|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: navajanje na spanje v vrtcu
20.5.2011 9:01:00   
Najaa
Podpis pod kalbo od prve do zadnje črke.

Prav imaš, dokler bo vrtec imel za nekatere starše negativen prizvok, bo tudi mišljenje takšno kot beremo tukaj. Moji dve gresta zelo radi v vrtec in če pridem prehitro, imata še miljon enih opravkov, zato grem raje kasneje. In tudi spita tam, doma pa ne.



< Sporočilo je popravil Najaa -- 20.5.2011 9:03:32 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
20.5.2011 11:57:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: navajanje na spanje v vrtcu
20.5.2011 13:33:13   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: vijolca

Uf, ste pa enoglasne! Očitno res kompliciram user posted image ... sej to pri meni ni nič nenavadnega. To ste si že razjasnile, da pridem po otroka v vrtec po kosilu ker pač delam štiri ure (ne zato, ker bi bila tako strašno nezaupljiva do vzgojiteljic user posted image ), pri tem našem novem ritmu me pa najbolj moti to, da sedaj tako dobro ve, kdaj pridem, da se mi zdi, da bo to totalni šok, če me takrat ne bo. Saj malo ji že razlagam, da bo šla kmalu v vrtcu panči panči, pa vse njene prijateljčke naštejem, pa za vsakega rečem, da gre v vrtcu panči panči user posted image , upam da bo res razumela...
Hvala!

Gotovo bo razumela. Verjetno bo to doživela nekako tako, kot takrat ko se je uvajala. Na začetku bo najbrž malo žalosta, užaljena, mogoče malo pojokala če te ne bo "pravi čas", ampak se bo zagotovo hitro privadila novemu ritmu. Pomoje ji bo kmalu lepo, nič bat.

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu vijolca)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: navajanje na spanje v vrtcu
20.5.2011 20:46:22   
krtačka
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kaj pa razgovori za službo, pisanje prošenj... Sicer pa vrtec ni noben bav bav in smilite se mi starši, ki jemljete vrtec kot nekaj negativnega. Oziroma še več, smilijo se mi vaši otroci, ker to negativnost prenašate na njih.

Pa še to...moj najstarejši doma nikol ne spi, v vrtcu pa pogosto.

Ne žal, ampak hvalabogu, da ne pišeš zakonov, ker za pisanje zakonov ne smeš bit ozkogled in sodit drugih po sebi. Mnenje pa seveda lahko maš.


Razgovori za službo in pisanje prošenj se lahko uredi v dopoldanskem času.

Vrtca ne jemljem kot nekaj negativnega, nasprotno, zdi se mi zelo pozitiven in koristen za otrokov razvoj. Gledam na udobje otroka in moje mnenje je takšno kot je. Moj otrok sedaj seveda tudi spi v vrtcu, ker sva oba v službi in mi večkrat pove, da ima vrtec zelo rad, počiva pa tam zelo nerad in je zelo vesel, ko pride babi ponj po kosilu.

Sicer pa ne bi bil noben bau bau, če bi otroci, ki imajo vrtec zastonj, hodili domov po kosilu, v nekaterih državah otroci niti nimajo pravice do vrtca, če so starši brezposelni, kar se mi pa tudi ne zdi prav.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: navajanje na spanje v vrtcu
20.5.2011 20:54:21   
krtačka
Mogoče bom zdaj dregnila v osje gnezdo, ampak vseen. Ste pomislili na to, da otroci v vrtcu spijo, ker so v to prisiljeni? Mogoče v resnici ne potrebujejo več spanja, ampak v vrtcu pač morajo, so navajeni. Sem namreč imela prakso v vrtcu in sem določene reči videla na lastne oči. Recimo vzgojiteljica še eno minuto otroka tišči na ležalnik, že drugo minuto pa se z največjim nasmeškom pogovarja s starši pri vratih. Iz takšnih in drugačnih razlogov sem se kasneje odločila, da ne bom vzgojiteljica, ker me je bilo strah, da bi se tudi jaz spremenila v eno izmed teh "najboljših" vzgojiteljic (vsaj v očeh staršev).

Jp, mogoče pa imam malo negativnega priokusa glede počitka v vrtcu, iz spominov iz otroštva ter tudi teh izkušenj. 

(odgovor članu krtačka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: navajanje na spanje v vrtcu
20.5.2011 20:58:41   
Najaa
Ja, tudi nas so dol tiščali na ležalnik, tudi celi dve uri počitka nisem spala v vrtcu, pa sem čist ok izpadla, hočem rečt da zarad tega nimam traum. Še kaj hujšega bo v življenju kakor počitek v vrtcu, še s hujšimi stvari se bodo naši v vato zaviti otročki morali soočiti. In če smo že ravno pri tem, tudi sama sem delala v vrtcu in vidla marsikaj, tudi to da če starš prosi, da se otroka ne daje spat, ga ne dajejo.
Tebe očitno zelo boli, da so otroci nezaposlenih staršev po 12.uri v vrtcu. Zakaj se s tem toliko obremenjuješ?

