|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Januarčice
19.7.2005 12:22:37   
Anonimen
No, na nuhalno se je treba vsaj kak teden prej naročiti. Pregled traja cca 15-20 minutk (nekatere so tarnale, da je trajal tudi samo 5 min). Stane od 10-12.000 sit. Svojega :love: imaš lahko zraven. Izmeri se velikost ploda, preveri se prisotnost nosne kosti in organov, posluša se srček, izmeri se nuhalna svetlina, nato dobiš izvid tveganja in eno (ali več) slikic. Super je, da si pred pregledom NS prebereš kaj od tega, zato da boš vedela kaj ginekolog gleda in kaj določena stvar pomeni (ker navadno g. nimajo časa natančno razlagat posamezno stvar). V reviji nosečnost, kako številko ali dve nazaj je dr. Strahova iz Domžal napisala obsežen članek o NS. Ti priporočam, da si prebereš. Drugače pa je NS izjemen dogodek, ko 1. opazuješ svoje dete, kako spi, se preteguje (moj je spal kot klada) oz. kako se giblje, dela prevale, maha, brca...zares neverjetno!

(odgovor članu Nyah*)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   Januarčice
19.7.2005 12:24:48   
katy_
ejla...:racka:
jaz sem tudi januarčica in sicer imam rok 21.1.2006
ti?
jaz nisem še bila na nuhalni, kako pa to zgleda moj ginekolok mi to sploh še ni omenil, ampak je res da imam pregled komaj 1.8, ker je na dopustu..

aja glede sexa mene zadnje cajte fulll razganja, tako da mi ni problema še nikoli nisem bila toliko potrebna kot med nosečnostjo (moj fant že kdaj ne more več):zmeden:
a misliste, da je to normalno, da se mi dosti sexa?

hvala:nosecka:

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   Januarčice
19.7.2005 12:28:00   
katy_
ejla :rozica:
ma meni g ni omenil za nuhalno nič, samo je rekel, da bomo naredili test dawnovega sindroma in je plačniško..
a je to nualno? ali morem sama opomnit g, da mi naredi nualno?

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   Januarčice
19.7.2005 12:32:03   
štručka
Katy...hitro se prijavi za nuhalno!

kaja1..prej nismo dosti večkrat ampak z veliko večjim navdušenjem iz moje strani:)-:sloncek: Zdej sem pa bolj "mlačna":muca:.

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   Januarčice
19.7.2005 12:32:59   
štručka
Ja katy..to je merjenje nuhalne svetline 8si me malo prehitela)

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   Januarčice
19.7.2005 12:35:10   
pikica*
:) Vidim, da je pri vseh seks bolj na stranskem tiru. Moj :love: tudi nekaj jambra:). Ampak 2-3x na teden si pa že vzameva čas tudi za to. Ko so bile slabosti bolj intenzivne mi pa res ni pasalo. Ampak je razumel. Zdaj se pa stanje že izboljšuje, ampak :love: pravi, da še vedno čaka na frekvenco, ki jo je bil vajen prej:)

Glede hrane pa jaz nič ne kompliciram. Izogibam se bifteku in majonezi (tej predvsem zato, ker mi je premastna). Ostalo pa jem (tudi paštete, suhe salame itd.). Če mi nekaj zapaše, to tudi pojem. Aja, pa kave ne pijem, čeprav sem bila prej zaprisežena kofetarica :kava:. Najprej mi ni pasal njen okus, zdaj pa se je moram izogibati zaradi pritiska.

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   Januarčice
19.7.2005 12:38:01   
Žan Luka
Živijo!:metulj:
Jaz sem bila na nuhalni prejšnji petek in to kar pri svoji G ker ima tudi ona zdaj licenco za nuhalno. to ni noben bav bav, ampak je samo poseben program na UZ, kjer lahko g izmeri otroku gubo na vratu in s temi meritvami, ki jih vnese v računalnik izračuna možnost Dawnovega sindroma pri otroku. starejša je mamica, več je možnosti za prirojene napake, drugače pa se mi zdi, da je št. 1:1003 ali nekaj takšnega. Pri nas je bila ta cifra 1:2987:bravo:, tako, da ni nobene panike. Ta nuhalna svetlina pa je 85% sigurna.
Je pa res, da je samoplačniška - 12000sit. Cela preiskava traja nekje 30 - 45 min in partner je lahko prisoten.
Upam da nisem preveč dolgovezila!!!
LP :nosecka:

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   Januarčice
19.7.2005 12:54:23   
štručka
ena...daj svojemu :love: tole za prebrat8)


Pa ne bit zafrustrirana:)-. Saj ni važno kolikokrat na teden. Važno je, da je takrat ko je, dobro!

