|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 23:03:34   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

ko si streljal kokoši, ki so letale po zraku......zdaj pa raje grem na RR......


Podobnost je zgolj naključna user posted image user posted image .


Huda! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 23:13:13   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: picola1
Že ves čas se poskušam pogovarjat o dinamiki zasvojenosti oz. o tem, kaj sploh določa zasvojenost, nikakor pa ne o prav določenih uporabnicah.


MOrda bi bilo potemtakem bolje, ce se ne bi nadovezovala na Piinem primeru.

Z zadnjim stavkom sem te v bistvu spraševala ali eno in isto početje enkrat je zasvojenost, drugič pa ne, in to samo zaradi spremenjenega subjektivnega dojemanja nekoga. In to je to.


Ce se prav spomnim sem ze nekaj postov nazaj napisala, da so dolocila kaj je zasvojenost in kaj ne. In niso subjektivnega znacaja. Subjektivnega znacaja je zgolj prepoznavanje ali neprepoznavanje tezave. Za trezno in racionalno osebo bi lahko verjeli, da bo zasvojenost znala prepoznati - ce ne drugace preko osebnega nezadovoljstva z dolocenimi dogajanji. Za osebo, ki je custveno labilna, mocno egoisticna in nagnjena k pretirani dramatizaciji dolocenih pojavov ali obcutkov - bi dosti tezje verjeli. Zasvojenost je ni ali pa je. V koliki stopnji dejansko ze obstojeca zasvojenost moti druzinsko, poklicno in ino zivljenje je govora je subjektivnega znacaja.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 23:18:13   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: picola1
Že ves čas se poskušam pogovarjat o dinamiki zasvojenosti oz. o tem, kaj sploh določa zasvojenost, nikakor pa ne o prav določenih uporabnicah.


MOrda bi bilo potemtakem bolje, ce se ne bi nadovezovala na Piinem primeru.
Pa veeeeem...in se poskušam izvadit ven že ves čas, no...user posted image user posted image

Z zadnjim stavkom sem te v bistvu spraševala ali eno in isto početje enkrat je zasvojenost, drugič pa ne, in to samo zaradi spremenjenega subjektivnega dojemanja nekoga. In to je to.


Ce se prav spomnim sem ze nekaj postov nazaj napisala, da so dolocila kaj je zasvojenost in kaj ne. In niso subjektivnega znacaja. Subjektivnega znacaja je zgolj prepoznavanje ali neprepoznavanje tezave. Za trezno in racionalno osebo bi lahko verjeli, da bo zasvojenost znala prepoznati - ce ne drugace preko osebnega nezadovoljstva z dolocenimi dogajanji. Za osebo, ki je custveno labilna, mocno egoisticna in nagnjena k pretirani dramatizaciji dolocenih pojavov ali obcutkov - bi dosti tezje verjeli. Zasvojenost je ni ali pa je. V koliki stopnji dejansko ze obstojeca zasvojenost moti druzinsko, poklicno in ino zivljenje je govora je subjektivnega znacaja.

No...pa sva končno prišli skupaj...user posted image Na koncu bova ugotovili, da govoriva o isti stvari, sam na popolnoma drugačen način.


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 23:34:47   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Midve očitno nisva na isti valovni dolžini...Vse kar sem hotela povedat že od začetka je to, da ne moreva ne jaz ne ti trdit, da nekdo je zasvojen ali da ima nekdo samo hobi. Torej nočem nobenemu podtikat zasvojenosti, vse kar sem hotela je izpodbijat tvojo trditev. Oz. poskušala sem povedat, da ravno tako kot jaz ne morem trdit, da nekdo je zasvojen, tako tut ti ne moreš trdit, da nekdo ni zasvojen. In to samo na podlagi zaupanja.


Zaupanje je huda rec. Zdravniku zaupas, da ve kaj govori ko presodi, da nekdo je zasvojen ali nekdo ni zasvojen. Skoraj vsaka trditev o zdravstvenem stanju je trditev na podlagi zaupanja. Trditev, da je mojemu otroku slabo je zaupanje v lastne zmoznosti presoje in zaupanje v lastno zmoznost razumevanja otrokovega obnasanja. In ja, upam si trditi, da je mojemu otroku slabo ali trditi, da mu ni slabo, da dela dramo.
Ce bi Pia bila psihiatrinja in bi rekla, da je njeno stokovno mnenje, da njen moz ni zasvojen bi se s to trditvijo dosti lazje sprijaznili, mar ne? Kolikor vem psihiatrinja ni, zaupam in verjemem, da je zadosti pametna, da sprejemam njenje presoje kot resnico in se na podlagi njih upam trditi.
Hocem ti povedati, da nihce nima pravice posegati v moje zaupanje in izpeljevanje trditev. lahko dvomi v mojo presojo ali trditev, lahko poda argumente zakaj moja trditev ne zdrzi - ne more mi pa predpisovati komu lahko zaupam, verjem in cigave presoje jemljem kot resnico.
ne nazadnje. Kdo lahko trdi, da je nekdo zasvojen? Zdravniki? ko tvoj otrok se ni govoril, kdo je bolje vedel kaj mu je.. ti ali tvoj zdravnik? Mislis, da zasvojenci, posebej taki, ki nimajo fizicnih kazalnikov zasvojenosti ne znajo igrati??? Kockarji so tudi zasvojeni, pa bi ga prepoznala ce bi ga srevcala na ulici? Jaz ne. Bi pa verjetno pogruntala ko bi bankrotiral. Zdravnik bi dosti tezje pogruntal, da je zasvojen z igrami na sreco kot lastna zena.

Zasvojenost oz. nezasvojenost se po mojem mnenju ''določa'' drugače, ne pa tako, da nekomu verjamemo/ne verjamemo na besedo.


Se vedno drzi moje vprasanje. Zakaj bi preverjali ali je kdo zasvojen, ce nihce iz okolice ne pomnuislja, da je nekdo zasvojen? Ker se tebi zdi? Ker ne verjames presoji njegove zene..  ??

Me razumeš, kaj želim povedat?


