|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
27.12.2010 21:16:02   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Kar se pa tiče uveljavljanja partnerice pa nisem povsem prepričana - tu bi se pa morda res celo znalo zakomplicirati, ker kako boš dokazoval, da jo preživljaš, če pa uradno sploh ne živita skupaj. Zaradi tega bi morda bilo dobro, da pri njej prijaviš vsaj začasno prebivališče - ker v tem primeru ti ni treba spreminjati osebnih dokumentov in nič, če imaš tam samo začasno prebivališče, stalno pa ostane nespremenjeno.

Jah, no, zdaj pa se odločite kaj pa kako... pol leta nazaj sem jaz isto spraševala, pa sem dobila sledeče odgovore
No, saj, bom poročala, kaj bo ratalo, če bo ratalo.user posted image


No - na tisti temi jaz nisem odgovarjala, na tej pa sem tudi napisala, da glede tega dela odgovora (glede uveljavljanja partnerice) nisem povsem prepričana - da bi se morda lahko zakompliciralo, ampak to so bila samo moja ugibanja. Ko berem tiste odgovore tam, pa bi povsem verjela, da imajo punce prav - da se da zadevo rešit tudi s kako izjavo, da sta partnerja.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
27.12.2010 21:26:19   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Kar se pa tiče uveljavljanja partnerice pa nisem povsem prepričana - tu bi se pa morda res celo znalo zakomplicirati, ker kako boš dokazoval, da jo preživljaš, če pa uradno sploh ne živita skupaj. Zaradi tega bi morda bilo dobro, da pri njej prijaviš vsaj začasno prebivališče - ker v tem primeru ti ni treba spreminjati osebnih dokumentov in nič, če imaš tam samo začasno prebivališče, stalno pa ostane nespremenjeno.

Jah, no, zdaj pa se odločite kaj pa kako... pol leta nazaj sem jaz isto spraševala, pa sem dobila sledeče odgovore
No, saj, bom poročala, kaj bo ratalo, če bo ratalo.user posted image


No - na tisti temi jaz nisem odgovarjala, na tej pa sem tudi napisala, da glede tega dela odgovora (glede uveljavljanja partnerice) nisem povsem prepričana - da bi se morda lahko zakompliciralo, ampak to so bila samo moja ugibanja. Ko berem tiste odgovore tam, pa bi povsem verjela, da imajo punce prav - da se da zadevo rešit tudi s kako izjavo, da sta partnerja.

Oprosti, Zmajaz, če je izpadlo, kot da je letelo nate, sem na hitro napisala komentar, ker se mi je mudilo pa je mal blesavo izpadlo.
Ja, saj meni je tudi bilo malo čudno, da se da tako na izi prit skozi, ker se po navadi pri nas komplicira kjer se le da (po moje je veliko odvisno od referenta, ki zadevo obravnava, koliko se mu da preverjat in komplicirat), ampak če izkušnje drugih pravijo, da se da... no, bomo poskusili, pa bom videla, če bo šlo skozi. user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
29.12.2010 17:11:50   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
Oprosti, Zmajaz, če je izpadlo, kot da je letelo nate, sem na hitro napisala komentar, ker se mi je mudilo pa je mal blesavo izpadlo.

NI nobene zamere user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
29.12.2010 17:29:01   
Shorty_
se bo še vedno lahko uveljavljalo otroke zA NAZAJ??user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
29.12.2010 21:10:03   
zmajaz
Ja, seveda - če ne uveljavljaš med letom, potem konec leta (oz. januarja) za nazaj.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
31.12.2010 10:07:37   
klopm
Jaz se vsem najlepše zahvaljujem za odgovore, se pravi partnerico bom prijavil kot vzdrževanega družinskega člana brez vseh dokazil, potem bomo pa videli če bodo upoštevali.



(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
2.1.2011 18:22:55   
klopm
Pozdravljeni,
imam še eno vprašanje, moja bo partnerica bo sedaj prejemala starševski dodatek ki naj bi bil nekje 200 evrov, ali jo lahko v tem obdobju uveljavlam kot vzdrževanega družinskega člana?


