|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 13:29:19   
izgubljena_ovcka
Kakšen urin pa ima mali? Če je voda brezbarvna (nič rumenkasta) in brez vonja po lulanju potem pije preveč kar tudi ni dobro!

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 13:55:53   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: izgubljena_ovcka

Kakšen urin pa ima mali? Če je voda brezbarvna (nič rumenkasta) in brez vonja po lulanju potem pije preveč kar tudi ni dobro!


Pri nas ni pomagala nobena plenica v tistem obdobju. Pa smo sprobali vse živo. Spil je ogromno in ogromno lulal. In moker je bil vsako jutro.

Potem pa smo po navodilih zdravnika (ker preveč tekočine preveč obremenjuje male ledvičke) ukinili vse sladkane tekočine (sok, čaj) in ga navadili samo na vodo in glej glej, pije samo še toliko, kolikor je dejansko žejen... Ponoči je čisto nehal pit in od takrat naprej zdrži vsaka plenička.

< Sporočilo je popravil _sanja_* -- 20.10.2010 13:58:43 >

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 14:56:38   
izgubljena_ovcka
IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*

IZVIRNO SPOROČILO: izgubljena_ovcka

Kakšen urin pa ima mali? Če je voda brezbarvna (nič rumenkasta) in brez vonja po lulanju potem pije preveč kar tudi ni dobro!


Pri nas ni pomagala nobena plenica v tistem obdobju. Pa smo sprobali vse živo. Spil je ogromno in ogromno lulal. In moker je bil vsako jutro.

Potem pa smo po navodilih zdravnika (ker preveč tekočine preveč obremenjuje male ledvičke) ukinili vse sladkane tekočine (sok, čaj) in ga navadili samo na vodo in glej glej, pije samo še toliko, kolikor je dejansko žejen... Ponoči je čisto nehal pit in od takrat naprej zdrži vsaka plenička.


Maj pojnt igzekli. user posted image

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 15:01:10   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: izgubljena_ovcka

IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*

IZVIRNO SPOROČILO: izgubljena_ovcka

Kakšen urin pa ima mali? Če je voda brezbarvna (nič rumenkasta) in brez vonja po lulanju potem pije preveč kar tudi ni dobro!


Pri nas ni pomagala nobena plenica v tistem obdobju. Pa smo sprobali vse živo. Spil je ogromno in ogromno lulal. In moker je bil vsako jutro.

Potem pa smo po navodilih zdravnika (ker preveč tekočine preveč obremenjuje male ledvičke) ukinili vse sladkane tekočine (sok, čaj) in ga navadili samo na vodo in glej glej, pije samo še toliko, kolikor je dejansko žejen... Ponoči je čisto nehal pit in od takrat naprej zdrži vsaka plenička.


Maj pojnt igzekli. user posted image


Naš nikoli ni pil nobenih sokov, čajev... vedno samo navadno vodo. Kja pa zdajuser posted image . Dati sok, čaj ponoči, da bo manj pil. Mogoče ni slaba idejauser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 20.10.2010 15:03:35 >

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 20:02:40   
nincy29
moj tut vodo pije...ponavadi sam eno flašo na dan dobi  čaj(nesladkan),kdaj pa po več dni sam vodo pije.urin..hm..barve nevem kake je ker imamo pleničke,pa ni nevem kak videt,ko pa se kdaj  polula ko ga previvam je rumenkast,tako da,vonj mal ima po urinu ampak ne neki ful.nevem no jaz imam grozne probleme z mehurjem in zmeraj ko imam urin močno rumen in zaudarja imam vnetje,tako da pomojem je bolš da je bl svetel in nima vonja??

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 21:09:43   
m_o_i
boljse je, da je svetel, da bi bil pa cisto brez vonja pa mislim, da ne bi blo OK... potem bi pa res sama voda iz njega teklauser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 21:34:58   
Volga
ukinite nacejanje ponoči, pa ne boste rable previVat. kaj se je pa treba ponoči nacejat? user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 21:38:53   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

ukinite nacejanje ponoči, pa ne boste rable previVat. kaj se je pa treba ponoči nacejat? user posted image


mislim da je boljš da mal popije,kot da pa se večkrat doji??

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 21:39:46   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

ukinite nacejanje ponoči, pa ne boste rable previVat. kaj se je pa treba ponoči nacejat? user posted image


mislim da je boljš da mal popije,kot da pa se večkrat doji??



kaj je pa to spet zaena povezava?