(odgovor članu krtačka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: navajanje na spanje v vrtcu
20.5.2011 21:55:31   
november2010
Se je po nekaterih vrtcih včasih res dogajalo to, da so otroke nekako "prisilili" k počitku, ampak mislim oz. upam, da se to ne dogaja več. Moj skoraj petletnik tudi čez dan ne hodi več spat, če pa ostane v vrtcu pri počitku se zna zgoditi da tudi kdaj zgodi da zaspi. Zakaj? Zato ker pravilo je, da uležejo se vsi, vsaj za kakih 20 min tolk da se malo umirijo - ni treba da imajo oči zaprte al kaj podobnega, običajno poslušajo pravljico. In ko se enkrat tako umiri, se zlahka zgodi da tudi zaspi. Je pa pri nas problem, da če zaspi v vrtcu, je potem ob destih zvečer še čist "pr luft". Zato  zdaj (ker sem na porodniški) hodim ponj po kosilu.

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: navajanje na spanje v vrtcu
26.5.2011 14:49:10   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: krtačka

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kaj pa razgovori za službo, pisanje prošenj... Sicer pa vrtec ni noben bav bav in smilite se mi starši, ki jemljete vrtec kot nekaj negativnega. Oziroma še več, smilijo se mi vaši otroci, ker to negativnost prenašate na njih.

Pa še to...moj najstarejši doma nikol ne spi, v vrtcu pa pogosto.

Ne žal, ampak hvalabogu, da ne pišeš zakonov, ker za pisanje zakonov ne smeš bit ozkogled in sodit drugih po sebi. Mnenje pa seveda lahko maš.


Razgovori za službo in pisanje prošenj se lahko uredi v dopoldanskem času.



A bejž? Že tako je fejst zafrknjeno sploh do razgovora prilest in potem se naj bi po tvoje kandidat za delo še pregovarjal glede termina. Brihtno in ozkogledno.
Niso vsi ljudje takšni kot ti in niso vsi otroci takšni kot tvoj, zato ne moreš pisat zakonov sodeč samo po sebi in tvojemu otroku.

(odgovor članu krtačka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: navajanje na spanje v vrtcu
27.5.2011 23:18:54   
Roberta69
Naš ta starejši je šel v vrtec pri 2,4 mesecih. Ko je bil doma je zaspal večinoma po dojenju, ko se je pa nehal dojiti (2,2 meseca), pa le še v vozičku/avtu. Mene je situacija glede spanja zelo skrbela, ker nisem hotela, da bi "šel navzkriž s celo skupino". Na koncu to sploh ni bil noben problem, v vrtcu je od prvega dne zaspal brez kakršne koli težave, še uspavati ga ni bilo treba user posted image in še danes spi, čeprav pol skupine občasno ne spi več. Drugače so bile pa vzgojiteljice itak zlate in pripravljene storiti "vse", sodelovati, itd., da bo otroku dobro.

(odgovor članu vijolca)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: navajanje na spanje v vrtcu
2.6.2011 8:18:13   
vijolca
Nisem pozabila na to temo, brez skrbi, le navajanje se nam je toliko zamaknilo, da je včeraj bilo prvič! No in moram reč, da je šlo brez problema! user posted image Tako sta rekli vzgojiteljici. Jaz pa tako paniko delala...user posted image Ok, vem da je to bil prvi dan (pa včeraj je bila še ekstra zaspana) in da zna kaj hujšega še priti, ampak vseeno, začetek je dober. Torej, hči je baje malo sama poležavala po ležalniku s svojim mucem od doma, potem sta jo prišli malo pobožat in potem je že spala! (Doma jo moramo pa nositi. user posted image ) Popoldne je bila sicer zelo slabe volje, nič ji ni bilo prav, za vsak stvar je začela kar kričati, ampak tako vedenje smo videli že pri uvajanju v vrtec (pa je šla vedno rada tja) in že iz izkušenj vemo, da lahko traja tudi kak mesec ali dva, da je še doma popoldne vse ok.

Toliko zaenkrat, pa hvala za vašo spodbudo!

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: navajanje na spanje v vrtcu
2.6.2011 18:44:04   
nusi
  bolje je, da si komplicirala in se je vse dobro izšlo, kot pa obratno. user posted image

(odgovor članu vijolca)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?