|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: otroški dodatek
9.6.2010 16:22:21   
mateya24
IZVIRNO SPOROČILO: felicia

IZVIRNO SPOROČILO: poli*


Zakaj za vraga pa ji zdaj ne upoštevajo dohodka iz preteklega leta, se pravi 2009????






verjetno zato, ker če si zaposlen imaš vsak mesec nekako isto oz. podobno višino plače in se ti zato upošteva lanskoletni zaslušek, ker boš tudi letos zaslužil približno isto, če se pa zaposliš v tekočem letu pa se potem upoštevata zadnje tri plače in se nekako šteje, da boš približno isto čez celo leto zaslužil. No upam, da nisem zakomplicirala.user posted image



Saj to čisto razumem.
Ampak pol bi tudi bilo fer, da bi se je pri izračunu prejšnje odloče, ko še ni bila zaposlena...tudi upoštevalo, da je brezposelna in brez karkšnihkoli dohodkov...ne pa da se ji je gledal dohodek iz leta 2009.....

No vsaj moje mnenje je, da bi bilo to pravično...

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: otroški dodatek
9.6.2010 16:48:44   
zmajaz
Dejstvo je, da CSD MORA upoštevati izgubo zaposlitve TAKOJ. Samo se tega otepajo ko hudič križa - ampak je treba vztrajati, pa magari iti vse do ministrstva, ker zakon določa, da MORAJO tudi v tem primeru, ne samo v obratnem - ko se brezposelna oseba zaposli. Samo ne smeš se jim pustit.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: otroški dodatek
9.6.2010 16:59:48   
mateya24
V bistvu je ta punca o kateri sem pisala bila obe skozi brezposelna..ampak so ji letos zmanjšali otr.dodatek za en razred, ker je v lanskem letu prejela zraven DSP še Izredno DSP, kar pa je za neki res minimun preseglo pol tiste njihove kriterije...in kljub temu, da je bila brezposelna ni dobila polnega otr.dodatka..na kar se je pritožila, ampak ni bilo uspeha, so vztrajali pri tem, da se morajo gledati prispevki iz preteklega leta.
Sedaj ko se je pa zaposlila, pa so ji na podlagi pogodbe o zaposlitvi v kateri je vpisana bruto plača izdali odločbo, po kateri je padla še v en razred nižje... Kar pa je pri vsem tem zbodlo mene v oči je bilo to...da so prejšnjič vztrajali pri tem, da se v vseh pogledih motra upoštevati dohodek preteklega leta...sedaj ko se je pa zaposlila, pa še niti prve plače ni prejela, pa so kar pozabili na tiste njihove poglede in niso upoštevali dohodke preteklega leta, ampak kar vsoto bruto plače, ki je zapisana v pogodbi.

Za mene osebno so to dvojna merila..in zelo zelo ne fer...

Razumem, da se ti mora upoštevati,če se ti zaposliš...ampak kot sem že tudi napisala, sem mnenja, da bi se moralo upoštevati tudi takrat to, da je bila brezposelna in bi takrat morala dobivati polni otr.dodatek..ne pa da da so se se zapičli v tistih 300 eur Izredne DSP, ki jih je prejela...saj konec koncev,je morala za tistih 300Eur predložiti tudi račun, za kaj jih je porabila...za golo preživetje...



(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: otroški dodatek
9.6.2010 17:23:21   
mala maja

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Dejstvo je, da CSD MORA upoštevati izgubo zaposlitve TAKOJ. Samo se tega otepajo ko hudič križa - ampak je treba vztrajati, pa magari iti vse do ministrstva, ker zakon določa, da MORAJO tudi v tem primeru, ne samo v obratnem - ko se brezposelna oseba zaposli. Samo ne smeš se jim pustit.


ja ampak oni so nad in če noče referentka vzeti vloge ne moreš nič. No lahko se edino narediš osla in pošlješ priporočeno po pošti da skladno s tem in tem členom zaradi sprememb oddajaš novo vlogo. Če jo bodo pa upoštevali pa je od njih odvisno.

