|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
9.7.2010 21:41:15   
mačkicamala
Sem imela čist prav v temi o veganskem sladoledu.Mi ni za nč žal,kar sem napisala.Res ne.Ker tole.....
Noben vegan še ni bil lep in zdrav.Ne me basat.Poznam enga,ki je kot živ mrlič.Sama kost pa koža.
Tud jst se ne bašem z mesom,sam en normaln odnos do meska mej,pa te ne bo nč prej pobral,kot unga,ki se mesa izogiba.
Ti ljudje so mi isto prfuknjen kot uni,ki jejo samo presno hrno.

_____________________________

UŽIVAM.............

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
9.7.2010 21:41:56   
mačkicamala
Hrno---hrano,se opravičujem,sem se zatipkala.user posted image

_____________________________

UŽIVAM.............

(odgovor članu mačkicamala)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
11.7.2010 3:47:19   
dejann
ne sosedova^^

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
11.7.2010 13:59:38   
aknela123
joj, dejann, tudi jaz nisem nek ljubitelj mesa, ampak to tvoje pisanje....
kje je črka L? pa teško? tako pisanje mi je res težko brat, sploh pa oni zadnje zapis, zjutraj, takrat si pa že moral bit zaspan.  ali pa maš nočno službo in si pač čakal na jutro.

kakorkoli, res je, da pojemo preveč težke hrane, nezdrave in da meso dobimo tako lepo zapakirano, da se sploh ne zavedamo, od kod je prišlo. vsak mora pač pri sebi razčistit in ugotovit, kaj mu najbolj ustreza.

(odgovor članu dejann)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
11.7.2010 15:32:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dejann

ne sosedova^^


Tako plodne misli težko zrastejo brez sosedske pomoči user posted image .

(odgovor članu dejann)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
12.7.2010 13:20:39   
ronja
Mah, kakor komu paše, dokler s tem ne posiljuje drugega.

Tako nekako. Nisem za skrajnosti, sem pa za to, da se zmanjša poraba mesa. Ne da bi zdaj vsi morali postat vegani, ampak da kdaj kak šnicl zamenjajo z lečnimi polpeti, recimouser posted image .

mogoče bi tista žival ki je bila ubita in pojedena tudi rada imela družino pa je bila žav ubita ker smo pač močnejši saj verjetno bolje
da smo drugače bi pa one nas pojedle kdo ve tako kot tigri in antilope al kaj so že

No, ja, sem prepričana, da če bi vprašal tisto zelje, bi tudi rajši zacvetelo in naredilo semena, ne pa da ga še prej pomalicamo - verjetno bi tudi žito isto mela za povedat, če bi ga kdo kaj vprašal in če bi znalo govorit - semena so v bistvu novorojenčki, če tako gledaš... Pa nimam nobene slabe vesti, ko si grisek skuham. Tako da ta argument ni preveč prepričljiv za biologa - vsa živa bitja bi se rada razmnožila predno nas nekdo drug poje...

Drugo pa je to, kako s temi bitji delamo PREDNO jih pojemo. Če se je imela krava čisto fajn, pa jo potem pojejo, ok, saj je imela lepo življenje. če so jo pa prej prevažali stoje, natrpano v tovornjaku iz Belgije na Portugalsko in nazaj... Potem je pa to mučenje živali in tu sem proti - nočem jest tega mesa.

Je pa res, da bi v naravi mi jedli meso kvečjemu 1-2x na mesec, da bi v glavnem živeli od sadja in zelenjave in žit in hroščev in ostale golazni. Tako da se sem ugotovila, da smo mi precej blizu temu naravnemu (z izjemo hroščev in ostale golazni, čeprav ne rečem, da ne bomo kdaj probaliuser posted image ). Mesa pojemo malo, kupimo ga nikoli v trgovini, ampak vedno nekje, kjer vemo, kako so delali z živalmi - to iz čiste etike, ker se pač v teh rejnicah zelo grdo dela z živalmi in tega nočeva podpirat. Jajca kupujeva vedno talne reje, če ne dobimo domačih, kjer itak vemo, da kuram ni hudega, ker je to pač to, kar lahko naredimo. Mleko prav tako kupujemo nehomogenizirano in če se da od kmetov, kjer veš, da se krave tudi pasejo (to je pač naravno za krave in si nekak domišljam, da jim je bolj fajn tako).

Kar se pa tiče mojega mnenja o veganstvu je pa, da lahko odrasli čisto lepo živi tako, če dovolj ve o hrani, za otroka je pa to malo težje oz. morajo starši res ogromno vedet, da mu vseeno nudijo vse snovi, ki jih rabi (otrok namreč lahko sam sintetizira samo 8 esencialnih aminokislin, odrasli pa 12, se mi zdi. 10 jih moraš dobit s hrano, otrok pa celo 14, kar je ta razlika - upam, da nisem kakih številk zamešala). Ni nemogoče, da je otrok čisto zdrav, čeprav je veganec, samo morajo starši veliko bolj pazit na vnos beljakovin, itd...

