|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A se da prešvercat'...
29.9.2010 13:20:51   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
Lahko tudi kontaktiraš dotičnega profesorja po mailu ter ga recimo vprašaš, če bi imel kaj proti, da kot zunanja prisostvuješ na predavanju, ga prosiš za kakšno literaturo ipd.

Zanimiva ideja.Si grem pa prej v ponedeljek ogledat dekana in profesorje. user posted image

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: A se da prešvercat'...
29.9.2010 13:39:23   
ronja
Sem te narobe razumela: sem mislila, da hočeš špricat, ne pa hodti, čeprav nisi vpisana.

Predavanja so v principu res javna in jih lahko pride poslušat kdorkoli. Pri nas te ne bi nihče ven vrgel, edino na vaje pa verjetno ne bi mogla, bi se pa verjetno dalo zmenit, če bi prej vprašala.

Na filofaksu pa recimo ne smeš bit na lektoratih - te ven vržejo. Razlog je preprost: ker se z jeziki da zaslužit, z biologijo pa ne. Tudi na predavanjih za prvo pomoč na medicinski mislim da ne smeš bit - ker imajo pač tečaje, ki jih moraš plačat in nočejo,d a se tam zastonj učiš.

Na tvojem mestu bi po pravici povedala, da te to zanima, da se misliš vpisat, itd... In se bo po moje dalo. Na strojni se da zmenit, na fiziki tudi - oboje sem že bila, ali pa so bili moji fantje na naših predavanjih - nikoli nihče nič mel proti.

naja, vaje, lekotrati ipd. so rezervirani za študente, predavanja pa so javna, razen če je premalo prostora: v tem primeru imajo študentje prednost.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: A se da prešvercat''...
29.9.2010 13:59:03   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Na filofaksu pa recimo ne smeš bit na lektoratih - te ven vržejo. Razlog je preprost: ker se z jeziki da zaslužit, z biologijo pa ne. Tudi na predavanjih za prvo pomoč na medicinski mislim da ne smeš bit - ker imajo pač tečaje, ki jih moraš plačat in nočejo,d a se tam zastonj učiš.



Tudi na lektoratih si lahko, ce jih placas. na FF so lektorati jezikov za studente FF zastonj, za zunanje studente je ena cena, za nestudente pa druga. Ven se ljudi naceloma ne mece, ce imajo status urejen (torej student FF, student UL ali nestudent). Kar usest se pa ne mores, ker so to naceloma lektorske vaje in mora student sodelovat..kako drugace se bo pa jezika naucil. In ponekod je blo tud po 50 studentov in to je za jezik absolutno prevec. Zato so zaceli z omejevanjem in seveda zaracunavanjem, ker ne da se samo zasluzi, tudi takoj se vidi kdo je resen kandidat in kdo ne.

Poglej si pod: http://www.ff.uni-lj.si/ kliknes na Dejavnosti, Sluzba za trzne programe, Aktualni tecaji in se ti odpre spisek vseh tecajev in cenik.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: A se da prešvercat'...
29.9.2010 14:03:23   
Felicita
no evo, jest mam enake izkušnje kot ronja (ker sva pač (bili) na istem faksu) - pri nas je lahko prišel kdorkoli na katerokoli predavanje, nekateri profesorji so bli še prov veseli, včasih so celo najavli da bo pač 'zanimivo' predavanje in da lahko kdo pride. je pa res da nas je blo 45 v letniku, predavalnice pa vedno vsaj za 60 ljudi... pa nobenega najavljanja, zgovarjanja, zagovarjanja itd ni nikol treba.

jest mam drugač tut izkušnje s FRI-jem, sem bla na par predavanjih, sicer pisano gledala, in ja, opazil so me (ker to ni težko, ker so namesto treh punc prisotne 4 user posted image ) ampak ni nihče nič rekel. kolegici je pa brez problema ratal pridt celo na obdukcijo na medicinski, tko da se (praktično) vse da. res, nobene panike.

