|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nosecnost malo drugace :)
18.10.2006 9:27:12   
A-N-J-A
ninocka dobr da si mi povedala za to temo,sem šla brat in se že cel jutruser posted image .Ful dobra temauser posted image .No nej še povem:
-da ne bom nikoli pozabla ko se je Ela rodila in so mi jo dal na trebuh in se je zajokala,se mi je zdel da so jo sama usta,pa ful lepa rdeča so blauser posted image
-ko sem jo držala in popkovina še ni bila prerezana so se mi tok tresle roke,da sem skos razmišljala da se bo zihr na posnetku vidl(jeuser posted image snemu)
-moja poprodna depresija se je pokazala v taki obliki,da smo na koncu mel 3 vozičkeuser posted image
-ko sva prišla domov sva dala Elo spat v dnevno in jo moj moži gleda in reče"nisem si mislu da bom tok srečen"in so mu solzice tekle po ličku
No zdaj sem že mal čez nosečnost zašlauser posted image .

Zdaj smo drugičuser posted image  in na kaj se bom spominjala zdaj:
-ko sem nardila test in je takoj pokazaluser posted image sem bila čist paf.Moj je reku ja jaz sem srečen ,a ti nisi?Ja valda da sem sam nič mi ni blo jasn,Elo sva delala 4 leta zdaj pa po 2m že user posted image .Nič jasn.
-spet sem vsa rastresena in moj user posted image ne vidi rad da vozim avto
-cel dan bi jedla kitajsko zjutrj,za kosilo zvečer mmmmmmmmm piščanec po sečuanskouser posted image

Zaenkrat tok,bom pa še kaj dopisala čez par mesecov

(odgovor članu Tracy)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Nosecnost malo drugace :)
19.10.2006 20:54:21   
BAMBINA_
user posted image Kakšna luštkana tema!
No, jaz sem noseča šele 11 tednov, pa vseeno:

- ko sem delala 1. test, sva oba z mojim v kopalnici čakala kaj bo, rezultata pa kar ni in ni bilo. Očitno sem premalo zmočila paličico z urinom. Po cca. 10 minutah mi je bilo dovolj in sem paličico zmočila še z vodo. CB je pokazal plusek. Z mojim sva bila zmedena, ker nisva vedela, kaj zdaj to pomeni in sva si rekla, nikar se prehitro ne veseliva, saj sva vse naredila narobe. Ampak, sva potem razmišljala...pa saj..voda ja ne more biti noseča user posted image user posted image . No 2. sem seveda izdatno polulala paličico user posted image , in CB je potrdil nosečnost.
- kar se tiče riganja se definitivno udeležim tekmovanja, če ga bo katera organizirala user posted image
- na poti v službo je bila zadnjič ena ful lepa pesem. Celih 15 min., kolikor traja vožnja do službe, sem se borila proti solzam, da ne bi v službo prišla popolnoma razmazana okoli oči user posted image user posted image

(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Nosecnost malo drugace :)
21.10.2006 19:53:42   
Strawberrie Cherrie
Hehe

