|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 19:12:54   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: tamy82

Pri meni pa danes en tak tečen dan ... user posted image
Sem že skoraj cel dan sama doma, Vala pa stalno neki napenja in noče kej preveč spančkat ... user posted image Tako da sem sama sebi tečna, nikamor nisem šla skoraj od poroda in to mrzlo in grdo vreme mi gre že pošteno na živce, ker ne moram niti na sprehod ...
Potem pa še mojga nikoli ni doma niti ko ni v službi ... sej vem, da pač dela tudi druge stvari in da ta čas ne pohaja, ampak vseeno se počutim totalno osamljeno in zamorjeno ... Več kot "sej te razumem in vem kako ti je ... jaz bi an tvojem mestu že kdaj znorel" pa od njega ne dobim ...

Ah, še dobro, da lahko tu malo pojamram ...


Oh, kako te razumemuser posted image .  Bova skupaj en indijanski ples za lepo vreme zaplesali?

_____________________________



(odgovor članu tamy82)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 19:15:39   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: maurica

tršica; baje da zna Aptamil zapirat, čeprav mi nismo imeli težav s tem. jaz sem drugače zdaj prešaltala na Novalac (tudi tisti za krčke), ker kaže, da bomo na adaptiranem mleku ostali in so baje po Aptamelu otročki bolj zaliti in okrogli. pa tudi ta ful pomaga pri krčih, naš jih praktično nima več user posted image

meta; a je pri vas pomagal Aptamil pri krčkih?




Niti ne, edino veliko bolj tekoče kaka. Pa sej ne vem, če so to sploh krčki. Preden se pokaka, ga mal matra. Ko je pa plenica polna, je pa čisto blaženuser posted image

tršica, menda pomaga 2-3 žličke zelo zelo sladkih kamilic proti zaprtosti 

čaj-kaj vse ki ste na adaptiranem dajete čaj otrokom? Jaz prvemu nisem nikoli, zdaj p tudi še ne. Sem enkrat celo klicala patronažno, ker sta mi babici tolk težili, da moram dajat čaj, pa je rekla, da niti slučajno, ker mu tako napolnim želodček z brezkalorijsko tekočino

valek, go go gouser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(odgovor članu maurica)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 19:19:54   
little*miss
Na fb sem pogledala Lucijo, Gaio, Nežo in Evo..vse so prave lepotičke..user posted image Pa Lovro in Dunja sta tako prisrčna user posted image

_____________________________

*Tia - 27.8.2009*

*Jan - 8.2.2011*

(odgovor članu little*miss)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 19:23:06   
DIANE
Čer,

o valek juhuhu pa se je začelo vsej pr teb pr mn nič novega. Sem tut bla na pregledu pa je vse brez problema nč popadkov, MV zaprt, plodovnice zadosti maternica vredi tk da čičam pa čakam.
grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
sm res sam seb grem že na živce.
Se opravičujem k sm blj slabe volje.

Lepo cartajte mamice tiste ki pa čakate pa vam res želim čimprej akcijo.

(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 19:23:15   
Tisia
IZVIRNO SPOROČILO: Patrisha

biljana I in ostale drzite se, smo z vami user posted image user posted image user posted image


hvala user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Patrisha)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 19:26:10   
Tisia
IZVIRNO SPOROČILO: valek

Punce,,.,,jaz sem dala danes ctg skoz-tam ni nič bistvenega pokazalo...mali pa je bil zelo divjo...nenormalno se je gibal...
mv je bil zaprt.... tako da mi je rekel da imam v sredo zjutraj ctg v porodnišnici....

sedaj pa imam eno vprašanje:
zdaj sem počivala malo, pa me je orng krč prijel spredaj in vzadaj,,,sm rekla dobro -pogledala na uro...in bila vesela...no nekaj takega pa sem sedaj prvič začutila....
no pol pa sm se vstala in se mi je vlilo ven neka tekočina,...sem šla na wc in videla polno neke svetlo rjave tekočine...ki sem je še potem spustila v školjko dosti...in pa seveda zaščitni vložek je poln... zdaj sm si dala vir80 vložek še na onega normalnega...in mi vsake toliko spet gre tekočina ven...
kaj bi top bilo? a je to mogoče od čepa kaj ali plodovna voda??
imam rahle krče ...
a je to že to???


