|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Država v štrajk?
7.7.2010 13:35:42   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Plačni razredi, prej količniki, zate šablone...del denarja, ki nam pripada nam niso izplačali. Ali česa ne razumeš? Tako, da ne  mi od "deset procentnem povišanju" , baba rekla , baba kazala.
In ja, strinjam se s teboj, plačani bi morali biti po učinkovitosti.


Na žalost tisti, ki nismo zaposleni v javnem sektorju plačno politiko le tega težko razumemo......plačilne razrede in količnike......

mi bolj razumemo to.....da pač če ni denarja v firmi, da se regres izplača nekoliko pozneje ali pa sploh ne.....da se nam zniža delavnik na 35 ur.....da te jutri lahko odpustijo pa čeprav imaš pogodbo za nedoločen čas.....in da se plače že nekaj let niso povečale ampak so se celo zmanjšale......pa nam tudi marsikateri % povišanja, ki ga nikoli ne vidimo, pripada......


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Država v štrajk?
7.7.2010 13:58:24   
uškinamama
liliana, to je brezkončna debata...

Vem, da je problem v JS , samo ne tam kjer večina mislite (referentka na ue recimo in njena plača) ampak čisto drugje. V negospodarnem ravnanju (veste koliko smo davkoplačevalci plačali virantove famozne delavne sobote , ki so bile same sebi namen) s financami. Pa s tem ne mislim plač.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Država v štrajk?
7.7.2010 14:08:52   
liliana
Verjamem, da ta debata nima konca in kraja......user posted image  in verjetno se še ni rodil tak umetnik, ki bi "rešil" razno razne nebuloze javnega sektorja......

je pa res, da je najlažje "zarezati" v plače na splošno.....saj to delajo povsod......tudi pri nas....nikoli ne vzamejo samo tistim, ki imajo največ, ampak vsem, od čistilke do direktorja, samo direktorju se 5 % manj pozna kot čistilki......jaz samo pravim, da je nemogoče, da se ne bi "šparalo" tudi javnem sektorju, če je situacija v gospodarstvu taka kot je......in če se plače v gospodarstvu zmanjšujejo, v javnem sektorju ne morejo rasti....

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Država v štrajk?
7.7.2010 14:18:04   
Anonimen
Sam, a veš, liliana, samo z zmanjševanjem plač se ni rešilo še nobenega problema ne v JU ne v gospodarstvu.

Kako se v praksi zmanjšuje plače v JU ali manjša njen obseg, pa sem napisala že na prvi strani. Plače se zniža tistim, ki so običajno tiho (recimo med. sestram), tistim, ki se bunijo, se zniža plače in dvigne raznorazne dodatke, te pa se spet ali izplača ali pa ne (odvisno, koliko se bunijo) ali pa se ustanovi ž-njoto agencijo, urad,..., kjer delajo strokovni delavci ali kakorkoli se jih že poimenuje, ki nimajo uradno statusa javnega delavca. Gre pa še vedno za eno in isto. A problem neorganiziranosti, neučinkovitosti, šlepanja, "nagrajevanja" zaslužnih, ipd. se v ničemer ne reši.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Država v štrajk?
7.7.2010 14:25:48   
uškinamama
ne rastejo user posted image .

Šparalo bi se lahko v JS, še kako šparalo. Samo  slovenska vrlina je, da če meni krava crkne..
Tako , da tudi če nam plače znižajo ne boste imeli "gospodarci" nič od tega. Verjemi. Veliko več bi se prišparalo , če bi se rezalo različne "periodične zdravstvene preglede", ocene tveganja za delovno mesto referenta ( ja, škarje so za rezati papir in ne za brbat po štekerju z njim), nesmislna javna naročila ( verjetno ste že pozabili na nalepko za tehnični pregled). No te vse zadeve stanejo. Samo, tudi , če bi jih ukinili  in  s tem prišparali več kot z znižanjem plač Ju, verjetno ne bi bilo okej. Krava pa to.

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 7.7.2010 14:33:15 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Država v štrajk?
7.7.2010 16:10:16   
Šarki
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

ne rastejo user posted image .

Šparalo bi se lahko v JS, še kako šparalo. Samo  slovenska vrlina je, da če meni krava crkne..
Tako , da tudi če nam plače znižajo ne boste imeli "gospodarci" nič od tega. Verjemi. Veliko več bi se prišparalo , če bi se rezalo različne "periodične zdravstvene preglede", ocene tveganja za delovno mesto referenta ( ja, škarje so za rezati papir in ne za brbat po štekerju z njim), nesmislna javna naročila ( verjetno ste že pozabili na nalepko za tehnični pregled). No te vse zadeve stanejo. Samo, tudi , če bi jih ukinili  in  s tem prišparali več kot z znižanjem plač Ju, verjetno ne bi bilo okej. Krava pa to.

