|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mleko iz mlekomata
17.3.2011 18:26:41   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: malibauc

Joj, kakšna nestrpnost, Benika. Čemu?
Ja pa dobr, no, pa kaj za user posted image kompliciraš???? A ti piše na tetrapaku kolk časa zdrži, a ti? 2 dni. No, in kaj zdej hočeš? Če piše, da ga ni treba kuhat, potem ga ni treba. Isto so ti punce povedale za mleko iz mlekomata. Jaz resnično upam, da je večina tvojih postov zajebancija, ker tako splošno nerazgledanega človeka še nisem srečala. Sori, ampak vedno bolj deluješ butastouser posted image


Nisem nestrpna, še zdaleč ne. Ampak dej se enkrat usedi dol in preglej avtoričine poste, pa boš videla o čem govorim.

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Mleko iz mlekomata
17.3.2011 18:31:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Zanima me, koliko dni zdrži zaprta steklenica v hladilniku in koliko odprta oz, če skuham cel liter mleka?


Kolikor dolgo jo pustiš.

(odgovor članu divans1)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Mleko iz mlekomata
17.3.2011 18:42:08   
petra36
Pri nas uporabljamo samo mleko iz mlekomata.

_____________________________

Mamica sinov Nika in Matteota

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Mleko iz mlekomata
17.3.2011 21:06:23   
deveta
V mašem mestu sta  (da bi jaz vedela) dva mlekomata. V enem je konstantno mleko iz ena kmetije iz krasa (in ne mleko, ki je bolo kakorkoli zavrnjeno iz strani kake mlekarne). To na mlekomatu piše in zdraven v avtomatu so še mlečni izdelki (siri, skute...) iz iste kmetije. V drugem pa iz neke druge, baje bio, kmetije. Mi je pa ta precej s poti, tako da ne vem natančno.
V tem mlekomatu mleko ni pasterizirano, ampak presno. Zase si ga nisem prekuhavala, za tamalo pa sem ga. Ga pa redko kupim, ker v mesto bolj po redko grem. Nasploh gre mleko pri nas bolj malo v promet.

(odgovor članu petra36)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Mleko iz mlekomata
22.3.2011 19:36:56   
divans1
Koliko minut kuhate mleko iz mlekomata?

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Mleko iz mlekomata
22.3.2011 20:09:00   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Koliko minut kuhate mleko iz mlekomata?


a se ti hecaš? user posted image

odvisno kakšno posodo uporabljam. Ali je to emajl, kovina, plastika, najmanj v keramični posodi
odvisno tudi ali uporabim plin, električni štedilnik, steklokeramično ploščo, indukcijsko ali mikrovalovno. Kuhala sem že tudi v pečici, ko so vse zadeve zatajile. Ampak res najhitreje se pa skuha na steklokeramični, če uporabiš tipko P.

Potem včasih kuham do vrenja, včasih mi malo prekipi in potem zraven še pizdim, ko moram dol strgat, včasih uporabim napačen lonec in se mi mleko na dnu zažge...

joj, res ne vem točno povedat. Tam nekje od 30 s - 5 minut traja odvisno kakšen vir energije uporabiš.

Ampak, da bo ziher ti raje vzemi povprečje, torej nekje 2 minuti 45 sekund. Pa brezskrbi, če ti v tem času prevre, zavre, prekipi ali se prismodi, samo da se skuha







_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Mleko iz mlekomata
1.4.2011 10:22:21   
ozzy
halo punce, mi gremo pa drug mesec v vrtec-ja ja mami pa v službo. Tako smo včeraj imeli prvi roditeljski sestanek in med drugim sem zvedela da dobijo vse mlečne kašice narejene z kravjim mlekom. Jaz sem mu pa do sedaj delala vse z aptamilom in se še dojiva zvečer in ponoči.

zdaj pa me zanima kako in kakšno mleko ste vi začele uporabljat? ste ga redčile? alpsko ali iz mlekomata? itd

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Mleko iz mlekomata
1.4.2011 10:32:58   
sazi
zdaj pa me zanima kako in kakšno mleko ste vi začele uporabljat? ste ga redčile? alpsko ali iz mlekomata? itd


Kakršnokoli nehomogenizirano - torej iz mlekomata ali pa iz trgovine. Maščobe 3,5. Redčila nisem nikoli.

(odgovor članu ozzy)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Mleko iz mlekomata
1.4.2011 11:16:45   
ronja
od kdaj pa to?

Pri nas na mlekomatu mleko ni pasterizirano,...in ga je potrebno prekuhat. Ker je direkt prelit iz večjega bazena v ta manjši, da gre not v tisto kučo.

Tudi na lj. tržnici mlekomat pravi, da je mleko notri sveže (torej neprekuhano) in ga vedno prej prekuham. Piše, da ga ni treba prekuhat, ker pač zdrav človek lahko pije sveže kravje mleko, vendar za otroke, nosečnice in starejše od nekdaj priporočajo prekuhano mleko, ker je lažje prebavljvivo. Sicer sem pri obeh počakala z mlekom do 11 mesecev (takrat sem pri lejli začela, ker je potem šla v vretc, pri Ronji smo počakali še malo dlje, ziher je ziher). Nimata alergij.

če imaš možnost pojdi h kakemu kmetu na dom in je stvar rešena.

Saj tudi pri njem ne veš, koliko ab uporablja in koliko jih je v mleku... Se strinjam, da je lahko to super, lahko pa je isti šit - odvisno od kmeta.

Uporaba svežega mleka nam nalaga že sam proces evoluvije, saj smo vsi sesalci-pomeni da zaužijemo s sesanjem sveže mleko-neobdelano.

Samo da imamo sesalci zelo različno sestavo mleka: v našem (človeškem) je recimo neprimerno manj nitratov in že zato kravje za dojenčke ni priporočljivo. Pa sestava: beljakovine:maščobe: ogljikovi hidrati se tudi razlikuje od vrste do vrste. Umrl ne boš od nobenega, verjetno, ampak pri dojenčkih pač bolj paziš, ker imajo še slabši imunski sistem in bolj ranljiva prebavila.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Mleko iz mlekomata
1.4.2011 11:18:42   
ronja
Koliko minut kuhate mleko iz mlekomata?

Če hočeš surovo mleko prekuhat oz. pasterizirat, potem ga moraš vret vsaj 5 min. Mi ga včasih ne toliko časa, ker se večina zgodi na začetku in ker nista več tako zelo mali.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Mleko iz mlekomata
1.4.2011 11:19:49   
ronja
ozzy, alpsko je najslabše, ker je najbolj obdelano. Če imaš možnost, kupi kakega nehomogeniziranega: ali v trgovini (Planika, Bohinjsko) ali pa na mlekomatu. Pa seveda polnomastno, za otroke ni dobro posneto mleko, ker ima višji odstotek beljakovin (ker je pač manj maščob). Počasi začni uvajat, da boš do vrtca uvedla vse, česar do zdaj še ni poizkusila (je precej teh stvari, ki naj jih ne bi jedli do 1 leta...)


< Sporočilo je popravil ronja -- 1.4.2011 11:21:04 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ozzy)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Neverjetne porodne fotografije
Porodne fotografije, ki vas bodo pustile odprtih ust.
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?