|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
21.10.2010 22:55:44   
baguSka
Mah o tem je blo ze tok govora... Jst bom itak isto placevala vedno. In vsak drug tud. Delala sem kot zmesana in od tega nimam nic. Pa ne da se smilim sama seb, ampak tud ne bom pluvala cez nobenga drucga.. Zato pa pravim, da bom ze se dobila enkrat kar mi pripada. Ce ne tko, pa drugac. In vsakmu se enkrat vrne... Tko al pa drugac.

Zdej bom pa res nehala, ker mi ze glava kuha haha.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
21.10.2010 22:55:46   
ronja
Link (magari na ZS), ko bo stvar obelodanjena, pliiiiz

je že obelodanjeno, sem ti poslala link. Ne vem, če se sme dajat linke gor, da ne bo kdo spet hud, da je to reklama (sicer tam ničesar ne reklamiram (razen življenja;)), ampak nimam pojma, kaka so pravila na rr. Če kdo ve, se priporočam.

jp, bambina, se strinjam. Samo še vedno ne morem zatožit pristojnim organom tistih, ki jih imam rada (pa jaz mam kar precej ljudi vsaj malo rada...) Smotano. Sploh če so potem še pametni, kako je to edino pravuser posted image .

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
21.10.2010 22:57:28   
baguSka
Kaksna so pravila ne vem ronja, sem pa ze pei dostih zasledila, da majo v svojih podpisih razlicne linke...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
21.10.2010 23:00:12   
ronja
Bom naprej z vami, samo mi je zal da berem kak napadate drug drugega

Saj se ne napadava. baguska ima svoj pogled na svet, jaz pa svojega, ugotavljava v katerih delih je isti in kje se razlikuje. Da bi to ugotovili, mora vsaka podat svoje ideje. Pa čeprav sem na začetku sama isto napisala: da sem se pomirila s tem, ker pač vem, da nikogar od teh, za katere vem, da izkoriščajo, nočem prijavit. Kar je isto kot pri njej. samo da se meni to izkoriščanje ne zdi prav, njej pa, češ naj se vsak znajde kot se ve in zna. Mislim pa, da se ni počutila napadenauser posted image .

(odgovor članu Trcosava)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
21.10.2010 23:07:19   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_
Se strinjam. Pa še drug vidik... kaj misliš, kdo je država? Mi sami. In iz čigavega žepa gre? Pošteni, ki delamo in plačujemo davke, plačujemo tudi tem goljufom. Tako, da vsi mi državljani, ki smo vedno tiho in ponosni na to, da nismo tožibabe, pravzaprav sami sebi delamo medvedjo uslugo.

Zelo res. Sem mnenja da mnogim ne gre v glavo (pa ne mislim spoštovanih soforumašic) da smo država mi ki plačujemo davke.



Jst pa to vem. Ampak ce ne dobim jst tega kar sem tolk let placevala, naj dobi nekdo drug, ki pac lahko po oceni drzave dobi... Pa ceprav je to mamica, ki ne dela in svojim otrockom kupuje drage cunje od tega denarja. Jaz dam drzavi in ce ta ne da meni potem ko rabim, pa nej da enmu drugmu... Jst pa se enkrat ponavljam, da vem da bom to enkrat dobila nazaj. Pa kakorkoli ze. In ne bom se sekirala zarad tega, ker je prevec drugih stvari zarad katerih se lohk zrem. Ce se hocem. :) pa se nocem, ker vedno vsak slej ko prej dobi kar mu pripada.. In jst nimam slabe vesti, zato mi je kul. Mela pa bi slabo vest, ce bi sla mim nasilja in se obrnila stran.. To pa nebi spala.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
21.10.2010 23:08:23   
baguSka
Bravo roncka. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
21.10.2010 23:22:10   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
Pa ne da se smilim sama seb, ampak tud ne bom pluvala cez nobenga drucga.. Zato pa pravim, da bom ze se dobila enkrat kar mi pripada. Ce ne tko, pa drugac. In vsakmu se enkrat vrne... Tko al pa drugac. 


