|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
30.11.2010 12:23:18   
*Ninočka*
Hej,

evo...jaz pa sem danes obležala doma. Me je včeraj malo vsekalo v križu, pa nočem izzivat. Raje malo počivam. Sem vedla, da bo nekaj. Je bil ves včarejšnji dan čuden.
Za kosilo bo pa golaž in polenta. Se mi že cedijo sline.

Naja17 - jz lahko isto vprašam glede sladkegauser posted image . Cukr test je šel vredu skoz, tk da s tem se ne obremenjujem. Te zanima moj današnji zajtrk? No, najprej šluk legoferrja, dve mandarini, dve sladoledni lučki ter čokolino. Joj, moj bi me že grdo gledal.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
30.11.2010 12:31:48   
tinkapobalinka
En mrzel pozdrav od mene...

Kak mi je lepo, ko me zjutraj zbudijo brcike mojega bebija; punce, res sem v sedmih nebesih in je res en čudež, da se živo bitje razvija v nasuser posted image

nelikaa, upam, da ne bo potrebe po dieti.

tanjusi, jaz sem ravno zadnjič izropala tole da-da trgovinouser posted image . Sem ravno na RR reklami zasledila, da imajo akcijo na vse slinge -20%, pa sem naročila sling, potem pa ko sem že kupovala, sem si privoščila še bordo modrček za dojenje, baby vac za čiščenje nosa in oni okrasni pas za trebuh. Dobila čez dva dni in res moram vse pohvaliti... Modrček je perfekten, odlična opora, lep na pogled, mehek in brez šivov, naredi mi lep dekolte. Sem pa ga kupila, ker so mi moji itak že kar nekaj časa premali, pa se mi je zdelo bolje kupiti enega za dojenje, ki bo tudi kasneje uporaben. Pa ta modrček je kao narejen ob upoštevanju, da se prsa po porodu in na splošno med dvema podojema povečajo, in je posledično fajn raztegljiv. V glavnem, ful zadovoljna. Okrasni pas pa imam praktično nonstop gor, ker nosim vse stare zgornje dele - zdaj npr pulije, ki pa se mi dvigujejo zaradi trebuha, s tem pasom pa si jih "podaljšam". Praktična zadeva.... Bom pa po porodu sigurno vzela še kakšen njihov modrček... Pa tudi dosti drugih punc ga hvali, malo pobrskaj po forumu, je prav tema...

Akilene, prvič slišim za darilo babici, ki ti obleče otroka.. Pa tudi to, da babica obleče dete ob odhodu domov. Kolikor mi je bilo povedano, ti ga samo prvič porihtajo in pokažejo kako in kaj, potem pa ga imaš sama na skrbi... Vsaj v MB je tako.

naja17, misliš tako dudo??

user posted image

Se še beremo...

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
30.11.2010 12:52:48   
tanjusi
Akilene, prvič slišim za darilo babici, ki ti obleče otroka.. Pa tudi to, da babica obleče dete ob odhodu domov. Kolikor mi je bilo povedano, ti ga samo prvič porihtajo in pokažejo kako in kaj, potem pa ga imaš sama na skrbi... Vsaj v MB je tako.


V Sg so še kar ok babice in sestre in mislim da sva midva tako naredila , da sva dala tisto kavo pa kekse kar v sestrsko sobo , ne samo za tisto ki je oblačila malega...
mA sicer je že skoraj 10 let , ampak meni se zdi da ga za domov ena babica obleče...
Točno pri ta prvem (13 let nazaj)je bla ena sitna babica , pa je bil januar in je blo seveda mrzlo in je ful nažirala atije, če so mrzla oblačila pripeljali..tak da je moj še z ta staro samaro prišel in imel torbo z oblačili pri zračniku, ki je toplo pihal po oblačilih , pa ni kaj komentirala, ko je oblačila malegauser posted image , moj pa čisto prestrašenuser posted image ...
Zdaj pa ne vem kako je kaj zdaj..

