|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: razlike med partnerjema
9.12.2010 14:08:59   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Me prav zanima, koliko tistih, ki jim je to daleč najbolj pomembno merilo življenje, si za svoje otroke želi, da bi končali "šest razredov osnovne šole". Saj je važno, da so zdravi in srčni in socialni, kaj le bodo s šolo. Itak je pol ljudi, ki ima izobrazbo, nerazgledanih, asocialnih in brez osnovne srčne kulture.


Tocno tako. Pomesane hruske in jabolka.
IMO v medsebbojnih partnerskih odnosih izobrazba nima prevelikega pomena v kolikor le-ta ne vpliva na samo osebnost - da na pr. poraja kompleks manjse vrednosti ali komplekd visje vrednosti in se ne zlorablja. Clovek je zgolj clovek - z nizko stopnjo ali visoko stopnjo izobrazbe. Izobrazba je le delcek njega in njegovega bita, zato je strasno tezko dolocevati in posplosevati ter grupirati ljudi in jim dolocati znacilnosti na podlagi njihove izobrazbe (razen ce ne bo spet nekaj v genski razliki ali razlicnih mozganih med visoko izobrazenimi in  nizko izobrazenimi).
Formalna izobrazba, kljub poboznim zeljam in tolazenju, ki sem ga tukaj prebrala vseeno nekaj ponuja. Razlika se vidi ze v tem, da v pogovoru ali utemeljevanju dolocenih stalisc formalna izobrazba ponuja zavedanje in znanje o nacinih formulacije, utemeljitvah, metodologije, argumentacije, vrednotenja stalisc.. zadev, ki jih zunaj formalne izobrazbe dosti tezje pridobis in so istocasno predmet zanicevanja kot nepomembne od tistih, ki jih niso dojeli.
Fromalna izobrazba vsekakor ni vse - nekaj pa je. Vsak, tudi na pr. tiati, ki ni diplomiral je dal proces dodpilomskega studija skozi in se je hotel ali ne, nekaj naucil; in tisti "zanicevani" papir, ki "ne pomeni nic", pomeni, da je nekdo zmogel dovolj energije, ulozil dovolj truda in dela, da ga je pridobil. Zanicevanje izobrazbe kot nekaj nepomembnega v zivljenju pravzaprav govori o frustriranosti zaradi pomanjkanja prav te izobrazbe.  ne vidim pa smiselnega razloga, da ljudem ne bi priznali izobrazbo kot dosezek. In najglasnejsi so na zalost tisti, ki niso ni blizu izobrazbi, ki jo dajejo v nic.

V partnerski zvezi.... verjetno bi mi bilo tezko zivet s clovekom, ki ne bi razumel kaj govorim, ki ne bi zmogel in imel interesa smiselno debatirati ure in  ure, tudi cele noci... Vendar je to ze razlika v razmisljanju v osnovi. in ce nekdo razmislja drugace kot ti, stezka to razmerje postane resno - razen, ce si zatiskas oci. 

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: razlike med partnerjema
9.12.2010 15:55:21   
vandrovka
meni je pri partnerju zelo pomembna razgledanost in zanimanje za dogajanje v svetu, kar do neke mere najbrž je povezano tudi s stopnjo izobrazbe. da bi potencialnega partnerja odpikala samo zato, ker nima narejenega faksa zagotovo ne, kot tudi nekdo ki ima doktorski naziv ne bi imel zaradi tega avtomatske prednosti. 

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: razlike med partnerjema
9.12.2010 16:24:38   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO:  Frodo Bisagin
v medsebbojnih partnerskih odnosih izobrazba nima prevelikega pomena v kolikor
...Formalna izobrazba, kljub poboznim zeljam in tolazenju, ki sem ga tukaj prebrala vseeno nekaj ponuja.

...ne vidim pa smiselnega razloga, da ljudem ne bi priznali izobrazbo kot dosezek. In najglasnejsi so na zalost tisti, ki niso ni blizu izobrazbi, ki jo dajejo v nic.

Formalna izobrazba je dosežek. Vendar ta dosežek nima prevelikega pomena v partnerskih odnosih. Partner v resnici ne potrebuje prav dosti dokazovati, argumentirati,... in ne vem kaj še vse, saj če je tvoja izobrazba dovolj velika, logika dovolj razvita in zdrava pamet ni z izobrazbo ubita, lahko sam argumentiraš, podkrepiš,..  

