|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pap bris C-1
22.10.2010 11:29:57   
Anonimen
Ali ga je katera imela? Jaz sem včeraj zvedela pri ginekologinji da ga imam, kaj naj rečem totalni šok kako je to mogoče. Spolnih partnerjev ne menjam imam stalnega že kar nekaj let. Kako ste se pozdravile ali je katera morala kaj naprej?

Prosim za informacije, me še posebno skrbi,ker še nimam otrok in me je to še sploh udarilo.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 11:54:10   
Felicita
Pap praktično nima nobene veze z menjavo partnerjev, kot prvo. Gre za mutacijo (lahko čist spontano, niti ni nujno da je hpv posredi) celic v patološki bris - C, če se prov spomnim so patološki (1), predrakave spremembe (2), rakave spremembe (3). o zdravljenju se pogovori z ginekologinjo, za c-1 mislim da še ni potrebno operacijsko (lletz), bo te pa spremljala. no, v vsakem primeru moraš še 1x na odvzem brisa, ker gre lahko samo za lažen (lažno pozitiven) izvid. pa mogoče se dej testirat še za hpv.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 11:56:41   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
Pap praktično nima nobene veze z menjavo partnerjev, kot prvo. Gre za mutacijo (lahko čist spontano, niti ni nujno da je hpv posredi) celic v patološki bris - C, če se prov spomnim so patološki (1), predrakave spremembe (2), rakave spremembe (3). o zdravljenju se pogovori z ginekologinjo, za c-1 mislim da še ni potrebno operacijsko (lletz), bo te pa spremljala. no, v vsakem primeru moraš še 1x na odvzem brisa, ker gre lahko samo za lažen (lažno pozitiven) izvid. pa mogoče se dej testirat še za hpv.

U ne, ne, ne! To so stare oznake.

Nove oznake gredo takole:


"Zdravljenje predrakavih sprememb rešuje življenja Pri PAP A niso potrebni nobeni nadaljnji postopki. Ti se začnejo pri oznakah B in C. Pri PAP B je potreben ponoven odvzem brisa in test čez eno leto, pri PAP C pa so ukrepi odvisni od tega, za katero skupino patološkega brisa gre. Slednja namreč obsega kar deset razredov: C1, C2, C3, C4, C5, C6, C7, C8, C9, C10. Če nadaljnje preiskave, najpogosteje kolposkopija (pregled materničnega vratu in nožnice s posebno povečevalno napravo – kolposkopom) in/ali odščip in histološka preiskava tkiva potrdita predrakave spremembe, sledi zdravljenje, ki je odvisno od tega, za kakšno vrsto sprememb gre. Predrakave spremembe so lahko blage (na izvidu označene s CIN I), zmerne (CIN II) ali hujše (CIN III). Cin III lahko že pomeni intraepitelnega raka oziroma carcinoma in situ. O CIN I govorimo, kadar bolezenske spremembe obsegajo do eno tretjino epitelija (povrhnjice). Pri CIN II je sprememb za več kot dve tretjini epitelija, pri CIN III pa gre za hudo rast potencialnih rakavih celic."

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 12:02:39   
Felicita
no, v vsakem primeru gre pri 1ki za zgodnje spremembe... ni še neke panike, vidm pa da so te skupine zdej razdeljene po tipu celic, ki jih vidijo pod mikroskopom, ne po tipu sprememb. kakorkoli, pri kateremkoli C so potrebne dodatne preiskave.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 12:06:51   
špelin@
Anonimen, malo za informacijo:

http://med.over.net/forum5/read.php?19,5396621

"Izvid brisa PAP C1 pomeni, da je bil vaš bris celic z materničnega vratu
(bris PAP)
patološki oz. nenormalen in sicer:
C1, da so bile v brisu najdene pod mikroskopom atipične ploščate celice;
drugače povedano: v vašem brisu celic z materničnega vratu  so bile odkrite
zelo zgodnje predrakave spremembe."

