|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  98 99 [100] 101 102   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2012
16.4.2012 11:15:16   
Arwen_84

user posted image

user posted image


5.3.2012

caelia user posted image Rožle (2420 g,48 cm) user posted image


30.3.2012

frinina user posted image Lukas (3710 g,52 cm) user posted image

31.3.2012

LadyB user posted image Klara (2910 g,49 cm ) user posted image

2.4.2012

krispin , user posted image Domen (3510 g,52 cm) user posted image

3.4.2012

2.mami user posted image Evita Tea user posted image

JanaB user posted image Anja (2200g) in user posted image Bor (2770g) user posted image user posted image

4.4.2012

Gorga user posted image Lili in Maja user posted image user posted image

_ada_ user posted image Melek (2950 g,49 cm ) user posted image

5.4.2012

ovnica8 user posted image Nik (3620 g,53 cm) user posted image

pobalinkaa user posted image Pia (3490 g,52 cm ) user posted image

čikica user posted image Tian (3090 g,51 cm) user posted image

6.4.2012

sapin user posted image (3970 g,53 cm ) user posted image

Hinata user posted image (2710 g,51 cm ) user posted image


8.4.2012

cimetovka user posted image Ula user posted image

9.4.2012

nusi user posted image Anže (3420 g,53 cm) user posted image

11.4.2012

blueone user posted image Anže (3760 g g,53 cm) user posted image

_vanilija_ user posted image Tina (3800 g,53 cm ) user posted image


12.4.2012

Aprilcek2012 user posted image Aljaž user posted image

13.4.2012

**Tinkara78** user posted image Zoja (3750 g,54 cm ) user posted image

Št. user posted image 12
Št.user posted image 9


Skupajuser posted image 21

_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu _vanilija_)
Neposredna povezava do sporočila: 2476
   RE: Aprilčice 2012
16.4.2012 11:17:44   
Arwen_84
vanilija čestitke!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ful full lepa mičkenauser posted image . Se je pa kar vleklo tole ja...ampak važno da je vse uredu...in da tole z dojenjjem čimprej steče...

srečno vsem ostalim!!

_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 2477
   RE: Aprilčice 2012
16.4.2012 11:57:21   
tulpek
Arwen, saj običajno je tako (če ni res nujno ali vse pripravljeno za porod), da najprej dajo svečko... in čakajo... in dajo spet svečko... in če imaš srečo se začne nekaj dogajat... in če nimaš sreče, se dogaja počasi... in če imaš še manj sreče se sploh nič ne dogaja... in greš drug dan na umetne popadke (če prej ne rodiš) in potem se hitro vse zgodi (če imaš srečo). Tak da veste, kaj vas čaka, če vam bodo sprožili. Je pa boljše tako, kot takoj na umetne, ker svečka te zmehča, pripravi maternični vrat na porod in gre potem načeloma hitreje.
Ene dobijo hitro po svečki svoje popadke, druge pa ne (js na primer user posted image user posted image user posted image )

Sicer se pa pri meni še vedno nič ne dogaja, niti kakšnega izcedka... nič. Samo sladkarij se mi noro lušta zadnje dni in se bom v 14 dneh več zredila kot prej 3 mesece skupaj user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 2478
   RE: Aprilčice 2012
16.4.2012 12:24:05   
Arwen_84
IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

Sicer se pa pri meni še vedno nič ne dogaja, niti kakšnega izcedka... nič. Samo sladkarij se mi noro lušta zadnje dni in se bom v 14 dneh več zredila kot prej 3 mesece skupaj user posted image user posted image user posted image


pri meni isto...sem 1 teden pred pdpjem, pa me ni niti enkrat še kam špiknilouser posted image , sicer mi paše, ker rodit pred pdpjem enostavno ne smem....bi blo pa fajn dobit kakšen znakec, da se kej dogaja...tisti ''''popadek'''' na ctgju prejšnji teden je bil res zgolj slučaj...ju3 mam spet, pa da vdimo...mi pa tudi meni noro paše čokolada, piškoti, razni marmorni kolački, brioši...zdaj sem si omislila še nutello z žlico jest (+mleti praženi lešniki vmes)...pa cel čas prej mi ni nič kaj več šlo to za jestuser posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Arwen_84 -- 16.4.2012 12:26:28 >


