|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: epiduralna ali ne?
24.6.2011 11:30:48   
anju
sicer je že 4 leta, ampak jaz se ne spomnim da bi mi povedali za možnost izgube lastnih popadkov. to sem si prišla gor, ko sem študirala naravno rodit v drugo. ja, prvič sem imela močne svoje popadke, praktično sem se odprla v par urcah, potem so mi dali ea, začeli dodajat umetne, mali se ni spuščal, začel mu je padat pulz.... prepričana sem, da mu je začelo it slabo zaradi umetnih popadkov. in kaj se lahko vse zgodi zaradi piomanjkanja kisika v možgančkih, poškodbe za vse življenje, boljš ne mislit, smo imeli srečo. drugače sem vseskozi mislila kako pozitivno izkušnjo imam z ea. narava dela svoje, mislim da sem že nekje na začetku te teme napisala, da je bolečina stimulans za napredovanje poroda.

< Sporočilo je popravil anju -- 24.6.2011 11:31:55 >

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: epiduralna ali ne?
24.6.2011 19:02:30   
ares1
IZVIRNO SPOROČILO: fluf

ares1 meni so povedali na posvetu oz. predavanju o EA vse možne zaplete. Glavoboli so nejpogostejši stranski učinek, in lahko so zelo hudi, ter trajajo tudi do 14 dni. Meni so to povedali, prav tako priše na listu, ki sem ga podpisala in so me še ene 2x vprašali če vem, da lahko pride so stranskih učinkov...

No jaz sem odnesla brez stranskih učinkov in super pozitivno izkušnjo.



če so to tebi tako poudarjali potem  to pomeni da so tudi meni, samo sem sedela na ušesihuser posted image . Forum je namenjen temu, da si delimo izkušnje in moja je bila pač takšna. Lepo da je bilo s tabo in otrokom vse vredu. še več takšnih. Pa vendar obstajajo izjeme. In prav je da se ve

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: epiduralna ali ne?
25.6.2011 16:52:33   
fluf



IZVIRNO SPOROČILO: ares1

IZVIRNO SPOROČILO: fluf

ares1 meni so povedali na posvetu oz. predavanju o EA vse možne zaplete. Glavoboli so nejpogostejši stranski učinek, in lahko so zelo hudi, ter trajajo tudi do 14 dni. Meni so to povedali, prav tako priše na listu, ki sem ga podpisala in so me še ene 2x vprašali če vem, da lahko pride so stranskih učinkov...

No jaz sem odnesla brez stranskih učinkov in super pozitivno izkušnjo.

 

če so to tebi tako poudarjali potem  to pomeni da so tudi meni, samo sem sedela na ušesihuser posted image . Forum je namenjen temu, da si delimo izkušnje in moja je bila pač takšna. Lepo da je bilo s tabo in otrokom vse vredu. še več takšnih. Pa vendar obstajajo izjeme. In prav je da se ve


Zato sem pa napisala, da so mene opozorili na to... nisem pa rekla, da si sedela na ušesih. Druga babica, drug anasteziolog in drug zdravnik ti lahko zadevo predstavijo čisto drugače... in prav je, da ostale uporabnice vedo za tvojo in mojo zgodbo... odloča se tako ali tako vsaka po svoji pameti user posted image

(odgovor članu ares1)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: epiduralna ali ne?
25.6.2011 23:54:16   
Roberta69
Pri meni EA NIKOLI niti slučajno ni prišla niti tako blizu, da bi razmišljala o njej... Čeprav so tako strašili glede poroda, vseeno nisem pomislila, da bi spreminjala naravne procese... Prvi porod je bil zame user posted image , čeprav so bili vsi v porodni in drugi mnenja, da je bil to krasen in idealen porod - samo mene je še vseeno tako user posted image bolel (no, popadki v zadnji uri, vse ostalo je popolnoma zanemarljivo) - da sem prve dni po porodu suvereno izjavljala, da ne bom več rodila in je edina možnost posvojitev user posted image ... Sčasoma me je minilo in sem šla spet rodit in zopet, kljub zelo boleči izkušnji, nisem niti pomislila na kakšno "olajšavo". Narava ima že svoje razloge, da porod poteka tako kot pač poteka... druga izkušnja pa je bila krasna, v bistvu mala malica in v tretje grem pa res roditi skoraj čisto sproščena user posted image .


