|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  53 54 [55] 56 57   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 1:09:07   
viv_
O madona... dones prebrala celo sago... no, glede na uro, sem začela včeraj...

In eno razmišljanje:
Glede na njeno poreklo (Banja Luka), pa glede na to, da so jo v MB klicali Čivana, kaj pa če je njeno original rojstno ime Živana in je potem to nekje vmes postalo Džovana?

Sam tok z moje strani... zdej grem pa spat!

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 1351
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 10:32:14   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: bela.kava
Prispevek o Marku se že vrti na MK RR
http://www.ringeraja.mk/statija/mamo-kade-si_688.html


МАМО КАДЕ СИ?
Автор: www.delo.si | 18.8.2010
user posted image
 
До Редакцијата на Рингераја. мк стигна барање од Словенечката Амбасада да ја раскажеме животната приказна на Марко Струна и да му помогнеме во потрагата по неговата биолошка мајка. Со таа цел го објавуваме написот подготвен од Delo.si...

Super. user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: madmax2
Uf veliko debate o Marku. Lepo da so ljudje pripravljeni pomagati. Samo pri Marku nevem kaj je njegov cilj. Njega poznam od tretjega leta ko je bil posvojen. Posvojitelja sta mu nudila vse, kolikor sta pač bila sposobna. In zakaj sta šla posvojitelja nenadno v dom starejših? Zato ker je od njih zahteval prepis kmetije na sebe podkrepljeno z grožnjami (večkrat bila prisotna tudi policija), tako da sta dobesedno pobegnila v dom. Sedaj je Marko pa dobesedno osiromašil kmetijo prodal je vse stroje, posekal skoraj ves gozd, naredil hišo neuporabno (razbil okna, uničil pohištvo). Zaradi neplačevanja položnic pa so odklopili elektriko in vodo. Nekdo ga je prosil za pomoč na kmetiji pa mu je odgovoril da njemu tega ni treba. Spomin dogotkov na Marka je dolg tudi zaplet pred zakonom, pa naj bo zaenkrat dovolj. Med drugim ima tudi sina ,starega cca 5 let, za katerega se že nekaj časa ne zanima.

Huh... No, stvari, ki se ne tičejo iskanja Džovane, ne bom komentirala.
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Išče mamo - veliko let prepozno. Škoda, da se ni za to odločil prej.

On jo je želel najti že veliko prej. Škoda je samo to, da se je za intenzivnejše iskanje (torej takšno, kakršno je sedaj) odločil šele sedaj. Ampak nekje sem že napisala, da ga razumem, ker sklepam po sebi. Tudi jaz sem ves čas vedela, da je moja mama posvojena, pa svoje biološke družine nisem iskala prej (pa bi jo lahko). Očitno mora človek v sebi dovolj dozoreti, da se spusti v nekaj takšnega in da bistvo iskanja res postane samo to, da najdeš svojo družino, ne glede na to, kdo in kakšni so. Ko si premlad, si lahko razočaran.
IZVIRNO SPOROČILO: RAKICA2007
le zakaj hoče mamo najtiuser posted image vse bolj se mi dozdeva, da zaradi finančne in materialne podpore...user posted image upam, da se motim...

Tudi jaz upam, da se motiš. Predvsem zato, ker je sam rekel, da jo je pripravljen sprejeti, kakršnakoli je in da ji je pripravljen tudi finančno/materialno pomagati.

(odgovor članu bela.kava)
Neposredna povezava do sporočila: 1352
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 10:48:55   
tanjusi
ji je pripravljen tudi finančno/materialno pomagati.


Kako pa ji bo pomagal če nima financ... kolikor sem razumelauser posted image

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 1353
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 10:50:31   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: tanjusi
ji je pripravljen tudi finančno/materialno pomagati.

