|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 18:14:15   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

a vseh ostalih prelomnicah v življenju vaših otrok tudi čakate na to, da so pripravljeni?


Jaz v bistvu ja....do sedaj sem....stara pa je tri leta in pol......sama je začela jesti, ko je bila pripravljena in ne pri 6 mesecih, ko bi umazala pol kuhnje, ker se je takrat zgolj igrala s hrano.......v vrtec je šla, ko je bila pripravljena in sicer letos septembra, ko je sama začela iskati družbo otrok in "uvedla" se je praktično takoj in z velikim veseljem gre v vrtec.....le enkrat je zajokala, pa še to verjetno zato, ker se ji je nekaj "kuhalo", ker je zvečer dobila vročino....od plenice podnevi se je odvadila, ko je bila pripravljena, takrat je šlo takoj, brez stresa zame in zanjo......v morju je zaplavala letos prvič, izgleda, da je bila šele sedaj pripravljena, ker prejšnja leta ni hotela iti v vodo dlje kot do gležnjev......spregovorila je tudi takrat, ko je bila pripravljena in ne takrat, ko sem to želela jaz.......

Ne vem no, meni se pač ene stvari pri otrocih ne zdijo vredne forsiranja, ker se itak zgodijo same po sebi.....in lulanje ter kakanje brez plenice je že tako......samo jaz sem človek, ki zaradi tega ni na koncu z živci in se ne sekiram, če ima ponoči še plenico pri treh letih in pol in če kaka zgolj v plenico, ker noče na kahlo ali wc......in se mi zdi to nekako normalno.......eni lulajo brez plenice prej, eni pozneje......eni tudi govorijo prej, eni pa pozneje......


pri nas je isto in isto razmišljamo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 18:22:55   
vseved
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

a vseh ostalih prelomnicah v življenju vaših otrok tudi čakate na to, da so pripravljeni?


Jaz v bistvu ja....do sedaj sem....stara pa je tri leta in pol......sama je začela jesti, ko je bila pripravljena in ne pri 6 mesecih, ko bi umazala pol kuhnje, ker se je takrat zgolj igrala s hrano.......v vrtec je šla, ko je bila pripravljena in sicer letos septembra, ko je sama začela iskati družbo otrok in "uvedla" se je praktično takoj in z velikim veseljem gre v vrtec.....le enkrat je zajokala, pa še to verjetno zato, ker se ji je nekaj "kuhalo", ker je zvečer dobila vročino....od plenice podnevi se je odvadila, ko je bila pripravljena, takrat je šlo takoj, brez stresa zame in zanjo......v morju je zaplavala letos prvič, izgleda, da je bila šele sedaj pripravljena, ker prejšnja leta ni hotela iti v vodo dlje kot do gležnjev......spregovorila je tudi takrat, ko je bila pripravljena in ne takrat, ko sem to želela jaz.......

Ne vem no, meni se pač ene stvari pri otrocih ne zdijo vredne forsiranja, ker se itak zgodijo same po sebi.....in lulanje ter kakanje brez plenice je že tako......samo jaz sem človek, ki zaradi tega ni na koncu z živci in se ne sekiram, če ima ponoči še plenico pri treh letih in pol in če kaka zgolj v plenico, ker noče na kahlo ali wc......in se mi zdi to nekako normalno.......eni lulajo brez plenice prej, eni pozneje......eni tudi govorijo prej, eni pa pozneje......
¸
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 20:58:43   
BAMBINA_
Eh no, tudi jaz menim, da bodisi pri navajanju na določene stvari (samostojno hranjenje, oblačenje, pihanje šmrkljev user posted image itd.) bodisi pri odvajanju (od dude, plenic, flaške itd.) ne gre za forsiranje, pač pa spodbudo (če seveda res ni skrajno prezgodaj). Strinjam se, da mora otrok za vsako stvar nekako dozoreti, da dojame in zmore, po drugi strani pa menim, da so določeni mejniki postavljeni z razlogom. Za starše je seveda najlažje čakati, da otrok "dozori". Itaq slej ko prej vsi začnejo obvladati te osnove, še nihče npr. ni več potreboval plenic pri desetih letih, ampak lahko pa se tega naučijo ob "primernem" času, če so seveda starši dovolj vztrajni in domiselni. Ni potrebno noreti in izgubljati živcev, če ne gre v prvo, drugo, pač vztrajati, otroka spodbujati, se pogovarjati, te situacije prikazovati preko igre, pa otrok potem hitro razume in je tudi sam nase ponosen, ko mu vendarle uspe. Tudi kocke bi najbrž začeli sestavljati kasneje, če se mu ne bi posvetil in mu pokazal in prigovarjal kako je prav. Tudi kolo bi se gotovo naučil poganjati dosti pozneje, če ne bi imel spodbude in učenja s strani odraslih. Naštevati bi se dalo v nedogled. Skratka, gre za to, da se sčasoma vsega tega naučijo, ampak dosti pozneje, kot bi se ob pomaganju staršev.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu vseved)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 21:07:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: polma