_____________________________

Dva čmrljčka in ena čebelica - brneče kot v panju :)))

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: epiduralna ali ne?
27.6.2011 13:57:31   
3x mami
rodila trikrat cisto brez vsega (umetnih popadkov, sredstev proti bolecinam). in se vsakic bi tako. bolecina ima svoj namen in ce se naucis z njo sodelovat in se zaradi nje ne zakrcis, potem ne rabis cisto nicesar. vecina je v nasih glavah in same sebi smo lahko najvecja pomoc ali pa ovira.

tako da, nikoli nisem zelela EA, se manj pa me prepricajo njene 'prednosti'.

aja, samo na hitro. prvi porod trajal 9ur in fajn bolel, drugi porod v dobri urici in je sel mimo tako mirno, da bi lahko sla takoj spet rodit, tretji porod trajal tri ure. ce imas cilj pred ocmi, ti pot do tja ni tezka.

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: epiduralna ali ne?
27.6.2011 15:30:14   
alegra
sliši se mamljivo..vendar ne bi prenesla občutka paraliziranosti in kasnejših možnih zapletov (ki so tako ali tako možni).
Prvega sem rodila na silo (ker se je ginekolog odločil da lahko danes rodim če želim) user posted image  vsa zelena in nevedna sem potem umirala na obroke umetnih popadkov in po 4 urah rodila sina, ki ga pa zaradi izčrpanosti nisem mogla niti pobožati. Tukaj imam še vedno travme na lj porodnišnico izpred 14 let..prekleti mesarji in v rit naj si vtaknejo tisti napis prijazna porodnišnica.
Drugega sem rodila po naravni poti v NG, čeprav mi je g. spet svetoval umetne popadke, pa sem mu rekla naj si jih našopa v rit če želi..jaz bom rodila, ko bo moje telo pripravljeno. Res sem rodila v pol ure, brez vsega..še za klistir in britje ni bilo časa.
v tretje gre rado..pa upam da po popolnoma naravni poti..

tukaj pa lepo piše o EA

http://www.mamazofa.org/pogovori-EA.html

seveda pa ima vsak svoje mnenje in izkušnje

(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: epiduralna ali ne?
28.6.2011 22:30:00   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: alegra

tukaj pa lepo piše o EA

http://www.mamazofa.org/pogovori-EA.html

seveda pa ima vsak svoje mnenje in izkušnje


prebrala, samo meni to deluje bolj kot antipropaganda

(odgovor članu alegra)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: epiduralna ali ne?
29.6.2011 11:28:03   
ilanaaa10
jaz tudi sem prebrala, pa sem še vedno ZA. sem pač mnenja, da zakaj bi ženska igrala mučenico pa trpela, samo za to, da ji pol nekdo reče da je ženska. jaz mislim da se medicina tak razvija, da kaj takega več ni bavbav. tak kot je ena rekla da EA primerjaš z tem ali ti izpuli zob z nakrozo ali na živo, bi jaz rekla da je uporaba EA kot uporaba pralnega stroja.zakaj te ne perete na roke če so naše babice to delale?
pa da tiste ki nimajo bolečin ne vejo kak se je potrudit za otroka? no prosim lepo. vsaka mati (razen tiste motene) ima svojega otroka najrajši nasvetu, pa če se je ob porodu raztrgala, pa kričala, pa se mučla, ali pa je lahko bla zbrana in ga z veseljem pričakala.
sicer je to hvalabogu možnost izbire vsake posameznice, ampak je žalostno, da še vedno velja miselnost (tudi pri babicah!!!) da je tista, ki prosi za AE razvajanea, da ni pripravljena potrpet itd..in to se tui dvidi pri porodu. ženske ki imajo AE, se je z njo pač potrebno malo bol potrudit, ji davat natančnejša navodila, kdaj pritiskati itd, in to je marsikomu težko.... zato zelo razmišljam o tem, da bom čepram imam porodnišnico takorekoč čez cesto, odšla rodit v drug kraj, kjer so AE bol naklonjeni in te osebje ne gleda kot tisto, ki ni pripravljena nič potrpet za otroka...
pa še nekajmi je dalo mislit..v tujini (naprimer Italija) rodijo ženske vse z Ae razenče katera izrecno želi brez....ko je prišla kolegica k nam, ker se je tukaj poročila in zanosla pa sem jo vprašala kak bo rodila, me je debelo pogledala. ni mogla vrjet, da moreš za AE celo prosit in ga če  želiš fiksno ponekod tudi plačat..
no to je zaenkrat moje mnenje.mogoče se bo čez čas premenilo ampak tak jaz mislim. zdaj pa me popluvajte user posted image
lep dan