Kako pa ji bo pomagal če nima financ... kolikor sem razumelauser posted image

Kolikor ga jaz poznam, ni bil nikoli milijonar (oz. nekaj v tem smislu), očitno ima pa kljub vsemu dovolj. No - zanašam se pa samo na njegove besede, kajti z njegovim TRR nimam nič.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 1354
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 11:09:12   
Kerensa*
En komentar pa še imam, MadMax... Takšne stvari o ljudeh pišeta na Internet samo dve vrsti ljudi. Prva vrsta je tista, ki ima s človekom določene osebne izkušnje (najverjetneje slabe) in potem misli, da bo z "javnim pranjem umazanega perila" rešila situacijo oz. stare zamere ali pa, vsaj, očrnila to osebo. Rezultat je ponavadi jasen - osebi, ki naj bi bila očrnjena, se fučka za takšno pisanje. Druga vrsta ljudi so pa ljubosumneži - na človeka, v kogar pljuvajo, so zaradi nečesa (ponavadi zaradi nečesa, česar sami nimajo) ljubosumni in svoje ljubosumje pač izlivajo s klevetanjem.

Kaj od tistega, kar si ti napisal, MadMax, je res in kaj ne, osebno ne vem. Nikoli še nisem bila na Bojanjem vrhu in Maurovih/Markovih posvojiteljev ne poznam osebno, prav tako pa z njim nikdar nisva govorila o njegovih občutkih v najstniških letih. Potrdim lahko samo to, da ima res sina in pa to, da obstajajo razlogi, zakaj nimata stikov (vsaj nazadnje, ko sva z Maurom/Markom o tem govorila, jih res nista imela).

MadMax - potolaži me, da ti ne spadaš ne v prvo, ne v drugo "kategorijo" (temveč v kakšno tretjo, na katero nisem niti pomislila), istočasno pa te prosim, da spoštuješ Maurovo/Markovo zasebnost, ne glede na to, "kam spadaš". Postavi se v njegovo kožo in pomisli, da bi ti iskal svojo mamo iz popolnoma poštenih razlogov - potem bi se pa našel nekdo tebi podoben (brez zamere). Če želiš pomagati, potem prosim, pomagaj. Če ne želiš in če je tvoj namen samo očrniti Maura/Marka (izgleda, kakor, da želiš, da ne najde svoje mame), potem te pa prosim, da se na tej temi ne oglašaš (ne pišeš stvari, ki z iskanjem Džovane nimajo nobene zveze).

Vsaka medalja ima dve plati.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 1355
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 12:45:47   
ronja
Moti me predvsem to da se zadeva obrača, da je celo življenje revež, brez ljubezni in da nima kje živeti, to da nima kje živeti si je čisto sam kriv.

no, to je zmotilo tudi mene - zato pa si nisem prizadevala za to iskanje - je dovolj ljudi tu, ki rabijo pomoč in jim rajši posvetim kako svojo minuto. Ne maram, kadar odrasli ljudje jamrajo, da so jim vse krivi drugi - takim se mi ne da pomagat. ker jim ne moreš, oni bojo vedno bogi.
Meni prvi članek v Oni ni bil všeč, pač tipično novinarsko napihnjeno: bogi revež ima nevseljivo hišo, iz katere sta iz neznanih razlogov tako hitro šla njegova posvojitelja. Kako je hiša nebivalna, če sta onadva not živela? Druga stvar pa je vprašanje, zakaj se dva starejša človeka na hitro odločita it v dom - kamor se navadno upirajo z vsemi štirimi, sploh tisti s kmetijo. Tretja stvar je pa to, da si je odrasel zdrav človek brez družine v veliki meri sam kriv, če ne najde prav nič za delat in je zato ves čas v finančni stiski.

"Vzemi ali pusti..." Nista navedla, da se jima je prikupil z nasmeškom, da jima je pritekel v objem...

Večina posvojitev se ne začne tako: večinoma so mali otroci, sploh tisti v reji, dokaj nezaupljivi in se ne nasmihajo tujcem. Onadva sta imela nekaj minut, da se odločita - in sta se. To ne pomeni, da ga nista imela rada. Koliko punc mi je dejalo, da niso takoj začutile tiste vezi s svojim otrokom - pa jih imajo zdaj zelo rade - pa so nijhovi otroci! Ena prijateljica je zelo lepo rekla: "ni bila to ljubezen na prvi pogled!" Pa je zdaj super mamica! Ne moreš sklepat na odnos po 1 stavku, no!