_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 2479
   RE: Aprilčice 2012
16.4.2012 12:49:54   
krispin
vanilija, hinata - Čestitke! In super, da se lepe porodne zgodbe nadaljujejo. user posted image user posted image user posted image

Vanilija - upam da vama dojenje zalaufa. Mene so v porodnišnici malo potolažili - enim dojenje steče takoj, drugim pa šele par dni po porodu. Jaz sem rodila v ponedeljek, tisti pravi naval mleka pa je bil šele v soboto, do takrat pa sem dojila tudi po uro in pol skupaj, ker mi je tako počasi teklo (pa še mali mi je vmes kinkal). Ful mi je pomagalo če sem se prej stuširala z vročo vodo, med dojenjem pa dojke masirala. Pediatrinja me je pred odpustom iz P posvarila, da če mu bom dajala AM, dojenje ne bo steklo. Čim več se pristavljajta, pa bo. Aha - poskusi še čaj za dojenje - meni ga je svetovala patronažna in res pomaga. user posted image

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 2480
   RE: Aprilčice 2012
16.4.2012 14:22:31   
Skarjice
Hej,

Tulpek, Arwen, jaz sem ista... Samo sladko bi jedla. Nutella po žlici, kinder čokoladce,
čokolada, kisla smetana, monte, jagode,...user posted image
Glede poroda pa tudi nič ne kaže, čeprav mene špika že najmanj 14 dni, pa ni pri G nobenih
vidnih sprememb.
Mi pa vsak drugi človek, ki ga srečam  prerokuje, kdaj bom šla rodit, ter katerega spola bo bil otrok.
Kup enih vraž in znakov, se prav zabavam (spol drugače sedaj veva). user posted image



(odgovor članu krispin)
Neposredna povezava do sporočila: 2481
   RE: Aprilčice 2012
16.4.2012 14:27:36   
tulpek
Joj, a morata o Nuteli pisat user posted image user posted image user posted image Se trudim pozabit, da jo imam v omari....

(odgovor članu Skarjice)
Neposredna povezava do sporočila: 2482
   RE: Aprilčice 2012
16.4.2012 14:39:59   
Arwen_84
Sladkosnedke...Mislim, da ''''nosečniška pozabljivost'''' pri Nutelli ne paliuser posted image

< Sporočilo je popravil Arwen_84 -- 16.4.2012 14:42:00 >


_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 2483
   RE: Aprilčice 2012
16.4.2012 17:57:16   
JozicaH
tulpek, hvala :) Pa vseeno imam nekaj vprašanj... ki mi v času pregleda niso kapnile v glavo...
Danes sem bila na pregledu v P in če do ponedeljka ne bo nič, bom sprejeta in mi bojo dali kapsule za mehčanje MV. In če kljub kapsulam ne bo nič, bojo v četrtek (en teden čez rok) sprožili porod z umetnimi popadki. Ker nisem več rosno mlada, ne bojo čakali dlje.
Me pa zanima, če to pomeni, da bom v ponedeljek ostala v porodnišnici in jo zapustila šele s štruco v roki? Ali bom lahko šla domov do četrtka, če ne bo nič?

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 2484
   RE: Aprilčice 2012
16.4.2012 18:53:31   
tulpek
Jožica, ko dobiš enkrat te svečke, ne greš več domov, ker se lahko vsak trenutek kaj začne user posted image user posted image user posted image In vsakih nekaj ur te priklopijo na ctg. Kam pa greš rodit?

