|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
17.1.2011 21:42:45   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: kjava.
Aha. Potem predvidevam, da samo do meseca otrokovega rojstva, ker nisem bla zaposlena in ne na zavodu.

To bi pa lahko, ja - samo ni mi jasno, kdaj je potem to bilo lani, če si se 1.10. zaposlila, pred tem si pa bila na porodniškem, ta pa traja 1 leto in če greš od 1. 10. 2010 eno leto nazaj, prideš že v 2009.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu kjava.)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
17.1.2011 22:17:29   
Andrejka9386
glede starševskega nadomestila...lahko te ima v olajšavi...vsaj tako je bilo pri meni.
moj primer: izredna študentka, prijavljena na drugem naslovu kot mami, poročena, lansko leto bila od jan do aprila na "porodniški" (kot študentka), nisem prijavljena na zavodu...mami me ima v olajšavi. letos bo že drugo leto.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
17.1.2011 22:40:39   
tanja75
Naša tamala je rojena 31.03.. Od katerega meseca uveljavljam olajšavo od aprila ali marca?

(odgovor članu Andrejka9386)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
18.1.2011 5:31:07   
Antilopa
od marca user posted image

_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu tanja75)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
18.1.2011 8:44:34   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Andrejka9386
glede starševskega nadomestila...lahko te ima v olajšavi...vsaj tako je bilo pri meni.
moj primer: izredna študentka, prijavljena na drugem naslovu kot mami, poročena, lansko leto bila od jan do aprila na "porodniški" (kot študentka), nisem prijavljena na zavodu...mami me ima v olajšavi. letos bo že drugo leto.

Lahko te da v olajšavo, upoštevati je pa ne morejo za tiste mesece, ko imaš svoje dohodke. Zakon o dohodnini namreč določa, da je pogoh za priznanje olajšave, da ta vzdrževani družinski član nima lastnih dohodkov za preživljanje ali so ti manjši od višine posebne olajšave za vzdrževanega družinskega člana.

Olajšava znaša letno 2287 eur, če to deliš z 12, pomeni, da ne smeš mesečno presegati 190 eur, če pa prejemaš starševski dodatek, pa ta znaša 197 eur + prispevki, kar pomeni, da je bruto še več. Plus tega velja tudi, da če ima vzdrž. druž. član dohodke, ki pa so nižji od splošne olajšave, da se potem tistemu, ki tega člana uveljavlja, v njegovo dohodninsko napoved štejejo tudi ti dohodki (npr. dohodki študenta, ki dela prek ŠS se štejejo staršu, ki tega študenta uveljavlja - če ga uveljavlja).

Pa še to - če te ima v takem primeru mama v olajšavi že med letom (da olajšavo upošteva delodajalec), potem se ji bo skoraj zagotovo zgodilo, da bo morala na koncu doplačati dohodnino, ker te je neupravičeno uveljavljala in zato plačala premalo dohodnine. Delodajalec pač ne preverja, če res lahko uveljavljaš olajšavo ali ne in jo pač upošteva, če mu delavec tako naroči - ampak Durs pa na koncu vse upošteva, kot mora biti. Javi se, ko bo dobila mama inf. izračun dohodnine za lani, pa boš videla.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 18.1.2011 8:48:09 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Andrejka9386)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
18.1.2011 8:55:53   
Andrejka9386
vsako leto do sedaj, je dobila čez 1.000€ nazaj. tako da se nam ta varianta kar splača...vedno si preračunamo, kaj je najugodneje za nas. če se o tem ne bi pozanimali, bi ta denar lepo obdržala država...in veliko je takšnih ljudi, ki si tega ne preračunajo

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
18.1.2011 9:30:09   
zmajaz
Tudi takrat, ko si ti dobivala starševski dodatek?

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Andrejka9386)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
18.1.2011 11:17:21   
kjava.

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: kjava.
Aha. Potem predvidevam, da samo do meseca otrokovega rojstva, ker nisem bla zaposlena in ne na zavodu.

To bi pa lahko, ja - samo ni mi jasno, kdaj je potem to bilo lani, če si se 1.10. zaposlila, pred tem si pa bila na porodniškem, ta pa traja 1 leto in če greš od 1. 10. 2010 eno leto nazaj, prideš že v 2009.


ne, ker sem predčasno zaključila porodniško. In jo koristi mož. a misliš, da bi pol za te tri mesece jaz uveljavljala otroke, ker mam boljši dohodek, kot on?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
18.1.2011 11:30:57   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: kjava.
[ne, ker sem predčasno zaključila porodniško. In jo koristi mož. a misliš, da bi pol za te tri mesece jaz uveljavljala otroke, ker mam boljši dohodek, kot on?

