|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
19.10.2010 10:31:55   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: pinkulja

p.s. imam170cm in 55 kg, pa sem rodila dva otroka enega za drugim. toliko o prehranskih navadah. aja, pa pediatrinji se ne zdi to nič čudnega.
na tej točki bi želela zaključit razpravo. namen je bil samo dobiti informacijo, če ima katera izkušnje z drugimi mleki, kot sem omenila Milumil.

Vsaka mama svojega otroka najbolje pozna. Ko sem imela isti problem s hčerko, ki se je ponoči zbijala, pa ni hotela jesti, so me vsi obsojala, da je sigurno lačna.

lp, pa brez zamere.


nobene zamere user posted image

(odgovor članu pinkulja)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
19.10.2010 10:36:26   
Katy78
Jah, potem pa ne vem, kaj bi rada od nas. user posted image Očitno si prepričana, da je ok, če popije 3 flaše mleka na noč poleg tega da se čez dan, kot praviš, "prekomerno naje" user posted image - kaj bi torej rada od nas? user posted image


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
19.10.2010 10:38:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: piko12

Prenažrti smo, da glava peče. Dojenčki so sicer nekaj drugega, ampak prehranske navade pa dobijo doma.


se mi zdi, da smo že kar obsedeni s hrano. odrasli stalno preštevamo kalorije, tehtamo in "pravilno" kombiniramo hrano etc., pri otrokih štejemo mililitre, če poje 110ml in ne 120ml, je takoj treba vprašat na forumu, če je to normalno. ene jim že pri 5 mesecih tlačijo pire krompir v usta... največji đek pa si, ko na koncu pristaneš v McDonaldsu.... noro, kam gre ta svet.

(odgovor članu piko12)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
19.10.2010 10:38:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
19.10.2010 10:40:20   
*miska.mcc*
"odrasel dojenc"

fak, Volga....od kje jih vleces? user posted image



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
19.10.2010 10:40:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
19.10.2010 10:41:52   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

pa zakaj je to tolk problematicno, ce popije 3 flase na noc? pac ima obdobje, ko to iz nekega razloga potrebuje. otrok pac ni po reglcih nekaterih in zato je ze problematice, oz. clo bolan in mora cim prej na urgenco user posted image  ma halo, pinkulja je povprasala za kako resitev, ne pa neke kritike za BV.

se da tole kriticno ocenit tud bolj diplomatsko. predvsem pa je najlazje kritizirat - dajte ponudit resitev!


Jaz sem ji napisala, kaj bi naredila. Če ne bi zaleglo in če bi se mi čez dan res prekomerno najedal, kot se njen, bi šla do pediatra.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
19.10.2010 10:43:42   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

se mi zdi, da smo že kar obsedeni s hrano.


jap. to kazejo tud komentarji, da otrok ponoci ne potrebuje mleka.


valjda, da ga ne potrebuje. Saj pa ni novorojenec, no. Skoz neki vlečt pa cuzat, 24 ur na dan pa res ni v redu. A ti tudi trikrat ponoči stopiš do hladilnika in spiješ 6 deci mleka al kolk drži flaša? Pa malo piškotokov not?

Pinkulja, to več ne leti nate, razpravljamo naprej.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
19.10.2010 10:44:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
19.10.2010 10:51:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
19.10.2010 10:56:15   
uškinamama
mulci imajo senzorje, ocitno... se nas broj 1 prebudi ob pol polnoci (cesar ni naredil ze vsaj 1 leto) in pride k nama v dnevno sobo: "mami, tati, zakaj sta pa naga? se bosta se prehladila, ce ne bosta oblekla pizame!" grrrr...


Res je. Sem že zdavnaj ugotovila, da se uškine veke dvigajo sorazmerno z moževim penisom.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
19.10.2010 10:57:06   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

A ti tudi trikrat ponoči stopiš do hladilnika in spiješ 6 deci mleka al kolk drži flaša? Pa malo piškotokov not?