Na temle linku najdeš obrazec, na katerem označujejo izvid brisa in zraven na kratko piše kaj C1, C2, C3,... pomenijo. Glej stran 20 (22).
http://zora.onko-i.si/data/C3%20-%20Navodila%20za%20poenotenje%20izvidov.pdf


Imaš pa vse potrebne informacije za spletni strani:

http://www.kala.si/index.php


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 12:08:58   
maca81
Jaz pa sem imela pap C in me ni dala na nobeno zdravljenje, le bolj pogoste preglede(na pol leta). Nato sem zanosila in mi je odvzela bris, ki je "čudežno" pokazal pap A. Tako da se mi je očitno samo pozdravilouser posted image  

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 12:12:43   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
no, v vsakem primeru gre pri 1ki za zgodnje spremembe... ni še neke panike, vidm pa da so te skupine zdej razdeljene po tipu celic, ki jih vidijo pod mikroskopom, ne po tipu sprememb. kakorkoli, pri kateremkoli C so potrebne dodatne preiskave.

Itak. Samo če bi (bo) tvoj post prebrala ena, ki bi imela pap C3, bi jo mal'' kap...

< Sporočilo je popravil špelin@ -- 22.10.2010 12:15:27 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 12:15:39   
Anonimen
Meni je rekla da bova naredile ponovni bris, čez 14 dni ga imam in pa da bo skozi mikroskop pogledala kako in kaj.

Mi pa ni znala nič povedati kako bi se tega znebila. Edino rekla je tangice(katere tako ali tako ne nosim), dnevne vložke stran in pa kajenje kar tudi ne prakticiram.

Čeprav strah je prisoten sploh ne morem odmislit vsega tega, stalno se mi vrtijo neki črni scenariji v glavi.

(odgovor članu maca81)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 12:16:52   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Čeprav strah je prisoten sploh ne morem odmislit vsega tega, stalno se mi vrtijo neki črni scenariji v glavi.

Kar mirno user posted image Če želiš, lahko za vzpodbudo prebereš mojo zgodbo.

http://www.ringaraja.net/forum/Nose%C4%8Dnost_ob_slabem_PAP_brisu/m_2570086/tm.htm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 12:17:26   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Meni je rekla da bova naredile ponovni bris, čez 14 dni ga imam in pa da bo skozi mikroskop pogledala kako in kaj.

Jp, to je kolposkopija.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 12:19:54   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Meni je rekla da bova naredile ponovni bris, čez 14 dni ga imam in pa da bo skozi mikroskop pogledala kako in kaj.

Jp, to je kolposkopija.




To mi ne bodo nič še odščipnili je tako?

Hvala za vse linke in informacije se takoj lažje počutim. Čeprav strah bo prisoten vse dokler ne bo vse oki.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 12:22:15   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Meni je rekla da bova naredile ponovni bris, čez 14 dni ga imam in pa da bo skozi mikroskop pogledala kako in kaj.

Jp, to je kolposkopija.

To mi ne bodo nič še odščipnili je tako?

Hvala za vse linke in informacije se takoj lažje počutim. Čeprav strah bo prisoten vse dokler ne bo vse oki.

Ne, kolposkopija izgleda takole - bom kar kopirala delček svojega starega posta.

"Najprej v nožnico vstavi nekakšen »račji kljun«, MV premaže z posebnim barvilom, ki obarva nenormalne celice, nato pa skozi mikroskop natančno pregleda MV. Sam pregled sploh ni boleč, mogoče le mičkeno neprijeten"

Srečno!!!

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 12:38:04   
lexl
*Pia* pa tudi če te bodo ščipali, to ni nič hudega. Jaz sem imela odščip mesec dni nazaj. Skoraj nič ne čutiš. Moj izvid je bil C1,C2, tako da sem naročena na operacijo oz. strganje. Ne vem kako se to imenuje. Moraš ostati pozitivna saj to ni nič hudega. Z operacijo ti te spremenjene celice itak postrgajo stran in velikim se potem ne razvijejo več naprej oz. so ozdravljene. Itak te stalno spremljajo tudi po operaciji. Če pa je ta potrebna je pač potrebna.
Glavo pokonci, jaz sploh ne razmišljam o tem da imam raka, ampak da imam predrakave spremembe. To pa ni isto.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 12:50:05   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: lexl