Če sta zakonca Struna Markota posvojila zakaj so ga sošolci na Muljavi prepoznavali kot tujca? Kako so sošolci zvedeli, da je posvojen?

Zelo zelo velika večina ljudi dejansko ve, da se otrok rodi kot novorojenček in da štorklje ne nosijo 2 letnikov. Zato navadno sosedje vedo, kadar kdo posvoji otroka - ker ima naenkrat 2 leti starega otroka. Torej imajo posvojitelji dve možnosti: ali da se preselijo in je to potem povsod njihov biološki otrok, tako da nihče ne ve, da ni ali da povejo po pravici tako okolici kot otroku, da je otrok posvojen ali pa da lažejo otroku in njegovim sošolcem, hkrati pa veliko odraslih ve resnico in slejkoprej pride do otroka, ki je potem zelo razočaran in jezen, da so mu starši nekaj takega skrivali. Ta možnost se mi zdi daleč najslabša!

Ga pa čisto razumem, da želi najt svojo mamo in mislim, da je ne želi izkoriščat. Želi najt ljubezen in sprejetost - vendar zato moramo odrasli ljudje tudi sami kaj naredit. Marko ni več otrok.

To, da ima otroka, za katerega se ne meni, smo vedeli že prej, saj je napisano že precej na začetku. Da se ne briga zanj, je bilo tudi več kot očitno - saj ga navsezadnje ni niti omenil nikjer - da bi si recimo želel, da babica spozna vnučka, kar bi bilo pri nekem normalnem odnosu oče-otrok, normalno. Tako da to ni neko presenečenje. Vedno obstajajo razlogi, vendar mislim, da če starš ni v hudi stiski, ko da otroka posvojit, potem nekak ni dobrih razlogov, da bi svojega otroka zanemarjal - vsaj dokler mu nič ne manjka - in njemu ne - razen mame. Mislim, da bi moral odrast. Star je toliko kot jaz in pri teh letih moramo bit sami gospodarji svojega življenja. In ne moremo več pričakovat neke brezpogojne ljubezni, da nam iz neba pade. Mislim, da tudi če najde mamo, ne bo našel tega, kar išče. Tudi jaz upam,d a se motim.

Zdaj dela sam isto, kot so njemu naredili drugi - veliko ljudi dela to. vseeno pa mislim, da to ni prav. Upam, da ima njegov otrok mamo, ki ne ponavlja istih napak.

(odgovor članu madmax2)
Neposredna povezava do sporočila: 1356
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 13:57:40   
PeggyBundy
Kerensa, lepo, da si se odločila pomagati, četudi imam občutek, da te tukaj zadovoljuje predvsem občutek pomembnosti in to, da si v središču pozornosti. Pa pustimo zdaj to.

Nisem prebrala vseh premnogih strani, ampak je kdo mogoče pomislil, da ta gospa ne želi biti najdena?


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 1357
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 14:05:11   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

Kerensa, lepo, da si se odločila pomagati, četudi imam občutek, da te tukaj zadovoljuje predvsem občutek pomembnosti in to, da si v središču pozornosti.


No, tukaj pa moram čivkniti. Kerenso poznam osebno in ti lahko zagotavljam da ni potrebe po tem občutku pri njej. Če bi imela to potrebo, bi se lahko javno na vsakem komarku hvalila z mnogimi uspelimi projekti. Projekti ki so pomagali ogromno RRovkam v stiski.
Za večina jih večinski del foruma sploh ne ve.

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 1358
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 14:17:10   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

...........
Meni prvi članek v Oni ni bil všeč, pač tipično novinarsko napihnjeno: bogi revež ima nevseljivo hišo, iz katere sta iz neznanih razlogov tako hitro šla njegova posvojitelja. Kako je hiša nebivalna, če sta onadva not živela? Druga stvar pa je vprašanje, zakaj se dva starejša človeka na hitro odločita it v dom - kamor se navadno upirajo z vsemi štirimi, sploh tisti s kmetijo. Tretja stvar je pa to, da si je odrasel zdrav človek brez družine v veliki meri sam kriv, če ne najde prav nič za delat in je zato ves čas v finančni stiski.
................


