|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj samo jahač?
10.1.2011 20:05:54   
*sweety*
Moja starejša hčerka je stara 5 let. Ker mlajša potrebuje nov avtosedež, nevem ali naj kupim še enega ali lahko samo jahač za taveliko? Kako dolgo so otroci v avtosedežu, predno preidete na jahača?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj samo jahač?
10.1.2011 20:15:25   
viv_
Odvisno je od velikosti in teže otroka in ne od starosti. Pri 5. letih verjetno daš lahko jahača z naslonom.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj samo jahač?
10.1.2011 20:41:38   
*sweety*
kakšen je pa jahač z naslonom? saj to je avtosedež kot  npr. (rodi xp)?

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj samo jahač?
10.1.2011 20:50:39   
valči
To je kot cybex solution.Naša 3 letna hči ga ima.Starejšadva pa navadnega jahača,bosta pa kmalu stara 8 in 6.

_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj samo jahač?
10.1.2011 21:32:15   
Precious
5 letnega otroka ne bi še dala v tole:  http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=211041 

Jaz v tem ne vidim nobene varnosti. In varnost je najpomembnejša. Kupite drugega. Zdaj bo v šparu cybec solution za 65 e z darilnim bonom. Se ga splača kupit. Naš 6 -letnik je v njem in je super avtosedež. Varen,udoben...

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj samo jahač?
10.1.2011 23:22:07   
ursi
Če se smem pridružiti temi, mene pa zanima, do kdaj naj bi otrok poleg jahača imel tudi zraven še hrbtni del? Ali je odvisno od velikosti otroka, teže, ali starosti?

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj samo jahač?
10.1.2011 23:27:19   
*sweety*
ursi, sej mene to dejansko zanima, ali moja 5 letnica potrebuje jahača s hrbtnim delom(npr. tega cybexa, ko bo zdej v intersparu v akciji) ali lahko kupim samo jahača brez hrbtnega dela. Moja 5 letnica ni glih drobižek in tudi majhna ni, tako,da nevem kako dolgo bo še lahko v njem.

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj samo jahač?
11.1.2011 6:43:43   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: *sweety*

ursi, sej mene to dejansko zanima, ali moja 5 letnica potrebuje jahača s hrbtnim delom(npr. tega cybexa, ko bo zdej v intersparu v akciji) ali lahko kupim samo jahača brez hrbtnega dela. Moja 5 letnica ni glih drobižek in tudi majhna ni, tako,da nevem kako dolgo bo še lahko v njem.



Moja 6 letnica tudi ni drobižek pa bo še dolgo sedela v teh s hrbtnim delom. Saj se jih da prilagajat velikosti otroka.
Namenjeni pa so otrokom do 36kg oz 12 let.


(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj samo jahač?
11.1.2011 7:28:30   
sanasan
moja prav tako 6letnica, je tudi kar velika in ne ravno suha, pa je še kar lepo v celem stolu, ne le v jahaču...dokler jo bom spravila notri, bo kar lepo ostala v temuser posted image
je zavarovana tudi glava, boki, hrbet itd....se mi pa zdi, glede na prilagodljivost stola, da bo to še kar nekaj letuser posted image

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj samo jahač?
11.1.2011 7:32:08   
sanasan
aja, mene pa zanima še, ker sem ravno zadnjič imela debato s kolegico...ali res gledate le na zakonska določila in s tem morebitno denarno kazen, ali tudi na samo varnost otroka?
npr. meni je vseeeno, če bi bila 'lahko' že samo v jahaču glede na zakon...bolj me zanima, da je varneje!
ravno tako npr. pri smučanju s čelado npr.....mi je zadnjič en zatežil, kaj jaz težim našemu 16l s čelado, če pa mu po zakonu po 12.l ni več obveznauser posted image

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj samo jahač?
11.1.2011 7:55:44   
Precious
Sama ne gledam na zakonska določila,ampak na varnost mojih otrok in sebe. primer: Mi imamo trgovino čez cesto,pa če gremo v trgovino z avtom,se vsi privežemo!!Pa bi komot šli neprivezani,saj vidim da ni nobenih policajev.

otrok gre lahko v jahač ( samo tale sp. del)komot,če mu pas lepo poteka tako kot bi moral. Ampak jaz ga ne bom dala,ker ni dovolj varen za njega.