Mislim, da je vegetarijanska in veganska hrana okolju bolj prijazna, saj se z vsakim nasledjnim nivojem v prehranjevalni verigi izgubi 10% energije, poleg tega tudi ne moreš pojest cele krave (kosti, koža, zobje, rogovi, oči,... tega v gl. ne pojemo), tako da je izguba še precej večja - na istem prostoru bi lahko pridelali za 2x več ljudi hrane, če bi jedli vegetarijansko (in 4x več, če bi jedli vsi vegansko, baje).

Ampak mislim, da ni treba, da gremo v skrajnosti: če bi vsak samo malo omejil meso, bi se že poznalo.Da bi ga jedli samo 1x na teden, pa bi bilo veliiiko manj onesnaževanja.

in tu je problem vegetarijancev in veganov - ker so tako posiljeni, da jih potemnihče ne posluša. Še jaz ne, pa se načeloma v marsičem strinjam.  Ampak so tako zelo tečni, da se to res ne da! (To tudi strokovna javnost opozarja, da enostavno ni dialoga in namesto da bi bila ta združenja gonilo sprememb, dosegajo obraten učinek...) Namesto, da bi poizkušali počasi spremenit ljudi in njihovo miselnost, silijo v skrajnost, ki ne bo prepričala ravno dosti ljudi. Več bi naredili, če bi pisali dobre vege recepte in mogoče prepričali ljudi, da namesto velikega zrezka spečejo malo manjšega. Tako pa jih nihče ne jemlje resno, ker težijo še za jajca, brez katerega večina ne zna spečt enega spodobnega peciva, recimo.

Ampak tudi če sam ješ meso 1x na 14 dni in še to od "srečnih" živali, bodo tvoji otroci dobili v vrtcu VSAK LJUBI DAN meso! prav čudno - mislim, nisem za vege vrtce, ampak vsak dan, dostikrat celo 2x na dan (za zajtrk in kosilo), se mi zdi pa vseeno preveč za tista mala ledvička... Tu sem šla celo pogledat, ker v našem vrtcu sestavlja jedilnik za to šolana oseba in spodaj piše, da je v skladu s smernicami za prehrano otrok - sem jih šla pogledat, predno se kaj bunim in sem res videla, da piše v smernicah - meso 4-5x na teden!!! Za 1 letne otroke?user posted image (sicer bi vseeno lahko naredili kdaj kak brezmesen obrok, saj verjetno večina tudi čez vikend poje kaj mesnega, vendar je lažje skuhat mesno, to je jasno). Ampak to so smernice! Dokler smernic ne spremenijo, ne moremo nič rečt, ker se ljudje trudijo v tej smeri, da bi bilo čim bolj podobno temu, kar je zapovedano...

(odgovor članu dejann)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
12.7.2010 13:50:31   
*miska.mcc*
hroščev in ostale golazni


ronja!!!!
pa saj to so tudi živalice!user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
12.7.2010 13:51:55   
ronja
ja, saj jaz nisem vege!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
15.7.2010 2:53:23   
dejann

IZVIRNO SPOROČILO: dejann

najbl garjavi so pa piščanci sorry vsem ampak so, kar oglejte si kk se že reče hlev ^^^^^^^^^^za piščance? pa tista usrana

črvičasta jajca k jih kokle znesejo blek packi pa tiste lastne čreve k so pol iz tizga tk imenovane salame nardija glih iz tega sm dobu

v glav ideja de je človk sam še največja žvav od vsh žvali res sorry !!!!!!!!!!

smo ene spakaste žvali iz ena čudna psiha v glav aleeeeeeeee adija ^^˘˘˘˘˘°˛˛°`˛`˙˙

najbl garjavi so pa piščanci sorry vsem ampak so, kar oglejte si kk se že reče hlev ^^^^^^^^^^za piščance? pa tista usrana črvičasta jajca k jih kokle znesejo blek packi pa tiste lastne čreve k so pol iz tizga tk imenovane salame nardija glih iz tega sm dobu v glav ideja de je človk sam še največja žvav od vsh žvali res sorry !!!!!!!!!! smo ene spakaste žvali iz ena čudna psiha v glav aleeeeeeeee adija ^^˘˘˘˘˘°˛˛°`˛`˙˙


tko pa ja:: user posted image

(odgovor članu dejann)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
15.7.2010 2:59:30   
dejann

IZVIRNO SPOROČILO: dejann

najbl garjavi so pa piščanci sorry vsem ampak so, kar oglejte si kk se že reče hlev ^^^^^^^^^^za piščance? pa tista usrana

črvičasta jajca k jih kokle znesejo blek packi pa tiste lastne čreve k so pol iz tizga tk imenovane salame nardija glih iz tega sm dobu

v glav ideja de je človk sam še največja žvav od vsh žvali res sorry !!!!!!!!!!

smo ene spakaste žvali iz ena čudna psiha v glav aleeeeeeeee adija ^^˘˘˘˘˘°˛˛°`˛`˙˙



tko pa ja ;:user posted image user posted image




 

(odgovor članu dejann)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
15.7.2010 3:11:37   
dejann
user posted image

(odgovor članu dejann)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
15.7.2010 3:28:20   
dejann
ups napaka zadnje dva posta hvahavavahvhhhuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dejann)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
15.7.2010 6:49:27   
Anonimen
Torej, dejann, če prav štekam, si vegan, ker se ti živeli gabijo? ne zaradi mesa samega, ampak ker so ti grde? Estetsko? Al kaj? Sicer me pa zanima, koliko si star - sprašujem zaradi tvojih sestavkov. Ne zaradi slovničnih napak ampak zaradi izrazoslovja, slengovskih izrazov, strešic ipd. Ugibam... 16?

