|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kazen za 2-letnika
23.3.2011 13:22:40   
manna
Jaz pa mislim da tiste, ki otroka tako vestno in striktno "kaznujete" za take primere kot je ta s plezanjem na mizo, ne delate prav... Ja, seveda, otrok mora vedeti kaj sme in česa ne in kaj je nevarno.. Ampak - dveletni otrok, ki že stotič skuša splezati iz stolčka na mizo in se ob tem razposajeno smeji, to počne zato ker mu je v stolčku že dolgčas! Seveda ve, da ne sme, saj zato tudi to proba, ker ve da bo vzbudilo pozornost. Tudi če jaz še jem, hčerko vedno dam na tla, ko me začne hecat s takimi štosi. Zakaj bi jo mučila da mora sedet pri miru ?! Naj gre dol iz stolčka in se igra na tleh. Slepo in brezkompromisno uveljavljanje svoje premoči nad otrokom se mi nikoli ne zdi dobro. Vedno se vprašam, zakaj tamala sploh to počne, kar počne.

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kazen za 2-letnika
23.3.2011 14:40:58   
eelyy
Sicer pri nas že dolgo nesedi več v stolčku za hranjene ampak v stolu,pleza pa gori,ko mu je dolgčas in ravno zato,da išče pozornos,ne takrat pri kosilu.
Ko odtehtaš nekatere stvari in pritehtaš dojameš,da je premajhen,pačeprav to počne namerno ali ne,in vsaj jst tako mislim,da ga siliti v kaznovanje ni,ko ga dam v sobo in ga postavim k igračkam prilaufa nazaj,na ta način ga nekaznujem v tisti minutki do sobice se shladiuser posted image
Kaznovanje 3letnikov,ko razumejo vse in,ko mu poveš naj se vsede in sedi je drugače,jst lahko našemu ša pa še govorim razlagam vse pripovedujem,pa če negre in če on neče,je drugače.

Nekater ste pisale,da daste v kot ali v sobo če se na tak način shladi in umiri je tudi dobro,vseno pa vsak starš pozna svojega otroka in je svojega mnenja.

Srečno!


(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kazen za 2-letnika
24.3.2011 12:32:31   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: manna

Jaz pa mislim da tiste, ki otroka tako vestno in striktno "kaznujete" za take primere kot je ta s plezanjem na mizo, ne delate prav... Ja, seveda, otrok mora vedeti kaj sme in česa ne in kaj je nevarno.. Ampak - dveletni otrok, ki že stotič skuša splezati iz stolčka na mizo in se ob tem razposajeno smeji, to počne zato ker mu je v stolčku že dolgčas! Seveda ve, da ne sme, saj zato tudi to proba, ker ve da bo vzbudilo pozornost. Tudi če jaz še jem, hčerko vedno dam na tla, ko me začne hecat s takimi štosi. Zakaj bi jo mučila da mora sedet pri miru ?! Naj gre dol iz stolčka in se igra na tleh. Slepo in brezkompromisno uveljavljanje svoje premoči nad otrokom se mi nikoli ne zdi dobro. Vedno se vprašam, zakaj tamala sploh to počne, kar počne.

Jaz pa ravno zato vztrajam, da 2letnica ostane za mizo do določenega trenutka, ker se je dogajalo, da je 3x do konca kosila odšla v kopalnico umivat roke in prišla nazaj jest, ene parkrat je nisva spregledala, pa sva letala za njo v kopalnico, sicer vse namoči. Potem je meni prekipelo in sem jo dala hladit in ji povedala, da se bo to zgodilo vsakič, ko bo to počela. Zveranje pri mizi, afnanje s hrano pa tako ali tako pri nas že dlje časa privede do hlajenja ali umirjanja otroka (na primeren način seveda).

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kazen za 2-letnika
24.3.2011 13:41:11   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Jada82

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Sunny. Pri nas je palilo, da je morala pri miru sedet. V bistvu še zdaj pali.


Ja kako pa jih prepričate, da pri miru sedijo? Npr., kaj če mu rečeš, pri miru sedi, pa vseeno ne?