Sweety kakšne mere pa ima tvoj otrok?

Tile sedeži kot je cybex kot je ena napisala se prilagajajo otroku,rastejo z njim.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj samo jahač?
11.1.2011 8:45:15   
mateyka
jahač je od 15 kil naprej - do 36kil. tako da če ima 15 kil, jo lahko daš v jahača.
naš avtosedež je isto od 15 do 36 kil, tako da bi jaz na tvojem mestu (če imate avtosedeždo 36 kil), imela raje avtosedež. koneckoncev je bolj zavarovana z dodatnim hrbtnim delom, o tem ni dvoma.

sicer cena - jahač je itak cenejši napram avtosedežu. zdej, če mate kakega volvota ali terenca, je že avto sam oklepnik in ni dosti razlike kaj od teh dveh kupiš. samo če maš za take avte, maš potem tud za avtosedež imo user posted image

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj samo jahač?
11.1.2011 8:48:45   
Najaa
Naša 4-letnica ima okoli 20 kil pa še nekaj časa ne bo samo v jahaču sedela. Kaj ni bilo nekaj rečeno, da bodo sploh prepovedani? V glavnem, za tamalo bomo raje kupili še enega.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj samo jahač?
11.1.2011 8:56:14   
mišk
Jst bi na tvojem mestu definitivno kupila še en sedež, ne samo jahača. Ta ponudba v Sparu je res zanimiva.

Tudi pri svojih dveh sem raje kupila 2 avtosedeža (9-18 kg), kakor da bi starejšo pri 2,5 letih "terala" v ta velki avtosedež. Kar pa se velikokrat dogaja.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj samo jahač?
11.1.2011 9:26:59   
Janya
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jahač je od 15 kil naprej - do 36kil. tako da če ima 15 kil, jo lahko daš v jahača.
naš avtosedež je isto od 15 do 36 kil, tako da bi jaz na tvojem mestu (če imate avtosedeždo 36 kil), imela raje avtosedež. koneckoncev je bolj zavarovana z dodatnim hrbtnim delom, o tem ni dvoma.

sicer cena - jahač je itak cenejši napram avtosedežu. zdej, če mate kakega volvota ali terenca, je že avto sam oklepnik in ni dosti razlike kaj od teh dveh kupiš. samo če maš za take avte, maš potem tud za avtosedež imo user posted image

Kakšno razmišljanje je pa to user posted image user posted image  A se ti nebi pripela z varnostnim pasom, če bi imela terenca al kaj????
Glede avtosedežev pa tkole: če hočeš da je otrok varen v avtu jo ne dajaj v jahača, če pa ti je samo da ti ne bo policaj težiil pa je lahko v jahaču.
Pa vem koliko je to drago ker mam trojčice in sem mogla tri naenkrat kupit in še to na kredit. Moje so stare 7,5 let in so še zmeraj v avtosedežu 15 -36kg
[/quote
]

< Sporočilo je popravil Janya -- 11.1.2011 9:27:53 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj samo jahač?
11.1.2011 11:37:46   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: *sweety*

Moja starejša hčerka je stara 5 let. Ker mlajša potrebuje nov avtosedež, nevem ali naj kupim še enega ali lahko samo jahač za taveliko? Kako dolgo so otroci v avtosedežu, predno preidete na jahača?


Hčerka je stara 6 let (cca. 23 kg) in bo še kar lep čas sedela v avtosedežu. Imamo tiste s katerih lahko odvzameš naslonjalo in uporabljša tudi samo jahača posebej. Se mi zdi vseeno, da je tako bolj varno. Imamo pa v vsakem avtu svoj avtosedež Romer, ker ni mogoče uskladiti voženj tako, da bi bil en avtosedež dovolj. Mi kupujemo sedeže v tujini prek interneta, se pozna na ceni.