Prepucavanje glede izobrazbe pomeni samo večvrednostni kompleks. Če ga nimaš, se ne pregovarjaš.

Bistvena je zdrava pamet. Te pa je danes malo. Res malo. Bombandiranje z vseh strani preko medijev, družbe, okolja zdravo pamet pogosto potlači. Celo do te mere, da evidentne nenormalnosti postanejo normalnost, celo dosežek. In da evidentne normalnosti postanejo nepotrebna navlaka. Izobraže ali ne, če nima zdrave pameti, s prirojenim črednim nagonom prevzame "parole" za svoje. Sploh pa so danes ljudje LENI in se jim ne da razmišljati (le od kje user posted image   user posted image )

Poznam visoko izobražene (magisterij, doktorat), uspešne, a zasebni odnosi popolna polomija. Poznam mojo taščo, z osnovno šolo, pa ne slišim pogosto tako pametnih nasvetov o življenju nikjer drugje. Čisto kratke, enostavne resnice. Lahko bi rekel da ne poznam tako lepih medsebojnih odnosov kot so pri njej, nikjer drugje.

- ena od teh kratkih enostavnih resnic: izobrazba je pomembna (ta paše na to temo user posted image )


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: razlike med partnerjema
9.12.2010 16:35:17   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: vandrovka
...in zanimanje za dogajanje v svetu, ....

Mene vedno manj zanima kaj se dogaja po svetu user posted image . Nisva za skupaj user posted image .

Samo zakaj je za partnerski odnos pomembno dogajanje po svetu? user posted image Saj so poročila popolnoma enaka kot lansko leto. Samo imena so druga. Lani so priprli Zidarja, letos Kordeša. Lansko leto preprečili napad "teroristov" v Angliji, letos v Franciji. Prej je bila vojna v Afganistanu, potem v Iraku. ...


(odgovor članu vandrovka)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: razlike med partnerjema
9.12.2010 18:05:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

in tisti "zanicevani" papir, ki "ne pomeni nic", pomeni, da je nekdo zmogel dovolj energije, ulozil dovolj truda in dela, da ga je pridobil. Zanicevanje izobrazbe kot nekaj nepomembnega v zivljenju pravzaprav govori o frustriranosti zaradi pomanjkanja prav te izobrazbe.  ne vidim pa smiselnega razloga, da ljudem ne bi priznali izobrazbo kot dosezek. In najglasnejsi so na zalost tisti, ki niso ni blizu izobrazbi, ki jo dajejo v nic.


Zanimiva je diskrepanca med prevladujočim mnenjem o pomembnosti in vlogi izobrazbe (kjer bi se, statistično gledano, lahko vprašali o smiselnosti vseh vložkov v šolstvo), in dejanskem obnašanju; v eni sapi zanikamo pomen lastne izobrazbe, istočasno pa dobršen del populacije vsako popoldne dela otroške domače naloge. Le zakaj, če je izobrazba tako terciarnega pomena? Se opravičujem, če sem jo na lestvici morda uvrstila še previsoko.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: razlike med partnerjema
9.12.2010 20:38:57   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

in tisti "zanicevani" papir, ki "ne pomeni nic", pomeni, da je nekdo zmogel dovolj energije, ulozil dovolj truda in dela, da ga je pridobil. Zanicevanje izobrazbe kot nekaj nepomembnega v zivljenju pravzaprav govori o frustriranosti zaradi pomanjkanja prav te izobrazbe.  ne vidim pa smiselnega razloga, da ljudem ne bi priznali izobrazbo kot dosezek. In najglasnejsi so na zalost tisti, ki niso ni blizu izobrazbi, ki jo dajejo v nic.


Zanimiva je diskrepanca med prevladujočim mnenjem o pomembnosti in vlogi izobrazbe (kjer bi se, statistično gledano, lahko vprašali o smiselnosti vseh vložkov v šolstvo), in dejanskem obnašanju; v eni sapi zanikamo pomen lastne izobrazbe, istočasno pa dobršen del populacije vsako popoldne dela otroške domače naloge. Le zakaj, če je izobrazba tako terciarnega pomena? Se opravičujem, če sem jo na lestvici morda uvrstila še previsoko.