Se pa strinjam, da je človek največja žival od vseh živali. Pujsi smo, mišljeno v prenesenem pomenu seveda. Pa ne toliko zaradi hrane same, takšne in drugačne, bolj zaradi naše vzvišenosti in nespoštovanja eden do drugega in drugih bitij in do Zemlje na kateri živimo.

(odgovor članu dejann)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
15.7.2010 7:03:12   
*miska.mcc*
dejan, glede na tvoje pisanje, bi rekla, ne da samo jes, ampak tudi še nekako drugace konzumiras doloceno zelenjavico!user posted image

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
15.7.2010 10:24:45   
fickofacko
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Torej, dejann, če prav štekam, si vegan, ker se ti živeli gabijo? ne zaradi mesa samega, ampak ker so ti grde? Estetsko? Al kaj? Sicer me pa zanima, koliko si star - sprašujem zaradi tvojih sestavkov. Ne zaradi slovničnih napak ampak zaradi izrazoslovja, slengovskih izrazov, strešic ipd. Ugibam... 16?

Se pa strinjam, da je človek največja žival od vseh živali. Pujsi smo, mišljeno v prenesenem pomenu seveda. Pa ne toliko zaradi hrane same, takšne in drugačne, bolj zaradi naše vzvišenosti in nespoštovanja eden do drugega in drugih bitij in do Zemlje na kateri živimo.
user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
15.7.2010 17:14:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

dejan, glede na tvoje pisanje, bi rekla, ne da samo jes, ampak tudi še nekako drugace konzumiras doloceno zelenjavico!user posted image


jap. in najbrž samo to in nobeno drugo. po cele dneve...

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
19.7.2010 6:58:03   
dejann
haha odvisno kaj ^^

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
22.7.2010 5:53:01   
viroza
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

dejan, glede na tvoje pisanje, bi rekla, ne da samo jes, ampak tudi še nekako drugace konzumiras doloceno zelenjavico!user posted image


jap. in najbrž samo to in nobeno drugo. po cele dneve...
Očitno po obrokih user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
22.7.2010 10:47:47   
Poka
Meni bolj paše zelenjava kot meso, v puberteti nisem jedla mesa, dokler me niso prislilil - kdor bi poznal mojo mamo bi vedel kako to zgleda, da ni druge možnosti. Sem pa v otroštvu jedla skoraj samo meso - ker drugega skoraj nismo jedli - moji so vsi strastni mesojedci.

Zdaj, ko se sama odločam, jem zelo malo mesa. Svinjskega bolj redko - dobim mozolje, slabo se počutim. Vsekakor pa jem meso, pojem pa tudi ogromno zelenjave, če se le da - in to res - cela velika skleda solate npr. samo zame.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
29.7.2010 22:11:56   
urshak
Vidiš, dejann, če bi jedel meso, bi ponoči spal, ne pa da blodiš ob treh ponoči po forumu. Nič nimam proti veganom, spoštujem njihovo odločitev, ampak tvoja očitno ni bila prava, če moraš o njej toliko razglabljat.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
29.7.2010 22:36:51   
dejann
wtf ne ne tut če bi jedel meso ne bi spal ponoči sorry moje spanje se začne ob 6.00 in kaj zdej tak odgovor?


kok kdo razgljablja o čem je njegova stvar sicer mi je pa vseen kaj kdo dela ampak tko da vidim kaj si kdo misli v sloveniji
o taki hrani in sprememb o speciliteti klobasa zelje in žganci hvahavavh looooool





(odgovor članu urshak)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
29.7.2010 22:37:55   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: urshak
Vidiš, dejann, če bi jedel meso, bi ponoči spal, ne pa da blodiš ob treh ponoči po forumu.


očitno meso uspava, veganstvo pa povzroča nespečnost  user posted image

(odgovor članu urshak)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
29.7.2010 22:39:13   
dejann
mateyka mislim da imaš prav user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
29.7.2010 22:49:36   
dejann
no kakorkoli že, če se janezek nekaj navči to tudi zna če je janezku nekaj vrinjeno to tudi verjetno zna če janezek vidi dobre spremembe bo na njih tudi verjetno ostav ahahahahahuser posted image

(odgovor članu dejann)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
29.7.2010 22:53:24   
dejann
go go post more reply its free^^

(odgovor članu dejann)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zdrava orehova potica, ki ne potrebuje vzh...
Bližajo se velikonočni prazniki, ko poleg jajc, šunke, velikonočnega kruha in hrena, med dobrotami ne sme manjkati niti ...
Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?