|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: epiduralna ali ne?
4.7.2011 14:20:27   
jakipaki83
JAz sem z EA (v Kranju) hodila naokoli. Je bolelo, a manj. Iztis pa ko user posted image , ker so zmanjšali na minimum od minimuma. Kje ste bile pa tiste na EA, ki govorite o popolni omrtvičenosti?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: epiduralna ali ne?
4.7.2011 15:14:18   
fluf
Jaz sem tud v Kranju rodila... in bi lahko hodila če bi hotla, ampak mene noge niso več držale od utrujenosti user posted image sem probala hodit, ampak sem bla z al pa brez EA nesposobna hodit... mene noge enostavno nisto več držale user posted image


(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: epiduralna ali ne?
5.7.2011 9:34:03   
3x mami
IZVIRNO SPOROČILO: frufru
3x mami, meni se glavobol v primerjavi z migrenskimi napadi pač ne zdi tako hudo, ampak vsak reagira po svoje. Hotela sem samo reči, da je fino, da ima človek možnost lajšanja bolečin, odločitev je itak na vsaki mamici posebej. Zato je pa čisti nesmisel, da se pljuva po EA in/ali po naravnem porodu. Pa lepo nosečnost vsem bodočim mamicam z ali brez EA.


frufru, to ni bil obicajen glavobol. razlog je bil v tem, da se tista luknjica, ki nastane pri vbodu v hrbtenjaco (naj me katera popravi), ni zaprla oz se je zapirala zelo pocasi. posledicno je prihajalo do minimalnega odtekanja tekocine ven, kar je pomenilo minimalne spremembe v pritisku pri moznanih. po domace, ce je lezala, jo je 'samo' bolela glava, da se gledat ni morala, ce je ustala pa se je komaj zvlekla do wcja in nazaj. prve dni ni bila sposobna skrbeti zase, kaj sele za otroka, ki se ga je kljub vsemu izredno veselila. zdravilo: pocakati je mogla, da se je tista luknjica sama zacelila, do takrat je morala (po)trpet.

to je sicer zelo redek zaplet, ampak je mozen. vec kot en dan je rabila, da je zdravnike sploh prepricala, da nekaj ni v redu.
ce primerjam bolecine, ki sem jih jaz imela pri rojevanju, in to, potem sem absolutno proti ea. se mi ne zdi vredno.

ampak, vsaka ima svoje misljenje, svoje nazore, svojo izbiro. ni vse belo in ni vse crno, nikoli.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: epiduralna ali ne?
17.8.2011 20:27:37   
tamaalaa
Moja prijateljica je rodila z EA in je rekla, "hvalabogu, da sem jo uzela (13ur v porodni s popadki na koncu še CR), in na tak način bi šla še 100 rodit"user posted image  

Jz sm tud skor prepričana, da bom sama rodila z EA...me pa zanima tiste, ki ste rodile v Kranju z EA, če mi lahko poveste, pravijo, da je EA plačljiva in koliko je za doplačat?user posted image

(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: epiduralna ali ne?
17.8.2011 21:47:19   
fluf
tamlaalaa v Kranju je cena 110€ EA in 21€ prisotnost partnerja... Priporočam ti samo, da si mogoče prej urediš vse "papirje"... jaz sem jim takoj povedala, da ko bodo lahko naj mi dajo EA... ni blo panike...

(odgovor članu tamaalaa)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: epiduralna ali ne?
17.8.2011 21:52:54   
annie
Prvič rodila brez EA, drugič z EA in če bi se še enkrat odločala, bi ziher še enkrat vzela EA user posted image  

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: epiduralna ali ne?
18.8.2011 20:35:01   
tamaalaa
Fluf hvala za informacijo! :) upam, da bo šlo vse tako kot mora iti :)

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: epiduralna ali ne?
22.8.2011 9:44:05   
fluf
tamaalaa sicer je v okviru MŠ eno predavanje pri dr. Rozmanu, ki pojasni vse o EA in Ultivi, VSE ga lahk vprašaš in tam tud dobiš VSE paprije potrebne za EA (tudi če bi rodila kje drugje)... men je blo fino, da sem to prej uredila in pač se še "pri zdravi pameti" spustila v to in sem vedala, da zapelti so možni... Kolegica se ja pa za EA odločla med porodom in pol ti tam vse razložijo, pa zaplete (sej men so še enkrat povedal na hitr), ti pa sam mislš... pa deeeej miii žeeee tooooo user posted image Men je blo ful fino, ker mi je dr. Rozman res lepo pojasnil stvari, pa me pol ni blo strah al pa kej.