1. kljub temu, da sta še samo 2 meseca in malo več do mojega PDPja, si močno želim, da bi si kupila tako srčkano majčko: prvič - za vse 'bulječe' poglede v moj trebuh takega velikega smeškona, ki kaže JEZIK user posted image - in pa drugič - za vse 'nevedneže' - kdaj imam PDP, v katerem mesecu in tednu sem, kako mu bo ime in KAJ SPLOH BO user posted image aliuser posted image , koliko sem se zredila, KOLIKO BOM DOBILA PORODNIŠKE (džizususer posted image user posted image ), kaj pravi moja mama na to (kot da bi bila otrok, ki se neb zavestno odločila za user posted image ) in kako moj dragi prenaša to...
2. Naravnost obožujem hoditi k G -> tja grem vedno peš, ker sem tako vesela, da bi najraje kar poskakovalauser posted image user posted image (ok, ko me vagajo mežim, doma pa tko na hitro pošpegam v materinsko knjižicouser posted image
3. Vsaka malenkost me spravi v jok - včeraj sem se počutila kot invalid in ne kot nosečnica - BLAZNO MI GRE NA ŽIVCE, ko mi drugi govorijo kaj lahko in kaj ne -citiram: ' tega ne smeš nosit, jesti moraš za 2, veliko moraš pit, ne smeš dvignit stvari tako visoko, ne smeš tega, ne smeš oneg' - ALI LAHKO SPLOH DIHAM????
4. Komaj se spravim v banjo,komaj si nataknem čevlje in nogavice, komaj si namažem podplate in ZELO TEŽKO SI OBRIJEM INTIMNE PREDELEuser posted image user posted image user posted image
5. Ne paše mi ne sedet, ne stat, ne hodit, ne ležat; boli me hrbtenica, noge, roke, - na koncu me še boli glava, ker me vse boliuser posted image user posted image user posted image
6. Ne morem normalno spat - zaspim sicer na boku in smrčim kot čičo stari (tega sicer ne priznamuser posted image user posted image ); ok, po 2 urah se zbudim - grem na wc, hočem nazaj zaspat - ne gre - gledam v strop in se premetavam, grem drugič in tretjič na wc - zopet poizkušam zaspat, zaspim in se spet zbudim, ker imam občutek, da ležim preveč na boku (da se neb user posted image kaj zgodilo), zopet grem na wc in gledam v strop, žokam user posted image , malo spet spim, smrčim, se zbudim, wc itd..
7. Mesa ne maram videti (ok, pojem malo piščanca ali purana 1x na teden za zdravje user posted image ) - obožujem čokolado in testenine s tuno!!!!
8. Opremljam stanovanje kot nora, CUNJE ZLAGAM V PRAVOKOTNIKE, po barvah in da je vse lepo v redu in čistočiuser posted image - še dragemu boksarce zložim na kocke????
9. POZABLJIVOST - zadnjič sem nesla dragemu v službo neke papirje oz garancijo, v bistvu sem vse to pozabila doma - niti vzela nisem iz predala, samo šla sem kot EN BIMBO!!!!user posted image
10. en dan mam polno energije, drugi dan pa sem kupčem nesreče, ki se ne ore niti premaknitiuser posted image

V glavnem moje celotno življenje je postavljeno na GLAVO!
.

(odgovor članu smeško)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Nosecnost malo drugace :)
24.10.2006 15:35:57   
nosečka
ojla punce

Ful dobra tema,sem se do solz nasmejala.Jaz sem noseča 9 tednov in zaenkrat res nimam veliko za pisat. Slabosti, bruhanje me spremljajo že od začetka, poleg vsega so mi odkrili  še cisto na jajčniku,tako da sem doma na bolniški in počivam.
vse to pa odtehta ko vidim kako je moj lubi srečen in me carta in pedena od spredi in od odzadi. Pa doma mi vsi ful pomagajo in ravnajo z mano kot bi bila iz stekla.
Se še kasneje oglasim, čez par mesecev ko bom imela kaj več povedat, pa pa user posted image

(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Nosecnost malo drugace :)
14.11.2006 16:42:45   
crci06
evo, bom kar malo zabluzila, da postavim temo na vrh seznama...
Res super ideja, sem se že velikokrat nasmejala in zdaj čakam nove poste!
Ker definitivno je res, da se dogajajo čudne reči... Nekaj časa je moj govoril, da me včasih dajejo hormoni in sem tečna - zdaj to VČASIH že sama priznam.user posted image
pa zanimivo je, kako da vse stvari letijo iz rok, se polijejo, ali pa se kam butnem... pa se navadiš... zdaj se samo še smejim ob stavkih: daj, ti bom raje jaz kruh narezal... ipd...

Pa okus pri hrani je tudi zanimiv... jaz sem okrog 30-ga tedna obvezno morala vsak dan jesti pašteto...

pa lepe spomine imam na čas, ko sem mislila, kako velik trebuh že imam in da vsi vidijo.... zdaj pa gledam slike za nazaj in še sama ne morem točno ugotovit, al se mi je sploh takrat že pozanl trebuh, al ne..

No, obljubim, da enkrat, ko bom boljše volje, napišem še moj seznam "najbolj simpatičnih 10"...

Do takrat pa izzivam vas!

(odgovor članu nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Nosecnost malo drugace :)
14.11.2006 17:35:42   
Zasanjana
Evo, še jaz, še jaz!user posted image Od moje nosečnosti sta minila slaba dva meseca tako da so spomini še sveži.