*Pia* pa tudi če te bodo ščipali, to ni nič hudega. Jaz sem imela odščip mesec dni nazaj. Skoraj nič ne čutiš. Moj izvid je bil C1,C2, tako da sem naročena na operacijo oz. strganje. Ne vem kako se to imenuje. Moraš ostati pozitivna saj to ni nič hudega. Z operacijo ti te spremenjene celice itak postrgajo stran in velikim se potem ne razvijejo več naprej oz. so ozdravljene. Itak te stalno spremljajo tudi po operaciji. Če pa je ta potrebna je pač potrebna.
Glavo pokonci, jaz sploh ne razmišljam o tem da imam raka, ampak da imam predrakave spremembe. To pa ni isto.



Ko bereš forume nekatere pravijo, da jim to delajo na živo in da noro boli, nekaterim dajo anestezijo.  Tako, da mal sem zmedenauser posted image  sem takoj rekla če mi bo kaj odščipnila pa je rekla da ne še.

Pa si danes vredu nimaš več teh težav?

Hvala za informacijeuser posted image

(odgovor članu lexl)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 13:27:47   
barbara b
Jaz sem imela C 12 oz. CIN III. Sprva sem doživela totalni šok ob besedic karcinom. No ni nič hudega. Po pregledu pri dr. Možina sem dobila datum za lasersko operacijo materničnega vratu. Ni nič boleče, ne med posegom, niti po posegu. 
Sam odščip pa ne boli, no mogoče čisto čisto malo zaskeli, boli pa res ne. (vsaj mene ni). user posted image


< Sporočilo je popravil barbara b -- 22.10.2010 13:29:04 >


_____________________________

Ne sprašuj in ne bodo ti lagali.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 13:52:54   
Andromeda
Jaz sem imela 5 let nazaj PAP III, prej pa kar nekaj let zapored, PAP II, pa se moji zdaj že bivši G ni zdelo vredno, da bi kaj drugega storila, kot da me na pol leta pregleduje...Potem sem zamenjala G, ki je bila kar malo zgrožena, sploh pa, ko sem imela na naslednjem pregledu PAP III. Napotila me je k dr. Možini, ki je res stručko za te zadeve, pa še prijazen je in razumevajoč dohtar...Po pregledu se je odločil za lasersko odstranitev spremenjenega tkiva...Poseg neboleč, okrevanje takojšnje, ti pa pripada 3 dni bolniške...najtežje se mi je blo odpovedat sexu za 2 ali 3 tedne, sem že pozabla koliko časa natančno user posted image No, danes imam normalen bris oz. PAP A ali kako je po novem klasificrano, mi pa zato vsako leto doživljenjsko pripada ginekološko pregled z odvzemom brisa...

srečno in upam, da bo vse v redu! user posted image

< Sporočilo je popravil Andromeda -- 22.10.2010 13:53:30 >

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 13:58:30   
Anonimen
Punce, jaz sem bila 28.9. na odvzemu brisa. In me je zelo strah, da kaj ne bi bilo uredu. Po kolikem času te obvestijo o rezultatih?

Anonimna tebi pa želim srečo, da se tole poštima.

(odgovor članu barbara b)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 14:46:09   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Punce, jaz sem bila 28.9. na odvzemu brisa. In me je zelo strah, da kaj ne bi bilo uredu. Po kolikem času te obvestijo o rezultatih?

Anonimna tebi pa želim srečo, da se tole poštima.



Mene so v roku 3-4 tednih dobila sem obvestilo na dom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 15:04:26   
Anonimen
Ali je katera imela virus HPV, bris pa C?

Kaj sploh pomeni virus sem okužena za celo življenjeuser posted image

(odgovor članu Pia*)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 15:37:37   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ali je katera imela virus HPV, bris pa C?

Kaj sploh pomeni virus sem okužena za celo življenjeuser posted image


bris c lahko pomeni okužbo s hpv, ja. in ja, če imaš hpv si okužena za celo življenje, potem mislim da boš mela tut bolj pogoste brise.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 15:50:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ali je katera imela virus HPV, bris pa C?

Kaj sploh pomeni virus sem okužena za celo življenjeuser posted image


bris c lahko pomeni okužbo s hpv, ja. in ja, če imaš hpv si okužena za celo življenje, potem mislim da boš mela tut bolj pogoste brise.




