|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:07:49   
Sandra_26
Torej je najboljše da se zavarujemo za nekaj deset tisoč evrov, čakamo na smrt in potem lahko vsaj v miru umremo, ker bojo moji otroci lahko iz zavarovalnine plačali moe dolgove državi(DSP, IDSP, OTROŠKE; PORODNIŠKO; itd). Ja kam te to vodi?
Po moje ta zakon ni v redu: Vsaj za tiste, kateri se zavedamo da bojo naši otroci mogli za nami poravnat dolgove, drugo je za tiste, kateri nimajo otrok oz.partnerja kateri bo z njim plačeval (v naši vasi je kar nekaj pijančkov ki dobivajo DSP in se jim kratko malo j..., kdo bo za njimi dolg poravnal)

_____________________________

Taša, Masha, Tai

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:09:40   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

Jutro!
No, kar se tegale vprašanja tiče, naj samo povem, da sem malo zaslišala sosedo, ki je pravnica, kako je v praksi in mi je takole iz glave znala povedati le to, da kolikor je njej znano, država dejansko terja vračilo od dediščine, ko gre za velike zneske, tj. pri prejemnikih trajne socialne pomoči in pri prejemnikih varstvenega dodatka, ki se praviloma izplačujejo več let. Če pa nekdo enkrat ali dvakrat v življenju prejema 3 mesece po 100 eur, recimo, ali enkrat zaprosi za idsp, pa po vsej verjetnosti ne bo nihče nič terjal nazaj.
Razlog temu je seveda v tem, da ima posameznik lahko v lasti premoženje do določene vrednosti, ki se mu v cenzus za prejemanje dsp ne šteje, je pa kljub temu premoženje. (stanovanje v katerem živi, avto do določene vrednosti, zemlja do določene vrednosti, itd)
Če pa prejemnik dsp nima nič, potem tudi država nima kje kaj terjati, to je pa jasno.



Zelo zanimivo. Kateri pa je tisti (državni) organ, ki odloča, za kom se bo "dolg" vračal, za kom pa ne? Ker takih primerov je verjetno ogromno in nekdo mora presojati, kje se država vmeša v zapuščinsko, kje pa ne?

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:09:42   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Sandra_26
Torej je najboljše da se zavarujemo za nekaj deset tisoč evrov, čakamo na smrt in potem lahko vsaj v miru umremo, ker bojo moji otroci lahko iz zavarovalnine plačali moe dolgove državi(DSP, IDSP, OTROŠKE; PORODNIŠKO; itd). Ja kam te to vodi?

Točno tja, kjer smo - v recesijo in v stavko JU. user posted image

Mater, CSDji štrajkajo, jaz moram pa vlogo za podaljšanje otroškega dodatka oddat'. In to tako vlogo, ki je v bistvu kredit - otroški dodatek, katerega prejemata moja otroka (no, jaz, kot njuna skrbnica, v njunem imenu), bosta morala onadva tudi vrniti, če se bom jaz stegnila pred njima. Eto - že v plenicah so seznanjeni z osnovami državnega kreditiranja. user posted image

(odgovor članu Sandra_26)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:12:07   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
Kateri pa je tisti (državni) organ, ki odloča, za kom se bo "dolg" vračal, za kom pa ne? Ker takih primerov je verjetno ogromno in nekdo mora presojati, kje se država vmeša v zapuščinsko, kje pa ne?

Država se "vmeša" v zapuščinsko obravnavo kadarkoli, kadar je imel zapustnik kakršnokoli korist (finančno ali v obliki oprostitve plačil - tako namreč piše v zakonu) od države oz. konkretno od občine ali od MDDSZ. Pristopi lahko kdorkoli, potem je pa sodišče tisto, ki odloči, ali bo pristop sprejelo ali zavrnilo (upravičenost do dela dediščine ali ne). Če ima MDDSZ dokaz o svoji upravičenosti (kot dokaz je dovolj že ena odločba o DSP na ime zapustnika), potem sodišče pristop sprejme in, glede na zakon, tudi odobri dedovanje dela premoženja.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:14:51   
Sandra_26
Otroci so obsojeni na propad in na doživljensko odplačevanje dolgov, že iz naslova otroškega dodoatka, kakor tudi plačevanja DSP.
zakaj pa se potem reče:"Denarna socilana pomoč?" Naj gor napišejo "Denarni socilani kredit" ali nekaj podobnega


_____________________________

Taša, Masha, Tai

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:16:01   
Sandra_26
In če bo še država naprej tako delala, da morajo delati do 65 leta starosti, mi mladi pa nimamo zaposlitve, bo tega samo še več in še več dolgov.