1.Rigala sem tudi jaz ogromno.Dostikrat mi je po kosilu ušel tak masten in sem se sama sebe oklicala za pujsa.
2.V prvem in prvi polovici drugega trimesečja nisem mogla niti slišat za čokoladne zadeve, drugače sem taprav čokoholik.
3.Na živce so mi šli vsi pogledi in opazke glede mojega bušija, ki sem ga sama imela za NAJLEPŠEGA(verjetno imajo vse nosečke njen trebuh za najlepši)user posted image .
Enkrat sem čakala v vrsti na banki in je bil v sosednji vrsti nek dedec, ki me je buljil v bušija, da sem se kar odmikala stran.Ko je opravil svoje na banki in se odpravljal ven je pa rekel, da bi mi celega polizal.user posted image
4.Spomin je čist na psu
5.Kolonjska vodica od moža mi je obupno smrdela, čeprav sem jo pred nosečnostjo oboževala.
6.Ponoči, ko sem se zbujala za wc in sem težko zaspala nazaj, sem planirala naše družinsko življenje za 10 let naprej.Kako bomo hodili smučat, na morje, izlete...
7.Ob čisto vsakem filmu so mi iz oči privrele solzice, pa tud če je bla to komedija al pa grozljivka.user posted image
8.Najlepše je blo pa ko sem od hčerke dobivala tako lepe komplimente, da sem bila v nebesih in na robu solz(sreče, seveda).
9.Najin odnos z možem se je bolj poglobil, več se pogovarjava, name gleda drugače... in ko ga vidim z user posted image  v naročju me spet strese in se skoraj zjokam.

Nosečnost je nedvomno najlepša stvar, ki se lahko zgodi ženski.user posted image

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Nosecnost malo drugace :)
20.11.2006 14:10:28   
maja07
1. Včasih sem rada kuhala, ker mi je neznansko dišala pražena čebula. Potem sem morala praženje opustiti, ker sem drugače letela na wc bruhat, čebulo pozabla na štedilniku in jo prismodila. Pa ne enkrat.
2. 14 dni sem za zajtrk in večerjo jedla pašteto na toastu. So me v trgovini vprašali, če kupujem toliko paštet za kako nagradno igro.
3. Pozabljam stvari. Zadnjič sem pozabila, kje sem parkirala, in nato 10 min hodila po parkirišču, dokler nisem našla avta. Sem ga hotela odkleniti, pa sem ugotovila, da ni moj, je pa bil čisto enak.
4. Ko sem bila v bolniški zaradi bruhanja(delam z otroki), je ena punčka rekla, da me tako pogreša in da že naj pridem, saj lahko tudi tam bruham, ne samo doma, ker imajo wc. 
5. Moj trebuh je postal fenomen. Vsi se ga hočejo dotikat, pobožat, zraven se pa tak sladko nasmihajo ... men je pa fajn. Moj pa hodi "poslušat", če že kaj brca.

Punce, čaka me še pol leta in gotovo se bo še kaj nabralo.
Uživajte.

(odgovor članu smeško)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Nosecnost malo drugace :)
25.10.2007 14:58:16   
Ilije
Hvala ninocka, da si nas opozorila na to temo. SUPER JE!user posted image

In po čem sem si jaz, si bom zapomnila nosečnost?

Iz prve nosečnosti se najbolj spominjam:
  • v vsej nosečniški nerodnosti mi je uspelo umoriti zlato ribicouser posted image
  • želja po user posted image  je bila nenormalna in tudi user posted image  je bil fenomenalen, ne vem če sem že kdaj prej ali pa po tem oziroma če še bom, kdaj toliko user posted image  kot sem v teh 9 mesecih.
  • 15 minut pred koncem poroda sem babci nezavedno začela govorit, da naj ustavi Iris. Njej pa seveda nič jasno, kdo je Iris in zakaj bi jo ustavljala.

Sedaj v drugo pa:
  • bolniška, bolniška in še enkrat bolniška... iz pregleda v pregled so mi našli nove zaplete, upam da bo čez 14 dni vse bp ob porodu
  • user posted image , kaj je že to?user posted image ?
  • pri 33°C v letošnjem poletju sem se počutila odlično, takoj ko je temperatura padla pod 25°C me  je zeblo, še vedno me zebe, tako da prvič v življenju nosim spodnje majice (s kratkimi in dolgimi rokavi).