To se pravi sem pečena za celo življenje. Izgine sigurno ne sam od sebe.
Kako pa to zdravijo ni mi logično samo pogosti pregledi a drugega pa ne bodo delali?

Pia* ali si kaj vprašal ali lahko zgine c. a imaš to celo življenje?

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 15:57:37   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ali je katera imela virus HPV, bris pa C?

Kaj sploh pomeni virus sem okužena za celo življenjeuser posted image


bris c lahko pomeni okužbo s hpv, ja. in ja, če imaš hpv si okužena za celo življenje, potem mislim da boš mela tut bolj pogoste brise.




To se pravi sem pečena za celo življenje. Izgine sigurno ne sam od sebe.
Kako pa to zdravijo ni mi logično samo pogosti pregledi a drugega pa ne bodo delali?

Pia* ali si kaj vprašal ali lahko zgine c. a imaš to celo življenje?



Ne v 80% se popravi samo od sebe v roku 1-ga leta. Sama berem informacije,ki so na internetu saj sem bila pri ginekologinji zelo šokirana in ji sploh nisem zastavila drugega vprašanja kot kaj lahko naredim da ne bom imela več c-1 je bil odgovor NIČ. In če mi bodo kar koli odščipnili. Odgovor je bil NE. Pa seveda kaj mi bo naredila na naslednje pregledu, me sploh ni pregledala, ker sem palanila v jok in se je odločila, da se dobiva drugič in to opraviva, ker sem bila tako panična.
Najbolje od vsega me skrbi za otroke, če bi jih že imela bi šla lažje skozi to tako si jih pa zelo želim in bi se mi podrel svet da jih ne bi morala imeti.

Kaj več ti sama sploh ne znam povedat, lahko da imam tudi jaz ta virususer posted image  ne vem. Čez 14dni imam pregled pononi bris pa ti bom napisala, ker bo šel itak moj z menoj tako da če no bom sposobna vprašati jaz bo on.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 16:02:52   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ali je katera imela virus HPV, bris pa C?

Kaj sploh pomeni virus sem okužena za celo življenjeuser posted image


bris c lahko pomeni okužbo s hpv, ja. in ja, če imaš hpv si okužena za celo življenje, potem mislim da boš mela tut bolj pogoste brise.




To se pravi sem pečena za celo življenje. Izgine sigurno ne sam od sebe.
Kako pa to zdravijo ni mi logično samo pogosti pregledi a drugega pa ne bodo delali?

Pia* ali si kaj vprašal ali lahko zgine c. a imaš to celo življenje?


A veš da imaš HPV? si se testirala? Če je odgovor ne, potem nikar ne zganjej panike. Tud če imaš hpv ni nujno da bo bris skoz C. Torej, če imaš hpv lahko ta povzroči bris C, ni pa nujno da imaš hpv če imaš bris c.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 17:27:48   
polho3006
Da ti na hitro odgovorim. Sama sem imela kar nekajkrat C1 in tik pred nosečnostjo je gin začel razmišljati o nadaljnjih preiskavah (odščip). No in sem zanosila in gin je rekel da bova kljub nosešnosti delala odščip, vendar se jaz s tem nisem strinjala, ker me je bilo strah da bi to karkoli vplivalo na nos. No in sem lani dec. rodila, šla na popordni pregled in rezultat PAP testa je bil A ( vredu) Po 6 mes. kontrola in spet rezultat A in...sem vesela in srečna da je tako kot je.
Tako da kar mirno,. vse bo o.k.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pap bris C-1
22.10.2010 17:33:59   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ali je katera imela virus HPV, bris pa C?

Kaj sploh pomeni virus sem okužena za celo življenjeuser posted image


bris c lahko pomeni okužbo s hpv, ja. in ja, če imaš hpv si okužena za celo življenje, potem mislim da boš mela tut bolj pogoste brise.




To pa ne bo držalo, v večini primerih se pozdravi, v redkih primerih pa se ga telo ne more znebiti.

< Sporočilo je popravil Andromeda -- 22.10.2010 17:34:13 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?