Poznam tudi taksne z "zelo veliko neformalne izobrazbe" ker je itak "tisti pildek" nepomemben, samo za mahanje... imajo pa veliko neformalne izobrazbe. Na zalost je pa ta neformalna izobrazba bolj na ravni vescin in sposobnosti, kot na izobrazbi; kar sploh ni slabo v kolikor te to ne moti in znas sebe spostovati  in sprejemati taksnega kot si in spostovati in sprejemati druge taksne kot so. Oziroma povedano drugace, vsak bi moral vedeti do kje njegova dekica seze. V nasprotnem pa lahko pljuvas po vsem in vsakomur, kar pa dvomim, da kaj pomaga.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: razlike med partnerjema
9.12.2010 20:45:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Poznam tudi taksne z "zelo veliko neformalne izobrazbe" ker je itak "tisti pildek" nepomemben, samo za mahanje... imajo pa veliko neformalne izobrazbe. Na zalost je pa ta neformalna izobrazba bolj na ravni vescin in sposobnosti, kot na izobrazbi; kar sploh ni slabo v kolikor te to ne moti in znas sebe spostovati  in sprejemati taksnega kot si in spostovati in sprejemati druge taksne kot so. Oziroma povedano drugace, vsak bi moral vedeti do kje njegova dekica seze. V nasprotnem pa lahko pljuvas po vsem in vsakomur, kar pa dvomim, da kaj pomaga.


Nihče ne zanika bonitet neformalne izobrazbe, socialnih spretnosti in čuta; na nek način me pa preseneča, s kakšno lahkotnostjo je zanikana dobrobit formalne izobrazbe.

Moj zaključek - šola je še vedno absolutno prepoceni ali absolutno predobra za majhen denar, ki ga mora posamznik nameniti. Iz belega kruha se delamo norca.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   [Brisano sporočilo]
9.12.2010 21:29:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: razlike med partnerjema
10.12.2010 10:15:14   
ronja
Fromalna izobrazba vsekakor ni vse - nekaj pa je.

Podpis. Čeprav si želim za svoji punci v prvi vrsti in predvsem to, da bi bili srečni, pa kakorkoli že, bi vseeno ne bila najbolj srečna, če bi se po končani (ali celo nekončani ) OŠ odločili, da bosta šli za čistilko. Zakaj? Zato, ker pač resnično dvomim, da bi bili lahko v tem srečni celo življenje in ker bi si s tem ne ravno čisto zaprli, vsekakor pa zelo zelo otežili druge možnosti (vedno lahko greš študirat, je pa to veliiiiko lažje, ko si mlad in te vzdržujejo vsaj deloma starši, še nimaš otrok itd...)
Se pa podpišem tudi pod tole:
da bi potencialnega partnerja odpikala samo zato, ker nima narejenega faksa zagotovo ne, kot tudi nekdo ki ima doktorski naziv ne bi imel zaradi tega avtomatske prednosti.


V partnerski zvezi.... verjetno bi mi bilo tezko zivet s clovekom, ki ne bi razumel kaj govorim, ki ne bi zmogel in imel interesa smiselno debatirati ure in ure, tudi cele noci... Vendar je to ze razlika v razmisljanju v osnovi. in ce nekdo razmislja drugace kot ti, stezka to razmerje postane resno - razen, ce si zatiskas oci.