(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: epiduralna ali ne?
29.6.2011 13:06:39   
sunny24
Tle se pa podpišem do zadnje pike pod tabo!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ilanaaa10)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: epiduralna ali ne?
29.6.2011 13:32:00   
frufru
ponavadi so proti EA tisti, ki je sploh niso probali. Pri vsaki stvari so dobre in slabe strani, tudi pri narkozi, pa še nisem slišala, da bi jo kdo zavrnil. Tudi injekcije pri zobozdravniku niso potrebne, fajn pa le pride, da te ne boli.  Komplikacije so, ampak so tudi zelo redke. (npr. hromost 1:200000) Pri nas imajo EA cca 10 let, pa anesteziologi še niso imeli nobenega primera negativnih posledic, kvečjemu kakšen glavobol.

Jaz sem bila v prvo odločena, da probam rodit po "naravni poti", na predavanje o EA sem šla za vsak slučaj. Ker je zamujal, CTG so bili polikani mi je G naredil UZ in je imel mali premer glavice že 10 cm, so mi dali napotnico pod urgentno, če se v 24 urah nič ne zgodi. Mali je sicer sam stopil v akcijo, ampak tistih 5 ur popadkov, do 4 cm odprtosti je bilo peklenskih. So me popadki v iber metali, žile so se mi skrčile, pritisk padel, da sem samo še bruhala. Potem sem pa rekla, da bom vseeno vzela EA. Potem je bilo vse Ok. Popadke čutiš, ne boli, sem celo malo zadremala in se spočila. Tudi potisk je bil OK, čeprav pravijo, da baje nimaš občutka za pritiskat. Občutek je bil kot da greš zaprt kakat.
Posledic ni bilo nobenih.
Tako da jaz EA priporočam in jo bom  tudi v drugo vzela, če bo le na voljo anesteziolog, ki je za EA usposobljen (tistih 180€ bo šlo pa iz pomoči ob rojstvu otroka, saj je EA tudi pomoč za rojstvo otroka) 

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: epiduralna ali ne?
30.6.2011 10:40:02   
3x mami
ilanaaa10, ni vse tako, kot pises. ne bom te popljuvala (zakaj pa bi te?), ampak bom napisala sam svoje pripombe. za sabo imam tri porode in recimo, da se mi malo sanja, o cem govorim...

primerjava s pralnim strojem ni cisto posrecena. ves, ni vsaka pridobitev napredka nujno tudi dobro. ea oz spinalni blok ima pri operativnih posegih veliko prednosti in verjamem, da je tam dobrodosla. ampak tu gre za rojstvo in noben me ne bo preprical, da nekaj, kar vbrizgas v zensko, ki rojeva, nima vpliva na otroka. meni osebno je to bistvenega pomena.

ne vem, ce si prebrala moj post, ampak sem napisala, da je zelo veliko odvisno od nas samih. ko sem prvic rodila, se mi je izjava moje mame ("zdaj, ko je za tabo dolg in naporen porod, ves, kaj pomeni rodit, ne pa kot tiste, ki rodijo v urci in nimajo pojma") zdela cisti idiotizem. ker to dvoje nima veze drugo z drugim. ko sem se pripravljala na drugi porod, sem pri sebi veckrat podozivela prvega in razmisljala, kaj bi lahko naredila drugace, da bi se stvari drugace odvijale. rezultat je bil neverjetno sprocen, nenaporen porod, v katerem sem uzivala. in ja, tudi ce so popadki mocni, se v porajanju lastnega otroka lahko uziva. ker ni vsak porod brez medikalizirane pomoci enak srednjeveskemu mucenju. odvisno od tega, kake se k stvari spravis, pa tudi od srece - ker na dolocene stvari ne mores vplivat. ce ti je porod sam mucenje, potem seveda, vzemi vsa mozna sredstva, pa se takrat vprasanje, ce bo to dovolj, da ti bo stvar znosna.

