|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  191 192 193 194 [195]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke 2012
8.4.2012 11:11:00   
Jada82
Joj, jaz sem bila včer tako zmatrana po samo 4 urah spanja ... pa še to v dveh delih ... potem pa grem ob pol 9h spat, pa Emi spet krče .... ura že 10, nič zaspala ... jaz sem kar jokala user posted image , ker sem bila tako utrujena. Pride moj in jo je vzel .... mu je zaspala, ob pol 1h mi jo je pa prinesel .... no, danes smo drugače dobro spali ... sva jedli ob pol 2h in potem ob okoli 5h .... zdaj tudi spi ... Mi je pa ponoči pojedla enkrat 140 ml, pa zdaj zjutraj tudi 140 ml user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ma, sem kar vesela user posted image user posted image user posted image

Včer je bilo pa joj, ker sploh ni mogla zaspat tud čez dan ne, stalno krči, jok ...
No, potem sem bila tako fertik, da smo zvečer šli h bioenergetiku - imamo enga kolega. Ji je pogledal energije in so čisto v riti .... Bo zrihtal. Eno terapijo je imela včer, naslednja v torek. Tudi mene je pogledal - tudi čisto v riti ... je rekel, da mora tudi mene zdravit, ker grest mami in hčerka skupaj in mora obe! Včer zame ni imel časa, ker so mu glih fasado delali .... Joj, upam, da naju zrihta ....
Tud Izabelo smo peljali tja kot dojenčka, na par terapij, pa so potem krči nehali ... Samo zdaj ne vem, ona je bila že 3 mesece stara, možno, da so ponehali tudi zaradi starosti ... Vsekakor sem si rekla, da poskusit ni greh!!!!

Bomo videli .... Sem pa vsa neki napsihirana, stalno neki nervozna, premišljujem, ne znam se sprostit ... ma, če bo šlo tako naprej, bom pri G malo povprašala glede poporodne depresije .... ne bi rada zapadla v kako psihozo ... se hočem zrihtat preden bo prepozno ....user posted image

Drugač pa ... ravno, ko to pišem, zunaj pada sneg user posted image user posted image user posted image Jaz bi pa sončka pa toploto ...

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 4851
   RE: Marčevke 2012
8.4.2012 12:37:27   
pokalona1
Pozdravljene

Pri nas je približno tako,kot pri vas patella - ob naenkrat jokata in taveliki je samo mami okej.Sem utrujena,ampak se tolažim,da hitro rastejouser posted image

polzi zanima me,kje si Coliprev nabavila?V naši lekarni ga nimajo-pa bi jih jaz tudi poizkusila.

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 4852
   RE: Marčevke 2012
8.4.2012 13:23:13   
Polzi
IZVIRNO SPOROČILO: pokalona1

polzi zanima me,kje si Coliprev nabavila?V naši lekarni ga nimajo-pa bi jih jaz tudi poizkusila.


jaz sem jih nabavla v Celjskih lekarnah, tu jih majo. Mogoče pokličeš in vprašaš, če jih pošljejo.

_____________________________

Upanje vedno umre zadnje.

(odgovor članu pokalona1)
Neposredna povezava do sporočila: 4853
   RE: Marčevke 2012
8.4.2012 14:41:21   
marec 2012
Pozdrav!
Tudi k nam je prišel nov družinski član Alexei.Rodil se je 1.4.2012, težek 4460g in velik 57cm.

(odgovor članu Polzi)
Neposredna povezava do sporočila: 4854
   RE: Marčevke 2012
8.4.2012 19:30:27   
sirenetta
Evo mene - Sirenetta is back! user posted image user posted image user posted image

Punce, najprej hvala vsem ki ste navijale in hvala za čestitke! user posted image user posted image user posted image

Vsem želim lepe praznike in veliko užitkov v materinstvu in če je še kakšna marčevska zamudnica, da čimprej dobi v naročje svojo štručko!
(BTW ma kaj Hov hov še ni rodila???????????)