Tudi tu podpis. Niso vsi ljudje enaki in ne pomeni to vsem enako, ampak meni pa pomeni veliko in si ne predstavljam, da se o svojih službenih problemih ne bi mogla zvečer/ponoči pogovarjat z lubijem. Ker to je del mene - to je to, kar me zanima, to mi je pomembno, to je moja strast,... Če ga to ne bi zanimalo, ker pač ne bi razumel, v čem je point, da se sekiram za eno tako banalnost, če bi mu bilo vseeno, ali se da rezultate interpertirat ali ne, če bi mu bil važen samo denar in vse, kar da direktne aplikativne rezultate... hja, težko bi mi bilo.
POznam pa punco, ki je delala postdoca (to je še eno stopnjo naprej od doktorata) in hodila s smetarjem - bila sta skup 10 let. Razšla sta se mislim da zaradi drugih stvari, vendar ta razlika vsekakor ni pripomogla. Sta bila pa zelo luškan par in sta imela oba razčiščeno v glavi, kaj in kako je s to izobrazbo in razmišljanjem: če se je ona zamislila nad problemom iz službe in jo je vprašal, kaj razmišlja, mu je povedala da o službi. Če je naprej drezal, je rekla, da itak ne bi razumeluser posted image . (jaz sem bila čisto paf, ker si ne predstavljam kaj takega rečt lubiju, ampak je imela po svoje prav.) Prvih nekajkrat je bil baje malo užaljen, pa mu je začela razlagat, potem jo je pa na sredi prekinil in rekel, da ima prav, da res nič ne razume in da nima smisla, da mu razlaga, da naj sama naprej v miru mozgauser posted image . In se nista sekirala in jima je bilo ok. Svaka čast, meni ne bi zneslo, to rabim pri fantu... Se mi je pa vedno zdelo ful fajn in sem ju vedno dala kot primer, da izobrazba ne igra take velike vloge, če imata oba počiščeno v glavi in če ju razlika ne moti.

Kar se dr. tiče: meni se zdijo večinoma prav fajn ljudje: res znajo bit malo težki, res so včasih čisto v svojem svetu, res so pogosto zmedeni,... ampak so večinoma, kar jih jaz poznam, res fajn ljudje. So mi pa tudi naše čistilke fajn in se da z njimi super pogovarjat. Res pa je, da pač poznam osebno več dr. kot čistilk, kar je pač logčino. En sproščen klepet res ni odvisen od izobrazbe. Neko razglabljanje o zelo specifičnem problemu pa zna bit. Meni se zdi praktično, da lahko lubiju kdaj zatežim, da mi pokaže kako foro v kakem blesavem programu, da se ne zafrkavam s tem še pa še. NJemu je praktično, če mu kak stavek obrnem tako, da se boljše sliši in da je vse prav. Ampak to je bolj bonus.user posted image


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: razlike med partnerjema
10.12.2010 12:19:06   
vandrovka
očitno res ne bi bla za skupaj. mene pač zelo zanima kaj se dogaja po svetu, pa v manj razvitih državah, kako multinacionalke razpredajo sovje lovke vsepovsod, kako se giblje svetovno gospodarstvo in kakšen vpliv ima kapitalizem na razvoj/propad današnje družbe. In mi zelo primanjukuje ljudi s katerimi bi lahko delila užitek razpredanja o tem. 

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: razlike med partnerjema
10.12.2010 13:57:08   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Poznam tudi taksne z "zelo veliko neformalne izobrazbe" ker je itak "tisti pildek" nepomemben, samo za mahanje... imajo pa veliko neformalne izobrazbe. Na zalost je pa ta neformalna izobrazba bolj na ravni vescin in sposobnosti, kot na izobrazbi; kar sploh ni slabo v kolikor te to ne moti in znas sebe spostovati  in sprejemati taksnega kot si in spostovati in sprejemati druge taksne kot so. Oziroma povedano drugace, vsak bi moral vedeti do kje njegova dekica seze. V nasprotnem pa lahko pljuvas po vsem in vsakomur, kar pa dvomim, da kaj pomaga.


Nihče ne zanika bonitet neformalne izobrazbe, socialnih spretnosti in čuta; na nek način me pa preseneča, s kakšno lahkotnostjo je zanikana dobrobit formalne izobrazbe.


Kot se ze napisala (vsaj zdi se mi, da sem napisala) neformalna izobrazba je odlicna stvar, ce se ne obremenjujes s formalno izobrazbo. Negiranje dobrobiti formalne izobrazbe zato, ker jo sam nimas in hvaljenje z lastno neformalno izobrazbo (za katero nimamo instrumenta niti kriterija jo izmerit) je zgolj kompleks.
Nemogoce je v visave dvigovati eno vrst izobrazbe, a v blato tlaciti drugo zvrst izobrazbe, zaradi razlike v formalniziranosti. Torej je po tej logiki enako znanje super, ce nimas diplome, ce pa imas diplomo je isto to znanje nicvredno.
Prav zato v ozadju velicanja neformalne izobrazbe in istocasnega zanicevanja formalne izobrazbe ni izobrazba, temvec osebnostne tezave posameznika v zvezi z izobrazbo in lastno podobo ter polozajem znotraj kakrsnega koli izobrazbenega sistema.
Na prvo roko, brez premisleka je pa neformalna izobrazba velicana resiteljica, ker je povsem subjektivno dolocena in kot receno nepreverljiva zunaj formalnih okvirjev.