Naj mi ena reče naj se neham z mandarinami basatuser posted image

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu tinkapobalinka)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
30.11.2010 13:02:53   
5ra8
IZVIRNO SPOROČILO: tanjusi

Naj mi ena reče naj se neham z mandarinami basatuser posted image


mandarine so kul. nisi sama v tem user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
30.11.2010 13:03:13   
Akilene
tanjusi, ti se vsaj z mandarinami bašeš, jaz pa s čokoldanimi lizikami, ravnokar peta danes!


_____________________________

"Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls."

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
30.11.2010 13:07:55   
tanjusi
anjusi, ti se vsaj z mandarinami bašeš, jaz pa s čokoldanimi lizikami, ravnokar peta danes!



Ko ti ne veš kako paše čokolada na mandarineuser posted image user posted image

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu Akilene)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
30.11.2010 13:14:17   
Akilene
user posted image  bom  probala precej po kosliu !


_____________________________

"Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls."

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
30.11.2010 13:51:01   
5ra8
joj dajte nehat no user posted image

učer sem kupila medenjake u šparu...in zdej sem se spomnla da jih sploh odprla nisem. doma so v omari. aaaaaaaaaa user posted image user posted image user posted image  zdej bi jih jedla user posted image

drgač sm pa zadnjič na tv vidla recept za jaffa rolado. mmmm kako je zgledalo dobro...seveda če je bla iz jaffa keksov user posted image  to definitivno naredim zdej te dni enkrat user posted image  mmmmm

_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu Akilene)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
30.11.2010 14:01:57   
*piškotek*
IZVIRNO SPOROČILO: 5ra8

IZVIRNO SPOROČILO: tanjusi

Naj mi ena reče naj se neham z mandarinami basatuser posted image


mandarine so kul. nisi sama v tem user posted image user posted image user posted image



Ja mandarine so kul, samo ne pretiravajte s citrusi, ker so zelo alergeni. No, jaz do nosečnosti nisem imela nikoli težav s tem, sedaj pa če se spomnite, ko me je vse srbelo po celem telesu, sem nehala jest citruse in me je čudežno nehalo vse srbeti.... Tako da glih za "pretiravat" pomojem ni s tem. To je moje skromno mnenje in nasvet moje prijateljice, ki se je v mojem primeru izkazal za zelo resničnega.


_____________________________

------------------------------------
Če sončka ni, sonček bodi ti!
------------------------------------

(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
30.11.2010 14:11:44   
SaMaa
IZVIRNO SPOROČILO: 5ra8

SaMaa, uspešen šoping ti želim. Pa poročaj kaj boš nabavila user posted image



Evo jaz sem iz shoppinga, če se temu lahko sploh tako reče. Najprej sem 20 min iskala parking po BTC-ju, na koncu pa sem parkirala čisto na drugi strani Mullerja, tako da sem mogla v Mullerju prav prosit za tisto košaro na koleščkih, da sem vso robo privlekla do avta. In sem bila takkkkoooo utrujena, da je shopping v BC prestavljen na jutri. Je pa že taka gneča po trgovinah, kot da bi kaj zastonj delili.

V Mullerju sem malo gledala dudice in flaške, pa sem se odločila, da bom vse to raje v BC kupila. Se mi zdi, da je ceneje, pa še izbira je večja. Sem pa kupila za prijateljičinega otroka Pampers plenice, ker so v akciji.

IZVIRNO SPOROČILO: naja17

Zdej pa resno... Ma lahko tole moje žretje sladkega kake posledice? Ker tole je resnično preveč... Ne morem se obvladat, sploh v službi mi ne gre.... Ravnokar zmazala celo vrečo muchmelow-ov vase user posted image  Pa ne, ni mi še dost user posted image user posted image user posted image user posted image


Na meni jih pusti user posted image  in sicer vsak dan večja rit, napadel me je tudi že celulit, ampak kaj čem (hahahaha zdele sem se spomnila, da je na talentu ena mal odštekana pela nekaj v zvezi s celulitom user posted image user posted image user posted image ). Otrok in pa jaz rabiva energijo, tako da sladkarije so ZAKON! user posted image

Sedaj grem pa počasi kuhat.


