|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 10:27:56   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

Potem pa je hec še v tem, da zaradi narave dela prej odhajajo v pokoj. En revež, ki cele dneve gara v res slabih delovnih pogojih pa nima opcije za beneficirano delovno dobo.




V katerem času pa ti živiš?


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 10:28:49   
Kerensa*
Manj denarja za socialne transferje? Ja, kar naj jih znižajo. Tako bodo vsaj dosegli, da se bodo lenuhi, ki sedaj živijo od OD in DSP, spravili delat! Višje kazni? Kar naj bodo. Že res, da bo trajalo, ampak slej ko prej bodo ljudje vsaj dojeli, da se nekaj ne splača. Manj denarja za zdravstvo? To ga je tako ali tako vedno manj, ker se v zdravstvu največ krade (in kar ni povezano z npr. dodatkom za smetarja).

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 10:43:13   
Teyla
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Jaz višine plače ne povezujem z izobrazbo, temveč s konkretnim delom, ki ga oseba opravlja. Kar se mene tiče, ima lahko nekdo tri doktorate, ampak če sedi v neki pisarni in je tam sam sebi namen, potem si niti minimalca ne zasluži. Po drugi strani pa smetar, ki morda ni dokončal niti OŠ, dela nekaj zame veliko bolj pomembnega in to v razmerah, kakršne so bile v tej temi (in drugje) že dobro opisane. No, njemu pa ne samo dodatek k plači, temveč direkt še višjo plačo.
Tako, da me nič ne briga, koliko časa se je nekdo izobraževal - če ne počne nič koristnega, naj ne prosi (kaj šele zahteva!) višje plače, temveč naj proda tisti svoj doktorat in živi od izkupička. Če lahko, seveda.

Se strinjam. Drugače pa moj partner dela dosti in še preveč. Ko je treba ugodit šefovim zahtevam, pa čeprav so te še tako butaste, mora delati doma popoldne in zvečer, včasih potegne nočno. Plača seveda ostaja enaka. Ko je imel očetovski dopust in mu je šef postavil nemogoč datum za neko stvar, mu je moj partner rekel "ja, kaj pa moj očetovski dopust, to je moja pravica". No v odgovor je dobil dretje in stavke v stilu kaj si domišlja, da "to je treba narest" in pa "sej za otroka skrbet ni tako težko, saj samo jé in spi".
Malo sem zašla, ampak kar sem hotela povedat je to, da tudi tisti z izobrazbo delajo dosti in, da doktorat ne pomeni vedno, da ta oseba na delovnem mestu moli vse štiri od sebe.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 10:45:26   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Teyla
Malo sem zašla, ampak kar sem hotela povedat je to, da tudi tisti z izobrazbo delajo dosti in, da doktorat ne pomeni vedno, da ta oseba na delovnem mestu moli vse štiri od sebe.

Saj tega niti ne trdim. V bistvu večina ljudi z izobrazbo opravlja koristna dela in podpiram to, da so delu primerno plačani.

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 10:45:35   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Teyla


Moj partner je javni uslužbenec in sicer v učiteljskem fohu (ne bom povedala detajlov). Ima dve diplomi, magisterij, pa njegova plača komaj preseže tisočaka. Meni se to za človeka njegove inteligence in sposobnosti zdi prekleto malo. Da ne omenjam, da je višanje plače videl samo eno leto (namesto 4 leta zapored) zaradi t.i. krize. In, seveda, ko je treba šparat, je prvi na vrsti javni sektor, da se jim zniža oz zamrzne plače.



Če je taka marka kot praviš, bo brez težav dobil delo v gospodarstvu, kjer se cedita med in mlekouser posted image

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 10:53:27   
Teyla
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: Teyla


Moj partner je javni uslužbenec in sicer v učiteljskem fohu (ne bom povedala detajlov). Ima dve diplomi, magisterij, pa njegova plača komaj preseže tisočaka. Meni se to za človeka njegove inteligence in sposobnosti zdi prekleto malo. Da ne omenjam, da je višanje plače videl samo eno leto (namesto 4 leta zapored) zaradi t.i. krize. In, seveda, ko je treba šparat, je prvi na vrsti javni sektor, da se jim zniža oz zamrzne plače.



Če je taka marka kot praviš, bo brez težav dobil delo v gospodarstvu, kjer se cedita med in mlekouser posted image


Saj jo išče, pa je bolj specifično orientiran, tako da zaenkrat ni sreče. Pošilja pa prošnje tudi v tujino, pa se nekaj že plete-bomo videli. user posted image

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 11:03:21   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

Potem pa je hec še v tem, da zaradi narave dela prej odhajajo v pokoj. En revež, ki cele dneve gara v res slabih delovnih pogojih pa nima opcije za beneficirano delovno dobo.