ne, saj pljuvanja po ljudeh noben ne zagovarja, se mi zdi (ok sem na začetku zasledila ene besne komentarje - pripisujem jih afektu user posted image ).. jaz osebno mislim, da je ful slabo pljuvat po drugih. še posebej sedaj, ker je mraz in se lahko prehladijo. in še slabo za karmo anyway.. user posted image
mislim pa, da v nekaterih primerih ukrepaš (si pa seveda sam svoj mojster odločanja kdaj to bo). kako že gre una islamska - če vidiš krivico, potem ukreni nekaj. če tega ne moreš, z besedo opozori, da ni ok. in če še tega ne moreš, vsaj v mislih to izreci zase/sebi. in kot korektna dela se vrednotijo temu primerno - od zgoraj navdzol. najmanj je vredna misel, akcija največ, beseda nekje vmes..
drugače pa - "I am with you" z vsem ostalim tekstom user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
21.10.2010 23:26:55   
mateyka
jp, bambina, se strinjam. Samo še vedno ne morem zatožit pristojnim organom tistih, ki jih imam rada (pa jaz mam kar precej ljudi vsaj malo rada...) Smotano. Sploh če so potem še pametni, kako je to edino pravuser posted image .


ma, ne vem če jih je ravno treba zatožit. lahko jim tudi malo nasikaš - tistemu, ki to počne npr. kaka pijavka da je.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
22.10.2010 0:06:12   
baguSka
Jst sam se to povem, da se pac drzim tega, da delam dobre stvari dokler sem tuki. In nobenmu ne storim nic slabega.. In dokler se tega drzim bom mirno spala. Vsi ostali pa naj pac zivijo in delajo po svoji vesti.. In se bom pac v svojem zivljenju poskusla cimmanj obremenjevat s krivicami, ki se dogajajo.. Taka pac sem in hvala ne vem komu, da mogoce obstajajo ljudje, ki niso taki kot sem sama.. Ne obtozujem drugacnih od sebe. Vsak pac zivi svoje zivljenje, kot sam misli da je prav. In nekoc bo kaznovan, al pa nagrajen.

Tok od mene.user posted image in upam da je zdej jasno kaj sem sploh hotla povedat, ce pa komu ni, pa tud prou. Vazno da jst vem.B)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
22.10.2010 8:06:47   
miapia
Jaz vidim problem v naslednjem: Ljudje so preveč razpuščeni, preveč je vse demokratično, kar pa verjetno v tej situaciji tudi ni več pravilni izraz. Poenostavljeno si ljudje preveč dovolijo in nimajo več občutka za soljudi. Povrh vsega pa za prekršek niso kaznovani. Žal ljudje in država tepejo malega človeka, tistega ki je na robu preživetja. Ampak, ta mali človek, ki živi iz rok v usta, ni izgubil občutka. Tak je tudi tiho in bo hvaležen za vsak nasmeh, za vsako prijazno besedo. Če se borimo, se borimo z nasiljem in grožnjami. In žal so taki tudi potem otroci. Ne bom nikoli razumela, da je "normalno", da se v vrtcih grizejo do krvi, da je normalno, da se krade, da je normalno danes vse tisto, kar tebe, ki si v bistvu normalen človek z vrednotami, dela preprosto neumnega. Vrednote naših dedkov in babic se izgubljajo in škoda je, da sodobna družina tega ne vidi in poneumlja in degenerira svoje potomce.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
22.10.2010 8:20:13   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Jaz vidim problem v naslednjem: Ljudje so preveč razpuščeni, preveč je vse demokratično, kar pa verjetno v tej situaciji tudi ni več pravilni izraz. Poenostavljeno si ljudje preveč dovolijo in nimajo več občutka za soljudi. Povrh vsega pa za prekršek niso kaznovani. Žal ljudje in država tepejo malega človeka, tistega ki je na robu preživetja. Ampak, ta mali človek, ki živi iz rok v usta, ni izgubil občutka. Tak je tudi tiho in bo hvaležen za vsak nasmeh, za vsako prijazno besedo. Če se borimo, se borimo z nasiljem in grožnjami. In žal so taki tudi potem otroci. Ne bom nikoli razumela, da je "normalno", da se v vrtcih grizejo do krvi, da je normalno, da se krade, da je normalno danes vse tisto, kar tebe, ki si v bistvu normalen človek z vrednotami, dela preprosto neumnega. Vrednote naših dedkov in babic se izgubljajo in škoda je, da sodobna družina tega ne vidi in poneumlja in degenerira svoje potomce.