(odgovor članu klopm)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
2.1.2011 19:08:17   
klopm
Spet jaz, imam še eno dodatno vprašanje poleg prejšnega, moja partnerica je sedaj zavarovana kod občan in prijavlena v svojem samostojnem gospodinstvu,v preteklosti je prijemala socijalno podporo, 31.12.2010 ji je to poteklo. Tudi zavarovanje kod občan ji je poteklo s tem datumom. Sedaj me pa zanima kaj je najsmoterneje storiti, kako je ona trenutno zdravstveno zavarovana? Rok za rojstvo otroka imava 5.1.2011. Ali je potem ona trenutno zdravstveno nezavarovana? Ali je najbolje, da je po meni zavarovana, kot bo otrok ko bo rojen? Ali je možno da je zavarovana po meni, če nisva prijavljena na skupnem naslovu?

Kar nekaj vprašanj:)

(odgovor članu klopm)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
2.1.2011 21:00:39   
zmajaz
Ja če si ni podaljšala zavarovanja kot občan oziroma uredila na kak drug način, potem je očitno trenutno nezavarovana - da ne boste na koncu še kje stroškov poroda in bivanja v porodnišnici plačevali. user posted image

V času, ko bo prejemala starševski dodatek, bo zraven tudi obvezno zdravstveno zavarovana, samo za tale vmesni čas je pa treba TAKOJ urediti, če ne ne vem, kako bo potem to izgledalo v porodnišnici, če bo prišla tja nezavarovana. Najboljše bo verjetno, da se gre na občino dogovorit, da ji še za teh par dni do poroda podaljšajo zavarovanje.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 2.1.2011 21:06:51 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu klopm)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
2.1.2011 21:05:24   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: klopm
imam še eno vprašanje, moja bo partnerica bo sedaj prejemala starševski dodatek ki naj bi bil nekje 200 evrov, ali jo lahko v tem obdobju uveljavlam kot vzdrževanega družinskega člana?


Ne - za to obdobje pa ne, ker bo njen dohodek presegel višino posebne olajšave za vzdrževanega družinskega člana.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu klopm)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
4.1.2011 18:30:56   
Maleal
Do kdaj je potrebno uveljavljat družinske člane in kje si lahko sprintam obrazec?

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
4.1.2011 18:33:52   
nadka30
IZVIRNO SPOROČILO: MarcelAlina

Do kdaj je potrebno uveljavljat družinske člane in kje si lahko sprintam obrazec?


obrazec imaš
http://www.ringaraja.net/forum/dohodnina_2010/m_5537489/tm.htm

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
4.1.2011 21:59:01   
zmajaz
Vlogo je treba oddati do 7.2., vlogo dobiš na DURS-ovi strani, če imaš pa slučajno kak certifikat za spletno bančništvo, pa ga lahko uproabiš za portal e-davki in vlogo v minutki oddaš kar od tam. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
8.1.2011 18:26:15   
bigbunny
zmajaz.... eno vprašanje.. saj moje stanje v grobem že poznaš pa še vseeno 1x za osvežitevuser posted image . Od 2.3.2010 sem na porodniškem. Do 1.3.2011. 2.2.2010 so mi prekinli zaposlitev tako da sem od takrat brezposelna.. Za ta mesec ko sem bila brezposelna sem bila en mesec na bolniški preko vzajemne? Sedaj pa me zanima... Ali lahko moj mož uveljavla otroka in mene kot vzdrževana člana? Do kdaj se oddajo pole in kje jih najdem?user posted image  za odgovor bom zeeeleo hvaležna.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
9.1.2011 21:31:19   
zmajaz
Če sem povsem iskrena, se tvoje konkretne situacije ne spomnim najbolj, ker me je do zdaj že veliko forumašev prosilo za raznorazne nasvete in si niti slučajno ne morem več zapomniti, kdo je kdo in kaj je bilo pri kom. user posted image
Glede bolniške - če si za tisti vmesni mesec med iztekom pogodbe o zaposlitvi in nastopom porodniške dobila bolniško, potem si očitno bila koristila tistih 30 dni bolniške prek ZZZS, če nisi dobila nobenega nadomestila, potem pa nisi bila. Drugo ti ne vem povedati.

Glede olajšave - za leto 2010 lahko mož uveljavlja hčerko, tebe pa ne more, ker si bila skoraj celo leto na porodniški in to se šteje isto, kot če si zaposlena, ne kot da si brezposelna oseba. Uveljavljal bi te lahko eventuelno kvečjemu za tisti en vmesni mesec brezposelnosti - pa še to samo, če nisi dobila nobenega nadomestila (za brezposelnost, bolniške ...). V tem primeru bi se mu priznala 1/12 olajšave.