Kerensa, če mi pa izdaš fakulteto se pa lahk pozanimam kdaj in kako je točno določeno predavanje... prednost tega, da sem še v letih, ko so vsi kolegi in bivši sošolci še študentje user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: A se da prešvercat''...
29.9.2010 14:03:41   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Na filofaksu pa recimo ne smeš bit na lektoratih - te ven vržejo. Razlog je preprost: ker se z jeziki da zaslužit, z biologijo pa ne. Tudi na predavanjih za prvo pomoč na medicinski mislim da ne smeš bit - ker imajo pač tečaje, ki jih moraš plačat in nočejo,d a se tam zastonj učiš.



Tudi na lektoratih si lahko, ce jih placas. na FF so lektorati jezikov za studente FF zastonj, za zunanje studente je ena cena, za nestudente pa druga. Ven se ljudi naceloma ne mece, ce imajo status urejen (torej student FF, student UL ali nestudent). Kar usest se pa ne mores, ker so to naceloma lektorske vaje in mora student sodelovat..kako drugace se bo pa jezika naucil. In ponekod je blo tud po 50 studentov in to je za jezik absolutno prevec. Zato so zaceli z omejevanjem in seveda zaracunavanjem, ker ne da se samo zasluzi, tudi takoj se vidi kdo je resen kandidat in kdo ne.

Poglej si pod: http://www.ff.uni-lj.si/ kliknes na Dejavnosti, Sluzba za trzne programe, Aktualni tecaji in se ti odpre spisek vseh tecajev in cenik.


Ja, res je. Načeloma te ne bodo nikjer ven metali, samo pri določenih predmetih, lektoratih, vajah ipd je pač omejeno število mest na skupino, tako da imajo prednost matični študenti, potem je par mest za tiste, ki imajo ta predmet za izbirni predmet in so recimo iz druge fakultete ali oddelka, in če se skupina zapolni, pač ni več prostora.  Zato ima FF tudi opcijo, da si lahko plačaš lektorat, za te imajo tudi posebne skupine, če se jih dovolj nabere... na kakšnih množičnih predmetih pa ni panike, nikoli.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: A se da prešvercat'...
29.9.2010 14:24:01   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ma, na predavanja ne more priti vsak. kje ste dobili to idejo?
Če nisi vpisan pri tem predmetu, nimaš tam kaj za početi.
Res pa, da če je v predavalnici 200 študentov, profesor niti opazil ne bo.

In tudi urniki niso javno dostopni. Pri nas so res na spletu, ampak moraš imeti za dostop geslo, ki ga imajo samo vpisani študenti. Če pokličeš v referat, ti bodo povedali, da si pogledaš na spletu.

Lahko poiščeš študenta, in ga prosiš, da pogleda v urnike. Potem pa, če ni množično predavanje, stopiš do profesorja in ga lepo prosiš, če lahko poslušaš. Močno dvomim, da te bo kdo odslovil,razen če je kakšen hud težak.


Seveda so predavanja javna. Od kje tebi ideja, da niso? Seveda so pa tudi predavatelji, ki bi raje videli, da predavanja ne bi bila javna in se tudi obnašajo, kot da niso. Pa logično je, da imajo tam, kjer je študentov veliko, predavalnice so pa majhne, prednost vpisani študenti.

Vaje pa res niso javne, saj je pri vajah omejeno število študentov v skupini in tudi ne more kar vsakdo, brez ustrezne izobrazbe, sodelovati na vajah.

Zakaj pri vas urniki niso dostopni vsem obiskovalcem spletne strani, je pa vprašanje za vodstvo fakultete. Pri nas so že od nekdaj dostopni vsem, objavljeni so tudi na oglasni deski in res ne vem, zakaj bi jih skrivali user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: A se da prešvercat'...
29.9.2010 14:27:44   
kalbo
Študent naj bo je rekel g Mož in poslal Kerenso na faks, da bo vsaj malo mir pr bajt.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: A se da prešvercat'...
29.9.2010 14:43:11   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Študent naj bo je rekel g Mož in poslal Kerenso na faks, da bo vsaj malo mir pr bajt.