Sedaj pa z veseljem pričakujem, da še kakšna doda izkušnje o njeni nosečnosti malo drugačeuser posted image

(odgovor članu maja07)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Nosecnost malo drugace :)
25.10.2007 15:15:15   
scubadiver
No pa dejmo:
- še preden sem delala test sem po celem Mercatorju čist živčno iskala arašidovo maslo - še nikol prej ga nisem kupila. Pojedla cel kozarec v prvem dnevu in naslednji dan ista zgodba samo druga trgovina, ki ga ni imela. Sem nakurila ubogo prodajalko da kako so tako slabo založeni, da to bi pa res morali nujno imet.
- predvsem bolj na začetku sem vonjala kot lovski pes. vse mi je mnogo bolj smrdelo kot sicer. še nikoli nisem na žalah vohala krematorija takrat pa je tako smrdelo da je bla groza. Moj pa ni vohal nič (tud še pred testom)
- štorasta sem, vse mi pada - pa prav zdej k se tko težko sklonim da bi pobrala. Tud jaz sem padla, hodim pa kot kak pijanec, me vsake toliko prav zanese.
- gnezditveni sindom me je spustil iz seznama in noče pridet k meni...
- moj user posted image  pravi da se mi je končno "popravil" telesni termostat in prvo jesen ne tečnarim da je treba kurit ker mi je skos vroče
- mimoidoči se mi smehljajo - posebej kadar nosim majčko "pridem novembra"
- v trgovinah me spuščajo mimo vrste
- v eni trgovini mi je zadnjič spet padel en kovanec in je se je en starejši gospod takoj sklonil in mi pobral
- rabim mnogo širše parkinge kot prej da prilezem iz avta
- tako sem pozabljiva da se včasih bojim da bom pozabla it rodit user posted image  
- en gospod v srednjih letih z vampom večji kot moj trebuh me je pobožal po trebuhu brez vprašanja.. sem ga pobožala nazaj je pa samo zabodeno gledal kaj mi je. Sem mu povedala, da sta enako velika user posted image
No tolk se zaenkrat spomnim. Ninocka ful luštna tema. Sem se prav nasmejala nosečniškim prigodam user posted image

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Ilije)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   [Brisano sporočilo]
25.10.2007 15:31:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Nosecnost malo drugace :)
25.10.2007 17:58:09   
lotty4
Pozdravljene

Joj kolk sem se pa sedaj nasmejala............
Moja prva nosečnost, ko še nisem vedela da sem noseča:
-jedla bi meso (12 let ne jem nič mesa) mmmmmmmmm kolk je dobr
-vsa hrana mora biti full slana
-spim,spim, spim in spim

Po testu takoj ni bilo spremembampak po 10tedni se je pa začelo

-smrdi mi voda iz pipe
-smrdi mi moj možek
-smrdijo mi geli za tuširanje, vsa hrana kar je možno
-pritisk se mi še bolj zniža kot sem imela nizkega in sem se sredi junija potopila v zimsko spanje
-tudi meni je po zobni pasti zeloooooooooooo slabo

Ko je vse to počasi minilo pa me je doletelo tole

-pijem samo nezdravo pijači cocacolo, more bit ledeno mrzla in še čisto sveža, da ima veliko mehurčkov
-jem samo nezdravo hrano, najraje panirane zrezke, pomfri, na kratko povedano uživam v mastni hrani. Za zajtrk si delam hod doge, za malico si spečem štrudel in pojem še vročega, ne ponudim ga nobenemu, ker bo potem prehitro zmanjkalo zame
- sadja niti ne povoham, se ga izogibam
-raznorazni glasovi prihajajo iz mene od zgori in od spodi ups
-sem zelo štorasta
-pozabljiva
-luštno mi je ko me vsi pedenajo
-moj možek me kliče žrenkica, ker vse požrem kar mi pride pod roke, more bit pa dobto seveda, jogurt mi ni uredu, čokolada z lešniki pa je uredu
-seveda mi moj dragi prinese vse k ustom da se jaz slučajno ne bi pretegnila
-in tudi naredi vse namesto mene, rodila upam da bom  JAZ

Še dva meseca bo tako upam, da se ne bo pol vse spremenilo, če ne bomo takoj šeenga naročili

(odgovor članu smeško)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Nosecnost malo drugace :)
25.10.2007 18:58:19   
glen
1. da že tri mes. nepijem kave
2. ful bi neki jedla, pa nevem kaj.Na vse kar pomislim da bi, me v trenutku mine.Ampak še zmeraj ostane želja da neki pa biuser posted image
3.ful bi spala.Spim 10 do 12 ur ponoči + obvezno 2 uri popoldan(prej nikoli)
4.da po cesti kr podzavestno pogledam za vsakim vozičkom in jih pol v svoji glavi primerjam....
5. Da popoldan zaspim in pol me zbudi dragi z kosilom že namizi,tako da samo iz kauča prešaltam za mizo

