|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ah, ti naši 2-letniki...
11.3.2011 13:52:52   
Urska09
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
Enako je pri mojemu bratu. Njegov sin pridna, mirna bubica, tamala je pa bila pravi mali vragec, svojeglava, trmasta, ni da ni. No, danes je to ena super najstnica, se pa zna zelo dobro postaviti zase, tako da očitno je pa le nekaj koristi od "močnega" karakterja, ki je njene starše v otroštvu spravljal ob pamet. Moj sin je nekako njena kopija in če bo na koncu postal tak kot ona, bom zelo vesela. user posted image

Hvala za tolažbo user posted image .

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ah, ti naši 2-letniki...
11.3.2011 13:57:21   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: manna

Katy78, vodljivost po mojem ni prirojena. Tudi vztrajnost pri doseganju ciljev ne. To se pridobi z vzgojo in izkušnjami. Prirojen "karakter" je kvečjemu to, koliko je otrok koleričen(se hitro razburi), koliko je miren, koliko je ustvarjalen, koliko je živahen,.. No, to je moje mnenje.
Sicer pa ne gre zato, da bi hoteli razčiščevati zakaj pride do trme dveletnikov, jasno je da otrok preizkuša svoje meje in se osamosvaja, vsak ima to obdobje. Gre bolj za vprašanje zakaj je pri nekaterih otrocih to obdobje tako peklensko težko da so njihovi starši čisto obupani, pri drugih pa malo manj. In kot sem že napisala, o tem pišem ker me zanima, ne ker bi hotela delati znanost iz tega.
Kar se tiče pa tvojega tretjega odstavka, pa mislim da preveč posplošuješ! Saj nista samo ti dve skrajnosti pri otrocih. Je še tisoč odtenkov vmes. Tudi meni bi bilo čudno, če bi vidla otroka, ki bi bil stalno samo miren in nikoli ne bi pokazal svoje volje.  Ampak ravno tako mi je čudno, ko preberem da imajo nekateri tako zelo hude težave s trmo otroka da morajo k psihologu, da eni svojega otroka najrajši ne bi peljali ven iz hiše, ker se stalno neznosno grozno obnaša, dere, kriči, upira, da imajo kamorkoli grejo z njim težave,... Mislim, da v takih primerih ne gre zato, da bi bil tak otrok pač tak "po karakterju" in bo kao kot odrasel bolj vztrajen pri svojih ciljih, bolj samostojen ali karkoliže - to nima po mojem nobene veze.



Saj pravim, da je važno, kakšni starši so na drugi strani. user posted image Poleg tega pa tudi percepcije nas staršev niso enake - eden bo izgubil živce ob vsakem otrokovem "ne"-ju in ob vsaki majni ihti in bo govoril/pisal, kako nemogoč je otrok, drugi pa pač ne.



(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ah, ti naši 2-letniki...
11.3.2011 13:58:04   
medko
ok, pri nas imamo tudi zelo trmastega mulčka (2 leti),
sam vse do ene meje, otrok mora vedet kaj lahko in kaj ne, kje so meje, in te meje postavljamo mi starši, ne pa otroci. in za moje pojme je boljše če mu poveš direkt kaj je na stvari, ne da mu preusmerjaš pozornost na druge reči, da bo pa lažje in hitreje ubogal. pri nas zelo pali ta varianta: še 2minuti, potem pa gremo. in se gre, ni pregovarjanja. če se pa slučajno loti trmarjenje (kar itak da mora vsake toliko probat če bi mu mogoče pa le ratalouser posted image ) mu rečeva da če ne gre, zvečer ne bo risanke ker ne uboga (risanka je pa za njega oh in sploh). pol največkrat gre. se je pa zgodilo, da ni hotel it, ampak nisva popustila - smo šli in še risanke ni bilo zvečer. samo sva mu zvečer povedala: glej, tako in tako je bilo, zaradi tega si risanke ne zaslužiš. in ni bilo niti jokca, ker je vedel da si je sam kriv. to je samo en primer. drugače pa pri nas zelo pomaga kot - najprej ga opozoriva, da nekaj ni prav naredil, če bo še ponovil, da gre za 2minuti sedet v kot - podobno kot pri supernanny. in v tem času se otrok umiri in še jst, čene bi hitr zgubila živce. user posted image
se mi pa ne dopade ta varianta, da če se ti otrok trma/joka/izsiljuje, da ga primeš in neseš, ker s tem ne dosežeš nič. al pa tud tega ne zastopim pri nekaterih, ki hočejo postavljat neke meje, nevem, kar en primer dam - če ne boš ubogal/a, potem ne greš z nami na izlet. pa otrok ne uboga, na izlet gre pa vseeno. wtf, zakaj se sploh govori nekaj, kar se potem ne izpolni?? -- samo malo na glas razmišljam, da ne bo katera osebno vzela. kaj ve menite na to?

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ah, ti naši 2-letniki...
11.3.2011 13:59:10   
Urska09
IZVIRNO SPOROČILO: manna
vodljivost po mojem ni prirojena.