ja blagor ti, greš dihatuser posted image user posted image  mogoče bo še kaj danesuser posted image user posted image ...držimo pesti da čimprej cartaš

(odgovor članu valek)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 19:28:01   
Mišyka
Sicer očitno da je naša valek že odrinila, ker se nč več ni oglasila, če pa si še tukaj, pa sem našla nekej informacij glede barve plodovnice... mogoče pa kateri drugi ki je še nosečka pride prav.
 
Bistra plodovnica je znak, da se plod počuti dobro, čeprav je predvideni datum poroda že mimo. Nosečnost se lahko nadaljuje.
 
Mlečna plodovnica nam pove, da je otrok pripravljen na porod. Plodovnica postane mlečna, ker otroku odpada verinks, to je bela sirasta snov. Nosečnica lahko pričakuje porod v nekaj dneh.
 
Rumenkasta plodovnica je znak, da je plod še nezrel, zato se mora nosečnost nadaljevati. Rumenkasta plodovnica lahko tudi pomeni, da gre za anomalijo ploda.
 
Zelena plodovnica je znak, da je otrok prenošen in je porod nujen. Plodovnica se obarva zeleno, ker je otrok že izločil mekonij oziroma prvo blato. Plodovnica, ki vsebuje mekonij, pove, da posteljica že slabo deluje.
 
Rjava plodovnica pomeni, da je stanje nujno. Običajno gre za krvavitev v plodovnico, plod pa je v precej slabem stanju.

_____________________________

IAN 7.11.2007
NEŽA 27.2.2011

(odgovor članu Tisia)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 19:30:48   
Tisia
IZVIRNO SPOROČILO: tamy82

Pri meni pa danes en tak tečen dan ... user posted image
Sem že skoraj cel dan sama doma, Vala pa stalno neki napenja in noče kej preveč spančkat ... user posted image Tako da sem sama sebi tečna, nikamor nisem šla skoraj od poroda in to mrzlo in grdo vreme mi gre že pošteno na živce, ker ne moram niti na sprehod ...
Potem pa še mojga nikoli ni doma niti ko ni v službi ... sej vem, da pač dela tudi druge stvari in da ta čas ne pohaja, ampak vseeno se počutim totalno osamljeno in zamorjeno ... Več kot "sej te razumem in vem kako ti je ... jaz bi an tvojem mestu že kdaj znorel" pa od njega ne dobim ...

Ah, še dobro, da lahko tu malo pojamram ...

ti kar pojamraj tukaj gor ,se boš vsaj bolje počutilauser posted image ..moj tudi že planira ko bo konec z očetovskim dop.da gre delat privat, saj bo brez službe in ga po cele dni ne bo,tako da bom lahko skupaj s teboj jamralauser posted image  sicer sedaj ko bo lepše vreme bomo več vozičkale pa bo tudi raspoloženje boljše

(odgovor članu tamy82)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 19:34:49   
Tisia
IZVIRNO SPOROČILO: Mišyka

Sicer očitno da je naša valek že odrinila, ker se nč več ni oglasila, če pa si še tukaj, pa sem našla nekej informacij glede barve plodovnice... mogoče pa kateri drugi ki je še nosečka pride prav.
 
Bistra plodovnica je znak, da se plod počuti dobro, čeprav je predvideni datum poroda že mimo. Nosečnost se lahko nadaljuje.
 
Mlečna plodovnica nam pove, da je otrok pripravljen na porod. Plodovnica postane mlečna, ker otroku odpada verinks, to je bela sirasta snov. Nosečnica lahko pričakuje porod v nekaj dneh.
 
Rumenkasta plodovnica je znak, da je plod še nezrel, zato se mora nosečnost nadaljevati. Rumenkasta plodovnica lahko tudi pomeni, da gre za anomalijo ploda.
 