_____________________________

Taša, Masha, Tai

(odgovor članu Sandra_26)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:17:46   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
Kateri pa je tisti (državni) organ, ki odloča, za kom se bo "dolg" vračal, za kom pa ne? Ker takih primerov je verjetno ogromno in nekdo mora presojati, kje se država vmeša v zapuščinsko, kje pa ne?

Država se "vmeša" v zapuščinsko obravnavo kadarkoli, kadar je imel zapustnik kakršnokoli korist (finančno ali v obliki oprostitve plačil - tako namreč piše v zakonu) od države oz. konkretno od občine ali od MDDSZ. Pristopi lahko kdorkoli, potem je pa sodišče tisto, ki odloči, ali bo pristop sprejelo ali zavrnilo (upravičenost do dela dediščine ali ne). Če ima MDDSZ dokaz o svoji upravičenosti (kot dokaz je dovolj že ena odločba o DSP na ime zapustnika), potem sodišče pristop sprejme in, glede na zakon, tudi odobri dedovanje dela premoženja.

No, en konkreten primer: moja stara mati je imela varstveni dodatek. Na zapuščinski ni bilo nikjer omenjeno, da morata dediča karkoli vračat. Me prav zanima konkretno, kako določen državni organ določa/odloča, v katerem primeru se vmeša in v katerem ne.
In kako to izgleda, če recimo navidezna samohranilka prejema DSP v starosti 20-25 let, umre pri 80-ih - a vlečejo takrat iz naftalina dokazila oz. odločbe o DSP?


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:18:31   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Sandra_26
Otroci so obsojeni na propad in na doživljensko odplačevanje dolgov, že iz naslova otroškega dodoatka, kakor tudi plačevanja DSP.
zakaj pa se potem reče:"Denarna socilana pomoč?" Naj gor napišejo "Denarni socilani kredit" ali nekaj podobnega

V bistvu je ta otroški dodatek zanimiva postavka.
Piše, da pripada vsem otrokom, katerih starši zaslužijo manj od... od ogromno. Kaj pa potem jemljejo, v dotičnem primeru, kot cenzus za to, ali si ga dobil več ali manj? Minimalno plačo, povprečno plačo ali kar lepo sploh cenzus za pridobitev? Če velja slednje, potem bi morali vračati popolnoma vsi, razen tistih, ki ga sploh niso prejemali. Če pa veljata prvi dve postavki, bi ga pa prav tako vračalo 99% Slovencev, vendar še nisem slišala za tak primer. Da bi bil izvzet iz tega zakona, pa tudi nikjer jasno ne piše. Nezaposlena oseba namreč prejema najvišji otroški dodatek - in po moji logiki ga prejema ravno zaradi slabega socialnega stanja. Torej to je po tem zakonu nek bonus, katerega moraš vrniti.

Kje je meja?

(odgovor članu Sandra_26)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:21:45   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
No, en konkreten primer: moja stara mati je imela varstveni dodatek. Na zapuščinski ni bilo nikjer omenjeno, da morata dediča karkoli vračat. Me prav zanima konkretno, kako določen državni organ določa/odloča, v katerem primeru se vmeša in v katerem ne.
In kako to izgleda, če recimo navidezna samohranilka prejema DSP v starosti 20-25 let, umre pri 80-ih - a vlečejo takrat iz naftalina dokazila oz. odločbe o DSP?

Za tvojo staro mamo je bilo tako očitno zato, ker država ni pristopila k zapuščinski obravnavi. Ker je bil v igri varstveni dodatek, so takoj vedeli, da je umrla, torej so imeli možnost pristopiti, pa niso. Zakaj ne, ne vem. V končni fazi bi jih potem, če gledamo strogo po črki zakona, lahko nekdo obtožil, da iz malomarnosti zmanjšujejo državni proračun.
Kar se pa samohranilke tiče, pa tudi meni ni jasno. Kje tukaj v igro stopijo zastaralni roki? Saj ti še banka neplačanega kredita ne more izterjati, če zamudi zastaralni rok - kako bo potem MDDSZ po 50ih letih uveljavljalo eno DSP? In tukaj je še zakon o hrambi dokumentov - če ne drugega, po 50ih letih ni več odločbe o DSP, ker je morala iti že davno predtem v obvezno uničenje.

Jaz vidim en kup lukenj...

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:22:35   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
Kateri pa je tisti (državni) organ, ki odloča, za kom se bo "dolg" vračal, za kom pa ne? Ker takih primerov je verjetno ogromno in nekdo mora presojati, kje se država vmeša v zapuščinsko, kje pa ne?