Jaz sem svoje najlepše darilce v naročje 29.03. ob 23.16, torej 44 minut pred svojim uradnim rokom user posted image

Porod je bil tak kot bi si ga verjetno vsaka želela.

No, po tistem ko sem se oglasila pri primorkah (Tosja, valjda ne zamerim, sem že navajena, da hodiš kukat k nam user posted image ), so tisti easy popadki trajali še cel popoldan skozi nekje na 7 minut. Ker nisem imela pojma, kako naj bi zgledali pravi popadki (prvič rodila samo z umetnimi), smo se okoli 19h se šli pokazat, CTG ni beležil nič oz. komaj da kaj, dr. Deisinger me je pogledal in naj bi bila 1 cm odprta ali po domače povedano zaprta.
Sem vprašala kako, če pa sem bila prejšnji petek na pregledu in sem bila odprta 1 cm in pol. Pa se je babica pohecala, da gospa se zapira namesto odpira user posted image .
In nič, ker ni bilo nič ne odpiranja ne popadkov, smo se odpeljali lepo nazaj domov.
Ura je bila 20.00 in po poti sem se še z mojima dvema fantoma menila, če bomo naredili palačinke za večerjo.

In evo ti ga se pripeljemo mi domov, ura 20.20 in mene začne zvijat in žgat v križu (evo jih, now i know, pravi popadki!). Se grem noter malo zleknit, da bo kao manj bolelo, ma je bolelo ko sam vrag. Pa grem pred Tv da se malo zamotim...nič boli vedno bolj in žge v križu.
Ob 21.30 nisem zdržala več, pokličem user posted image , naj me pelje nazaj gor. Dokler smo se spokali od doma je bila ura 22.00, moj pičil po cesti in jaz mu še govorim, naj ne divja, da saj ni panike, saj se ne mudi.user posted image Pridemo nazaj v porodnišnico okoli 22.30.

Tokrat me je sprejela babica Nata, ki je bila lahko rečem samo zlata!!!
Me priklopi na Ctg. Odprta samo 2 cm. Me miri, mi pokaže dihanje, mi pomaga se sprostit - sem bila vsa trda od bolečine. V roku par minut se mi izlije celo morje plodovnice, lilo je iz mene. Ni bilo časa niti za klistir, obrila me je kar tam na Ctgju.
Gremo v porodno okoli 22.45, me pogleda še enkrat odprta 5 ali 6 prstov.
Ostanem sama za nekaj minut, ker je sprejemala še eno nosečnico v sosednji porodni. Naenkat začutim, kako mi dete potiska navzdol. Pokličem babico, pride pogleda in se zadere: "sestra, porod bo! hitro pripravit se za porod! pokličite dr. Deisingreja"
In v hipu ene tri sestre okoli mene, mi govorijo, kako naj potiskam in kako naj diham in ne vem kaj, nisem štekala več nič, kaj kdo hoče od mene user posted image
Se nekaj trudim potiskat, ma nisem sploh štekala kako z vsemi tistimi navodili, ki sem jih dobivala v stilu "vdihnite, zadržite dih, zaprite oči, pritisnite, ne dihat..."
V enem petem poskusu zacvilim vsa jezna: "Če pa ne gre!!! Ma ne greeee!!! Ne gre, ne greeeeee!!!!...."
In v tistem slišim vse tri sestre okoli mene: "Bravo!!!! bravo bravo, pridna, evo, je zunaj!!!!" in prileti moja punca ven! user posted image