(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
30.11.2010 14:30:52   
Heilie
Punce kaj menite o telih vozičkih...rabim kakšno mnenje....
Meni so ful lepi, pa kakor vidim tud naj bi meli vse kar rabim...sam nobene teme ne najdem o njih user posted image

http://www.sb-poceni.si/otroski_vozicki_knorr_baby_.html



(odgovor članu SaMaa)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
30.11.2010 14:48:26   
5ra8


user posted image   user posted image

 user posted image

1.3.11 inia, 30 let, 2user posted image , 2user posted image , štajerska user posted image user posted image
Dulsineya, 2user posted image , 1user posted image , obala user posted image
Natt, 33, ?user posted image , ?user posted imageMb user posted image
tanjusi, 35 let, 5 user posted image , 2 user posted image , sg user posted image   user posted image
morowi, 27 let, 1user posted image , 0user posted image , Poljska

2.3.11
BeeBee, 2user posted image , 0user posted image , Mb user posted image  
Sunshine 1, 1user posted image , 0user posted image , okolica LJ user posted image
pikachu, 26 let, 1 user posted image , 0 user posted image ,  Štajerska  user posted image user posted image
Akilene, 35 let, 3 user posted image , 1 user posted image , SG user posted image user posted image
Musty, 29 let, ? user posted image , 0 user posted image ,  New York, ZDA user posted image   user posted image
maja1985, 25 let,  3user posted image , 1user posted image , Štajerska user posted image user posted image

3.3.11
ametist, 3user posted image , 1user posted image , KRAJ Katja1984, 26 let, 2user posted image , 1user posted image , Velenje, user posted image

4.3.11
tarikata, 24 let, 1 user posted image , 0 user posted image , kraj   user posted image
emilija2008, 32 let, 3 user posted image , 1 user posted image , Štajerska user posted image
pikecpokec, 28 let 2 user posted image , 1 user posted image , KRAJ user posted image

5.3.11
cekinka, 27 let, 1user posted image , 0user posted image , kraj user posted image
_sanja_*, 24 let, 2user posted image , 1user posted image , Savinjska user posted image user posted image
mija75, 34 let, 2user posted image , 0user posted image , LJ   user posted image user posted image    

7.3.11
netopirček, 30 let, 1 user posted image , 0 user posted image , MB user posted image
Poli_H, 27 let, 2 user posted image , 0 user posted image , MB user posted image
daissy, 3user posted image , 2user posted image , ljubljana user posted image discoamela, 27 let, 2user posted image , 1user posted image , PRIMORSKA user posted image

8.3.11žabica_, 2 user posted image , 1 user posted image , Dolenjska user posted image tinkapobalinka, 1user posted image , 0user posted image , Maribor user posted image user posted image


9.3.11Heilie, 26 let, 1user posted image , 0user posted image ,  Zasavje  user posted image user posted image Sarakitara, 27 let, 1user posted image , 0user posted image ,  LJ user posted image
skokica_, 28 let, 1user posted image , 0user posted image , LJ, user posted image


10.3.11
Nocturama, 30 let, 1 user posted image , 0 user posted image , Mb

11.3.11
5ra8, 29 let, 2. user posted image , 0user posted image , Nm user posted image user posted image
naja17, 29 let, 1user posted image , 0user posted image , gorenjska user posted image  user posted image
el.k, 29 let, 1. user posted image , 0 user posted image , okolica Celja user posted image


12.3.11
lina10, 2 user posted image , 1 user posted image , kraj user posted image user posted image user posted image user posted image
Lun1ca, 22 let, 1 user posted image , 0 user posted image , Mb user posted image


