|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 15:02:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

V bistvu niti nisem izhajala iz nekih statističnih podatkov.....ker sem iz Prekmurja, približno vem kakšne so plače pri nas v javnem sektorju in gospodarstvu......in pri nas je že tako daleč, da je čisti luksus delati v javnem sektorju....



Zelo na pamet sklepanja.
Razlika v povprečni plači med najbolj in najmanj plačano regijo je zgolj 22% v zasebnem sektorju.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 15:03:56   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

in v nedogled ne more trajati, da plače v javnem sektorju naraščajo hitreje kot plače v realnem sektorju....


Čeprav je na nek način logično, da je temu tako.

V zasebnem sektorju bi bilo treba gledati prejemke (beri količino denarja, ki ga človek dejansko dobi) in ne neto plačo, ker se mimo neto plače izplačuje kar velik denarja in to precejšnjemu delu zaposlenih. V JU je tega vsaj v povprečju manj, razen pri koritnikih, ki uspejo priti na vsak seminar in pobrati vse možne potne stroške. Povprečje pa živi bolj ali manj od povprečne plače.


Za vzdržnost javnih financ v nedogled tako stanje ne more trajati.......ker od tistega, kar dobi delavec "na roko" država nima nič......ima pa država celo četo razno raznih inšpektorjev, ki naj bi nadzorovali, da je tega na roko čim manj......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 15:08:41   
Anonimen
Za vzdržnost javnih financ v nedogled tako stanje ne more trajati.......ker od tistega, kar dobi delavec "na roko" država nima nič......ima pa država celo četo razno raznih inšpektorjev, ki naj bi nadzorovali, da je tega na roko čim manj......


Drži.
Koliko je inšpektorjev, ne vem, niti ne, koliko delajo. A glede na prevladujoče razmere, ki jih zaznavam (lahko tudi napačno), nič kaj dosti, ne prvega, ne drugega.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 15:11:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Vendar meni je to delo všeč, to je razlika. Stres lahko prenašam, če je za nekaj, kar mi je všeč.



To je bistveno, tudi meni, ob predpostavki, da so mi ostali pogoji sprejemljivi (ne idealni).

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 15:11:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


Zelo na pamet sklepanja.
Razlika v povprečni plači med najbolj in najmanj plačano regijo je zgolj 22% v zasebnem sektorju.



Saj sem rekla, da nisem gledala statističnih podatkov......user posted image

In 22 % ni niti tako mala razlika......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 15:16:30   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Vendar meni je to delo všeč, to je razlika. Stres lahko prenašam, če je za nekaj, kar mi je všeč.



Važno je, da je tebi všeč.....meni je moje delo tudi všeč in ga ne bi zamenjala za drugega (razen silom prilike seveda, ko bi bila v to prisiljena, da preživim)....



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 15:31:07   
Gina
POglej lilijana, saj jaz se strinjam s tabo, da je država v preteklosti zelo narobe gospodarila z denarjem in strinjam se, da je blagajna prazna. Ampak zakaj je prazna in kako se lotit reševanja problemov pa gledam najbrž malo drugače kot ti.
Kar se plač tiče v JU, vsaj na našem področju, so padle v zadnjih treh letih. Pa to sem ti že povedala parkrat, pa res ne vem, zakaj meniš da lažem. NIso padle zgolj za dodatke, padle so vsaj pri nas kar za ornk. Delamo več, priznanih ur imamo pa vse skup nič. Niti za polni delavnik ne. Odbijajo nam od plač vsaj 10%, dodatkov nobenih, nadure niso plačane, delamo jih pa v res velikem obsegu, ker delavce odpuščajo (in to delavce za NDČ), novih pa ne vzamejo. Pa jaz se res ne pritožujem nad ničemer drugim (te o zgornjem samo obveščam, da ne lažem, da so šle plače konkretno dol tudi pri nas), kot nad načinom reševanja problemov v državi. In nič ne bi imela proti zmanjšanju plač, če bi država imela neko ustrezno in razumno strategijo, kateri bi verjela, da bo obrodila sadove. Pa tako ti kot jaz veva, da strategije ni. Daj, daj, daj je edina strategija. Temu pa jaz nasprotujem. OK, dam, ampak pod pogojem, da se država odpove svojemu luksuzu, neha vzdrževat delavno sposobne ljudi, neha podpirat tiste, ki obhajajo zakon, podpre podjetnike z olajšavami, ter da uvede kontrolne točke za podizvajalce. Da bo pa država zapravljala moj, tvoj, naš denar zato, da se bo preseravala še naprej....ne, na to pa ne pristanem pa konec.

btw, pri naši snažilki zanesljivo ni šlo za dodatke ampak za golo plačo, se bom pa pozanimala, ker me zdaj že firbec matra kako je s tem.
IN še to, jaz ne verjamem, da ima en sam dohtar v našem ZD 10.000 plače na mesec. Od kod ti ta podatek??