Država se "vmeša" v zapuščinsko obravnavo kadarkoli, kadar je imel zapustnik kakršnokoli korist (finančno ali v obliki oprostitve plačil - tako namreč piše v zakonu) od države oz. konkretno od občine ali od MDDSZ. Pristopi lahko kdorkoli, potem je pa sodišče tisto, ki odloči, ali bo pristop sprejelo ali zavrnilo (upravičenost do dela dediščine ali ne). Če ima MDDSZ dokaz o svoji upravičenosti (kot dokaz je dovolj že ena odločba o DSP na ime zapustnika), potem sodišče pristop sprejme in, glede na zakon, tudi odobri dedovanje dela premoženja.

No, en konkreten primer: moja stara mati je imela varstveni dodatek. Na zapuščinski ni bilo nikjer omenjeno, da morata dediča karkoli vračat. Me prav zanima konkretno, kako določen državni organ določa/odloča, v katerem primeru se vmeša in v katerem ne.
In kako to izgleda, če recimo navidezna samohranilka prejema DSP v starosti 20-25 let, umre pri 80-ih - a vlečejo takrat iz naftalina dokazila oz. odločbe o DSP?



špelin@, se strinjam. Tudi mene zanima kdo določi in kje je določen cenzus oz. znesek, ko država presodi, da se bo vsedla na dediščino in kdaj ne. ALi je vse pač odvisno od tečnosti referenta, ki vodi postopek, oz. koliko se mu da?
V mojem primeru stvar šele bo aktualna, ko bo šla moja mama v pokoj. Glede na njeno mizerno plačo bo njena pokojnina še bolj mizerna in bo verjetno upravičena do varstvenega dodatka. Ampak dobro, moja mama nima nobenega premoženja, razen na enem posebnem računu nekaj denarja, kao prišparano za pogreb. user posted image Ji moram ob priliki rečt, da da ta denar raje v štunf, you never know.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:26:00   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Jaz vidim en kup lukenj...

My point exactly!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:37:11   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Sandra_26
Torej je najboljše da se zavarujemo za nekaj deset tisoč evrov, čakamo na smrt in potem lahko vsaj v miru umremo, ker bojo moji otroci lahko iz zavarovalnine plačali moe dolgove državi(DSP, IDSP, OTROŠKE; PORODNIŠKO; itd). Ja kam te to vodi?

Točno tja, kjer smo - v recesijo in v stavko JU. user posted image

Mater, CSDji štrajkajo, jaz moram pa vlogo za podaljšanje otroškega dodatka oddat'. In to tako vlogo, ki je v bistvu kredit - otroški dodatek, katerega prejemata moja otroka (no, jaz, kot njuna skrbnica, v njunem imenu), bosta morala onadva tudi vrniti, če se bom jaz stegnila pred njima. Eto - že v plenicah so seznanjeni z osnovami državnega kreditiranja. user posted image


No, no zdaj ni treba nepotrebne panike delati......

128. člen Zakona o dedovanju pravi....."v skladu s predpisi o socialnem varstvu".....

Otroški dodatek pa je urejen v Zakonu o starševskem varstvu in družinskih prejemkih.......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:42:25   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
128. člen Zakona o dedovanju pravi....."v skladu s predpisi o socialnem varstvu".....

Otroški dodatek pa je urejen v Zakonu o starševskem varstvu in družinskih prejemkih.......

Imaš prav. Prehitro sem brala.

Ampak sodeč po Zakonu o socialnem varstvu sta edina dohodka iz tega naslova "denarna pomoč kot edini vir preživljanja" (kar dobijo trajno nezmožni za delo, starejši od 60 let in brez penzije ali plače, pa še to, če niso v domu ostarelih) in "denarni dodatek" (kar je starejši izraz za DSP, torej sklepam, da tudi za IDSP).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:44:17   
Kerensa*
In ker sta DSP in IDSP všteta v ta zakon, se posledično obremenijo tudi vse oprostitve plačil, ki izhajajo iz prejemanja tega dvojega, torej regres vrtca, šolskega kosila, RTV naročnine in še marsičesa. Tudi letovanje za otroke se všteje vmes (kjer in kadar je prejem DSP pogoj).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:56:40   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

In ker sta DSP in IDSP všteta v ta zakon, se posledično obremenijo tudi vse oprostitve plačil, ki izhajajo iz prejemanja tega dvojega, torej regres vrtca, šolskega kosila, RTV naročnine in še marsičesa. Tudi letovanje za otroke se všteje vmes (kjer in kadar je prejem DSP pogoj).


Tu je pa lahko dvorezen meč.....ker 128. člen v 1. točki pravi:

1. Dedovanje premoženja osebe, ki je uživala pomoč v skladu s predpisi o socialnem varstvu, se omeji do višine vrednosti prejete pomoči.