Se čist strinjam!

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
22.10.2010 8:52:45   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Jaz vidim problem v naslednjem: Ljudje so preveč razpuščeni, preveč je vse demokratično, kar pa verjetno v tej situaciji tudi ni več pravilni izraz. Poenostavljeno si ljudje preveč dovolijo in nimajo več občutka za soljudi. Povrh vsega pa za prekršek niso kaznovani. Žal ljudje in država tepejo malega človeka, tistega ki je na robu preživetja. Ampak, ta mali človek, ki živi iz rok v usta, ni izgubil občutka. Tak je tudi tiho in bo hvaležen za vsak nasmeh, za vsako prijazno besedo. Če se borimo, se borimo z nasiljem in grožnjami. In žal so taki tudi potem otroci. Ne bom nikoli razumela, da je "normalno", da se v vrtcih grizejo do krvi, da je normalno, da se krade, da je normalno danes vse tisto, kar tebe, ki si v bistvu normalen človek z vrednotami, dela preprosto neumnega. Vrednote naših dedkov in babic se izgubljajo in škoda je, da sodobna družina tega ne vidi in poneumlja in degenerira svoje potomce.


Se čist strinjam!


Ja, točno tako user posted image

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
22.10.2010 9:20:37   
ronja
ma, ne vem če jih je ravno treba zatožit. lahko jim tudi malo nasikaš - tistemu, ki to počne npr. kaka pijavka da je.

hehe, kaj ti resno misliš, da jaz jezika šparam?user posted image POtem ne bi vedela, kako so pametni, da je tako edino fer do njih... Ker nekateri so res tako prepričani - kao, saj plačujem tudi davke od zaslužka, potem je edino prav, da nazaj dobim (pa čeprav zato lažejo - seveda zanje to ni laž...) Tako da beseda je, samo ni pa glih akcija. Zato pa pravim, da smo tudi mi krivi, ker ne reagiramo.

se pac drzim tega, da delam dobre stvari dokler sem tuki. In nobenmu ne storim nic slabega..

Veš, baguska, stvari niso vedno tako digitalne. Na svetu ni samo dobro in slabo, ampak smo prepleteni: zato, kar je dobro za enega, je slabo za drugega. Imaš vrečo z določeno količino jabolk in če jih razdeliš med 10 otrok, bo vsak dobil malo, kar lačnih ne bo nasitilo, siti bojo pa meli za zraven. Če ga razdeliš med 5 res lačnih otrok, bojo vsaj pol ure siti... Štekaš? Če rečeš, ne bom nekomu naredila nič slabega, lahko ravno to narediš. Največkrat naš greh ni akcija ampak nereakcija. pa kot pravim, tudi sama nisem še nikogar ovadila iz svojih razlogov (ker jim nočem nič slabega).

