|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 20:16:34   
betty.ford
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Gorenjci nimamo bioloških odpadkov. Namreč vse predelamo v hrano. Včasih težko, včasih malo lažje. Wiii user posted image user posted image  


user posted image  Gorenci ali pa mama zabojniki - je že skoraj isto user posted image

mateyka, mene so tudi pločevinke blazno matrale - ker ponekod (še preden je ločevanje postalo moderno) so že prej imeli zabojnike prav temu namenjene. pa sem kakšen mesec, dva nazaj kot osel v nova vrata gledala, da na rumenih zabojnikih (embalaža) piše plastenke, pločevinke,... in to je to. zdaj pa ne vem, ali sem sama šele pred kratkim ugotovila, da je konzerva pločevinka ali pa so škratje ponoči dopisali,...

sem pa bila blazno impresionirana, ko so mi Primorci povedali, da se pločevinka v morju ekspresno hitro razgradi.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 20:34:21   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford
sem pa bila blazno impresionirana, ko so mi Primorci povedali, da se pločevinka v morju ekspresno hitro razgradi.

Kot specialni dodatek pa je kakšna na hrbet obrnjena ribica...

G.

ps. verjetno so ti to povedali ''obalci'', ker primorci imajo bolj izkušnje s Sočo...


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 20:42:30   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Nikoli si nisem mislila, da bom doktorirala iz smeti......že nekaj časa se mi zdi, da to počnem......user posted image

olupki citrusov in banan ne smejo tja, čista servieta, ki jo dete zgužva gre tja, umaza servieta v katero se jaz ubrišem gre spet drugam.......

A se samo meni zdi, da se vseeno malo preveč komplicira s temi smetmi.......?

Ne, vse skupaj je že na meji zdravega razuma.


kaj pa vem, švedom se zdi vse čist normalno. lahko bi vsi delali v sortirnici, tako obvladajo user posted image it`s second nature to them now user posted image navadit se moramo, pa ni blem - tako kot veš vse programe za pralni stroj brez tuhtanja zraven..

hvala Vijoličarka - najboljš da si sprintamo tiste listke in jih mamo na steni. moj mož je ful pedanten glede tega. se je tud skregat pripravljen, če ne ločuješ. on je tisti "weirdo", ki gre z vrečko po otroškem igrišču in pobere vse smeti, ki jih drugi starši ne, ker jih "niso oni tja nametali" user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 20:47:52   
betty.ford
user posted image  možu!

jaz imam trenutno za to otroke,... no, posledično sem jaz tista, ki potem nosim smetke v koš, da drugi nimajo občutka, da so moji otroci brez igračuser posted image

Colt, lahko jim rečeš tudi "obalci", user posted image
hotela sem samo napisati, da so mi podali nov pogled na sestavo smeti. do sedaj se mi je pločevinka zdela nerazgradljiv element. ribice pa plavajo hrbtno verjetno iz drugega razloga. mogoče imajo dovolj klasičnega plavanja. šalo na stran, se mi zdi, da imajo "obalci" kar dober odnos z morjem (vsaj tisti, ki sem jih uspela do sedaj srečati) in ne prakticirajo ravno tega razgrajevanja. so bolj turisti tisti, ki se morajo naučiti manir do narave.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 20:50:48   
ronja
Mateyka, konzerve grejo v embalažo, na našem tudi piše, da tudi konzerve, prav tako na navodilih od snage (mi nimamo zabojnika za pločevnike, če bi bil, bi ločila tudi to) - to itak celo presortirajo, ker je treba tudi različne plastike ločit - pet ni isto polivinil itd... Sicer konzerve niso aluminjaste in se primejo na magnet (če ne verjameš, probaj). Sicer pa obstaja še en zelo enostaven način ločevanja: kovine se večinoma potopijo, plastika pa plava na vodi. Na splošno pa večinoma to baje kar ročno sortirajo, ker je najlažje.

Moj hišni gospodar je povedal, da se to v sortiranicah sortira ročno.

Nama so isto povedali na Snagi, sva šla na dan odprtih vrat na smetišče - moj lubi ima izredno originalen okus za to, kam me pelje na dejtuser posted image .