13.3.11
mashi, 2user posted image , 1user posted image ,  krajSaMaa, 26 let, 1 user posted image , 0 user posted image , Kamnik, user posted image stellaria, ?user posted image , ?user posted image , Domžale, user posted image tejka23, ? let, 2user posted image , 1user posted image , Prekmurje


14.3.11 Deset_ka, ? let, ? user posted image , ?user posted image , kraj


15.3.11
jutranja rosa, 2user posted image , 1user posted image ,krajEva07, 2 user posted image , 1 user posted image , okolica LJ user posted image user posted image
*Ninočka*,
28 let, 2user posted image , 0user posted image , MB user posted image user posted image
gamet, 30 let, 1user posted image , 0 user posted image , Mb

16.3.11
Vanček*, user posted image , user posted image , NG, user posted image libna, 31 let, 3user posted image , 1user posted image , Posavje user posted image gsara, 23 let, 2user posted image , 1user posted image , okolica Sežane user posted image

17.3.11
seven7, 2user posted image ,1user posted image , Domžale user posted image
_tina, 2user posted image , 1user posted image ,  okolica LJ user posted image user posted image vasabo, 2user posted image , 1user posted image , Krškonelikaa, 31 let, 1 user posted image , 0 user posted image , Lj  user posted image user posted image
tinki31, ? user posted image , 1 user posted image , kraj
Sitnoba, ? let, 2 user posted image , 0 user posted image , Nm user posted image user posted image
najcom, ? let, 3 user posted image , 1user posted image , kraj  user posted image minka tonka, 25 let, 1user posted image , 0user posted image , Nm,  user posted image

18.3.11

rhea, ?user posted image , ?user posted image ,kraj

20.3.11njoko, ? let, 1user posted image , 0user posted image , kraj, user posted image


   
user posted image


21.3.11
_Sončnica_, 1user posted image , 0user posted image ,  LJ user posted image
ička, 24 let, 3user posted image , 0user posted image , okolica LJ

22.3.11
thunder, 34 let, 4 user posted image , 2 user posted image , Velenje user posted image slama , 28 let 2user posted image , 1user posted image , okolica LJ user posted image jasa, 32 let, 4user posted image , 2user posted image , dolenjska*piškotek*, 32 let, 2user posted image , 1 user posted image , okolica LJ, user posted image user posted image  24.3.11 Čebel@, 25,  2user posted image , 1user posted image , okolica LJ user posted image

25.3.11
sandrčk, 1user posted image , 0user posted image , kraj
nina42
, 25 let, 2user posted image , 1user posted image , LJ, user posted image user posted image



26.3.11
_ella_, 2user posted image , 1user posted image , kraj
Klemy82, 28 let, 1 user posted image , 0 user posted image , np, okolica LJ user posted image   user posted image

27.3.11
rožica86, 23 let, 1  user posted image , 0  user posted image , np, krajčupa, 27 let, 2  user posted image , 1  user posted image , Mb - Duplek user posted image
 29.3.11 anina7, 27 let, 5user posted image , 0 user posted image , okolica Celja user posted image
30.3.11

pupica25, 1user posted image , 1user posted image , MB user posted image
mama123, 4 user posted image , 2 user posted image ,kraj user posted image


x. 3.11 sisi*
smetkamarjetka
roladica

Sophia

SKUPAJ  user posted image  = 76 user posted image

št.
user posted image : 19
št.
user posted image : 18
št. user posted image
user posted image : 41 (zaenkrat dva dvojčka user posted image )



z nami so bile tudi:
2.2. user posted image user posted image user posted image
*ava* user posted image user posted image user posted image
lananai user posted image user posted image user posted image
jaznoseca user posted image user posted image user posted image






user posted image PA ŠE NEKAJ KORISTNIH INFORMACIJ user posted image :
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Telovadba na Dolenjskem in okolici:
user posted image  Balnea, Dolenjske Toplice, vsak teden v sredo od 06.10 naprej ob 17h - obisk 6 EUR

user posted image  ZD Novo mesto, spodaj pri fizioterapiji, vsak teden v ponedeljek ob 18h - obisk 6 EUR
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Nosečnost po tednih:
1. tromesečje: http://www.noseca.com/5teden.html
2. tromesečje:
http://www.noseca.com/15teden.html
3. tromesečje: http://www.noseca.com/28teden.html

