|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 13:48:49   
archie
IZVIRNO SPOROČILO: nenka7

IZVIRNO SPOROČILO: Almera

Nenka - itak, da bomo dale tebe in user posted image  v seznam - koga boš pa obvestila?


kar archie, ker imam njeno št. potem pa ko bo prišla do kompa, bo pa že povedala tudi ostalim user posted image



jaaaaaa, itak!!
Pa seveda vaju bomo dali na seznam. n'č bat user posted image

a si se odlocila, kam gres rodit?


_____________________________

16.9.2010 se nama je spremenilo življenje... :)

(odgovor članu nenka7)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 13:50:48   
archie
IZVIRNO SPOROČILO: nadka30

dojenje- kaj naj še rečem delamo vse kar se spomnimo, pijemo čaj za dojenje, pivo, vodo, sezamov napitek, v bistvu več se že spomnim ne. Trenutno je pri nas stanje takšno da si s črpalko črpam mleko, ker je naša taka prava lenuščica in se ji v bistvu ne da sesat mleko iz zizike, jo pa vseeno pristavljam tako da nekja mleka poziza iz mene, nekaj ga damo po flaški če pa ni dovolj pa dodam še dodatek.Tako da mi bomo počasi postali pravi ekspertiuser posted image user posted image user posted image user posted image No jaz še vedno upam da nam bo uspelo popolnoma preiti na samo dojenje.Upanje umre zadnje.


isto je pri nas. S tem, da mi je to kar ok, ker 9h jo jaz nahranim, ob polnoci moz z umetnim in jaz lahko spim do 4h zjutraj.

je pa danes bila spet patronazna pri nas. Teja je ze manj rumena, malo bolj budna in malo bolj aktivna user posted image user posted image tudi na tezi pocasi pridobiva.


_____________________________

16.9.2010 se nama je spremenilo življenje... :)

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 13:51:04   
tinkatonka
kontracepcija....sej vem, da smo o tem razglabljale že v času pričakovanja, ampak jaz še zdaj ne vem kaj bova. Itak nama gre sam user posted image po glavi, ko gredo otroci spatuser posted image user posted image , pa res ne bi rada zibala že čez eno leto. user posted image

nočno spanje...zbudi se 2×, enkrat okrog polnoči in drugič okrog 4h. Hranjenje pri nama traja cca 1h. user posted image

meni pa danes za spremembo teče več mleka iz ene dojke user posted image user posted image pridno črpam, pristavljam, pa upam, da bo proizvodnja končno začela. user posted image GO JAKOB, GO MAMI!!! user posted image



_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu nenka7)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 13:52:39   
archie
IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka

meni pa danes za spremembo teče več mleka iz ene dojke user posted image user posted image pridno črpam, pristavljam, pa upam, da bo proizvodnja končno začela. user posted image




spet samo citiram. Isto pri meni user posted image user posted image user posted image


_____________________________

16.9.2010 se nama je spremenilo življenje... :)

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 13:53:24   
tinkatonka

IZVIRNO SPOROČILO: archie

IZVIRNO SPOROČILO: nadka30

dojenje- kaj naj še rečem delamo vse kar se spomnimo, pijemo čaj za dojenje, pivo, vodo, sezamov napitek, v bistvu več se že spomnim ne. Trenutno je pri nas stanje takšno da si s črpalko črpam mleko, ker je naša taka prava lenuščica in se ji v bistvu ne da sesat mleko iz zizike, jo pa vseeno pristavljam tako da nekja mleka poziza iz mene, nekaj ga damo po flaški če pa ni dovolj pa dodam še dodatek.Tako da mi bomo počasi postali pravi ekspertiuser posted image user posted image user posted image user posted image No jaz še vedno upam da nam bo uspelo popolnoma preiti na samo dojenje.Upanje umre zadnje.




o nadka, kot pri meni, samo da jaz svojega mleka nimam niti za en njegov obrok. CCa 30ml sem zdele načrpala, kar je že ful uspeh, od 10ml, pred dnevi.

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu archie)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 14:01:40   
nenka7
IZVIRNO SPOROČILO: archie

IZVIRNO SPOROČILO: nenka7

IZVIRNO SPOROČILO: Almera

Nenka - itak, da bomo dale tebe in user posted image  v seznam - koga boš pa obvestila?


kar archie, ker imam njeno št. potem pa ko bo prišla do kompa, bo pa že povedala tudi ostalim user posted image



jaaaaaa, itak!!
Pa seveda vaju bomo dali na seznam. n'č bat user posted image

a si se odlocila, kam gres rodit?



po moje kar v kranj, upam da zdržim do tja ko bo napočil moj čas user posted image