Vrednote naših dedkov in babic se izgubljajo in škoda je, da sodobna družina tega ne vidi in poneumlja in degenerira svoje potomce

kaj pa vem: če pogledam naše babice, sem dostikrat kar vesela, da imamo drugačne vrednote, pa predvsem, da si upamo po njih živet... Ker tudi naše babice so se hudičevo dostikrat naredijo, da ne vidijo stvari, pri katerih je treba reagirat. Tako da jaz te svetniškosti prejšnje generacije ne kupim.

meni se zdi, da je problem v tem, da ljudje ne pomislijo na to, da s svojim + nekoga oškodujejo. Oni mislijo, da sicer bi šlo pa za druge bedarije. Mogoče kaj res, vendar če bi bili vsi fer, potem na koncu koncev ne bi šlo za bedarije... Kot kerensa misli, da se tista solnica ali brisača, ki dobita noge in zlezeta v njeno potovalko, nikomur ne pozna - ampak nekdo jo na koncu vseeno plača. Niso to slabi ljudje, samo razmišljajo čisto drugače, za moje pojme seveda narobe, za njihove pa prav.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
22.10.2010 9:34:42   
Anonimen
Naja31, verjamem, da se ti zdi nefer-ker je nefer.

Nimam takih prijateljic, no mogoče jih tudi imam, pa ne vem, ker verjamem, da se mi ne bi upale povedati, ker bi slišale svoje, brez debate.

Sicer pa, če te kaj tolaži, tako kor pravi ronja, nekaj ji tako hudo manjka, da si stalno polni praznino. Ker zdrav človek do ene meje gre, ampak da je pripravljen prodati vse, tudi svojo mamo, mora biti v njem nekaj hudo narobe.

Verjemi, čeprav ona ne dela, je ona nevoščljiva tebi, ker ti delaš, ker ti ustvarjaš, ker ti si "nekdo", ki lahko reče imam to in to diplomo (in ta in ta doktorat), in delam to in to, ampak ona lahko reče samo - jaz sem ta, ki laže. Ustvarila si je zunanjo podobo, ki temelji na lažeh, in zdaj je vse samo še laž, da to lahko vzdržuje. Ona se sploh ne zaveda, kako globoko je padla. Veš, tudi "ispijanje kavice v Armaniju" vsak dan ni nekako stalno vzburljiv šport.

Kaj lahko narediš? Tri stvari.
Greš mirno mimo, kar je najslabše, ker bo žrlo še tebe, da si pometla pod preprogo.
Ji poveš, kar misliš. Rabiš pogum, ampak boš vsaj vedela, pri čem si, ali je ona tvoja prijateljica ali mogoče tudi ne in tako zelo fajn kot misliš zdaj. Mogoče je pa še bolj fajn, pa se skriva samo za Armaniji. In počutila se boš bolje, ker boš dala to iz sebe. Kakšna bo njena reakcija, je vprašanje-ali te nikoli več ne bo želela videti ali ji bo nerodno in te bo še bolj spoštovala, to sta dva ekstrema.
Tretja možnost, prijava na CSD. Če imaš voljo, da to narediš.


< Sporočilo je popravil milijonarka -- 22.10.2010 9:36:08 >

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
22.10.2010 9:38:53   
ronja
Ji poveš, kar misliš. Rabiš pogum, ampak boš vsaj vedela, pri čem si, ali je ona tvoja prijateljica ali mogoče tudi ne in tako zelo fajn kot misliš zdaj.

Če sem prav razumela, je to že naredila:
Če ji kaj rečem, pa pravi, da ona nima nič denarja, vse ima njen partner.

Pa se potem seveda ni počutila nič boljšeuser posted image . jaz jo štekam, ker je res zoprno - s svojimi besedami pač ne moremo vedno prepričat ljudi, da ga lomijo. In včasih nam je grozno gledat druge, kako uničujejo sebe, drugič nam je pa grozno gledat, kako delajo škodo drugim...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
22.10.2010 9:52:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ji poveš, kar misliš. Rabiš pogum, ampak boš vsaj vedela, pri čem si, ali je ona tvoja prijateljica ali mogoče tudi ne in tako zelo fajn kot misliš zdaj.

Če sem prav razumela, je to že naredila:
Če ji kaj rečem, pa pravi, da ona nima nič denarja, vse ima njen partner.

Pa se potem seveda ni počutila nič boljšeuser posted image . jaz jo štekam, ker je res zoprno - s svojimi besedami pač ne moremo vedno prepričat ljudi, da ga lomijo. In včasih nam je grozno gledat druge, kako uničujejo sebe, drugič nam je pa grozno gledat, kako delajo škodo drugim...



