|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 21:15:32   
ronja
Kongresi, konference, gostujoča predavanja - vse se plača, vse se splača - ga ni doktorja, da se mu kaj od tega ne bi splačalo.

Splača se ti definitivno it, seveda, ker se veliko naučiš, dobiš kontakte, spoznaš nove metode dela, predstaviš svoje delo... Plačano pa to ni, dobiš dnevnice, kot pri vsakem terenskem delu nad 12 ur.

Udeležba - nikoli ne gre iz doktorskega žepa, vse je krito z raznimi projekti, prijavljenimi v akademski ustanovi.

Ja, to se strinjam, navadno si tega ne plačujemo sami, ampak iz projektov. POznam pa jih nekaj, ki so si razne kongrese tudi sami plačali.

Članki niso plačani? hm, hm, le zakaj se potem raziskovalci non stop grebejo za vpise v bibliografije

Zato, ker brez tega ne moreš niti doktorirat. Zato, ker brez tega ne moreš dobit projektov in s tem tudi plače ne.

gsm, prenosniki, avdio video oprema za njihove kobajagi potrebe

Pri nas niti šef skupine nima službenega gsmja! Prenosniki so službeni in jih lahko odnesemo kdaj domov, ja. Vendar ga moraš takrat vpisat, da ga boš rabil in se zmenit z ostalimi, da ga kdo ne bo takrat rabil. In to ni tvoj računalnik, tudi zdaj ne pišem na službenega, recimo.

2x2 doktorski predavanji na fakulteti, kar nanese 4 ure.

ODvisno od fakultete - za očeta ti lahko povem, koliko ima ur, vem, da je vsaj nekajkrat več kot 4, ga bom pa vprašala, da bo ziher. In nimajo vsi asistentov, mimogrede.

bumerang, učiteljica začetnica je v 30. razredu, ja. In po nekaj letih lahko sposobna učiteljica zamenja kar kakšen razred. Vsaj jaz jih poznam take (očitno pač poznam dobre učiteljice;). Primerjam pa s približno enako starimi - če jim je tako hitro ratalo prit do konca, svaka čast.

In ne mi flancat, da člankov ne plačajo.

Strokovnih člankov v SCI revijah iz mojega področja ne plačajo. Nenaročenih člankov ne plačajo niti v Sobotni prilogi. Lahko pa kaj napišeš v Ono, pa ti plačajouser posted image . In noben pameten raziskovalec ne bo pisal rajši v revijo, kjer objavo plačajo, kot pa v priznano SCI revijo, kjer je seveda naval - ker ko nekaj enkrat objaviš, potem ne smeš še enkrat. In sevda vsak raziskovalec hoče, da bi njegovo stvar prebralo čim več ljudi in bi bil čim večkrat citiran... Zato vsi probamo objavit v dobrih revijah, ki ne plačajo.

Potemtakem sploh ne bi smel biti vrednoten ampak bi morali imeti tisti, ki ga še nimajo, penale.

Tisti, ki ga še nimamo, itak ne dobimo dela, za katerega je pogoj dr, nič batuser posted image .

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 21:40:26   
bumerang
Po določenih letih lahko tudi asistent zamenja kak razred pa malo napreduje in postane marsikdo in marsikaj s plačnim razredom, ki je mnogo višji kot zadnji učiteljski in z vsemi ostalimi možnostmi, ki sem jih že prej zapisala.
In ronja, ne poznaš samo ti F učiteljev ampak še kdo drug. Meni flancat torej ne moreš, ker jih poznam kar nekaj in vem kako in s čim služijo. Točno koliko seveda ne, vsekakor pa ne malo v primerjavi z redno plačo. In ne govorim o člankih v ONI ampak o strokovnih člankih v tržno naravnanih revijah. Ki jih kar lepo fajn plačajo. Če pa se gospodom asistentom ne da pisat za revije, ki plačajo, in pišejo samo za tiste, ki štejejo v napredovanje, ker jim nekdo rit gor drži pa drugi nismo čisto nič krivi. Ja, če dobro pomislim so skoraj vsi taki, ki se gredo akademsko kariero, taki, ki jim nekdo drug rit gor drži. Ker začetni položaj res ni bogvekaj, sploh, če pridejo s šolstva padejo kar precej nazaj. S plačo. Ker jim ne gre v glavo, da so padli tudi po položaju!
In še enkrat: ne primerjaj ljudi na različnih neprimerljivih položajih in prav tako jih ne primerjaj po starosti, ki nima nobene veze.