(odgovor članu JozicaH)
Neposredna povezava do sporočila: 2485
   RE: Aprilčice 2012
16.4.2012 19:20:59   
JozicaH
Rodila bom v Ljubljani, kjer sem tudi bila na zadnjih dveh pregledih (mojo G imam v Velenju, moj dragi nima izpita za avto, torej sem v Lj hodila zadnji mesec). Sem bila 10 dni nazaj "odprta" 2 cm, a še zelo zadaj, zato je rekla zdravnica, da bojo glede na to, da je MV že rahlo pripravljen, poskusili najprej s kapsulami, če bo šlo s tem po naravni poti. Če ne, v četrtek dobim umetne popadke in predrtje mehurja.
Zdaj pa pridno prijem malinov čaj, hodim na sprehode in tudi z dragim se "imava zelo rada" in upam, da bo vseeno kaj prej :)
Tulpek, kje pa si ti rodila? Ali partnerja šele pol pokličejo, ko se že dogaja? ker moj bi šel zraven že na pregled oz. sprejem v ponedeljek zjutraj. Mogoče niti ne bi bilo slabo, da odnese domov, kar ne bom rabla (oblačila in čevlje)...

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 2486
   RE: Aprilčice 2012
17.4.2012 8:55:53   
Gorga
Ojla punce. Končno se vam oglašam...

Najprej najlepša hvala vsemza čestitke in seveda čestitke vsem novopečenim mamicam!

Jaz sem 4.4. rodila dve zdravi deklici, ki sta me celo presenetili svojo težo in dolžino. Lili je imela 2670g in 50cm, Maja pa 2470g in 47cm. Tistega dne mi je zjutraj ob 6.30 malo odtekla voda in čez 15 minut sem že dobila popadke na 3 minute. Poklicala sem mamo, da je priletela k nam k tamalemu, midva z možem pa sva šibala v Postojno. Porod je potekal v redu, vzela sem EA, pred iztisom se je pri meni zbrala skoraj »cela bolnica«, ker je baje spontan porod glavično vstavljenih dvojčkov po naravni poti redek. Presredka, tako kot tudi prvič, mi ni bilo potrebno prerezati. Po porodu smo se seveda pocrkljali, punci sta obe že takoj povlekli na dojki.

In tu se začne drugi del moje porodne zgodbe, ki bi se lahko končal tudi drugače, če ne bi zdravniki pravočasno ugotovili kaj se dogaja z mano. Ko so male odpeljali me je začela zelo boleti maternica in pritisk mi ni padal. Dali so mi tri vrste protibolečinskih sredstev, ampak mene ni in ni nehalo boleti. Bolečina ni bila normalna oz. krčenje maternice je res neprijetno boleče, ampak pri meni nekaj ni bilo v redu.  Čez uro se je vseeno umirilo in odpeljali so me na oddelek. Pripeljali so mi punci in potem je mož šel počasi domov. Potem pa kot strela iz jasnega me je začela boleti glava tako močno, da sem mislila, da mi jo bo razneslo. Poklicala sem sestro, prišel je dohtar, izmerili so mi pritisk in me odpeljali na intenzivno. Ko so dobili še izvide krvi in videli, da je delovanje jeter na meji preživetja, so prišli do diagnoze. Eklampsija. Naročili so krvno plazmo in trombocite ter mi tudi povedali, da če ne bo bolje, da me peljejo v LJ. Grozno je bilo. Nisem mogla spati, ker me je tako bolela glava, da je še premikati nisem mogla. Priklopljena sem bila na najmanj tri cevke in imela kateter. Še zdaj imam roke kot kak mamilaš. Vse me je bolelo. Dajali so mi tablete za zniževanje pritiska, protibolečinska sredstva in tudi nekaj za spanje. Vendar sem bila dva dni na koncu z močmi. Transfuzija pa je na srečo pomagala. Moje telo si je počasi opomoglo od najhujšega. Prvi dan mi je prišla otroška sestra povedati, da sta dvojčici ok. Potem pa so mi jih vsak dan tudi pripeljali za kratek čas.  Po dobrih treh dneh so me prepeljali na oddelek. Punce sta že pridno vlekle po flaški, moje dojenje pa še zdej ne steče. Se pozna, da je bilo moje telo močno prizadeto. 11.4. so potrdili da sem ok in nas odpustili domov. Dobila sem še tablete za zniževanje pritiska in navodila, da si moram še naprej doma 3x na dan meriti pritisk in ko se bo normaliziral, prenehati s tabletami. V nedeljo sem lahko že nehala.