Zdaj pa priznaj v katero Kerensino skupino (od dveh moznih) spadas : v prvo, ki ima nerasciscene osebne racune in hoce cloveka ocrnit, da mu se mascuje; ali v drugo, kjer so ljubosumnezi in iz ljubosumnosti hocejo ocrnit cloveka....
Sram te bilo, da sploh posumis v pravljicnost likov in njih znacajev. 

_______________________
Bila sem Misek. Zdaj nisem vec.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 1359
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 14:23:58   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

Kerensa, lepo, da si se odločila pomagati, četudi imam občutek, da te tukaj zadovoljuje predvsem občutek pomembnosti in to, da si v središču pozornosti.


No, tukaj pa moram čivkniti. Kerenso poznam osebno in ti lahko zagotavljam da ni potrebe po tem občutku pri njej. Če bi imela to potrebo, bi se lahko javno na vsakem komarku hvalila z mnogimi uspelimi projekti. Projekti ki so pomagali ogromno RRovkam v stiski.
Za večina jih večinski del foruma sploh ne ve.

G



Potreba za dokazovanjem ni  vedno zunanje motivirana. In IMO Kerensa ima izjemno mocno potrebo za dokazovanjem - sami sebi. zato se toliko trudi, da se izobrazi in zato se toliko trudi, da dokaze kako formalna izobrazba ni kljucen dejavnik v zivljenju. Zadosti je pa pametna, da se zaveda, da ce se bo hvalila bo v lastno skledo pljuvala. To ne pomeni, da ne naredi dobrega. To ne pomeni, da je slaba. To samo pomeni, da ima tudi drugacno motivacijo kot goli altruizem.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 1360
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 14:31:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

Kerensa, lepo, da si se odločila pomagati, četudi imam občutek, da te tukaj zadovoljuje predvsem občutek pomembnosti in to, da si v središču pozornosti.


No, tukaj pa moram čivkniti. Kerenso poznam osebno in ti lahko zagotavljam da ni potrebe po tem občutku pri njej. Če bi imela to potrebo, bi se lahko javno na vsakem komarku hvalila z mnogimi uspelimi projekti. Projekti ki so pomagali ogromno RRovkam v stiski.
Za večina jih večinski del foruma sploh ne ve.

G



Potreba za dokazovanjem ni  vedno zunanje motivirana. In IMO Kerensa ima izjemno mocno potrebo za dokazovanjem - sami sebi. zato se toliko trudi, da se izobrazi in zato se toliko trudi, da dokaze kako formalna izobrazba ni kljucen dejavnik v zivljenju. Zadosti je pa pametna, da se zaveda, da ce se bo hvalila bo v lastno skledo pljuvala. To ne pomeni, da ne naredi dobrega. To ne pomeni, da je slaba. To samo pomeni, da ima tudi drugacno motivacijo kot goli altruizem.


Definitivno drži, čeprav sama pravi, da je motiv zgolj prostočasne narave - ker jo zanima rodoslovje.

Čeprav - njen motiv je zelo globok in zelo oseben in ko boš priznala na glas, boš naredila dobro delo tudi zase, Kerensa.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 1361
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 14:37:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Večina posvojitev se ne začne tako: večinoma so mali otroci, sploh tisti v reji, dokaj nezaupljivi in se ne nasmihajo tujcem.


Večina njih ostane majhen otrok celo življenje - nezaupljivi so, z veliko potrebo po dokazovanju brezpogojne ljubezni in priznavanja s strani okolice.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 1362
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 15:25:36   
špelin@
Kristus, kakšna limonada... Meni se je tale vaš Marko zasral v trenutku, ko je Kerensi* in njenemu trudu obrnil hrbet in prekinil komuniciranje z njo. Najprej bi "kao" vse dal, da najde rodno mamo, potem pa, ko mu nekdo čisto resno in zavzeto začne pomagat, zviiiiiiiizzzzzzzzzzz... C'mon! Seronja user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1363
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 15:30:38   
Colt
Špelin, podpis. Zato tudi neposredno v temi ne sodelujem oz v ''iskanju''.