Hm - lahko, da bi se splačalo, lahko pa da tudi ne, glede na to, da imaš boljši dohodek samo te tri mesece, na koncu je pa važen bolj ali manj samo skupni seštevek dohodka na letni ravni. V takem primeru je težko reči na pamet - treba bi bilo preračunati.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu kjava.)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
18.1.2011 11:48:13   
kjava.
ma ja, saj za neki evrov ne bom komplicirala, naslednje leto jih bom pa sama dala v olajšavo, če bo še tako

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
18.1.2011 11:56:46   
zmajaz
No - razlike so lahko kar precejšnje - pri nama z možem je bilo npr. predlani tako, da sva bila za cca. 300 evrov na boljšem, če sem otroka uveljavljala jaz (takrat je bil še 1), lani pa obratno - za celih 500 evrov sva bila na boljšem, če je oba otroka uveljavljal on. Letos se nama pa najbolj splača, če uveljavljava vsak 1. Tako da pogosto se ne gre samo za par evrov, ampak lahko tudi za par sto evrov.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 18.1.2011 11:57:38 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu kjava.)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
18.1.2011 20:56:12   
buxl
Bom še jaz prislonila svoj piskerček. user posted image
Sama sem bila v letu 2010 zaposlena 5 mesecev (januar-maj), nato sem 3 mesece dobivala nadomestilo, potem pa sem bila brez dohodka. Ali lahko partner glede na vse to uveljavlja olajšavo zame za tiste 3 mesece, ko sem bila brez dohodka, ali je kakšen letni cenzus, ki ne sme biti presežen? Tega podatka res ne najdem in bom res hvaležna za pomoč, če me lahko katera razsvetli! user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
18.1.2011 22:52:42   
Andrejka9386
ja tudi takrat...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
19.1.2011 8:08:52   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Andrejka9386
ja tudi takrat...

Potem je pa še edina možnost da, da je prišlo do napake, ker zakon je jasen in ti si presegala cenzus.

Tule vse lepo piše in tudi izrecno je naveden starševski dodatek kot dohodek, ki se upošteva kot dohodek vzdrž. druž. člana: KLIK

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 19.1.2011 8:15:58 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Andrejka9386)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
19.1.2011 8:11:30   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: buxl
Ali lahko partner glede na vse to uveljavlja olajšavo zame za tiste 3 mesece, ko sem bila brez dohodka, ali je kakšen letni cenzus, ki ne sme biti presežen?

V takem primeru se lahko uveljavlja olajšava za tiste 3 mesece in tudi gledajo se samo dohodki tistih 3 mesecev, ampak če se ne motim, se bo pa potem za toliko, kolikor bo on uveljavljal olajšave, zmanjšala tvoja osebna olajšava, ki jo uveljavljaš sama, kar pomeni, da se ti bo priznalo 3/4 osebne olajašave, njemu pa 1/4 olajšave za vzdrž. druž. člana (ki je nižja od osebne), tako da skoraj dvomim, da se vama to sploh splača.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu buxl)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
19.1.2011 9:28:19   
cimi
zmajaz dej še meni pomagaj, ti kar napišem podatke
moji ˝zaslužki˝ v letu 2010
plače: 11.830,29   normirani str: 0,0   prispevki za soc.var.: 2.614,48    akont.doh:909,75
regres: 1.039,00   norm. str: 0,00  prisp:0,00 akontacija doh: 173,47

partner ima cca 830,00 neto + stimulacija, malica in prevoz = 1.100 € izplačila

Kdo od naju uveljavlja hčerko??

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
19.1.2011 10:06:06   
zmajaz
Čeprav mi nisi dala popolnih podatkov, bi se že, če bi imel samo 830 neto plače precej bolj splačalo, da uveljavlja on, če ima pa še več (s stimulacijo - ker potni stroški in malica se nikjer ne upoštevajo), bo pa razlika še večja. bTi bi dobila vrnjeno 304 eur dohodnine, on pa cca. 450 eur - to je zdaj izračunano približno, ker sem pač izračunala, koliko je prispevkov in dohodnine na 830 neto plače in množila vse z 12 pa 800 eur sem mu štela regresa - ker so vsi ti zneski v resnici pri njem verjetno višji, pa bi moralo tudi vračilo biti še višje od tega, kolikor sem jaz naračuala zdajle.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 19.1.2011 10:09:55 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu cimi)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
19.1.2011 10:27:52   
cimi
ti lahko pošljem zvečer še njegove podatke pa mi izračunaš???
ali se v vsakem primeru splača da on uveljavlja??
vem da je cca 830 neto, ker smo pred kratkim rihtali kredit, in je bila to osnova za kredit

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
19.1.2011 10:34:01   
zmajaz
V vsakem primeru se splača, da on uveljavlja, lahko pa mi pošlješ, če bi rada, da izračunam točen znesek, koliko bi dobil vračila oziroma lahko si tudi sama izračunaš tule:  KLIK - kakor želiš.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu cimi)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
19.1.2011 21:52:04   
cimi
ma meni ta link ne delauser posted image
če se ti da, te prosim za izračun.
še moževi podatki

plače:14.747,77 prisp:3.259,25 akont doh: 1.441,20
regres: 735,00 ---- akont. doh: 126,49


hvala user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.1.2011 6:14:17   
Antilopa
user posted image

(odgovor članu cimi)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.1.2011 8:16:57   
zmajaz
No - 67,42 eur doplačila je, če ne uveljavlja olajšave za otroka - z olajšavo za 1 otroka, dobi pa vrnjeno 473,95 evra, torej je dejansko za 541,37 evra na boljšem.