Če ji kaj rečem - to pomeni kaj? Bolj konkretno?

Recimo, moja prijateljica ima 100 kil in ji pomilovalno rečem, saj bodo šle kile dol...In ne naredim nič.
Ali pa sem zelo konkretna - imaš 100 kil, tako sploh ne moreš živeti, začni hujšat, ker takšna ne moreš hoditi po svetu!

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
22.10.2010 10:17:56   
Redi
Se čisto strinjam s tem, da je naš sistem predemokratičen. Saj že vrabci čivkajo, da si naši otroci dovolijo preveč, potem pa zrastejo in voila. Imamo demokratične butce, ki si veliko upajo, brez kakršnikoli vrednot.

Če bi bil sistem bolj strog, skoraj anarhičen, bi bilo bolje. Se mi zdi, da bi potem ljudje bolj pljuvali na vladarja - kdoroli bi že bil - bolj kot na soljudi. To pomeni, da si pomagamo, smo solidarni.

Tako da, predlagam ti Naja, da ji rečeš, pa daj teh 500 evrov za sirote. Malce spremeni vse skupaj na humor, jo mogoče pelješ h kakšni družini, ki denar bolj potrebuje, pa bo.  user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
22.10.2010 10:24:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Pa ne da se smilim sama seb, ampak tud ne bom pluvala cez nobenga drucga.. Zato pa pravim, da bom ze se dobila enkrat kar mi pripada. Ce ne tko, pa drugac. In vsakmu se enkrat vrne... Tko al pa drugac.


To si pa čisto pomešala.
Nestrinjanje in direktna misel - ne, to ni v redu, kar počneš, in nehaj že, ker se to ne dela!, ni pljuvanje po drugem, je samo direktnost.

In to sta dva čsto različna pojma, pljuvanje in direktnost. Samo očitno si demokracijo vsi tolmačimo tako. Žal premoremo samo še malo razumskosti, ki je nujen pogoj za bivanje.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
22.10.2010 13:58:59   
ronja
Ali pa sem zelo konkretna - imaš 100 kil, tako sploh ne moreš živeti, začni hujšat, ker takšna ne moreš hoditi po svetu!

Uf, zdaj pa ne vem več, a se bolj splača bit tvoj prijatelj ali tvoj sovražnikuser posted image . pa bi ji to rekla tudi, če bi bila ona v svojih kilah čisto zadovoljna?

Če bi bil sistem bolj strog, skoraj anarhičen

Anarhija je to, da ni sistema, ni pravil. Strog sistem je ravno obratno od anarhije, to je monarhija (monarh - en in edini glavni kralj, ki o vsem odloča).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
22.10.2010 15:20:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ali pa sem zelo konkretna - imaš 100 kil, tako sploh ne moreš živeti, začni hujšat, ker takšna ne moreš hoditi po svetu!

Uf, zdaj pa ne vem več, a se bolj splača bit tvoj prijatelj ali tvoj sovražnikuser posted image . pa bi ji to rekla tudi, če bi bila ona v svojih kilah čisto zadovoljna?



To je drobni tisk - če si seveda zadovoljna, in če se počutiš zdravo - živi s svojimi kilami.

No, pa sta obe tako ekstremno debeli - shujšali. In sta še obe prijateljici user posted image .

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
22.10.2010 19:54:08   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Redi

Se čisto strinjam s tem, da je naš sistem predemokratičen. Saj že vrabci čivkajo, da si naši otroci dovolijo preveč, potem pa zrastejo in voila. Imamo demokratične butce, ki si veliko upajo, brez kakršnikoli vrednot.

Če bi bil sistem bolj strog, skoraj anarhičen, bi bilo bolje. Se mi zdi, da bi potem ljudje bolj pljuvali na vladarja - kdoroli bi že bil - bolj kot na soljudi. To pomeni, da si pomagamo, smo solidarni.