V katerem času pa ti živiš?


A si že videla kakšnega policista terenca pri 60-ih? Zdaj pa pojdi na kakšno gradbišče in poglej kakšni strici delajo tam. Potem mu pa še povej, da bi stric policist rad dodatek zaradi narave svojega dela. Če si upašuser posted image .

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 11:10:05   
Anonimen
Juhuhu in spet se bo ljudstvo skregalo med sabo, kateri je bolj/manj priden in kateri si več/manj zasluži, tisti pri koritu pa bodo brezkrbno še naprej spravljali v svoj žep, ker imajo delavci dovolj dela sami s sabo, namesto da bi se poskrbelo, da bi državni sistem in vsi mi kot družba začeli namesto pravic delati tudi na odgovornosti do sebe in drugih.
Ampak važno, da se ljudstvo krega med seboj in da je premier lep, lep.

(odgovor članu pikica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 11:11:29   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Juhuhu in spet se bo ljudstvo skregalo med sabo, kateri je bolj/manj priden in kateri si več/manj zasluži, tisti pri koritu pa bodo brezkrbno še naprej spravljali v svoj žep, ker imajo delavci dovolj dela sami s sabo, namesto da bi se poskrbelo, da bi državni sistem in vsi mi kot družba začeli namesto pravic delati tudi na odgovornosti do sebe in drugih.
Ampak važno, da se ljudstvo krega med seboj in da je premier lep, lep.



Ankica, super napisano! Se povsem strinjam!

Take debate itak vodijo samo v vsesplošen kreg in nobene konstruktivne rešitve!

Če pa že moram, se pa strinjam s Kerensinim pisanjem... meni se namreč ne da pisat user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 12:15:38   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

Potem pa je hec še v tem, da zaradi narave dela prej odhajajo v pokoj. En revež, ki cele dneve gara v res slabih delovnih pogojih pa nima opcije za beneficirano delovno dobo.




V katerem času pa ti živiš?


A si že videla kakšnega policista terenca pri 60-ih? Zdaj pa pojdi na kakšno gradbišče in poglej kakšni strici delajo tam. Potem mu pa še povej, da bi stric policist rad dodatek zaradi narave svojega dela. Če si upašuser posted image .



so hodili prej, pa ne več. Pa povej kako naj stric (60 let), fizično brani npr. žensko, ki jo mož (napr. 30 let vsa nabildan in spotrski)? Po moje, da ni več sposoben, al pa npr. pretep v lokalu, 5 mladcev, v intervencijo pa dva 60 letnika, saj bi se od smeha nehali tepst...  

Drugač pa, da boš lahko konkretno komentirala njihovo nevrno delo se jim pridruži - mogoče boš tud ti pol jamrala.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 12:15:58   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

Potem pa je hec še v tem, da zaradi narave dela prej odhajajo v pokoj. En revež, ki cele dneve gara v res slabih delovnih pogojih pa nima opcije za beneficirano delovno dobo.




V katerem času pa ti živiš?


A si že videla kakšnega policista terenca pri 60-ih? Zdaj pa pojdi na kakšno gradbišče in poglej kakšni strici delajo tam. Potem mu pa še povej, da bi stric policist rad dodatek zaradi narave svojega dela. Če si upašuser posted image .



Ni pravično takole sodit in širiti nestrpnost, sploh če ne poznaš dejavnosti, politike in zakonodaje znotraj organov.

Kot prvo - beneficirane dobe ni že nekaj časa. Kot drugo - "60-letnega policista" pa ne vidiš zato, ker za barabami res več ne more tečt in jih prerazporedijo v druge urade, oddelke, pisarne znotraj PU.

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 12.7.2011 12:21:56 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 12:34:29   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Kot prvo - beneficirane dobe ni že nekaj časa. Kot drugo - "60-letnega policista" pa ne vidiš zato, ker za barabami res več ne more tečt in jih prerazporedijo v druge urade, oddelke, pisarne znotraj PU.


Vem, da beneficirane dobe ni več. Ampak je bil moj point v tem, da so bili policisti dolgo časa zelo priviligirani. Ko so ti neke pravice odvzete pa vedno boli. V bistvu je bil moj point v tem, da resnično ne vem, zakaj se policistu priznajo neke posebne bonitete in pravica, da na starejša leta (ko še ne izpolnjuje pogojev za pokoj) opravlja neko pisarniško delo (in največkrat meša meglo), enemu stricu gradbincu pa ne in mora revež praktično do smrti resnično garat. Zakaj torej zahteve po nekih dodatkih zaposlenim v javnem sektorju, za zaposlene v gospodarstvu pa vsem dol visi?