Definicija zasvojenosti obstoja. Tudi definicija odvisnosti. Igranje igric ni nujno zasvojenost ceravno se kot taka izkazuje. Lahko je fizicni, zunanji pokazatelj neke motnje, preko katere se oseba izogiba realnem zunanjem svetu in se zapira v nek svoj njej prijaznejsi svet. Lahko je odraz mnogih stanj. Lahko je zgolj izhiod v nezadovoljstvu, ko oseba nima moci prekiniti nek nacin zivljenja, ki je zanjo frustrirajoc... in iznere igrice in oddaljevanje in zapiranje vase, ceprav jo tudi igrice motijo in nervirajo. Kot bi nekateri rekli : ce ne sme od doma, bo pa doma in istocasno ne bo doma...
Pravzaprav se ne moremo omejiti zgolj na zasvojenost...

Ker če me ne razumeš (in očitno me ne, ker mi skos poskušaš dopovedat nekaj drugega kot jaz tebi), jaz ti drugače ne znam več razložit in zato odstopam od debate, ker je brezpredmetna.


Tako zastavljena in s tvojimi pricakovanji bi se strinjala, da je brezpredmetna.

Čeprav jo doživljam kot brejnstorming, kar je fajn in izziv, ampak vseeno se mi ne da več dopovedovat nekaj že petič, istočasno pa se branit pred nekimi očitki o degradaciji ipd.


Saj ni tako hudo user posted image   Je pa res, da je tezko pogovarjati se na nacelni ravni, ce uporabljas povsem konkretne primere.





_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 23:43:22   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

frodica, če bi neka uporabnica napisala, da ima dobrega moža, hkrati pa bi omenila, da jo tepe, ji ti verjetno ne bi verjela, ne? Čeprav bi se njej zdel dober in čeprav bi bila resnicoljubna?

Nekaj takega se dogaja pri picoli tukaj, se mi zdi: ona vidi neke pokazatee, da je ena dejavnost precej močno zastopana in se sprašuje, ali lahko človek to kar tako prekine - in če tega ne poizkuša, ne moremo vedet, ali res lahko. Sem prav prevedla, picola?


Ce mi ti poves, tako kot govoris nenehno , kako je tvoj "ljubi" krasen clovek in se neka druga uporabnica zapici in trdi, da pri njem vidi pokazatelje psihopata in posiljevalca ker gleda doloceno vrsto filmov, bi krepko potegnila s tvojim mnenjem.  Imas zdravo radovedno raziskovalno pamet (vecino casa) in verjamem, da si bolj sposobna precenit cloveka ti, ki z njim zivis kot nekdo, ki je morda enako pameten, pa z njim ne zivi. Tukaj ni situacija tretje osebe, ki lazje in objektivnejse vidi iz strani dogajanje, temvec trretje osebe, ki niti prvo niti drugo osebo ne pozna. Gradi na podlagi nekih lastnih izkusenj in verjetnosti - vedno se lahko zgodi, zato ne mores trditi. Potemtakem nic ne mores trditi, ker vedno se za vsako stvar lahko nekaj drugace obrne.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 23:46:05   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: picola1
No...pa sva končno prišli skupaj...user posted image Na koncu bova ugotovili, da govoriva o isti stvari, sam na popolnoma drugačen način.


Ja no, cas je ze bil user posted image
Gremo dalje ali ostanemo pri tem?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: obsedenost z igricami
26.1.2011 11:29:54   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

frodica, če bi neka uporabnica napisala, da ima dobrega moža, hkrati pa bi omenila, da jo tepe, ji ti verjetno ne bi verjela, ne? Čeprav bi se njej zdel dober in čeprav bi bila resnicoljubna? Nekaj takega se dogaja pri picoli tukaj, se mi zdi: ona vidi neke pokazatelje, da je ena dejavnost precej močno zastopana in se sprašuje, ali lahko človek to kar tako prekine - in če tega ne poizkuša, ne moremo vedet, ali res lahko. Sem prav prevedla, picola?


Ne, ronja, nisi me prav razumela...user posted image In če me TI nisi razumela, potem je vsakršen nadaljni poskus razlage obsojen na propad...user posted image (mal zares, mal za hec)
Do zdej sem na trenutke mislila, da me Frodo celo mal zafrkava, ko jst o nečem, ona o nečem drugem... pa zdej vidim, da očitno res ne pišem razumljivo al kaj...ne vem...
Torej se mi ne da več, čeprav imam občutek, da bi s Frodo na takšen način lahko naklofale še ene tri strani...user posted image



_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: obsedenost z igricami
26.1.2011 11:56:51   
liliana
Izgleda, da danes mora vsak človek imeti neko diagnozo oz. nek zdravstveni problem.....pa kmalu več ne bomo smeli v nobeni stvari uživati brez tega, da bi nas nekdo ožigosal, da smo zasvojeni.....

Jaz vedno, ko sem bila na frišno zaljubljena, me je nekaj časa "držalo" tako, da nisem bila sposobna misliti na nič drugega, kot nanj, delala sem vse skoraj na pol, jedla nisem skoraj nič......pa sem imela iste občutke pri 18 letih, pa pri 30.....če bi takrat pisala na RR o svojih občutkih, bi takoj dobila vsaj 5 imen strokovnjakov, ki bi me naj ozdravili moje odvisnosti od partnerja in ene 20 naslovov knjig, ki bi si jih morala prebrati, da bi spet postala normalna.....samo meni je pa bilo takrat tako fajn.....živela sem dobesedno v oblakih.......user posted image

Danes se mi pa zdi, da o nobeni stvari več ne smeš pretirano razmišljati, v bistvu o nobeni stvari več ne smeš imeti svojega mnenja, ker je to že v osnovi napačno, v nobeni stvari več ne smeš uživati, ne smeš priznati, da te nekaj pesti....takoj si ožigosan z neko "diagnozo".....ali premalo zaupaš vase, ali so te starši kot otroka zlorabljali, pa ti tega ne veš, ali so te starši pretirano razvajali, ali si pretirano odvisen od partnerja, ali mu preveč popuščaš......

