|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 11:44:38   
*miska.mcc*
ja ja....velja tud zame.
sploh ni panike.user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 11:45:40   
ronja
Aja, glede izolacije se pa strinjam s tabo - se splača dobro naredit-  ampak ta denar potem nazaj dobiš - in otrok prvo leto skoraj nič ne stane... Pa itak ga najprej 9 mesecev nosiš - in ni nujno, da prvi mesec pride... Tako da - kar se tega tiče, da bi bil to razlog - do takrat bosta fasado že odplačala! Se pa da pri kaki drugi stvari not prinest.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 12:16:04   
kiara85
jaz bi na tvojem mestu zanosila ko dobiš službo za nedoločen čas. je prav, da študiramo kako bo v prihodnosti, vendar je treba paziti da zaradi tega ne zakompliciramo življenja. sem prepričana, da nas je veliko na tem foromu, ki lahko le sanjamo o dvema solidnima plačami za nedoločen čas. midva imava dva otroka, sva v gradnji in imava manjše dohodke kot vidva in samo eno zaposlitev za nedoločen čas ter se ne obremenjujeva preveč kako bo. veva, da bo, ker sva oba delavna. ne živimo razkošno, voziva 10 let stara avtomobila, imava kredit za hišo, dopust 1x ali 2x letno-pač poceni, ne oblačimo dragoh znamk in ne hodim na pedikuro. pa nimam občutka, da živim v pomanjkanju in nimam neke velike želje po razkošju. otrokoma nudiva marsikaj, vendar ju že zdaj učiva razpolagati z denarjem. ampak smo srečni!user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 12:16:39   
Zala01
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ankica, mogoče res preveč kompliciram. S strahovi se sicer soočam, ampak s strahovi finančnih težav .... se vsekakor ne morem. Sliši se vsekakor ekstremno paranoično, vendar ... vedno si mislim, da moram pretehati vse možnosti, da sebe in svojo družino čimboljše zavarujem.

jaz pa mislim, da zrelo razmišljaš. Samo od ljubezni se tudi ne da živet...žal...user posted image


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 12:37:05   
ronja
Samo od ljubezni se tudi ne da živet...žal...

Od ljubezni, 2000€+/mesec, pa službe (kmalu celo za ndč) pa mislim, da gre prav krasnouser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 12:43:22   
Zala01
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Samo od ljubezni se tudi ne da živet...žal...

Od ljubezni, 2000€+/mesec, pa službe (kmalu celo za ndč) pa mislim, da gre prav krasnouser posted image .


se strinjam.
pisala sem pa o njenem razmišljanju. Da si je sploh postavila to vprašanje in o tem razmišljala. Marsikatera mamica si ga ne.

< Sporočilo je popravil Zala01 -- 2.6.2011 12:44:26 >


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 12:48:31   
Nika v službi
Glede na svojo prehojeno pot lahko mirno rečem, da je dejstvo, da trošimo toliko, kolikor si pač lahko privoščimo. Več denarja imaš, praviloma več trošiš in več si privoščiš. To je človeško gledano dokaj normalno. Meni se zdi pomembno, da si sam s svojim življenjem zadovoljen.

Mi si privoščimo relativno veliko, imava zelo solidne dohodke, službo za ndč, lastno hišo, praktično zanemarljiv kredit, zelo soliden nov avto in kar nekaj prihrankov v različnih oblikah. Oba z možem imava tudi visoki življenjski (riziko življenjsko - ne z varčevalno komponento!) zavarovanji, ker sva pač želela zagotoviti določen dohodek, če se nama kaj zgodi (smrt ali invalidnost). Vse to nama zagotavlja določen nivo varnosti, absolutne pa itak ni.

Planirala sva 2 otroka, vendar se nama račun ni izšel. Je naša madam prišla 5 let prepoznouser posted image , v nasprotnem primeru bi se odločila še za enega otroka. Tako pa - ker nisem hotela biti mama pri 40-ih (da ne bo napačno razumljeno - nič nimam proti tistim, ki se za kaj takega odločijo!), sva z otroki zaključila. Z življenjem sva tako jaz kot moj mož zadovoljna in si želiva, da bi tako trajalo čim dlje.