Tako da, predlagam ti Naja, da ji rečeš, pa daj teh 500 evrov za sirote. Malce spremeni vse skupaj na humor, jo mogoče pelješ h kakšni družini, ki denar bolj potrebuje, pa bo.  user posted image


Sistem smo ljudje......in vsak človek ima možnost izbire......tudi pri vrednotah.....vsah lahko izbere, katerim vrednotam bo dal prednost......žal pa mnogo ljudi izbere "vrednoto" kako s čim manj dela dobiti čim več keša.....in "kako okrog prnesti državo, oz. tiste, ki delajo" pa je že itak skoraj prevladujoča vrednota....vendar vsak se sam odloči in ni kriv noben sistem.....krivi smo LJUDJE sami......

(odgovor članu Redi)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
22.10.2010 20:11:22   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
Jst bom itak isto placevala vedno. In vsak drug tud. Delala sem kot zmesana in od tega nimam nic.

Tudi tukaj se ne morem strinjati s teboj. Ker tiho sprejemamo takšne in drugačne nečednosti (tudi na ostalih področjih), gre oogromno denarja v neprave roke. Država pa zaradi manjka v državni blagajni draži določene dobrine, viša davke in si zmišljuje nove, nam krči razne privilegije, odlaga z drugimi projekti... O ja, bodi prepričana, da sva zaradi tega prikrajšani tudi ti in jaz.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
22.10.2010 22:00:28   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Redi

Se čisto strinjam s tem, da je naš sistem predemokratičen. Saj že vrabci čivkajo, da si naši otroci dovolijo preveč, potem pa zrastejo in voila. Imamo demokratične butce, ki si veliko upajo, brez kakršnikoli vrednot.

Če bi bil sistem bolj strog, skoraj anarhičen, bi bilo bolje. Se mi zdi, da bi potem ljudje bolj pljuvali na vladarja - kdoroli bi že bil - bolj kot na soljudi. To pomeni, da si pomagamo, smo solidarni.

Tako da, predlagam ti Naja, da ji rečeš, pa daj teh 500 evrov za sirote. Malce spremeni vse skupaj na humor, jo mogoče pelješ h kakšni družini, ki denar bolj potrebuje, pa bo.  user posted image


Sistem smo ljudje......in vsak človek ima možnost izbire......tudi pri vrednotah.....vsah lahko izbere, katerim vrednotam bo dal prednost......žal pa mnogo ljudi izbere "vrednoto" kako s čim manj dela dobiti čim več keša.....in "kako okrog prnesti državo, oz. tiste, ki delajo" pa je že itak skoraj prevladujoča vrednota....vendar vsak se sam odloči in ni kriv noben sistem.....krivi smo LJUDJE sami......



Na nacelni ravni se popolnoma srinjam, na racionalni ravni pa mi je jasno, da je to o cemer govoris - utopija. Podobno zasnovo je imel komunizem, vendar se hitro pokaze, da ljudje niso zreli za pravicen sitem, ki je zasnovan na njihovi predanosti za splosno dobro.
Usmerjenost v jas je praviloma vedno mocnejsa od usmerjenosti v mi. Prav zato imamo drzavo. Drzava kot institucija je tista, ki mora dolociti in odlociti kaj se sme, kaj se ne sme in to ucinkovito sprovajati. Drzava je instrument nastal iz potrebe, da se zunaj volje in obcutkov posmaeznika postavijo pravila, ki veljajo za vse in varujejo vse pred nezazeljenimi vrednostami, obnasanjem, vedenjem....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
22.10.2010 22:08:52   
ronja
To imaš pa prav, Frodo.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: to se mi pa res ne zdi fer!!!
23.10.2010 9:16:01   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

To imaš pa prav, Frodo.


indeed.
zato sta ga marx in engels v osnovi pobiksala pobiksala, ker tega (Usmerjenost v jas je praviloma vedno mocnejsa od usmerjenosti v mi.) nista upoštevala.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?