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 15:34:53   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Vreča ja pa že zdaj prazna......


Ne morem da ne bi.

Bolj kot se govori, da ni denarja, več ga je.


Jaz tudi mislim,d a je v resnici tako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 17:42:20   
srki
Delam v pisarni, dobim okoli 750 eur neto. Plača v JU? En kur*ac!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   [Brisano sporočilo]
28.8.2010 18:56:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 19:19:47   
Raho
14 let delovnih izkušenj, univerzitetna izobrazba, vodilna delavka, sicer bojda JU (ampak si ves denar moramo zaslužiti sami, ker si v nasprotnem primeru ne bi mogli izplačati plač) 1668 € z dodatkom za dvojezičnost, ki je 6% moje bruto plače.

Delovnik - 5 dni po 10 ur plus vse sobote in nedelje zvečer (razen, ko si ne privoščim fraj), da imam urejeno tudi vso papirologijo. Zapslenih pa je poleg mene še 7 za NDČ in 68 honorarnih sodelavcev.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 19:28:55   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


liliana, s teorijo se strinjam, vendar v praksi ni glih tako - na mojem področju so plače v aplikativnem/gospodarskem delu lahko tudi 3x višje (+ bonusi, dodatki za dobro delo itd... česar pri nas ni). Res pa je, da je tam bolj rutina kot tuuser posted image .



Saj v nekaterih firmah so plače višje, se strinajm in kar se meni zdi čisto normalno, da je plača v realnem sektorju večja od plače v javnem........samo tam ni samoumevno 4 uren delavnik zaradi otrok, kot v javnem sektorju, čeprav ti zakon to pravico omogoča......včasih se dela cel teden po 12 ur na dan in nadure niso plačane (zato so sicer razni bonusi in dodatki)......si lahko jutri brez službe......

Torej, imaš možnost iti v gospodarstvo......ti, jo imaš, učitelj in medicinska sestra take možnosti nimata....vendar ne greš, ker si si skalkulirala, da boljše živiš, z manj stresa, več se lahko posvečaš družini, če delaš tam kjer delaš in zato je tudi plača manjša.....



Sem imela očitno srečo, saj sem že od začetka zaposlena v zasebnem sektorju in ko sem zanosila, sem že vnaprej povedala, da bi rada delala s skrajšanim del. časo po koncu porodniške in so se strinjali brez problema. Sicer je šef vprašal, če mi bo uspelo s 6-urnim delovnikom še naprej voditi oddelek, pa sem mu rekla, da bom pač poskusila. No, potem je pa med porodniško prišla zelo dobra ponudba in eden od mojih pogojev je bil skrajšan del. čas zaradi otroka in ni bilo problema. Bi pa v JU zagotovo dobila precej nižjo plačo kot jo trenutno v zasebnem sektorju (mi imamo mesečno k osnovni neto plači še stimulacijo, ki nanese med 100-200 eur neto, odvisno pač, koliko v tistem mesecu narediš), zato si službe v JU zaenkrat niti ne želim.

Drugače pa še o JU - mož ima mislim da 7 ali 8 let del. dobe, uči na OŠ in ima brez malice in prevoza ca. 1200 neto, sva se ravno danes o tem pogovarjala. Pa se za ta denar definitivno ne pretegne.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 28.8.2010 19:30:38 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 19:30:06   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


liliana, s teorijo se strinjam, vendar v praksi ni glih tako - na mojem področju so plače v aplikativnem/gospodarskem delu lahko tudi 3x višje (+ bonusi, dodatki za dobro delo itd... česar pri nas ni). Res pa je, da je tam bolj rutina kot tuuser posted image .