Kot javno odkrita forsiratorka - frustratorka otrok si ne predstavljam, da bi moja otroka v tej starosti še nosila pleničke, kljub dejstvu da jima je kdaj ponoči ušlo (enemu še vedno, ker nima še 2,5 let).

In, ker redno dvomim v smoter pravil, reda in sistemov, se sprašujem tudi to-zakaj sploh pisat priročnike o razvoju dojenčka

Torej, res, zdaj pa mene  zanima mnenje vseh tistih, ki menite da z zgodnjim (po mojem mnenju edinim, pravočasnim) odvajanjem od plenic frustriram svoja otroka-kaj, a vseh ostalih prelomnicah v življenju vaših otrok tudi čakate na to, da so pripravljeni?


Zakaj si jim potem sploh dala plenice?
Od prvega dneva naprej imaš vse možnosti, da dvomiš v smoter reda, v red plenic te novodobne pogruntavščine človeka.

(odgovor članu polma)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 21:11:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne vem no, meni se pač ene stvari pri otrocih ne zdijo vredne forsiranja, ker se itak zgodijo same po sebi.....in lulanje ter kakanje brez plenice je že tako......samo jaz sem človek, ki zaradi tega ni na koncu z živci in se ne sekiram, če ima ponoči še plenico pri treh letih in pol in če kaka zgolj v plenico, ker noče na kahlo ali wc......


Enako.
Plenica mi ne predstavlja nekega razvojnega dosežka.

Je pa lušno, ko je otrok na spremembe pripravljen - potem se svojega napredka in uspehov tudi sam veseli, ker jih nekako dojema, se mi zdi. In to mi je tudi pomembno.

V njegovo dinamiko posegaš, ko bistveno odstopa od vrstnikov, ali ko moti njega samega in veščine ne zmore, takrat mu pomagaš bolj kot bi mu po nekem naravnem občutku za pravi čas.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 22:58:03   
polma
Hmmm...user posted image ...še čakam dober  protiargument.......

Bambina, mislim da govoriva isti jezik...user posted image ...ne zameri, če sem po neumnem tvoj post dojela kot način dojemanja vzgoje, podobnem svojemu...


< Sporočilo je popravil polma -- 3.11.2010 23:11:32 >


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 23:04:41   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: polma

Kot javno odkrita forsiratorka - frustratorka otrok si ne predstavljam, da bi moja otroka v tej starosti še nosila pleničke, kljub dejstvu da jima je kdaj ponoči ušlo (enemu še vedno, ker nima še 2,5 let).

In, ker redno dvomim v smoter pravil, reda in sistemov, se sprašujem tudi to-zakaj sploh pisat priročnike o razvoju dojenčka

Torej, res, zdaj pa mene  zanima mnenje vseh tistih, ki menite da z zgodnjim (po mojem mnenju edinim, pravočasnim) odvajanjem od plenic frustriram svoja otroka-kaj, a vseh ostalih prelomnicah v življenju vaših otrok tudi čakate na to, da so pripravljeni?