Materinska šola:

http://www.my4m.com/_ostalo/szs/sola_za_starse.html
http://www4.kclj.si/admin/organigram/00016f-000215.pdf

Kaj vzeti s sabo v porodnišnico: http://www.ringaraja.net/clanek/kaj-vzeti-s-seboj-v-porodnisnico_137.html
Paket za novorojenčka: http://www.novorojencek.com/
Porodniški dopust: http://www.ringaraja.net/clanek/porodniski-dopust_49.html
Informativni izračun višine "porodniške: http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp

Urejanje dokumentov:
1. urejanje dokumentov pred porodniški dopustom:
http://bibaleze.si/clanek/koristne_informacije/urejanje-papirjev-pred-porodniskim-dopustom.html
2. očetovski dopust:
http://bibaleze.si/clanek/koristne_informacije/urejanje-ocetovskega-dopusta.html
3. kako do pomoči ob rojstvu otroka:
http://bibaleze.si/clanek/koristne_informacije/kako-do-pomoci-ob-rojstvu-otroka.html
4. priznanje očetovstva:
http://www.csd-lj-siska.si/splosno/sporocila.asp?ID=1805928788
5. otroški dodatek:
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOT.asp
6. zdravstveno zavarovanje novorojenčka:
http://bibaleze.si/clanek/koristne_informacije/pravocasno-zdravstveno-zavarujte-novorojencka.html 




user posted image



Čvek marčevk 2011 - No. 2 user posted image

Datum: ??

Čas: od ?. ure dalje


Kraj: City Park v Lj - Kavarna in slaščičarna POD VODO 1. nadstropje oz. po dogovoru






_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
30.11.2010 14:48:57   
5ra8
user posted image
 

user posted image  
 
user posted image  01.12 - Klemy82, Heilie
user posted image  02.12 - maja1985, SaMaa
user posted image  03.12 - pupica25, lina10
user posted image  08.12 - slama, *piškotek*
user posted image  09.12 - _Sončnica_, *Ninočka*
user posted image   13.12 - Akilene, Naja17
user posted image   14.12 - thunder
user posted image   15.12 - 5ra8, Čebel@, tanjusi
user posted image    20.12 - sitnoba
user posted image   22.12 - Vanček*, nelikaa
user posted image   29.12 - Lun1ca



user posted image  

user posted image  06.12 - morowi, emilija2008
user posted image  10.12 - nina42
user posted image  14.12 - Heilie
user posted image   15.12 - Klemy82



< Sporočilo je popravil 5ra8 -- 30.11.2010 14:50:23 >


_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
30.11.2010 15:04:29   
nelikaa
IZVIRNO SPOROČILO: naja17

Zdej pa resno... Ma lahko tole moje žretje sladkega kake posledice? Ker tole je resnično preveč... Ne morem se obvladat, sploh v službi mi ne gre.... Ravnokar zmazala celo vrečo muchmelow-ov vase user posted image  Pa ne, ni mi še dost user posted image user posted image user posted image user posted image


Jaz se zredila sploh nisem ne vem koliko. Imam pa občasno napade na cukr. Zadnjič sem si kupila 500g milko in jo pol pojdla v službi, drugo polovico pa naslednji dan. Mah tej navadi se bom sedaj,  po cukr testu na daleč izogibala.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
1.12.2010 5:52:27   
naja17
Jutro....