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
12.7.2011 12:47:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mate0ja)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 12:54:24   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Kot prvo - beneficirane dobe ni že nekaj časa. Kot drugo - "60-letnega policista" pa ne vidiš zato, ker za barabami res več ne more tečt in jih prerazporedijo v druge urade, oddelke, pisarne znotraj PU.


Vem, da beneficirane dobe ni več. Ampak je bil moj point v tem, da so bili policisti dolgo časa zelo priviligirani. Ko so ti neke pravice odvzete pa vedno boli. V bistvu je bil moj point v tem, da resnično ne vem, zakaj se policistu priznajo neke posebne bonitete in pravica, da na starejša leta (ko še ne izpolnjuje pogojev za pokoj) opravlja neko pisarniško delo (in največkrat meša meglo), enemu stricu gradbincu pa ne in mora revež praktično do smrti resnično garat. Zakaj torej zahteve po nekih dodatkih zaposlenim v javnem sektorju, za zaposlene v gospodarstvu pa vsem dol visi?



Verjemi, da je za večino policistov to precej mučno - celo življenje so živeli, dihali in delali kot policisti, zdaj pa opravljajo kao manjvredna dela - po tvojem "mešajo meglo" (in to spet govoriš na podlagi nepoznavanja dela v policiji) Njihova čast in ponos so zelo prizadeti. V tem ni nikakršne bonitete in nikakršne pravice. Ne govorim za vse, govorim za večino starejših policistov.
Pravilno je, da jim je bila odvzeta pravica do beneficirane delovne dobe, s tem so njihove pravice uskladili z ostalimi delavci, pa naj gre za delavce v gospodarstvu ali delavce JU.
Na srečo policistov pa v policiji vsaj obstajajo možnosti za prerazporeditev delavcev, v gradbeništvu pa tega žal ni - če zmore gradbinec pri 60-ih vihtet lopato kot njegov 23-letni sodelavec, super zanj, čene pa adijo služba. Žal v tej panogi ni druge možnosti. Ni možnosti prerazporediti gradbinca v pisarno, ga postaviti za predavatelja v kakšno ustavnovo.
In spet ponavljam, da če ne poznaš dejavnosti, politike in zakonodaje, ki jo ureja, ne moreš obsojati.
Se pa definitivno strinjam, da ne bo pomote, - vsak 60-letnik bi si zaslužil upokojitev, gradbinec pa sploh!



_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 12:59:00   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: flower

Pa kaj pomeni fizično delo... Nočem si niti predstavljati kaj pomeni delati tako vse življenje.. mogoče bi si moral še kdo to izkusit, pa bo videl, da biti policist ni najslabši poklic na svetu.




v enem izmed mojih prejšnjih postov sem že jaz napisala: na prvem mestu bi dodatki pripadali fizikalcem, ki delajo v izjemno težkih delovnih razmerah.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 15:25:54   
posh
Kakšni dodatki neki...Grčiji bo treba še pomagat, pa bo vseeno šla v bankrot..

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 16:50:21   
Lilu23
IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja

Doma imam policista, ki je v službi petke in svetke. Podnevi ponoči, vedno po dvanajst ur skupaj, vsaj enkrat tedensko pade še kaka dodatna. Kadra je premalo, ure se nabirajo in ker se ne sme plačevati nadur jih morajo koristit. Koristi se pa tako, da moraš za 2 uri v službo. Toliko da dan pokvarijo. V službi je med vsemi prazniki in minimalno dva vikenda mesečno. S tem da se večkrat zgodi, da v petek dela nočno, ko se naspi od vikenda potem ne ostane veliko.

Cele dneve se v tej vročini prevažajo naokoli brez klim v avtu, občani se verbalno in fizično znašajo nad njimi. Moj je dobil tudi že kamen v glavo, ki mu ga je vrgla ostarela 80 letna ženica, ker so prišli po njenega pridnega vnuka, ki je mimogrede kradel, preprodajal drogo ... odškodnine nobene, še zavarovalnica jih redkokatera pod normalnimi pogoji zavaruje, ker pač opravljajo poklic s povečano nevarnostjo. Odškodnine ne dobijo, ker zavarovalnica, ker ima policija zavarovano odgovornost vedno odgovori, da je nevarnost del njihovega poklica. Seveda je bolniška kljub temu, da gre za poškodbo pri delu komaj malo več kot plača, ker med bolniško ni dodatkov za nočno in nedeljsko delo. Na leto dobijo 5 EUR bruto za vzdrževanje uniforme, še od tega odštejejo davek user posted image , za prat pa iz vsakega šihta vsaj srajico in nogavice prinese.... Zakoni ki jih morajo izvajati so jim večkrat v napoto pri delu, tudijo se na terenu, potem pa tožilci umikajo obtožnice in s tem ponižujejo njihovo delo. Vsak, ki to delo opravlja s srcem in dušo je na koncu razočaran nad sistemom, ljudmi, vodstvom plačo... Urnike jim sestavljajo nadrejeni in nisi vedno prost takrat, ko si želiš.