Od daleč zaslišim glas dr. Deisingerja: "Deklica je." user posted image
Samo kar nisem verjela, prva stvar, ki sem jo rekla je bilo: "Kaj sigurno, da je deklica? Kaj res je deklica?"user posted image
In me je sestra malo dvignila, da sem jo pogledala, ko je ležala gola na mojem trebuhu in se sama prepričala, da je to res moja mala Evelin user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Vse je bilo tako lepo in tako expresno - sprejem ob 22.30, deklica je bila zunaj ob 23.16! Veni vidi vici user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marec 2012)
Neposredna povezava do sporočila: 4855
   RE: Marčevke 2012
9.4.2012 6:26:52   
kimsy
sirenetta - ččestitke za Evelin!
marec 1012 - čestritke za Alexeija! To je pa kar konkreten dečko! user posted image
jada - ma dobra si, da skoz zdržiš z obema doma! Jst kar norim, ko je tavelika doma, zdaj sm jo imela od četrtka. Sej dopoldan je full pridna, potem pa noče it spat, da ne bi kaj zamudila user posted image in postane tečna do večera! Medtem ko je tamala zlat otroček.
Krčov niti nimamo veliko, morem trkat, ker pri prvi je bila prava katastrofa! Čez dan jo vsake toliko malo zvija, zvečer mogoče malo bolj, ampak ni panike, potem jo vsak večer skopam, se full umiri in okoli osmih se mal podojo (5-10) min in jo dam spat! S tem, da lahko gleda še pol ure v postelji, ampak ne teži. Zdaj mi je že 3x prvo rundo spala do pol treh! To je luksuz in sm kar spočita, ker tud sama pred tvjem zaspim ziher pred deseto! user posted image
Kaplice ji jst dajem kar Sab simplex, ker sm pri prvi čist vse možne porbala, pa niso nč pomagale, samo toliko časa, dokler je bila sladkoba na dudi.
duda - ni velik ljubitelj le te, samo kadar jo črviči, jo skoraj prisilim, da jo ima v ustih!
dojenje - še vedno cca 8x na dan, vedno samo iz ene joške, po par min, običajno 3-5! Včasih na 2 uri, lahko tud poo 5ih.
spanje- običajno gre spat dopoldan in popoldan, vsaj eno spanje traja vsaj 4 ure! Običajno po 6.l popoldan ne spi več, da gre potem prej spat. Ker će mi popoldan spi predolgo, mi zvečer do 11ih ne bi šla. Tako, da mamo že kar mal ritma!

V glavnem, upam, da tako ostane, ker je res pridna, lahko jo dam v ležalnik in bo gledala okoli sebe tud eno uro... Medtem ko je bila Kiara pravo nasprotje s hranjenjem, spanjem... Se je moj pohecal, da tako bi pa lahko še kakšno imela. Pa sm rekla, da jst sm zaključila! user posted image

popullis - kako ste vi? A gremo ta tedn na kofi? Jst lahko kadarkoli dopoldan, ker mam K v vrtcu!

_____________________________

Nič ni nemogoče! So pa stvari lažje in težje dosegljive!

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 4856
   RE: Marčevke 2012
9.4.2012 13:44:16   
hrchy
OK, glede na to, da smo skoraj ze sredi aprila, sem jaz odprla 

NOVO TEMO NA FORUMU "DOJENCEK - STARSI CVEKAMO"!!!!!!!

Pa dajmo nadaljevat tam, ok?

< Sporočilo je popravil hrchy -- 9.4.2012 13:45:34 >

(odgovor članu kimsy)
Neposredna povezava do sporočila: 4857
   RE: Marčevke 2012
9.4.2012 14:20:18   
Jada82
Hrchy, super, bravo!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 4858
   RE: Marčevke 2012
17.4.2012 18:01:43   
Hov hov
zdravo mamice,

dovolite mi, da zaključim marčrevsko temo - v petek 13. smo z veeeeliko zamudo dočakali našo nejo.

se pišemo, na drugem delu foruma.

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 4859
   RE: Marčevke 2012
22.4.2014 13:19:09   
ircomp
Ali ste kdaj ustvarile kakšno zaprto FB skupino?

(odgovor članu Hov hov)
Neposredna povezava do sporočila: 4860
   RE: Marčevke 2012
22.4.2014 14:17:01   
zwezdica82
ja obstaja skupina

evo link in ja je zaprta fb skupina

https://www.facebook.com/groups/marcevski.soncki/

(odgovor članu ircomp)
Neposredna povezava do sporočila: 4861
Stran:   <<   < Prejšnja stran  191 192 193 194 [195]
Stran: <<   < Prejšnja stran  191 192 193 194 [195]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?