Napredovanje v OŠ/SŠ šolstvu pa je že kar nekaj časa odvisno od tega, koliko v rit lezeš ravnatelju in kako te on oceni. Ponavadi tisti, ki veliko vložijo v delo v razredu, nimajo ravno veliko časa za napredovanje. Ker če delaš za razred, potem pač ne zmoreš vsega ostalega dela, ki je pogoj za napredovanje. Ker dobro poučevanje in dobra priprava na delo namreč ne igra nobene vloge.
Služben računalnik? Telefon? Plačane kotizacije in dnevnice in potni stroški za seminarje? user posted image  You wish!



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 21:47:33   
ronja
Nisem rekla, da profesorji zaslužijo malo - meni se zdi njihova plača prav fajn, takoj menjamuser posted image . Samo da ni tako velike razlike, kot nekateri mislijo, da je. Ker to je pa res. Večina jih pač misli, da imajo vsi čez 2000 E plače, kar pa niti približno ni res.

kar se dodatnega zaslužka v službi tiče, pa nisem govorila o profesorjih, ampak o svojih sodelavkah - in jaz mimogrede nisem zaposlena na faksu.

No, lej, če primerjam dve enako stari, obe zelo sposobni in ambiciozni punci (ne mislim sebe, jaz še nisem tam), ena je dr. tu, druga je učiteljica v oš, pač lahko napišem, da ima prva nižjo plačo. Kaj je to takega?

Plačane kotizacije in dnevnice in potni stroški za seminarje?

Za te učiteljice, s katerimi sem se pogovarjala, ti lahko povem, da jim kotizacije in bivanje na seminarjih plačajo, pa potne stroške tudi. Se super znajdejo in grejo potem kar cela familija z njo in se imajo krasno. Meni se je to prav fajn zdelo, da lahko tudi tam napreduješ in da jih podpirajo v tem.

Meni se to ne zdi narobe. samo nočem, da ljudje mislijo, da imamo bajne plače, ker nam skoz nekdo rit odnaša. Ker si morajo ljudje pri nas kar lepo sami najt projekte in iz njih dobivajo plačo. Če nisi dovolj dober, da nimaš dovolj člankov, itd... potem pa projekta ne dobiš.

< Sporočilo je popravil ronja -- 29.8.2010 21:48:15 >

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 21:49:13   
Anonimen
Če pa se gospodom asistentom ne da pisat za revije, ki plačajo, in pišejo samo za tiste, ki štejejo v napredovanje, ker jim nekdo rit gor drži pa drugi nismo čisto nič krivi. Ja, če dobro pomislim so skoraj vsi taki, ki se gredo akademsko kariero, taki, ki jim nekdo drug rit gor drži.


Kdo zdaj komu rit gor drži, ne razumem user posted image .
Asistenti doktorjem ne? In kdo jo drži asistentom user posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 21:51:47   
ronja
učitelji v oš mogoče?user posted image Naučijo bodoče študente vse za naprej, da asistentom ni treba nič delatuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 21:58:47   
Anonimen
No ja, saj zdaj so mi odgovori logični.
V mladih (in malo manj mladih user posted image ) letih pišeš doktorat in pišeš članke v revije, v katere "moraš" pisati.

V srednjih letih živiš od imena, ki si ga ustvaril v prvi polovici življenja. Glede na izobrazbo, logično. Višja je izobrazba, kasneje pobiraš finančne sadove.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:04:05   
ronja
Ja, tako naj bi bilo in tistim, katerim uspe, verjetno je tako. JIh pa veliko na tej poti skrene rajši v šolstvo, pa večinoma nočejo več nazaj (tako da vprašanje, če je toliko težje tam;).

