|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
30.9.2010 11:52:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 11:55:46   
Saša27
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Mislim, da ostaja dejstvo, da se bolj splača (finančno) delati v gospodarstvu.


exactly!


s poudarkom, za tiste, ki so obdržali službo in jim niso v lanskem letu plače znižali za več kot 10%, za katero ne bodo nikoli videli nadomestila

< Sporočilo je popravil Saša27 -- 30.9.2010 11:56:29 >


_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   [Brisano sporočilo]
30.9.2010 11:56:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 11:59:09   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Liliana, podpis! In še enkrat dodajam, tretjino javnih uslužbencev zmetat na cesto.


In s tem boš realni sektor sicer navidezno razbremenil za plače tej tretjini, vendar ga istočasno dodatno obremenil za denarna nadomestila iz naslova brezposelnosti, zdravstvenega zavarovanja, socialne transferje, ki jih bova zopet morala plačati jaz, ti, mi vsi - skratka, na 100.000 trenutno brezposelnih, dodatnih 50.000. Socialna bomba stari moj! Naj te spomnim, da realni oz. privatni sektor v trenutni gospodarski situaciji ni pripravljen sprejeti večje ponudbe na trgu delu, enostavno se v obdobju, ko podjetja nižajo stroške na račun delovne sile (odpuščanje, nižje plače itd.) oz. mahoma propadajo nobeden ne bo ravno pretegnil, da bi še koga dodatno zaposlil. Brezposelnost kot vidiš raste in ne obratno, nimamo ravno pozitivne rasti, da bi lahko tako naivno zahtevali dodatna odpuščanja.

Zgoraj sem se že podpisal, kritika ni pravilno usmerjena, še najmanj so zaposleni odgovorni za trenutno situacijo in najmanj kar potrebujemo je, da se delimo še po delodajalski liniji, da renčimo drug na drugega ker nekoga zaposluje država, nekoga pa privatnik. Če smatrate, da je nesmiselno odvajati od plače za stoirtve in usluge javnih uslužbencev, izvol`te sistem ZDA. Se bomo delili, na eni strani ograjene elitne soseske in četrti s privatnimi, sicer visokokakovostnimi vendar u pizdu materinu dragimi ustanovami, na drugi pa geto, ulični kriminal, brezdomstvo, osebni bankroti, javne nekakovostne vendar u pizdu materinu poceni ustanove.

European dream, kjer ima vsak iste možnosti.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   [Brisano sporočilo]
30.9.2010 12:00:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Saša27)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   [Brisano sporočilo]
30.9.2010 12:02:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 12:04:26   
loremi
Nisem prebrala nobenega komentarja v tej temi.
Smo se pa zdej sodelavke pri malici pogovarjale ... da sej se v bistvu sploh ne pozna tale stavka, se vid, da tud tko al tko nič ne delajo. No je tudi res, da nobena ni rabila it na noben urad oz. karkoli temu podobnega, niti nismo prečkale mejnega prehoda, ampak če bi pa npr. pogledali sodnijo, pa gre vse naprej isto, če delajo ali pa če ne.
Kako bi bilo, če bi stavkalo gospodarstvo? Npr. da stavkajo trgovke? Ki delajo fajn, tiho morjo bit, pa glih tolk dobijo za preživet, poleg tega prenašajo bremena. Hja, najbolj bi se ustili zaposleni v javni upravi, ne mečem vseh v isti koš, ampak poznam samo iz ene ustanove javne uprave zaposlene, ki tam delajo, uuu jej jih kr vidim, kako bi kikirikale v smislu ,da oni panimajo kaj stavkat, ker mormo pač mi prit do kruha. Če bi stavkalo gospodasrtvo, bi se poznalo pri opravljenem delu, če stavka javna uprava, pa tko al tko tam čičkajo. Pa še tole ... a bojo dobili izplačano plačo za ta čas, ko stavkajo? V gospodarstvu je verjetno nebi.

