Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati? Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.
Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.
pozdarvlejne! Svetujte mi, kaj naj dam svoji dve leti stari hčeri, za imunski sistem,oz. večkrat je bolna, prinese iz vrtca vasko bolezen in bi rada to vsaj malo omilila, kaj naj uporabim:EKOLOSTRUM, IMUNOGLUKAN ALI PIKOVIT ali lahko uporabim dve stvari hkrati? Prosim za vaša mnenja in hvala lp.
jaz našima dajem matični mleček od medexa v ampulah, vsakemu pol zjutraj na tešče.... rumena škatla in piše gelee royale super...
pa velika ker kašlja ji dajem še apisirup, ker kašlja in pa ker je bila avgusta hudo bolana in ima železo zelo nizko še endovital sirup za otroke, .. smo ga včeraj uvedli, ker je prenehala s pitjem sirupa za železo...
_____________________________
polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g
Jaz našima (1 in 2,5 leti) dajem Echinax. Vsak drugi mesec naredimo kuro, ko pojesta vsak svojo flaško. V veliki večini to zadošča. Uživamo pa tudi veliko vitaminov. Sem jima pa nazadnje kupila probiotike v žvečljivih tabletah, sedaj jih pa nikakor ne spravim vanju, tako da bom ostala na preizkušeni varianti.
Najbolje, da se posvetuješ v lekarni, teh preparatov je kar nekaj.
Jaz bi povečala dozo svežega sadja in zelenjave. Če ima pa kljub temu, še vedno izredno slabo odpornost, pa ti ne znam svetovat, ker (na serečo, ker ni potrebe) se takih farmacevtkih "pripomočkov" pri nas doma nikoli ni uporabljlo. Upam, da se bo stenje tako ali drugače izboljšalo .
Ledena, to je res. V drugem letu ni 10x na leto vročičen otrok nič neobičajnega. Imunski sisem se intenzivno gradi . Ni pa čisto res, da sveže sadje in zelenjava nikoli ne pomagata, nekaterim to pomaga (seveda če to jedo ). Po moje lahko Biogaia še s čim kombiniraš. To je samo klasičen probiotik v olju. Ekolostruma pa ne poznam.
Ledenaa: Pa saj si rekla, da ni nič bolan in, da mu Biogaia pomagajo. Mogoče pa mu sveže sadje pomaga in ti ga z Biogaia filaš brez veze.
Ledenaa, mamica je prosila za nasvet, kaj bi naredile me. In jaz sem ji povedala samo svoj predlog in je nisem nič kritizirala, še manj pa tebe. Vsak ukrepa po svoje in išče svojo alternativo. Če ugotoviš kaj ti pomaga, je super. Nekaterim pa to ne pomaga in jim pač kaj drugega. Tvoj otrok ni edini otrok in ne reagirajo vsi otroci po njegovem vzorcu. Pa brez zamere. P:S.: si si pa pravo ime izbrala, ne vem ali je to slučajno ali namerno. Ampak tvoji komentarji so pogosto ledeno mrzli
Ledenaa oprosti, nisem se želela kregat. Malo me je v nos zbodel tvoj direkten, preveč prepričljiv odgovor, da sadje ne bo pomagalo. Pa sem rekla, da ni to nujno in si hitro odgovorila, da bi bil pol tvoj najbolj zdrav (to pa je malo provokatorsko izpadlo ). To je bil moj predlog in najbrž to govorim iz iskušenj in ne kar tako.
Sambucol-pri nas se odlicno obnese. Preden sem kupila ta sirup, sva bila stalno pri zdravniku. Pa ne recem, da pa zdej ne bo nikoli bolan. Je pa res, tudi ce je, se ga drzi max tri dni. Za kaselj-pa le, ce je suhi, mu dam Prospan, ali pa kamilico na poljucka.
Jaz mislim, da mora prerasti. Moja je šla v vrtec v starosti 2,7 l ; po 2 mesecih smo jo izpisali do aprila; Nasl. leto je bila odsotna slabe 3 tedne vsak mesec; nasl. leto odsotna 2 tedna vsak mesec; sedaj pri starosti 5 in 10 mesecev še ni bila bolana. Dajem sedaj mojim že 1 mesec Kolostrum- ne mupi-eno cenejšo varianto in pri obroku marsovčka. Bio gajo sem dajala samo pri antibiotikih- ampak, če koristi kot berem jo bomo pa pogosteje uživali. Pikovita ne bi dajala, baje so pogoste alergije -mi je rekla pediatrinja, imunoglukan nam ni koristil, mogoče smo ga premalo časa uporabljali, drugo ne poznam.
ne se gregat na to temo, vsak otrok je drugačen in vsaka mamica želi na drugačen način pomagati svojim otrokom, hvala vsem mamicam za pomoč in za nasvete. lp. Sabina