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 1364
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 18:17:09   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Čeprav - njen motiv je zelo globok in zelo oseben in ko boš priznala na glas, boš naredila dobro delo tudi zase, Kerensa.

Tole dvoje (zelo globok in zelo oseben) se da razlagati na več načinov, ampak mislim, da ta način, ki je bil mišljen v tem stavku, zame ne drži.
Ni zelo oseben. Mauro/Marko mi ni dolgoletni prijatelj, s katerim bi vsakodnevno komunicirala, temveč bivši sodelavec, s katerim sva se videvala cca. 1x tedensko. Njegova zgodba se mi je zdela zanimiva že takrat, ko sva se spoznala, a ker pač nikoli ni omenil (vsaj meni ne), da mamo dejansko išče, zato se vse tole pač ni zgodilo že prej.
Zelo oseben? Kako naj to razumem? Kot povezavo s samo sabo, ker sem tudi jaz dolga leta iskala svojo biološko družino? Ja, na ta način sva povezana, ampak ne na način mojega samo-potrjevanja, temveč zato, ker vem in razumem, kako je, če človek ne ve, čigav je in od kod je - in ker sedaj vem tudi, kako se človek počuti, ko to ugotovi. Jaz sem svoje namreč našla. Medijskega rompompoma ne potrebujem. Če bi želela, bi bil najbrž dovolj en klik ali pa en telefonski klic, pa bi bilo to urejeno (in to ne samo v tem primeru, temveč v kateremkoli - če bi se želela pojavljati v medijih, bi se lahko brez problema).

Če sem pa jaz ta dva pojma narobe razumela, bom pa vesela pravilne razlage (čeprav se še kar sprašujem, čemu je tako nedoumljivo, da nekdo hoče samo pomagati in čisto nič drugega).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1365
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 18:40:12   
ronja
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

...........
Meni prvi članek v Oni ni bil všeč, pač tipično novinarsko napihnjeno: bogi revež ima nevseljivo hišo, iz katere sta iz neznanih razlogov tako hitro šla njegova posvojitelja. Kako je hiša nebivalna, če sta onadva not živela? Druga stvar pa je vprašanje, zakaj se dva starejša človeka na hitro odločita it v dom - kamor se navadno upirajo z vsemi štirimi, sploh tisti s kmetijo. Tretja stvar je pa to, da si je odrasel zdrav človek brez družine v veliki meri sam kriv, če ne najde prav nič za delat in je zato ves čas v finančni stiski.
................


Zdaj pa priznaj v katero Kerensino skupino (od dveh moznih) spadas : v prvo, ki ima nerasciscene osebne racune in hoce cloveka ocrnit, da mu se mascuje; ali v drugo, kjer so ljubosumnezi in iz ljubosumnosti hocejo ocrnit cloveka....
Sram te bilo, da sploh posumis v pravljicnost likov in njih znacajev. 

_______________________
Bila sem Misek. Zdaj nisem vec.


Haha, priznam, z njim imam trojčke, ki jih on niti ne povohauser posted image . Zezancija, seveda, da ne bo kdo resno posumiluser posted image . Pa ljubosumna sem na njegove delovne strojeuser posted image , jaz bi tudi mela ene par traktorjev doma - no, mogoče samo havbo, več pa ne bi šlo v stanovanjeuser posted image .
Sicer pa spadam v skupino, ki navadno vidi svet v barvah, črnobelo mi ni pisano na kožo. Pa v bližnjem sorodstvu imam 2 novinarki in ena me je prvo naučila to, da moraš stvari jemat z rezervo, oče (znanstvenik) pa, da poglej dejstva in dejanja in ne, kaj človek govori in da poizkusi najt drugo plat. Potem pa takole ronjasto žlobudralo ven prideuser posted image .