mateya24 meni je čisto lepo jasno da ima manjši od zaradi izredne socialne pomoči. Oni vržejo vse v en koš, razdelijo na število članov in......naprej se ve. Včasih je dobro preračunat a se splača sploh it po izredno dsp ker bi verjetno bilo bolje če je ne bi prejela.. žal našemu sistemu veliko manjka in ta kratko potegnejo vedno najšobkejši...žaluser posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: otroški dodatek
9.6.2010 21:23:17   
poli*
Narobe svet je tole...
Pa še en primer iz razmišljanja (ni resnično, saj boste videli): recimo, da je bila oseba v 09 brezposelna, dobivala otr. dodatek določene višine, potem pa so recimo na lotu zadeli 50.000€. V letu 10 se je oseba zaposlila... in zdej kaj me zanima user posted image . Sem prepričana, da v takem primeru ne bodo gledali na mini dohodek/minimalca, ki je prišel z novo pogodbo, ampak se bodo obesili na tisti dnar. Kaj mislite?
No, pa ne mi pisat, da oseba itak neb šla delat... sm dala zgolj primer user posted image  user posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: otroški dodatek
9.6.2010 21:24:56   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: poli*
Pri meni je pa še fora, da sem bila brez nadomestila 4 mesece, ampak mi sedaj nočejo dati za nazaj. Za vrtec mi pa bodo trgali za 3 mesece nazaj!!!

Kaj menite, bi lahko "terjala" za nazaj?

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: otroški dodatek
9.6.2010 21:29:25   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: poli*
Pa še en primer iz razmišljanja (ni resnično, saj boste videli): recimo, da je bila oseba v 09 brezposelna, dobivala otr. dodatek določene višine, potem pa so recimo na lotu zadeli 50.000€. V letu 10 se je oseba zaposlila... in zdej kaj me zanima user posted image . Sem prepričana, da v takem primeru ne bodo gledali na mini dohodek/minimalca, ki je prišel z novo pogodbo, ampak se bodo obesili na tisti dnar. Kaj mislite?
No, pa ne mi pisat, da oseba itak neb šla delat... sm dala zgolj primer user posted image  user posted image

Loterija ima, kolikor je meni znano, dve možnosti izplačila večjih dobitkov (vsaj pred časom je bilo tako) - nakazilo na TRR ali dvig gotovine s čekom v banki. In če Loto dobitek dvigneš na slednji način, potem CSD do tega podatka ne pride. Z DURS-om niso povezani, davek od iger na srečo ti avtomatsko odbijejo že na Loteriji, tako, da ti dobitka niti v dohodnino ni potrebno prijaviti,... skratka - če ta denar ne pristane na tvojem TRR-ju, potem si lahko pravkar zadel sedmico, pa še vedno prejemaš DSP.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: otroški dodatek
9.6.2010 22:20:52   
tinatona
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja
to pa ne drži. Moj je sredi leta pustil sp in bil na zavodu. Ko mu je sredi naslednjega leta prenehala pravica mi je na csd rekla da oni nič ne upoštevajo, bomo pa pač naslednje leto imeli tolk višje. K sem šla jaz na 4 urni delavniok (na željo delodajalca ne samovoljno) tud niso hoteli upoštevat. pa oboje je bilo v istem letu. Dohodek se nam je prepolovil, pa niso nič upoštevaliuser posted image


Ti bi morala še enkrat vlogo poslat z vsemi dokazili (potrdilo z zavoda,pa potrdilo da si zaposlena za 4h in zraven še plačilno,... ), pa bi tis igurno upoštrevali nove razmere.

Ker ko sem jaz brez nadomestila ostala na zavodu, sem tud klicala, pa so rekli da se mi bo to naslednje leto poznalo. Potem sem jim pa vseeno poslala novo vlogo in sem dobila spremenjeno odločbo.

LP

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: otroški dodatek
9.6.2010 22:32:59   
birdy
Matr mamo pri nas dobro tole socialko. Ko je mož ostal brez nadomestila (jaz sem brezposelna) je takoj nardila novo vlogo kjer se upošteva da smo ostal brez prihodkov. No, ko je zdele moj ljubi dec spet dobil službo, sem jst kot vzorna državljanka šla na CSD in povedala da zdej pa mamo dohodke in da bo treba vlogo spet spremenit. In je tale gospa rekla da sem prehitra, da ni nč treba, da naj pridem spet ko mi poteče tale odločbauser posted image
Odgovor: izguba dohodka se mora takoj upoštevat, prav tako se pa upošteva nov dohodek (razen če maš dejansko dobre socialne delavce)

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: otroški dodatek
9.6.2010 23:05:36   
mala maja

IZVIRNO SPOROČILO: tinatona

IZVIRNO SPOROČILO: mala maja
to pa ne drži. Moj je sredi leta pustil sp in bil na zavodu. Ko mu je sredi naslednjega leta prenehala pravica mi je na csd rekla da oni nič ne upoštevajo, bomo pa pač naslednje leto imeli tolk višje. K sem šla jaz na 4 urni delavniok (na željo delodajalca ne samovoljno) tud niso hoteli upoštevat. pa oboje je bilo v istem letu. Dohodek se nam je prepolovil, pa niso nič upoštevaliuser posted image


Ti bi morala še enkrat vlogo poslat z vsemi dokazili (potrdilo z zavoda,pa potrdilo da si zaposlena za 4h in zraven še plačilno,... ), pa bi tis igurno upoštrevali nove razmere.