(odgovor članu tamaalaa)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: epiduralna ali ne?
24.8.2011 11:10:30   
2.mami
Prvič sem rodila brez EA. Sem hotela naravno rodit. Pa me je prvi popadek tako šokiral, da me je takoj minilo user posted image  
Znam trebušno dihat, znam sproščat mišice - tudi babica je to potrdila, ker mi je samo pokazala (npr. potolkla po nogi) katero naj sprostim in sem jo - ampak bolečina je bila tako user posted image , da sem takoj vzela masko in dolantin. (2x) Porod je trajal 5 ur. Kar je baje ok. za prvorodko. Na koncu sem potiskala 1h  zaradi presredka, da se je ohranil. Noge so se mi tako tresle, da sem dobila stremena. So bili pa vsi strašno zadovoljni z mano, kolk poslušam in delam in kako dobro nam gre user posted image
Po porodu bolečine nisem pozabila in za  user posted image  mi je bilo vseeno, tako sem bila utrujena. Nato je še en dan trajalo, da sem vzljubila user posted image , ker sem mu zamerila, da mi je tolk bolečine povzročil. user posted image  
Ponoči so me še nekaj mesecev tlačile more od poroda.
Sedaj sem 2. noseča in se odločam ali za EA ali Ultivo. Takega matranja se ne grem več!

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: epiduralna ali ne?
24.8.2011 13:39:38   
dreamhorse
No, pa še ena "koza" ki je rodila po naravni poti... po 7 urah popadkov odprta 1 cm... ko sem dobila umetne sem se v naslednjih 3 urah odprla, hči iztisnila z dvema potiskoma, njen apgar pa je bil 9, jaz pa dobila en šiv.
Po porodu sem bila kot nova, sicer vesela, da je mimo, ampak bolečin več ni bilo.
In še enkrat bi se odločila za tak način...
In če smo se odličila drugače kot punce, ki ste se odločile za EA, se nismo odločile narobe, tako da ... vsaka ima svoje mnenje, želj itd.

(odgovor članu 2.mami)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: epiduralna ali ne?
24.8.2011 14:42:13   
JanaB
Jaz sem rodila v KR z EA. Sem jo imela bolj za rezervo češ, če res ne bo šlo drugače saj konec koncev ima bolečina svoj namen in tako naprej. Porod so mi prožili s predorom ovojev, takoj konkretno dodali umetne popadke. Po treh urah sem že tenko piskala, kje vraga hodijo s to EA. Ker so se popadki kar skupaj držali mi ni bilo jasno kako se bom sposobna pri takih bolečinah usesti, da mi jo sploh vstavijo. Interes je večji od bolečine user posted image Ko je zadeva prijela bi kar vriskala od olajšanja. Čisto nič bolečin pa tudi tistega pritiska ob popadkih nisem čutila. Ker se tudi po treh urah popadkov z EA nisem odprla več kot 3-4cm in je bilo občasno zaznati stisko ploda so se odločili za CR z močnejšo EA. Moram napisat, da mi je bilo pri sami operaciji zelo zelo nelagodno, ker sem imela tak beden občutek kako mi parajo trebuh in vlečejo otročka ven. Tudi okrevanje po CR je bilo dolgotrajno ampak to je že druga zgodba.
Še enkrat bi se prav tako odločila za EA vendar brez CR user posted image

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: epiduralna ali ne?
24.8.2011 17:44:13   
fluf
JanaB hihi interes je večji od bolečin... to sem se nasmejala... ISTA sem bla: Kako za hudiča naj se usedem (za mano že 22 ur popadkov, od tega 4 ure rednih in dokaj močnih) ... ne me prašat kako mi je uspel ampak mi je...

Te lahko vprašam kdaj so ti jo ustavili? Ker meni je do 4cm sploh niso hotl, ker baje hočejo, da se vidi da porod napreduje naravno (ker je pol manj možnosti za CR, vedet pa ne mors)

dreamhorse sej noben ni reku, da si se odločla narobe. Pač tko si se, super da si zadovoljna s svojo izbiro, predvsem pa, da imaš doma enega sončka user posted image

Še vedno mislim, da so v tej temi najbolj hvaležni komentarji večrodk, ki so rodile z in brez EA, ker najlažje primerjajo. Pa še to je vsak porod drugačen.

(odgovor članu JanaB)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: epiduralna ali ne?
26.8.2011 11:09:29   
JanaB
fluf dali so mi jo, ko sem bila odprta ene 3 cm tako, da porod je očitno napredoval čeprav počasi; sem tudi sama potem vprašala ali je možno, da mi je prav EA ustavila napredovanje pa so rekli, da ne

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: epiduralna ali ne?
29.8.2011 21:19:49   
phelps
Sicer nisem večrodka, povem pa svoje mnenje. Da bo dete veliko, smo vedeli že vnaprej, zato sem se zelo zanimala za EA. Pred porodom me je znanka prepričala v nasprotno in zato sem se tudi tako odločila (po tehtnem razmisleku in psihičnih pripravah - imam namreč zelo nizek prag bolečine)... HB je bil moj porod kljub 4 kg težki dojenčici zelo hiter in lahek. Sva pa imeli kasneje probleme s tem, da je mala samo spala in sva oba porabila veliko energije, da sva jo prebudila vsaj za dojenje (na prsih pa itak v sekundi nazaj zaspala). In zelo dvomim, da bi nama dojenje steklo, če bi bila še EA (da bi bila mala še od tega "zadeta").
Načeloma se pa strinjam, če je prehudo, vsekakor EA. Pri naslednjem porodu si bom tudi jaz pustila odprto opcijo (že zaradi tega, ker sem slišala ženske, ki so se matrale po sosednjih porodnih sobahuser posted image )...