Sama sem edinka in sem razvajena. Priznam. Razvajena s tem, kar so mi moji starši - kljub precej borni delavski plači - uspeli nuditi. Hodili smo na morje, v gore, sama sem smučala, trenirala različne športe, potovala in študirala v tujini.

Naša madam bo verjetno tudi precej razvajena. Ker je navajena na določen nivo in način življenja. Ki pa je lasten vsaki posamezni družini in je delno pogojen tudi z denarjem.

Mi je pa zelo pomembno nekaj, kar sem jaz dobila od svojih staršev in kar želim privzgojiti tudi svojemu otroku: zavedati se moramo, da nam je dan velik blagoslov in mnogo stvari, ki veliki večini niso dosegljive. Našo Niko osveščam o tem, da je na svetu veliko ljudi, predvsem otrok, ki nimajo najbolj osnovnih stvari - hrane, igrač, vrtcev, šol. Nam pa je vse to (in še več) dano, podarjeno. Moramo biti hvaležni za to. Učim jo, da je lepo podarjati, ker lahko nekaj tistega, kar se tebi marsikdaj zdi samoumevno, podeliš z drugimi, ki jim mogoče to ni dano. Želiva ji privzgojiti čut za sočloveka. Lepo je, če nekomu narediš veselje, s tem si bogatejši tudi sam.

Jaz bi ti svetovala, da pač narediš maksimalno, kar lahko, da si zagotoviš določen nivo varnosti. Če še nimaš, vsekakor svetujem riziko življenjsko zavarovanje in premoženjsko zavarovanje - tako boš zavarovala sebe, svoje najdražje in svoje premoženje. Fajn je imeti tudi nekaj prihrankov, če bi ostala brez službe. Finančni svetovalci bi ti rekli, da je priporočljivo imeti 3 povprečne mesečne ODje kot varnostno zalogo.

Jaz bi vsekakor počakala z naslednjo nosečnostjo, dokler ne dobiš službe za ndč. Ne vem, koliko si stara in kakšna je situacija pri tebi v službi. Jasno je, da dandanes nihče ne skače v luft, ko nekdo od ključnih kadrov odide na porodniško, ampak po drugi strani je to naravni tok življenja in če si še relativno mlada, lahko tudi v službi pričakujejo, da zgolj pri enem otroku ne boš ostala.

Jaz bi torej rekla - go for it, prej pa še enkrat preglej svojo situacijo, pogovori se s partnerjem in potem odločitev. Predvsem mora biti odločitev, pa kakršna koli že bo, plod tvoje lastne želje in tvoje zavestne odločitve. Le tako se boš, če bi se kdaj kar koli zalomilo, zmogla spoprijeti s situacijo. V nasprotnem primeru pa bi lahko prišlo do zloma.

Srečno in pogumno!


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 14:09:18   
majčica1508
Nika........če dovoliš se z veseljem podpišem pod vse kar si napisala

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 14:14:13   
november2010
Tudi jaz mislim, da so vajini prihodki čisto solidni, da z lahkoto vzdržuješ dva otroka, je pa to čisto vajina odločitev.-... če se bojiš, da jih ne bi mogla vzdrževati, potem se je brezveze sploh živcirat pa razmišljat o še enem otroku. Uživaj v tem kar imaš in to je to :=) 

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 14:15:19   
Petka09
Tudi jaz bi se podpisala pod Niko! user posted image

Prav tako se podpišem tudi pod Zalo01:
IZVIRNO SPOROČILO: Zala01
pisala sem pa o njenem razmišljanju. Da si je sploh postavila to vprašanje in o tem razmišljala. Marsikatera mamica si ga ne.