Imela sem srečo v nesreči. Baje je takih primerov 1-2 na 1000 porodov in padejo z neba. Pri meni je bilo še bolj čudno, da se je pojavilo po porodu in da nisem imela vseh značilnih znakov. Npr. otekala nisem nič. V glavnem pa hvala dohtarjem, da so me rešili!

Doma pa je situacija taka, da ne najdem časa, da bi vas prebrala. Zdaj prav res imam slučajno čas, da vam lahko vsaj napišem ta doktor roman. Tamali je punci lepo sprejel, imata že krčke, tako da je že »veselo«, patronaža ju je že kopala, ker sta jima krna odpadla že v porodnišnici, lepo napredujeta na teži, ker sta že iz porodnišnice navajene na flaško, dojenje mi ne teče in imam že dilemo ali vztrajati ali ne, ker skoraj ne najdem časa še za črpanje, pa še ko načrpam sem žalostna, ker gledam tistih bogih 60ml načrpanih po celi noči iz obeh dojk. Tablet za spodbujanje mleka mi dohtarca ne da. Je rekla, da je bilo moje telo preveč prizadeto in da naj počakam še 2 tedna. Patronaža pravi, da naj se ne sekiram in raje posvetim puncam. Uf. Malo bom še počakala in če res ne bo šlo, bom pač zaključila in res dragoceni čas raje posvetila družini.

To je to.

Uživajte s svojimi štručkami in tiste, ki jih še čakate se čuvajte do konca!

Lp

(odgovor članu JozicaH)
Neposredna povezava do sporočila: 2487
   RE: Aprilčice 2012
17.4.2012 9:38:39   
tulpek
Ojoj Gorga, bere se grozno user posted image user posted image user posted image Še dobro, da se je tako izteklo, kot se je. Glede dojenja se pa res ne sekirat, ker glede na to, kaj bi lahko bilo... ni vredno! Če bo šlo super, sicer pa glavno, da ste vse zdrave!

Jožica, js sem rodila v CE, tak da ne vem, kak je postopek sprejema v LJ, ampak načeloma partnerja kličejo šele, ko je akcija, te bodo pa po sprejemu verjetno še spustili toliko k njemu, da mu predaš oblačila... vsaj pri nas to ni bil problem. So pa takrat, ko sem js prvič rodila, eno kolegico v lj tudi več dni mehčali s svečkami in šele nato sprožili. Saj je boljše tako, če je vse OK seveda in se ne mudi.

Pri nas nič novega, samo slabo sem spala, glava me je bolela ponoči in danes sem pojedla že 3 prepečence z nutelo (zmanjkalo nutele), trenutno se pa bašem s frutabelo in kapučinom user posted image user posted image user posted image Še dobro, da nimam kakšnih hudih zalog piškotov ali čokolad doma....

(odgovor članu Gorga)
Neposredna povezava do sporočila: 2488
   RE: Aprilčice 2012
17.4.2012 10:15:09   
TINČIVA
UF,GORGA vse ČESTITKEuser posted image user posted image user posted image ,res si zaslužiš besedo MAMICAuser posted image ,kolikor si morala prestati,veš kaj glede dojenje v primerjavi z vsem kar si prestala je" plunk v morje",saj dve dojenčici bi itak težko dojila,razen cenovno je pa druga,ampak...
Ja jaz pa še kar čakam na danD,ki naj bi bil čez 3 dni!!!mi pa svi tako nevčakani,če cela vas sprašuje,a že mate novga člana?user posted image
Moja dva otročka,pa sploh komaj čakata,da gre mamica rodit,oba si zelo želita BRATCA,ampak ne vesta da ga bosta dobilauser posted image ,ker pravim da ne vem kaj bo,potem je pa brez veze,če že vsi vejo.