Zelena plodovnica je znak, da je otrok prenošen in je porod nujen. Plodovnica se obarva zeleno, ker je otrok že izločil mekonij oziroma prvo blato. Plodovnica, ki vsebuje mekonij, pove, da posteljica že slabo deluje.
 
Rjava plodovnica pomeni, da je stanje nujno. Običajno gre za krvavitev v plodovnico, plod pa je v precej slabem stanju.

joj upam da bo vse ok z user posted image če ima res rjavkasto plodovnicouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mišyka)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 19:38:26   
Tisia
IZVIRNO SPOROČILO: meta21


čaj-kaj vse ki ste na adaptiranem dajete čaj otrokom? Jaz prvemu nisem nikoli, zdaj p tudi še ne. Sem enkrat celo klicala patronažno, ker sta mi babici tolk težili, da moram dajat čaj, pa je rekla, da niti slučajno, ker mu tako napolnim želodček z brezkalorijsko tekočino


jaz sem dodajala vodo ampak po žličkah,toliko da so se odžejale,čeprav sem dojila mi je patronažna svetovala tako...tak da je čist različno, najbolje da narediš kakor ti misliš da je prav, sicer pa mu voda ne bo škodila da se malo osveži od sladkega mlekauser posted image

(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 19:39:03   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: biljana l

IZVIRNO SPOROČILO: Mišyka

Sicer očitno da je naša valek že odrinila, ker se nč več ni oglasila, če pa si še tukaj, pa sem našla nekej informacij glede barve plodovnice... mogoče pa kateri drugi ki je še nosečka pride prav.
 
Bistra plodovnica je znak, da se plod počuti dobro, čeprav je predvideni datum poroda že mimo. Nosečnost se lahko nadaljuje.
 
Mlečna plodovnica nam pove, da je otrok pripravljen na porod. Plodovnica postane mlečna, ker otroku odpada verinks, to je bela sirasta snov. Nosečnica lahko pričakuje porod v nekaj dneh.
 
Rumenkasta plodovnica je znak, da je plod še nezrel, zato se mora nosečnost nadaljevati. Rumenkasta plodovnica lahko tudi pomeni, da gre za anomalijo ploda.
 
Zelena plodovnica je znak, da je otrok prenošen in je porod nujen. Plodovnica se obarva zeleno, ker je otrok že izločil mekonij oziroma prvo blato. Plodovnica, ki vsebuje mekonij, pove, da posteljica že slabo deluje.
 
Rjava plodovnica pomeni, da je stanje nujno. Običajno gre za krvavitev v plodovnico, plod pa je v precej slabem stanju.

joj upam da bo vse ok z user posted image če ima res rjavkasto plodovnicouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Al pa rumenkasto... Mene je tudi kar zmrazilo! Neee, neee! Razmišljajmo pozitivno, saj je bla danes na pregledu, ne?

_____________________________



(odgovor članu Tisia)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 19:40:27   
Tisia
IZVIRNO SPOROČILO: Nina33

Še en vic:
Kakšna je razlika med spermiji in moškimi? Nobene... Na vsake dva milijona je eden dober :)

nina se je že vrnila v formouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 20:04:27   
Mišyka
Ja, tud jst upam, da je vse ok. Kakor koli že, glavn da je šla! Pa če je bil otrok dons še ful živahen... mislim da bi mogl bit vse ok.



_____________________________

IAN 7.11.2007
NEŽA 27.2.2011

(odgovor članu Tisia)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 20:12:08   
prvičmami
No dans mi je pa celo 2x uspelo prit do računalnikauser posted image
Vidim da je debata o kapljicah - js sem dobla recept za ad3 ob odpustu iz bolnice, pa mi je patronažna rekla da mi iz izkušen pove da povzročajo krče in naj počakam vsaj do dopolnjenga 1 mesca, da jih pozna pa velik ko sploh niso dajale pa ni blo kj narobe. Js bom probala čez kak tedn začet pol pa če bo prehudo bom nehala. Kolk jih pa dozirate???
Glede čaja so pa tud men rekli naj ga ne dajem ker ji bom zapolnala želodček in bo mela občutek sitosti redila se pa ne bouser posted image Kdaj jim pa devate čaj - pred, med, po  obrokih? Pa kolk - al sam kako žličko al prav po flaški?