Saj mi ki večkrat, to itak počnemo bolj iz navade. najboljš je pa takrat, ko je za nami kakšna "suša":bravo:

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   Januarčice
19.7.2005 13:22:07   
rija
meni pa je zdravnica prepovedala:sloncek::sloncek: do 38 tedna, potem pa lahko 3x na dan, je rekla.
glede na to, da je isto povedala še enim parim, s katerimi ni nič narobe, je enostavno ne poslušava...
ko paše paše, sicer manj kot prej, pa še moj :love: je nekako zadržan, verjetno strah, da bo :modri: kaj naredo...

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   Januarčice
19.7.2005 13:31:54   
Nyah*
OOOOOOOOOOOOo, rija, to bi blo pa hudoooo dolgo za cakat, bi tvoj ze znorel boscek:)-:)-:)-:)-:)-


Moj :love: bi pa kar naprej, jaz seveda nisem tolikokrat za stvar, ampak ko pa sem, kakih 2krat na teden, je pa tako super, kot prej nikoli. Pa se brala sem, da to pase tudi nasemu :duda:,ce mami uziva. Tako da punce akcijaaaaaaa:sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek:

hehe :)-:)-:)-:)-:)-:)-.

Drugace pa, povejte svojim :love:, da je :sloncek::sloncek::sloncek::sloncek: priporocljivo, da ostanemo fit, ce je le vse ok z nami!

Papa


(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   Januarčice
19.7.2005 13:39:57   
Anonimen
:((:((:((:((:((:((:((:((:(( jz pa ne moreeeeeeem uuueeee :((:((:((

(odgovor članu Nyah*)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   Januarčice
19.7.2005 13:50:17   
Nyah*
:zmeden::zmeden::zmeden::zmeden::zmeden:
zakaj ne mores? A so ti prepovedali, a ti ful ni do tega? :zmeden2::zmeden2::zmeden2::zmeden2:


Aja, sem pozabla za hrano napisat: meni ful pase vse kar naj ne bi jedle, pizza, pasteta njami, kot se nikoli, suho meso,...

ampak vse v mejah normale, zato mislim, da ne more skodit! Jem seveda ful sadja,...

Mi je rekel G, naj zivim kot sem doslej, samo pazim naj nase, drugo pa nic, pa seveda ne kolesarit pa plavat v bazenih in termah!

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   Januarčice
19.7.2005 13:53:22   
puri
Joj, kolk ste napisale:)-

Nyah, mi gremo na morje v Novigrad, imamo tam prikolico, tako da hodim tja že več kot 15 let.
Uživaj na morju:sloncek::sloncek::sloncek:

Od hrane pa jaz jem skoraj vse, razen biftka,.....jem tudi suhe salame in paštete, samo ne pretiravam.

Glede želje po seksu, je pa pri nama tudi malo slabše, kot pred nosečnostjo,......ampak sedaj ko ni več tako velike utrujenosti, se tudi to malo popravlja:):bravo:

lp

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   Januarčice
19.7.2005 13:53:55   
Anonimen
Nyah, seks mi gre na bruhanje :((:((:((

(odgovor članu Nyah*)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   Januarčice
19.7.2005 13:58:10   
štručka
cafee....počakaj še kake par tednov, da te prve nosečniške slabosti minejo, pa boš vidla, da bo potem še bolj fino.

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   Januarčice
19.7.2005 14:28:10   
pinka1
Hej! Ja pr nama je pa tak, da sem imela najprej glivično vnetje in ga je blo treba pozdravit - je blo tak hudo, da takrat res nisva mogla. Zdej ima pa mož vnetje mehurja in če je bakterijsko, se lahko name prenese - že imava s tem izkušnje in tud moja G. je včeraj to potrdila. Lahko pa seveda s kondomom - tako da bova verjetno neki časa zdaj to prakticirala, ampak nama obema glih s kondomi ne paše....želja je pa kr velika - glede na to, da mislim, da nisva že en mesec...AAAAAAAAA

Glede hrane tud jem skoraj vse, razen paštet pa majoneze, pa surovih jajc.......