Zakaj si jim potem sploh dala plenice? Da so lovile izločke, d-aa.
Od prvega dneva naprej imaš vse možnosti, da dvomiš v smoter reda, v red plenic te novodobne pogruntavščine človeka.Prvi otrok je hitro sam podvomil v nujnost plenic, pa ni noben poseben genij, pri drugem sem zelo hitro izkoristila možnosti dvoma, to sem že povedala user posted image .


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 23:10:19   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne vem no, meni se pač ene stvari pri otrocih ne zdijo vredne forsiranja, ker se itak zgodijo same po sebi.....in lulanje ter kakanje brez plenice je že tako......samo jaz sem človek, ki zaradi tega ni na koncu z živci in se ne sekiram, če ima ponoči še plenico pri treh letih in pol in če kaka zgolj v plenico, ker noče na kahlo ali wc......


Enako.
Plenica mi ne predstavlja nekega razvojnega dosežka.


Je pa lušno, ko je otrok na spremembe pripravljen - potem se svojega napredka in uspehov tudi sam veseli, ker jih nekako dojema, se mi zdi. In to mi je tudi pomembno.

V njegovo dinamiko posegaš, ko bistveno odstopa od vrstnikov, ali ko moti njega samega in veščine ne zmore, takrat mu pomagaš bolj kot bi mu po nekem naravnem občutku za pravi čas.
Vsem, ki otroke (za moje pojme) predolgo povijajo v plenice, prav plenice predstavljajo razvojni dosežek. Saj čakajo, da otrok s svojim razvojem preseže ppotrebo po izločanju v plenico.

Miljonarka, brez zamere, tvoje besede sem vzela le kot izhodišče, nimam nobenih osebnih težav s tvojim razmišljanjem.


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 23:15:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: polma

Vsem, ki otroke (za moje pojme) predolgo povijajo v plenice, prav plenice predstavljajo razvojni dosežek. Saj čakajo, da otrok s svojim razvojem preseže ppotrebo po izločanju v plenico.


Kako pa veš, koliko je to predolgo? Samo tvoj kriterij je...

Moja punca jih je imela nekje "povprečno" - ne vem točno iz glave koliko (lahko pa zračunam user posted image ) - in meni to ni bil neki razvojni dosežek za anale. V tem smislu sem mislila razvojni dosežek. Pravzaprav je razvojni dosežek samo za marginalce, za tiste, ki odvadijo od plenice zelo zgodaj, in tiste, ki zelo pozno. Za ostale je samo ena stopnja v razvoju, s pomembnostjo, odvisno od osebne naravnanosti.

(odgovor članu polma)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 23:17:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: polma

Da so lovile izločke, d-aa.


Saj to razumem user posted image .

Te plenice so tako protislovje, najprej jih tiščimo otrokom na rito, potem vlečemo z nje.
Moje mnenje - če si dosleden, bodi na obeh koncih. Ali jih sploh ne tiši gor user posted image , ali pa jih potem ne vleci za vsako ceno in z ne vem koliko truda dol.

(odgovor članu polma)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 23:20:13   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

a vseh ostalih prelomnicah v življenju vaših otrok tudi čakate na to, da so pripravljeni?


Jaz v bistvu ja....do sedaj sem....stara pa je tri leta in pol......sama je začela jesti, ko je bila pripravljena in ne pri 6 mesecih, ko bi umazala pol kuhnje, ker se je takrat zgolj igrala s hrano.......v vrtec je šla, ko je bila pripravljena in sicer letos septembra, ko je sama začela iskati družbo otrok in "uvedla" se je praktično takoj in z velikim veseljem gre v vrtec.....le enkrat je zajokala, pa še to verjetno zato, ker se ji je nekaj "kuhalo", ker je zvečer dobila vročino....od plenice podnevi se je odvadila, ko je bila pripravljena, takrat je šlo takoj, brez stresa zame in zanjo......v morju je zaplavala letos prvič, izgleda, da je bila šele sedaj pripravljena, ker prejšnja leta ni hotela iti v vodo dlje kot do gležnjev......spregovorila je tudi takrat, ko je bila pripravljena in ne takrat, ko sem to želela jaz.......