(odgovor članu smeško)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Nosecnost malo drugace :)
25.10.2007 20:40:12   
amaya
uaaaaaaauuuuuuu...ful sem se nasmejala...že uro berem vse to, pa se mi zdi, da se povsod najdem user posted image user posted image user posted image pa ne da sem nosečauser posted image user posted image user posted image
1. postala sem skoraj vegetarjanka
2. prvi mesec sem jedla en teden samo brioše, drugi teden samo toast, potem samo sladoled...
3. v želodcu imam toliko kisline, da bi lahko z njo čistila/razkuževala pol slovenskih bolnic
4. spomin imam od zlate ribice...traja natanko 3 sekunde
5. od smeha, ko ti tečejo solze se začnem kr jokat...že ki so solze opravim oboje hkrati user posted image
6. zame so vse ženske s trebuhom noseče user posted image
7. moj najzlobnejši sovražnik je tehnica
8. ljubim svojega ginekologa in njegov UZ (da ne bo pomote, tudi mojega dragega)
9. ker nimam začasno bideja, se umivam na čuden način v banji. Zadnjič sem skoraj not padla, ker nisem opazila, da s trebuhom ne gre več tako lahko.
10. dva dni nazaj me je znanka vprašala, če sem že rodila, ker ni blo videti trebuhauser posted image
11. jedla bi sir in jogurt do onemoglosti
12. sem ratala prava bič...prej sem raje molčala kot pa kaj rekla...zdaj pa kr butnem...pa se potem v jezik grizem...

...pa še bi lahko naštevala...
...zabavno...


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Nosecnost malo drugace :)
25.10.2007 20:55:26   
Anonimen




JS sem tudi taka...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Jaz pa stalno gledam nosečke! A so vse potem hude name? Meni je tako lepo, vidim nasmejano nosečko, pa si kar predstavljam vso srečo in veselje, kako se začenja novo življenje. Od kar načrtujeva dojenčka, pa sploh stalno bulim v trebuščke. Si kar sebe predstavljam,, kako bom hodila okrog s trebuščkom. :rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Nosecnost malo drugace :)
26.10.2007 10:05:26   
Špelka
Okej, pa da še jaz mal pobluzim, da pride tema spet na vrh...

Plusi v nosečnosti:
- ko sem po 3,5 letih zagledala user posted image , mi je padla skala od srca!
- z dragim sva ponovno in na frišno zaljubljena! user posted image user posted image
- pol leta sem že na bolniški, zaradi česar sem postala pravi Buda (umirjena, skulirana)!
- vsakič, ko me user posted image  boksne v rebra, moje user posted image  ponori od ljubezni do njega! user posted image
- vsi ljudje se mi povsod čudno veliko nasmihajo! user posted image
- vsi skačejo okoli mene in me pedenajo. user posted image

Minusi v nosečnosti:
- moj trebuh zgleda kot koš za pomije - nosim samo še temne majice. user posted image
- vsakogar zanima le, koliko sem se zredila, noben pa me ne vpraša, kako se počutim. user posted image  Zato zanalašč ne izvejo odgovora! user posted image
- vsi me zdaj - en mesec pred PDP vedno sprašujejo, kaj še delam doma. user posted image  Neumno vprašanje, neumen odgovor - pravim: "Ja, čakam!" user posted image
- zaradi rizične nosečnosti si z user posted image  nisva mogla privoščiti dopusta dlje od Hrvaške. user posted image
- Pridobivam kile, pa sploh ne vem, od kje! user posted image
- v prvih mesecih sem pojedal ogrooomnooo nezdrave hrane ter popila na hektolitre nnajbolj nezdravih (seveda brezalkoholnih) pijač: kokakole, fante, švepsa.... user posted image

No, pa še kej bi se najdlo, sam nej bo dost.... user posted image  Glavno da je tema spet na vrhu! user posted image

_____________________________

Kaja: 18.11.2007
Neca: 1.7.2010

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Nosecnost malo drugace :)
26.10.2007 11:51:01   
Nika v službi
Ninočka, hvala za opozorilo na to simpatično temo!user posted image

Na kratko še moj spomin na prvo nosečnost - pomaranče. Pojedla sem ji na tone, surove, predelane v juice, v kombinaciji s sirčki in orehi, na torticah.... v vseh mogočih oblikah.

