|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pire krompir
4.10.2010 15:28:08   
divans1
Danes sem mojemu user posted image prvič pripravila pire z mojim mlekom, pa mu ni bil dober, ni hotel nič jesti, jabolko in korenček je pa v redu sprejel. Bo pa v sredo star 5 mesecev. Ali mu ga naj s korenčkom zmešam, če mu bo mogoče kaj bolj okusno? user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pire krompir
4.10.2010 15:50:52   
*miska.mcc*
zakaj pa ne

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pire krompir
4.10.2010 16:29:03   
divans1
Kaj mu lahko še ponudim, glede na to, koliko je star? Sadje, zelenjavo... se pravi, mu delam kašice, kaj pa če mu v krompir dam malo kuhanega riža in nardim kašico, to že lahko? Pa sadje oz. sadno kašico naj bi jedel dopoldne, ne? In kdaj lahko povečam, da mu dam sadno in zelenjavno kašico v enem dnevu?

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pire krompir
4.10.2010 16:43:28   
*miska.mcc*
delaj po obcutku in reakcijah otroka. 1 novo zivilo vsake 3 dni. pa bos vidla.
ampak pri 5ih mesecih se ti se nikamor ne mudi. lahko malo preizkusata. se vedno pa naj bojo glavni obroki mleko. komot tja do 7ega meseca.
pol pa pocasi nizas mleko in visas GH. predvsem po obcutku!


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pire krompir
4.10.2010 20:59:50   
izgubljena_ovcka
Tako majhnemu lahko zmešaš vse kar že je pa naj bo to sadje in zelenjava skupaj magari. Če mu je všeč naj to pač je, če mu ne bo bo pač ven spljuval. Pa duša ljuba, nehaj za božjo voljo tako komplicirat, do njegove pubertete se boš čisto iztrošila!

Sicer pa, ker te tvoj občutek kot pravi miska.mcc bolj kot ne pušča na cedilu glede na napisane zadeve...

Stvar gre nekako takole:

Prvič mu skuhaš korenček. In mu daješ 3 dni to. Nato skuhaš krompirček. In mu daješ 3 dni to. Nato skuhaš bučko lalalalala. Ko daš skoz večino zelenjave mu daš en dan korenj+bučka. Nato en dan korenj+krompir. Nato krompir+cvetača. Nato en dan razkuhan riž (ta je zelo neproblematičen)+grahek. In spet lalalalala.

Ko to predelaš začneš tri zelenjavice +tri kapljice olivnega olja not. Mogoče zelenjavico najprej popražiš na olivnem olju in potem z vodo zaliješ in skuhaš.

Ko daš skozi tudi to začneš poletnica+zelenjava, gres+zelenjava (glede na najnovejša priporočila o zgodnejšem uvajanju glutena), prosena kaša+prekuhano jabolko, čežanica+banana, lalalala

Potem začneš z meskom, ki ga najprej kuhaš z zelenjavo vred.

(okej, dost za začetek, upam, da ti bo tole pomagalo, ko boš to predelala se pa spet javi pa ti lahko napišem kaj mi vsak da posebej kuhamo).

Pa en lep pozdrav!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pire krompir
4.10.2010 21:03:04   
m_o_i
kako izcrpno napisano user posted image
samo, ce smem, bi jaz malo popravla: vse kuhas sproti. da ne bo kdo mislu, da skuhas krompir za tri dni skupajuser posted image
dejmo bit dosledne user posted image

user posted image

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 4.10.2010 21:04:41 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pire krompir
4.10.2010 21:13:11   
izgubljena_ovcka
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

da skuhas krompir za tri dni skupajuser posted image



Seveda sem to pozabila izrecno poudarit, še dobro, da si me dopolnila, nekdo bi se čez teden dni sigurno tolkel po glavi! user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pire krompir
4.10.2010 21:19:40   
m_o_i


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pire krompir
4.10.2010 21:35:14   
*miska.mcc*
ampak, ovcka....
nimas prav.....!

ce mu kuhas 3 dni korenje in pol 3 dni krompir. in ce oboje fino prenasa in ima rad, lahko cez 7 dni in pol zmesas krompir in korenje skupaj. ni treba vse zelenjave prvo okol obrnit!

tko!



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pire krompir
4.10.2010 21:36:33   
m_o_i
na, pa je spet dilema tu user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pire krompir
4.10.2010 21:46:24   
Lantea
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
le kako so otroci pred internetom sploh preživeli?????user posted image user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pire krompir
4.10.2010 22:00:16   
izgubljena_ovcka
Omg, sem pa res bedak! Sam čudež je, da je moj sin preživel do drugega leta! user posted image

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pire krompir
5.10.2010 8:53:48   
kristinaj
pa s kuhanim jabolkom mu ga tudi lahko ponudiš, je zelo okusno, sladko.. napraviš kompot iz jabolka, kompot bo popil jabolko pretlačiš in poje s pirejem..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pire krompir
5.10.2010 8:59:21   
legenda_m
hm ja jst sm mu pa že zmešala krompir bučko in korenje, z olivnim oljem. vse pojedel. še je živ. star je 5 mesecev.

aja pa še to. baje da na olivnem olju ni dobro pražiti, ker se proizvajajo toksini ki povzročajo raka. baje. kkšn bl profi kuhar bo več vedel.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pire krompir
5.10.2010 10:21:32   
aner
Divans, moj user posted image tud ni hotel pireja z mlekom(adaptiranim) jest, pol sem mu pa dala not čist mal kisle smetane in masla, pa mu je ful dobr. ampak je bil star okrog 6 mesecev. Na splošno mu ni nič kaj preveč všeč karkoli, kar je zmešano z am.