Ne vem no, meni se pač ene stvari pri otrocih ne zdijo vredne forsiranja, ker se itak zgodijo same po sebi.....in lulanje ter kakanje brez plenice je že tako......samo jaz sem človek, ki zaradi tega ni na koncu z živci in se ne sekiram, če ima ponoči še plenico pri treh letih in pol in če kaka zgolj v plenico, ker noče na kahlo ali wc......in se mi zdi to nekako normalno.......eni lulajo brez plenice prej, eni pozneje......eni tudi govorijo prej, eni pa pozneje......
Ja, saj sva ssi zelo podobni. imava celo redko srečo, da najinim otrokom ni treba v vrtec pri 11m, če sem prav razumela. V vsem delujeva podobno. le, da se meni zdi nesmiselno 4.5 letnemu otroku dajat plenice- tudi če na to ni "pripravljen". Sem te prav razumela?

< Sporočilo je popravil polma -- 3.11.2010 23:23:08 >


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
3.11.2010 23:22:28   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: polma

Da so lovile izločke, d-aa.


Saj to razumem user posted image .

Te plenice so tako protislovje, najprej jih tiščimo otrokom na rito, potem vlečemo z nje.

Moje mnenje - če si dosleden, bodi na obeh koncih. Ali jih sploh ne tiši gor user posted image , ali pa jih potem ne vleci za vsako ceno in z ne vem koliko truda dol.
Ma, sej sem vedla, da me štekaš bolj kot se zdi na prvo žogo. user posted image


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
4.11.2010 9:25:18   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Eh no, tudi jaz menim, da bodisi pri navajanju na določene stvari (samostojno hranjenje, oblačenje, pihanje šmrkljev user posted image itd.) bodisi pri odvajanju (od dude, plenic, flaške itd.) ne gre za forsiranje, pač pa spodbudo (če seveda res ni skrajno prezgodaj). Strinjam se, da mora otrok za vsako stvar nekako dozoreti, da dojame in zmore, po drugi strani pa menim, da so določeni mejniki postavljeni z razlogom. Za starše je seveda najlažje čakati, da otrok "dozori". Itaq slej ko prej vsi začnejo obvladati te osnove, še nihče npr. ni več potreboval plenic pri desetih letih, ampak lahko pa se tega naučijo ob "primernem" času, če so seveda starši dovolj vztrajni in domiselni. Ni potrebno noreti in izgubljati živcev, če ne gre v prvo, drugo, pač vztrajati, otroka spodbujati, se pogovarjati, te situacije prikazovati preko igre, pa otrok potem hitro razume in je tudi sam nase ponosen, ko mu vendarle uspe. Tudi kocke bi najbrž začeli sestavljati kasneje, če se mu ne bi posvetil in mu pokazal in prigovarjal kako je prav. Tudi kolo bi se gotovo naučil poganjati dosti pozneje, če ne bi imel spodbude in učenja s strani odraslih. Naštevati bi se dalo v nedogled. Skratka, gre za to, da se sčasoma vsega tega naučijo, ampak dosti pozneje, kot bi se ob pomaganju staršev.



Jaz pač izhajam iz tega, da slej ko prej vsi začnejo obvadovati te osnove.......shodijo recimo tudi takrat, ko so pripravljeni (in tu na forumu se običajno skoraj linča tisto mamo, ki prizna, da si je omislila hojico za otroka ali pa ga držala za roke, da je otrok hodil).......lulajo in kakajo v kahlico tudi takrat, ko so pripravljeni v kahlo ali na wc (jaz sama ne vidim smisla recimo v tem, da dajem otroka nekaj mesecev na kahlo, da mi uro ali dve sedi na kahli in se v tistem času pač polula, kot bi se polulal v plenico, sam pa še ne ve, da ga tišči ijaz pa ga animiram in skačem eno uro okog tiste kahle.....)