Pa ena krasna, dokaj nekomplicirana nosečnost - nobenih slabosti, nobena hrana mi ni smrdela, trebuh se mi ni poznal (in me ni oviral) tja do 6. meseca, na koncu pa v zadnjem tednu pred porodom božjasten išias, ki ga ne privoščim nikomur. Pa ves čas v pogonu 100/h.

Toliko filmov po kinematografih nisem pogledala v vseh letih poprej.

Pa še zanimivost: ko še nisem vedela, da sem noseča, sem svojo ubogo pikico na veliko "cvrla" po savnah in to tistih ta ekstremnih + vrtičenja zraka, masaže, fitness...
Je moja G rekla, ko sem vsa prestrašena vprašala, če to lahko otročičku škodi, da če je preživel tak začetni tretma, da bo utrjen za vse življenje naprej.

In je očitno res postala ena fejst, odločna, trmasta gospodična, ki danes šteje 2 leti.user posted image

(odgovor članu Špelka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Nosecnost malo drugace :)
26.10.2007 12:26:07   
Nika v službi
Ups, pozabila sem dodati še en krasen spomin - Ninočka me je povabila, da se pridružim septembrčicam 2005 in svoje odločitve nisem nikoli obžalovala. Še več, z vsakim dnem se mi bolj usedate v srce, punce! Krasne ste!! Da naših pingvinčkov sploh ne omenjam....

Ninočka, hvala za povabilo!!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Nosecnost malo drugace :)
26.10.2007 16:32:00   
koala
U kako lušna tema.

Po čem si bom zapomnila to stanje?

Dokler nisem iemla testa, se sploh nisem počutila nosečo, ko je test potrdil nosečnost, sem pa kljub vsem svojim planom kako romantično bom z tem seznanila svojega dragega, uspela le to, da sem ga poklicala po gsm-u in ko se je končno javil uspela izdavit le to, da bomo trije. Da se o solzah sreče sploh ne pogovarjamo.

Takoj po potrjenem testu, se mi je voh izboljšal za 100%, dragi pravi da imam nos kot pes slednikuser posted image .

Še nikoli nisem z takšnim veseljem hodila k g.

Na trebuh sem ponosna kot še na nič do sedaj in prav zacvetim ko grem po cseti in si ga ljudje ogledujejo, jaz pa plavam v 9-ih nebesih.

Zadnjič ko sem čakala na pregled pri g, je mimo prišla mamica z cca 3 letnim fantkom in med tem ko je mamica nekaj urejala me mali tak začudeno gleda in pravi." Zakaj pa imas ti tak velik trebuh? A si celo tojto pojedla?" In ko sem mu odgovorila da ne, da je notri dojenček, je mali vprašal, če lahko potipa. Sem mu dovolila in v trenutku ko je mali dal roko na bušija, je naše dete brcnilo mali pa čisto presenečeno:"Mami tojta me je bojcnila!". Sem skoraj umrla od smeha.

Vsi me crkljajo



_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Nosecnost malo drugace :)
26.10.2007 20:24:58   
sonchek
superca tema...user posted image user posted image user posted image
no..bom še jaz svoj spisek sestavla, pa ga objavim..pomoje bo kr dost tega user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Nosecnost malo drugace :)
26.10.2007 21:00:56   
Majchi
Uf, jaz imam tud tako lepe spomine:

- da sem noseča sem izvedela od svoje splošne zdravnice, h kateri sem šla, ker se mi je ful vrtelo. Do takrat sem bila prepričana, da sem samo v stresuuser posted image , ona me je pa najprej v laboratorij poslala.
- V prvem trimesečju sem bila noooorooo lačna, cca. 11x na danuser posted image
- ko je trebuh rastel, sem že tako smrčala, da me je moj user posted image  skoraj izselil iz spalnice
- Glavno na jedilniku: sladoled in jagode, jagode in sladoled, pa sladoled z jagodami,..., sladoled, jagodeuser posted image
- proti koncu sem zgledala že kot ena melona, polna vode. Gležnji tako zatečeni, da me je bilo kar groza
- Zgaga me je ful pekla, k sreči samo zadnja dva meseca. Pomagal je Donat.
- Kile so se nesramno množile
- Sindrom gnezdenja mi je obupno praznil denarnico. Po mojem sem pokupila vse možno.
- Vsi ljudje so me gledali z nasmeškom na obrazu, vsi so občudovali moj velik trebuh, vsi so bili pozorni do mene, nič mi ni bilo treba dvigovat,...
- Ostala sem aktivna do konca
- Zelo zanimivi podvigi so bili vožnja rikverc (s pomočjo ogledal pač ne znam), britje in lakiranje nohtov na nogah
- Vseh 9 mesecev sem bila nekako "zadeta" od sreče in na koncu sem si želela, da bi bila lahko noseča vsaj dve leti

Oh, upam, da bo naslednjič prav tako lepouser posted image .