_____________________________

Po dolgih letih truda ... dvakrat noseča, dvakrat z dvojčki in dvakrat ostala brez njih. :*(

Mogoče mora pa ena izmed velikih želja ostali le želja :(.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 12:17:36   
ronja
še najmanj so zaposleni odgovorni za trenutno situacijo in najmanj kar potrebujemo je, da se delimo še po delodajalski liniji, da renčimo drug na drugega ker nekoga zaposluje država, nekoga pa privatnik.

Pa točno to sem napisala na oni drugi temi, kjer sva debatirala - sem mislila, da se ne stirnjašuser posted image . Se pa podpišem pod cel post.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 12:22:06   
kalbo
Ronja, ne rabim se jest učit tabele na pamet, ker moram zarad sebe dobro videt in brez očal pač ne funkcioniram in v vsakem trenutku preberem tisto tabelo z očali, zato se mi zdi pa blesavo, da moram iz naslova kratkovidnosti na deset let podaljševat vozniško. Pa ko bi vsaj potrdilo prinesel...ne moram komplet zdravniškega nardit, kljub temu, da mam v službi to na dve leti, ker imam terensko delo.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 12:27:16   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Me prav zanima, koliko časa bom porabil naslednji teden, da si bom podaljšal vozniško...


a ni bla stavka najavljena?

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

...ki jo moram tako ali tako zaradi diskriminacije podaljševati na deset let, moj tast jo ma pa do 85 leta, pa vidi slabše od mene.


to tud mene blazno frustrira - moram podaljsevati na 3 leta iz nekega razloga user posted image  namesto, da bi speglarjem rekli - OK, vi itak verjetno cekirate vid, pa naj vam bo, pridite vsake toliko z dokazilom, da je vse OK. tisti pa, ki nimate ocal - obvezno testiranje na 5 let.
moj stari ata je imel voznisko veljavno do smrti: zadnjih 10 let pa Parkinsona - ampak drzava mu je dovolila, da vozi, ker je to ni zanimalo.


Ja, stavka je bla najavljena, sam imam datum pri medicini dela šele naslednji teden in žal ne morem nič za to. Kaj pa tisti, katerim je dokumente odplaknilo, zdaj se tud njih dobesedno zeza v mozak. Slišim, da so policaji začeli z intenzivnimi pregledi avtomobilov in voznikov. Evo, da me to doleti se mi pa sfuzla, ker to je spet zezanje v mozak ljudi, ki nismo nič krivi za njihove tegove.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 12:30:29   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Liliana, podpis! In še enkrat dodajam, tretjino javnih uslužbencev zmetat na cesto.


In s tem boš realni sektor sicer navidezno razbremenil za plače tej tretjini, vendar ga istočasno dodatno obremenil za denarna nadomestila iz naslova brezposelnosti, zdravstvenega zavarovanja, socialne transferje, ki jih bova zopet morala plačati jaz, ti, mi vsi - skratka, na 100.000 trenutno brezposelnih, dodatnih 50.000. Socialna bomba stari moj! Naj te spomnim, da realni oz. privatni sektor v trenutni gospodarski situaciji ni pripravljen sprejeti večje ponudbe na trgu delu, enostavno se v obdobju, ko podjetja nižajo stroške na račun delovne sile (odpuščanje, nižje plače itd.) oz. mahoma propadajo nobeden ne bo ravno pretegnil, da bi še koga dodatno zaposlil. Brezposelnost kot vidiš raste in ne obratno, nimamo ravno pozitivne rasti, da bi lahko tako naivno zahtevali dodatna odpuščanja.



Evo, tole je moja poanta. Kar tako govorit o metanju tretjine ljudi na cesto je dvorezen meč. naj jim raje delo poiščejo, če ga nimajo. Zdaj je trend odpuščanja in se tega poslužujejo tud podjetja, ki prekleto dobro stojijo in nimajo zgube, ampak samo malo manjši dobiček.