Moj zaključek - šola je še vedno absolutno prepoceni ali absolutno predobra za majhen denar, ki ga mora posamznik nameniti. Iz belega kruha se delamo norca.


Potem bodo pa finance krive, da nekdo nima dolocene stopnje izobrazbe, ki mu po njegovem pripada. Potem bodo tisti z dosezeno izobrazbo le tisti, ki imajo denar.....  Ne zdi se mi, da je fora v soli, temvec v miselnosti posameznikov in njihovemu odnosu do samega sebe.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: razlike med partnerjema
10.12.2010 15:29:32   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: vandrovka
....kako multinacionalke razpredajo sovje lovke ....vpliv ima kapitalizem na razvoj/propad današnje družbe...

Za to pa res ni treba sledit poročilom. Npr. Wikileaks. Kaj bo iz tega, ker vsi nestrpno čakajo poročila A ga bojo prijeli? A so ga prijeli? A je kriv spolnega napada? Kaj so ....? .... Brez veze. Diskreditacija je prva stvar, ki jo izvedejo. Naprej, če tega Asanža zdejle umorijo ne bo nobene spremembe. Mogoče bo kakšen odstopil, nekih sprememb pa ne bo. Niti objave depeš ne bodo povzročile nobenih sprememb.

Ljudje smo postali neobčutljivi. Nad svinjarijami ki se zgodijo se zgražajo a dokler delajo faule člani fuzbal ekipe za katero navijajo, jim je umazanija sprejemljiva. Ni vrednot oz. so samo deklarativne narave. Ali pa smo postali apatični. Zanimivo da apatični zlasti takrat ko je priložnost odločati. To pa ni ne na klepetu ob kavi, ne v bifeju za šanskom ampak edino na volišču. Zakaj apatični? Ker itak ni prave alt_ernative. Zakaj je ni? Ker je edino družbeno priznano merilo - ekonomska uspešnost.

Otroci pa dobro vidijo, da samo govorimo kako je pomembno biti dober, pošten, priden, delaven istočasno pa se starši kregajo s sosedom, domov nosijo iz službe (kar pač kdo lahko), koristijo službene ugodnosti ki jim ne pripadajo,....  Vidijo svinjarije in vidijo starše, ki ob volitvah podpirajo ravno tiste, ki so med letom vsaj lagali. Pa saj niso neumni. Otroci hitro pokapirajo in postanejo kot starši.

No, kako mi gre? user posted image Brez gledanja poročil dogajanj po svetu. user posted image

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 10.12.2010 15:33:45 >

(odgovor članu vandrovka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: razlike med partnerjema
10.12.2010 20:49:31   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Trud, da pokažeš, da si na nivoju, in da se tjakaj po vsej sili dviguješ, je značilen takrat, ko bi na določenem nivoju želel biti, a dejansko nisi. Tisti, ki tam so - samo so, brez naprezanj.



user posted image


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: razlike med partnerjema
11.12.2010 9:30:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ampak to je bolj bonus.user posted image


Ronja, kako to misliš, da je bolj bonus?
Kakor razumem na prvo žogo (lahko tudi narobe, na podlagi samo enega stavka) - zakaj misliš, da to ni tisto osnovno, kar dobimo pri partnerju, poleg ljubezni seveda, ki je osnova vsakega intimnega odnosa? Zakaj biratzumevanje tebe in tvojih "problemčičev" predstavljajo bonus? Ali drugače, kaj bonus v osnovi ni?

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: razlike med partnerjema
11.12.2010 9:37:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Nemogoce je v visave dvigovati eno vrst izobrazbe, a v blato tlaciti drugo zvrst izobrazbe, zaradi razlike v formalniziranosti. Torej je po tej logiki enako znanje super, ce nimas diplome, ce pa imas diplomo je isto to znanje nicvredno.
Prav zato v ozadju velicanja neformalne izobrazbe in istocasnega zanicevanja formalne izobrazbe ni izobrazba, temvec osebnostne tezave posameznika v zvezi z izobrazbo in lastno podobo ter polozajem znotraj kakrsnega koli izobrazbenega sistema.