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 21:40:35   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

ukinite nacejanje ponoči, pa ne boste rable previVat. kaj se je pa treba ponoči nacejat? user posted image


mislim da je boljš da mal popije,kot da pa se večkrat doji??



kaj je pa to spet zaena povezava?

namesto da ga večkrat ponoč dojim mu ponudim vodo..da počas dojenje ponoč ukinemo

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 21:42:16   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

ukinite nacejanje ponoči, pa ne boste rable previVat. kaj se je pa treba ponoči nacejat? user posted image


mislim da je boljš da mal popije,kot da pa se večkrat doji??



kaj je pa to spet zaena povezava?

namesto da ga večkrat ponoč dojim mu ponudim vodo..da počas dojenje ponoč ukinemo



aja, to, ne, jaz ko sem ukinila dojenje, ni bilo niti vode, nič, nada, njente, samo dudlačka. Pa stisk.

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 21:44:05   
nincy29
sem že probala brez  nič in zaspi nazaj sam če ga potem nosim..to pa mi tut ni ok..že ko je o tem debata..kdaj si ukinila nočno dojenje?

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 21:46:18   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

sem že probala brez  nič in zaspi nazaj sam če ga potem nosim..to pa mi tut ni ok..že ko je o tem debata..kdaj si ukinila nočno dojenje?


ne vem. pri 15 mescih sem ga še zjutraj in zvečer podojila. vmes je bil mir. pa čez dan tudi, itak.

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 21:48:35   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

sem že probala brez  nič in zaspi nazaj sam če ga potem nosim..to pa mi tut ni ok..že ko je o tem debata..kdaj si ukinila nočno dojenje?


ne vem. pri 15 mescih sem ga še zjutraj in zvečer podojila. vmes je bil mir. pa čez dan tudi, itak.

aha..mi bomo zdaj 6 mesecov stari pa bi rada počas ukilna to nočno dojenje

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 21:51:16   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

sem že probala brez  nič in zaspi nazaj sam če ga potem nosim..to pa mi tut ni ok..že ko je o tem debata..kdaj si ukinila nočno dojenje?


ne vem. pri 15 mescih sem ga še zjutraj in zvečer podojila. vmes je bil mir. pa čez dan tudi, itak.

aha..mi bomo zdaj 6 mesecov stari pa bi rada počas ukilna to nočno dojenje



če ima dudlačko, ne bo težko, samo mu ne bodi blizu, da te voha.

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 21:53:54   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

sem že probala brez  nič in zaspi nazaj sam če ga potem nosim..to pa mi tut ni ok..že ko je o tem debata..kdaj si ukinila nočno dojenje?


pa nikar mu kakše vode ali kaj drugega dajat ponoči, ker drugače boš pečena. Nič.

ne vem. pri 15 mescih sem ga še zjutraj in zvečer podojila. vmes je bil mir. pa čez dan tudi, itak.

aha..mi bomo zdaj 6 mesecov stari pa bi rada počas ukilna to nočno dojenje


(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 21:54:01   
m_o_i
men se enkrat ni dalo vstat in it mleka mesat (pa imam vse pripravljeno meter od postelje) sredi noci, pa sem mulcu xkrat potisnla dudo v usta, on se je na veliko pogovarjal in cez ne vem kolk casa zaspal user posted image
ce bi bil u iber lacen, bi ze sirene vklopu...
aja, pri starosti 5 mesecev i kusur je samo enkrat ponoci-okol 100 ml (jaaaa, vem, pac malo jezicka namoci v mleko).

vecerja oz. zadnja flaska ob 18ih, potem (ce mu ne dam kr med spanjem okol 23ih) se zbudi okol enih, dveh, potem pa spanje do sedmih ali osmih zjutraj

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
20.10.2010 22:01:25   
nincy29
volga..ne nima dude..če jo kdaj ima jo ima tko sam ker mu je všeč da je neki novega v ustih user posted image ja sej še z mano spi,tak da me lepo vohauser posted image
moi mislim da je mal lažje odvajat od nočnega hranjenja če ne dojiš.


(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
21.10.2010 8:44:15   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

ukinite nacejanje ponoči, pa ne boste rable previVat. kaj se je pa treba ponoči nacejat? user posted image


Smo probali, vztrajali smo tudi več kot 1 teden, nato obupali. Naš ima vodo za tolažbo, to ga najbolj pomiri.

