|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
23.5.2012 16:04:37   
katrinka
lep pozdrav, danes sem uredila vse papirje za zaposlitev kot gospodinjska pomočnica - vse urejeno le prispevke na davčni bo se treba plačati
tam so mi povedali da je potrebno oddati plačilno listo in nato na tri konte plačat prispevke, zal ne poznam nobene računovodkinje pa me zanima ali mi lahko katera tu pomaga

samo plačilno listo res ni tezko narediti - bom moževo vzela za vzorec, le da jaz imam v pogodbi narejeno za minimalno plačo kar pomeni da moram druge zneske vnesti - tu pa se mi ustavi - bojim se da ne bom točno izračunala oziroma nasla sem na netu izračune a so za cel mesec jaz pa moram narediti le za nekaj dni
pa se to - ko plačilno listo nesem na davčno - kako te prispevke plačam, a ti oni dajo številke trr pa nakazes ali položnice...cisto sem izgubljena

< Sporočilo je popravil katrinka -- 23.5.2012 16:06:45 >

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
28.5.2012 21:16:20   
Pikab84
Mene pa zanima ali me lahko zaposli kot gospodinjsko pomočnico oseba, ki živi na istem naslovu kot jaz...živimo z mojimi starši na istem naslovu, vendar v drugem gospodinjstvu?

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
14.7.2012 21:05:56   
xocoatl
Malo zmedena. Pred nekaj dnevi zagledala user posted image ... sem pa študentka, isto partner... kakšne ugodnosti mi pripadajo? Po starem približno vem, teli varčevalni ukrepi so me pa čisto zmedli...
Ve katera?

(odgovor članu Pikab84)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
14.7.2012 21:37:09   
Anonimen
Starševski dodatek http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/starsevsko_varstvo_in_druzinski_prejemki/druzinski_prejemki/starsevski_dodatek/ .

Za otroka pa, če ne presegata cenzusa (64% neto povprečne plače na družinskega člana) enkratno pomoč ob rojstvu otroka (paket ali denar).

Otroški dodatek (enak cenzus kot zgoraj).

(odgovor članu xocoatl)
  Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
17.9.2012 13:38:27   
visokapetka
Pozdravljene.

Eno uro sem prebirala tole temo in našla kar precej informacij. Tudi moja situacija je podobna, pa vendar me še nekaj zanima.
Od novembra 2011 do avgusta 2012 sem bila zaposlena, torej skupaj 10 mesecev. Ta mesec, septembra, sem na bolniški brez zaposlitve, z oktobrom grem na zavod in koristim 3 mesece zavoda, torej oktober, november, december. Marca imam PDP. Ostaneta mi torej 2 meseca, ko ne bom prejemala prihodka.
Mislila sem, da se mi za izračun porodniške upošteva zadnjih 12 mesecev, torej od februarja 2012 do februarja 2013. Ampak zdaj sem iz vseh teh sporočil razbrala, da če se mi upošteva zadnjih 12 mesecev, moram nastopiti porodniško zaposlena. Starša me sicer lahko zaposlita. Smo tudi že računali, če bi me zaposlila za oba meseca (torej, ko mi preneha teči zavod in do porodniške) in mi izplačata minimalno plačo (ki bi bila samo prikazana), jaz pa plačam strošek firmi, bi verjetno še vseeno bila na boljšem, saj bi se mi v izračun porodniške štela tudi ta dva meseca plače. Prav razmišljam? Ali je še vseeno bolje, da me zaposlita par dni prej preden nastopim porodniško in sem dejansko dva meseca brez (prikazanega) prihodka?
Mi bo pa tale mesec bolniške brez zaposlitve precej znižal vse skupaj. Sem mislila, da se izračun bolniške izračuna glede na plačo preteklega meseca, ampak so mi na ZZZS povedali, da upoštevajo dohodnino s prejšnjega leta, torej za leto 2011. Takrat so bili moji prihodki zelo nizki. Od januarja 2011 do julija 2011 sem prejemala starševsko nadomestilo (195 eur/mesec) in potem še november in december plačo (ta dva meseca sem bila zaposlena za polovični delovni čas, tako da je bila tudi plača polovična).
Vsekakor bom tudi na CSD-ju vprašala glede višine moje porodniške, ampak sem tako lesena kar se tega tiče, da kakšno neumnost raje tukaj vprašam.

