|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zakon o skrajš del času
10.10.2011 18:46:44   
jasnika
Ponovno prosim, če mi lahko kdo pomaga,...iščem zakon kjer piše da stariš ki uveljavljajo skra del čas zaradi starševstva ne rabijo delat nadur, pa tega nikjer ne najdem,...user posted image


LEPO PROSIM ČE MI LAHKO KDO POMAGA

HVALA LEPA
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zakon o skrajš del času
10.10.2011 19:10:50   
Felicita
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200242&stevilka=2006

145. in 190. člen (do dopolonjenega 3. leta otroka nadurno delo ni dovoljeno)

< Sporočilo je popravil Felicita -- 10.10.2011 19:12:27 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zakon o skrajš del času
10.10.2011 19:18:09   
Paštetka
Tega pa v zakonu ne piše. user posted image

Piše, da se delavcu lahko naloži naduro delo s pisnim soglasjem delavca.
To pa ni enako "nedovoljeno".

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 10.10.2011 19:19:46 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zakon o skrajš del času
10.10.2011 19:20:16   
jasnika
OOOO hvala, ampak če se jaz ne strinjam ne more nič ne,...mislim to pa zato ker so postali ne fer pogoji in iščen drugo službo,....


_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zakon o skrajš del času
10.10.2011 19:54:28   
Paštetka
Pravno gledano ti ne more delodajalec nič, če ni pisnega soglasja. Se pa potem začnejo šikaniranja in verjeto še kakšni drugi ne fer pogoji kot pišeš, da se že zdaj dogaja. Pa verjeto bo tudi s srani sodelavcev kaj priletelo.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zakon o skrajš del času
11.10.2011 8:49:50   
kajajaka
Ne vem točno kje to piše...
ampak meni so tako po domače na CSD razložili, da s tem, ko koristim krajši delovnik in mi CSD plačuje prispevke do polnega delovnega časa... da sem v prekršku jaz in podjetje v kolikor delam nadure.

Saj oni plačujejo razliko prispevkov in če potem delaš pomeni, da skrajšanega delovnika sploh ne rabiš... delaj potem polni del. čas in naj podjetje plačuje prispevke...

Prekršek je pa tudi precej visoko kaznovan s strani inšpekcije. Najbolje, da pokličeš na inšpektorat ali CSD in ti bodo točno povedali.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zakon o skrajš del času
11.10.2011 9:29:19   
t5t6
Jaz vem, da je sodelavka, ki je delala skrajšani delovni čas, imela nadure, in ker jih je bilo kar nekaj je želela, da se jih izplača. Pa so ji rekli, da to ni možno, ker nadure niso dovoljene, če delaš skr del čas. Tako je za tisti mesec prešaltala na polni del čas, da si je to uredila. Čisto logično gledano, zakaj bi delala skr del čas in nadure, potem raje delaš polni del čas.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zakon o skrajš del času
11.10.2011 10:02:53   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Tega pa v zakonu ne piše. user posted image

Piše, da se delavcu lahko naloži naduro delo s pisnim soglasjem delavca.
To pa ni enako "nedovoljeno".


Paštetka, piše, piše:

145. člen
(prepoved opravljanja dela preko polnega delovnega časa)
(1) Nadurno delo po 143. členu tega zakona se ne sme uvesti, če je delo možno opraviti v polnem delovnem času z ustrezno organizacijo in delitvijo dela, razporeditvijo delovnega časa z uvajanjem novih izmen ali z zaposlitvijo novih delavcev.
(2) Delodajalec ne sme naložiti dela preko polnega delovnega časa po 143. in 144. členu tega zakona:
– delavki ali delavcu v skladu z določbami tega zakona zaradi varstva nosečnosti in starševstva (190. člen),
– starejšemu delavcu (203. člen),
– delavcu, ki še ni dopolnil 18 let starosti,
– delavcu, kateremu bi se na podlagi mnenja zdravniške komisije zaradi takega dela poslabšalo zdravstveno stanje,
– delavcu, ki ima polni delovni čas krajši od 36 ur na teden zaradi dela na delovnem mestu, kjer obstajajo večje nevarnosti za poškodbe ali zdravstvene okvare v skladu s 142. členom tega zakona,
delavcu, ki dela krajši delovni čas v skladu s predpisi o pokojninskem in invalidskem zavarovanju, predpisi o zdravstvenem zavarovanju ali drugimi predpisi.

Gre za dve različni pravici, ena je do krajšega delovnega časa zaradi starševstva, druga pa glede zavrnitve opravljanja nadur.

Primer: mama koristi krajši delovni čas in po zakonu avtomatično ne sme delati nadur; hkrati pa je tudi oče tega otroka varovan delavec, četudi ne uveljavljavlja krajšega delavnika, zato lahko tudi on, če je otrok mlajši od 3 let, v skladu z 190. členom tega zakona, dela nadure samo, če poda pisno soglasje.


< Sporočilo je popravil petea -- 11.10.2011 10:09:11 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zakon o skrajš del času
18.10.2011 18:27:51   
Mesečnica
Bom kar tukaj pristavila svoj lonček, morda mi znate odgovoriti. Zanima me, kako je z obsegom skrajšanega delovnega časa: je to nujno 6 ur ali 4 ure, ali pa lahko delaš recimo tudi za 7 ur?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zakon o skrajš del času
18.10.2011 18:46:31   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: Mesečnica

Bom kar tukaj pristavila svoj lonček, morda mi znate odgovoriti. Zanima me, kako je z obsegom skrajšanega delovnega časa: je to nujno 6 ur ali 4 ure, ali pa lahko delaš recimo tudi za 7 ur?


ZAKONSKO JE DOLOČEN LE MINIMUM. TO JE 20 UR NA TEDEN (to naj bi bilo 5 dni po 4 ure, če gre za 5 delovnih dni na teden)
ups, sorry črke...
tako da, ja - lahko delaš 4,5,6 ali 7 ur na dan. To je tvoja odločitev.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zakon o skrajš del času
20.10.2011 11:14:11   
Mesečnica
Kajajaka, hvala za odgovor.

Super, mož se že veseli, da bo lahko delal po 7 ur in mu ne bodo mogli dodeliti nadurnega dela. Moja tretja nosečnost me namreč precej zdeluje, doma imam dva majhna otroka, njemu pa kar naprej težijo, da naj še malo potegne user posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zakon o skrajš del času
20.10.2011 11:18:51   
kajajaka
me veseli, da sem lahko pomagala Mesečnica.
lp

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zakon o skrajš del času
20.10.2011 12:50:26   
petea
Mesečnica,
če imata otroke, mlajše od 3 let, potem lahko mož kot varovan delavec tudi ob normalnem delavniku (8 ur) ne dela nadur oz. jih lahko dela samo, če se pisno strinja s tem.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zakon o skrajš del času
20.10.2011 20:23:28   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Mesečnica,
če imata otroke, mlajše od 3 let, potem lahko mož kot varovan delavec tudi ob normalnem delavniku (8 ur) ne dela nadur oz. jih lahko dela samo, če se pisno strinja s tem.


Hvala, to vem. Do konca prejšnjega meseca sva se na to lahko sklicevala, zdaj pa je mlajši sin star že več kot tri leta, tako da imava problem do rojstva naslednjega otroka - še 4 mesece.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?