Aja - vlogo najdeš TUKAJ, čas za oddajo pa je do 7.2.2011

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 9.1.2011 21:32:19 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
10.1.2011 7:51:54   
mayble
Pri nas je tako - jaz sem celo leto 2010 prejemala porodniško okoli 935 eur, partner pa redno plačo, nižjo. kateremu se bolj spalača dati otorka v olajšavo?
Hvala za odgovore.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
10.1.2011 8:02:23   
nadka30
IZVIRNO SPOROČILO: mayble

Pri nas je tako - jaz sem celo leto 2010 prejemala porodniško okoli 935 eur, partner pa redno plačo, nižjo. kateremu se bolj spalača dati otorka v olajšavo?
Hvala za odgovore.


tukaj si izračunajuser posted image user posted image user posted image user posted image
http://edavki.durs.si/OpenPortal/CommonPages/Documents/New_Doh_Odm.aspx

(odgovor članu mayble)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
10.1.2011 9:24:13   
2violina
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

Kaj pa če sta starša ločena, on plačuje preživnino, mati brezposelna, a lahko on uveljavla za otroka?



Oče  (oziroma oseba, ki plačuje preživnino) lahko uveljavi otroka le do višine plačane preživnine. Le - to  preračunajo v mesece.


_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
10.1.2011 13:50:09   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mayble
Pri nas je tako - jaz sem celo leto 2010 prejemala porodniško okoli 935 eur, partner pa redno plačo, nižjo. kateremu se bolj spalača dati otorka v olajšavo?
Hvala za odgovore.

Vedno tistemu z višjim osebnim dohodkom, ker je ta plačal več dohodnine in je posledično lahko tudi vrnjene dobi več. Če sta otroka dva (ali jih je celo več), se običajno splača, da recimo vsak 1 ali vsak oba po pol leta - te zadeve je vsekakor najboljše preračunati - povezavo za preračun je pa dala nadka

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 10.1.2011 13:52:51 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu mayble)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
16.1.2011 9:42:43   
moni30
Mi lahko nekdo prosim pove, kaj narediti v mojem primeru. V letu 2010 sem bila zaposlena 3 mesece, nato brezposelna (brez vsakršnega nadomestila), od 21. 7. pa sem prejemala porodniško (ki znaša 410 E). Če prav razumem jaz sploh ne dosegam tistega minimalnega zneska za obdavčitev, kar posledično pomeni, da dobim vse kar so mi trgali čez leto nazaj. Partner ima dobro plačo (povprečno 1000 E). Torej komu se bolj splača uveljavljat otroka, meni ali njemu? In ali me lahko za tiste mesece ko nisem imela dohodka on uveljavlja tudi če bi se bolj splačalo otroka uveljaviti meni?
Malo zakomplicirano, pa vendar upam, da mi bo kdo lahko dal kakšno uporabno informacijo.

Še to, če bi imela natančne podatke o dohodkih v letu 2010 (tiste izpiske, ki jih dobimo od delodajalcev), bi si znala izračunat na linku od dursa, ampak tega pa še nimamo (in bogve kdaj bo user posted image ).

Hvala

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
16.1.2011 22:07:37   
zmajaz
Po nobeni logiki se tebi ne more splačati uveljavljati otroka, če že tvoja osebna olajšava pokrije vso dohodnino, ki si jo vplačala, več kot si vplačala notri, pa itak nikakor ne moreš dobiti nazaj. Odgovor je torej na dlani - otroka naj uveljavlja tvoj mož, ker če ga boš ti, boš dobila nazaj isto, kot če ga sploh ne uveljavljaš (olajšava gre torej v nič), možu se bo pa vsekakor poznalo.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu moni30)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
17.1.2011 9:04:49   
moni30
Vidiš o tem pa nisem razmišljala. Najlepša hvala za odgovor.

LP Moni

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
17.1.2011 10:24:10   
kjava.
oj, zmajaz, vidim, da obvladaš zadevo ;)

Povej mi, sama sem se zaposlila 1.10. lani, do takrat nisem bila še nikoli zaposlena. Prej študent, nato pa nič, ker sem bila na porodniškem(dobivala sem straševski dodatek). Torej pri možu vpišem poleg otrok tudi sebe kot vzdrževanega člana do 30.9.2010?

(odgovor članu moni30)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
17.1.2011 10:26:47   
zmajaz
Če si prejemala starševski dodatek, potem te za tiste mesece žal ne more uveljavljati.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu kjava.)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
17.1.2011 10:40:49   
kjava.
Aha. Potem predvidevam, da samo do meseca otrokovega rojstva, ker nisem bla zaposlena in ne na zavodu.

Hvala!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?