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Nosecnost malo drugace :)
26.10.2007 21:02:59   
ajtak
od svoje nosecnosti si bom gotovo zapomnila tale forum na katerem sem spoznala ogromno fajn punc in zvedla nesteto nasvetov!

Postala sem prava packa, rigam in smrcim ko kak star mornar, nog si ze mesece ne morem normalno zdepilirat, da o nohtih na nogah ne govorim. Se vecji projekt je britje "down under".

Prvic v zivljenju sem ponosna na svoj trebuh in ga z najvecjim veseljem razkazujem.

Brce so nekaj najlepsega!

Godi mi, ko se mi ljudje na cesti nasmihajo.

Neprestano bi jedla, pa ne vem kaj!

Ceprav sem vsako noc bolj zaspana spanca ni in ni.

Moj dragi me razvaja kakor se da in mi po novem obuva celo nogavice.

Gotovo bi se se kaj naslo a v paketu s trebuhom sta prisli tudi pozabljivost in raztresenost.

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Nosecnost malo drugace :)
26.10.2007 21:52:34   
caillou
Krasna tema, resuser posted image .

Prvo nosečnost si bom zapomnila po sledečih stvareh:
  • doživela celo kalvarijo, da sem sploh zagledala tisti magični plusek
  • spoznala ogromno krasnih parov, ki so se ravno tako trudili za user posted image
  • že prvi teden nosečnosti sem hodila, kot da bom ravnokar rodila
  • ko mi je ginekologinja rekla:"bila ste fičko, sedaj ste kamion"
  • ko mi je diabetolog rekel, da naj dozo treh kil sadja sprvim na eno kilo (fruktoza me je tudi redila)
  • ko mi je tašča kuhala obaro in ko se mi je pri vsem tem prvič resno obrnil želodec
  • ko sem ponoči vstajala in jedla sendviče
  • ko si nisem upala nikamor daleč, ker me je vedno tiščalo lulat
  • ko so moje zize nenormalno zrasle
  • ko je bil možek tako blažen, kot bi bil začaran
  • ko sem zvečer pri lučki v postelji brala knjigo in se je angelček prevalil na senčno stran trebuha
  • ko  na zadnjem CTG -ju angelček ni več dajal znakov življenja ( k sreči je bila samo pokvarjena naprava
  • ko sem pred porodom sestri zatrjevala da ne rabim klistirja, ker sem šla zjutraj že kakat (pa sem ga vseeno dobila in nisem mogla verjeti, da je bilo v  meni še toliko kakca)
  • ko mi je ginekolog rekel:"evo, punčka je".


Drugo pa po tem:
  • samček me je nekega dne obtožil da sem lena in da od mene ni nič (seveda ko sem bila pa že dva meseca brez da bi vedela noseča in sem cele dneve samo spala)
  • ko sva se nekaj hecala in je privlekel z žepa testerček in rekel naj pogledam, če nisem mogoče noseča
  • ko me je kap skoraj zadela, ko je bila mala črtica še bolj modra, kot testna
  • ko sem porivala voziček z malim otrokom, zraven pa nosila še zavidljiv trebušček
  • ko me je mala božala po trebuščku in zraven vpila da je notri še ena Ema in da naj jo že čimprej pokakam
  • ko je tamala čisto na koncu moje druge nosečnosti staknila hudo obliko slinavke in sem več ali manj v novem pričakovanju domovala v bolnišnici
  • ko so moje noge toliko natekle, da na koncu skoraj nisem mogla več hoditi
  • ko sem dve uri pred porodom še mojo psičko sprehajala po njivah
  • ko me je tašča pripeljala v porodnišnico, pa se tudi posloviti ni imela časa
  • ko me niso resno jemali da bom v pol ure rodila na oddelku, če me ne prestavijo v porodno sobo
  • ko mi je prijazna sestra prinesla čaj, jaz sem jo pa veselo pobruhala
  • ko sem na oddelku že po pasje predihovala, cimre sta pa veselo smrčale
  • ko sem se samo ulegla v porodni na posteljo in ko mi je babca rekla"rodili ste!"
  • in ko sem ji jaz rekla:"ne pa nisem, ne bom, ker rabim anestezista in moža ob sebi." takrat sem zaslišala "UEEEEEEEEEEE"

Ma imam toliko dobrih in slabih spominov, da je noro. Sem pa sedaj še enkrat vse podoživela.