Iz te perspektive (v kateri je kar nekaj zrn - ali kosov kruha - resnice), je negiranje vrednosti izobrazbe na prvo, prej čustveno kot razumsko žogo, celo razumljivo. Če nisem sposoben lastnih dosežkov, bom vsaj zanikal dosežke drugih. Ne zmorem poti na Triglav, zato bom iz ljudi, ki plezajo gore, naredil butlje, vsaj v svoji prazni lastni propagandi.

Moj zaključek - šola je še vedno absolutno prepoceni ali absolutno predobra za majhen denar, ki ga mora posamznik nameniti. Iz belega kruha se delamo norca.
Potem bodo pa finance krive, da nekdo nima dolocene stopnje izobrazbe, ki mu po njegovem pripada. Potem bodo tisti z dosezeno izobrazbo le tisti, ki imajo denar.....  Ne zdi se mi, da je fora v soli, temvec v miselnosti posameznikov in njihovemu odnosu do samega sebe.


Če ne zmoreš prevzeti odgovornosti in če ne zmoreš volje za lastne korake, ti vedno in povsod ostane možnost kritike, družbe, sistema, financ kot najbolj eksplicitnega merila vrednosti.

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 11.12.2010 9:38:11 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: razlike med partnerjema
11.12.2010 10:40:41   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Nemogoce je v visave dvigovati eno vrst izobrazbe, a v blato tlaciti drugo zvrst izobrazbe, zaradi razlike v formalniziranosti. Torej je po tej logiki enako znanje super, ce nimas diplome, ce pa imas diplomo je isto to znanje nicvredno.
Prav zato v ozadju velicanja neformalne izobrazbe in istocasnega zanicevanja formalne izobrazbe ni izobrazba, temvec osebnostne tezave posameznika v zvezi z izobrazbo in lastno podobo ter polozajem znotraj kakrsnega koli izobrazbenega sistema.


Iz te perspektive (v kateri je kar nekaj zrn - ali kosov kruha - resnice), je negiranje vrednosti izobrazbe na prvo, prej čustveno kot razumsko žogo, celo razumljivo. Če nisem sposoben lastnih dosežkov, bom vsaj zanikal dosežke drugih. Ne zmorem poti na Triglav, zato bom iz ljudi, ki plezajo gore, naredil butlje, vsaj v svoji prazni lastni propagandi.


se pravi da so vsi,ki so tukaj zapisali, da formalna izobrazba ni zelo ali ključno pomembna pri partnerstvu, so ali
sami neizobraženi ali
niso na nivoju na katerem bi želeli biti.

ali prav to razumem?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: razlike med partnerjema
11.12.2010 10:43:10   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Nemogoce je v visave dvigovati eno vrst izobrazbe, a v blato tlaciti drugo zvrst izobrazbe, zaradi razlike v formalniziranosti. Torej je po tej logiki enako znanje super, ce nimas diplome, ce pa imas diplomo je isto to znanje nicvredno.
Prav zato v ozadju velicanja neformalne izobrazbe in istocasnega zanicevanja formalne izobrazbe ni izobrazba, temvec osebnostne tezave posameznika v zvezi z izobrazbo in lastno podobo ter polozajem znotraj kakrsnega koli izobrazbenega sistema.


Iz te perspektive (v kateri je kar nekaj zrn - ali kosov kruha - resnice), je negiranje vrednosti izobrazbe na prvo, prej čustveno kot razumsko žogo, celo razumljivo. Če nisem sposoben lastnih dosežkov, bom vsaj zanikal dosežke drugih. Ne zmorem poti na Triglav, zato bom iz ljudi, ki plezajo gore, naredil butlje, vsaj v svoji prazni lastni propagandi.

Moj zaključek - šola je še vedno absolutno prepoceni ali absolutno predobra za majhen denar, ki ga mora posamznik nameniti. Iz belega kruha se delamo norca.
Potem bodo pa finance krive, da nekdo nima dolocene stopnje izobrazbe, ki mu po njegovem pripada. Potem bodo tisti z dosezeno izobrazbo le tisti, ki imajo denar.....  Ne zdi se mi, da je fora v soli, temvec v miselnosti posameznikov in njihovemu odnosu do samega sebe.