He, he - ni ravno tako. user posted image

Odločila sem se, da grem na spomladanski rok mature, kar pomeni, da bom naslednje leto študentka 1. letnika. In ker nisem več ravno najmlajša, bi rada faks naredila malce prej, kot v 4ih letih. Zakaj torej ne bi, če že lahko, že letos obiskala kakšnega predavanja in se vsaj poskusila naučiti tisto, kar še ne znam, tako, da bi potem lahko naredila dva letnika naenkrat? Če že ne bom prihranila denarja (kot izredna študentka nad 26 let bom pač samoplačnica), bom pa vsaj čas - in ker se staram, je to dokaj pomemben podatek. user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: A se da prešvercat'...
29.9.2010 14:46:56   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Študent naj bo je rekel g Mož in poslal Kerenso na faks, da bo vsaj malo mir pr bajt.

He, he - ni ravno tako. user posted image

Odločila sem se, da grem na spomladanski rok mature, kar pomeni, da bom naslednje leto študentka 1. letnika. In ker nisem več ravno najmlajša, bi rada faks naredila malce prej, kot v 4ih letih. Zakaj torej ne bi, če že lahko, že letos obiskala kakšnega predavanja in se vsaj poskusila naučiti tisto, kar še ne znam, tako, da bi potem lahko naredila dva letnika naenkrat? Če že ne bom prihranila denarja (kot izredna študentka nad 26 let bom pač samoplačnica), bom pa vsaj čas - in ker se staram, je to dokaj pomemben podatek. user posted image


uf, pogumno. No, ampak časa maš pa dost, na šikti, da se učiš. Menda.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: A se da prešvercat'...
29.9.2010 14:50:24   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
na šikti

Če si s tem mislila "v službi" - ja, na srečo ga imam.

Kar se pa dveh letnikov naenkrat tiče, se pa tolažim s tem, da pol že znam. No, saj najbrž me bodo že oktobra 2011 postavili na realna tla. user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: A se da prešvercat'...
29.9.2010 14:52:19   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Volga
na šikti

Če si s tem mislila "v službi" - ja, na srečo ga imam.

Kar se pa dveh letnikov naenkrat tiče, se pa tolažim s tem, da pol že znam. No, saj najbrž me bodo že oktobra 2011 postavili na realna tla. user posted image


ja, verjetno res.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: A se da prešvercat'...
29.9.2010 14:53:33   
Kerensa*
Eh, saj ni panike. Tale faks bo tako ali tako bolj za moj gušt, kakor pa za kaj drugega. Tisto diplomo si bom nabila na steno v dnevni sobi, namenjena pa bo nabiranju prahu. user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: A se da prešvercat'...
29.9.2010 15:21:25   
Anonimen
Hehe pri nas je enkrat profesor rekel, da so predavanja res javna - ampak ne v smislu, da gre na njih lahko vsak ampak da to, kar on tam pove ni tajno - torej, da snov lahko poveš še komu naprej. Je rekel, da naj se zamislimo kako bi bilo, če bi sem vsepovprek hodili klošarji (ker smo zraven tržnice), ker bi pač imeli kje za biti na toplem :)
..in ja, govorim za pravno fakulteto v Lj.

Je pa tako, da nihče ne preverja prisotnosti pri predavanjih in da pravzaprav lahko greš tja brez problemov. Razen vaj ne - tam so manjše skupine in so profesorji precej sitni.