Res pa je, da potem 5. točka malo drugače pravi

5. Za pomoč v skladu s predpisi o socialnem varstvu se šteje vse, kar je zapustnik zaradi slabega premoženjskega stanja prejel na podlagi zakona ali splošnega akta občine v denarju ali v obliki oprostitve plačila.

Nekako se ti dve točki izpodbijata......čeprav naj bi se dopolnjevali......user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 10:02:51   
Kerensa*
Meni se pa zdi, da se 5. točka nanaša na 1. točko.

V 5. točki je napisano, kaj se šteje kot pomoč v skladu z Zakonom o socialnem varstvu, v 1. točki pa piše, da se dediščina omeji do prejetega zneska le tega.

In ker je za npr. oprostitev plačila RTV naročnine pogoj prejemanje DSP, to potem pomeni, da... hmmm, saj imaš prav po eni strani... A moraš potem vrnit' DSP ali tudi RTV naročnino? Ker če vrneš DSP, ki je pogoj za oprostitev plačila, potem si s tem (nekako) že vrnil tudi RTV naročnino. Hmmm.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 10:29:11   
liliana
Ja....to sem imela v mislih......


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 10:31:49   
zmajaz
Po mojem (povsem laičnem) mnenju se vrača samo DSP, ne pa vse ostale ugodnosti, ki iz tega izhajajo ...

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 10:38:40   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Po mojem (povsem laičnem) mnenju se vrača samo DSP, ne pa vse ostale ugodnosti, ki iz tega izhajajo ...


Saj po moje tudi.....že iz tega vidika, ker tudi ugotavljanje ostalih "ugodnosti in pravic" za 30 let nazaj ne bo ravno enostavna naloga za občinske in državne uradnike......

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 10:42:21   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Po mojem (povsem laičnem) mnenju se vrača samo DSP, ne pa vse ostale ugodnosti, ki iz tega izhajajo ...

Kaj pa vem... jaz 5. člen razumem drugače.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 10:42:51   
poli*
Čisto off topic. Zanima me, kolk časa se čaka na to zapuščinsko razpravo? približno?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 10:51:12   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Po mojem (povsem laičnem) mnenju se vrača samo DSP, ne pa vse ostale ugodnosti, ki iz tega izhajajo ...

Kaj pa vem... jaz 5. člen razumem drugače.

Ah - sej veš, da formulacija je eno, izvajanje v praksi pa pogosto nekaj povsem drugega ... user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 11:03:27   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Sandra_26

Torej je najboljše da se zavarujemo za nekaj deset tisoč evrov, čakamo na smrt in potem lahko vsaj v miru umremo, ker bojo moji otroci lahko iz zavarovalnine plačali moe dolgove državi(DSP, IDSP, OTROŠKE; PORODNIŠKO; itd). Ja kam te to vodi?
Po moje ta zakon ni v redu: Vsaj za tiste, kateri se zavedamo da bojo naši otroci mogli za nami poravnat dolgove, drugo je za tiste, kateri nimajo otrok oz.partnerja kateri bo z njim plačeval (v naši vasi je kar nekaj pijančkov ki dobivajo DSP in se jim kratko malo j..., kdo bo za njimi dolg poravnal)


Nikomur ni potrebno vračati tvojih dolgov - povrnejo se iz tvoje lastnine. Problem pri nas je v tem, da večina bodočo dediščino kar samoumevno smatra kot svojo (bodočo) nekateri pa kar kot trenutno lastnino. Sploh, če so dediči že odrasli in se sposobni sami preživljat, ne vidim nobenega problema.

Problem vidim pa v primeru, da npr. mladoletnim otrokom umrejo starši, ki so edini lastniki nepremičnine, v kateri živijo, potem je treba pa dolgove vračat iz vrednosti te nepremičnine - samo po mojem, če gre za mlado družino tudi prav dolgo nihče še ne prejema pomoči in dolgovi ne morejo biti tako strašansko veliki.

Če pa nekdo živi s svojo novo družino v hiši svojih staršev in jo smatra kot svojo lastnino, hkrati se pa s pravno-formalnega vidika glede prepisa lastnine ne naredi nič, se mora pa sprijazniti s tem, da nič nima in da je dediščina lahko last tudi koga drugega.

(odgovor članu Sandra_26)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 13:11:00   
Sandra_26
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Čisto off topic. Zanima me, kolk časa se čaka na to zapuščinsko razpravo? približno?


Mi smo dobile vabilo na zapuščinsko po enem mescu od smrti.

_____________________________

Taša, Masha, Tai

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 13:14:12   
poli*
Hvala sandra in srečno! user posted image

(odgovor članu Sandra_26)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?