Sedela je pri meni v naročju. user posted image  Pa to je bila minuta kazni, ne več.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kazen za 2-letnika
31.3.2011 12:35:07   
PapuaNG
Meni se pa ne zdi, da dveletniki še ne dojemajo pomena kazni. Naš malček še kako dobro ve, da je naredil nekaj narobe, če ga pošljemo na ohlajanje. Pa tudi če gre samo za deset sekund v sobo, nazaj pride ves sladek in praviloma ne počne več tistega, zaradi česar je bil kaznovan. Včasih, če se res razjezim, najprej samo pokuka čez vrata dnevne sobe, če sem še jezna user posted image
Strinjam se, da preusmerjanje pozornosti ni vedno pravi način za obvladovanje otroka - če v določenem trenutku nečesa ne more dobiti oz. doseči, pač ne more, pa naj se še tako jezi. Še vsaka jeza ga je minila user posted image Pomoje je najbolj pomembna doslednost-da vedno vztrajaš pri pravilih.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kazen za 2-letnika
31.3.2011 13:43:18   
Najaa
Mogoče ne dojemajo kazni, vejo pa prav dobro, da so nekaj naredili narobe. user posted image
Pri primeru z mizo (in tu se strinjam, da ji je dolgčas v stolčku sam nek red mora bit. Jaz tud ne plezam po mizi, ko jemo) jo vprašam, če bo še jedla, drugače gre dol. To ponavadi zaleže. Je pa ful fajn pri naši 4-letnici, pri kateri pa sam do 3 štejem, ok do 2 no, pol pa naredi kar zahtevam od nje, user posted image Hočem rečt, da se ona pa že zelo dobro zaveda, da če nekaj ne bo naredila, da nekaj ne bo dobila ali da bo kazen.

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kazen za 2-letnika
7.4.2011 8:44:24   
monty
tudi jaz imam skoraj dvoletno punčko, ki pa je v nagajivosti kar ekspert. sem poskusila že vse mogoče od prigovarjanja pa do ene po riti, pa včasih ne pomaga nič. lahko ji miljonkrat rečem ,da mora dat roko ker hodiva tam, kjer so avtomobili... pa na lep način, da vem kako je pridna in se bova lepo za rokce držali, pa tudi do povzdignjenega glasu. ampak ko ima svoje muhe ne pomaga nič, meče se po tleh, puli roko in se obrača stran, na noge je ne moreš postavit ker ima namesto nog hrenovke, kriči in skratka uprizori popoln prizor nevzgojenega ragrajača. ko vse metode odpovedo mi preostane le še da jo popokam in nesem sto metrov da se ohladi. včasih pa uboga in se ji da dopovedat. vidim pa da prav uživa ko nagaja, ker če ji le uspe pobegnit se smeji in uživa ker jo je ušpičila po svoje. ko greva metat kamenčke v reko, sili vedno še dlje, da že skoraj v vodi stoji pa ji ne na lep ne na grd način ne morem dopovedat, da bo padla v vodo. ja kdo ne bi znoru! tudi za mano so neprespane noči, služba, pospravljanje stanovanje, kuhanje... in potem še trma, ki je ne morem nadzorovat. včasih si dopovedujem KUL DOWN...... miljonkrat, da mi ne poči film. pri nas še najbolj zalže , da ji pač fizično preprečim tisto kar dela, če se meče po tleh jo dvignem in ne more dol, če hoče v vodo je konec z metanjem kamečkov in greva druga.... kar ji seveda prej jasno povem, da če ne bo ubogala greva. naj povem še to, da ponavadi poskusim prej s pozitivnim omejevanjem: če boš pridna.... bova šle še tja pa taj... skratka želim jo motivirat za željeno obnašanje, ampak ko ne gre ne gre.
in doma odpiranje predalov in metanje stvari ven, pa nenehno obuvanje naših čevljev... včasih mi ne preostane drugega kot to, da jo po roki, ker če ji petstokrat rečem , da naj neha, da tega ne sme.... in slučajno še jaz v kuhinji kuham in ne morem stat eno uro zraven nje in ji dopovedovat, da ne sme cot ven jemat... potem mi ne preostane drugega kot da sem "slab starš", ki svojo največjo ljubezen včasih tudi po riti!

jaz mislim, da so imeli vačsih manj težav z mulci in potem mladostniki, ki se niso toliko ukvarjali z njimi, ko so imeli otroci malo več "rešpekta " pred ta straimi. pa še zdaleč nisem pristaš kakega tepeža, da me ne bo katera narobe razumela, daleč od tega, samo to kaj se dogaja zdaj  je pa spet oabsurd.