(odgovor članu Mišyka)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 20:13:52   
prvičmami
Glede plodovnice - men so sicer sprožli porod, ampak ko je odtekla voda je tud blo rdeče rjavo, pa so rekli ok ker se je še čep zraven odlušču, tk da najbrž ni kj hudga drugač bi se že na ctg-ju vidlo. Se je pa vseen pametno it pokazat v P ker gre verjetno zaresuser posted image

(odgovor članu prvičmami)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 20:14:40   
prvičmami
Še eno vprašanje a prvi otroški dodatek dobimo izplačan šele v marcu tiste ki smo rodile februarja? Js še namreč nisem dobla niti odločbeuser posted image

(odgovor članu prvičmami)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 20:15:42   
prvičmami
Meta ti si prava frajerka da greš na tak izletuser posted image user posted image user posted image Mi tk še niti ven ne smemo ker smo prelahki, pa še prehlajena je bla. Jutr jo pride patronažna skopat pol pa upam da dobimo dovoljenje za vn

(odgovor članu prvičmami)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 20:20:09   
aktak
Mi smo imeli danes v drugo patronažno na obisku. Ela se je od petka poredila za 70g, tako da napredujemo ampak malo bolj počasi. Se pa ne sekiram preveč ker pridno je in spi. Danes ji je tudi odpadel popek, tako da če se bo lepo zacelil se bomo drugi teden kopali.
Patrisha kako si ti že dobila zeleno luč za sprehod?! Saj tvoja Gaja je rojena na isti dan kot moja pupika ampak nam patronažna ni še nič odobrila sprehoda.
Ker ste imele pogovor o kapljicah, midve nisva ob odpustu dobile nič. Verjetno bo kaj na prvem pregledu pri pediatru.
Imam pa še eno vprašanje. Naši Eli se ful kolca, pediatrinja v bolnici je sicer rekla, da zato ker ne podere kupčka ampak sploh ni res, tudi če lepo podere kupček se ji kdaj ful kolca. Kakšen nasvet kaj naj naredim?

(odgovor članu prvičmami)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 20:28:16   
Teyla
IZVIRNO SPOROČILO: tamy82

Pri meni pa danes en tak tečen dan ...
Sem že skoraj cel dan sama doma, Vala pa stalno neki napenja in noče kej preveč spančkat ... Tako da sem sama sebi tečna, nikamor nisem šla skoraj od poroda in to mrzlo in grdo vreme mi gre že pošteno na živce, ker ne moram niti na sprehod ...
Potem pa še mojga nikoli ni doma niti ko ni v službi ... sej vem, da pač dela tudi druge stvari in da ta čas ne pohaja, ampak vseeno se počutim totalno osamljeno in zamorjeno ... Več kot "sej te razumem in vem kako ti je ... jaz bi an tvojem mestu že kdaj znorel" pa od njega ne dobim ...

Ah, še dobro, da lahko tu malo pojamram ...


user posted image user posted image
Tud jaz sem na istem. Smo vse več al manj osamljene, se mi zdi. Sama seb se zdim tako nesocializirana, da sem mami včeraj, ko sem šla na obisk k njej na obisk, rekla, če pokliče koga (družinske prijatelje), da bi tamalo prišel pogledat. Grozna sem, da jo tak izkoriščam. user posted image
Bomo skupaj jamrale, tu gor so vedno punce, ki vsaj preberejo in se delajo da poslušajo. Če se potožim mami, mi reče naj dam mir, da ne bom v kako depresijo padla.user posted image

prvičmami jaz sem dobila odločbo šele prejšnji teden, rodila sem pa 28.1. (oddala pa 22.12.2010). Februarja je nisem dobila nakazano, tako da upam na dvojno dozo v marcu.

aktak
moji se običajno začne kolcat, ko se ji dvigne hrana oz ko rahlo bruhne. Takrat ji dam potem še malo za spit, pa se ji hitro neha kolcat. Probaj, če ti bo hotla sesat. user posted image

VSem nosečkam, ki nestrpno pričakujete svoje otročke želim, da se čim hitreje začne dogajat in boste kmalu v rokah držale svoje štručke.

