|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Sling / pestunja
4.1.2011 11:40:19   
Mišyka
Ko uporabljaš trak, ali te kaj bolijo ramena in hrbet, glede na to, da pač ni oblazinjen?

Zdej pa upam, da bom res že nehala z vprašanji in zadevo res naročila.

_____________________________

IAN 7.11.2007
NEŽA 27.2.2011

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Sling / pestunja
4.1.2011 20:22:58   
emina83
Mene osebno boli hrbet in rame ponavadi samo, ko nosim tamalega, ki ima 15kg v ring slingu, zaradi prenosa ravnotežja, ker je pač na eno ramo, se pri daljšem nošenju jaz kar nekako na stran nagnem in me potem zaradi tega vse boli.
Ko je v traku, pa zelo redko oz če si ne vzamem čas in si pri dolgotrajnem nošenju enakomerno ne razdelim širine traku na rame in hrbet, da ni preveč nagrbančeno na enem mestu. In če seveda trak ni dovolj zategnjen in je preveč postora med teboj in user posted image , kar ga praktično sploh ne sme bit, morata se zlit en v drugega, če je to kakor koli jasno. Najboljš bi bilo da bi ti pokazala kaj mislim s tem, ker pri opisih nisem ravno najboljša.

Bom probala poiskat kake linke ali pa slikovne prikaze o tem kar govorim, da boš bolje razumela.

(odgovor članu Mišyka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Sling / pestunja
4.1.2011 20:44:00   
emina83
En video o pravilni postavitvi user posted image v ring slingu
http://sakurabloombabyslings.wordpress.com/2010/03/10/educate-yourself-proper-infant-positioning-in-a-baby-sling/

Ena splošna navodila o varnosti user posted image in pravilni postavitvi user posted image v vseh nosilkah http://www.thebabywearer.com/articles/HowTo/Positioning.pdf

http://www.babyslingsafe.com/

Na eni slikici kaže user posted image zavezanega v tkanem traku (roza) in ga je pritisnila ob sebe, pa se na blagu točno vidi, da ni dovolj zategnjeno in da je še prostora vmes, no o tem sem govorila, ko sem rekla da se morata zlit v eno. Se pravi, da mora bit user posted image dobsedno zlepljen na tebe, ker tudi ko se nagneš naprej, z user posted image v traku ali ring slingu, ne sme bit vmes prostor, da lahko vstaviš npr. svojo pest vmes.

Linki za vezanje traku - mislim da jih je velika večina tu gor tkanih, ampak to sploh ni pomembno, za elastične veljajo ista navodila. http://www.thebabywearer.com/forum/showthread.php?162105-Wrapping-Instruction-Links

Evo, sej tega je še fuuul, ampak za začetek mislim da bo dosti.

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Sling / pestunja
5.1.2011 10:13:26   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: Mišyka

Jst še kr ne vem kako, za katero varianto bi se odločila...


Jaz imam vse kar lahko najdeš na našem ali tujem trgu ker potrebujem za šole nošenja. Ampak če bi pa spet kupovala za sebe bi si pa kupila za prvih 9-10 mesecev Sleepy wrap, ki je res super elastičen trak in komot v njem nosiš tudi težjega otroka, za kasneje pa kakšen mei tai. Sploh če si začetnik v nošenju bi kupila elastičen trak, ker ne poznam osebe ki ga ne bi znala naštimat na sebe, medtem ko je s sling in tkanimi trakovi kar problem. Pa kakšen pouch bi si kupila oz. še boljše najdi kroj pa naj ti ga kakšna šivilja naredi ker to naredit je tako komot da dol padeš user posted image Potem pa itak vidiš če se sploh najdeš v teh nosiljkah pa si počasi dokupiš kaj misliš da potrebuješ user posted image

Tkani trakovi so res super, ampak roko na srce so najbolj zakomplicirani za naštimat. In na hrbtu boš res tako redko (ali pa nikoli ) nosila otroka da ti zato ni potrebno kupit tega. Res, jaz bi vzela elastičen trak za začetek.
Jaz sem otroke največ prenosila na boku - sling, pouch, ampak sedaj po 6 letih nošenja (3 otroci) vidim da sem si full uničila rame s tem (ker jaz sem jih res veliko nosila, sploh srednjega, in pa tamalega ) in trenutno za na bok uporabljam samo še mei tai, ker tam se otrok ne obesi na rame, ampak sedi na boku...slinga ne uporabljam več, pouch pa imam res samo za na hitrico nekam skočit.




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Mišyka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Sling / pestunja
5.1.2011 10:15:22   
skuštrana
da lahko vstaviš npr. svojo pest vmes.