Saj v nekaterih firmah so plače višje, se strinajm in kar se meni zdi čisto normalno, da je plača v realnem sektorju večja od plače v javnem........samo tam ni samoumevno 4 uren delavnik zaradi otrok, kot v javnem sektorju, čeprav ti zakon to pravico omogoča......včasih se dela cel teden po 12 ur na dan in nadure niso plačane (zato so sicer razni bonusi in dodatki)......si lahko jutri brez službe......

Torej, imaš možnost iti v gospodarstvo......ti, jo imaš, učitelj in medicinska sestra take možnosti nimata....vendar ne greš, ker si si skalkulirala, da boljše živiš, z manj stresa, več se lahko posvečaš družini, če delaš tam kjer delaš in zato je tudi plača manjša.....



Sem imela očitno srečo, saj sem že od začetka zaposlena v zasebnem sektorju in ko sem zanosila, sem že vnaprej povedala, da bi rada delala s skrajšanim del. časom po koncu porodniške in so se strinjali brez problema. Sicer je šef vprašal, če mi bo uspelo s 6-urnim delovnikom še naprej voditi oddelek, pa sem mu rekla, da bom pač poskusila. No, potem je pa med porodniško prišla zelo dobra ponudba in eden od mojih pogojev je bil skrajšan del. čas zaradi otroka in ni bilo problema. Bi pa v JU zagotovo dobila precej nižjo plačo kot jo trenutno v zasebnem sektorju (mi imamo mesečno k osnovni neto plači še stimulacijo, ki nanese med 100-200 eur neto, odvisno pač, koliko v tistem mesecu narediš), zato si službe v JU zaenkrat niti ne želim.

Drugače pa še o JU - mož ima mislim da 7 ali 8 let del. dobe, uči na OŠ in ima brez malice in prevoza ca. 1200 neto, sva se ravno danes o tem pogovarjala. Pa se za ta denar definitivno ne pretegne.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 19:31:05   
Katy78
Ups... dvakrat objavljeno. user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 19:50:27   
ZARA
Mater, ne morem verjet, da vas s 5. stopnjo brišem vse po vrsti. Nisem v JU. Ampak sem resno mislila, da imate boljše plače.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 19:54:58   
Pi-kica 1
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Drugače pa še o JU - mož ima mislim da 7 ali 8 let del. dobe, uči na OŠ in ima brez malice in prevoza ca. 1200 neto, sva se ravno danes o tem pogovarjala. Pa se za ta denar definitivno ne pretegne.


Ej, to pa ti definitivno ne verjamem. Jaz z 23 leti delovne dobe z malico in potnimi stroški in nazivom svetovalka ne dobim toliko. To, koliko se kateri učitelj pretegne, je pa od njega odvisno, tak da se s tem ne bi ravno hvalila...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 20:04:14   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Pi-kica 1

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Drugače pa še o JU - mož ima mislim da 7 ali 8 let del. dobe, uči na OŠ in ima brez malice in prevoza ca. 1200 neto, sva se ravno danes o tem pogovarjala. Pa se za ta denar definitivno ne pretegne.


Ej, to pa ti definitivno ne verjamem. Jaz z 23 leti delovne dobe z malico in potnimi stroški in nazivom svetovalka ne dobim toliko. To, koliko se kateri učitelj pretegne, je pa od njega odvisno, tak da se s tem ne bi ravno hvalila...



No, sem ga še 1x vprašala in je šel gledat na eno zadnjih plačilnih list, 1.150 eur brez malice in prevoza. In zakaj bi lagala? user posted image

To, da se ne pretegne, pomeni to, da imam jaz nekoliko višji neto znesek (brez stimulacije) pa delam veliko več kot on, je pa drugače zelo vesten učitelj, nič bat. user posted image

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 20:05:30   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Pi-kica 1

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Drugače pa še o JU - mož ima mislim da 7 ali 8 let del. dobe, uči na OŠ in ima brez malice in prevoza ca. 1200 neto, sva se ravno danes o tem pogovarjala. Pa se za ta denar definitivno ne pretegne.


Ej, to pa ti definitivno ne verjamem. Jaz z 23 leti delovne dobe z malico in potnimi stroški in nazivom svetovalka ne dobim toliko. To, koliko se kateri učitelj pretegne, je pa od njega odvisno, tak da se s tem ne bi ravno hvalila...



V katerem pl. razredu pa si, če smem vprašat? 

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 20:07:40   
ronja
Važno je, da je tebi všeč.....meni je moje delo tudi všeč in ga ne bi zamenjala za drugega (razen silom prilike seveda, ko bi bila v to prisiljena, da preživim)....