Sam vseen bi moral stavkat drugače, takole nasrka samo navadni človek, ki ni nič kriv za to.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 12:38:05   
ronja
Ronja, ne rabim se jest učit tabele na pamet, ker moram zarad sebe dobro videt in brez očal pač ne funkcioniram in v vsakem trenutku preberem tisto tabelo z očali, zato se mi zdi pa blesavo, da moram iz naslova kratkovidnosti na deset let podaljševat vozniško. Pa ko bi vsaj potrdilo prinesel...ne moram komplet zdravniškega nardit, kljub temu, da mam v službi to na dve leti, ker imam terensko delo.


ja, saj očala boš itak zaradi sebe nosil. Jaz jih tudi - nikoli še nisem vozila brez očal in tudi ne mislim, tudi če bom imela čisto malo dioptrije. Ampak neumno mi je bilo vsakič hodit na ta pregled, pa tudi precej stane. Sicer ti imaš že zdaj na 10 let, torej ti ne bo nič pomagalo, ker če si bil kdaj kratkoviden ti za več ne bojo dali. Jaz sem včasih morala podaljševat vsako leto, potem vsake 3 leta, zdaj mam pa mislim da za 7 let.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 12:42:10   
kalbo
Ja, sej, to govorim. Jest brez očal že lep lep čas ne morem nič in zagotovo svoj vid pregleduijem bolj redno od kogarkoli, ki nima s tem težav in ima izpit do 85. leta.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 12:47:50   
ronja
I hear you! se z lubijem isto jeziva! Samo boljše je na 10 let kot na 3 leta - to mislim. Zdaj po novem bo itak tako, da bomo vsi na 10 let morali it. Meni se tudi trapasto zdi, ker vidim boljše kot je moj dedek, pa je on smel na cesto (jaz ga že prej ne bi spustila, ko je še dobro videl).

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 12:53:37   
Colt
No, meni je zelo jasno kakšna socialna bomba bi nastala če se 30% JU zmeče na cesto. Sem pa prepričan da bi efektivnost ostala na istem nivoju, torej obupna. Če se jih novih 30% zaposli alpa 30% skensla. Vsa dejstva govorijo temu v prid.

Aparat je bistveno prenasičen z razno nesnago ki sploh ne ve zakaj je tam. Razen da fajn služi in premika papirje iz enega mesta na drugega. In se pase po forumih. In Bogu krade čas. Če sem v tako strahotni zmoti, kje so potem razlogi da je JU ena sama vreča brez dna, skoraj popolnoma neefektivna in sama sebi namen?

Se veselim da me nekdo prosvetli v moji strahotni zablodi user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 13:00:14   
kalbo
Ja, je res. Samo kar tkole na hitro govort o metanjiu 50000 ljudi na cesto je malo mimo, dajmo jim raje delo. Problem JU so svetniki, po domače tisti, ki so prišli z raznoraznimi ministri, niso pa z nimi odšli in teh je vsako leto oziroma vsake 4 leta več in več in vreča ima dno vse nižje in nižje.

Pa tud efektivnosti JU ni za posploševat. Imaš uradnike, ki delajo hitro in učinkovito in se zavedajo, da so v službi ljudstva, imaš pa birokrate, ki bi jim dal ekstra pospešek. Ima svega i svašta. Zanimivo bi blo tud, da bi se na spiskih zagotovo pojavili ti, ki že zdaj nosijo levji delež opravil, ostali bi pa raznorazni zapečkarji, ki so v JU zarad očita mamice, strica...

< Sporočilo je popravil kalbo -- 30.9.2010 13:02:24 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 13:05:28   
Colt
Saj se strinjam Kalbo. Ni za posploševat, zato sem omenil cca 30% in mislim da je to zelo velikodušna ocena. Ja, jim najti delo ja. Zmetat jih iz JU in jim najti delo v GS. Po mojih podatkih je dela dovolj, samo bolj redko kateri je pripravljen poprijet zanj.

Noč...gremo delat, popoldanska izmena kliče. In če bo na Radiu Gorenc spet Mlakarjeva ''''U livarni''''...jo bom spet dal na glas. So long user posted image