< Sporočilo je popravil caillou -- 26.10.2007 21:54:17 >


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Nosecnost malo drugace :)
28.10.2007 23:25:13   
ninocka
No, da na predvecer mojega romanja v Rim se jst napisem, po cem si bom zapomnila mojo drugo nosecnost user posted image :

  • bila sem skoraj 100% prepricana, da sem noseca, se preden sem delala test zaradi barve kolobarjev na prsih in zilic, ki so se mi poznale
  • da sem takoj po testu laufala povedat mojmu user posted image , da bomo meli se enga jencija, on pa sploh ni dojel (mel je nocno in je spal, ko sem ga zbudila z veselo novico)
  • da je mozno med nosecnostjo tud shujsat
  • da ti je lahko tako user posted image slabo
  • spet celo nosecnost nisem pila kave, razen ledeno kavo in obvezno je moral biti not sladoled Piran stracetela user posted image
  • da mi je trebuh rastel s svetlobno hitrostjo in je bil se vecji kot v prvi nosecnosti
  • da mi nobena hrana ni ekstra smrdela al pa da mi ni pasala (kot prvic) - jedla sem lahko vse, samo nekdo drug je moral kuhat user posted image
  • da sem 100% da bo nas nov dojencek fantek + se temnolas (prvi je blond)
  • da sem mela en in isti pogovor s strankami od 6 meseca naprej: A bo kmalu? Ne, mam pa se kar x mesecev. A tolk, pa tako velik trebuh? A sta dva? user posted image user posted image user posted image
  • da smo prilezli do skoraj 39 tedna (prvi se je nenapovedano rodil v 36 user posted image )
  • da sem poleti lahko zivela samo od lubenice - zvecer sem jo bila pred TVjem sposobna pojest tud 3 kg user posted image user posted image
  • da sem ostala brez gleznjev (pridte nazaj, moji glezenjcki user posted image user posted image ), dobila sem pa cevape na rokah in nogah
  • da sem se celo nosecnost sama matrala z oblacenjem spodnjih hlack user posted image user posted image user posted image
  • da je moj mali skratek bozal mojega trebuscka in mu dajal lupcke ter tako pozdravljal bratca, obcasno meje pa tud orng brcnil v trebuh user posted image user posted image
  • da sem se pocutila kot stara mama, ko sem vstala s postelje - saj sem za to rabila cel plan (pocasi, z veliko dozo stokanja se usest na posteljo, prijet se za naslonjalo postelje in steno, se pocasi dvigniti iz sedecega v stojec skljucen polozaj, se prijet za kriz in se nastelat naravnost, potem pa se z majhnimi, zelo pocasnimi koraki zacet premikat)user posted image user posted image user posted image
  • mali mi dela prave akrobacije po trebuhu, se G me je vprasala, ce sploh imam kaj miru user posted image user posted image user posted image
  • kako so me vse sodelavke bozale po trebuscku in objemale  in me poimenovale Muti user posted image
  • da so ga 2 sodelavki in sodelavec vsak poimenovali po svoje - ena ga je klicala Valerij, ena Tian in sodelavec Joshua user posted image user posted image
Tolk se spomnem zdej, ostalo bom pa dopisala po porodu. Grem spat, jutri moram it rodit user posted image

PS: teme je pa dobra ne zaradi mene (ker me skor vsaka druga pohvali), ampak zaradi vseh, ki ste karkoli napisal in dopisale user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Nosecnost malo drugace :)
29.10.2007 17:21:32   
MARTINŠČICA
Hojla,
jaz sem pa noseča šele 5 tednov, pa sem že dober teden napihnjena, kot bi bila najmanj v 4. mesecu nosečnosti (glej sliko v albumu) in mi čisto nobena cota ni več prav.
Pa večkrat na dan mi v levem ušesu šumi, kot da bi mi pritisk uravnavalo user posted image .
Tolk zaenkrat

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Nosecnost malo drugace :)
29.10.2007 17:23:11   
Taula
Ta z roza vrtnico si ti? Resno? Ker buši je tako lep kot bi bil res že 4 mesec.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?