|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: iščejo se vodene koze
28.5.2011 22:05:07   
Jo@n
Imamo ravnokar, če kdo rabi user posted image .

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: iščejo se vodene koze
28.5.2011 23:25:03   
nananaja
Naša tavelika jih je dobila pred 16 dnemi, od takrat jih še ni dobila niti tamala niti noben od dveh nečakov, s katerima je bila v varstvu v dobi kužnosti. Bomo videli v naslednjem tednu, sem menila, da bomo to letos dali skozi, pa ne kaže tako.

Da pa ne more biti hudo pri majhnih... res je, da v najstniških letih in kasneje zna biti zelo hudo, sem jih pa sama imela pri 11 mesecih s 40 vročine in kompleksnim vročinskim krčem (takrat vročinski krči niso bili tako poznani kot danes in mami je več o tem izvedela, ko sta krče imeli moji hčerki), sama se tega ne morem spomniti, je pa mami rekla, da pri bratu in sestri (imela sta jih v predšolski dobi) ni bilo niti malo tako hudo.

(odgovor članu Jo@n)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: iščejo se vodene koze
29.5.2011 10:19:49   
juhica
Jst sem jih dobila 20 let stara - sm skor umrlaaaaaa. Okol 40 stopinj par dni, bezgavke mi je skor razgonilo, pik pa tisoče povsod - po lasišču, obrazu, usta (groza), spodaj, po telesu - noro!! Pa še glupo zdravnico sem imela, me je nahrulila naj samo k njej ne hodim in naj ne jem aspirina, in sploh nisem vedela da se da to ustaviti in sem lepo trpela doma, z dedkom sem živela in ga pošiljala stran, da ne bi zosterja dobil... Hvalabogu, da sem to prebolela pred nosečnostjo!

Ko je bil mali dva leta star, sem ga dvakrat peljala k sosedom, ko sta imeli njihovi punci norice in potem je prebolel brez problema - en dan okol 37, mal slabe volje, potem v redu, ene dva tedna so se mu pike spuščale, ampak ne prav zelo veliko (no jst pač sodim po sebi, sem jih imela eno do druge...). Za sonce nisem vedela, pa smo bili veliko zunaj, ampak ponavadi smo v najhujši vročini v senci, pa je bilo vse ok... Čez dve leti, bom pa iskala norice, da okužim še mlajša dva user posted image ...

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: iščejo se vodene koze
30.5.2011 7:49:19   
ares1
IZVIRNO SPOROČILO: Barčika

Sori, meni je pa tole malo mimo. Bolezen je bolezen in tut koze znajo bit hude. Moja sta jih imela februarja (6 in 1,5 let). Starejši sam enih par, nič vročine....mala pa ogromno, posebej po obrazu je bla taka, da se cm kože ni videl ven. Veliki mehurji so postali velike kraste in kljub temu da je ni srbelo, se ni praskala in je vse odpadlo samo, je zdaj po 3,5 mesecih še vedno vsa v brazgotinah. user posted image Boli me, ker ji bodo luknjice ostale, ker pač z ničemer ne moreš pomagat. In če samo pomislim, da si kdo prav želi te bolezni, me stisne pri srcu. bolezen še prehitro pride sama, ne kličite je....user posted image

naj te potolažim, da ni nujno da bodo luknjice ostale. nečakinja je imela koze pri 2 letih in so ji prav tako ostale luknjice po obrazu. Grozno je bilo. Luknja pri luknji. Pa so sčasoma izginile. Sploh ne vemo kdaj. Danes je stara 18 in ima zelo lepo kožo. Nikjer nobene luknjice. Morda zato ker je bila še mala in je res bolje da koze prebolijo ko so mali. tudi vama želim, da se stvar tako končauser posted image

(odgovor članu Barčika)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: iščejo se vodene koze
30.5.2011 21:35:13   
Doll
liliana ,če ti tako praviš. A na žalost ni tako kot ti trdiš.-
Urša ne,nič nam niso rekli da bi se ponovile. So tudi razhajale v vrtcu pa ni dobil

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: iščejo se vodene koze
9.6.2011 12:10:01   
*zoe*
ko ste že pri noricah - eno vprašanje:
če ima otrok norice ali je prenašalec tudi njegov starš in predmeti ali samo otrok? Btw, njegova starša sta obadva prebolela norice v ortoštvu.
Hvala za odgovor.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: iščejo se vodene koze
9.6.2011 12:29:56   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: Barčika

Sori, meni je pa tole malo mimo. Bolezen je bolezen in tut koze znajo bit hude. Moja sta jih imela februarja (6 in 1,5 let). Starejši sam enih par, nič vročine....mala pa ogromno, posebej po obrazu je bla taka, da se cm kože ni videl ven. Veliki mehurji so postali velike kraste in kljub temu da je ni srbelo, se ni praskala in je vse odpadlo samo, je zdaj po 3,5 mesecih še vedno vsa v brazgotinah. user posted image Boli me, ker ji bodo luknjice ostale, ker pač z ničemer ne moreš pomagat. In če samo pomislim, da si kdo prav želi te bolezni, me stisne pri srcu. bolezen še prehitro pride sama, ne kličite je....user posted image


Se popolnoma strinjam.
Meni je to bolano. Da si nekdo želi, da se otrok okuži. Ne morem verjet.