SE STRINJAMuser posted image

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Država v štrajk?
7.7.2010 18:08:08   
Anonimen
Verjamem, da ta debata nima konca in kraja......user posted image  in verjetno se še ni rodil tak umetnik, ki bi "rešil" razno razne nebuloze javnega sektorja......


Ni čarobne formule.

Celo skrajni ukrepi kot je privatizacija velikega dela javnega sektorja (in z njo povezana večja učinkovitost), niso vsi po vrsti prinesli želenih učinkov, saj privatni sektor določenih funkcij enostavno ni bil sposoben opravljati.

Včasih javni sektor mora s seboj nositi določeno neproduktivnost-da sploh zagotavlja servis državljanom in je včasih ostane vprašanje samo, kako to početi s čim manjšo izgubo.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Država v štrajk?
7.7.2010 20:57:14   
Raho
Po vseh napovedih nas septembra čaka še en val recesije. Zato je očitanje gospodarstva JU in obratno - kdo kako in kje in koliko špara popolnoma nesmiselno, saj se bomo na koncu vsi pasli.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Država v štrajk?
7.7.2010 22:20:15   
marta82
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

ne rastejo user posted image .

Šparalo bi se lahko v JS, še kako šparalo. Samo  slovenska vrlina je, da če meni krava crkne..
Tako , da tudi če nam plače znižajo ne boste imeli "gospodarci" nič od tega. Verjemi. Veliko več bi se prišparalo , če bi se rezalo različne "periodične zdravstvene preglede", ocene tveganja za delovno mesto referenta ( ja, škarje so za rezati papir in ne za brbat po štekerju z njim), nesmislna javna naročila ( verjetno ste že pozabili na nalepko za tehnični pregled). No te vse zadeve stanejo. Samo, tudi , če bi jih ukinili  in  s tem prišparali več kot z znižanjem plač Ju, verjetno ne bi bilo okej. Krava pa to.


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Država v štrajk?
8.7.2010 11:32:33   
liliana
No te vse zadeve stanejo. Samo, tudi , če bi jih ukinili in s tem prišparali več
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

ne rastejo user posted image .

Šparalo bi se lahko v JS, še kako šparalo. Samo  slovenska vrlina je, da če meni krava crkne..
Tako , da tudi če nam plače znižajo ne boste imeli "gospodarci" nič od tega. Verjemi. Veliko več bi se prišparalo , če bi se rezalo različne "periodične zdravstvene preglede", ocene tveganja za delovno mesto referenta ( ja, škarje so za rezati papir in ne za brbat po štekerju z njim), nesmislna javna naročila ( verjetno ste že pozabili na nalepko za tehnični pregled). No te vse zadeve stanejo. Samo, tudi , če bi jih ukinili  in  s tem prišparali več kot z znižanjem plač Ju, verjetno ne bi bilo okej. Krava pa to.


Pa zakaj nočeš razumeti, da se ne gre zato, da če meni krava crkne, da naj tudi tebi......ampak da gre za to, da če se ti hraniš z mlekom moje krave, ki crkne ostaneš lačna.....

Če bi se "rezalo" periodične zdravstvene preglede, pa bi spet bili v luftu, ker se špara na zdravju zaposlenih.....ker tam okoli 40. leta ali pa že prej, so na teh pregledih že marsikomu našli povišan holesterol ali pa ga napotili k okulistu.....

Če za vsakega novega zaposlenega "odpiraš" novo delovno mesto, moraš res vedno znova delati oceno tveganja.......

Tiste famozne nalepke za tehnični pregled so ukinili.....zdaj imamo vinjete......

Lahko bi recimo reorganizirali javni sektor......o tem tako radi govorimo, nihče pa ne ve kako.....s to reorganizacijo bi lahko recimo zmanjšali število občin iz 200 na 80 ali 60.....ker jaz res ne vem zakaj mora biti na občini s 3000 prebivalci zaposlenih 15 ljudi (in za vsako delovno mesto je bilo potrebno izdelati oceno tveganja in pošiljati teh 15 ljudi vsakih nekaj let na periodični zdravstveni pregled)......samo kam potem zaposliti 2000 viška ljudi, ker odpustiti se jih v javnem sektorju ne sme.....edina rešitev ostanejo železnice ali pa podoben resor, kjer jemljemo reorganizirane delavce javnega sektorja in odprejo novo delovno mesto......