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj samo jahač?
11.1.2011 11:42:58   
Sofi
Moj sine (5 let in 5 mesecev) pa je v jahaču že kak mesec, ker mu je avtosedež 18-36 kg postal premali, enostavno ga več nismo mogli zapeti, ko je imel oblečeno debelo bundouser posted image . Svašta. Pa je avtosedež od Concorda in je bil takrat med najdražjimi in oh in sploh.

Seveda je mali zdaj zelo zadovoljen, mu je udobno, nikjer ga ne tišči, pa še boljše vidi skozi oknouser posted image . Je pa velik 5 in pol letnik in se mi zdi kljub jahaču varen.

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj samo jahač?
11.1.2011 14:38:40   
olimia
ursi, sej mene to dejansko zanima, ali moja 5 letnica potrebuje jahača s hrbtnim delom(npr. tega cybexa, ko bo zdej v intersparu v akciji) ali lahko kupim samo jahača brez hrbtnega dela.

še jaz imam eno vprašanje na to temo - naša je star 3,5 leta in ji bomo sedaj tudi kupili jahača - seveda s hrbtnim delom (prva je varnost)
me pa zanima, če katera kaj ve o tem, da bodo jahači brez hrbtnega dela celo prepovedani - ravno zaradi varnosti. ne vem od kdaj in če je to res, sem pa v zadnjem času to velikokrat slišala po radiu in TV.
ima katera mogoče kaj informacij o tem

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj samo jahač?
11.1.2011 17:21:04   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Janya
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
jahač je od 15 kil naprej - do 36kil. tako da če ima 15 kil, jo lahko daš v jahača.
naš avtosedež je isto od 15 do 36 kil, tako da bi jaz na tvojem mestu (če imate avtosedeždo 36 kil), imela raje avtosedež. koneckoncev je bolj zavarovana z dodatnim hrbtnim delom, o tem ni dvoma.

sicer cena - jahač je itak cenejši napram avtosedežu. zdej, če mate kakega volvota ali terenca, je že avto sam oklepnik in ni dosti razlike kaj od teh dveh kupiš. samo če maš za take avte, maš potem tud za avtosedež imo user posted image

Kakšno razmišljanje je pa to user posted image user posted image  A se ti nebi pripela z varnostnim pasom, če bi imela terenca al kaj????
Glede avtosedežev pa tkole: če hočeš da je otrok varen v avtu jo ne dajaj v jahača, če pa ti je samo da ti ne bo policaj težiil pa je lahko v jahaču.
Pa vem koliko je to drago ker mam trojčice in sem mogla tri naenkrat kupit in še to na kredit. Moje so stare 7,5 let in so še zmeraj v avtosedežu 15 -36kg


to draga Janya, je pa hec in se mu reče sarkazem.

p.s. ima celo smeškota na koncu

< Sporočilo je popravil mateyka -- 11.1.2011 17:25:16 >

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj samo jahač?
12.1.2011 11:13:49   
barni
Jaz bi imela otroka čimdalj v lupinici, ko jo res preraste čimdalj v sedežu 9-18 kg in potem ko še tega res preraste v sedež 15-36 kg in to ne samo do petega leta.

Naša je stara malo več kot 3 leta in ni pri majhnih in lahkih, pa je še vedno v sedežu od 9-18 kg in ji nič ne manjka notri, tudi z bundo jo lahko zapnem.

V drugem avtu imam sedež 9-36 kg in še vedno uporabljam 5-točkovni varnostni pas in ga bom še dokler jo bom lahko zapela in ji bo lepo prišel čez ramena. Že nekaj časa imam doma sedež 15-36kg od cybexa z isofixom, pa je še ne mislim da ti notri.

Šparamo lahko pri čem drugem, ne pri življenju otroka.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?