Pa ljudje smo vendar različni.....eni radi igrajo fuzbal in pogledajo vsako tekmo v živo ali na televiziji, eni radi čistijo in kuhajo, eni radi berejo knjige, eni radi gledajo televizijo in igrajo računalniške igrice, eni kadijo, drugi spet zdravo živijo......pa niso zdaj takoj tisti, ki ne počnejo tega kot jaz zasvojeni......

pa kaj, če igra nekdo tri ure na dan računalniške igrice.....drugi pa tri ure na dan preživi v fitnesu ali pa tri ure na dan pegla.....

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: obsedenost z igricami
26.1.2011 13:07:48   
ronja
frodo, jaz sem poizkušala prevest picolo (neuspešnouser posted image ), nisem podajala svoejga mnenja. Razumela sem jo, kot da pač nihče ne more trdit za nekoga, ki ga ne pozna, da ni zasvojen, ti pa si to trdila in zato sta trčili skup.

Kar se mene tiče se v Pijinem primeru ne mislim nič opredeljevat, ker je navsezadnje čisto vseeno, tudi če bi bil njen parntner res odvisen: dokler je obema tako lepo, je vse super. Njegova aktivnost nima nobenih nezaželenih učinkov ne na njegovo fizično stanje, niti na njegovo družinsko življenje ali službeno produktivnost. V tem primeru je vse ok. Kadar so ljudje res zasvojeni z igricami, se pa slejkoprej pokažejo tudi problemi, po moje. Če igraš cele noči, si drugi dan zmatran in ne delaš enako dobro, zvečer nimaš časa za družino, itd...

Tudi sem precej optimistična kar se tega tiče (no, tudi glede kake druge stvariuser posted image ), saj sva tudi midva v času "pred otroci" izkoirstila prosti čas do maksimuma z raznimi športi ipd... In sva se zmenila, da se bova znorela zdaj, da ne bova potem imela občutka, da nisva imela priložnosti: on je recimo imel po 8x na teden basket, lahko bi rekli, da je bil zasvojen, vendar očitno ni bil, ker mu ni bil problem prekinit, ko to ni bilo več mogoče. Res je pa, da sva se prej zmenila - ampak če sem Pio prav razumela, sta se onadva tudi.

V bistvu če sem vajin "konflikt", če mu lahko tako rečem, razumela tako kot da picola misli,da ti ne moreš rečt, da nekdo ni zasvojen samo zato, ker njegov partner misli, da ni, da so tudi drugi pokazatelji. Ti pa praviš, da lahko normalnemu človeku zaupaš, da bi to pač ugotovil in če pravi, da ni tako, potem ni, saj sam boljše pozna svojega partnerja. Oboje je po moje res: so tudi drugi pokazatelji in eden od njih je to, da če hočeš nehat, ne moreš, čeprav bi bilo dobro (ker tudi dihat ne moremo nehat, samo to je zaželeno, da počnemo;).

PS: pamet imam pa vedno isto - včasih sem malo neprespana (ok, pogosto), pa mi živčki malo počasneje delajo, ampak v principu imam ves čas isto pamet;)

lilijana, dokler vsem vpletenim paše tak način, pa kakršenkoli je, je vse ok. Če enemu neha pasat, ker se spremeni kaka komponenta ali ker se on/a spremeni, potem pa nastane problem. Saj nismo tu, da bi mi sodili o tem, kaj je prav in kaj ne.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: obsedenost z igricami
26.1.2011 13:33:53   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

frodo, jaz sem poizkušala prevest picolo (neuspešnouser posted image ), nisem podajala svoejga mnenja. Razumela sem jo, kot da pač nihče ne more trdit za nekoga, ki ga ne pozna, da ni zasvojen, ti pa si to trdila in zato sta trčili skup.

Kar se mene tiče se v Pijinem primeru ne mislim nič opredeljevat, ker je navsezadnje čisto vseeno, tudi če bi bil njen parntner res odvisen: dokler je obema tako lepo, je vse super. Njegova aktivnost nima nobenih nezaželenih učinkov ne na njegovo fizično stanje, niti na njegovo družinsko življenje ali službeno produktivnost. V tem primeru je vse ok. Kadar so ljudje res zasvojeni z igricami, se pa slejkoprej pokažejo tudi problemi, po moje. Če igraš cele noči, si drugi dan zmatran in ne delaš enako dobro, zvečer nimaš časa za družino, itd...

Tudi sem precej optimistična kar se tega tiče (no, tudi glede kake druge stvariuser posted image ), saj sva tudi midva v času "pred otroci" izkoirstila prosti čas do maksimuma z raznimi športi ipd... In sva se zmenila, da se bova znorela zdaj, da ne bova potem imela občutka, da nisva imela priložnosti: on je recimo imel po 8x na teden basket, lahko bi rekli, da je bil zasvojen, vendar očitno ni bil, ker mu ni bil problem prekinit, ko to ni bilo več mogoče. Res je pa, da sva se prej zmenila - ampak če sem Pio prav razumela, sta se onadva tudi.

V bistvu če sem vajin "konflikt", če mu lahko tako rečem, razumela tako kot da picola misli,da ti ne moreš rečt, da nekdo ni zasvojen samo zato, ker njegov partner misli, da ni, da so tudi drugi pokazatelji. Ti pa praviš, da lahko normalnemu človeku zaupaš, da bi to pač ugotovil in če pravi, da ni tako, potem ni, saj sam boljše pozna svojega partnerja. Oboje je po moje res: so tudi drugi pokazatelji in eden od njih je to, da če hočeš nehat, ne moreš, čeprav bi bilo dobro (ker tudi dihat ne moremo nehat, samo to je zaželeno, da počnemo;).

PS: pamet imam pa vedno isto - včasih sem malo neprespana (ok, pogosto), pa mi živčki malo počasneje delajo, ampak v principu imam ves čas isto pamet;)

lilijana, dokler vsem vpletenim paše tak način, pa kakršenkoli je, je vse ok. Če enemu neha pasat, ker se spremeni kaka komponenta ali ker se on/a spremeni, potem pa nastane problem. Saj nismo tu, da bi mi sodili o tem, kaj je prav in kaj ne.