Pri 5 mesecih je sam ukinil nočno dojenje in takrat je laufalo spanje brez vode, brez flašk, brez mleka. Imel je le dudo, ampak zbujanje je itak bilo na programu na 1-3 ure. Pri 8 mesecih, ko je lezel ven prvi zob, pa ga je edino voda potolažila. Nošenje, božanje, calgel... ni nič pomagalo. Jokal je tudi po 1 uro in več, v naročju je postal še bolj histeričen, s požirkom vode pa je utihnil in zaspal. Pa smo nadaljevali ta začaran krog in nacejanje, itak smo mi krivi, ampak če to otroka najbolj potolaži, pač daš. Tako kot si ti dala dudo, nekateri pa ga nosijo v naročju, dokler ne zaspi. Vse to so razvade.
No, ap smo rekli, da bo konec te razvade in smo probali pri okoli 15 mesecih brez vode, ap ni šlo, jok, jok, po 1 uro, dretje. In ker božanje in nošenje, še vedno ni palilo, duda ga tudi ni znala potolažit, je pač od jokanja prej omagal. Vztrajali 3 noči, nič bolje in smo ukinili. Pa je prišlo poletje, na morju ni klime v sobi, je bilo vroče, itak da mu boš ponudil vodo, pa hvala bogu, takoj vsi lepo nazaj zaspimo, ap še komentarje sosedov ne rabiš poslušat, da se ti dete dere celo noč in ne morejo spat. iN TAKO razvada raste in meseci letijo.

Od rojstva ima tudi dudo, ampak če je jokal, padel, se udaril, nikoli ga ni duda tako potolažila, kot voda. Pa recimo vse do 19 meseca ni mogel brez dude niti 5 minut. ZAGRIŽEN DUDLAŠ (ob sebi po 7 dud). Še zdaj pri skoraj 2 letih, ko pade, prosi vodo oz pil, pil se dere, naredi šluk in je kot nov v sekundi.
Dudo smo pred 3 tedni vzeli vstran (smo opazili, da več ni tak navezan) in je sploh ni pogrešal, nobenega joka ponoči, nobene krize... včasih prosil, smo rekli, da je v smeteh in je odnehal. Za vodo, pa je druga pesem, to mu ne moremo vzet. In zdaj čakamo, da se bo sam še te razvade rešil. Je taka osebnost, da vse sam reši (dojenje, nočno dojenje, flaške, dude...) vse sam vstran zabriše. In ker je do zdaj to laufalo, še čakamo da bo vodo sam ukinil. Čas smo si dali do takrat, ko prilezejo ven vsi zobki (še 3 petke čakamo), takrat pa bomo spet poskusiliuser posted image .
Mamo edino srečo, da plenica zdaj premoči ene 3x na mesec , kar ni neke panike(okoli 3 meseca pa vsako noč, pa vode takrat ni dobil). Pa kakšno noč ali dve ali celo cel teden tudi spi brez zbujanja in vode. Še je upanjeuser posted image .

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.10.2010 8:46:02 >

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
21.10.2010 11:07:19   
izgubljena_ovcka
Eh, te razprave so večne. Kaj je pa z nočnim dojenjem narobe BTW? Boljš to kot pa voda ipd. Lahko se zgodi, da bo tisto vodo vlačil s sabo v posteljo še pri treh letih... Kakorkoli, moje mnenje je, da si se čist prezgodaj lotila odvajanja od nočnega dojenja, nekatera deca pač rabijo vse koristi dojenja tudi ponoči in to še kar nekaj časa. Ko pa se lotiš odstavljanja pa nikar ne nudi "zamenjav" v obliki flaše, tega se je šele hudo znebit!

(no, point vsega je pa da preveč popije in potem tudi ogromno lula valda tko da ni čudno če je moker)

Mater sem pamenta, sori, mar bi kakšno rešitev ponudla pa je na žalost nimam. user posted image  

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
21.10.2010 16:54:31   
nananaja
si me vprašala, kdaj sem ukinila nočno dojenje in flašo čaja.

Prva je nehala ponoči se dojit pri 3,5 mesecih, ko je prespala 9 ur skupaj. Potem pa je iz neznanega razloga začela jokat okoli 6-7mesecev, pa sva ji tudi dajala nekaj časa flaško čaja, najprej je bilo 1dl, potem 2x1dl, pa 3x1dl, je pa možu prekipelo. Dude ni imela v ustih od 6 tednov. Pa smo imeli tud vse sorte potem. Pa še enkrat pri dobrem letu je imela obdobje zbujanja, takrat pa je precej glasno prepevala, sva jo pa v svojo sobo dala, pa je lahko v miru pela.