nope. poznam pa modela, ki je neki casa vsako noc zvrnu litrco mleka. pa je bil dec blizu 30. iz nekega razloga. pa se zmer zivi, je zdrav in cist normalno funkcionira. predvsem pa ne pije vec mleka ponoci user posted image

lej, mal off topic: nas drugi se mi (pri skoraj 2 letih) zbuja se najmanj 7-8x na noc. in to ne predrami, konkretno zbudi. v tem casu je na tole nespanje letela tona komentarjev, predvsem od ljudi, ki o mojem detetu nimajo pojma in so slisali samo, da ne spi. in kako bi ga oni "pa ze prevzgojili in bi spal kot bubica".
in ravno v tem je point - tale mali pac v tem trenutku ocitno 3 flase rabi (pa se naceloma strinjam, da bi komot tud brez tega prezivel noc). ni mi cist jasno, zakaj so potrebni komentarji v stilu
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

...Najlažje pa je flašo podturit, da se naloka, pa z napetim trebuhom spi dalje...
ipd.?


zato ker tako mislim. Pa me ne bo noben okol obrnu, žal.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
19.10.2010 11:15:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
19.10.2010 11:58:44   
beba1912
OK, tema je spet zašla (kot po navadi) v druge smeri.

Naj še enkrat povem, da je med otrokom avtorice teme in med mojo hčerko bistvena razlika v hranjenju podnevi. Pinkulja pravi, da njen poje ogromno, medtem ko se naša ne naje. Moji dnevi se vrtijo samo okoli hrane in tega, kako naj otroka pripravim, da bo pojedel en normalen obrok in ne bo čez pol ure lačen. Ker vem, da "po knjigi" toliko star otrok res ne potrebuje hrane ponoči, ker ima čez dan dovolj obrokov hrane. No, pri nas ni tako. Pa ne zaradi tega, ker ji ne bi ponujala, ampak zato, ker zavrača ali poje par žličk. Zdaj se bo katera oglasila, da ji to očitno zadostuje, ampak ji ne, ker je čez pol ure spet lačna. Torej bi od vseh nasvetov na tej temi rabila še tega, kako pripraviti otroka, da bo pojedel normalen obrok. Vem, da ga ni, očitno ima obdobje al kaj vem kaj.

No, nazaj na temo. Če se moja hčerka prebudi in ni lačna, se obnaša drugače kot če je lačna in zadostuje že duda. Poleg tega itak odriva flaško, če ni lačna.  Hočem povedat, da se gotovo zbuja zaradi lakote, sicer ne bi jedla.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
20.10.2010 10:20:38   
pinkulja
naš ni po knjigi. prehiteva v razvoju vsaj za 3-4 mesece, kot pravijo strokovnjaki (npr. plazi že od 5,5 mesecev dalje) in tudi v velikosti, če mene kdo vpraša: velik je 75 cm in ima skoraj 10 kg (ni debel, ima zelo dolge nogice, pravijo, da bo veliki ded), je večji in bolj gibčen od znančevih 10 ali 11 mesečnikov in ves dan plazi ter vstaja, kaka 3-5x na dan, vozi se na poganjalcu, govori mama, ata, papa itd. že lep čas.... -lakota je razumljiva.
vprašam še tretjič: ali ima katera izkušnje z bolj sitosnimi mleki kot je baje Milumil? Novalac NF mu je povzročal prebavne motnje.

(odgovor članu beba1912)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
20.10.2010 10:22:24   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: pinkulja

naš ni po knjigi. prehiteva v razvoju vsaj za 3-4 mesece, kot pravijo strokovnjaki (npr. plazi že od 5,5 mesecev dalje) in tudi v velikosti, če mene kdo vpraša: velik je 75 cm in ima skoraj 10 kg (ni debel, ima zelo dolge nogice, pravijo, da bo veliki ded), je večji in bolj gibčen od znančevih 10 ali 11 mesečnikov in ves dan plazi ter vstaja, kaka 3-5x na dan, vozi se na poganjalcu, govori mama, ata, papa itd. že lep čas.... -lakota je razumljiva.
vprašam še tretjič: ali ima katera izkušnje z bolj sitosnimi mleki kot je baje Milumil? Novalac NF mu je povzročal prebavne motnje.


Ne, jaz ne, moj je bil dojen.

(odgovor članu pinkulja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
20.10.2010 10:29:21   
piko12
IZVIRNO SPOROČILO: pinkulja

naš ni po knjigi. prehiteva v razvoju vsaj za 3-4 mesece, kot pravijo strokovnjaki (npr. plazi že od 5,5 mesecev dalje) in tudi v velikosti, če mene kdo vpraša: velik je 75 cm in ima skoraj 10 kg (ni debel, ima zelo dolge nogice, pravijo, da bo veliki ded), je večji in bolj gibčen od znančevih 10 ali 11 mesečnikov in ves dan plazi ter vstaja, kaka 3-5x na dan, vozi se na poganjalcu, govori mama, ata, papa itd. že lep čas.... -lakota je razumljiva.
vprašam še tretjič: ali ima katera izkušnje z bolj sitosnimi mleki kot je baje Milumil? Novalac NF mu je povzročal prebavne motnje.


