|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 10:22:27   
darja.mark
Se pravi se šteje samo stanovanje brez balkona in kleti?
kaj pa tista souporaba, a tam ni nič, glede na to da smo v bloku?

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 10:41:50   
Kerensa*
- Na listo A ali listo B vas bo razporedil JSS glede na vaše dohodke, ko pa vi izpolnjujete vlogo, pa delajte križce v okencih za tisto listo, na kateri vi želite biti oz. tam, kjer se vam zdi, da bi morali biti.

- Upoštevajo se vsi obdavčljivi dohodki, nakazani na TRR ali izplačani v gotovini, dokazljivi z drugo dokumentacijo, vključno z zaslužki od avtorskih pogodb in regresi.

- V opisu razmer jamrajte na dolgo in široko (vloga vam dovoljuje, da opis dodate na dodatnem listu, ne samo na obrazcu). Napišite čisto vsako figo, ki vas moti.

- darja.mark - s 370-imi točkami žal nimaš niti najmanjše možnosti priti do stanovanja. Edini plus je, da ti bodo pri naslednjem razpisu prišteli dodatne točke, ker si sodelovala na tem.

- najmanjšega možnega števila točk ni. Prednostna lista se oblikuje v razmerju med prosilci z največ točkami in med številom stanovanj, ki so na voljo.

- Če 3-članska družina preseže tistih 1.580€ dohodka, se uvrsti na listo B. Če preseže 1.868€ dohodka, pa se vlogo zavrne, ker je družina preveč premožna za sodelovanje na razpisu.

- koliko ima posameznik/par/družina dohodka, izračunajo na podlagi predložene okumentacije. Vzame se povprečje za tisti čas, ko so zahtevana potrdila (ne vem, a je za 6 mesecev al' za 12).

- dana01 - do 800-tih (ali več) točk prideš tako, da že od pamtiveka sodeluješ na razpisu, imaš najmanj 3 mladoletne otroke, od katerih je najmanj eden, vključno s tabo, bolan po njihovih kriterijih, živiš v luknji, ki ni vredna niti tega naziva, pa še lastnik ne smeš biti, si brezposelna, samohranilka, žrtev nasilja bivšega partnerja in imaš diplomo. Razumi, kdor more.

- točke za izobrazbo se dodeljujejo zato, ker se neprofitno stanovanje očitno smatra kot darilo (in ne kot z zakonom priznana pravica), do le tega pa so upravičeni samo tisti, ki so predvidoma bolj družbeno koristni (torej izobraženci, ki bodo verjetno prej dobili zaposlitev in ne bodo večno živeli od DSP - posledično se jih bo lahko tudi prej zabrisalo ven iz stanovanja).

- Pri izračunavanju kvadrature se upoštevajo tako balkon, kakor sorazmeren delež skupnih prostorov (vsaj včasih je bilo tako). Kvadraturo na družinskega člana se potem enostavno izračuna z deljenjem.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 10:59:50   
darja.mark
Mah k***, sej te kar mine še sploh kaj pošiljat, pa taki je**ni pogoji user posted image
Vglavnem Kerensa..hvala za obširno razlago, samo...
- Na listo A ali listo B vas bo razporedil JSS glede na vaše dohodke, ko pa vi izpolnjujete vlogo, pa delajte križce v okencih za tisto listo, na kateri vi želite biti oz. tam, kjer se vam zdi, da bi morali biti. --- saj nikjer ni opcije da označiš na kateri listi bi bil, ko vlogo izpolnjuješ

in še...

- Pri izračunavanju kvadrature se upoštevajo tako balkon, kakor sorazmeren delež skupnih prostorov (vsaj včasih je bilo tako). Kvadraturo na družinskega člana se potem enostavno izračuna z deljenjem. --- skupni prostori-kaj je to če si v bloku? In kako za user posted image  naj vem kakšna je njihova kvadratura? 






(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 11:05:14   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark
saj nikjer ni opcije da označiš na kateri listi bi bil, ko vlogo izpolnjuješ

Je. Ob vsaki možnosti imaš dva kvadratka (prekrižaš pa samo enega oz. v samo enega vpišeš točke).
skupni prostori-kaj je to če si v bloku? In kako za user posted image  naj vem kakšna je njihova kvadratura?