Drugi pa sem ukinila nočno dojenje pri 8m, ker to ni bilo več hranjenje ampak crkljanje. Potem sva z možem en mesec imela polomije, ker je nisva hotela navadit na flaško, če si jo dvignil, je še bolj histerično vpila, če si se pogovarjal, se je čisto zbudila, če si ji dajal dudo, jo je metala ven na par minut... Pri devetih mesecih sem celo pediatrinjo na pregledu vprašala, kaj naj. Pa je rekla, da se MORA naučit nazaj zaspat sam in priporočila knjigo Spi dete spi. Sicer je nisem brala, sva pa vztrajala pri odločitvi (povsem nehala sva jo nehala dvigovat, samo duda, pobožat in ššš) in kak teden po devetem mesecu sva omejila zbujanje, da se zdaj pač včasih zbudi enkrat ali dvakrat, večinoma pa nikoli. Je pa ona zvečer zaspala z dudo, nikoli pri dojenju, vsaj od 3 mesecev naprej.
Torej midva nisva vztrajala samo en teden, ampak več kot en mesec!

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
21.10.2010 17:37:52   
skuštrana
Jaz nikakor ne razumem tega, da ukinete nočno dojenje, uvedete pa nočno pitje po flaški user posted image A ni to isto? Pa še potem so veliki problemi z ukinjanjem tega nočnega nacejanja... Iz enega problema v drugega. Je pa pri 6 mesecih še prehitro za ukinjanje nočnega dojenja.  Dajte malo poslušat sebe in otroka ne samo nasvetov drugih. Če se ponoči zbuja mu pač daš joško, big deal... Sploh pri 6 mesecih.




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
24.10.2010 14:13:11   
Jada82
Mi2 se sicer ne dojiva, pijeva po flaši ... je pa user posted image sama nehala ponoči pit mleko, mislim, da pri ene 6. mesecih glih. Jaz sem ji ene par noči še vedno naredila flašo, vendar je ona spila samo par požirkov, tako da sem potem enostavno nehala delat. Zdaj imava prvo flašo mleka zjutraj, nekje od 5h do pol 8h, odvisno, kdaj se zbudi. Ker ko se ornk predrami, takrat ji dam flašo, pa kar k sebi jo dam, da potem še mal spimo user posted image user posted image Sicer pa imam jaz ponoči tudi pripravljen čajček, ampak ga spije samo par požirkov, če se vmes zbudi, dam ji ga sam tolk, da mal ustka omoči (ker jest mam tud ponoči vedno kozarec vode pri sebi, ker imam suha usta, in če se zbudim, naredim požirek ... tamala je pa dost po meni user posted image ). Pol ji dam dudo in nazaj zaspi.

Smo pa tud mel polno teh problemov s spanjem ... enostavno pač ne smeš obupat. Ko se nekaj odločiš, se moraš tega držat, pa tud če se otrok pač ponoči malo joka ... ni kaj! Ker to so res le razvade!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: obupana nad plenicami in nočnim previjanjem
25.10.2010 8:01:25   
nincy29
jaz sem začela zamenjat nočno dojenje z vodo po priporočilu pediatrinje.pri 4 mesecih se mi je vedno več dojil ponoči,tam nekje do 4 meseca smo bili že na 1x na noč dojenje in potem se je začel ful dojit ponoč in je pediatrinja predlaga da mu ponudim vodo in če bo z vodo zadovoljen in nazaj zaspal potem ni lačen.in res,zaspi nazaj ko naredi par požirkov vode.zdej sva že 2 noči bila brez dojenja,ampak smo pa 1 flaško vode spraznili.sem mu ponudila dojko,ma ni šans on je hotu vodu.sem ga že 2 noči probala na kak drugačen način spet ustavat,ma ni zaspal.sem pa si dala plan da z naslednji  tednom(mož dela popoldne,tako da bo lahko pa zjutraj odspal) začnem omejevat mal to flašo.vem da je šlo predaleč in bo samo grdo razvado imel,po drugi strani pa ko bom jaz zvečer predavanja imela in se bom učila in bo mož sina imel mu bo pa spet ponudil  vodo če se bo  zbudil da bo nazaj zaspal.

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   [Brisano sporočilo]
25.10.2010 8:49:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Otroška imena: 20 najpopularnejših herojsk...
Preverite izbor 20 najpopularnejših herojskih imen za male superjunake in superjunakinje. Ob vsakem imenu boste našli tu...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?