Bumerang, učiteljica v OŠ/SŠ se mora po 8ih letih še zelo pripravljat - a misliš da profesorju se pa ni treba? On naj bi prenašal znanje še veliko hitreje, veliko bolj mora posodabljat svoja predavanja (ne rečem, da so vsi taki, vendar kot smo ugotovili se tudi vsi učitelji ne pripravljajo po 8ih letih). Vsekakor obstajajo profesorji, ki si svoje plače ne zaslužijo, vendar pri nas mislim, da večina si kar jo. Mene so veliko naučili, nisem imela občutka, da bi jim dol viselo, ni jim bil problem prit med prazniki v službo itd...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:04:55   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Colt


Podpis. Pa če si dovolim še malce na glas razmišljat...se obiskovanje forumov v delavnem času plača posebej al je določeno s pogodbo? user posted image    (spletni forumi kot npr rr <---družinski forum, verjetno poznate...)



Določeno je s pogodbo.....glede na to, da ni striktno prepovedano, je torej dovoljeno......in šef se s tem strinja.....ker splošno znano je, da noben delavec, ki dobro in učinkovito dela, ni zmožen delati vsak dan 8 ur na dan nepretrgoma.....in da krajši premori, kjer pošlješ v rit pol RR foruma namesto šefa in sodelavcev, ki te razkurijo, podjetju celo koristijo.....user posted image

Kako je pa z obiskovanjem foruma v javnem sektorju pa nimam pojma.....po napisanem sodeč v tej temi forumov v delovnem času ne obiskuje nihče iz te sfere.......user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:06:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

in da krajši premori, kjer pošlješ v rit pol RR foruma namesto šefa in sodelavcev, ki te razkurijo, podjetju celo koristijo.....user posted image


No ja, obstajajo tudi prijetnejše oblike sprostitve.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:09:41   
ronja
po napisanem sodeč v tej temi forumov v delovnem času ne obiskuje nihče iz te sfere

Nope, jaz sem napisala, da ja - kadar delam dolgočasno delo, ki zahteva mojo fizično prisotnost, ne pa psihične. (vsake nekaj minut seveda pač kaj narediš, ampak vmes imaš pa čas). Mislila sem samo, da če lahko delaš kaj boljšega, potem sigurno rajši to delaš (velja tudi za zdaj). Včasih pač moraš naredit nekaj, kar traja, bit zraven in čakat - tako v službi, kot doma, če pečeš ali kuhaš nekaj, kar bo glihkar gotovo, recimouser posted image .

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:09:47   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

in da krajši premori, kjer pošlješ v rit pol RR foruma namesto šefa in sodelavcev, ki te razkurijo, podjetju celo koristijo.....user posted image


No ja, obstajajo tudi prijetnejše oblike sprostitve.


Ja. Tudi obstajajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:15:39   
bumerang
Ne, ne moreš primerjati dve enako stari učiteljici, primerjati moraš položaj do katerega sta prilezli. In če je ena učiteljica v OŠ napredovala za npr. 9 plačnih razredov je pač ne moreš primerjati z asistentom, ki je pravkar prišel na F.

No, lepo je prebrat, da še kje komu kaj za izobraževanje plačajo, glede na to, da je obvezno (čeprav hudo dvomim, da se to dogaja na vsej šoli, spet smo pri zgoraj omenjenih "pogojih napredovanja"), pri nas konkretno ti letno krijejo za izobraževanje (z dnevnico in potnimi stroški vred) za bivših 20.000 SIT. Kam grem lahko za ta znesek, na študijsko skupino? user posted image

Tudi meni se ne zdi nič narobe, da učitelji na F zaslužijo določen znesek samo ne mi potem flancat, da je to tako zelo malo in kako fajn so plačana gnila jabolka!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:24:59   
ronja
Večina ljudi misli, da imajo profesorji nad 2000+ plače, kar ni res (gotovo tudi taki obstajajo, sploh kak dekan upam, da ima krepko več, saj ima ogromno odgovornosti). Ljudje pa pozabljajo tudi, da ima univerzitetni profesor tudi kar krepko delovno dobo in že zato dobi nekaj. Če ima mlada učiteljica 1300, pa ni to njen max. - razlika ni tako velika, kot nekateri mislijo.