V bistvu si me koneckoncev le razumela...(očitno jst tebe nisem prej, hehe) user posted image user posted image


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: obsedenost z igricami
26.1.2011 13:58:33   
liliana
lilijana, dokler vsem vpletenim paše tak način, pa kakršenkoli je, je vse ok. Če enemu neha pasat, ker se spremeni kaka komponenta ali ker se on/a spremeni, potem pa nastane problem. Saj nismo tu, da bi mi sodili o tem, kaj je prav in kaj ne.


Normalno.....samo problemi in konflikti v partnerstvu so dejstvo....ti se prej ali slej pojavijo......ker se komponente prej ali slej spremenijo......vprašanje je samo, kako te probleme zaznavamo in kako jih rešujemo......

In za eno dobro, zdravo partnerstvo je, vsaj zame, poleg ljubezni, zaupanja, komunikacije (verjetno se še kaj pozabila naštetiuser posted image ) potrebno tudi spoštovati partnerjevo individualnost in zasebnost ter upoštevati to, da partner ni ti, da se lahko v mnogočem tudi razlikuje od tebe......in ko to začneš spoštovati, je vse bistveno lažje......samo mi bi vedno radi partnerja spreminjali in ne sebe......

In potem se začne delati problem zato, ker partner igra mesec ali dva igrice na računalniku......in drugi partner ne sprejme tega, da prvi pravi, da njega igranje igric sprošča......ne sprejme pa tega zato, ker ni sposoben razumeti, zakaj ga igrica bolj sprošča kot gledanje limonade po televiziji skupaj s partnerjem.......in potem to omeni na forumu ali kateri od prijateljic in takoj se postavi diagnoza "odvisnost od računalniških igric" in "reva ena, imaš pa res velik, velik problem, partner se raje ukvarja z računalnikom kot s tabo in otrokom"......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: obsedenost z igricami
26.1.2011 14:12:24   
ronja
Normalno.....samo problemi in konflikti v partnerstvu so dejstvo....ti se prej ali slej pojavijo......ker se komponente prej ali slej spremenijo...

ja, točno tako sem jaz razumela picolo - da se zna ta ista stvar pokazat za problem, ko se bo ena komponenta spremenila (ko/če bo prišel otrok).

samo mi bi vedno radi partnerja spreminjali in ne sebe...

Pa ne vem, če bi bila tako pesimistična - odvisno, kaj je lažje: meni se zdi na splošno lažje sebe spreminjat, lubi se mi pa itak zdi fajn in ne bi kaj bistvenega spreminjala na njem, svoje male muhe pa tudi mora vsak imet, a ne?

Lej, če nekdo v družini 3 ure zabije za igrice/gostilno/rr/je non stop v službi... potem ima cela družina navadno problem - če ni mama res strašno sposobna in potrpežljiva, da ji je ok celo popoldne vsak dan rihtat otroke. Večina prej ali slej pregori in postane nezadovoljnih. Zato takrat, kadar ni 3 ure časa na dan, postane problem katerikoli hobi/aktivnost/zasvojenost/..., ki tako dolgo traja. in bi se tudi meni taka punca zasmilila. Ker se mi zdi, da to ni fajn, če mora en furat celo gospodinjstvo in otroke, drugi pa tačas igrice špila. Se mi ne zdi fer.

Kadar dela ni toliko in imata oba po 3 ure časa na dan, je čisto vseeno, kako ga zapravita, tudi če ga vsak zase in vsak po svoje (sicer sem zagovornik tega, da imajo pari tudi kako skupno aktivnost, vendar vem, da nekateri shajajo tudi brez tega -vsak po svoje ptiček poje). Ampak ne poznam kaj dosti mlahih mamic, ki bi imela 3 ure časa na dan zase. In takrat seveda nastane problem.

Imamo različne življenjske stile: moja svakinja vsak dan posesa celo stanovanje, vsak dan zlaga kocke z malima, ima pa svoj čas, ko sta v vrtcu. Ti imaš eno pupo, če se prav spomnim in čez teden ne kuhaš doma in tu dobiš tisto uro in pol. Jaz se spet drugače znajdem, tako da pač delava oba, da je vse skup hitreje narejeno. zato njen ali tvoj način pri meni ne bi deloval in tebi ni treba met mojega, ker ti ni problem vsega sami zrihtat, ker ti on zrihta moške reči (meni reciom za to dol visi, 1x na leto lahko tudi jaz peljem avto registrirat, hehe;). štekaš, kaj mislim?


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: obsedenost z igricami
26.1.2011 14:20:37   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

lilijana, dokler vsem vpletenim paše tak način, pa kakršenkoli je, je vse ok. Če enemu neha pasat, ker se spremeni kaka komponenta ali ker se on/a spremeni, potem pa nastane problem. Saj nismo tu, da bi mi sodili o tem, kaj je prav in kaj ne.



Se strinjam s tem.
Problem nastane takrat, ko začne neko vedenje človeka samega ali pa njegovega bližnjega motit ali pa če prestopa meje drugih ljudi. Samo pri najini debati s Frodo ni šlo za to vprašanje.
Drugače pa kar se tiče lilianinega primera glede zaljubljenosti...če je človeku tako ok, pol je to ok...Če bi pa ta človek prišel na forum z vprašanjem, kako se rešit zaljubljenosti, ker on več noče bit zaljubljen, potem pač predlagaš določene rešitve, ker jih človek želi...(sicer je pa čist odvisno od posameznega problema-določene stvari to sploh niso pa jih človek samo dojema, da so mu problem...)
Aja...pa zaljubljenost nima veze z odvisnostjo od odnosov...



Danes se mi pa zdi, da o nobeni stvari več ne smeš pretirano razmišljati, v bistvu o nobeni stvari več ne smeš imeti svojega mnenja, ker je to že v osnovi napačno, v nobeni stvari več ne smeš uživati, ne smeš priznati, da te nekaj pesti....takoj si ožigosan z neko "diagnozo".....ali premalo zaupaš vase, ali so te starši kot otroka zlorabljali, pa ti tega ne veš, ali so te starši pretirano razvajali, ali si pretirano odvisen od partnerja, ali mu preveč popuščaš......