primerjanje v stilu "tam vsi to delajo, zakaj ne bi se mi", pa je zelo lahko in nespametno. ko moji otroci izjavijo kaj takega, jim odgovorim: "ce vsi skacejo dol z mosta, bos skocil se ti?"... vsak ima svojo pamet, naj jo objektivno in kriticno tudi uporablja.

da imajo pri ea vec dela s tabo. jaz sem odklonila vsako sredstvo za pospesevanje in proti bolecinam (pac, moja izbira), ampak kaj mislis, da so me bili tam veseli? naravni porodi trajajo dlje kot tisti, ko se ulezes, te nasopajo z umetnimi in gres. podpisat sem morala ne vem vec koliko obrazcev za ''alt_ernativni porod'', pa gledali so me kot kriminalca s pripombami "gospa, a vi se vedno cakate, da vam bo kar ven padel?" tako da ne s takimi okoli kdo ima koliko dela s katerim porodom, prosim.


frufru, pri zadnjem bivanju v porodnisnici sem imela cimro, ki ji je kot posledica ea ostal ''samo glavobol''. in verjemi, ce bi ti videla, kaj to sploh pomeni, bi mogoce dobro razmislila, ce je tega vredno.


vsaka naj se odloci, kot meni, da je zanjo najboljse. nikoli ni vse crno in nikoli ni vse belo. vse smo si razlicne, in vsak porod je zgodba zase.

< Sporočilo je popravil 3x mami -- 30.6.2011 10:43:06 >

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: epiduralna ali ne?
30.6.2011 13:29:35   
ahja
Sama sem želela EA, vendar je bilo že prepozno ...

Pa vendar sem se potem spraševala, kaj bi vzela, če ne bi šlo tako hitro?
Mogoče razmisli še v tej smeri, za rezervouser posted image .

(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: epiduralna ali ne?
30.6.2011 14:31:19   
frufru
IZVIRNO SPOROČILO: 3x mami

frufru, pri zadnjem bivanju v porodnisnici sem imela cimro, ki ji je kot posledica ea ostal ''samo glavobol''. in verjemi, ce bi ti videla, kaj to sploh pomeni, bi mogoce dobro razmislila, ce je tega vredno.


vsaka naj se odloci, kot meni, da je zanjo najboljse. nikoli ni vse crno in nikoli ni vse belo. vse smo si razlicne, in vsak porod je zgodba zase.

3x mami, meni se glavobol v primerjavi z migrenskimi napadi pač ne zdi tako hudo, ampak vsak reagira po svoje. Hotela sem samo reči, da je fino, da ima človek možnost lajšanja bolečin, odločitev je itak na vsaki mamici posebej. Zato je pa čisti nesmisel, da se pljuva po EA in/ali po naravnem porodu. Pa lepo nosečnost vsem bodočim mamicam z ali brez EA.

(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: epiduralna ali ne?
30.6.2011 19:37:54   
barb78
Sama sem želela ep, vendar sem bila prepozna!
Prijateljice, ki so rojevale pred in za mano so vse imele ep in vse so bile hvaležne za njo. Če bi še enkrat rodila bi na vsak način želela imeti ep, saj je moj sinček star 20 mesecev pa mi je še vedno hudo, ko se spomnim teh bolečin (moji popadki 24 ur na 6-8 minut, umetni popadki 5 ur)!

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: epiduralna ali ne?
1.7.2011 13:27:55   
marjetka1975
Absolutno za EA!!!! Sama sem rodila junija v Kranju, imela sem EA, sem bila super zadovoljna, sam vbod ni nič bolel, vbod kanile v roko, me je bistveno bolj bolel, kot pa vbod v hrbet, ko so mi vstavljali EA. Jaz jo toplo priporočam!
V razmislek vsem tistim, ki ste skeptiki, pa vam lahko povem samo to, v Franciji, kjer je rojevala moja prijateljica je EA standard, dobi jo vsaka ženska, v Kanadi je EA tudi standard, tam ženske rojevajo že 20 let z EA, pa tud pri operacijah se kirurgi raje odločajo za epiduralno kot pa za splošno anastezijo.
Kakorkoli jaz se za EA, sem jo imela, in jo toplo šriporočam, sploh osebam z nizkim pragom bolečine.