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu JanaB)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: epiduralna ali ne?
17.11.2011 19:28:41   
ElisaM
Aloha! Epiduralna je zakon :) Šla sem že z namenom, da bom vzela EA, saj sem imela bolesten strah pred porodom. In tako se je ob 06.00 uri zgodilo, da mi je dr. na mizi po pregledu povedal, da sem že 7 cm odprta in da gre za res.  Jaz pa njemu vztrajala, da to ni res, ker me še nič ne boli :))) Pa sem se hitro ugriznila v jezik, ker me je takoj, ko sem vstala začelo sekat in so popadki začeli kar na minuto. Lahko rečem, da poznam bolečino ob rojevanju, ker se je porod za prvič odvijal hitro, toda bolečine niso nič zaostajale. Ko sem rekla za EA je prišel smešen gospod (anestezist) in mi ukazal naj se vsedem, da bo vstavil kateter in naj izbočim hrbet.Tega meni nikakor ni uspelo. Pa me je začel, skoraj da ne, nadirati kako da ne zmorem, pa sem mu med popadkom zabrusila naj kar sam zvija hrbet z veliko bulo na trebuhu če lahko :). Pa mu je nekako uspelo. In od takrat je bil porod res res lepa izkušnja. Pravzaprav je bil zaradi EA lep cel porod. Vesela sem, da poznam bolečino ter tudi EA. Sam porod je trajal 2,5 ure (po besedah babice bi brez EA trajal manj). To je moja izkušnja. Danes se živo spominjam tistega pozitivnega adrenalina in smešnih trenutkov, v mojih mislih porod pomeni kopičenje vseh pozitivnih čustev naenkrat...ne znam razložit, ampak poanta je, da je to lahko ena zelo lepa izkušnja. In to govori nekdo, ki se je poroda in bolečin povezanih z njim prav bolestno bal. Če me kdo vpraša EA da ali ne, povem, da sama nebi ravnala drugače, nikakor! In še majhna podrobnost. Zgleda, da je anestezist rahlo slabo vstavil kateter in je stranski učinek bil ta, da mi je za cca 6 ur omrtvičilo levo nogo. Pa se mi to še danes ne zdi nič kaj tragičnega.

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: epiduralna ali ne?
23.11.2011 15:03:10   
jana11
Sem za EA. Absolutno.
Rodila v Murski Soboti in med epiduralno normalno vstala, ker je anestezist odlično opravil svoje delo.  Vse pohvale porodnišnici v Murski.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: epiduralna ali ne?
28.11.2011 16:47:58   
amii
Rodila z EA. Za 2. porod ne vem kako bi se odločila.

Moja izkušnja z EA pred letom in pol:

Pri 3 cm, so mi dali EA, super je bilo do 7cm. Potem pa se je porod ustavil, maternični vrat se je zaprl. Ni pomagala več nobena EA (dobila sem jo za 180 kg človeka, pa sem se drla na zdravnico, kaj mi laže, naj mi da nekaj proti bolečinam - je znanka, tak da ni blo zamere user posted image ).
Imeli so že pripravljeno za vakum (za carskega je bilo prepozno), jaz nisem več sodelovala, ker nisem imela moči, bilo mi je že popolnoma vseeno za mene, samo da rešijo malčka. Babica (tudi znanec) me je "rešil", prej sta se dve zdravnici "po meni metali" pa ni šlo, potem pa mi je rekel, da se bo z vso silo uprl na mene, da naj ga pustim, ker drugače bo vakuum. Te bolečine se ne da opisati .......... Ustvaril je takšno silo, da se je slišal pok, ko je maternični vrat počil. Potem je šlo 1,2,3. Vse skupaj je trajalo 9 ur.
Bila po porodu več kot uro na čiščenju, na šivanju.... niti ne vem kaj so vse delali, ker nisem bila čisto pri zavesti. Malega so mi itak odnesli in ga cel dan nisem videla. Sedeti nisem mogla še vsaj mesec dni po porodu, prvi spolni odnos (če se da temu tako reči) pa sva z možem lahko imela šele po par mesecih

Zdravnica (kolegica) pravi, da brez EA porod ne bi šel, da sem imela srečo da sem jo imela. Ne vem, v meni pa ves čas kljuva, da je morda do zapleta prišlo ravno zaradi EA. Nikdar ne bom vedela. Kako (če) bo drugič pa še sploh nočem razmišljati.

Aja, prag bolečine imam zelo visok, bila 100% pripravljena na porod, pa z besedami ne morem opisati bolečin (tako fizičnih kot psihičnih), ki sem jih kljub EA doživljala ob tem porodu.
Z malim je bilo vse OK user posted image

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu jana11)
Neposredna povezava do sporočila: 117
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?