Samo da tole popravim - dlan ne sme iti vmes, ne pest user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Sling / pestunja
5.1.2011 10:16:29   
skuštrana
Ko uporabljaš trak, ali te kaj bolijo ramena in hrbet, glede na to, da pač ni oblazinjen?


Ta oblazinjenost je pomembna edino pri mei tai-ju, pri trakovih raztegneš blago pa je.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Mišyka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Sling / pestunja
5.1.2011 20:38:59   
emina83
Skuštrana, a ti organiziraš šole nošenja? Kje pa, če ni skrivnost?
Bi se tudi sama rada udeležila česa takšnega, pa kr nekako ne vem kje začet iskat. Se mi zdi, da je tega čist premalo pri nas. A ti si naredila kakšno šolo nošenja, oz. imaš sama kakšno diplomo ali certifikat, ali si tak kot jaz *self taught*?

No evo, vidiš kak smo si različniuser posted image , men je pa npr elastičen trak bil fajn res sam za prvi mesec, dva, pol pa tkan naprej-zakon. Moji user posted image čist prehit pridobijo na teži, da mi z elastičnim, sploh ni več fajn, medtem, ko mi je klasičen trak zakon.

< Sporočilo je popravil emina83 -- 5.1.2011 20:39:37 >

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Sling / pestunja
6.1.2011 14:16:55   
skuštrana
Emina, jaz živim na Hr, v Sloveniji pa se mi zdi da Urša iz Moj škratek včasih kaj organizira user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Sling / pestunja
6.1.2011 14:35:55   
Mišyka
No, da se pohvalim... naročila sem Sleepy Wrap. Sicer ga še nisem dobila. Poročam....

_____________________________

IAN 7.11.2007
NEŽA 27.2.2011

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Sling / pestunja
25.1.2011 10:51:16   
Oranza
Jaz pa sem pred kratkim nabavila pestunjo Mark in Neli, ki sem jo zasledila na njihovi spletni strani, pa še v akciji je. Je zelo udobna in moja sončica se v njen prav super počuti, pa tudi sama z njo nimam težav, saj je zelo enostavna. Priporočam! user posted image  user posted image Mislim, da je pestunja najboljša rešitev za nošenje dojenčka. 

(odgovor članu Mišyka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Sling / pestunja
25.1.2011 13:37:14   
emina83
Samo v vednost : pestunja Mark in Neli je tipičen primer bag slinga in le ti so v ZDA preklicani in prepovedani v prodaji, ne vem zakaj so pri nas v Evropi še vedno dokaj prisotniuser posted image . Niso pa dovolj varni, ravno iz razloga nepravilne postavitve user posted image v takšni nosilki.

http://www.babyslingsafety.blogspot.com/

http://babywearinginternational.org/pages/safety.php

http://www.thebabywearer.com/index.php

(odgovor članu Oranza)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Sling / pestunja
26.1.2011 9:48:27   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: emina83

Samo v vednost : pestunja Mark in Neli je tipičen primer bag slinga in le ti so v ZDA preklicani in prepovedani v prodaji, ne vem zakaj so pri nas v Evropi še vedno dokaj prisotniuser posted image . Niso pa dovolj varni, ravno iz razloga nepravilne postavitve user posted image v takšni nosilki.

http://www.babyslingsafety.blogspot.com/

http://babywearinginternational.org/pages/safety.php

http://www.thebabywearer.com/index.php


Točno tole sem hotela napisat, tako da podpis.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Sling / pestunja
28.1.2011 14:31:00   
Sonchica10
Jaz pa sem ful zadovoljna, ko jo uporabljam. In mislim, da more bit precej neverjetno nemaren starš, da ne opazi, da se mu dojenček v štorklji duši. Kako ga je pa dal noter? Jaz dam mojega sinčka vedno tak v štorkljo, da ima vedno prost obrazek in dostop do zraka. Jaz bi tiste starše kr preverila kakšni so. Ne razumem kak ne opaziš, kaj otrok počne, kako se počuti. Za takšne kalibre so verjetno še otroški vozički nevarni al kaj? Kaj pa kako na rokah nosimo otroke. To zna bit še posebej nevarno, če je nepravilno. user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Sling / pestunja
13.6.2011 9:40:43   
zima07
...Sem dala že na male oglase pa vendar: Prodam Sling z obroči-Maya Wrap-naravne barve, odlično ohranjen...

Pri nas se je full obnesel-smo imeli sicer tudi Maya Wrap, ampak bolj zadovoljna kot v slingu, v položaju kengurujčka,ni bila nikoli :-)

Pozdravček!

(odgovor članu Sonchica10)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?