CCa tri leta nazaj je Snaga izdala brošurico (o njej govori Ronja)

Vsako leto izdajo novo, vsaj mi jo vsako leto dobimo v kaslc.

Meni se tudi zdi, da je fora samo v tem da se navadiš - saj je čisto vseeno, v katero kanto potem vržeš smeti, ne? Torej, zakaj jih ne bi ločili tako, da jih potem lahko predelajo? Sicer bi sama z veseljem recimo kupovala jogurt v stekleni embalaži in jo potem vračala, ampak bom morala še malo počakat. Zaenkrat je trend še v drugo smer - da imaš jogurt v dveh posodicah in potem iz ene v drugo pretreseš...user posted image Meni je včasih kar hudo, ko vidim, koliko plastike za tistih par žlic hrane... Ali pa embalaža igrač - to je sploh horror!


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 21:06:44   
Colt
Beti Fordova.....naši južni državljani imajo pač dokaj specifična krajinska poimenovanja user posted image user posted image Nova Gorica, Goriška Brda. del Krasa in komplet severna primorska (tja mimo Tolmina, Kobarida pa do Vršiča in Predela) se bodo tudi mrtvi podpisali kot ''Primorci''.

Sicer pa si modro napisala, podpis.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 21:09:40   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
moj lubi ima izredno originalen okus za to, kam me pelje na dejtuser posted image .

Za crknit (in se seveda potem reciklirat) dobr napisano user posted image user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 22:07:28   
mateyka
a se vam tud zgodi da kdaj kar gledate okol in iščete, če je le kak smetnjak za sortirat, ko mate un prazen tetrapak od 2deci soka al pa plastenko vode od mladičev v roki in vam je ful grozno ga vrčt v navaden mali obpotni smetnjak na kandelabru? user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 22:21:02   
ronja
a se vam tud zgodi da kdaj kar gledate okol in iščete, če je le kak smetnjak za sortirat, ko mate un prazen tetrapak od 2deci soka al pa plastenko vode od mladičev v roki in vam je ful grozno ga vrčt v navaden mali obpotni smetnjak na kandelabru?

Se dogaja, ja. Ali pa da mam v avtu dve vrečki, pa v eno mečem robce, v drugo pa plastikouser posted image . Ali pa da ne vržem robca v slubži v smeti, ker nimamo organskihuser posted image . Ful mi je smotano vršt nekam, če vem, da ni prav. Ne vem, zakaj, z biciklom čez rdečo nimam nobeih problemov ituser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Biološki odpadki
7.7.2011 8:26:35   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

a se vam tud zgodi da kdaj kar gledate okol in iščete, če je le kak smetnjak za sortirat, ko mate un prazen tetrapak od 2deci soka al pa plastenko vode od mladičev v roki in vam je ful grozno ga vrčt v navaden mali obpotni smetnjak na kandelabru? user posted image


Nikoli se mi še to ni zgodilo........

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Biološki odpadki
7.7.2011 8:47:47   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Nikoli si nisem mislila, da bom doktorirala iz smeti......že nekaj časa se mi zdi, da to počnem......user posted image

olupki citrusov in banan ne smejo tja, čista servieta, ki jo dete zgužva gre tja, umaza servieta v katero se jaz ubrišem gre spet drugam.......

A se samo meni zdi, da se vseeno malo preveč komplicira s temi smetmi.......?

Ne, vse skupaj je že na meji zdravega razuma.


kaj pa vem, švedom se zdi vse čist normalno. lahko bi vsi delali v sortirnici, tako obvladajo user posted image it`s second nature to them now user posted image navadit se moramo, pa ni blem - tako kot veš vse programe za pralni stroj brez tuhtanja zraven..

hvala Vijoličarka - najboljš da si sprintamo tiste listke in jih mamo na steni. moj mož je ful pedanten glede tega. se je tud skregat pripravljen, če ne ločuješ. on je tisti "weirdo", ki gre z vrečko po otroškem igrišču in pobere vse smeti, ki jih drugi starši ne, ker jih "niso oni tja nametali" user posted image


user posted image Tvoj mož me spominja na mojo mlajšo hčerko. Ravno včeraj je imela po igrišču spet čistilno akcijo. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Biološki odpadki
7.7.2011 10:46:42   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

a se vam tud zgodi da kdaj kar gledate okol in iščete, če je le kak smetnjak za sortirat, ko mate un prazen tetrapak od 2deci soka al pa plastenko vode od mladičev v roki in vam je ful grozno ga vrčt v navaden mali obpotni smetnjak na kandelabru? user posted image


Sama rpazne plastenke dostikrat nosim v torbici. Če je 'treba', jo prinesem tudi domov. Ampak običajno vmes najdem kakšen ustrezen zabojnik.