Vodene koze niso tako nedolžne, poznam fantka, ki je 2 meseca nazaj, zaradi noric dobil encefalitis in skoraj umrl.

Moj starejši sin ima še vedno luknjice, pa je norice prebolel 1 leto in pol nazaj.

In ni res, da je pri mlajših vedno milejša oblika. Lahk oje pri mlajših še huje.

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 9.6.2011 12:31:18 >

(odgovor članu Barčika)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: iščejo se vodene koze
9.6.2011 12:45:47   
Claudi
tudi mi jih mamo, če še kdo rabiuser posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: iščejo se vodene koze
9.6.2011 13:10:41   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

IZVIRNO SPOROČILO: Barčika

Sori, meni je pa tole malo mimo. Bolezen je bolezen in tut koze znajo bit hude. Moja sta jih imela februarja (6 in 1,5 let). Starejši sam enih par, nič vročine....mala pa ogromno, posebej po obrazu je bla taka, da se cm kože ni videl ven. Veliki mehurji so postali velike kraste in kljub temu da je ni srbelo, se ni praskala in je vse odpadlo samo, je zdaj po 3,5 mesecih še vedno vsa v brazgotinah. user posted image Boli me, ker ji bodo luknjice ostale, ker pač z ničemer ne moreš pomagat. In če samo pomislim, da si kdo prav želi te bolezni, me stisne pri srcu. bolezen še prehitro pride sama, ne kličite je....user posted image


Se popolnoma strinjam.
Meni je to bolano. Da si nekdo želi, da se otrok okuži. Ne morem verjet.

Vodene koze niso tako nedolžne, poznam fantka, ki je 2 meseca nazaj, zaradi noric dobil encefalitis in skoraj umrl.

Moj starejši sin ima še vedno luknjice, pa je norice prebolel 1 leto in pol nazaj.

In ni res, da je pri mlajših vedno milejša oblika. Lahk oje pri mlajših še huje.


Se popolnoma strinjam.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: iščejo se vodene koze
9.6.2011 14:04:36   
Raho
Mi jih napeto čakamo. Razsajajo v vrtcu.

Jaz sem jih prebolela kot odrasla - pa so se mi vnele (bile so take lepe, vijoličaste), tako da sem pristala na AB in na virolexu. Vročine sicer nisem imela ne vem kako visoke, koz pa na stotine po celem telesu (dobesedno). Sem rpebirala neke članke in piše, da se ti na dlaneh in stopalih ne morejo narediti - ja pa ja da ne...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: iščejo se vodene koze
9.6.2011 14:46:58   
*zoe*
IZVIRNO SPOROČILO: *zoe*

ko ste že pri noricah - eno vprašanje:
če ima otrok norice ali je prenašalec tudi njegov starš in predmeti ali samo otrok? Btw, njegova starša sta obadva prebolela norice v ortoštvu.
Hvala za odgovor.


a kdo ve  user posted image user posted image user posted image ?

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: iščejo se vodene koze
10.6.2011 8:58:10   
Raho
Če sem še včeraj napisala, da jih čakamo - danes so tukaj. Če jih kdo hoče - imamo jih za izvozuser posted image

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: iščejo se vodene koze
10.6.2011 9:01:51   
Doll
zoe prenašalec je samo otrok

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: iščejo se vodene koze
10.6.2011 9:04:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *zoe*

IZVIRNO SPOROČILO: *zoe*

ko ste že pri noricah - eno vprašanje:
če ima otrok norice ali je prenašalec tudi njegov starš in predmeti ali samo otrok? Btw, njegova starša sta obadva prebolela norice v ortoštvu.
Hvala za odgovor.


a kdo ve  user posted image user posted image user posted image ?


Načeloma ne, ker virus noric na zraku zelo hitro propade (v nekaj minutah). Torej tudi če bi oboleli za noricami kašljal v medvedka, se nekdo drug ne bi okužil, če bi tega medvedka stiskal k sebi pol ure kasneje.
Kdor je že prebolel norice, ni prenašalec.

(odgovor članu *zoe*)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: iščejo se vodene koze
10.6.2011 11:01:41   
nananaja
No pri nas jih je dobila še tamala, dva dni nazaj, štiri tedne po starejši, v vrtci krožijo med skupinami.
In seveda naša polžka ne bi bila ona, če ne bi imela vročine, sicer le tja do 39, in zraven vročinskega krča... no, sej danes je že boljem, z možem sva se pomirila, mala pa tudi že bolje prenaša vročino, jo pa vedno bolj srbi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?