Ja, za nekaj šol (niso vse v LJ) ti lahko povem, da jim prav lepo plačajo pot v Prekmurje in nastanitev tam in seveda kotizacijo. Pravijo (pač te omenjene učiteljice), da jih zelo spodbujajo k napredovanju in ni nikoli problemov, če se želijo izobraževat.

In ni res, da lahko asistent ali raziskovalec pa gre na katerikoli simpozij si glih zmisli - prav enako kot ti, imamo omejene zneske - ki so odvisni od projekta, na katerem delaš. In če te zanima nekaj iz čisto drugega področja, ali pa če nimaš dovolj sredstev, si moraš to plačat sam. In ni res, da si ljudje nikoli ne plačujejo sami tega! Ker preveč takih poznam;)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:28:59   
bomboncek1

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Nisem rekla, da profesorji zaslužijo malo - meni se zdi njihova plača prav fajn, takoj menjamuser posted image . Samo da ni tako velike razlike, kot nekateri mislijo, da je. Ker to je pa res. Večina jih pač misli, da imajo vsi čez 2000 E plače, kar pa niti približno ni res.

kar se dodatnega zaslužka v službi tiče, pa nisem govorila o profesorjih, ampak o svojih sodelavkah - in jaz mimogrede nisem zaposlena na faksu.

No, lej, če primerjam dve enako stari, obe zelo sposobni in ambiciozni punci (ne mislim sebe, jaz še nisem tam), ena je dr. tu, druga je učiteljica v oš, pač lahko napišem, da ima prva nižjo plačo. Kaj je to takega?

Plačane kotizacije in dnevnice in potni stroški za seminarje?

Za te učiteljice, s katerimi sem se pogovarjala, ti lahko povem, da jim kotizacije in bivanje na seminarjih plačajo, pa potne stroške tudi. Se super znajdejo in grejo potem kar cela familija z njo in se imajo krasno. Meni se je to prav fajn zdelo, da lahko tudi tam napreduješ in da jih podpirajo v tem.

Meni se to ne zdi narobe. samo nočem, da ljudje mislijo, da imamo bajne plače, ker nam skoz nekdo rit odnaša. Ker si morajo ljudje pri nas kar lepo sami najt projekte in iz njih dobivajo plačo. Če nisi dovolj dober, da nimaš dovolj člankov, itd... potem pa projekta ne dobiš.


ma daj ronja, tu si pa res ustrelila kozla. cela familija da gre z učiteljem na seminarje, hahaha, še dobro da se učim kontrolirat svojo inkontinenco, ker mi pomalem beži v hlače. res. kakšne ti klamfaš. na stroške osnovne šole bo šla familija na seminar in se imela fajn??? ma bejži no bejži, še dnarja za malce nimajo in učitelji si jo plačujejo sami, prav tako kosilo, za razliko od tega kar raja misli, da imajo še to zastonj, ti pa kar seminarje s familijo, hahaha.
sem bila tam in zdaj sem tu, zato obe področji poznam več kot odlično. in tudi vem o kakšnih plačah se govori in tistih 2.000 ki jih ti omenjaš se da krepko, krepko zmnožit. za zelo malo lastnega dela, z veliko prelaganja na asistente in ostale strokovne nepedagoške sodelavce, nekoliko na študente. pa ima dr. žlico v medu. in o neplačanih objavah raje ne bi. že vsaka akademska inštitucija ima nekaj svojih publikacij, kjer redno objavljajo in kasirajo mastne honorarje, če že ne točk v sicrisu, da ne govorimo o učbenikih, vajah, delovnih zvezkih, monografijah, vložek dela pa minimalen. prinesejo ti nekaj svojih fotokopij s predavanj, nekaj raziskav, ki so jim jih naredili študenti in ajd bomboncek sklamfaj mi ven iz tega eno monografijo, outsourcaj, insourcaj, naredi kar hočeš, samo da bo v naslednjem študijskem letu izšla. rodi stvori.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:30:35   
ronja
ma daj ronja, tu si pa res ustrelila kozla. cela familija da gre z učiteljem na seminarje