(odgovor članu archie)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 14:05:11   
mery15031981
mala-prvič slišim da je materino meleko dobro zdravilo z prehlajene okice.
Veš drugače pa sem jaz ena tistih 7 ki smo bile skupaj v klistirnici,bila sem v porodni sobi 4,moj in tvoj pa sta skupaj hodila na "čik pavzo",potem pa ste nam še enkrat mahali dol skozi okno v porodnišnici.In ko  sem se še pred porodom sprehajala po hodniku ob porodnih sobah ker se seveda pri nas še ni nič posebnega dogajalo in slišala kdaj se je rodil vaš Lenart,sem mojemu rekla naj gre na hodnik pričakat babico Marušo pa naj pride k nama ,ker itak jo vidva ne rabita večuser posted image ,no ampak ni bilo potrebo saj sva ugotovila da je tudi najina babica super,saj sem v eni uri rodila Tjašo,seveda eno uro je ilo poroda prej pa skoraj 12 ur pripravuser posted image Mal smešno napisala ane!
T.Z.-poskusi kapljice priti krčem iz lekarne Deteljica v Tržiču . . res so zakon jst sem jih mela že pri Lovru in jih imam tudi sedaj.Naročiš pa jih lahko tukaj:

http://www.lekarnadeteljica.com/narocilnica.html




_____________________________

V mesecuseptembru pricakujeva najinega drugega malčka!
Doma imava že enega prekrasnega sinčka Lovrota:)

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 14:19:54   
malecka_mateja
tinka tudi jaz se obremenjujem s tem. midva sva sedaj na pazi varianti ampk moj pregled se hvalabogu bliža jaz pa sploh nevem kaj se naj odločim. tabletke nebom jemala ker sem se po njih zredila in sedaj sme res fullll shujšala in si ne predstavljam sedaj spet na njih it. kondomi zaradi mojega odpadejo je alergičen na njih. inekcije sem že probala pa mi niso glih odgovarjale. mirena pa tudi nima dobrih pohval. vse ki jih jaz poznam glava boli,ful majo nihanja v razpoloženju, hormoni so jim čisto podivjali(mozoljčki, suha koža...) tako da smo tam. bomovideli kaj mi bo G predlagala čez 14 dni ko grem na pregled. kaj pa se ti najbolj nagibaš?


_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu mery15031981)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 14:22:27   
benika
benika, eno vprašanje: ali si ti že dobila enkratno pomoč od občine? koliko časa se drugače to čaka, ko vložiš??


Dobila sem samo odločbo. Denar naj bi bil nakazan v 30. dneh po pravnomočnosti odločbe, se pravi enkrat v oktobru.

(odgovor članu nenka7)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 14:24:50   
malecka_mateja
nadka o tej posodici je govora :

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=159337




_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu archie)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 14:36:02   
nenka7
IZVIRNO SPOROČILO: benika

benika, eno vprašanje: ali si ti že dobila enkratno pomoč od občine? koliko časa se drugače to čaka, ko vložiš??


Dobila sem samo odločbo. Denar naj bi bil nakazan v 30. dneh po pravnomočnosti odločbe, se pravi enkrat v oktobru.



hvala! user posted image
se pravi kakšna 2 meseca kar rabijo, da nakažejo. pa nič za to, samo toliko da približno vem...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 14:45:12   
Klemcy
IZVIRNO SPOROČILO: malecka_mateja

tinka tudi jaz se obremenjujem s tem. midva sva sedaj na pazi varianti ampk moj pregled se hvalabogu bliža jaz pa sploh nevem kaj se naj odločim. tabletke nebom jemala ker sem se po njih zredila in sedaj sme res fullll shujšala in si ne predstavljam sedaj spet na njih it. kondomi zaradi mojega odpadejo je alergičen na njih. inekcije sem že probala pa mi niso glih odgovarjale. mirena pa tudi nima dobrih pohval. vse ki jih jaz poznam glava boli,ful majo nihanja v razpoloženju, hormoni so jim čisto podivjali(mozoljčki, suha koža...) tako da smo tam. bomovideli kaj mi bo G predlagala čez 14 dni ko grem na pregled. kaj pa se ti najbolj nagibaš?



mateja tut jaz si že belim s tem glavo, kaj bomo uporabljali. Spolnih odnosov še sicer nimava, je komaj 18 dni minilo. Sicer mislim, da sam ene tablete obstajajo, ki jih lahko ješ v času dojenja, pa še te ful vsi šimfajo... A tvoj je pa na kondome alergičen? No jaz tut. Takoj me začne tako srbet nožnica in potem še par dni traja, da se pozdravim s svečkami in canestenom user posted image  

Pomagajte!
 