Za kakršnokoli informacijo se vam že vnaprej zahvaljujem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
17.9.2012 18:46:28   
Anonimen
V najslabšem dobiš 371€ porodniške, ker boš imela vsaj 12 mesecev zaposlitve oz. plačanih prispevkov v zadnjih 3 letih.
(0,55*588+0,02*13*588)-22,1%=371€ neto.

Če boš vlogo oddala februarja, ti bodo šteli zadnjih 12 mesecev, to je od feb 2012 do jan 2013. To je 7 plač (feb-avg oz. mogoče celo 8 plač, ne vem, ali se šteje mesec nakazila ali mesec, za katerega je bila plača nakazana)+2 meseca brez (sep+jan - vzeli ti bodo 55% od 588€ b)+3 mesece nadomestila. Z minimalno plačo dobiš ven dobrih 500€ neto, tako da se ti definitivno splača, tudi če te doma zaposlijo za cel mesec januar (in še naprej čez celo porodniško).

(odgovor članu visokapetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
17.9.2012 21:15:03   
visokapetka
Katka_ , hvala za tako hiter odgovor. Kaj porodniška je 100 % plače al kako? Zavoda je verjetno 80% plače, kaj pa porodniška za te tri mesece na zavodu, tudi 90%?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
17.9.2012 21:16:31   
Anonimen
Če imaš 12 plač, potem je porodniška 100% plače (z odbitkom prispevkov in dohodnine, seveda).

Izračuna se povprečje dohodkov.

(odgovor članu visokapetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
17.9.2012 21:51:03   
visokapetka
Pri meni ni 12 plač. Torej, če grem februarja na porodniško in se gleda obdobje od feb. 2012 do feb. 2013, so moji prihodki v tem obdobju 7 plač ( če se šteje tudi februarska plača), mesec bolniške brez zaposlitve, 3 meseci zavoda i potem recimo še 2 plači, za katere bi bilo morda celo bolje, da bi bile višje, npr. 1000 eur neto. Vem, da so s tem prispevki višji, ampak pri porodniški bi se pa poznalo.
In za tiste mesece vmes, bolniška in zavod ne vem kolk % je porodniške, tudi 90% od tistega prihodka?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
17.9.2012 21:58:21   
Anonimen
Februar 2012 - januar 2013 ti bodo vzeli (to je 12 mesecev/plač). Ti si jih naštela 13 :) 7+1+3+vsaj 2 :).
Za mesece brez dohodka ti vzamejo 55% minimalne plače (55% od 588€ bruto, kar znese 323€ bruto). Za mesec z bolniško ne vem, ker ne vem, ali so ti od te bolniške odvajali prispevke za socialno varstvo. Kot razumem, si ti na bolniški, ampak nisi v delovnem razmerju? A niso takih bolniških ukinili? Razen če imaš že nadomestilo. Ne vem, ne poznam tolk tega segmenta.

Preračunaj, ali se ti splača dat fiktivno plačo 1000€ (vzame se BRUTO znesek, ne neto). Preračunaj, koliko višji so za tako plačo prispevki in ali se ti porodniška zviša dovolj, da se to splača. Jaz mislim, da se tudi zaradi dohodnine ne splača, ker padeš v višji razred (akontacija, ki jo sicer potem verjetno dobiš nazaj).

(odgovor članu visokapetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
17.9.2012 22:24:30   
maca84
Živjo!