Ja, pride počasi v kri, pa čeprav se mi je cca 10 let nazaj zdelo nemogoče, da bi sortiral smeti, ker so vendarle smeti. Ampak ko sem začela, sem občutila neko veselje in olajšanje. Nekako sem se vedno podzavestno čutila krivo, ker toliko 'svinjam'.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Biološki odpadki
7.7.2011 10:57:26   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
user posted image Tvoj mož me spominja na mojo mlajšo hčerko. Ravno včeraj je imela po igrišču spet čistilno akcijo. user posted image


jaz pa mislim, da otroci instinktivno vejo kaj je prav. user posted image švedi so se pa naučili user posted image čaki, ravno zadnjič smo se pogovarjali z neki skandinavcem in isto dela (pobira smetke po igriščih) - men se zdi to ful frajersko. jaz se tudi kdaj lotim tega, če mam vrečko sabo in je res štala (me je mož inficiral) user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Biološki odpadki
10.7.2011 19:14:36   
Anonimen
A se samo meni zdi, da se vseeno malo preveč komplicira s temi smetmi.......?



Zakaj bi se?
Dobro, da sem s kmetov user posted image , in mi je jasno, kaj zgnije in kaj ne.
Pločevink in plastike se izogibam že v osnovi, in jih ne kupujem, tako da nimam težav.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Biološki odpadki
10.7.2011 21:24:26   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

A se samo meni zdi, da se vseeno malo preveč komplicira s temi smetmi.......?



Zakaj bi se?
Dobro, da sem s kmetov user posted image , in mi je jasno, kaj zgnije in kaj ne.
Pločevink in plastike se izogibam že v osnovi, in jih ne kupujem, tako da nimam težav.


Meni načeloma je to tudi jasno.....samo kaj, ko nimam kam s tem kar zgnije......država pa bi me rada prisilila, da kompostiram in mi noče dati rjave kante.......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Biološki odpadki
11.7.2011 18:22:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

A se samo meni zdi, da se vseeno malo preveč komplicira s temi smetmi.......?



Zakaj bi se?
Dobro, da sem s kmetov user posted image , in mi je jasno, kaj zgnije in kaj ne.
Pločevink in plastike se izogibam že v osnovi, in jih ne kupujem, tako da nimam težav.


Meni načeloma je to tudi jasno.....samo kaj, ko nimam kam s tem kar zgnije......država pa bi me rada prisilila, da kompostiram in mi noče dati rjave kante.......



Naredi prijavo in zahtevaj rjavo kanto.
Ali se preseli na deželo, in naredi svoj kompostnik (dražja varianta).

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Biološki odpadki
12.7.2011 7:29:28   
Saša27
No danes me je pa razuser posted image  prispevek, da bi si naj kompostiranjem doma prihranili pri stroških odvoza. A sedaj nam bodo pa še dodatno zaračunavali, ker jim prihranimo delo pri sortiranju, pa še evropska sredstva dobivajo za ločevanje....ufffff banda pokvarjena.
A je danes skučajno kakšna luna, jaz sem se že zbudila en mal tečna user posted image


_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Biološki odpadki
12.7.2011 8:42:47   
emaa
Mi moramo imeti kljub kompostu še rjavo kanto. Saj ne rečem kar prav pride, sploh pri stvareh, ki en zgnijejo tako hitro, da ni kompost takoj poln. Ločevanje odpadkov pa imamo kaki dve leti, to je da imamo pred hišo tri kante, prej je bilo na eko otoki. Bi pa ljudje lahko imeli več kulture, ko stvari nesejo na otoke, okoli stekla same glažune, v papirju ne samo papir ampak embalaža in vse kar hočeš. Se pa navadiš vse odnest, glede na to, da nam embalažo in ostale odpadke praznijo izmenično (torej na 14 dni), vsak teden eno, organske pa v poletni sezoni vsak teden. 