Če ne zmoreš prevzeti odgovornosti in če ne zmoreš volje za lastne korake, ti vedno in povsod ostane možnost kritike, družbe, sistema, financ kot najbolj eksplicitnega merila vrednosti.


Nimam kaj, moram se strinjati. kar je res je res :)
Zanimivo pa je, da nekateri zgolj gledajo kaj jih ovira pri doseganju nekega cilja. Lahko bi pa pogledali kaj jih podpira pri doseganju cilja in to izkoristili.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: razlike med partnerjema
11.12.2010 10:45:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Nemogoce je v visave dvigovati eno vrst izobrazbe, a v blato tlaciti drugo zvrst izobrazbe, zaradi razlike v formalniziranosti. Torej je po tej logiki enako znanje super, ce nimas diplome, ce pa imas diplomo je isto to znanje nicvredno.
Prav zato v ozadju velicanja neformalne izobrazbe in istocasnega zanicevanja formalne izobrazbe ni izobrazba, temvec osebnostne tezave posameznika v zvezi z izobrazbo in lastno podobo ter polozajem znotraj kakrsnega koli izobrazbenega sistema.


Iz te perspektive (v kateri je kar nekaj zrn - ali kosov kruha - resnice), je negiranje vrednosti izobrazbe na prvo, prej čustveno kot razumsko žogo, celo razumljivo. Če nisem sposoben lastnih dosežkov, bom vsaj zanikal dosežke drugih. Ne zmorem poti na Triglav, zato bom iz ljudi, ki plezajo gore, naredil butlje, vsaj v svoji prazni lastni propagandi.


se pravi da so vsi,ki so tukaj zapisali, da formalna izobrazba ni zelo ali ključno pomembna pri partnerstvu, so ali
sami neizobraženi ali
niso na nivoju na katerem bi želeli biti.

ali prav to razumem?



Obstaja razlika med a priori negiranjem in tem, da nekaj za nas ni ključnega pomena.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: razlike med partnerjema
11.12.2010 10:47:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Zanimivo pa je, da nekateri zgolj gledajo kaj jih ovira pri doseganju nekega cilja. Lahko bi pa pogledali kaj jih podpira pri doseganju cilja in to izkoristili.


Dobro jutro user posted image .

Veliko je možnosti, ki nas podpirajo. Kaj izberemo, je, če hočemo ali ne prevzeti odgovornost, na koncu na nas samih. V množici izbire smo pozabili, kako se izbira. Vse imamo na voljo, pa nam je čedalje manj všeč.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: razlike med partnerjema
11.12.2010 13:06:39   
ronja
Ronja, kako to misliš, da je bolj bonus?

Mili, ne hodi na prvo žogo, je narobeuser posted image . Bonus je to, da me on uči računalniške programe, jaz pa njega slovnico - to res ni nujno za partnerski odnosuser posted image . Vsaj po mojem mnenju, no... Je pa praktično in sem se zdaj razvadila in bi mi bilo kar težko, če bi naenkrat ne mogla računat nanj glede tega. Ne bi ga pa zato pustilauser posted image .
Brez tega, da bi razumel, kaj me tare (tudi  v službi), si pa nekak ne predstavljam - zato bi pa zelo težko hodila s kakim ekonomistom, recimo, ki imajo popolnoma drugačen pogled na svet (vsaj kar jih jaz poznam, pa jih kar nekaj...) Ali da bi razmišljal kot večina in bi se mu zdelo raziskovanje brezveze, da je treba dat denar samo za proizvodnjo, recimouser posted image - no, s takim ne bi mogla bit, bi si bila enostavno preveč različna.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: razlike med partnerjema
12.12.2010 18:08:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ronja, kako to misliš, da je bolj bonus?

Mili, ne hodi na prvo žogo, je narobeuser posted image .


Saj vidiš, da ni na prvo žogo - lepo vprašam, preden zabijem gol user posted image .