Sem pisala že v eno drugo temo tudi pa bom še tule povprašala pz. kar copy-paste iz druge teme naredila :D ker viodim da ste malo bolj aktivne :)

Torej še ena z vprašanji o porodniši itd.....upam da mi bo znala katera odgovoriti ker vidim da ste kar podkovane z informacijami...

Pred nastopom prve porodniške (konec junija 2011) sem bila navidezno zaposlena s pogodbo za določen čas (zaposlitev se je pričela 3 dni pred nastopom porodniške) do konca izteka porodniške. Porodniška se je iztekla konec junija 2012. Vmes sem drugič zanosila in imam sedaj PDP 1.1.2013 kar pomeni da nastopim z naslednjo porodniško začetek decembra 2012. Od konca junija 2012 sem brezposelna. Sedaj pa vprašanja....Imam zopet možnost te navidezne zaposlitve ampak ne vem če se mi splača.....kaj se torej v drugo šteje v izračun višine porodniške? Se bo štela višina prve porodniške za mesece po izteku prve porodniškke ko sem brezposelna pa tstih 55% minimalne plače? Mi ,glede na to da sem sedaj brezposelna in če se ne gremo navidezne zaposlitve , sploh pripada porodniška ali avtomatsko le starševski dodatek (ki je sedaj 251€ prej okrog 197€)?

Namreč razmišljam dvoje - če se v izračun višine druge porodniške šteje prejemanje višine prve porodniške (glede na to da se gleda zadnjih 12 mesecev) od januarja do junija 2012 (prejemala sem 251€) potem za mesece brezposelnosti tistih 55% in za november (če bi se navidezno zaposlila) plača ki bi bila minimalna potem mi ta porodniška nanese nekje 230^(po izračunih na strani CSD LJ-Šiška) kar pa je manj kot je starševsko nadomestilo ki ga prejemajo tiste ki so bile vseskozi prezposelne.

Torej kaj se mi bolj izplača in kaj se sploh v mojem primeru upošteva za izračun višine porodniške?

Hvala za pomoč in odgovore pa LP vsem :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
12.11.2012 11:55:28   
senmoi
Pozdravljene.
Prebirala sem to temo in še nekaj ostalih, vendar nikjer nisem našla podatka, kateri znesek minimalne plače se vzame za osnovo pri izračunu porodniške. Za tekoče leto je minimalna plača 763,06E, v zakonu piše:
"Za vlagatelje, ki nimajo pravice do starševskega dopusta, pa so bili zavarovani za starševsko varstvo najmanj 12 mesecev v zadnjih treh letih, center kot osnovo upošteva 55% minimalne plače. Tako določeno osnovo poveča za 2% minimalne plače za vsak mesec zavarovanja za starševsko varstvo v zadnjih treh letih, vendar povečanje osnove ne more biti večje od 50% minimalne plače. Pri tem upošteva višino minimalne plače, ki velja v mesecu vložitve prve vloge za eno od vrst starševskega nadomestila za istega otroka."
Iz tega naslova me sedaj zanima, kje je zapisano oz določeno, katera osnova se mora vzeti? In kaj pomeni tale del:
"ki velja v mesecu vložitve prve vloge za eno od vrst starševskega nadomestila za istega otroka". Kolikor sem prebrala je višina enaka za vse, ne glede na to, ali sedaj oddajamo vlogo za prvega ali drugega otroka - če je to vezano na to!?

Mi lahko katera pomaga razvozlati to uganko, ki morda niti ni :).
Pa lep dan vsem.

(odgovor članu maca84)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
12.11.2012 12:40:01   
caramel

IZVIRNO SPOROČILO: senmoi
Iz tega naslova me sedaj zanima, kje je zapisano oz določeno, katera osnova se mora vzeti?