Aja, varovalo pred klošarji so še čipi na wc-jih (tako da grejo lahko na wc samo študentje..).
No, ampak že najdeš koga, da ti odpre :)

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: A se da prešvercat'...
29.9.2010 15:42:39   
alda
joj kje so moji študentski časi user posted image user posted image ?
Predavanja : vsaj na začetku semestra in v prvem letniku ni bilo panike, ker nas je bilo 60rednih+20izrednih in nas res niso mogli oz. niti niso hoteli kontrolirat.
                   samo pri nekih vajah  pa smo se že takrat morali podpisat.
drugač pa je bilo v 3. in 4. letniku ko nas je bilo samo še 14. Profesorji so nas že čist poznali in če si kdaj "skliznil", so te naslednjič kar "za vrat" ja kaj pa je bilo, da si manjkal user posted image ...so pa bila predavanja, vaje in hospitacije dosti bolj luštne!!
Tako da mislim, da ti se vsaj na začetku semestra NI treba bat, da bi te kdo med tisto maso brucov opazil,da si TI tista, ki se šverca!
Pa veliko veselja pri študiju!!

bdw: sem namesto cimre šla na njen faks delat statistiko, pa kljub pregledovanju indeksov prof. sploh ni opazil, da nisem ta prava. user posted image user posted image user posted image  in seveda zase sem komaj da 6.spravla skupaj , njej pa 9.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: A se da prešvercat'...
29.9.2010 16:20:04   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Zakaj torej ne bi, če že lahko, že letos obiskala kakšnega predavanja in se vsaj poskusila naučiti tisto, kar še ne znam, tako, da bi potem lahko naredila dva letnika naenkrat?

Na pravu 2 letnika naenkrat? user posted image
Poznam ZELO PRIDNO študentko prava, ki je strogo fokusirana SAMO na faks, nekega pravega študentskega življenja nima, še čez poletne počitnice se je večinoma učila, pa komaj uspeva sproti naredit izpite za en letnik, ker je tega toliko. Saj ni samo znanje veš, nekateri profesorji te znajo prav spretno loviti na neke svoje zanke in če hočejo, te najdejo, pa če si še tako napiflan.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: A se da prešvercat'...
29.9.2010 18:03:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Študent naj bo je rekel g Mož in poslal Kerenso na faks, da bo vsaj malo mir pr bajt.

He, he - ni ravno tako. user posted image

Odločila sem se, da grem na spomladanski rok mature, kar pomeni, da bom naslednje leto študentka 1. letnika. In ker nisem več ravno najmlajša, bi rada faks naredila malce prej, kot v 4ih letih. Zakaj torej ne bi, če že lahko, že letos obiskala kakšnega predavanja in se vsaj poskusila naučiti tisto, kar še ne znam, tako, da bi potem lahko naredila dva letnika naenkrat? Če že ne bom prihranila denarja (kot izredna študentka nad 26 let bom pač samoplačnica), bom pa vsaj čas - in ker se staram, je to dokaj pomemben podatek. user posted image


Prvo maturo naredi user posted image .

Potem pa srečno - znanje ni nikoli odveč in lahko samo pozdravim vsakega, ki gre namesto na kavo na predavanje na faks. Če uspeš zaključiti z diplomo - bravo.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: A se da prešvercat'...
29.9.2010 21:10:20   
arabela*
kerensa....a splošno maturo boš delala?

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: A se da prešvercat'...
29.9.2010 22:38:45   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ma, na predavanja ne more priti vsak. kje ste dobili to idejo?
Če nisi vpisan pri tem predmetu, nimaš tam kaj za početi.
Res pa, da če je v predavalnici 200 študentov, profesor niti opazil ne bo.

In tudi urniki niso javno dostopni. Pri nas so res na spletu, ampak moraš imeti za dostop geslo, ki ga imajo samo vpisani študenti. Če pokličeš v referat, ti bodo povedali, da si pogledaš na spletu.