kar se pa Kerense tiče, pa se je po moje sama precej našla v Markovi zgodbi, saj če sem si prav zapomnila, je bila tudi ona posvojena (ali nekaj takega) in prav tako njena mama - enako kot pri Marku. In tudi Kerensa v otroštvu ni bila preveč srečna in ker ji je nekaj manjkalo, je ugotovila, da je to tisto mesto, da nekam spada - torej družinske vezi, sorodniki... Zato se jih je tako trudila najt in zato jih kliče in jih hodi obiskovat. In to prostovoljno - nekaj, kar je meni čisto nedoumljivo - ker sem pač imela celo življenje preveč daljnih sorodnikov, ne pa premalouser posted image in ki so mi sorodniška srečanja prava muka - čista zguba časa. Ampak smo različni: njo rodoslovje zanima in ona je zdaj bolj srečna, ko ve, da ima teto na Krku (ali kje že) in bratranca v Sarajevu (tudi mogoče sem kiksnila)... Meni zato "dol visi". Ampak njej je pa to dalo nov smisel življenja.
Zato bi ga rada dala še drugim, vendar se bojim, da Marko ni ona in bi tudi ob srečanju s svojo mamo ostal isti in nič bolj srečen (razen mogoče trenutno). Ker za srečo se moraš pač borit, delat, rast... In Kerensa to dela, bori se ko lev, on pa ne. To je bil moj pomislek že na začetku in sem ji ga tudi napisala. Pa je rekla, da ona to rada dela in potem ok - če dela to samo iz svojega veselja, magari potrjevanja, potem ni problem. "If it makes you happy, it can't be that bad..." (Sheryl Crow)

PS: Frodo, zakaj pa nisi več Mišek?

Večina njih ostane majhen otrok celo življenje - nezaupljivi so, z veliko potrebo po dokazovanju brezpogojne ljubezni in priznavanja s strani okolice.

Milijonarka, res je in mi jih je žal, vendar ko je človek enkrat odrasel, se ne moer več zgovarjat na otroštvo - moramo odrast in ti naprej, pika. Pa tudi ni nujno, da so taki zato, ker jim posvojitelji ne bi nudili dovolj ljubezni, lahko so že prva leta zelo odločilna, ko jih dostikrat posvojitelji še niti nimajo pri sebi.
Tako da: če starši niso ravno psihopati ali pedofili, je totalna neumnost, če odrasel človek obtožuje starše, da so krivi, ker je nesrečen. Zdaj moramo pa zato sami poskrbet. Enim je težje, drugim lažje, ja, ampak vseeno nismo zato na svetu, da jamramo in čakamo, a ne? In čakat na enega deus ex machina - v tem primeru biološko mamo, da ga bo imela brezpogojno rada in bo potem vse super, je rahlo utopično. Tudi če ga je imela neskončno rada in tudi če ga ni hotela dat posvojit in tudi če si ga želi spoznat.

Oglašam se pa zato, ker se mi zdi grdo blatit ljudi, ki jih sploh ne poznamo: lahko sta se posvojitelja trudila po svojih najboljših močeh, dvomim, da ga sploh ne marat. Zelo možno, da mu nista znala dat ljubezni na način, ki bi njemu ustrezal -česar ne zna tudi dosti bioloških staršev. Pa ne pomeni, da nimajo radi svojih otrok.

In grdo se mi zdi kovat neke zarote, kaj vse so ljudje hoteli skrit, itd... V 2. članku v Oni (mi je na morju prišla v roke in spet Marko, sem valjda morala prebrat, hehe) spet velika vprašanja: zakaj je ona morala it od rejnikov, on je pa lahko ostal tam? Ja, zato, ker je bila ona takrat 18 let stara, on pa 2. Pa saj ni treba bit glih genij, da to pogruntaš? To ni nobena zarota, ampak naš (oz. takrat še jugoslovanski) zakon. zakaj ga je dala v posvojitev? verjetno zato, ker še zase ni vedela, kako bo poskrbela in se ji je zdelo, da mu bo boljše pri drugih ljudeh, mogoče je celo mislila (ali narobe razumela ali so ji napačno razložili), da bo ostal pri rejnikih, katerim je zaupala? Pač, stara je bila 18 let in ni imela pojma o pravu in svojih možnosti in sposobnostih. In je izbrala to, kar se ji je zdelo za sina najboljše - kot navadno mame poizkušamo.