(odgovor članu aktak)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 20:59:11   
tamy82
teyla res upam, da bo kej kmalu boljše vreme, da bomo vsaj kakšno urco na dan lahko šle vozičkat, da bo hitreje minilo user posted image
Moji mami pa niti ne govorim o tem, ker ne vem če bi razumela ... ona je samo vsa blažena in srečna, da ma vnuka ... vsako noč sanja o njem user posted image user posted image Tako da ne vem če bi razumela, da ni čisto vse tako zelo super fajn ves čas user posted image

Kolcanje: našemu se tudi precej kolca (čeprav zadnje dni niti ne), ampak če je res hudo mu nič ne pomaga. Potem pa pač dam v malo bolj pokončen položaj in počakam, da mine. Sej ga nič ne boli, samo zrakec mora ven user posted image

Pa hvala za tolažbo!! user posted image user posted image

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 22:03:10   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: prvičmami

Vidim da je debata o kapljicah - js sem dobla recept za ad3 ob odpustu iz bolnice, pa mi je patronažna rekla da mi iz izkušen pove da povzročajo krče in naj počakam vsaj do dopolnjenga 1 mesca, da jih pozna pa velik ko sploh niso dajale pa ni blo kj narobe. Js bom probala čez kak tedn začet pol pa če bo prehudo bom nehala. Kolk jih pa dozirate???


Meni je pediatrinja rekla najprej 1 in če ni težav 2 in tako npr. do, hm, 6?, 7? Joj, to se pa ne spomnim. Nam bo verjetno spet dala navodila ob prvi posvetovalnici

_____________________________



(odgovor članu prvičmami)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 22:03:26   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: prvičmami

Še eno vprašanje a prvi otroški dodatek dobimo izplačan šele v marcu tiste ki smo rodile februarja? Js še namreč nisem dobla niti odločbeuser posted image


A papirje si pa že vse zrihtala? Jaz moram še to naredit prej. Drugač pa mislim da ja, dobiš marca za februar.

_____________________________



(odgovor članu prvičmami)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 22:03:55   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: aktak
Naši Eli se ful kolca, pediatrinja v bolnici je sicer rekla, da zato ker ne podere kupčka ampak sploh ni res, tudi če lepo podere kupček se ji kdaj ful kolca. Kakšen nasvet kaj naj naredim?


Bine tudi vedno podre kupček pa kljub temu kolca. Njemu pomaga kakšna žlička tekočine (mleko, voda, čaj), toliko da nekaj pogoltne.

_____________________________



(odgovor članu aktak)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 22:04:09   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: Teyla

Tud jaz sem na istem. Smo vse več al manj osamljene, se mi zdi. Sama seb se zdim tako nesocializirana, da sem mami včeraj, ko sem šla na obisk k njej na obisk, rekla, če pokliče koga (družinske prijatelje), da bi tamalo prišel pogledat. Grozna sem, da jo tak izkoriščam. user posted image
Bomo skupaj jamrale, tu gor so vedno punce, ki vsaj preberejo in se delajo da poslušajo. Če se potožim mami, mi reče naj dam mir, da ne bom v kako depresijo padla.user posted image


Khm, khm!!!user posted image  

Mami pa kar lepo povej, da boš prej padla v depresijo, če boš tiho kot pa če se boš potožila. Ah te mame! Mislijo, da če o čem ne govoriš, da ne obstaja večuser posted image .

A nisi ti nekje z "našga" konca? Se lahko kdaj zmeniva za kakšen čvek, da ne bo treba družinskih prijatlov na kup bobnatuser posted image

_____________________________



(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: februarske mamice 2011
21.2.2011 23:02:55   
samsara04
Valek, upam, da se je pri tebi zares pričelo ter da kmalu izvemo veselo novico. Veliko user posted image user posted image user posted image ti želim.


(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?