No zdaj sem izračunala pa še zate brez olajšave in boš tudi morala 61 evrov doplačati, če ne boš uveljavljala otroka, ampak skupno gledano, ste pa še vseeno za dobrih 176 evrov na boljšem, če olajšavo uveljavlja mož oz. partner in ne ti.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 20.1.2011 8:20:10 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.1.2011 11:36:58   
maruška2007
Živjo!
Mene pa še nekaj zanima. Smo prijavljeni kot enostarševska družina. Oče  je imel čez leto prijavljeni obe hčerki, torej je uveljavljal olajšavo. Zdaj bi pa zadevo spremenili (ker bi jaz morala vrniti enih 150€) in bi en uveljavljal pol leta drugi pol leta. Ne vem pa ali moramo izpolniti okvirček 

Uveljavljam razliko do celotne višine posebne olajšave za vzdrževane družinske člane, za katere posebno olajšavo uveljavlja zavezanec …………………........, z davčno številko

 
oba? Naj so na njegovem obrazcu napisani moji podatki in na mojem obrazcu njegovi podatki? Na njegovem  bi bilo najbrž tudi dobro da napiše preživnino in tako dobil povrnjeno več? Se motim? Hvala za odgovor!
 

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.1.2011 12:12:41   
cimi
super, hvala!!!

(odgovor članu maruška2007)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.1.2011 12:28:59   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: maruška2007
Živjo!
Mene pa še nekaj zanima. Smo prijavljeni kot enostarševska družina. Oče  je imel čez leto prijavljeni obe hčerki, torej je uveljavljal olajšavo. Zdaj bi pa zadevo spremenili (ker bi jaz morala vrniti enih 150€) in bi en uveljavljal pol leta drugi pol leta. Ne vem pa ali moramo izpolniti okvirček 

Uveljavljam razliko do celotne višine posebne olajšave za vzdrževane družinske člane, za katere posebno olajšavo uveljavlja zavezanec …………………........, z davčno številko

 
oba? Naj so na njegovem obrazcu napisani moji podatki in na mojem obrazcu njegovi podatki? Na njegovem  bi bilo najbrž tudi dobro da napiše preživnino in tako dobil povrnjeno več? Se motim? Hvala za odgovor!


Ne - ta rubrika se vpisuje v primeru, ko ima oseba, ki uveljavlja olajšavo, tako nizke dohodke, da sploh ne more uveljaviti cele olajšave, ker skoraj ves dohodek pokrije že njegova osebna olajšava, zato del olajšave za vzdrž. druž. člane ostane neizkoriščen. V takem primeru potem drugi starš izpolni to rubriko in mu durs upošteva tisti del olajšave, ki ga prvi starš ni mogel izkoristiti.

Če hočeta uveljavljati vsak pol leta, izpolnita tisti "običajni" del za uveljavljanje olajšave in en vpiše npr. jan- jun, drugi pa jul-dec - torej vsak pol leta.

Kar se pa preživnine tiče, pa ne bo zaradi nje dobil povrnjeno čisto nič več, ker olajšava za otroka je taka kot je in največ njen znesek se lahko upošteva pa čisto nič več. Kvečjemu še tako je potem, da če oče vpiše preživnino, se mu upošteva samo toliko oljašave, kolikor je plačal preživnine (če je to manj od olajšave), če je pa preživnine več, se mu pa vseeno upošteva samo tolikšen znesek, kolikor znaša olajšava - jaz bi vama skratka priporočala, da če želita uveljavljati vsak po pol leta, da preživnine nič ne vpisujeta sploh

Še ena zadeva pa je ta - glede na to, da je oče uveljavljal olajšavo že med letom in zato plačeval manj dohodnine - a sta morda pomislila, da bo, če bosta zdaj pol leta olajšave prenesla nate in jo njemu vzela, pa potem on moral vrniti premalo plačano dohodnino - morda (oziroma ker verjetno) celo več, kot bi je zdaj morala doplačati ti. Vsekakor pa je v takih primerih najbolje narediti izračune in ugotoviti, v katerem primeru je zadeva ugodnejša za vaju skupno gledano - plus/minus.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 26.1.2011 12:31:36 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu maruška2007)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?