Si razmišljala o tem, da bi poskusila? Meni je pri prvem otroku P svetovala milumil, ker se kao ni redil, kake bistvene razlike med aptamilom in tem pa ni bilo. Ni maral nobenega. Ampak na žalost je bil tak, kot piše v knjigah, ne tak kot tvoj...

(odgovor članu pinkulja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
20.10.2010 12:38:58   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: pinkulja

naš ni po knjigi. prehiteva v razvoju vsaj za 3-4 mesece, kot pravijo strokovnjaki (npr. plazi že od 5,5 mesecev dalje) in tudi v velikosti, če mene kdo vpraša: velik je 75 cm in ima skoraj 10 kg (ni debel, ima zelo dolge nogice, pravijo, da bo veliki ded), je večji in bolj gibčen od znančevih 10 ali 11 mesečnikov in ves dan plazi ter vstaja, kaka 3-5x na dan, vozi se na poganjalcu, govori mama, ata, papa itd. že lep čas.... -lakota je razumljiva.
vprašam še tretjič: ali ima katera izkušnje z bolj sitosnimi mleki kot je baje Milumil? Novalac NF mu je povzročal prebavne motnje.


Ni po knjigi, je pa isti kot je bil naš, le da je naš bil 76cm velik in 9200 težek. Ostalo počel isto, prve samostojne korake pri 8 mesecih, le govoril ni. Pa ni rabil niti 1 flaško ponoči, kaj šele 3. Mogoče zato, ker ni govoriluser posted image , mal heca, brez zamere. Jaz sem še vedno prepričana, da otrok  ne rabi hrane in ni lačen ponoči. Vse to vodi v razvado. Naš ima razvado vodo, pa vem, da ni žejen, ampak se zbudi in zahteva vodo, pa jo spije tudi po 1-1,5dcl, pa če se zbudi čez 5 minut, bo spet pil in čez 2 uri spet. To ga potolaži in to je razvajen.
Glede na to, da se mu tolk dogaja, tolk laufa, tolk aktiven, se mu tudi ponoči dogaja, saj mora vse to sprocesirat...  in tudi to ga zbuja. Ti ko si malo več aktivna, zmatrana, tudi tvoj spanec ni trdni.
In še vedno sem mnenja, mlečna kaša 1 uro pred spanjem in flaša mleka tik pred spanjem je več kot dovolj, ponoči pa vztrajat in najti drug način uspavanja in umiritve. Kaj pa misliš, ko bo shodil, kolk energije bo še potem kuril, a potem boš pa na 5 flaškahuser posted image

Milumila ne poznam, je naš imel refluks, zato je dobival novalac AR in not žličko kosmičev. To bi naj bilo tudi sitostno, ne vem, ker nismo opazili razlike, četudi je spil normalni AMuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 20.10.2010 12:48:27 >

(odgovor članu pinkulja)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
21.10.2010 10:48:02   
koala
Njaprej tebi PInkulja, jaz imam sicer izkušnjo z milumilom ki je primeren po 10 mesecu (menda je dvojka, nisem prepričana) ampak pri mojem sinu ni palilo da bi bolje spal, je pa res da je jedel zelo malo goste hrane in JA moj 14 mesečnik JE bil lačen ker mu je krulilo tako da sem ga slišala v posteljo, čeprav je njegova posteljica stala cca 2 metra vstran. In je zahtevl nočni obrok do 16-ega meseca.  Potem je sam nehal, dokler ni zbolel in sav bila hospitalizirana 16 dni, takrat je bil star 22 mesecev in kakšna 2 meseca je še zahteval nočni obrok, je pa vedno dobil samo mleko brez kakršnih koli dodatkov. Sem dobila nasvete da naj mu dam vodo ker je itak nebo maral, ampak jo je zavračal, pa ne zato ker je nebi maral, najraje pije namreč vodo, ampak zato ker je bil lačen.