Itak, da je to glavno, (če je ostalo pač sprejemljivo). Zato se pa jaz nad svojo plačo ne pritožujem. Ne pustim si pa rečt, da mamo bajne plačeuser posted image - ker ima en OŠ učitelj, ki ima nižjo izobrazbo kot jaz (in delam na mestu, ki mojo izobrazbo tudi zahteva) precej višjo plačo - to je vse. Tudi čistilke pri nas so imele včasih višjo plačo - ko sem imela še 8 urni delavnik - zdaj ne morem primerjat, ker pač delam polovično. In so dostikrat šle zvčere pred mano domovuser posted image . Tako da poglej na svet v barvahuser posted image .
Sicer smo pa na istem kot Raho - denar moraš v principu najt sam  - meni ga še ni treba, ker ga je zdaj našel šef, čez 1 leto ga bom pa morala sama.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 20:21:14   
srki
Jest bi zase rekla, da se dovolj pretegnem za to plačo, trdim, da bolj kot tisti, ki so pri nas z univerzitetno izobrazbo, ker me smo za njih poden in si mormo "plačo zaslužit", očitno ne vejo, kolikšna je in bi jim njim dala tolikšno. Sem pa vsak dan več kot 8 ur tam, vsak dan jim eno uro šenkam, ampak to je itak moj problem in problem vožnje in vsega, kar spada zraven.

Nad vsem tem sem čedalje bolj razočarana in samo čakam še, kdaj bo narod znoru in šel z vilami, motikami, kosami, krampi in lopatami pred parlament.

Eni kumaj čez mesec, drugi si pa rit z dnarjem biršejo-amapk ne z pošteno zasluženim, z ukradenim. Banda sakramenska!!!!!!!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 21:06:27   
bomboncek1

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


liliana, s teorijo se strinjam, vendar v praksi ni glih tako - na mojem področju so plače v aplikativnem/gospodarskem delu lahko tudi 3x višje (+ bonusi, dodatki za dobro delo itd... česar pri nas ni). Res pa je, da je tam bolj rutina kot tuuser posted image .



Saj v nekaterih firmah so plače višje, se strinajm in kar se meni zdi čisto normalno, da je plača v realnem sektorju večja od plače v javnem........samo tam ni samoumevno 4 uren delavnik zaradi otrok, kot v javnem sektorju, čeprav ti zakon to pravico omogoča......včasih se dela cel teden po 12 ur na dan in nadure niso plačane (zato so sicer razni bonusi in dodatki)......si lahko jutri brez službe......

Torej, imaš možnost iti v gospodarstvo......ti, jo imaš, učitelj in medicinska sestra take možnosti nimata....vendar ne greš, ker si si skalkulirala, da boljše živiš, z manj stresa, več se lahko posvečaš družini, če delaš tam kjer delaš in zato je tudi plača manjša.....



Sem imela očitno srečo, saj sem že od začetka zaposlena v zasebnem sektorju in ko sem zanosila, sem že vnaprej povedala, da bi rada delala s skrajšanim del. časom po koncu porodniške in so se strinjali brez problema. Sicer je šef vprašal, če mi bo uspelo s 6-urnim delovnikom še naprej voditi oddelek, pa sem mu rekla, da bom pač poskusila. No, potem je pa med porodniško prišla zelo dobra ponudba in eden od mojih pogojev je bil skrajšan del. čas zaradi otroka in ni bilo problema. Bi pa v JU zagotovo dobila precej nižjo plačo kot jo trenutno v zasebnem sektorju (mi imamo mesečno k osnovni neto plači še stimulacijo, ki nanese med 100-200 eur neto, odvisno pač, koliko v tistem mesecu narediš), zato si službe v JU zaenkrat niti ne želim.

Drugače pa še o JU - mož ima mislim da 7 ali 8 let del. dobe, uči na OŠ in ima brez malice in prevoza ca. 1200 neto, sva se ravno danes o tem pogovarjala. Pa se za ta denar definitivno ne pretegne.