Se mi zdi, da velja isto kot zgoraj...Če neke stvari ne občutiš kot problem, potem je vse ok. Ko pa te nekaj začne morit, imaš na nekaterih področjih določene težave, se ti skos pojavljajo določeni občutki, ki ti niso všeč...potem pač pomisliš tudi na te možnosti oz. iščeš v tej smeri. Sama sem že velikokrat rešila kako težavo pri sebi na tak način, zato sklepam, da jo lahko tudi drugi, vsaj nekateri...Ti pa težav ne rešuješ na tak način in ti je to brezvezno kompliciranje, kar čisto razumem. Sama sem mnenja, da naj človek rešuje problme tako, kot mu najbolj paše oz. tako kot čuti, da je najbolj učinkovit pri reševanju le teh. Če je to branje knjig, pogovor s psihoterapevtom, ok...če je to sprehod al pa tek al pa gledanje v luft, tut ok. Glavno, da se človek potem na dolgi rok bolje počuti.

Je pa res, da pretirana samoanaliza lahko privede do tega, da ne zmoreš uživat življenja, bit spontan ipd., ravno tako pa tudi premalo samoanalize in samokritičnosti. Ena srednja pot po moje je kr okej.


< Sporočilo je popravil picola1 -- 26.1.2011 14:22:15 >


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: obsedenost z igricami
26.1.2011 14:24:03   
picola1
Joj, to citiranje, no...user posted image naj mi nekdo razloži, kam naj postavim quote, da se bo pravilno citiralo, ker jst iz tega ne bom nikol diplomirala...

_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: obsedenost z igricami
26.1.2011 14:43:57   
ronja
Najlažje je, če počrniš del, ki bi ga citirala, klikneš odgovori in ti odpre okno s citatom. Tega potem skopiraš v svoj post in bojo quote-i pravilno stali.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: obsedenost z igricami
26.1.2011 15:06:05   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Normalno.....samo problemi in konflikti v partnerstvu so dejstvo....ti se prej ali slej pojavijo......ker se komponente prej ali slej spremenijo...

ja, točno tako sem jaz razumela picolo - da se zna ta ista stvar pokazat za problem, ko se bo ena komponenta spremenila (ko/če bo prišel otrok).

samo mi bi vedno radi partnerja spreminjali in ne sebe...

Pa ne vem, če bi bila tako pesimistična - odvisno, kaj je lažje: meni se zdi na splošno lažje sebe spreminjat, lubi se mi pa itak zdi fajn in ne bi kaj bistvenega spreminjala na njem, svoje male muhe pa tudi mora vsak imet, a ne?

Lej, če nekdo v družini 3 ure zabije za igrice/gostilno/rr/je non stop v službi... potem ima cela družina navadno problem - če ni mama res strašno sposobna in potrpežljiva, da ji je ok celo popoldne vsak dan rihtat otroke. Večina prej ali slej pregori in postane nezadovoljnih. Zato takrat, kadar ni 3 ure časa na dan, postane problem katerikoli hobi/aktivnost/zasvojenost/..., ki tako dolgo traja. in bi se tudi meni taka punca zasmilila. Ker se mi zdi, da to ni fajn, če mora en furat celo gospodinjstvo in otroke, drugi pa tačas igrice špila. Se mi ne zdi fer.

Kadar dela ni toliko in imata oba po 3 ure časa na dan, je čisto vseeno, kako ga zapravita, tudi če ga vsak zase in vsak po svoje (sicer sem zagovornik tega, da imajo pari tudi kako skupno aktivnost, vendar vem, da nekateri shajajo tudi brez tega -vsak po svoje ptiček poje). Ampak ne poznam kaj dosti mlahih mamic, ki bi imela 3 ure časa na dan zase. In takrat seveda nastane problem.

Imamo različne življenjske stile: moja svakinja vsak dan posesa celo stanovanje, vsak dan zlaga kocke z malima, ima pa svoj čas, ko sta v vrtcu. Ti imaš eno pupo, če se prav spomnim in čez teden ne kuhaš doma in tu dobiš tisto uro in pol. Jaz se spet drugače znajdem, tako da pač delava oba, da je vse skup hitreje narejeno. zato njen ali tvoj način pri meni ne bi deloval in tebi ni treba met mojega, ker ti ni problem vsega sami zrihtat, ker ti on zrihta moške reči (meni reciom za to dol visi, 1x na leto lahko tudi jaz peljem avto registrirat, hehe;). štekaš, kaj mislim?



Ne, ne štekam najbolje....user posted image

Ker iz avtoričinega posta nikjer nisem razbrala, da je preobremenjena z delom in gospodinjstvom........user posted image

Ampak, da njen dragi ene 2 meseca igra igrice od 20. oz 21. zvečer, ko ona ali spi ali pa gleda televizijo in da je popenil, ko mu je izkopila elektriko......

In ste ga nekatere že pošiljale na zdravljenje odvisnosti ona ga pa mora preizkusiti pred tem ali je odvisnik ali ne.......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: obsedenost z igricami
26.1.2011 15:07:42   
liliana
Aja...pa zaljubljenost nima veze z odvisnostjo od odnosov...


Tako kot igranje igric ni nujno tudi odvisnost.......

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: obsedenost z igricami
26.1.2011 20:10:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Danes se mi pa zdi, da o nobeni stvari več ne smeš pretirano razmišljati, v bistvu o nobeni stvari več ne smeš imeti svojega mnenja, ker je to že v osnovi napačno, v nobeni stvari več ne smeš uživati, ne smeš priznati, da te nekaj pesti....takoj si ožigosan z neko "diagnozo".....ali premalo zaupaš vase, ali so te starši kot otroka zlorabljali, pa ti tega ne veš, ali so te starši pretirano razvajali, ali si pretirano odvisen od partnerja, ali mu preveč popuščaš......