Ah, daj ... na kateri faks pa ti hodiš oz. si hodilauser posted image
Seveda so predavanja javna (edino zasebni zavodi imajo verjetno drugače, kot je bilo že napisano), urniki so pa tudi javni - jaz sem sicer študirala še v časih, ko je bil internet še zf, pa so urniki viseli na oglasnih deskah, vsem na vpogled, faks je bil odprt na stežaj, brez varnostnikov, torej je lahko vtopil vsak, se razgledal po oglasnih deskah in uletel tudi na kakšno predavanje, če je hotel.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   [Brisano sporočilo]
29.9.2010 22:53:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: A se da prešvercat'...
30.9.2010 7:52:50   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Potem pa srečno - znanje ni nikoli odveč in lahko samo pozdravim vsakega, ki gre namesto na kavo na predavanje na faks. Če uspeš zaključiti z diplomo - bravo.

O, ne, jaz ne bom izbirala med kavo in predavanjem - privoščila si bom oboje. Brez predhodne kave mi možgani namreč ne funkcionirajo. user posted image  Za diplomo pa niti malo ne dvomim - samo spravit' se moram k temu.
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Na pravu 2 letnika naenkrat? user posted image

Pusti mi, no, malo optimizma, preden me postavijo na realna tla. user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya
kerensa....a splošno maturo boš delala?

Ja, na gimnaziji Poljane (LJ). Jutri se začnem učit'. user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
uf, jz sm ponavljala maturo po 5 letih, pa moram rect, da sploh ni blo lahko... po mojem bos faks veliko lazje nardila user posted image

Ja saj za faks je bilo mišljeno user posted image . Matura me bolj skrbi, kakor diploma.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: A se da prešvercat'...
30.9.2010 9:02:23   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Potem pa srečno - znanje ni nikoli odveč in lahko samo pozdravim vsakega, ki gre namesto na kavo na predavanje na faks. Če uspeš zaključiti z diplomo - bravo.

O, ne, jaz ne bom izbirala med kavo in predavanjem - privoščila si bom oboje. Brez predhodne kave mi možgani namreč ne funkcionirajo. user posted image  Za diplomo pa niti malo ne dvomim - samo spravit' se moram k temu.
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Na pravu 2 letnika naenkrat? user posted image

Pusti mi, no, malo optimizma, preden me postavijo na realna tla. user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya
kerensa....a splošno maturo boš delala?

Ja, na gimnaziji Poljane (LJ). Jutri se začnem učit'. user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
uf, jz sm ponavljala maturo po 5 letih, pa moram rect, da sploh ni blo lahko... po mojem bos faks veliko lazje nardila user posted image

Ja saj za faks je bilo mišljeno user posted image . Matura me bolj skrbi, kakor diploma.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image dobrodošla med poljanci user posted image pa tko - matura sploh ni (tok) težka, samo velik obseg ma. ampak od celega obsega pridejo v poštev dokaj lahke zadeve (lažje kot povprečni test, lol).

kakorkoli, urnika še ni, menda. sem v procesu pridobivanja info user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: A se da prešvercat'...
30.9.2010 11:36:22   
*mashai*
Živjo,
berem vas ze dolgo pišem pa prvičuser posted image , predvsem zato ker je to tema na  katero lahko odgovorim iz prve roke.
Če je govora, kakor sem zasledila o PF, so urniki že objavljeni. http://www.pf.uni-lj.si/i-stopnja/redni-studij-7263/1-letnik/urnik-7269/. Kot sama vidiš sta v prvem letniku dve skupini dopoldanska in popoldanska. Dopoldne ni prostega sedeža, študenjte sedijo še na stopnicah(ker so še vsi zagreti)user posted image Popoldne pa tega problema po večini ni. Obstajajo pa tudi izredna predavanja, urnik za njih bo nekje konec oktobra in se začnejo z novembrom, vsak dan po 2 predmeta po 2-3 urce v večernih urah. Udeležiš se lahko vseh teh predavanj, nikjer ne preverjajo. Za vaje točnega odgovora ne vem, ker sem jaz še po starem sistemu, zdaj pa je bolonjc in naj bi jih preverjali, ampak bo po mojem nebi smelo biti problema.