Pač nekaj se mora zgoditi......ali odpustiti ljudi ali pa plače znižati......ne more v nedogled trajati situacija, ko so plače javnega sektorja višje od plač v realnem sektorju......in če že imamo tako razpašen javni sektor, ki zaposluje skoraj 20 % vseh zaposlenih je to neizbežno.....

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Država v štrajk?
8.7.2010 11:44:17   
uškinamama
razumem te. Daj še ti mene.

Javni uslužbenci nismo neka marginalna sfera , smo del te države, plačujemo davke prispevke, predstavljamo določeno kupno moč v tej državici . Okoli 150.000 nas je (naj me katera popravi ), če tem ljudem vzameš 15 % plače bo padla kupna moč - se pravi , da tudi vi gospodarci boste oškodovni (manj dela). In hkrati  bomo   vsi tisti , ki bomo prišli na min. plačo postali koristniki socialnih transferjev. Se pravi najprej bodo uškinimami znižali plačo, potem bo uškina mams zaprosila za otroške dodatke, subvencionirano plačilo prehrane, znižano plačilo vrtca... In kje smo ? user posted image  Ali mi država da preko osebnega dohodka ali preko socialnih transferjev kaj ni en in isti drek  - no transferji so neobdavčeni.

Čas je za nabiranje političnih točk, in kje jih dobit kot pri tem, da se osovraženemu javnemu sektorju znižajo plače.

Liliana, daj mi povej , kako ti vidiš rešitev gospodarstva v tem, da se nam znižajo plače?

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 8.7.2010 11:46:04 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Država v štrajk?
8.7.2010 11:46:30   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Tiste famozne nalepke za tehnični pregled so ukinili.....zdaj imamo vinjete......




aham, po mojih podatkih jih tiska enainisto podjetje. ..poleg tega vemo, da cestnino plačamo 2x...


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Država v štrajk?
8.7.2010 11:51:25   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Tiste famozne nalepke za tehnični pregled so ukinili.....zdaj imamo vinjete......




aham, po mojih podatkih jih tiska enainisto podjetje. ..poleg tega vemo, da cestnino plačamo 2x...



To je bila poanta mojega stavka. Imeli smo nalepke za tehnični pregled (ki so bile namen same sebi), ker je neko podjetje moglo zaslužiti. V čigavi lasti? Za kakšen denar?
Da o šestmesečnem skeniranju ddv-o obrazcev tik pred uveljavitvijo e-davkov ne govorim. user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Država v štrajk?
8.7.2010 13:22:11   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Liliana, daj mi povej , kako ti vidiš rešitev gospodarstva v tem, da se nam znižajo plače?


Bom kar jaz odgovorilauser posted image .

Z znižanjem plač gospodarstva ne bomo rešili. Daleč od tega. Rešili ga bomo (med drugim) s prevetritvijo sistema javne uprave. Naš sistem je zastarel, pojerban iz Juge. Optimizacija dela bo pripeljala do prihrankov. Ves ološ je treba pometat ven (vključno z raznimi sekretarji in podobnimi "škodljivci") in pametno ponucat tiste, ki ostanejo. Zaradi mene imajo lahko potem ti tudi višje plače.

Vem, da nižanje plač nikoli ni prijetno. Ampak žal je tako. Moj mož je tudi lepega dne dobil v roke novo pogodbo, z 10% nižjo plačo. V veljavo je stopila takoj. Pa ni nek delavec za tekočim trakom, temveč del vodilnega kadra v podjetju. Ampak, ko je treba šparat, šparamo vsi. Ne pa, da obstaja neka priviligirana kasta, za katero pravila ne veljajo.

Nižanje plač v absolutnem znesku najbolj udari tiste z višjo plačo. Nekdo, ki je na minimalcu, bo ostal na istem, z bruto plačo 1500€  bo ob 75€ bruto, kakšen dohtar z 10.000€ bruto bo pa ob 500€ bruto (če se plače znižajo za 5%). A se je treba za to na zobe metat?

In ja, razumem, da je Javna uprava preveč razsipna. Ampak vedno bo tako - ker si denarja, ki ga dobi, ne rabi sama zaslužit. Rešitev bi bila v boljši kontroli porabe denarja - ampak, dokler Javni sektor kontrolira samega sebe, sprememb ni pričakovati.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Država v štrajk?
8.7.2010 14:16:54   
liliana
Liliana, daj mi povej , kako ti vidiš rešitev gospodarstva v tem, da se nam znižajo plače?