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 14:35:05   
galea
Midva skupaj zasluživa cc. 2.300-2.500 EUr. Imamo tri otroke, novo hišo in dva večja avta. na dpust gremo enkrat poleti , pa še en kart v toplice. otroci imajo vsega dovolj, morem pa rečt, da so nezahtevni. prva dva trenirata nogomet, vendar to mesečno predtavlja le 30 EUr stroška. Ostalih plačljivih dejavnosti ne obiskujeta saj jima je dovolj samo ena dejvnost kateri se posvečata, ko pa imasta čas se rajši vsi trije podijo na domači zelenici, v peskovniku ali na trampolinu. je pa res, da znamo živet zelo varčno ne ne razmetavamo po nepotrebnem.
V glavnem živimo čisto normalno brez odrekanja, sveda pa nikoli ne veš kaj ti prinese življenje. Pa glede na to kakšno je stanje v naši državi, živimo iz dneva v dan in se ne obremenjujemo s tem kaj bo čez 5 ali 10 let. O tem bomo razmišljali takrat ko bo do tega prišlo, saj drugače te tako ali tako lahko pobere od skrbi.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 14:39:43   
Katy78
Še en podpis pod Niko.

Ena je pisala o razvajenih in ne vem kakšnih še otrocih, ki so imeli vsega polno rit.... No, jaz sem kot otrok imela, lahko bi temu rekli, polno rit. Pa sem zrasla v poštenega, delovnega človeka z moralnimi vrednotami za kar se imam zahvalit staršem in njihovi vzgoji.

Tutan, jaz te razumem, nekatere te pač ne - sto ljudi, sto čudi. Nekomu je pač fajn npr. to, da se jih 5 stiska na 40m2 ali pa da je otrok vsako poletje v bazenu na vrtu, drugemu (npr. tebi in meni user posted image ) pa to ni fajn oz. si želi več, tako pač je, ljudje imamo različne želje, navade, predstave, prioritete. In tudi ne more nihče trditi, da je zaradi tega nekdo razvajen in ne vem kaj še vse. Seveda pa materialne dobrine niso zagotovilo za srečo in srečno otroštvo, ampak tega se po moje, kolikor lahko razberem iz tvojega pisanja, dobro zavedaš. Ti se odloči tako, da bo prav zate in za tvojo družino. Srečno!

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 14:56:20   
Poka
Midva še nimava otrok, ker sva na žalost čakala, da bova imela hišo, ki ima dve veliki sobi in še ena se da naredit, sam zdej pa ne gre več po načrtu... In dohodke imava tudi kar solidne, čeprav nikoli ne veš - zase ne vem, če bom imela službo jeseni - šolstvo (no sej, hvala bogu... bi bila usluga...).

Ti povem, da sem vedno gledala na to tako - da moram najprej imeti materialne stvari " u nulo", sploh moj je bil tak in ni hotel najprej nič slišat (in ga je bivša celo zapustila zaradi tega). Moje teorije in prepričanja so zdaj čisto drugačna, ne zato, ker zdaj očitno ne bo šlo v se gladko, ampak zato, ker vidim v šoli, kaj dela razvajenost otrokom, pa to ne moreš verjet... In sem si rekla, da jaz mojih ne bom razvajala sploh ne v materialnem smislu... Pa če nimam službe do konca življenja zaradi tega - ker ugotavljam, da so pa eni otroci od staršev, kki so doma, še zelo lepo vzgojeni. Ni sicer pogoj, imaš kake res krasne otroke od res zaposlenih staršev, ampak eni so pa revčki, da ne moreš verjet... Dobesedno prepuščeni samim sebi, zanemarjeni, nevzgojeni... Ne znajo nič, še kruha si ne znajo namazat, niti zavezat vezalk, enim moraš dobesedno za ritjo stat, da kaj naredijo... Najbolj grozno je, da so eni otroci od super staršev, nekateri so zelo izobraženi, jim je zelo veliko za te otroke, ampak nimajo časa... Potem kdo ve kake varuške najamejo, ko jim je tudi verjetno vseeno. Skoraj sigurno se v življenju ne bodo znašli, razen če jim bodo starši fejst finančno pomagali (kar se lahko iz danes na ju3 obrne...). Moj pa itak pravi, prva generacija ustvari, druga uživa, tretja pa vse zapravi... Glede na nekatere primere je pa res in če malo pomislim, smo mi npr. generacija staršev, ki so ustvarili, mi uživamo, naši otroci so pa navadni razvajenčki (no, že mi smo...), ki ne bo nič iz njih, če ne bomo ukrepali. Jaz sem sicer bolj tista generacija, ki ustvarja, glede na to, da sva z mojim vse naredila iz 0, zato se mogoče vsaj malo zavedam, ampak dejansko preživet so pa po mojem znale samo naše babice, ki so doživele lakoto in vojno.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 14:56:52   
Brbs
Čisto prav, da razmišljaš tudi o finančni plati.