Ja, in meni je pri teh razvojnih stvareh najlažje čakati, da se zgodijo same od sebe......ker se itak zgodijo.......ko otrok dozori......

In res je, mejniki so postavljeni z razlogom.....in mejnik "otrok brez plenice" je pač postavljen od 0 do 5 let......user posted image

Ko si omenila ravno kolo......user posted image naša je rabila skoraj leto dni vzpodbude, da je skužila, kako mora pedale poganjati, ko pa je to skužila (ali pa je bila nemara takrat zgolj zadosti močna, da je lahko pognala, oz. pripravljena pač)......res pa je, da je rabila spodbudo......in ta spodbuda je bila v obliki kolesa....če ga pač ne bi bilo na dvorišču, verjetno še danes ne bi vozila kolesa.......

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
4.11.2010 9:35:41   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: polma

Ja, saj sva ssi zelo podobni. imava celo redko srečo, da najinim otrokom ni treba v vrtec pri 11m, če sem prav razumela. V vsem delujeva podobno. le, da se meni zdi nesmiselno 4.5 letnemu otroku dajat plenice- tudi če na to ni "pripravljen". Sem te prav razumela?


Saj vem, da imam srečo to, da otroku ni treba pri 11 m v vrtec......sicer ta sreča pri nas na podeželju ni tako izjemno redka, pa se je ljudje vseeno ne zavedajo in dajo otroka pri 11 mesecih v vrtec.......

Tebi se pač zdi nesmiselno dajati plenico 4,5 letnemu otroku gor......meni se to ne zdi tako nesmiselno......mene je hči že tolikokrat presenetila, da se je uvedla/odvedla, osvojila določene stvari, brez nekega mojega večjega angažiranja, ne vem kake spodbude in animacije z moje strani, da verjamem, da me bo tudi pri tem......

Sem pač bolj pristaš tega, da dam otroku možnost, da pride do določenih spoznanj sam.....brez kake moje intenzivne spodbude......

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
4.11.2010 11:48:18   
barni
IZVIRNO SPOROČILO: polma

le, da se meni zdi nesmiselno 4.5 letnemu otroku dajat plenice- tudi če na to ni "pripravljen".


Polma, daj mi povej prosim lepo kako otroka "prisiliš" da neha lulat v posteljo?

Ok štekam, zvečer ga daš spat brez plenice in seveda je ponoči postelja mokra. Vstaneš, zbudiš otroka (če se ne sam, ker je moker in tuli ko zverina), mu preoblečeš pižamo, zamenjaš nepremočljivo podlogo in če imasš srečo, ti ni treba zamenjati še kovtra in posteljnine, ker je ni uspel polulati (no naša velikokrat spi na kovtru in ne pod, tako da itak menjava komplet postelje vedno in povsod! Računaj na to, da se otrok ne polula samo 1x v noči ampak večkrat. Torej kar nekaj kompletov odej, posteljnine in nepremočljivih podlog.

No in potem to ponavljaš dan za dnem...do kdaj? Po mojem dokler otrok ne doseže točke, ko je dovolj zrel, da lahko azdržuje urin celo noč oziroma se ob potrebi zbudi in gre na stranišče.
Kaj pa po tvojem? Kdaj otrok neha lulat v posteljo, ko mu vzamemo plenico?