Danes še krompir ni več umazan in od apna kot je včasih bil; zapakiran je v lepe vrečke in v njih sortiran še lepših oblik.

Podobni postajamo ljudje, zapakirani, krasni navzen...a uniformirani, popredalčkai..če to dovolimo. Saj je na nas, da dovolimo ali ne, da nas okolica ocenjuje, če smo idealen krompir ali nismo.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: obsedenost z igricami
26.1.2011 21:03:44   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

frodo, jaz sem poizkušala prevest picolo (neuspešnouser posted image ), nisem podajala svoejga mnenja. Razumela sem jo, kot da pač nihče ne more trdit za nekoga, ki ga ne pozna, da ni zasvojen, ti pa si to trdila in zato sta trčili skup.
 

Meni je je povsem jasno, zakaj picola meni, da ne mores izpeljati trditev, ce ne preveris dejstev, vendar... je dejstvo , da v kolikor ni niti najmanjsega znaka, da je nekdo zasvojen in ce njegovi domaci nimajo omisleka, da je nekdo zasvojen - zakaj za bozjo voljo ne bi mogla zatrditi, da ni zasvojen???  
Ce bomo malo bolj pozorni, vecina nasih trditev ni izpeljana iz preizkusa ( kot pricakuje picola) temvec na podlagi zaupanja, da je res kar so nam povedali in kar so nas naucili. 

V bistvu če sem vajin "konflikt", če mu lahko tako rečem, razumela tako kot da picola misli,da ti ne moreš rečt, da nekdo ni zasvojen samo zato, ker njegov partner misli, da ni, da so tudi drugi pokazatelji.  Ti pa praviš, da lahko normalnemu človeku zaupaš, da bi to pač ugotovil in če pravi, da ni tako, potem ni, saj sam boljše pozna svojega partnerja. Oboje je po moje res: so tudi drugi pokazatelji in eden od njih je to, da če hočeš nehat, ne moreš, čeprav bi bilo dobro (ker tudi dihat ne moremo nehat, samo to je zaželeno, da počnemo;). 


Jaz pravim, da ce ni ocitnega kazalca, da je nekdo zasvojen in ce njegov partner, ki ima zmoznost in sposobnost dobro oceniti socloveka pravi, da ni zasvojen - je to zame dovolj.

PS: pamet imam pa vedno isto - včasih sem malo neprespana (ok, pogosto), pa mi živčki malo počasneje delajo, ampak v principu imam ves čas isto pamet;)


Zdaj sem na trnih. Ce ne morem trditi kar nisem preverila - ne morem trditi niti , da si vedno enako pametna. user posted image user posted image user posted image  Vseeno ti bom kar verjela in se upala zatrditi, da si pametno dete. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: obsedenost z igricami
26.1.2011 22:15:31   
mamamajča
Call of Duty bla bla!!! Ni nujno, da je to točno ta igrca, ker jih obstaja nešteto. Verjemite! Sem mojemu prepovedala špilat COD- kaj se je zgodilo? Ja, je našel drugo za boga milega!user posted image user posted image
Isto streljačino, isti d.r.e.k.

Odvisen? Ja. Je.
Jaz sem bla tista, ki se je drla, jokala, prosila, kot zdaj delaš ti, maktub, sploh med nosečnostjo. Sem bla najsrečnejši človek na svetu,. ko smo prekinili pogodbo s Tušem in bli POL LETA brez neta (sem v službi čekirala rruser posted image ). Takrat so bli dnevi fenomenalni, ob osmih sva ležala skupaj v postelji, pogledala film in zaspala. Zdaj.... je do enih 100% na rač.

Se ne derem več, ne kričim, ne izklapljam in ne težim- z dojenčkom mi pomaga, s starejšim se ukvarja, ker sama vsega ne morem. Nima nobenih pripomb. Ko sta mala spedenana za spat, se naj pa strelja. Jaz bom sladko spala, on pa, ko se mu sredi noči ne ljubi več spilat, bi se prišel pa cartat- jok, brate, cartaj se s tipkovnico. Čisto tako lepo :))

Nekdo je omenil zatekanje v virtualni svet - ja, definitivno.
Moj dragi je ostal brez službe, ko sem bla že noseča. Je našel drug šiht, pa ni dobival plače. Takrat je postal precej depresiven in se je takole zamotil. Težava? Ja. Velika.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: obsedenost z igricami
27.1.2011 8:37:17   
barni
Maktub, meni tudi to ni normalno (in tudi če bi bilo namesto igrice to karkoli drugega - makar nogomet toliko časa na dan, vsak dan).

Sem pač čudna, samo meni je pomembno, da kot partnerja določen čas dneva (pri meni je to kar precejšen odstotek časa, ki ga ne preživiva v službi) preživiva skupaj oziroma kot družina.

In ja ima svoj hobi, pa ga mirno prilagaja družinskim obveznostim in VEDNO ima družina prednost pred hobijem (pa verjamem, da bi mu čisto prav prišlo malo več časa za ta njegov hobi). Sicer imava že res kilometrino in če ne bi bilo tako, si sploh ne bi ustvarila družine z njim. Zaenkrat nama je obema to pomembno.
Imam pa to srečo, da se kljub izredno tragični situaciji, ki sva jo imela ni noben od naju zatekel v kako ekstremno udejstvovanje v bilo čem in da sva depresijo premagala sama brez pripomočkov in žal tudi brez pomoči drugih.

Tako da se da, če se hoče. Vprašanje je samo, kaj se hoče. Izgovore pa vedno lahko najdeš, kjerkoli za karkoli.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: obsedenost z igricami
27.1.2011 10:23:29   
ronja
je dejstvo , da v kolikor ni niti najmanjsega znaka, da je nekdo zasvojen in ce njegovi domaci nimajo omisleka, da je nekdo zasvojen - zakaj za bozjo voljo ne bi mogla zatrditi, da ni zasvojen???