Vendar pa - vse je odvisno od tvojih prioritet in kakšno življenje želiš imeti. S temi dohodki (in manjšimi) se da imeti "komot" 2 otroka ali več, če le ne pričakuješ preveč (gledano v materialnem smislu).

Treba je pa vedet, da večji otroci zagotovo več stanejo kot manjši (ne glede na njihovo "razvajenost") in to dejstvo je treba nekak vkalkulirat. No, vsaj jaz ga.

Ziher pa ni nič. Tudi služba za nedoločen čas.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 15:04:13   
ronja
No, jaz sem kot otrok imela, lahko bi temu rekli, polno rit. Pa sem zrasla v poštenega, delovnega človeka z moralnimi vrednotami za kar se imam zahvalit staršem in njihovi vzgoji.

Seveda, saj to je odvisno od vzgoje. Tudi buda je bil rojen v zelo bogati družini.

Tutan, jaz te razumem, nekatere te pač ne - sto ljudi, sto čudi.

ne gre zato, da je ne bi razumele - čisto ok je, če si ona želi počakat ali pa ostat pri 1 otroku - edino, kar ne bi bilo fajn, bi bilo to, da zaradi samega strahu, kaj bo, če bo, ne bi imela otrok, ČEPRAV bi si jih želela. Če ji je bolj fajn ostat pri enem, pa iz bilokojega razloga, je to čisto ok. Če pa strahovi usmerjajo naše življenje, ni pa nikoli ok.

Nekomu je pač fajn npr. to, da se jih 5 stiska na 40m2 ali pa da je otrok vsako poletje v bazenu na vrtu, drugemu (npr. tebi in meni user posted image ) pa to ni fajn oz. si želi več, tako pač je, ljudje imamo različne želje, navade, predstave, prioritete.

po moje si večina želi približno istih stvari: družino, ljubečega moža, -- otrok, prijeten dom, itd... Samo zaporedja imamo različna: eni rajši za vse najprej poskrbijo, eni se zadovoljimo nekje na sredini (da si na svojem in imata oba dohodke), eni imajo najprej otroke in šele potem rihtajo vse ostalo. nič ni narobe.
Kar sem hotela rečt, je to, da nista samo dva ekstrema: ni nujno, da če imaš več otrok, pa životarijo, ne hodijo na počitnice, ne morejo študirat in si ne morejo privoščit nobene dejavnosti. Mi smo bili 3je in sem vedno lahko hodila v glasbeno šolo, sestra na tabornike, brat na karate, dokler mu je pač pasalo. Vsako leto sem bila po 2 meseca na morju - tudi ko je bilo gusto. Seveda pa ne v hotelu. Ampak meni je bilo tako super.