Imam pa tudi zelo tesno prijateljico na ZPIZ-u, ki se bremza pri delu zato, da ji ne določijo višje norme kot ostalim v kolektivu. Včasih sedi v prazno po dve uri po službi v pisarni, zato da si nabere dodatne dni dopusta. Nihče je ne vpraša zakaj je mogla nadure delat ... Imajo omejitev, da med delovnikom ne smejo zapuščati stavbe, lahko pa cel dan visijo v bifeju, ki je znotraj stavbe.Vsak teden mora biti na voljo dve uri za stranke, če so telefoni prezasedeni da jo nekdo ne zmore poklicat v tistih dveh urah, potem pač naj čaka še en teden. Sama prizna, da bi ble odločbe glede na število kadra izdane nakasneje v enem tednu, oni pa pač zavlačujejo po več mesecev zato, ker jih nihče ne priganja. Ampak plača pa nese enako domov kot moj, ki nosi dnevno glavo na prodaj.

vsaj medicinske sestre so prav tako v depreviligiranem položaju glede na birokratske poklice v javni opravi. Ampak tem bodo zadnjim omogočili pošteno plačilo za garaško delo. Na žalost pravice ne bo. Je pa res da gospodarstvo na temeljih na katerih je sedaj ne bo zmoglo vseh stroškov države.




Če mu je tako hudo naj gre mal na cestno podjetje delat pa bo lahko primerjal. Mislim, da se nekateri delajo norca iz belega kruha.

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 17:00:37   
Oceania



IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja

Doma imam policista, ki je v službi petke in svetke. Podnevi ponoči, vedno po dvanajst ur skupaj, vsaj enkrat tedensko pade še kaka dodatna. Kadra je premalo, ure se nabirajo in ker se ne sme plačevati nadur jih morajo koristit. Koristi se pa tako, da moraš za 2 uri v službo. Toliko da dan pokvarijo. V službi je med vsemi prazniki in minimalno dva vikenda mesečno. S tem da se večkrat zgodi, da v petek dela nočno, ko se naspi od vikenda potem ne ostane veliko.

Cele dneve se v tej vročini prevažajo naokoli brez klim v avtu, občani se verbalno in fizično znašajo nad njimi. Moj je dobil tudi že kamen v glavo, ki mu ga je vrgla ostarela 80 letna ženica, ker so prišli po njenega pridnega vnuka, ki je mimogrede kradel, preprodajal drogo ... odškodnine nobene, še zavarovalnica jih redkokatera pod normalnimi pogoji zavaruje, ker pač opravljajo poklic s povečano nevarnostjo. Odškodnine ne dobijo, ker zavarovalnica, ker ima policija zavarovano odgovornost vedno odgovori, da je nevarnost del njihovega poklica. Seveda je bolniška kljub temu, da gre za poškodbo pri delu komaj malo več kot plača, ker med bolniško ni dodatkov za nočno in nedeljsko delo. Na leto dobijo 5 EUR bruto za vzdrževanje uniforme, še od tega odštejejo davek user posted image , za prat pa iz vsakega šihta vsaj srajico in nogavice prinese.... Zakoni ki jih morajo izvajati so jim večkrat v napoto pri delu, tudijo se na terenu, potem pa tožilci umikajo obtožnice in s tem ponižujejo njihovo delo. Vsak, ki to delo opravlja s srcem in dušo je na koncu razočaran nad sistemom, ljudmi, vodstvom plačo... Urnike jim sestavljajo nadrejeni in nisi vedno prost takrat, ko si želiš.