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   Januarčice
19.7.2005 14:30:29   
štručka
Punce še dve vprašanji.

Kako so kaj vaši :love: navdušeni nad prisotnostjo pri porodu?

kako se kaj dogovarjate za morebitna imena? midva imava groozno različen okus, pa me zanima, kako ste ostale to rešile..

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   Januarčice
19.7.2005 14:40:12   
Lumpi
Ojla, dones ste se pa razpisale!

kar se tiče seksa, mi gre na bruhanje, sam da se spomnem, dobr da moj možek vozi kamion in je bolj poredko doma, tko da še porajta ne da mam ta problem, se pa jaz takrat malo pomatram.


Kar se pa hrane tiče pa jem vse, kar mi paše, izogibam se kruha, pomatram pa se pri zelenjavi.

Jaz pa že uživam na dopustu, proti koncu tedna pa šibamo na morje.

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   Januarčice
19.7.2005 14:47:04   
Lumpi
Oh ja, moj pravi, da ga zdej nav, k je bil prvič, pa prav, da sem se mu takrat tok smilila, sam jaz vem, da bo šel. Je pa reku, da more dopust pršparat, da bo lohka januarja doma, tko da se mi zdi da bo vesel, k bo spet zraven.

On mene mal zajebava.



Pri prvem sem razmišljala samo o imenih za fantka in fantka tudi rodila, sedaj pa razmišljam o punčki, tko da izbiram imena za punčko.

Sva se pa pri prvem sporazumno odločila za ime in mislim, da tudi tokrat ne bo problema.

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   Januarčice
19.7.2005 15:03:41   
AlenkaIST
Danes je pa res dolga debata. Bravo!:bravo::bravo::bravo:
Moj pravi, da bo kar zraven, pa tudi če ga bodo morali pokonci spravljati. Upam samo, da me ne bo preveč presenetilo in da bo takrat doma oziroma vsaj blizu.
Sexala bi tudi jaz več, pa se moj ne upa. Pa kaj naj naredimo?:zmeden:

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   Januarčice
19.7.2005 16:18:56   
rija
moj bo definitivno zraven.
glede imen: če bo fantek, je njegova izbira, ker pa punčka verjetno ne bo:(( nimam pravo na glasanje:)-:)-

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   Januarčice
19.7.2005 16:31:53   
Nyah*
Moj :love: pravi, da bo zraven, bo tut v materinsko solo hodu zraven, tko da mislim, da je preprican in misli resno bit zraven. Mam pa obcutek, da ga je strah, ampak pravi, da kako bo sele meni, on bo itak samo stal in gleda in dihal z mano :)-:zmeden2::)-:zmeden2:.

Glede imen imava za puncko kar precej imen, ki so obema ful vsec, ze od prej, za fantka pa ful problem, NOBENO nama ni tako vsec, da bi ga fantku dala!
Tko da zdej slovar imen pregledujeva skupi, pa bova ze kako, nebi rada detetu glih kakega marsovskega imena dala, k so zej tko popularna :)-:)-:)-:)-.

LP

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   Januarčice
19.7.2005 17:15:05   
puri
Moj bo sedaj tudi zraven! Prvič je bil tudi zelo živčen,...... sedaj, tretjič, se pa vedno heca, da bi mi lahko že sam pomagal:)-, da že tako obvlada:)-:)-:)-

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   Januarčice
19.7.2005 17:30:35   
Anonimen
Jz ga sploh nisem nič vprašala al hoče al noče bit zraven pri porodu. Mora bit, nima kej ugovarjat! Sej je bil on zraven, ko se je dete delalo, naj ga pa še pomaga rodit!
Naj kar vidijo dragi očki, da otroka na svet spravit ni mačji kašelj.

(odgovor članu Nyah*)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   Januarčice
19.7.2005 17:31:12   
Anonimen
uuuu...kolk sem tole grobo povedala :)-:)-

(odgovor članu Nyah*)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?