< Sporočilo je popravil Colt -- 30.9.2010 13:11:20 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 13:12:24   
kalbo
Moja je na borzi. Dela praviš, da je dovolj? Od prek 100 prošenj v dveh mesecih tri vabila na razgovor. Pa veš, da če je poslala prek 100 peošenj ni ravno izbirala kam pošilja. Živimo v časih, ko bi vsak raje še koga odrinil, kot koga zaposlil.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 13:13:01   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Zgoraj sem se že podpisal, kritika ni pravilno usmerjena, še najmanj so zaposleni odgovorni za trenutno situacijo in najmanj kar potrebujemo je, da se delimo še po delodajalski liniji, da renčimo drug na drugega ker nekoga zaposluje država, nekoga pa privatnik. Če smatrate, da je nesmiselno odvajati od plače za stoirtve in usluge javnih uslužbencev, izvol`te sistem ZDA. Se bomo delili, na eni strani ograjene elitne soseske in četrti s privatnimi, sicer visokokakovostnimi vendar u pizdu materinu dragimi ustanovami, na drugi pa geto, ulični kriminal, brezdomstvo, osebni bankroti, javne nekakovostne vendar u pizdu materinu poceni ustanove.

European dream, kjer ima vsak iste možnosti.


Nihče nikogar ne deli na bele in črne......imamo pač različna mnenja......res je, čistilka ali tajnica v JU ni kriva, da je situacija taka kot je.....tako kot ni zidar na Vegradu kriv, da je že pol leta brez plače......

Med drugim je namreč velik problem Slovenije njena zadolžitev......Res je, da je zadolžitev drugih evropskih držav še večja, vendar v Sloveniji zadolževanje zaskrbljujoče hitro narašča.......

Namreč, dolg države Slovenije se je gibal tako:

leta 2004 - 27,2% BDP
leta 2005 - 27,0% BDP
leta 2006 - 26,7% BDP
leta 2007 - 23,3% BDP
leta 2008 - 22,5% BDP
leta 2009 - 35,1% BDP

in napoved:
leta 2010 - 42,8% BDP
leta 2011 - 48,2% BDP

In kar je pri tem zadolževanju še bolj zaskrbljujoče je to, da se uporablja za pokrivanje tekočih potreb.....torej za to, da država sploh lahko funkcionira......in zaradi zadolževanja se v gospodarstvu ne kažejo nobene pozitivne spremembe......

In imamo enega največjih javnih sektorjev na število delovno aktivnih prebivalcev na svetu.......tempo zadolževanja glede na BDP je tudi med najvišjimi......in imamo tudi skoraj najvišje davke.....in to ni vzdržno na dolgi rok......zato se v javnem sektorju mora nekaj zgoditi.....v gospodarstvu se je že......in kot se vedno govori, sta gospodarstvo in javni sektor povezana......in iz skoraj prazne malhe ne moreš dolgo več jemati.......

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 13:23:50   
kalbo
Ma ja, sej smo 4 leta poslušal, kok smo svetilnik evrope. Financarji so pa opozarjal, da prihaja kriza in da je treba že zdaj zategnit pas in ti financarji so lepo letel, razni Bajuki so nam pa še naprej rožice sadil in se še dodatno zadolževal, prenavljal prenovljene prostore vlade in podobno, čeprav je bla gospodarska rast na višku in zadolževanje ni blo potrebno.

Prvo kar mormo narest je, da se znebimo (beri vržemo na cesto) 95 procentov trenutne politične elite in začnemo znova.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 30.9.2010 13:26:42 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 13:44:21   
liliana
Hja, kalbo....vendar ker slovenska država nujno potrebuje raznorazne svete......takšne in drugačne direktorje javnih zavodov, kjer ima vsak vsaj tri svetovalce in ta svetovalec vsaj tri podsvetovalce......ker v Sloveniji imamo sistem "Občina v vsako vas" in potem občina s 3000 prebivalci ali pa še manj ima zaposlenih vsaj 10 strokovnih sodelavcev + župana "profesionalno" ter 10 javnih delavcev in poleg tega že razne Zavode za boj proti lubadarjem, Bistre hiše, Hitre hiše.......ker je v javnem sektorju v bistvu nemogoče odpustiti delavca, ki je zaposlen za nedoločen čas.....ker po raznih zavodih in upravah dela oz. "sedi" precej ljudi, ki so višek in vsak zase pravi, da on, Francelj pa fejst dela, Joži v sosednji pisarni pa se šlepa na njem (Joži pa seveda pravi obratno).....in ker si Slovenija ne more privoščiti še enega vala brezposelnih iz JU......
In ker je mnogo hitreje in enostavneje zamrzniti plačo vsemu javnemu sektorju kot pa ukinjati razne svete, občine, spreminjati zakonodajo, da bi se sploh lahko odpuščalo......se dela to kar se dela......in se zamrznejo povišanja plač......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 13:59:23   
bomboncek1
IZVIRNO SPOROČILO: loremi