Vsak ima svojo profesionalno deformacijo: tutam se bolj boji finančnega zloma in je zato pripravljena precej let počakat s še enim otrokom, sama se bolj bojim genetskih napak, ki so precej pogostejše pri starejših nosečkah in se vsako leto precej pozna, pa še vprašanje je, če potem sploh lahko zanosiš... In kot ona verjame, da bo čez par let komot vstajala z dojenčkom in da bo dete ziher zdravo in prišlo, ko si bo zaželela, kljub starosti, tako jaz verjamem, da bomo čez par let lepo v večjem stanovanju, kljub otrokom, saj pač že zdaj delava na tem. Stvar zaporedja in zaupanja - ona zaupa svojemu telesu, manj pa financam, jaz bolj zaupam, da bova nekaj že delala in dovolj zaslužila za toliko otrok, kolikor jih bova pač imela. Nobena pa nima garancije, da bo to res.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 15:04:56   
Paštetka
Podpis pod Niko in Katy.
Tutan meni se zdi takšno razmišljanje zrelo in odgovorno. Sicer dandanes nobena služba ni ziher. Tudi pogodbo za ndč je lahko zelo hitro prekiniti s strani delodajalca. Nič ni ziher, razen tistega kar sam narediš, poskrbiš, preskrbiš. Jaz bi kljub temu pocčakala pogodbo za ndč. Tako je možnost jemanja kredita boljša, in obçutek neke stalnosti te pomirja. Seveda, če uživaš na tem delovnem mestu.
Vse je odvisno od tega kakšne cilje ima kdo v živlejnju. Nekateri se zadovoljijo s tistim kar imajo, drugi hočejo vedo več. In prav je tako.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 2.6.2011 15:08:09 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 15:09:41   
Katy78
Joooooj, ronja, tvoji posti so vedno tako dolgi, da vmes že pozabim, kaj si zgoraj napisala. user posted image

No, ampak saj v končni fazi se strinjava, ne? Ljudje imamo pač različne želje, predstave, prirotete in nenazadnje tudi različne strahove.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 15:10:00   
Nika v službi
Poka, tudi s tvojim videnjem stvari se v precejšnji meri strinjam, kajti podobno opažam že v vrtcu. Veliko otrok je povsem razpuščenih, manjka jim osnovne kulture, nimajo postavljenih meja (posledica tako opevane permisivne vzgoje), ampak osebno menim, da ni kriv samo ali predvsem denar, ampak preprosto slaba vzgoja. Hočem povedati, da poznam primere v obe smeri - finančno bolje stoječi starši imajo nevzgojene otroke in finančno šibki starši imajo nevzgojene otroke.In drznim si reči: nevzgojeni starši v veliki meri producirajo nevzgojene otroke.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 15:11:49   
ronja
Jaz bi torej rekla - go for it, prej pa še enkrat preglej svojo situacijo, pogovori se s partnerjem in potem odločitev. Predvsem mora biti odločitev, pa kakršna koli že bo, plod tvoje lastne želje in tvoje zavestne odločitve.

Podpis, tudi pod ostalo, razen, da sva meli malo različni poti in jo bojo imeli verjetno tudi najini otroci;).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 15:17:11   
sami0804
Hm...bom rekla edino to:
Sem vesela,da obstajajo tudi ženske,ki lahko vse svoje zadeve v življenju načrtujejo do potankosti-sama žal te možnosti nisem imela...

Naj povem da sta moja dva otroka produkt naše zlate medicine in sem resnično vesela in hvaležna vsak dan,da ju sploh imam,čeprav sem pred zanositvijo mojega drugega otroka morala izbirati med službo in otrokom...ko pogledam mojo navihano 3,5 letnico vem,da je bila odločitev pravilna....in ne,ne smatram se kot neodgovorna mama,ker sem izbrala otroka pred udobjem,ki ga ponuja denar ,ker vem,da bom storila vse,da jima omogočim vse,kar bosta v življenju potrebovalauser posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 15:17:52   
ronja
No, ampak saj v končni fazi se strinjava, ne? Ljudje imamo pač različne želje, predstave, prirotete in nenazadnje tudi različne strahove.

Itak da se strinjava;). Samo da jaz mislim, da ni ok, da nam strahovi usmerjajo življenje. Da naredimo nekaj zato, ker se nečesa bojimo. Recimo obraten primer: poznam punco, ki ji že malo biološka urca tiktaka in jo je na nedavnem pregledu tudi g. opomnila na to, pa se je začela spraševat... Ampak potem je ugotovila, da si ona zdaj v bistvu otroka ne želi in da je brezveze, da bi ga imela samo zato, ker bi jo bilo strah, da ga kasneje ne bi mogla imet. In meni se zdi to ful odgovorno in da se je prav odločila. Čeprav sem prepričana, da bi bila ok mami, ker je fajn punca. Ampak vseeno je po moje boljše, da se je odločila po svojih željah, ne po svojih strahovih. Samo v tem je keč.