lp,
M

(odgovor članu barb78)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: epiduralna ali ne?
1.7.2011 18:52:33   
fluf
marjetka1975 tud jest sem rodila v Kranju junija z EA in mam fuuul dobro izkušnjo :)

Ampak tko k smo že ugotovle... ene smo ZA, druge so PROTI ... kaj bodo pa naredile tiste, ki jih porod čaka... pa upam, da majo svojo glavo in se bodo odločile tako, da bo njim prav user posted image

(odgovor članu marjetka1975)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: epiduralna ali ne?
2.7.2011 22:14:28   
marjetka1975
Se podpišem pod tvoje mnenje. Vsaka ve kaj je zanjo najbolje.
Čist tko iz firbca, kdo ti je pa dal EA v Kranju? Jaz sem mela dr. Pavlovićeva, s katero sem bila super zadovoljna :)

lp

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: epiduralna ali ne?
2.7.2011 22:18:00   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: 3x mami

bolecina ima svoj namen in ce se naucis z njo sodelovat in se zaradi nje ne zakrcis, potem ne rabis cisto nicesar. vecina je v nasih glavah in same sebi smo lahko najvecja pomoc ali pa ovira.

tako da, nikoli nisem zelela EA, se manj pa me prepricajo njene 'prednosti'.





podpisuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: epiduralna ali ne?
2.7.2011 22:20:30   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: marjetka1975

sploh osebam z nizkim pragom bolečine.






jaz imam zelo nizek prag bolečine, vendar sem dvakrta rodila brez vsega. Ma porod je oz popadek je čist neka drugačna bolečina, ni za primerjatuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu marjetka1975)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: epiduralna ali ne?
3.7.2011 0:21:47   
mateyka
imo se v sloveniji EA daje v ogromnih dozah. berem paraliziranost? user posted image jaz sem npr. mela EA na švedskem in to tisto mobilno varianto in sem z njo okoli hodila ter se gibala. čutiš popadke in vse lahko delaš, samo niso ful boleči. meni osebno se bi zdelo čisto too much, da mi dajo nekaj da še hodit ne morem in sem delno paralizirana in nič ne čutim.. ne hvala. to je moje mnenje o tukajšnji EA - definitivno te preveč našopajo s tem (če bi zmanjšali dozo, potem se mi ne zdi tako slabo).
naj pa samo omenim da zna sama vstavitev zelo bolet (mene je). jaz bom naslednjič (če bom) kar brez.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: epiduralna ali ne?
3.7.2011 11:27:35   
marjetka1975
mateyka tudi v slo je podobna EA kot na švedskem, čutiš vse sam boli ne. Jaz hodila sicer nisem, sem pa normalno noge čutila in jih premikala. V kolikor se porod zakomplicira in je potreben nujni carski rez, v tem primeru dozo povečajo, ti omrtvicijo spodnji del in naredijo carski rez.

lp

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: epiduralna ali ne?
3.7.2011 18:12:25   
fluf
mateyka aia, jest mam isto izkušnjo kot marjetka... vse sem čutila, noge tudi... še ko so mi dali testno dozo mi je blo rečeno, da noge morm nujno čutit, pa če me bo začel zebst v noge al pa dobla mravljince morm TAKOJ povedat babici :)

marejtka pojma nimam... vem pa da je bil moškega spola... user posted image

(odgovor članu marjetka1975)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: epiduralna ali ne?
4.7.2011 1:41:09   
mateyka
na švedskem ti izklopijo EA med izstisom (oz. malo prej), a tukaj tudi?

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: epiduralna ali ne?
4.7.2011 10:08:04   
fluf
Ne, men so samo zmanjšal dozo... baje :) vsak tko sem zastopla... da zdej pa bo, pa da more zamenjat uno vrečko ... jest sm iztis isto čutla in sem potiskala, pa bolel je tud :/ ubistu ja, pri iztisu je tist EA bolj tko-tko...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: epiduralna ali ne?
4.7.2011 14:16:35   
mateyka
aja, pa zanima me, ali sploh lahko hodite, če čutite noge? ker se mi zdi da je eno da jih čutiš, drugo pa da si sposoben stat. ker če nisi (in kdaj potem si?), se mi zdi kar močna droga..

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?