dogovor tudi spoštovali. Aja, pa to ne poteka pred sodiščem. To je tudi pomembno.

Simple. Samo o tem odločamo. Politika ali arbitraža.

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?