Zadnja uskladitev minimalne plače se ne upošteva za min. plačo, ki se uporablja za izračun socialnih transferjev. Tako da se za izračun upošteva prejšnja min. plača - 588€ bruto. Ne spomnim se točno, v katerem zakonu je to zapisano, ga je pa ena RRjevka že navedla.

IZVIRNO SPOROČILO: senmoi
In kaj pomeni tale del:
"ki velja v mesecu vložitve prve vloge za eno od vrst starševskega nadomestila za istega otroka".

V bistvu imaš za enega otroka dve vrsti nadomestila - porodniško nadomsetilo ter nad. za nego in varstvo otroka. Torej se upošteva osnova, ki velja ob oddaji vloge za por. n. (čeprav večina odda vlogo za obe nadomestili naenkrat).

(odgovor članu senmoi)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
12.11.2012 12:49:13   
senmoi
Caramel, hvala za odgovor.

Sicer mi ni najbolj jasno, zakaj mora biti tako in ne "tekoči" podatki, a kaj čmo, taka je naša država.

A se potem za obdobje 12-mesecev tudi vzame taka osnova, v kolikor v tistem letu kak mesec nimaš dohodka?
Npr. imam sem brez delovne dobe in med pred nastopom porodniške zaposli prijatelj za 3 dni. Se pravi 588E bruto ali je za tisto drugačna osnova?
Toliko vprašanj imam, da kar vre iz mene :).

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
12.11.2012 13:35:08   
caramel
Ja, tudi v navedenem primeru se vzame ta osnova.

V tejle temi pa je navedena zakonska podlaga za upoštevanje min. plače iz leta 2006.
Po moje se trenutna min. plača ne upošteva izključno zato, ker so se sindikati v pogajanjih borili za delavce, ljudi, ki prejemajo socialne transferje izračunane na podlagi min. plače, pa na pogajanjih ni zastopal nihče.

Glede na to, da se je starševski dodatek letos zvišal na 250€, v primeru, da se zaposliš par dni pred nastopom porodniške, porodniško nadomestilo ne bo višje od starševskega dodatka. Ti pa v primeru zaposlitve teče delovna doba (seveda do izteka pogodbe), imaš možnost podaljšanja porodniškega dopusta (če obstajajo razlogi za to), poleg tega pa si - v primeru da je pogodba sklenjena vsaj za 9 mesecev - po preteku porodniške upravičena tudi do nadomestila za brezposelne.

(odgovor članu senmoi)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
16.12.2012 19:10:05   
micy1
Pozdravljene!
Tudi jaz sem nosečka :) in nezaposlena :( in še nikoli nisem bila. PDP imam 1. aprila 2013. Ker bi zelo rada, da mi med nosečnostjo teče delovna doba, me bo mama prijavila kot gospodinjsko pomočnico. Tukaj se pa pojavi par vprašanj, na katere bi lepo prosila za odgovore, saj točnih podatkov o tem nisem zasledila.
1. Moja mama ima isti priimek in isti domači naslov, le da imam jaz prijavljeno svoje gospodinjstvo. Ali to predstavlja kakršenkoli problem glede prijave gospodinjske pomočnice?
2. Ker se na pravne, zakonodajne, socialne ... zadeve :) ne spoznam najbolje, bi lepo prosila tisto, ki je to že urejala, da mi napiše točen postopek za prijavo gospodinjske pomočnice (kako se imenujejo obrazci, kam vse je potrebno iti, kdaj je potem potrebno oddati vlogo za porodniški dopust), ter kdaj (glede na moj PDP) bi se bilo teh zadev najbolje lotiti urejati?? Nekje v sredini februarja?
3. Kako dolgo po novem zakonu sploh traja porodniška? 1.leto? Ali so to že tudi skrajšali? (Mama bi me zaposlila do točnega, končnega datuma moje porodniške. Kdaj bi potem pri meni bil ta datum?)
4. Koliko bi v mojem primeru znašalo starševsko nadomestilo? Vem, da glede na to, da so starševski dodatek zvišali, starševsko nadomestilo ne more biti veliko večje. Mi pa vsaj teče delovna doba, kar je tudi za nekaj pomembno (glede na to, da bomo delali še, ko bomo v plenicah :))!