Nisem prebrala nobenega komentarja v tej temi.
Smo se pa zdej sodelavke pri malici pogovarjale ... da sej se v bistvu sploh ne pozna tale stavka, se vid, da tud tko al tko nič ne delajo. No je tudi res, da nobena ni rabila it na noben urad oz. karkoli temu podobnega, niti nismo prečkale mejnega prehoda, ampak če bi pa npr. pogledali sodnijo, pa gre vse naprej isto, če delajo ali pa če ne.
Kako bi bilo, če bi stavkalo gospodarstvo? Npr. da stavkajo trgovke? Ki delajo fajn, tiho morjo bit, pa glih tolk dobijo za preživet, poleg tega prenašajo bremena. Hja, najbolj bi se ustili zaposleni v javni upravi, ne mečem vseh v isti koš, ampak poznam samo iz ene ustanove javne uprave zaposlene, ki tam delajo, uuu jej jih kr vidim, kako bi kikirikale v smislu ,da oni panimajo kaj stavkat, ker mormo pač mi prit do kruha. Če bi stavkalo gospodasrtvo, bi se poznalo pri opravljenem delu, če stavka javna uprava, pa tko al tko tam čičkajo. Pa še tole ... a bojo dobili izplačano plačo za ta čas, ko stavkajo? V gospodarstvu je verjetno nebi.


Evo, tebe pa z mirno vestjo proglasim za cvetko stoletja. Kolajno bi ti dala za tako razmišljanje:
a) pojma nimaš kako poteka tale stavka in najbrž niti ne veš kdo stavka in kdo ne
b) od javnega sektorja nisi nič potrebovala v času stavke, ampak logično je, da itak veš, da so v tem času ko ti nič ne potrebuješ itak vsi neefektivni
c) poznaš samo ene iz ene javne ustanove ki bi (POGOJNIK BI) kokodajsale (ampak ne veš če to počnejo niti ne moreš potrdit če BI to počele)
in nenazadnje
d) bajno izplačana plača medicinske sestre, policista, šolskega hišnika je res bajna, ja, prav bajna je!!!

Klanjam se velikemu umu!

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   [Brisano sporočilo]
30.9.2010 13:59:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 14:01:04   
Bakfark
In zadolženost se je drastično povečala izključno z gospodarsko krizo v državi. Javni sektor, ne glede na trenutno gospodarsko situacijo še vedno oskrbuje isto število državljanov. Jasno, javni se črpa iz realnega, proporcionalno drugemu mora dihati tudi prvi. Fantastična priložnost, da se v šoku uvedejo korenite spremembe. Zadolževanje raste tudi na račun nečesa drugega - pokrivanje izgub v gospodarstvu zaradi ekonomsko sumljivih in vprašljivih projektov v gradbeništvu, finančno podprtih s strani bank, prezadolževanja pravnih subjektov (Merkur ipd.), raznih menedžerskih prevzemov firm, mešetarjenjem z delnicami na finančem trgu itd.

Preprosto rečeno, mnogo sranja v gospodarstvu je nastalo zaradi mahinacij omogočenih zaradi ohlapne zakonodaje. In zakoni se grobo rečeno zmeraj sprejemajo izključno na pobudo raznih gospodarskih/kapitalnih lobijev v senci.

Jaz to stavko vidim, kot poslednjo trdnjavo obrambe socialne države. In ravno zdaj, ko bi naj bila javnost, folk, delavstvo, najbolj enotno, je razdeljeno. Če moramo mi v privatnem, mnogo bolj negotovem, tveganem sektorju požreti poniževanje, zakaj ga ne bi tudi oni v udobnem, javnem. Naslednji korak je jasen kot beli dan - privatizacija javne sfere, popolni umik države iz trga ter njegova popolna deregulacija.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   [Brisano sporočilo]
30.9.2010 14:02:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?