Jaz si srčno želim, da bi se znebili plenice ponoči. To je moja želja. Ne pa tudi sposobnost moje deklice. In hvala bogu sem razčistila pri sebi, da bo ko bo. Ker ko sem jo dala spat brez plenice, se je polulala v posteljo, seveda. Bila je čisto iz sebe. Pa sem poskusila še enkrat. In spet jok. Potem sem ji dala nazaj plenico. In se je sredi noči zbudila in jokala, da se je polulala, čeprav je imela gor plenico. Bilo ji je očitno grozno, ker sem rabila skoraj pol ure, da se je umirila in mi končno povedala, zakaj joka. Potem sem jo potolažila, da ima pleničko, da ni postelja mokra in da naj zaspi nazaj. In spet smo lepo spali. Jaz pa sem se počutila grozno, da sem ji sploh povzročila te tri noči. 

In tudi za druge stvari lahko povem, da ja, spodbujaš otroka da nekaj naredi logično. Samo kdaj bo naredil, pa ni odvisno od staršev ampak od otroka. Ko mu naredi tisti famozni "klik" v možganih, potem gre samo od sebe. Jaz sem to v teh treh letih tolikokrat doživela pri nasši, da trdno verjamem v to. Smo že poganjalca hoteli prodati, ker je vztrajno govorila, da nima pedal. Nekega lepega dne, pa se je vsedla gor in od takrat se pelje z njim povsod ko profesor.


(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
5.11.2010 10:31:09   
baby22
pozdravljeni,
se opravičujem za malce poznejši odgovor, ampak prej nisem prišla do kompa...

zakaj spi pri meni....hmmm...smo trije in imamo eno sobo(dnevna in spalnica v enem - veliko 3*2m) in kuhinjo ter kopalnico...skratka nimamo prostora in spimo vsi skupaj... in nam je prav lepo user posted image
in zdaj se bo spet nekdo oglasil, da to ni normalno user posted image

jaz mojega otroka ne vzgajam po normativih in mi ni pomembno kaj je za nekoga normalno in kaj ne...dokler moj otrok kaže vse znake "normalnega" otroka in je srečen in vesel sem jaz srečna z njim...in me ne briga kaj si drugi mislijo, da to pa ni normalno...pa ono ni normalno... o tem kaj je za koga normalno in kaj ne bi lahko govorili celo večnost, ker ima vsak svoje meje "normalnega"...ljudje smo različni in tako je tudi prav... enako velja za otroke... 2 nista enaka user posted image

barni...popolnoma se strinjam s tabo... in sedaj delam na tem.... user posted image


lep pozdravček

_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
5.11.2010 11:03:34   
mateyka
nimamo prostora in spimo vsi skupaj... in nam je prav lepo user posted image
in zdaj se bo spet nekdo oglasil, da to ni normalno user posted image


hej, pozdravljena. mi tud nismo normalni user posted image

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
5.11.2010 11:07:04   
*miska.mcc*
halo!
se ena nenormalna se javlja! user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
7.11.2010 11:14:47   
koala.cek
ja, še ena nenormalna se javlja. le da imajo pri nas otroci vsak svojo sobo in ne boste verjeli, ponoči spijo pri nama. ja grozno, verjetno me boste morali prijaviti na CSD. user posted image

sicer pa lulanje ponoči - moja sestra je bila pri devetih mesecih brez pleničke in z 11 meseci šla v vrtec. Edina je bila brez plenice. Še danes ima črevesne težave, težave z zaprtostjo, ker so tišali lulati in kakati v stranišče.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
7.11.2010 11:23:37   
Dudica1
No silila mojega nikakor ne bi,smo večkrat sicer poskusili bit brez ponoči pa pač ni šlo...bo ko bo,enkrat sigurno!Čez dan je bil brez že pri slabih 2 letih....zdaj pri skoraj 4-ih (decembra) nam oziroma mu je pa uspelo ostat suh že cel teden,odkar je prišel iz počitnic pri mami user posted image .In upam da tako ostane.Oba pa spita že od dojenčka naprej v svoji sobi.

< Sporočilo je popravil Dudica1 -- 7.11.2010 11:24:16 >

(odgovor članu koala.cek)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: odvajanje od plenic-ponoči
8.11.2010 9:50:26   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: barni

Polma, daj mi povej prosim lepo kako otroka "prisiliš" da neha lulat v posteljo?