Večno bom hvaležna za vse odgovor ne moja vprašanja.
Se že v naprej zahvaljujem tisti oz. tistim, ki boste tako dobre da mi boste pomagali z odgovori na vprašanje.
Najlepša hvala

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
18.2.2013 21:13:10   
ta*mala
Živjo!
Bom pa še jaz nekaj vprašala...

Situacija je taka - od 4.9.2011 do 31.12.2012 sem bila zaposlena (plača boga - 600-650 eur+stroški), sedaj do marca prejemam nadomestilo... Za naprej se nič kaj ne obeta, razen verjetno user posted image ... Pred očitki - žal je prišlo tako, da ko sem imela službo se ni izšlo in sem imela ss...

Zdaj imam nekako dve možnosti - delo preko avtorske pogodbe, da imam pač za sproti... dokler se bo dalo delat.

Samozaposlitev - s.p. isto delo kot preko avtorske. Zanima me, kaj se mi bolje izide v mojem primeru za čas "porodniške"? Tudi če bi šla na sp bi plačevala minimalne prispevke, ne nekih bajnih vsot samo z namenom povečati podroniško...

Torej če mi lahko katera pove, kaj je zame bolj ugodno. Nekih velikih denarjev ne pričakujem, vendar se moram sedaj kar hitro v roku meseca, dveh odločiti, kako bom delala ta čas do jeseni...

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
18.2.2013 22:32:50   
petea
po mojem se bolj splača s.p.
ker če boš samozaposlena v času nastopa porodniške, bo zate izračun nadomestila veliko ugodnejši kot če boš brezposelna

in drugače se obračunavajo prispevki, kot po a.p., zavarovana si, teče ti delovna doba ...; mislim pa, da bo v skladu z novo zakonodajo bolj smiselno izbrati s.p. z normiranimi stroški

(odgovor članu ta*mala)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
19.2.2013 8:28:49   
ta*mala
Hvala, petea...

Ja, saj sem imela v mislih ta sp z normiranimi stroški, ker itak bi šlo za storitve, pri katerih nekak nebi imela veliko stroškov tko gledano na mesečni ravni...

Zdaj sem nekaj časa delala na avtorsko, pa je šlo 25% za nič u bistvu... Tko da rajši dam za zavarovanje in delavno dobo, kot nekam v luft...

Če si tri mesece na zavodu sicer lahko zaprosiš za subvencijo, samo po moje ne bom... ker nisem čist prepričana, če bom tok časa na sp, ali bom samo dokler ne bo v tej naši državi kej boljše... bolano mi je, da sem tok časa hodila v šolo, potem pa z diplomo delam za drobiž, res. Raje delam doma in sem plačana tok, kolikor se potrudim.

Kako bi pa potem mi dejansko izračunali to... bi v primeru sp dobivala porodniško ali starševski dodatek? Mene to mal mede, no...

Ker kot kaže tudi pri najboljši volji ne bom delala celih 12 mesecev, da bi dobila tisto povprečje... plače se pa tudi ne bojo štele, al kako? oz kako bi blo, če se vmes nebi nič prekinilo, da grem po koncu nadomestila že direkt na sp?

< Sporočilo je popravil ta*mala -- 19.2.2013 8:30:17 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
19.2.2013 9:28:14   
petea
Če si na dan nastopa porodniške zaposlena, se ti šteje povprečje prihodkov zadnjih 12 mesecev. Tako se štejejo v izračun tudi nadomestila na zavodu.

Če nisi, dobivaš nadomestilo v višini 55 % minimalne plače (+ 2 % za vsak mesec zaposlitve v zadnjih 3 letih, če si bila v tem času zaposlena vsaj 12 mesecev).