Ja, po moje je picola videla eno stvar, ki bi lahko bila znak, lahko pa tudi ni  - odvisno ali je ali ni zasvojen. Ti si to videla samo kot špilanje igric, ona kot znak odvisnosti.
Saj pravim, da je lahko eno ali drugo: tudi lubi je bil cele dneve na basketu in je še zdaj vesel, da je lahko priložnost, o kateri je sanjal, izkoristil, vendar je obema kristalno jasno, da ko so otroci že na svetu, pa to ne bi šlo. Takrat sem bila noseča in mu ni bilo treba skrbet zame.

od 20 oz 21 tam tudi po 3 ponoči...torej po 7 ur...

lilijana, kje si ti dobila 1 uro? 7 ur je že skoraj cel šiht! In tudi če človek dela ponoči, ko vsi spijo, to lahko vpliva na družino, če je drugi dan neprespan in posledično tečen (belive me - takes one to know oneuser posted image - sicer ne igram igric, ampak pogosto kaj počnem pozno v noč in se moram včasih prav spomnit, da grem spat).

Tako kot igranje igric ni nujno tudi odvisnost.......

Ni nujno - ampak 7 ur na dan, vsak dan... z malim otrokom... je pa malo nemogoče kot hobi.

To, kar sem ti hotela z zg. postom povedat, je bil primer: da ti nimaš toliko dela z gospodinjstvom kot recimo jazin ti zato recimo to ni tak problem, lahko komot vse sama folgaš. Jaz ga imam manj kot recimo moja svakinja in zato ne morem njej rečt, da bi lahko še ne vem kaj drugega naredila zraven, ker ona resnično nima časa za to. Jaz pa ne za sesanje vsak dan. Ti pa ne za kuhajne vsak dan. Različni smo, različne prioritete imamo. In rečt: "saj meni tudi gre, pa briga me, kaj dela moj dec od 20h dalje, ko otroci zaspijo" mogoče dela pri tebi, pri veliko drugih pa ne bi delalo, čeprav niso nujno posestniške. Imamo pač drugačne načine življenja in se s partnerji dogovarjamo o tem, kakšni nam pašejo.

PS: pri tebi imam vedno občutek, da je imet kakršenkoli hujši problem strašno narobe. Da bi morali vsi samo frlet skozi življenje. Ker če imaš problem, ajde, to še dopuščaš, ampak da bi pa pomislil na kako drugačno pomoč kot zatekanje  v igrice, šoping ali karkoli "že dolgo družbeno sprejemljivega" je pa strašno narobe. Zakaj? Zakaj bi bila recimo slaba izkušnja v otroštvu nekaj, kar te ožigosa? Je samo ena od možnih razlag, velikokrat tudi pravilna. In ko se naučimo opazovat svoje vzorce, ko najdemo vzrok zanje, jih veliko lažje spremenimo. Ne vem, zakaj bi bilo to tako salamensko slabo!


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: obsedenost z igricami
27.1.2011 10:42:49   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

je dejstvo , da v kolikor ni niti najmanjsega znaka, da je nekdo zasvojen in ce njegovi domaci nimajo omisleka, da je nekdo zasvojen - zakaj za bozjo voljo ne bi mogla zatrditi, da ni zasvojen???

Ja, po moje je picola videla eno stvar, ki bi lahko bila znak, lahko pa tudi ni  - odvisno ali je ali ni zasvojen. Ti si to videla samo kot špilanje igric, ona kot znak odvisnosti.
Saj pravim, da je lahko eno ali drugo: tudi lubi je bil cele dneve na basketu in je še zdaj vesel, da je lahko priložnost, o kateri je sanjal, izkoristil, vendar je obema kristalno jasno, da ko so otroci že na svetu, pa to ne bi šlo. Takrat sem bila noseča in mu ni bilo treba skrbet zame.



Manjka se ena stran - zena in njena presoja ali je ali ni zasvojenost. Vidis tudi v "ljubijevem" igranju kosarke bi nekdo lahko videl zasvojenost, pa bi verjetno tvoja presodila ali je ali ni. In ce bi ti nekdo 100 na uro tupil, da je zasvojen bi ti vseeno vedela koliko je na tej zasvojenosti...
Enako kot pri Pii - lahko je lahko ni, zato pa je tukaj zdravorazumska zena, ki zna presodit in sklepat ali je zasvojen ali in. In moja trditev izhaja iz zaupanja, da zadosti pozna svojega partnerja, vsaj enako dobro kot ga oz. si ga ti in mu ponudila priloznost za katero je sedaj vesel in hvalezen. Nekdo ima sport, nekdo ima igrico. Razlicni smo.
Dejstvo pa je, da pri sportu nihce ne govori o zasvojenosti (pa so znaki nemalokrat prisotni) pri drugih dejavnostih pa obratno. Vse bi zrinili v odvisnost, ker nacelno velja, da je sport zdrav igranje igric pa ne....
kar se preverjanja trditev tice... oz resnice... je ni. Zivimo v rasomonijadi.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: obsedenost z igricami
27.1.2011 10:45:49   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

od 20 oz 21 tam tudi po 3 ponoči...torej po 7 ur...

lilijana, kje si ti dobila 1 uro? 7 ur je že skoraj cel šiht! In tudi če človek dela ponoči, ko vsi spijo, to lahko vpliva na družino, če je drugi dan neprespan in posledično tečen (belive me - takes one to know oneuser posted image - sicer ne igram igric, ampak pogosto kaj počnem pozno v noč in se moram včasih prav spomnit, da grem spat).

Tako kot igranje igric ni nujno tudi odvisnost.......

Ni nujno - ampak 7 ur na dan, vsak dan... z malim otrokom... je pa malo nemogoče kot hobi.

To, kar sem ti hotela z zg. postom povedat, je bil primer: da ti nimaš toliko dela z gospodinjstvom kot recimo jazin ti zato recimo to ni tak problem, lahko komot vse sama folgaš. Jaz ga imam manj kot recimo moja svakinja in zato ne morem njej rečt, da bi lahko še ne vem kaj drugega naredila zraven, ker ona resnično nima časa za to. Jaz pa ne za sesanje vsak dan. Ti pa ne za kuhajne vsak dan. Različni smo, različne prioritete imamo. In rečt: "saj meni tudi gre, pa briga me, kaj dela moj dec od 20h dalje, ko otroci zaspijo" mogoče dela pri tebi, pri veliko drugih pa ne bi delalo, čeprav niso nujno posestniške. Imamo pač drugačne načine življenja in se s partnerji dogovarjamo o tem, kakšni nam pašejo.