beba1912 moj sin je bil zelooooooooo neješč, če sem v njega spravila več kot 5 žličk sem bila presrečan, ob pogledu na njegove ješče vrstnike se mi je mešalo, ker svq vedno bila borbe. Dokler je bil dojen (do 13-ega meseca) so mi govorili da bo začel jeti ko se bo nehal dojiti, pa ni bilo nič bolje. Me je pa nekega dne obup pripeljal do spoznanja kako pa moj otrok vseeno več poje, enostavno sem pred njega postavila njegov krožnik, mu dala žličko v roko in sama začela normalno jesti. In glej ga zlomka, ko so mi živci čisto odpovedali in sem se naredila flegma je moj otrok pojedel občutno več. Je pa res da je imel vedno raje več majhnih obrokov kot recimo tri velike. Največji preobrat v njegovi ješčosti pa je prinesel vrtec, odkar hodi v vrtec je normalno.
Jaz bi ti svetovala (čeprav vem da je težko) da se ne sekiraš, oz otroku ne pokaži da ti je hudo. Veliko mirnih živcev ti želim.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
21.10.2010 16:27:10   
beba1912
koala, hvala za spodbudne besede! Upam, da bo enkrat začela bolje jesti in da se bodo te borbe nehale. Ker tudi že nimam več idej, kaj naj ji še skuham, da bi mogoče več pojedla.
Tudi to sem že probala kar si ti opisala-da sem ji dala žličko v roko, s tem da sem ji jaz potem rokico vodila od skodelice do ust in je res veliko pojedla. Ker ves čas sega z roko po žlici, če ji ne dam pa vse okoli leti, ker krili z rokami in ji zmer uspe žlico zadet. Sam trenutno je problem v tem, da živimo pri moji mami, ki je zelo natančna kar se tiče čistoče, in potem rajši preveč ne eksperimentiram s tem, da bi tamala sama jedla, ker vem, da bo živa packarija. No, sj v kratkem gremo na svoje in takrat bo mala gospodična dobila žlico v rokeuser posted image

Mi vrtca nismo dobili, itak sem pa še doma ker sem študentka. Sem pa ravno zadnjič razmišljala, da bi ji vrtec gotovo koristil, da bi dobila oziroma se naučila prehrambenih navad. Sicer pa jo včasih dam v varstvo moji sestri in ravno zadnjič se je naredilo, da je pri njej pojedla cel mali frutek in še pol velikega - to se pri meni še ni naredilo, da bi naenkrat toliko pojedla.user posted image Očitno točno ve, da mene lahko okol prinaša al kaj vem kaj.  

< Sporočilo je popravil beba1912 -- 21.10.2010 16:33:07 >

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
21.10.2010 18:52:18   
m_o_i
Sam trenutno je problem v tem, da živimo pri moji mami, ki je zelo natančna kar se tiče čistoče, in potem rajši preveč ne eksperimentiram s tem, da bi tamala sama jedla, ker vem, da bo živa packarija


no ja...najboljse, da te poslje z otrokom na balkon jest...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu beba1912)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
21.10.2010 21:35:40   
beba1912
m_o_i kako duhovitouser posted image pač taka je in jaz to spoštujem in je ne bom po nepotrebnem živcirala, ker ima že svojih skrbi dovolj in se ne rabi še s tem obremenjevat, zakaj moj otrok sam poskuša jest z žlico in pri tem packa vsepovsod. 

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
21.10.2010 22:44:37   
m_o_i
verjemi, da ni sam tvoj tak, da packa ko je user posted image
sicer mi je vseeno, sam napisala si pa tak, kot da ne mores ti pocistit tiste hude packarije user posted image

user posted image


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu beba1912)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
21.10.2010 23:05:10   
beba1912
ajaaa to te je zmotil, tko povejuser posted image ja itak, da jaz pospravim za njo potem ko poje, normalno da ne pustim tega mami. Problem je drugje in ni za na to temo.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: 8-mesečnik popije 3 stekleničke na noč?
22.10.2010 14:08:49   
pinkulja
vrtec glede hrane mogoče res koristi, ni pa nujno, da to drži za 1 leto stare otroke. ogromno otrok ej tam lačnih, ker jih enostavno ne folgajo vseh hranit (normativ jaslic je 14 otrok in 2 vzgojiteljici, čeprav obstajajo tudi manjši oddelkia). dokler tamli ne je sam z žlico, ti vrtec vsaj prve mesece v tem oziru ne bo koristil.

(odgovor članu beba1912)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?