Mogoče sem malce zaje*ala tukaj.
Ko smo mi prvič sodelovali na razpisu, smo bili v bivšem samskem domu, kjer smo imeli sobo s souporabo kopalnice in skupnih prostorov. Takrat so nam poleg kvadrature sobe šteli še delež skupne kopalnice, skupnih WC-jev, skupnega hodnika in skupnega balkona.
Ko smo sodelovali nazadnje, pa smo bili v normalnem bloku. Takrat nam zgoraj omenjenega niso šteli, saj v najemni pogodbi ni bilo označeno kot souporaba (niti ne bi bilo izvedljivo), so nam pa šteli tako balkon, kakor tudi klet. Dvomim, da imam še kje tisto dokumentacijo, da bi preverila, če so šteli tudi delež kolesarnice in sobe za sestanke oz. srečanja stanovalcev.
Na splošno pa za potencialne kvadrature uporabiš točkovalni zapisnik. V nasprotnem primeru, če ga nimaš, moraš pa prav lepo nekam odkorakati (kakšna zemljiška knjiga je najbolj verjeten naslov, kjer imajo to kvadraturo). Potem pa kalkulirat'.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 11:12:40   
darja.mark
Jooj, znorela bom, 2x napišem pa me ven vrže, pa še ta user posted image  sistem
vglavnem,...bom kar tja poklicala tole s kvadraturo pa naj mi oni povejo, Upam sam da mi ne bo treba še kam okol skakat pa teh kvadratur iskat ker za teh 370 točk user posted image  mah,....

Drugače pa s temi listami,....ko izpolnjuješ maš na levi 1 kvadratek in jaz sem samo tam označla pač kar velja za nas. Pol sta pa še na desni strani pod vsako postavko 2 kvadratka kjer so vpisane točke. A tam je tut treba? Pri prejšnjem razpisu nisem tam nič križcev delala, pa mi niso nič rekli da bi mogla user posted image  ko sem prinesla. Jaz sem mislila da je to za njih, da to oni kaj označujejo pa seštevajo tam. Hm,...zdej pa res ne vem

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 11:13:52   
Kerensa*
Te kvadratke, kjer so s svetlejšim tiskom vpisane točke, sem mislila, ja. Če dobro pogledaš, boš videla, da pri nekaterih postavkih točke v prvem kvadratku niso enake točkam v drugem, pa čeprav gre za isto postavko. In v tem je bistvena razlika med A in B listo (če ne štejemo plačila soudeležbe).

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 11:17:00   
darja.mark
Ja to sem vidla ja in sem se prav spraševala kaj za vraga je zdej to :)
Sem misla da je to zato, da si sam lahko sešteješ točke in približno veš, kolk maš šans. Sam pol mi pa ni blo jasno zakaj je pri eni postavki različno št. točk. Aha, no zdej vem. Verjetno je levi kvadratek lista A, desni pa B?
Sam Kerensa, kako da vi niste dobil pa si se tolk dolgo prijavljala, kolk točk ste pa meli?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 11:24:28   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark
Verjetno je levi kvadratek lista A, desni pa B?

Točno tako.
Sam Kerensa, kako da vi niste dobil pa si se tolk dolgo prijavljala, kolk točk ste pa meli?

Po mojem mnenju pri prvih dveh sodelovanjih zaradi prej omenjenih ljudi z 900 točkami user posted image , pri tretjem zato, ker smo imeli preveliko stanovanje (54 m2 za 4 ljudi user posted image ), pri četrtem zato, ker je imel moj g. Mož preveliko plačo (cca. 1.500€ netto - zajebala nas je preživnina 190€ za Pubertetnika user posted image ), pri petem pa po mojem zato, ker sem jih takrat že tožila. user posted image

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 11:26:25   
darja.mark
user posted image  user posted image  joj, zdej si me pa orenk nasmejala :)
Tožila si jih? Pomoje si edina ki si kej tazga upa :))))

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 11:33:16   
Kerensa*
Dvomim.

Nekje v vmesnem času med vsemi temi razpisi mi je namreč umrla mama, ki je bila najemnica nujne bivalne enote, za katero pa od takrat naprej, ko sem se jaz odselila (leta 2003), ni plačevala ničesar več. Ob njeni smrti je bilo cca. 2 milijona bivših SIT dolga in JSS se je, zakonu navkljub, odločil, da sem to dolžna plačati jaz. Tega, da sem se odpovedala dediščini in tega, da so imeli pred sabo vse dokaze, da mene v času nastajanja dolga ni bilo v nujni bivalni enoti, niso hoteli upoštevati. In so rekli, da me bodo tožili.

Jaz sem se strinjala in vložila kontra tožbo. Letos se izteče tisti od EU določen rok (koliko sme razumno trajati postopek) - 3 leta. Razpisana ni bila še niti ena obravnava, blokirali so mi TRR, jaz pa lepo čakam na odškodnino. user posted image

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 11:48:25   
darja.mark
O svašta. No vsaj dobro da tolk poznaš zakone in vso to s*anje  da te težko okol obrnejo user posted image
pametna punca user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 12:23:25   
Kerensa*
Zdaj me začenja počasi zanimati, kakšna bi bila njihova reakcija, če bi jaz zdaj oddala vlogo. user posted image

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 13:35:08   
darja.mark
Hehe, pa daj, če ne druzga za foro. Mogoče bojo cviknili in boš na koncu še dobila user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 13:36:57   
Kerensa*
Hmmm... čakaj, da na hitro in na pamet skalkuliram...