Ker ko sem jaz brez nadomestila ostala na zavodu, sem tud klicala, pa so rekli da se mi bo to naslednje leto poznalo. Potem sem jim pa vseeno poslala novo vlogo in sem dobila spremenjeno odločbo.

LP




sej so imeli vse podatke ker sem koristila skrajšani delovni čas.Sej so oni dal žegenj čes. Sicer je pa od tega že 6 let in je prepozno. Zdej smo pa tako in brez od, ker sem leta 2008 dedovala in smo baje cenzus presegli za 5000€, čeprav sem jaz od dedovanega plačala full kliničnega centra ker je bil dedek na plačilni oskrbi za 100€ na dan, pol leta. Pa jih ni nič brigal da je šlo tam stran 10.000€ in potlej bi nam pripadali OD.
Ma pa sej nima veze, evo spet bluzim, pa težim. Hotela sem samo povedat da se lahko po trepalnicah mečeš pa nič ne dosežešuser posted image

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: otroški dodatek
10.6.2010 15:29:21   
felicia
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: poli*
Pa še en primer iz razmišljanja (ni resnično, saj boste videli): recimo, da je bila oseba v 09 brezposelna, dobivala otr. dodatek določene višine, potem pa so recimo na lotu zadeli 50.000€. V letu 10 se je oseba zaposlila... in zdej kaj me zanima user posted image . Sem prepričana, da v takem primeru ne bodo gledali na mini dohodek/minimalca, ki je prišel z novo pogodbo, ampak se bodo obesili na tisti dnar. Kaj mislite?
No, pa ne mi pisat, da oseba itak neb šla delat... sm dala zgolj primer user posted image  user posted image

Loterija ima, kolikor je meni znano, dve možnosti izplačila večjih dobitkov (vsaj pred časom je bilo tako) - nakazilo na TRR ali dvig gotovine s čekom v banki. In če Loto dobitek dvigneš na slednji način, potem CSD do tega podatka ne pride. Z DURS-om niso povezani, davek od iger na srečo ti avtomatsko odbijejo že na Loteriji, tako, da ti dobitka niti v dohodnino ni potrebno prijaviti,... skratka - če ta denar ne pristane na tvojem TRR-ju, potem si lahko pravkar zadel sedmico, pa še vedno prejemaš DSP.



sam če padeš v revizijo. te lahko opalijo po žepu za nazaj. Če je oseba zadla toliko denarja v letu 09 bi to morala takoj sporočiti. In ko se zaposli tudi takoj sporočiti, da s je zaposlila, po vsaki sporočeni spremembi se mora izdati odločba, tudi če samo spremeniš naslov ali kaj podobnega.

pa mislim da imajo povezavo z DURSOM al je bilo o tem samo govora nisem prepričana.

< Sporočilo je popravil felicia -- 10.6.2010 15:31:47 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: otroški dodatek
10.6.2010 19:30:48   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: tinatona

Ker ko sem jaz brez nadomestila ostala na zavodu, sem tud klicala, pa so rekli da se mi bo to naslednje leto poznalo. Potem sem jim pa vseeno poslala novo vlogo in sem dobila spremenjeno odločbo.

LP


Ma lej kolk so barabe! Kako se ti bo drugo leto poznalo, če se boš ti recimo zaposlila?? nič!
Edino pametno je, da si novo odločbo spisala.

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: otroški dodatek
10.6.2010 21:07:39   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: poli*
IZVIRNO SPOROČILO: tinatona
Ker ko sem jaz brez nadomestila ostala na zavodu, sem tud klicala, pa so rekli da se mi bo to naslednje leto poznalo. Potem sem jim pa vseeno poslala novo vlogo in sem dobila spremenjeno odločbo.
LP

Ma lej kolk so barabe! Kako se ti bo drugo leto poznalo, če se boš ti recimo zaposlila?? nič!
Edino pametno je, da si novo odločbo spisala.

Točno to - ko bi se zaposlila, bi ji pa spet upoštevali novi dohodek in ne brezposelnosti iz prejšenjega leta. In evo kaj si dovolijo - ustno te kar lepo odpravijo, če se le da, če jim pa daš pisno vlogo, jim pa zvežeš roke in ti morajo odobriti, ker zakon tako določa, pa si ne morejo dovoliti izdati odločbe, ki bi bila v nasprotju z zakonom.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?