v šoli so pa potem spet učitelji tisti, ki jih ta mali zaj.... do onemogolosti, pa ga danes še ven iz razreda ne smejo več poslati, kaj šele kaj drugega. pa dajte no. vačsih smo se jih bali, danes pa ti še oče ne sem ure navit....???? ni čudno da so taki divjaki.

je pač tako, da je ene treba malo bolj trdi prijeti, druge pa lahko vzgajaš samo z lepo besedo. tudi jaz neizmerno uživam, če lahko svoji malčici vse lepo povem  in se zmeniva, pa me uboga.... ampak ko mi sredi parkirišča zganja neumnosti in se meče po tleh in beži... pa si mi slučajno še mudi v službo... ?

ja vzgoja je res umetnost!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kazen za 2-letnika
8.4.2011 10:32:10   
manna
IZVIRNO SPOROČILO: monty


jaz mislim, da so imeli vačsih manj težav z mulci in potem mladostniki, ki se niso toliko ukvarjali z njimi, ko so imeli otroci malo več "rešpekta " pred ta straimi. pa še zdaleč nisem pristaš kakega tepeža, da me ne bo katera narobe razumela, daleč od tega, samo to kaj se dogaja zdaj  je pa spet oabsurd.




Ja, včasih so imeli ljudje res manj težav z otroki in mladostniki. In res, z njimi so se manj ukvarjali. Ampak veš, zadeve so veliko bolj kompleksne. Preberi kakšno knjigo o vzgoji. 


(odgovor članu monty)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kazen za 2-letnika
11.4.2011 13:03:45   
monty
vem, da je vse skupaj bolj KOMPLEKSNO, ker nisem ravno najbolj neizobražen človek, to sem napisala bolj zaradi lastne dileme, ker včasih ne vem več kam vodi ta svet. pa otroci niso največji problem, je pa res da iz malega raste veliko.

in ja res bom prebrala kakšno knjigo. mogoče katero priporočate???

ni vse mišljeno povsem DOBESEDNO!

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kazen za 2-letnika
11.4.2011 13:11:23   
eternety
Mi imamo z našo pupo iste probleme kot monty. Meni predstavlja največji problem kako otroka spraviti v avtosedež v fazi drenja in ipike, takrat se namreč tako usloči v hrbtu, da je ne morem spraviti v sedež in pripeti. Ima kdo kakšen nasvet ali idejo?

(odgovor članu monty)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kazen za 2-letnika
21.4.2011 10:46:02   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: manna

IZVIRNO SPOROČILO: monty


jaz mislim, da so imeli vačsih manj težav z mulci in potem mladostniki, ki se niso toliko ukvarjali z njimi, ko so imeli otroci malo več "rešpekta " pred ta straimi. pa še zdaleč nisem pristaš kakega tepeža, da me ne bo katera narobe razumela, daleč od tega, samo to kaj se dogaja zdaj  je pa spet oabsurd.




Ja, včasih so imeli ljudje res manj težav z otroki in mladostniki. In res, z njimi so se manj ukvarjali. Ampak veš, zadeve so veliko bolj kompleksne. Preberi kakšno knjigo o vzgoji. 




Ni vse sam v ukvarjanju... dejstvo je, da imajo današnji otroci vsega polno rit in tega ne znajo cenit, zahtevajo pa več in več. Jaz se knjig o vzgoji izogibam v velikem loku, ker teorija in praksa sta vsaka na svojem planetu. Jaz sem imela kot otrok (in še 90% vas, ki tukaj sodelujete) zelo malo igrač, pa sem se ure in ure z njimi zamotila... danes pa se nam police in škatle šibijo od vsega živega, pa jim do nič ni. Tudi otroci so drugačni, generacije so se spremenile, bolj pametni so in z njimi je treba drugače ravnat kakor so z nami. Nam je bil učitelj v šoli bog i batina, kaj pa je danes? Nič ne sme, pa že prileti razjarjen starš v šolo... eh sej tega je dosti sam hočem povedat, da ne moreš ravno delat takih primerjav.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
21.4.2011 11:09:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?