Komej sem do službe pršla... 10 min zamude... Nič še spluženo, je še prezgodej, vsaj ena nesreča mora bit, da se pol kdo zmiga user posted image user posted image user posted image

ninočka - prosim vprašej, jest svojega ne upam, da ne bom pristala tam k nelikaa...
Včeraj sem si naštimala krožnik + nož + pomaranče, pol sem pa vstajala in si hodila iskat čokolado user posted image user posted image user posted image

tinkapobalinka - ne ni taka duda... una je sicer grda, ampak še kr lepš k ta user posted image

5ra - če hočeš ti zrihtam recept za jaffa pecivo?

(odgovor članu nelikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
1.12.2010 7:38:53   
5ra8
jutro...

Naja, hvala ampak sem si zapomnla recept s TV-ja user posted image  Učer sm kupila kilo jaffa keksov...dons pa mogoče nardim user posted image  mmmmmmmmmmmmm user posted image user posted image

Naja, danes pa tok zgodi na šihtu?

Punce pada kej pr vas? Pr nas ful...samo čez noč ga ni neki napadlo...mogoče 5cm, tok da je plundra na cesti pa sranje.

Včeri sem se spravla delat čestitke....5 sem jih naredila v dveh urah...ok, no vmes sem še mal housa gledala pa ni šlo hitrej user posted image  Sej počas pa bo user posted image

_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
1.12.2010 7:41:43   
Akilene
Dobro jutro,

kaj berem nekaj o jaffa ruladi! Prosim recept!! ja, sneži tu na Koroškem, spet bom ujeta v hiši, tako, da bi mogoče pa res kaj spekla!user posted image


_____________________________

"Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls."

(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
1.12.2010 8:01:13   
5ra8
Jaz ti lahko povem recept za to kar sm na TV vidla, Naja pa lahko svojga user posted image

Jaffa rolada

1 kg Jafa keksov
150 g mletih orehov
150 g orehovih jedrc
2,5dcl mleka
250 g margarine
1-2 pomaranči

100g jedilne čokolade
malo olja/margarine

Jaffa kekse razrešež na kocke (mogoče cm x cm ali malenkost večje), jih daš v eno večjo skledo, potem cela jedrca samo z valjarjem 'zdrobiš' in jih skupaj z meltimi orehi dodaš keksom, segreješ mleko, v njem stopiš margarino, in vse skupaj zliješ v skledo. Dodaš še sok 1 ali 2 pomaranč. Fajn premešaš, da se še čokolada od keksov mal stopi....

Potem pa daš v tist pekač podolgovat ko je tud za šarkelj (ko sta okrogel en pa tak daljši pravokotni) najprej to prozorno folijo, tok da pol lahko še prekriješ šarkelj z njo na vrh. Not nafilaš to maso, mal 'potlačiš' z roko, pokriješ s folijo, spet potlačiš pa zravnaš in daš za 3 ure v hladilnik...al pa več...tok da se fajn strdi...

potem pa daš ven, pekač obrneš da pade ven...folijo stran....in po vrhu poliješ (tist na TV je sm mal pokapljal) s stopljeno jedilno čokolado in mal margarine/olja

njam! user posted image

Dober tek user posted image

_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu Akilene)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
1.12.2010 8:02:02   
5ra8
aja še tole sem vam danes pripravla user posted image  tek tek

user posted image

_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
1.12.2010 8:07:02   
Akilene
5ra8 - super si, hvala! Bo vsekakor na sporedu ta mesec! O..in toastuser posted image


_____________________________

"Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls."

(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
1.12.2010 8:15:23   
SaMaa
 

IZVIRNO SPOROČILO: 5ra8

Punce pada kej pr vas? Pr nas ful...samo čez noč ga ni neki napadlo...mogoče 5cm, tok da je plundra na cesti pa sranje.