Moja pupi ima čist rdečo ritko, katera kremica najbolj pomaga? Če jutri ne bo bolje greva k zdravniku. Sem pa že kar nekaj mazil sprobala, pa nič user posted image  Patronažna je rekla naj grem danes še po neke druge pleničke, da vidimo, če so pamperske krive za izpuščaje. Katere pleničke priporočate???

(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 14:51:41   
mery15031981
nenka7-tudi jaz sem drugič rodila samo z umetnimi popadki in je bil porod veliko hitrejši(1 ura) res pa je da ko so mi začeli dadajat umetn epopadke sem bila odprta 3-4cm(umetnih sem dobila SAMO 10 kapljic in že je naša Tjaša prijokala na svetuser posted image

_____________________________

V mesecuseptembru pricakujeva najinega drugega malčka!
Doma imava že enega prekrasnega sinčka Lovrota:)

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 15:06:34   
mery15031981
Klemcy-kremica za vneto ritko ki ji jaz ne morem prehvalit je SUDOCREM . . res je super

_____________________________

V mesecuseptembru pricakujeva najinega drugega malčka!
Doma imava že enega prekrasnega sinčka Lovrota:)

(odgovor članu Klemcy)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 15:08:39   
malecka_mateja
klemcy ja je alergičen. ma bomo vidli. jaz ti prioročam mullerjeve ali hoferjeve. naša oba sta na pameprs alergična. Tin pa sedaj tudi na muller robčke in mu odgovarjajo samo pampers. probaj tudi robčke menjat. je lahko več dejavnikov krivih. pa idi po hrastovo ljubje in jo danes v temskopaj pa bo takoj bolje. pa bebival kremico in nivea puder za ritkoin bo bolje tako jaz delam.


_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu mery15031981)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 15:09:36   
malecka_mateja
mery samo sudocrem je z cinkom in posuši ranico in nastane krastica maže se samo po pikicah da se ostala koža ne posuši. uporaba je bolj previdna no.


_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 15:09:39   
archie
IZVIRNO SPOROČILO: mery15031981

Klemcy-kremica za vneto ritko ki ji jaz ne morem prehvalit je SUDOCREM . . res je super


moja patronazna je tudi to kremo pohvalila. jaz sem jo dobila kot vzorcek v skatli od P.


_____________________________

16.9.2010 se nama je spremenilo življenje... :)

(odgovor članu mery15031981)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 15:14:04   
tejči28
evo punce mene po dolgem času.Se nam je sesu računalnik in smo čakali,da ga popravijo.Sem pa besna,ker nam je skurlo hard disk in smo ob vse kar je bilo shranjeno na rač. vključno z slikami.user posted image user posted image user posted image  Nekaj jih mam Hb še drugje,pa sem vseeno besna.

Danes smo se prvič kopali,lušno je blo.
Moj pa je začel z očetovskim dopustom danes,tak da bo zdaj pestro 14 dni.

Mi tudi uporabljamo sudocrem in je super.

< Sporočilo je popravil tejči28 -- 27.9.2010 15:15:01 >


_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu archie)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 15:15:08   
archie
IZVIRNO SPOROČILO: malecka_mateja

mery samo sudocrem je z cinkom in posuši ranico in nastane krastica maže se samo po pikicah da se ostala koža ne posuši. uporaba je bolj previdna no.



Teja je imela samo 3 majhne pikice, pa jo je patronazna namazala po celi ritki. Je rekla, naj jo enkrat mazem s to kremo, enkrat s hladilnim mazilom (priporoca od lekarne, ker ima notri manj dodatkov). nic ni omenjala, da mora biti uporaba previdna...


_____________________________

16.9.2010 se nama je spremenilo življenje... :)

(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 15:16:07   
mery15031981
melecka _mateja-ja nevem jst sem ga mazala po vseh vnetih delih ritke in je bilo super,pa se mi ni zdelo da bi kaj posebnega osušilo kožo pa tudi hrastic ni bilo,meni je zares super

_____________________________

V mesecuseptembru pricakujeva najinega drugega malčka!
Doma imava že enega prekrasnega sinčka Lovrota:)

(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 15:35:18   
NiNiBo
IZVIRNO SPOROČILO: mery15031981

Klemcy-kremica za vneto ritko ki ji jaz ne morem prehvalit je SUDOCREM . . res je super


Kje si jo pa pri nas kupila? Jaz sem jo namrec dobila iz Nizozemske, baje se tam ful uporablja in jo je svakinja ful pohvalila. Ce katero zanima kako se uporablja, je vec info na tejle strani: http://www.sudocrem.com/slo/index.php 

Klemcy ce pa zelis cim manj kemije pa tako kot so punce ze napisale umivaj ritko z cajem, ki ga naredis iz hrastovega lubja. Le ta naredi zascitno plast, ce pa dodas se kaksne kamilice zraven bodo pa kozo pomirile saj delujejo protinevtno.