Lej, ne plača šola očetu in otrokom bivanja, samo njej. Se jim pa vseeno splača naredit fajn izlet. Pravim, da so se fajn znašli, da združijo prijetno s koristnim, ne celi familiji šola plača bivanje - samo njej!

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:33:52   
bumerang
Plače v JU so javne in vsak mesec si lahko najvišje izplačano plačo ogledaš na portalu torej lahko komot vidiš koliko dobi dekan določene fakultete. Učiteljica začetnica dobi, če se ne motim, manj kot 800€ oz. tam nekje. Bo Gina povedala. Okoli 1300€ dobi potem, ko je napredovala za 10 plačnih razredov torej tik pred koncem.
Glede izobraževanja poznam čisto drugo realnost kot jo omenjaš sama pa da ne bom trobila sama naj pove še kakšna druga, kako je pri njih.

Sicer sem ti pa že napisala pa se mi res ne da še tretjič: zaradi mene lahko dobiš(te) še 1x več samo ne tlači zraven plačnega sistema OŠ/SŠ na tak način kot si začela, ker ni primerljiv na tak način.
Vam privoščim vse kar imate(jo).



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:34:00   
ronja
za zelo malo lastnega dela, z veliko prelaganja na asistente in ostale strokovne nepedagoške sodelavce, nekoliko na študente. pa ima dr. žlico v medu.

Očitno pač poznam boljše profesorje, ki tega ne počnejo takouser posted image .

že vsaka akademska inštitucija ima nekaj svojih publikacij, kjer redno objavljajo in kasirajo mastne honorarje,

No, potem mi pa povej eno za biologijo. Acta entomologica kolikor vem (dokaj preverjeno, ni pa podatek iz tega meseca, ampak dvomim, da bi zdaj začeli) ne plačuje. Drugih pa ni. Lahko pišemo v Proteus in tam ti plačajo.

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:34:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1

da ne govorimo o učbenikih, vajah, delovnih zvezkih, monografijah, vložek dela pa minimalen. prinesejo ti nekaj svojih fotokopij s predavanj, nekaj raziskav, ki so jim jih naredili študenti in ajd bomboncek sklamfaj mi ven iz tega eno monografijo, outsourcaj, insourcaj, naredi kar hočeš, samo da bo v naslednjem študijskem letu izšla. rodi stvori.


Samo tole bom komentirala (ker delovnih zvezkov nisem nikoli kupovala, vaje smo pa delali v zvezek) - nisem imela občutka, da so sklamfani skupaj, kar precejšen del njih ne. Ali pa so bili dobri "sorsani" in "klamfani", da se ni opazilo.

(odgovor članu bomboncek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:34:20   
*miska.mcc*
še dnarja za malce nimajo in učitelji si jo plačujejo sami


za 1200- 1. xxx € na mesec, ne bi mela nic proti, ce si moram malco s sabo prinest. user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:35:20   
*miska.mcc*
zakaj pa je treba sploh  kanflat delovne zvezke skupaj?
a jih ni ze vec kot prevec?