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Biološki odpadki
12.7.2011 9:47:25   
Saša27
IZVIRNO SPOROČILO: emaa

Se pa navadiš vse odnest, glede na to, da nam embalažo in ostale odpadke praznijo izmenično (torej na 14 dni), vsak teden eno, organske pa v poletni sezoni vsak teden. 


Tudi pri nas bo od sedaj naprej tako. No, pa da ne bom samo kritizirala, moram pohvaliti našo komunalo (sem bila zelo presenečena). V petek so namreč dostavili rjave kante, zraven pa 10 l kantice za v hišo user posted image .

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Biološki odpadki
12.7.2011 10:03:09   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Naredi prijavo in zahtevaj rjavo kanto.
Ali se preseli na deželo, in naredi svoj kompostnik (dražja varianta).


Ja, milijonarka, enostavno kot pasulj.......user posted image

Na deželi sem že.....pa vseeno ne mislim kompostirati........

Saj, zgodilo se je tako kot pri večini zakonov......država zakon sprejme in začne s sankcijami.......ta ista država pa ne poskrbi in ne zagotovi vsega potrebnega, da se zakon sploh lahko izvaja.......

Namreč, rjave kante ne morem dobiti, dokler občina ne sprejme odloka o načinu ravnanja z biološkimi odpadki v občini.....občina pa ne bo sprejela odloka pred koncem avgusta, ker so do konca avgusta cene komunalnih storitev zamrznjene, zamrznila pa jih je država.......in komunalna podjetja pač čakajo, da bodo lahko dvignila cene in se bodo takrat "pogajala" z občinami......

In koga naj zdaj prijavim in kam naj prijavim......user posted image najbolje kar v Strassburg verjetno......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Biološki odpadki
12.7.2011 11:44:53   
shakira
V naši občini pa  imajo rjave kante že kar nekaj časa. Če si jo hotel, si jo mogel naročiti in si jo dobil.
Pri meni pa je zgleda problem, ker živim na vasi in imajo vsi okoli kompostnike. Jaz kompostnika nočem imeti in sem klicala za rjavo kanto ampak je ni bilo od nikjer. Potem sem jim pa še po mailu poslala, da imam dokaz, da sem jo naročila.
Tako žal mečem biološke odpadke v črno kanto.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Biološki odpadki
12.7.2011 15:19:13   
posh
No, mi imamo to rjavo kanto že lep čas pred blokom- ampak kaj pomaga, ko je vedno polna vseh drugih odpadkov, razen bioloških. In kdo sankcionira stanovalce? Do zdaj prav noben.

(odgovor članu shakira)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Biološki odpadki
12.7.2011 15:33:06   
liliana
Kako pa naj se jih sankcionira.....? Naj inšpektor ali policaj pred kontejnerjem stoji in čaka? Ali pa naj cel blok plača kazen v pavšalu....?

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Biološki odpadki
12.7.2011 15:36:06   
posh
Ja, saj pravim. To ločevanje je pri nas čisto brezveze. Redki se tega držimo. Tista rjava kanta je pa vedno polna z vrečkami navadnih smeti.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Biološki odpadki
12.7.2011 18:07:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Na deželi sem že.....pa vseeno ne mislim kompostirati........




Toliko slabše zate, da ne izkoriščaš danih možnosti. Jaz na deželi ne pomislim drugače kot da gredo organski odpadki na gnoj (deželno ime za kompostnik user posted image ).

Saj, zgodilo se je tako kot pri večini zakonov......država zakon sprejme in začne s sankcijami.......ta ista država pa ne poskrbi in ne zagotovi vsega potrebnega, da se zakon sploh lahko izvaja.......


Zgodilo se je kot pri večini zakonov. Nekateri služijo svojemu namenu in državljani iščejo, kako bi jim prinesli koristi. Drugi so namenjeni iskanju problemov.

Strasbourg gor ali dol, svojo deželo ustvarjamo sami. 1+1. Do 2 mio.

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 12.7.2011 18:10:05 >

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?