Ok štekam, zvečer ga daš spat brez plenice in seveda je ponoči postelja mokra. Vstaneš, zbudiš otroka (če se ne sam, ker je moker in tuli ko zverina), mu preoblečeš pižamo, zamenjaš nepremočljivo podlogo in če imasš srečo, ti ni treba zamenjati še kovtra in posteljnine, ker je ni uspel polulati (no naša velikokrat spi na kovtru in ne pod, tako da itak menjava komplet postelje vedno in povsod! Računaj na to, da se otrok ne polula samo 1x v noči ampak večkrat. Torej kar nekaj kompletov odej, posteljnine in nepremočljivih podlog.

No in potem to ponavljaš dan za dnem...do kdaj? Po mojem dokler otrok ne doseže točke, ko je dovolj zrel, da lahko azdržuje urin celo noč oziroma se ob potrebi zbudi in gre na stranišče.
Kaj pa po tvojem? Kdaj otrok neha lulat v posteljo, ko mu vzamemo plenico?

Jaz si srčno želim, da bi se znebili plenice ponoči. To je moja želja. Ne pa tudi sposobnost moje deklice. In hvala bogu sem razčistila pri sebi, da bo ko bo. Ker ko sem jo dala spat brez plenice, se je polulala v posteljo, seveda. Bila je čisto iz sebe. Pa sem poskusila še enkrat. In spet jok. Potem sem ji dala nazaj plenico. In se je sredi noči zbudila in jokala, da se je polulala, čeprav je imela gor plenico. Bilo ji je očitno grozno, ker sem rabila skoraj pol ure, da se je umirila in mi končno povedala, zakaj joka. Potem sem jo potolažila, da ima pleničko, da ni postelja mokra in da naj zaspi nazaj. In spet smo lepo spali. Jaz pa sem se počutila grozno, da sem ji sploh povzročila te tri noči. 

In tudi za druge stvari lahko povem, da ja, spodbujaš otroka da nekaj naredi logično. Samo kdaj bo naredil, pa ni odvisno od staršev ampak od otroka. Ko mu naredi tisti famozni "klik" v možganih, potem gre samo od sebe. Jaz sem to v teh treh letih tolikokrat doživela pri nasši, da trdno verjamem v to. Smo že poganjalca hoteli prodati, ker je vztrajno govorila, da nima pedal. Nekega lepega dne, pa se je vsedla gor in od takrat se pelje z njim povsod ko profesor.


Barni, otroka ne moreš prisilt da neha lulat v posteljo in tudi ne vem, kiliko časa traja da neha-po tem,ko mu plenico vzameš. Iz svojih izkušenj ti povem-prva je sama snela plenico pri 18m, ponoči bila suha in nekaj časa še lulala med popoldanskim spanjem. Ampak nisem niti pomislila, da bi ji dala plenico.
Drugemu sem snela plenico  preko dneva preden je skodil, ponoči pa pri 20m. In se še vedno polula 3krat na teden zvečer. Niti pomislim ne, da bi mu dala plenico.

Glej, ti si se zelo pozanimala kaj in kako pri tvoji punčki, sem ti celo jaz svetovala, se mi zdi, pa pač se  ni izšlo kot si želela. Sprosti se, bo že.

Na tej temi sem se oglasila zato, ker težko ostanem tiho, če se govori da forsiramo otroke, če jih začnemo uvajat na kahlo že takoj, ko lahko samostojno sedijo. In, seveda, da povem svoje mnenje o tem, ali naj avtorica posta svojemu 4.5letnemu fantku še naprej daje plenico, ali ne. še vedno mislim, da je čas, da neha s tem. Ampak, vsak dela po svoje, ne? Glede na avtoričin zadnji post, pa se itak čudim zakaj je sploh spraševala po nasvetu, če se ji zdi vse tako normalno in se ne ozira kaj drugi mislijo...potemtakem smo spet streljale v prazno z odgovori....


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 46
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...
Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?