No ja da ne bom prvič predolga, če pa še kakšno vprašanje pa rade volje odgovorimuser posted image






(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: A se da prešvercat''...
30.9.2010 11:42:28   
ronja
Tudi na lektoratih si lahko, ce jih placas. na FF so lektorati jezikov za studente FF zastonj, za zunanje studente je ena cena, za nestudente pa druga. Ven se ljudi naceloma ne mece, ce imajo status urejen (torej student FF, student UL ali nestudent). Kar usest se pa ne mores, ker so to naceloma lektorske vaje in mora student sodelovat..kako drugace se bo pa jezika naucil. In ponekod je blo tud po 50 studentov in to je za jezik absolutno prevec. Zato so zaceli z omejevanjem in seveda zaracunavanjem, ker ne da se samo zasluzi, tudi takoj se vidi kdo je resen kandidat in kdo ne.


tanja, no, to je bilo pred leti, ampak vseeno: prvo leto, ko sem prišla, je bila ena prijazna profesorica in mi je dovolila ostat in je rekla, da je še vesela, ker navadno ti, ki nismo od tam, bolj redno hodimo in bolj pridno delamo (kar se je izkazalo za res). Sem redno hodila in pridno delala in kar znam španščine, znam od tistih 3 mesecev (se pa sporazumem), potem se nam je urnik spremenil in sem imela svoja predavanja takarat tako da naslednji semester nisem mogla hodit.

Naslednje leto sem želela spet it, pa je bil drug profesor, se ravno tako nisem kar usedla zraven, ampak sem lepo vprašala, če sem lahko zraven, pa je rekel, da ne in me je vrgel ven. je pa seveda povedal, da imajo tečaje, kamora se lahko prijavim, če jih plačam. In potem pač nisem šla, ker ne maram takega pristopa.

Je pa zanimivo, ko praviš, da je premalo prostora - ko sem bila jaz, je bilo namreč vse precej prazno - tudi tisto leto, ko nisem smela bit zraven. Skupina ni bila polna (ker sem šla tja, kjer je bilo manj prijavljenih - imaš več skupin).
Še bolj zanimivo je to, da ni prostora za ljudi, ki ne plačajo, za tiste, ki plačajo, pa je - ko da imajo tisti kaj ožje ritiuser posted image .

Samo od tega masla ima nek delavec ki oddela svojih 8 ur pošteno, plus nadure itd itd...ponavadi bore malo.

kerensa, zdaj me pa res že firbec matra, kaj boš študirala? pravo?

Sicer nas je pa ena na vajah preverjala tako, da nas je vse klicala po imenu in če te ni bilo, si moral prinest zdravniško opravičilo, midva sva 1x manjkala, ker sva bila na potovanju,pa sva morala prinest letalsko kartouser posted image . Pa spraševala nas je za + in -! Na faksu!!! Bila je pravi strah in trepet! Ji je pa treba pol oprostit, ker je bila takrat user posted image user posted image . Potem sem jo še velikokrat videla, pa je postala čisto normalnauser posted image .

Sicer pa matura ni nek bavbav, sama sem jo zelo dobro pisala, pa se nisem kaj strašno učila zanjo. Res pa je, da sem jo delala normalno -na koncu srednje šole (ki je pa ena boljših).

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: A se da prešvercat'...
30.9.2010 11:59:49   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: *mashai*
Dopoldne ni prostega sedeža, študenjte sedijo še na stopnicah(ker so še vsi zagreti)user posted image

Torej se dopoldan lahko usedem na stopnice? user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
kerensa, zdaj me pa res že firbec matra, kaj boš študirala? pravo?

Ja. user posted image

(odgovor članu *mashai*)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: A se da prešvercat'...
30.9.2010 12:32:08   
Kerensa*
O, ti mater... in moje površno branje. Sprejem je jutri, od 9-ih dalje. Porkaduš... če ne bi zdajle šla še enkrat brat', bi zamudila pogostitev. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?