Imam pa tudi zelo tesno prijateljico na ZPIZ-u, ki se bremza pri delu zato, da ji ne določijo višje norme kot ostalim v kolektivu. Včasih sedi v prazno po dve uri po službi v pisarni, zato da si nabere dodatne dni dopusta. Nihče je ne vpraša zakaj je mogla nadure delat ... Imajo omejitev, da med delovnikom ne smejo zapuščati stavbe, lahko pa cel dan visijo v bifeju, ki je znotraj stavbe.Vsak teden mora biti na voljo dve uri za stranke, če so telefoni prezasedeni da jo nekdo ne zmore poklicat v tistih dveh urah, potem pač naj čaka še en teden. Sama prizna, da bi ble odločbe glede na število kadra izdane nakasneje v enem tednu, oni pa pač zavlačujejo po več mesecev zato, ker jih nihče ne priganja. Ampak plača pa nese enako domov kot moj, ki nosi dnevno glavo na prodaj.

vsaj medicinske sestre so prav tako v depreviligiranem položaju glede na birokratske poklice v javni opravi. Ampak tem bodo zadnjim omogočili pošteno plačilo za garaško delo. Na žalost pravice ne bo. Je pa res da gospodarstvo na temeljih na katerih je sedaj ne bo zmoglo vseh stroškov države.


 

Če mu je tako hudo naj gre mal na cestno podjetje delat pa bo lahko primerjal. Mislim, da se nekateri delajo norca iz belega kruha.



Sramota, kakšne izjavljaš! Pa naj se izšolajo tisti, ki jim kaj ne paše, pa bodo lahko v pisarnah sedeli. Ali pa skalpele vihteli in recepte pisali.

(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 17:06:58   
*miska.mcc*
1x sem nekaj podobnega ze napisala.....pa ste me spljuvale...
no, pa me dajte se 1x..... ( briga me. mene caka sladoled v skrinji user posted image ) pa itak sem blond, pa šemasta, pa itak nimam pojma. imam samo svoje majckene mozgane, ki za silo zakurblajo ko jih res nujno rabim....

ampak.... meni   (meni osebno. in nikomur ne vsiljujem svojega mnenja....pač mal razmisljam)  se nekako ne zdi prav, da imajo nekateri poklici, za katere je reeees treba študirat po 10, 15 let, na podlagi študija noro visoke plače glede na enega fizikalca, ki res gara in dela ze od 15-ega leta isto in insto bo garal do penzije.
s to razliko, da je ta fizikalec tistih 10, 15 let, ko je nek bodoci zdravnik studiral "na stroške" drzave vsa ta leta tudi drzavi placeval davke. in v zameno za pridnost pri delu in zgaranost dobiva do penzije minimalca, ali pa se tega ne.

zato bi jst probala cimbolj izenacit plače najnizjih in najvisjih.


no, če je katera razumela, mi je fajn.....če pa ne, pa ne me sprasevat kaj sem hotla povedat, ker se bom se bolj zafecljala. user posted image




< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 12.7.2011 17:09:54 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 17:21:48   
Oceania
Fizikalici, kot jih imenuješ Miška, si za 30 metrov dolgo 70 cm visoko betonsko škarpo računajo 7 tisoč evrov. Tri dni dela. Samo dve ograji na leto pa ima toliko denarja v žepu kot en uradnik.







(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 17:24:52   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: Oceania

Fizikalici, kot jih imenuješ Miška, si za 30 metrov dolgo 70 cm visoko betonsko škarpo računajo 7 tisoč evrov. Tri dni dela. Samo dve ograji na leto pa ima toliko denarja v žepu kot en uradnik.


aha. šefi teh fizikalcev. se strinjam ja. kaj pa tisti, ki dejansko naredijo to škarpo?



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 17:32:39   
Oceania
Glej če komu kaj ne paše pa naj postane sam svoj šef. Niso vsi delavci in  tudi niso vsi za šefe. Specifične lastnosti so potrebne za čist vsako delo. Tudi v čebeljnaku niso vse matice. Moje mnenje je, da ljudje brez samodiscipline pač ne dokončajo šole. Take gledam med gradbeniki (ravno aktualna tema pri nas). Faliran šalabajzer, ki se na ogled pripelje s Q7, kar vidim ga kako kompenzira vse osebne poraze s tem avtom.  In po videnem sodeč mu finančno ni hudega.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 17:34:29   
*miska.mcc*
ja no. ok.....
sem svoje povedala. in stojim za tem.
se mi pa ljubi pregovarjat. user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 17:36:26   
Oceania
A si ne bi raje ledene kave privoščila v senčki na vrtu?


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 17:38:28   
*miska.mcc*
sladoled se ni zmrznjen.
pa okol moje bajte je trenutno v senčki še vedno okol 40 stopinj, ker je vse zaprto.....

pa tud ce bi hotla nimam casa, ker cakam, da zmrzne. user posted image


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 12.7.2011 17:41:43 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?