Dobim točke, ker sem najemnica.
Dobim točke za sodelovanje na nekaj prejšnjih razpisih.
Dobim točke za 2 mladoletna otroka.
Pitaj Boga, če bi dobila točke, ker je moj Pubertetnik otrok s PP.
Nimam točk za izobrazbo.
Imam točke za stalnost bivanja v MOL.
Kvadratura stanovanja... max. je 12 m2 na osebo, se mi zdi... ja, dobim še nekaj točk.

Kaj še ostane?

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 18:51:49   
darja.mark
uf, mislim da si vse naštela. Mater sej jih boš mela več kot jst :) Še točke za delovno dobo si pozabla, če jih seveda mata, verjetno ja? Ti 12 ali tvoj g. Mož 13?  Ostalo pa mislim da si naštela :)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 18:55:17   
darja.mark
pomoje bi s točkami glih ujela. jaz sem ti jih naštela 370, tko z glave, plus če za otroka kej dobiš če je otrok s PP, ne vem z glave če je to kej ali ne, pa za sodelovanje na prejšnjih razpisih tut nisem štela tko da še tisto zraven

če ne pa pod opis bivalne enote al kaj je že napiši sem ta pa ta...remember me? user posted image

pa na koncu p.s:: se yaa in court :)))))  user posted image

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 20:59:05   
Kerensa*
Sem šla pogledat' na vlogo.

Zagotovo bi dobili 410 točk, če bi pa upoštevali še vse tisto, kar jaz mislim, da bi morali in kar se eventuelno da prešvercati, bi bilo pa 670 točk.

Mogoče pa res oddam vlogo, who knows.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.1.2011 22:04:03   
darja.mark
Okej zdej pa ti meni, revežu, z mal većč kot 300 točkami user posted image zaupaj skrivnost kako prešvercaš točke ker jih krvavo rabim

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
21.1.2011 9:38:11   
Kerensa*
Pri meni? Ne podpišem pogodbe o zaposlitvi (kar pomeni, da dobim še točke za brezposelnost) in kupim diplomo (ja, tudi to se da), pa še nekaj je bilo, ampak se v tem trenutku ne spomnim.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
21.1.2011 10:01:21   
darja.mark
Hja, zanimivi prijemi :)  No, če kupiš maš šanso da te dobijo, in posledice verjetni niso dobre user posted image  Misliš da nič ne preverjajo?
Glede zaposlitve, lahko ne podpišeš če še nimaš, če pogodbo že maš je drugače,...sam sej bi vidli da maš dohodke? No ja, le-te se da tut drugače zaslužit, to je res.



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
30.1.2011 14:33:53   
prfoxa
NUJNO VPRAŠANJE IMAM GLEDE PREMOŽENJA!!!!!!

Ful lepo bi vas prosila, drage sotrpinke, če mogoče katera ve (Kerensa??), kako je s prišparanimi evrčki na banki?!?!?!

Ali moram prijaviti, da ima sin prišparanih 25.000 evrov ali se navaja samo delnice, avte itd.??

Hvala vam.

P. S.: Drugih prihrankov nimamo in samo eno plačo kot 6-članska družina, imamo pa ta kupček denarja ... upam, da nas ne bo zaj*bal ...

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
30.1.2011 15:03:35   
Dawn7
prfoxa. A boste na B ali na A listi zaprošali?

(odgovor članu prfoxa)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
30.1.2011 16:00:03   
prfoxa
dawn7, najbrž nas bodo samodejno uvrstili na listo A, ker sem jaz brezposelna, zaposlen je samo mož, ki ima 958 evrov neto plače, otroških dodatkov pa ne upoštevajo ...

Omenjeni kupček denarja smo prišparali s prodajo avta pred leti in varčevanjem (nekaj časa je 'pomagal' tast), zdaj se ga pa oklepamo kot zadnje rešilne bilke in ga nočemo zapraviti ... ne bi pa rada, da izpade, kot da smo 'bogati', ker res nismo. Sicer mi je jasno, da to ne presega tistih 40% zneska stanovanja, samo vseeno.

Torej - ali se navede samo delnice in vrednostne papirje, ali tudi prihranke na klasični knjižici?

Hvala, punceuser posted image


(odgovor članu Dawn7)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
30.1.2011 16:35:39   
prfoxa
pa še to:
- kje ste prebrale, da je potrebno priložiti kopijo poročnega lista? jaz nisem tega nikjer zasledila ...
- sicer se mi pa zdi (glede na izkušnje iz porodnišnice), da kopija ne bi mogla zadostovati, temveč kvečjemu potrdilo od UE, ki ni starejše od 30-ih dni (sicer je par namreč lahko ločen, pa to iz 10 let starega poročnega lista ni razvidnouser posted image )

(odgovor članu prfoxa)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
30.1.2011 19:42:45   
Kiya
Poročni list:
v razpisu (besedilo) na 10 strani, 10 točka

(odgovor članu prfoxa)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?