O, pa je! In še kako. Sem že napisala, da imam dva karakterno popolnoma različna otroka, ki sta bila deležna enake vzgoje - saj drugače niti ne znam?! Pa je prvi lepo vodljiv od rojstva, mlajša hči pa živ hudič! Svojeglava, odločna, trmasta. "Like mami" user posted image  

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ah, ti naši 2-letniki...
11.3.2011 14:00:39   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: manna

Katy78, vodljivost po mojem ni prirojena. Tudi vztrajnost pri doseganju ciljev ne. To se pridobi z vzgojo in izkušnjami. Prirojen "karakter" je kvečjemu to, koliko je otrok koleričen(se hitro razburi), koliko je miren, koliko je ustvarjalen, koliko je živahen,.. No, to je moje mnenje.
Sicer pa ne gre zato, da bi hoteli razčiščevati zakaj pride do trme dveletnikov, jasno je da otrok preizkuša svoje meje in se osamosvaja, vsak ima to obdobje. Gre bolj za vprašanje zakaj je pri nekaterih otrocih to obdobje tako peklensko težko da so njihovi starši čisto obupani, pri drugih pa malo manj. In kot sem že napisala, o tem pišem ker me zanima, ne ker bi hotela delati znanost iz tega.
Kar se tiče pa tvojega tretjega odstavka, pa mislim da preveč posplošuješ! Saj nista samo ti dve skrajnosti pri otrocih. Je še tisoč odtenkov vmes. Tudi meni bi bilo čudno, če bi vidla otroka, ki bi bil stalno samo miren in nikoli ne bi pokazal svoje volje.  Ampak ravno tako mi je čudno, ko preberem da imajo nekateri tako zelo hude težave s trmo otroka da morajo k psihologu, da eni svojega otroka najrajši ne bi peljali ven iz hiše, ker se stalno neznosno grozno obnaša, dere, kriči, upira, da imajo kamorkoli grejo z njim težave,... Mislim, da v takih primerih ne gre zato, da bi bil tak otrok pač tak "po karakterju" in bo kao kot odrasel bolj vztrajen pri svojih ciljih, bolj samostojen ali karkoliže - to nima po mojem nobene veze.



In prav od tega (odebeljen tekst) je odvisno, koliko bo otrok vodljiv - po mojem mnenju seveda, tako da smo spet pri prirojenosti ali danosti ali dednosti ali kakor koli že bi se temu reklo. user posted image



(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ah, ti naši 2-letniki...
11.3.2011 14:16:06   
manna
Hja, sej pravim, da se strinjam da je zelo veliko v genih. Sam nevem, tko ko mal opazujem, berem, slišim, se mi še zmeraj zdi, da so pri tistih recimo, ki so res "vražji" (ala tisti iz une oddaje Mali vragci al kaj je že bla) tudi starši s svojim ravnanjem krivi. Pa ne samo zato ker ne znajo biti odločni, ampak tudi zato ker otroka nenehno samo polnijo z "Ne smeš, ne boš, moraš" in mu nikoli ne zapolnijo posode zadovoljstva. (tudi v tisti oddaji je varuška familjo poslala na nek skupni lep izlet, da so se imeli lepo, zaradi tega so potem dosti lažje reševali ta težko trmo) Poleg tega mi je knjiga Povezovalno starševstvo odprla celo novo obzorje za razmišljat zato sem tako napaljenauser posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
11.3.2011 14:36:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu manna)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ah, ti naši 2-letniki...
11.3.2011 14:48:24   
manna
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333


- nas prvi je tak, da dosledno opazi vsako napako (kaj naj recem, se v stacuni zlaga cigumije po barvah, ker ne morejo bit kr zmesani! user posted image );



To je vendar krasno - razvršča enake po skupinah. Bo dober matematik.user posted image   Daj mu doma to za delat!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ah, ti naši 2-letniki...
15.3.2011 9:20:03   
dreamhorse
Tudi jaz moje nisem nikoli pustila jokati, češ naj joče, saj izsiljuje. Govorim do starosti enega leta, malenkost več. Se pa sama dosti pogovarjam z njo na nivoju odraslega človeka, in zato je hitro razumela moje želje v smislu, prinesi, odnesi, pospravi, poberi. Veliko stvari sem ji razložila in ji tudi sedaj. Res pa je, da včasih ne zaležejo. Potem so pa tukaj drugi ukrepi. Ne prepričujem, ne prosim in ne toleriram stvari, ki jih pač ne sme početi. Meje so začrtane in navadno tudi upoštevane.
Če dobi napad ipike v sobi, zaprem vrata in grem. Zaradi šoka, ker tega ne pričakuje, odneha. Takoj ko odnega, grem po njo. Ne puščam je same. Ko se je v trgovini vrgla na tla, sem jo pustila, pa je nehala. Ko se je doma vrgla na tla in tulila, sem se še jaz, in še jaz začela tulit, pa je nehala, ker ji ni bilo jasno, kaj jaz počnem. Včasih gre tudi na način, kot pravi manna. Preusmerit pozornost na nekaj, kar ji je všeč.
NIsem super mama, da sem z vzgojo dosegla vse tako kot je, imam pa super otroka, ki je priden in se mu določene stvari da lepo dopovedat. Nekaj je na tem, ker je tudi nisem vzgojila, da je od 2 meseca starosti spala 12 ur ponoči. Kdaj pa kdaj poskusi moje živčke,  pa hitro najdemo način, kako stvar rešit. Včasih tako, včasih drugače. Pri enem otroku kdaj zaležejo drugačni načini, zato pri različnih otrocih ne more veljat samo en način.
Sem se pa striktno držala ene stvari. Iz njenega dosega sem umaknila vse stvari, ki jih ni smela imeti. Dalince itd... ker se mi zdi, da ni primerno, da bi v otrokovem domačem okolju letala za njim in se za vsako stvar drla, da ne sme. Se mi zdi, da to potem samo sproži željo po nečem, kar ni dovoljeno.

Ojej, zdaj sem pa res zabluzila. Upam, da je vsaj malo jasno, kar sem želela napisat :)

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...
9 idej za darila za vzgojiteljice
Kmalu bo konec šolskega leta, zato smo pripravili 9 idej, kaj lahko podarite vzgojiteljicam.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?