Dobro jutro,

pri nas je vse skupaj zapadlo okoli 5 cm snega, vendar sem za relacijo Kamnik- Lj potrebovala 1 uro in pol. KATASTROFA! Folk se po poledeneli cesti vozi z letnimi gumami. Nič ni spluženo, res katastrofa!!! V Lj pa tako ali tako ni nič spluženo.

Drugače sem pa včeraj preživela zelo miren večer, mali ni nič brcal.

Uglavnem sedaj grem pa še malo delat, do 12h je kratka.

Lep dan.

(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
1.12.2010 8:21:36   
tanjusi
Pozdravljene!
Jaz sem najsrečnejša, da mi ni treba razmišljat kako v službo, glede na to da je zunaj zima, ceste pa katastrofa...Vedno sem slabo spala, ko sem razmišljala, kako bom zjutraj v službo user posted image ...Pa sem zmeraj prej vstajala , da sem imela malo fore na cesti, zdajle bi to res težkouser posted image
Je prav luštno bit na toplem pa gledat ven user posted image , čeprav tja do petka bi še mogla malo do kake trgovine prit , da mal Miklavža nabavim..
A mate kaj navado se za Miklavža obdarovat?
Pri nas je tako da ponoči prinese in nastavi na mizo v kuhinji , pa jaz sem že od otroštva navajena da je Miklavž najbolj radodaren decemberski mož user posted image

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu SaMaa)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
1.12.2010 8:34:44   
naja17
No, ko pridem do taščinih receptov, še jaz napišem za jaffa pecivo user posted image ...

Snega pri nas neomejeno, tule pred pisarno cesta sploh še ni splužena... Tud jest komej čakam, da mi ne bo treba več skrbet kako bom pršla na šiht....

A pri vas tanjsui pa Miklavž nosi bolj, ko Božiček? Jaz osebno nisem imela nič od tega doma, od kar pa sem s svojim, pa se tega držim, ker pri njih se obdarujejo, ampka bolj za Božič. Samo ata in mama vnukinjam nabavita še za Miklavža celo goro in mene to moti in me že zdej skrbi, kaj bo drugo leto, ker pr Miklavžu bo pr men omejitev na sadje, kakega miklavžka al parklna in kake štumfke max... Se mi zdi, da majo že tko deca polno rit vsega user posted image

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
1.12.2010 8:43:29   
5ra8
Pri nas samo mami ponavadi zmeraj kaj naštima za nas ''otroke'' in vnuke kej malega za miklavža....par mandarinc v vrečko, par orehov, kakšnega čokoladnega miklavža, mogoče par štunfov in to je to.

Drugače se pa mi obdarujemo za dedka mraza. BOžič sicer praznujemo (večerja, druženje) ne obdarujemo se pa nič.

Maš pa Naja prav, otroci majo polno rit vsega (so redke izjeme ki niso take). Potem je pa kar kakšen užaljen če dobi ne vem samo čokolado pa mandarine za miklavža. 

< Sporočilo je popravil 5ra8 -- 1.12.2010 8:49:34 >


_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Marčevke 2011 - 2.del
1.12.2010 8:48:16   
Akilene
nočne težave, otrdevanje trebuha:

1.bolečina na desni strani trebuha, tako huda, da sem se komaj obrnila, vzrok - meni nepoznan
2. nespečnost
3. nočne more
4. trd trebuh kar naprej, obljubljam, da bom danes več na kavču

miklavž in ostali decemberski dedci - ja, miklavž bo prinesel sinu ene Lego kocke in sladkarije, božiček še ne ve kaj (ker mu piše vsak dan drugo pismo), dedek mraz pa je v penzijonuuser posted image . Sem mu pa kupila decemberski koledar in danes moram že nafilat z nečim, ampak to bodo sladkarije. Sem pa večraj omenila možu, da lahko tudi onadva kaj nastavita v žepek za mene. Kaj sladkegauser posted image

Ok, zdaj grem ležat in štrikat šal. Ma, sem pusta...


_____________________________

"Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls."

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?