Kot učiteljica se s tem ne bi preveč hvalila. To si napisala zelo grdo in upam, da tvoj mož zdaj ve, zakaj mu neprestano kdo piha za ovratnik - ravnateljica, učenci in nenazadnje starši, ki od daleč vidimo, da tvojemu možu dol visi. Učitelj, ki se v osnovni šoli v razredu ne pretegne, pač ni vreden zasedat delovno mesto, ki ga zaseda. Če mu je tako težko, naj ga odstopi nekomu, ki bi rad poučeval in bi si plačo tudi zaslužil.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 21:16:09   
nikki1
Dober večer, upam si povedati:  JU (ker večina meša JU in javni sektor - šola npr. ni javna uprava): VII. stopnja, ena olajšava za otroka, 26 let delovne dobe:1.200 neto (niso odšteti kakšni krediti). Dodatek (že vštet v neto je edino za delovno dobo, drugih dodatkov nimamo, ker je tako, kot je bilo pred mano že napisano - kdor ima dolg jezik, jamra...ta ima kak dodatek za povečan obseg dela...). Imam več področij dela, dela pa je na enem izmed področij (dokazljivo s številkami) iz leta v leto več. Priganjajo roki, stranke. Mislim, da svojo plačo zaslužim, tudi pri nas pa je tako, eni tako, drugi.....

Verjamem (pozabila sem ime) o višini učiteljske plače. Zakaj pa mislite, da je njihov sindikalist podpisal aneks? Ker so si že prej izborili višje plače, dodatke....Prepozno, prestara user posted image za kakšno menjavo....

Pri vsem dogajanju v zadnjih dneh pa gre preprosto za to, da smo v celotnem javnem sektorju zdaj "manj " in "več" vredni. Namreč nekaterim so bila plačna nesorazmerja že odpravljena, nekateri so na varovanih plačah (se pravi, da so prejemali previsoke plače - pa se jim ne sme znižati), nekateri pa še čakajo na polovico odprave nesorazmerij. In jasno, učitelj, ki se je pred dnevi hvalil, da odpravo nesorazmerij v višini 30 € pusti. Seveda 30 € (pa bruto precej čez 2.000 €), kaj pa, če bi čakal na odpravo nesorazmerja v višini 160 €?
In v tem je point. Skupine, ki so se jim  nesorazmerja odpravila, ki so na varovanih plačah ali imajo majhna nesorazmerja, se seveda bojijo nižanja plač - za njih je idealno, da se plačna reforma zamrzne. Ker egoistično mislijo samo nase. Po mojem mnenju pa bi bilo prav, da se nesorazmerja odpravijo in nato znižajo plače VSEM (delno so se vsem že znižale, ker dodatka za delovno uspešnost že kar nekaj časa ni več). Tako bi vsi nosili breme krize. In prav bi bilo tako
Lep večer!

< Sporočilo je popravil nikki1 -- 28.8.2010 21:24:29 >

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 21:17:24   
end1
delam v JU in sem prav danes med službo, razmišljala o odpovedi, zakaj - odnosi nikakvi, ljudje nas imajo ko da jim z njihove žlice jemo, dela ogromno....

ja V. stopnja, turnusi, sobota, nedelja, petek svetek, ponoči - vse skup za 1000 Evrov. Me res ma, da grem nazaj v zasebni sektor!!!

da o stresu ne bi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 21:19:28   
ronja
JOj, no, ste se spravile nad katy! Mislim, da je hotela napisat, da mu ni treba delat ne vem kakih nadur, da ni v šoli po 8 ur na dan in to... Ne pa da ni dober učitelj in da si svoje plače ne zasluži.

Sicer pa: moja bivša sodelavka je šla učit v šolo prav zato, ker je manj stresno in manj dela in ima več časa za otroke - tako pravi ona sama - še zdaj, ko je že nekaj let v šolstvu. Da tega tempa tu ni zdržala in da rabi več časa za družino (ima veliko otrok) in manj stresa. PO moje je to hotela rečt katy s tistim, da se ne pretegne. Saj nisi dober samo če si izmozgan do daske, no!

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: JU - si upate?
28.8.2010 21:21:00   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sicer pa: moja bivša sodelavka je šla učit v šolo prav zato, ker je manj stresno in manj dela in ima več časa za otroke - tako pravi ona sama - še zdaj, ko je že nekaj let v šolstvu. Da tega tempa tu ni zdržala in da rabi več časa za družino (ima veliko otrok) in manj stresa. PO moje je to hotela rečt katy s tistim, da se ne pretegne. Saj nisi dober samo če si izmozgan do daske, no!

Ravno takrat nisi. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?