Brez tega, da bi razumel, kaj me tare (tudi  v službi), si pa nekak ne predstavljam - zato bi pa zelo težko hodila s kakim ekonomistom, recimo, ki imajo popolnoma drugačen pogled na svet (vsaj kar jih jaz poznam, pa jih kar nekaj...) Ali da bi razmišljal kot večina in bi se mu zdelo raziskovanje brezveze, da je treba dat denar samo za proizvodnjo, recimouser posted image - no, s takim ne bi mogla bit, bi si bila enostavno preveč različna.

Na nek način tukaj izobraženost je pogoj.
Nekdo, ki mu je pomembno samo to, kaj bo dal v usta, bo težko razumel, zakaj ti gledaš žužke (a sem si prav zapomnilauser posted image ), in četudi še lahko razume, da je to znanost, bo težko razumel, da ti v opazovanju celo naletiš na kakšen problem..

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: razlike med partnerjema
12.12.2010 18:42:59   
liliana
Ni nujno, da je izobraženost pogoj....

ronja namreč piše tudi v tem smislu, da ekonomisti njenega gledanja v žužke ne razumejo, pa so tudi izobraženi......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: razlike med partnerjema
12.12.2010 19:09:13   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ni nujno, da je izobraženost pogoj....

ronja namreč piše tudi v tem smislu, da ekonomisti njenega gledanja v žužke ne razumejo, pa so tudi izobraženi......


Ronja priznava, da stereotipno razmislja o ekonomistih. Po njenih izkusnjah, ekonomisti imajo drugacen pogled na svet. Verjetno enako razlicen pogled na svet kot ga lahko generalno opazimo pri filozofih in fizikih; ceravno oba (in filozof in fizik) lahko medsebojno razpredata o tezavah pri raziskavah. 
Izobrazba je tudi kljuc za multidisciplinarnost, kjer se razlicni pogledi in razumevanja srecajo ter skupaj obravnavajo doloceno problematiko. Za multidisciplinarnost je nujen razlicen nazor in kot gledanja na problem, druzi jih pa izobrazba in znanje o nacinu metodoloskih in drugih raziskovalno znanstvenih pristopov.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: razlike med partnerjema
12.12.2010 19:19:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ni nujno, da je izobraženost pogoj....


Pogoj je matrika razmišljanja - ki je običajno (ne vedno, večkrat pa ja kot ne), pogojena z izobraženostjo.

Ali, da pustimo na miru spat ronjine žužke user posted image , inženir strojništva ni ekonomist, ampak bo enak ekonomski problem rešil enako dobro, ali celo bolj natančno in hitreje potem, ko bo postavil svojo matriko.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: razlike med partnerjema
12.12.2010 19:47:55   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Nemogoce je v visave dvigovati eno vrst izobrazbe, a v blato tlaciti drugo zvrst izobrazbe, zaradi razlike v formalniziranosti. Torej je po tej logiki enako znanje super, ce nimas diplome, ce pa imas diplomo je isto to znanje nicvredno.
Prav zato v ozadju velicanja neformalne izobrazbe in istocasnega zanicevanja formalne izobrazbe ni izobrazba, temvec osebnostne tezave posameznika v zvezi z izobrazbo in lastno podobo ter polozajem znotraj kakrsnega koli izobrazbenega sistema.


Iz te perspektive (v kateri je kar nekaj zrn - ali kosov kruha - resnice), je negiranje vrednosti izobrazbe na prvo, prej čustveno kot razumsko žogo, celo razumljivo. Če nisem sposoben lastnih dosežkov, bom vsaj zanikal dosežke drugih. Ne zmorem poti na Triglav, zato bom iz ljudi, ki plezajo gore, naredil butlje, vsaj v svoji prazni lastni propagandi.


se pravi da so vsi,ki so tukaj zapisali, da formalna izobrazba ni zelo ali ključno pomembna pri partnerstvu, so ali
sami neizobraženi ali
niso na nivoju na katerem bi želeli biti.

ali prav to razumem?


Obstaja razlika med a priori negiranjem in tem, da nekaj za nas ni ključnega pomena.


meni se zdi, da tukaj noben a priori negira pomembnost formalne izobrazbe - heck, celo upam rečt, da vsi sodelujoči vejo kaj pomeni "a priori" in se jim ne zdi to ključnega pomena user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?