(odgovor članu mery15031981)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 15:38:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: brezcopatka

T.Z.: pri nas je čisto podobno kot si opisala. Dojima se na 3-4 ure, s krčki pa je tudi tako. Ko sem mu dala kapljice (eno), ga je še huje, tako da mu zdaj dva dni nisem dala, ker jaz jem Elevit, ki ima vitamina A in D, pa upam, da kaj do njega tudi pride, pa bom danes vprašala še patronažno. Zadnjič mi je rekla, da so jih predpisovali od 1.meseca naprej, zdaj pa že ene dva meseca kr od rojstva naprej. Kako mu jih pa daš? Jaz po žlički, z malo prekuhane vode, potem pa na zizo.

Jst imama pa drug problem. Danes ponoči sem očitno dobila nek večji naval mleka, čisto trde dojke, ko sva se dojila, mu je pa tak teklo, da je po desetih minutah bruhnu ven kr dost mleka revež mali. Zdaj pa ne vem, če si naj malo izčrpam prej, al kaj? Sn se ful ustrašlauser posted image


Ja ampak jaz res dvomim, da ima kolike od AD3 kapljic... ker je bilo ok do 6 potem en dan več napenjanja potem ok, včeraj pa krči. Dajem mu jih pa po žlički in ne z prekuhano vodo ampak po dojenju si na žličko stisnem malce mleka in mu dam kapljice not. Prekuhano vodo je meni patronažna svetovala, če bi bil mali zaprt - 1 do 2 žlički.

en naval mleka pride po cca 3dneh od poroda, danes sem pa nekje brala, da je še en naval po cca 14dneh. morda je pri tebi to? otrok pa itak "polije" kar preveč poje. midva sva imela drugo težavo - mi je preveč teklo iz prsi, tako da ni mogel sproti požirati in mu je ostanek tekel čez eno nosnico. pa je rekla patronažna, da se bo tudi to umirilo in se je res. danes je malce polival ampak to vem da zato, ker je požeruh in je v razmaku 2ur 3x zahteval zizo in je pojedel cel obrok. ni za paniko delat pri takih stvareh če vidiš, da so občasne....

(odgovor članu brezcopatka)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 15:40:52   
malecka_mateja
no meni je patronažna rekla da previdno z to kremico in da ni za vsakdanje mazanje ter samo tam kjer je vneto zaradi že zgoraj napisanega. jaz je pri tjaši nisem uporabila sedaj pa sem jo ker sma domav prišla z pleničnim izpuščajem in je pomagala ampak sem jo namazala le 2 krat. sej je zakon pa tudi hrastovo ljubje je fajn.
eni tako eni tako sej na koncu si pa zmešanuser posted image meni je tudi puder za ritko super ker ni ritka vlažna in se izpuščaji ne širijo. ampak spet odvisno od otroka ker tjaši puder ni pasal. res je zanimivo kako so si med seboj drugačni.user posted image


_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu NiNiBo)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 15:43:37   
nadka30
hvala za prilimano slikico posode, zgelda fulla fajn zadeva tako da se zna da grem ob prvi priliki v nabavouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sudocrem-imamo doma za vsak slučaj če jo bo potrebno uporabit, jo je že več aktera hvalila, drugače pa mi trenutno uporabljamo bebival kremo za rito imam pa doba na zalogi še bebanthen kremo- tako da ja doma imam skoraj celo lekarno

prvo kopanje-no to pa nas danes čaka, mi je pa patronažna dala na izbiro in je rekla da če želim da jo lahko sama skopam zvečer in da v bistvu je tako ne rabim zraven, ker tako ve da znam od prve kako poteka kopanje, tako da punce jaz grem danes v akcijo in to ja prav ste prebrale kar sama, ni kaj sem kar pogumna da sem rekla da bom kar samauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

no glede dojenja pa očitno nas veliko čara in čara pa ni user posted image da ne bomo nekja skupaj sčarali

gledeuser posted image moj že komaj čaka da pride spet na vrstouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NiNiBo)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Septembrke 2010
27.9.2010 15:44:32   
Anonimen
jaz uporabljam še kar ono hladilno mazilo, ki smo ga dobili v P... je super, nima niti malo rdeče ritke (trkaaaaam). amapk ne vem pa kako se mu reče, moram prav vprašati v Celjskih lekarnah, če jim oni to kaj mešajo.

(odgovor članu malecka_mateja)
  Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj bi moral biti otrok v postelji ob de...
Če malček ostane pozno pokonci, je vse zmedeno. Ni vseeno, ali gre otrok spat okoli devete ure ali ko mu paše.
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?