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:38:59   
ronja
ti nimaš pojma, mili, to ni nobenega dela - edino učbeniki, ki jih naredijo učiteljli, tisti so res dobri - tisti, pri katerih sodelujejo tudi profesorji, so pa pofl.user posted image Čeprav delata isto delo, se mora en zanj matrat, drugi ga pa naredi mimogrede in levom rukom.user posted image

Glede izobraževanja poznam čisto drugo realnost kot jo omenjaš sama pa da ne bom trobila sama naj pove še kakšna druga, kako je pri njih.

bumerang, verjamem, da ni povsod tako in verjamem, da imajo tiste učiteljice srečo, da so na tistih šolah (saj vse pravijo, da jih ne bi zamenjale). Verjamem, da se dostikrat ne morejo nič izobraževat, včasih jim ravnatelji celo naložijo, da morajo učence spustit naprej, ne glede na znanje, ker nočejo, da bi imela šola sloves, da ljudje padajo, ker imajo že tako premalo vpisa (to je bolj na sš).

Hočem pa rečt, ad ni vse tako črnobelo: da ne bi nobena učiteljica ne mogla normalno na izobraževanje in da bi si vsak asistent ali raziskovalec lahko privoščil glih katerikoli konres. Samo zato, ker pač ni tako. Imaš OŠ, kjer je groza, ne moreš nikamor, imaš šole, ki zelo podpirajo napredovanje. Imaš fakse, kjer si lahko zmisliš karkoli, imaš take, kjer z denarjem, ki je namenjen zate, komaj material pokriješ, zato si težko privoščiš kake "izlete" - ker so stvari različno drage.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:43:08   
bomboncek1

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1

da ne govorimo o učbenikih, vajah, delovnih zvezkih, monografijah, vložek dela pa minimalen. prinesejo ti nekaj svojih fotokopij s predavanj, nekaj raziskav, ki so jim jih naredili študenti in ajd bomboncek sklamfaj mi ven iz tega eno monografijo, outsourcaj, insourcaj, naredi kar hočeš, samo da bo v naslednjem študijskem letu izšla. rodi stvori.


Samo tole bom komentirala (ker delovnih zvezkov nisem nikoli kupovala, vaje smo pa delali v zvezek) - nisem imela občutka, da so sklamfani skupaj, kar precejšen del njih ne. Ali pa so bili dobri "sorsani" in "klamfani", da se ni opazilo.


No, vidiš, to je tisti del kjer nastopimo mi, kot servis za akademike. seveda to znamo dobro, pravzaprav odlično sklamfat skupaj, za plačo, ki jo pač dobimo. v resnici je avtorsko delo več ali manj naše, čeprav s kislo faco pošljemo objave v tisk, ker vemo, da bodo avtorski honorarji padali v druge žepe, seveda ne naše. Ne pravim, da so učbeniki nekvalitetni, pravim samo, da je veliko na naših plečih, tudi tistega, kar bi se pričakovalo, da je avtorsko delo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:43:56   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

še dnarja za malce nimajo in učitelji si jo plačujejo sami


za 1200- 1. xxx € na mesec, ne bi mela nic proti, ce si moram malco s sabo prinest. user posted image



Saj lahko, fakultete vsako leto na široko odprejo vrata, sploh zdaj, ko so plačane po številu študentov.
Torej izvoli in se vpiši in diplomiraj, čas hitro leti ... aja ne moreš, nimaš srednje šole?!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:43:58   
Anonimen
ti nimaš pojma, mili, to ni nobenega dela


Mi je padlo v oči, ker sem učbenike selektivno kupovala, po sistemu, kupim tistega, ki bo več kot za eno leto. Tako da ne vem,. očitno imam nizke kriterije znanja.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: JU - si upate?
29.8.2010 22:48:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1


No, vidiš, to je tisti del kjer nastopimo mi, kot servis za akademike. seveda to znamo dobro, pravzaprav odlično sklamfat skupaj, za plačo, ki jo pač dobimo. v resnici je avtorsko delo več ali manj naše, čeprav s kislo faco pošljemo objave v tisk, ker vemo, da bodo avtorski honorarji padali v druge žepe, seveda ne naše. Ne pravim, da so učbeniki nekvalitetni, pravim samo, da je veliko na naših plečih, tudi tistega, kar bi se pričakovalo, da je avtorsko delo. user posted image


Torej učbenik (vsebino) pišeš ti?
Torej si asistentka na faksu?

(odgovor članu bomboncek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?