Potem je spet tu zarota, zakaj se je izginila sled za njo. Ja, če greš v tujino in tam ostaneš na črno, mogoče se celo poročiš in imaš drug priimek, potem pač za teboj ni sledi v matični državi, ne? In hvalabogu, da nimamo policijskega režima, kjer bi nam spremljali vsak korak. za razliko od večine tu, se meni to zdi dobro...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1366
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 18:52:33   
ronja
čeprav se še kar sprašujem, čemu je tako nedoumljivo, da nekdo hoče samo pomagati in čisto nič drugega

Ni nedoumljivo to, da bi nekdo hotel samo pomagat in nič drugega. Samo tisti navadno nehajo, če tisti, ki mu pomagajo, noče imet nič s tem. kdor vztraja, pa ima navadno drug motiv - lahko je to dologčasje, ljubezen do rodoslovja, potrjevanje ali kaj tretjega - ali poljubna kombinacijauser posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 1367
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 19:05:42   
Anonimen
Ronja, razlagaš moje misli user posted image .

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 1368
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 19:18:09   
ronja
Bom to vzela kot komplimentuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1369
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 19:29:37   
Colt
Moje tudi. Sploh z Sheryl Crow user posted image user posted image

Ej Frodo...pozdravi Bilba Bogataja če ga kej vidiš. Upam da mu brada hitro raste, tako kot njegovim prednikom in potomcem user posted image user posted image Inu vsej žlahti user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil Colt -- 22.8.2010 19:33:44 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 1370
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 21:13:01   
HHH
Kerensa je temo odprla z namenom najti Marku mamo mamo ali mami Marka. Kdor je pripravljen pomagati - dobrodošel. Kakšni so njeni razlogi in motivi za to je tudi pojasnila. Pa ji ne bi bilo treba. Je čisto njena stvar. Ne vem pa zakaj se vedno najdejo takšni, ki imajo še "eno drugo razlago", ki vedno iščejo še drugo resnico.

Go Kerensa go.
In tudi jaz se strinjam: If it makes you happy...

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 1371
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 21:33:23   
Anonimen
Ne vem, če si razumela prav - niti se nisem trudila razložiti.
Eno je motiv, ki te poganja, drugo je povod, zaradi katerega nekaj delaš. Marko je povod, motivi so pa definitvno in zgolj osebni.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 1372
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 21:47:35   
HHH
Motivi so osebni - pa saj to hočem reči. Naj nas ne brigajo.
Vsak ima svoj razlog , motiv, povod, namen... Kdor želi pomagat naj, kdor ne - pač ne.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1373
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 22:14:15   
ronja
Saj ji nihče ne brani iskanja! Vedno sem za "If it makes you happy...", dokler ne škodiš drugim (in Kerensa definitivno v tem primeru ne)user posted image
Vsak razlaga svoje razloge, zakaj se je odločil - sodelovat ali nesodelovat. In če nekdo napiše, da sta bila posvojitelja živa hudiča, kar sploh ni nujno in je celo zelo malo verjetno, potem se pač nekaterim zdi prav, da povejo še drugo plat zgodbe. Meni se recimo to tudi zdi prav. Če se toliko ljudi trudi, potem moraš bit do njih iskren, to je osnovna etika.

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 1374
   RE: Mama, kje si?
22.8.2010 22:36:56   
Kerensa*
Pustite zdaj te "moje osebne motive in samopotrjevanja" malce na strani...

Klical me je Mauro/Marko. No, konkretno je klical mojega g. Moža in vprašal, če se lahko jutri dobimo v LJ na kavi. Ja seveda, da se lahko!

Tako, da... jutri bomo vedeli več. Kaj je ugotovil on, kaj je dejansko res od govoric in pa tudi bistvo - ali sploh (še) želi, da mu pomagam(o).

Dobite rezultat, jasno. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 1375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  53 54 [55] 56 57   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  53 54 [55] 56 57   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?