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pire krompir
6.10.2010 16:51:35   
divans1
Hm, danes sem mu ponudila pire s korenčkom domačim, pa tud ni hotel, sej je res čist brez okusa....user posted image pa sm kupla zdj baby korenček, če bo kej bolš, pa s čim mu naj zmešam pire krompir, da bi mu bil bolj okusen?

(odgovor članu aner)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pire krompir
8.10.2010 21:06:56   
rea27
omguser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

rea27


(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pire krompir
8.10.2010 21:15:05   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Hm, danes sem mu ponudila pire s korenčkom domačim, pa tud ni hotel, sej je res čist brez okusa....user posted image pa sm kupla zdj baby korenček, če bo kej bolš, pa s čim mu naj zmešam pire krompir, da bi mu bil bolj okusen?


Ma dej divans, a boš ti doktorirala iz tega otroka? Takega komplikatorja kot si ti že dolgo ni bilo na RRuser posted image   Če ne mara pireja, mu ga ne ponujaj. Skuhaj krompir, ga pretlači, daj notri malo masla in to je to. Pa če otrok ne je domačega korenja, tudi kupljenega ne bo. A če ne bo maral domačih jagod mu boš šla tud kupljene ponudituser posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pire krompir
8.10.2010 21:26:52   
tasa_m
user posted image ne razumem zakaj si toliko komplicirate z vso to hrano? Če otrok noče jest ne prvič, ne drugič, nebo niti tretjič. Poskusi s čim drugim. Zakaj pa mora jest pire krompir? user posted image Naredi ji riž in bučke pa mogoče malo korenčka zraven, če hočeš da je korenček.
Jaz sem moji pri 4.5 mesecih dala kar mi je pač na pamet prišlo. Tudi gluten je že dobila pr 5.mesecih, pa mi niti na pamet ni prišlo, da bi delala paniko kaj pa zdaj, če je pojedla pr 5.mesecih gluten (tako kt nekatere), pri 6.mesecih je poskusila že kravje mleko(frutolino, rižolino), čeprav sma se še vedno dojile zvečer in ponoči.

Tak, zdaj pa pošpukajte!user posted image user posted image

Lep pozdrav!


< Sporočilo je popravil tasa_m -- 8.10.2010 21:27:16 >

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pire krompir
8.10.2010 21:29:16   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m

Tak, zdaj pa pošpukajte!user posted image user posted image

Lep pozdrav!



user posted image user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pire krompir
8.10.2010 21:35:47   
DeHa
A-a, tasa_m, ne bom špukala user posted image

Ma hotela sem se le dotaknit tistega o kancerogenosti olivnega olja, če se le-tega segreje. Ha-looooooo??? Od kod pa to?
Olivno olje je tisočkrat (to je le metaforično user posted image ) bolj stabilno od navadnega rastlinskega. Ima pa dve glavni hibi:
1. intenziven okus, ki je nekaterim neprijeten
2. drago je user posted image .

Kar brez strahu uporabljajte oljčno olje, če si ga le lahko privoščite.
Sicer pa velja dejstvo, da so vsa olja boljša če NISO toplotno obdelana. Tako da boste bolj koristile sebi in svojim domačim jedcem, če se izognete praženju in cvrenju. Kjer se pač da.

...
A kaj ko ni boljšega od ocvrtega krompirčka, pa četudi na svinjski masti user posted image

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pire krompir
8.10.2010 21:48:28   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: Lantea

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
le kako so otroci pred internetom sploh preživeli?????user posted image user posted image


tudi jaz se to sprašujem...naši starši niso imeli teh privilegij pa še manj so komplicirali


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pire krompir
8.10.2010 21:50:27   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m

user posted image ne razumem zakaj si toliko komplicirate z vso to hrano? Če otrok noče jest ne prvič, ne drugič, nebo niti tretjič. Poskusi s čim drugim. Zakaj pa mora jest pire krompir? user posted image Naredi ji riž in bučke pa mogoče malo korenčka zraven, če hočeš da je korenček.
Jaz sem moji pri 4.5 mesecih dala kar mi je pač na pamet prišlo. Tudi gluten je že dobila pr 5.mesecih, pa mi niti na pamet ni prišlo, da bi delala paniko kaj pa zdaj, če je pojedla pr 5.mesecih gluten (tako kt nekatere), pri 6.mesecih je poskusila že kravje mleko(frutolino, rižolino), čeprav sma se še vedno dojile zvečer in ponoči.

Tak, zdaj pa pošpukajte!user posted image user posted image

Lep pozdrav!



v vsem se strinjam razen v tem

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
8.10.2010 21:50:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rea27)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pire krompir
8.10.2010 21:51:16   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: DeHa

A kaj ko ni boljšega od ocvrtega krompirčka, pa četudi na svinjski masti user posted image
user posted image user posted image
in kaj zdaj, jaz sem moji 18-mesečnici že dala krompirček pečen na svinjsi masti. A bo kaj narobe? user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ups, pa taka mama.

Drugale pa se stinjam z povedanim DeHa user posted image


< Sporočilo je popravil tasa_m -- 8.10.2010 21:54:49 >

(odgovor članu DeHa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?