Zgolj samo s tem, da se vam zniža masa plač se ne bo gospodarstvo rešilo.....samo če je gospodarstvo izčrpano, ga ni potrebno izčrpavati še bolj, s povečanjem plač v javnem sektorju, ker je tako bilo pred leti dogovorjeno.....(ker če smo natančni, se ne gre toliko za zniževanje plač, bolj se gre za nepovečevanje plač v javnem sektorjuuser posted image ) .....samo v javni sektor nobena "politika" do sedaj ni upala konkretneje posegati, ker predstavlja vseeno precejšen del volilnega telesa......zdaj pa so gospodarske razmere državo prisililile, da se loti tudi tega zalogaja.......odvisno pa je zdaj, kako se zniža ta masa plač.....ali se zniža vsem.....ali pa se zmanjša ustrezno število zaposlenih.......vendar nekateri ne bi ne eno ne drugo......

Ne bi zmanjšali javni sektor.......ne bi zmanjšali plač......imeli pa bi večje plače kot gospodarstvo in sigurnost zaposlitve, ki je pa gospodarstvo nima.......

Ne bi delali do 65. leta.....imeli pa bi penizje kot naši starši ali pa še večje......

Ne bi spremenili sistema študentskega dela.......čeprav se na ta način ne plača skoraj nobena dajatev.......


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Država v štrajk?
8.7.2010 14:28:35   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Liliana, daj mi povej , kako ti vidiš rešitev gospodarstva v tem, da se nam znižajo plače?


Zgolj samo s tem, da se vam zniža masa plač se ne bo gospodarstvo rešilo.....samo če je gospodarstvo izčrpano, ga ni potrebno izčrpavati še bolj, s povečanjem plač v javnem sektorju, ker je tako bilo pred leti dogovorjeno.....(ker če smo natančni, se ne gre toliko za zniževanje plač, bolj se gre za nepovečevanje plač v javnem sektorjuuser posted image ) .....samo v javni sektor nobena "politika" do sedaj ni upala konkretneje posegati, ker predstavlja vseeno precejšen del volilnega telesa......zdaj pa so gospodarske razmere državo prisililile, da se loti tudi tega zalogaja.......odvisno pa je zdaj, kako se zniža ta masa plač.....ali se zniža vsem.....ali pa se zmanjša ustrezno število zaposlenih.......vendar nekateri ne bi ne eno ne drugo......

Ne bi zmanjšali javni sektor.......ne bi zmanjšali plač......imeli pa bi večje plače kot gospodarstvo in sigurnost zaposlitve, ki je pa gospodarstvo nima.......

Ne bi delali do 65. leta.....imeli pa bi penizje kot naši starši ali pa še večje......

Ne bi spremenili sistema študentskega dela.......čeprav se na ta način ne plača skoraj nobena dajatev.......




No pa si le prišla na moje user posted image

Praviš, da ne gre za zniževanje plač ampak za nepovečanje - ne.  Gre se za uskladitev plač. Plače bi morale biti usklajene z  1.5.2008 pa niso bile, ker se to odlaša v prihodnost. Če te zanima, si lahko malo poguglaš uskladitev plač  v javnem sektorju in odprava nesorazmerij v js.

Glede ostalega pa se kot že napisano strinjam. Oklestiti razne agencije, direkcije , urade..., temeljito preveriti javna naročila...



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Država v štrajk?
8.7.2010 15:50:58   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


No pa si le prišla na moje user posted image

Praviš, da ne gre za zniževanje plač ampak za nepovečanje - ne.  Gre se za uskladitev plač. Plače bi morale biti usklajene z  1.5.2008 pa niso bile, ker se to odlaša v prihodnost. Če te zanima, si lahko malo poguglaš uskladitev plač  v javnem sektorju in odprava nesorazmerij v js.

Glede ostalega pa se kot že napisano strinjam. Oklestiti razne agencije, direkcije , urade..., temeljito preveriti javna naročila...




Saj jaz nisem trdila, da je to edina rešitevuser posted image .......je pa ena od rešitev, ker ne more v nedogled trajati stanje, kot je sedaj........

Ja, plače javnega sektorja in njihova uskladitev preložena na poznejši čas ter vinjete so bile leta 2008 bomba, vržena med nas.....user posted image  

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 117
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?