Če boš zaprosila za subvencijo, moraš dve leti imeti s.p.
Pri s.p. tako nimaš plače, ampak se v izračunu upošteva ustrezna višina plačanih prispevkov.

Mislim, da vmes si lahko na porodniškem dopustu (to ti bo najbolje znala povedati koordinatorka tega programa), prav tako lahko potem koristiš krajši delovni čas.

(odgovor članu ta*mala)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
2.1.2014 23:13:28   
maja198
Pozdravljene.

Sem nova na forumu in imam nekaj vprašanj v zvezi z omenjeno temo. Sem brezposelna že več kot 3 leta, prijavljena na Zavodu za zaposlovanje, brez kakršnihkoli prihodkov (brez socialne, nadomestila...), ker do tega zaradi manjšega premoženja nisem upravičena. S partnerjem pričakujeva otroka - PDP je konec januarja 2014.
Kakšne so moje pravice glede starševskega dodatka, otroškega dodatka, nadomestila? Ali se morajo ti dohodki vračati, kot je to pri socialni podpori in morebitni zapuščini, ko potem otrokom vzamejo kar so meni dali?

Kolikor sem informirana znaša starševski dodatek ca. 250 eur /mesec za 1 leto.
Kolikšno bi bilo starševsko nadomestilo v primeru zaposlitve kot gospodinjska pomočnica z minimalno zajamčeno plačo? Nisem namreč prepričana, če se to izplača, glede na prispevke in davke, ki jih je potrebno plačevati.
Kakor sem razbrala iz prejšnjih postov se zaposliš nekaj dni pred por. dopustom, plačaš prispevke za nekaj dni, pa ti nato pripada višje starševsko nadomestilo, kakor tudi delovna doba in še 3 mesečno nadomestilo Zavoda po preteku porodniškega dopusta. To se mi zdi velik NESMISEL. Kdaj potem prekineš tako pogodbo? Jo skleneš točno za čas porodniške al kako?
Vnaprej hvala za odgovore in dodatna vprašanja.

(odgovor članu Šnofla)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
5.1.2014 12:51:19   
Paštetka
Otrokom vzamejo, kar tebi dajo????

Ko vzameš kredit ga tudi vračaš. Ali? Lahko vzameš socialne prejemke kot en zelo dober in ugoden kredit, ki ti ga daje država. Ampak slej ko prej ga bo potrebno vrniti. Ne vrnejo ga potomci edino v primeru, da bi vračanje ogrozilo tudi njih. Pomeni, daa bi potem oni postali upravičeni do soc. prejemkov.



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu maja198)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
6.1.2014 18:54:12   
Nancy3
Zdravo, punce!

Imam podoben problem kot šnofla (prva objava v tej temi). Sem absolventka in imam še status, mož pa bo odprl s.p. Kako je v tem primeru s starševskim dodatkom in otroškimi dodatki? No, otroški vem, da se gledajo glede na premoženje celotne družine.

Kaj pa starševski dodatek in pomoč ob rojstvu otroka? Glede na to, da sem brezposelna, imam status študenta do oktobra 2014 (rodim avgusta) in sem POROČENA? Ali moževa plača vpliva na ta enoletni dodatek ali ne? Hvala in lp!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
6.1.2014 19:00:22   
tashq
ne,moževa plača ne vpliva na starševski dodatek(saj tudi na tvojo porodniško ne bi).vpliva pa na otroški dodatek(se gleda premoženje cele družine) in mislim,da po novem tudi na pomoč ob rojstvu otroka(s partnerjem ne smeta presegati nekega cenzusa).
P.S.:pozanimaj se še o občinski pomoči ob rojstvu otroka.

(odgovor članu Nancy3)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
6.1.2014 22:31:44   
Nancy3
@Tashq, hvala za odgovor, bomo zrihtali. ;)

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?