PS: pri tebi imam vedno občutek, da je imet kakršenkoli hujši problem strašno narobe. Da bi morali vsi samo frlet skozi življenje. Ker če imaš problem, ajde, to še dopuščaš, ampak da bi pa pomislil na kako drugačno pomoč kot zatekanje  v igrice, šoping ali karkoli "že dolgo družbeno sprejemljivega" je pa strašno narobe. Zakaj? Zakaj bi bila recimo slaba izkušnja v otroštvu nekaj, kar te ožigosa? Je samo ena od možnih razlag, velikokrat tudi pravilna. In ko se naučimo opazovat svoje vzorce, ko najdemo vzrok zanje, jih veliko lažje spremenimo. Ne vem, zakaj bi bilo to tako salamensko slabo!



PS Ronja......ni treba zdaj delati celo psihološko analizo mojega profila......user posted image

In tako kot ti svetuješ RR uporabnicam glede na svoje izkušnje......to delam tudi jaz......to delajo tudi vse druge uporabnice.......in ker smo ljudje različni, tudi različno rešujemo probleme......nekateri tudi ne vidimo problema tam, kjer ga drugi vidijo......

In ti si pač označila maktubinega partnerja za odvisneža, nekatere so označile za odvisneža tudi Piinega partnerja......meni se pač to ne zdi odvisnost......sem zgolj poskušala razložiti zakaj ne.....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: obsedenost z igricami
27.1.2011 11:11:17   
ronja
Ja, saj zato sem dala svoj primer - ker je isti! Kot sem ti že prej povedala, sem v prvem postu prevajala picolo, svoje mnenje sem podala v naslednjem postu - kjer je tudi ta primer - da je nekaj lahko zasvojenost, ali pa tudi ne - pri istih zunanjih znakih. Primer sem dala zato, da bi picoli pokazala, da to ni nujno znak zasvojenosti, razumem pa, da lahko tudi je. Lubi je bil sicer po nekih merilih nekoč, pred precej leti, verjetno res malo zasvojen s športom, ker brez njega po moje ne bi kaj dolgo zdržal (res pa mu ni bil problem, če ni bilo priložnosti - ampak nekaj se navadno da) in ker je skoraj vse frustracije reševal tako, da se je šel znoret tja. Ampak ljudje se spreminjamo in takrat, ko je bil 8x na teden na košarki, vem, da ni bežal vanjo - to je bil meni tisti glavni keč. Vsak ima svoje znake, vsak svojemu da največji povdarek. Vedela sem, da je pač takrat dobil priložnost, o kateri je res dolgo sanjal in se mi je zdel idealen čas, da jo izkoristi - dokler jo še lahko. Ko bodo otroci tako veliki, da bo vseeno, če ga nobeno popoldne ne bo doma, bo on že prestar. Ne bi pa hotela celo življenje tako živet, niti on ne.

Sicer sama vedno zagovarjam tezo, da je lahko vsaka stvar (tudi šport) odvisnost, če je v pretirani meri in da je večina stvari lahko samo "sprostitev in rekreacija" (trde droge ravno ne). Odvisno od zastopanosti v življenju. Ampak v makatubinem primeru - 7 ur na dan, vsak dan...

Zdi se mi narobe, tudi če ne zdržiš brez svoejga vsakodnevnega teka in si cel dan siten, ker nisi mogel it zjutraj laufat, ker so otroci bolni, recimo. To se mi zdi sicer blaga, ampak vseeno odvisnost in je tudi kemično čisto isto - pri fizični aktivnosti se sproščajo endorfini, ki se tudi pri večinih drugih drog -povzročajo občutek ugodja. Ne razlikujem med športom in drugimi stvarmi.

Imamo pa različne meje, kaj je komu sprejemljivo oz. kje je ta zdrava meja - kot si sama rekla: različni smo. Tudi lubi ima obdobja, ko igra igrice. Me čisto nič ne moti, ker vem, da mu lahko zaupam: oba sva precej pozorna glede samih sebe in če posumiva, da nekaj presega zdrave meje, ki so za ene stvari dokaj nizko (recimo za alkohol, droge,...), za druge srednje visoko (igrice, bluzenje na netu,...), za nekatere pa precej višje (šport, crkljanje), potem začneva najprej sama sebi it na živce. Kadar pa te samokritičnosti ni, je pa problem. Pri nama je obratno: en bluzi in bo mel sam pred sabo slabo vest prej, predno bo to problem pri drugem. Tadrugi mu bo rekel, da naj vendar brez slabe vesti malo počiva, pa uživa. Ampak to lahko, dokler so meje podobne.

PS Ronja......ni treba zdaj delati celo psihološko analizo mojega profila...

Daj no, pa glih zabavno je postalo. kaj pa naj počnem medtem ko čakam?

Normalno, da vsi svetujemo glede na svoje izkšunje - vendar pa je treba izhajat iz tega, da smo različni: mislim, da ni prav, če rečemo: to dela meni, torej je ok za vse. Ja, je ok zate. Lahko rečeš: to dela meni, poizkusi, mogoče bo tudi tebi ok. Poznam punco, ki je nekaj časa delala po nasvetih, kakršne daješ ti, pa se je na koncu poizušala ubit. Potem je začela delat drugače in zdaj je srečna (tako sama pravi). Ni vedno samo en način pravi. In sama še nisem bila pri psihologu ali psihatru, samo se mi to ne zdi nič takega, da bi bil zato ožigosan ali da bi bilo samo za čisto nore.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




brcanje
laura2010

Kdaj ste prvič čutile brcanje otroka

3.mesec (19%)

4 mesec (49%)

5 mesec (20%)

ne vem (12%)


Število vseh glasov: 212

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!