Poka, ja, jaz se recimo veliko bolj "bojim" tega, da bi "čakanje na idealni trenutek" imelo neprijetne posledice, poleg tega se mi zdi lažje tolerirat raznorazne malčevske izpade zdaj, pri 30ih, ko imaš še dovolj energije, da si toliko otročji, da se ti to da počet z nasmehom na ustih kot pa pri 40ih ko so ljudje navadno vseeno malo bolj utrujeni... Midva sva pač bolj za kompromise: ne bi imela otrok brez dohodka in stanovanja, ni pa treba, da je to končna služba in končno stanovanje. Ni pa nič narobe, če se kdo odloči počakat - samo da ne zatira želja zaradi strahu. Če je to neka realna odločitev: tole še rabim, da bom pomirjen, je ok. Če pa je ves čas en strah za drugim (če niso finance, je služba, če ni služba je nekaj tretjega), potem pa je zadaj en drug strah navadno.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 16:45:33   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
Opažam, da ima vas velika večina 2, 3 ali več otroke. Pa me samo zanima, koliko okvirnih € potemtakem imate na mesec.

Z g. Možem imava 2 otroka, dohodka pa (trenutno) med 1.500€ in 2.000€ (odvisno od meseca).

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 19:49:53   
blaža
mi 4-je živimo že par let z nekje 1300e na mesec, vsi skupaj in prav nič nam ne fali. Regres je do sedaj dobival samo on, ker jaz nisem bila uradno zaposlena, in s tem smo šli celo na dopust za en teden. Na pico tudi lahko gremo,..ni take panike. Res, da si jaz ne privoščim veliko, ma z 2000e na mesec, bi jaz še dobrih 500 komot dala vsak mesec na stran.

Dejstvo je, da lahko nekomu daš 1000e in bo lepo shajal, nekdo drugi bo pa tuku glad.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 21:14:19   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Dejstvo je, da lahko nekomu daš 1000e in bo lepo shajal, nekdo drugi bo pa tuku glad.user posted image



To potrjuje tisto, kar sem sama uvodoma napisala. Mi smo znali živeti, ko sem dobila še nekdanjih 50.000 SIT kot OD in zdaj, ko prejemam skoraj 10x več. Porabo si praviloma prilagajamo prihodkom - več dobiš, več trošiš. To ne pomeni, da zdaj ne bi preživela s 500 ali 1.000€, le vsega, kar si z večjim zneskom sedaj privoščim, si potem ne bi več mogla.

Midva si vse prihodke in odhodke skrbno beleživa, planirava kratkoročno in dolgoročno in točno veva, kje nama denar odteka in kje bi - če bi bilo potrebno - lahko najprej prihranila. Dokler pa ni neke ekstra potrebe, tovrstnih rezov ne delava.

Vse je stvar prioritet in marsikaj se da, če je volja ali pa če si v nekaj prisiljen.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: 3 otroci - koliko zaslužite na mesec?
2.6.2011 21:38:10   
gita10
Saj ni to, da se vse vrti okoli denarja ampak konča pa se pri denarju. Jaz naprimer ne hodim v službo in ne delam toliko kot delam zato, da preživim. In tudi jaz pri dveh dobrih plačah vem, da nimam dovolj za še enega otroka.
rada imam svojega otroka in zato ga razvajam, rada hodim na izlete, rada imam dobro večerjo, rada hodim na dopust in na koncu koncev rada obdarujem druge in pomagam drugim, In za to moje življenje potrebujem denar, ki si ga do vsakega centa oba dva krvavo zasluživa. Samo vzdrževanje hiše v Sloveniji, Bosni, vikenda - vse to stane. Je pa res, da si tega otroka ne želim dovolj da bi se čemerkoli od zgoraj naštetega odrekla... tako, da odvisno je od nas samih in naših želja.
Kot sem napisala na začetku - ne živim, da bi preživela, hočem svoje življenje živeti in uživati ter to celo priznam

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?