Lep pozdrav vsem,TINČIVA PDP,20.4.

(odgovor članu Gorga)
Neposredna povezava do sporočila: 2489
   RE: Aprilčice 2012
17.4.2012 11:54:29   
tulpek
Js sem pa danes tak zmatrana user posted image nič se mi ne da...

Tinčiva, naš bi tudi bratca, pa še ne ve, kaj bo dobil.... samo če slučajno dojenček ne bo imel lulčija, bo šel ati v trgovino in ga kupil ter mu ga dal gor user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu TINČIVA)
Neposredna povezava do sporočila: 2490
   RE: Aprilčice 2012
17.4.2012 12:14:42   
Arwen_84
Pozdravčke,

GORGA Groza....upam, da si zdej ok...porod je res posebna zadeva in se res vseh stvari ne da predvidet...ampak, super, da so hitro ugotovili in pozdravili....Tole, da si rodila lepo težki dvojčici in po naravni poti je čudež že samo po sebi in očitno res hud napor za telo...ki je na tak način reagiralo. No, kakorkoli držim pesti, da se stanje okoli dojenja stabilizira-kakorkoli se boš že odločila oz. na koncu stvar rešila!user posted image

Mater, včeraj sem se nekaj sklonla, da sem dala prt pod omaro, ki so jo premikali..in hop me zagrabi hudič med lopaticami..jaooo...user posted image komaj hodim, še težje ležim...da o ustajanju iz pojstle niti ne govorim...grrruser posted image . Pa ravno zdaj....ko je selitev pred mano...že tko morem vse pazit...zdaj pa se dejansko še prmeikat ne morem...pa danes greva še pohištvo naročit, noro sem si zaželela Mcdonalda-ja vem, packauser posted image ....ampak ga na obali ni, tko da jem tole že tko 3x na leto...in pol po porodu bom malo bolj začela spet pazit na hrano že zaradi dojenja...tko, da je tole še zadnji ''''''''greh'''''''' dokler ''''''''lahko''''''''...tko, da bova skočla še v Italijo zarad tegauser posted image . Ko si user posted image nekaj zaželi, to pač more dobit...ni kaj...user posted image . Mislim, da se bo tole razvajanje mene kaj kmalu končalo, tko da izkoristim, hihi lumpauser posted image .

tulpek verjetno imaš doma že enga user posted image ne? Hčerka bi pa najbrž sestrico želela....skoraj vedno je tako...čeprau čudno, ker sem jaz hotla bratca...glih za to, da nebova imela istih igrač, oblek in vsega....user posted image in sem ga tudi dobila. Moje barbike pa so ga vseeno zanimale...tolko, da jim je glave odstranjeval in jim lase strigel user posted image zdej veš spol al ne (na seznamčku ni napisano)...

Zdaj pa letim še na zadnji ctg pri svoji gin...naslednji teden se morem na pdp oglasit v porodnišnici, ki bodo odločali kaj in kako naprej...seveda upam, da bo ravno na ta dan akcija sama po sebi začela domauser posted image

lep sončen danuser posted image


< Sporočilo je popravil Arwen_84 -- 17.4.2012 12:25:12 >


_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 2491
   RE: Aprilčice 2012
17.4.2012 12:50:21   
tulpek
Arwen, ja imamo že enega fantka. Za tega user posted image pa midva veva, ampak ne poveva, sicer bi vam na forumu lahko povedala brez problemov, ampak možno, da me kdo bere, pa želim, da ostane za domače skrivnost. Tudi mali ne ve, ker on bi tako povedal. Sicer pa mislim da pri takšnih malih (naš je sedaj 2,5 let) še kakšno razmišljanje o igračah ipd ne pride v poštev, bolj tisto, kar si mala glavica zamisli user posted image user posted image user posted image In naša mala glavica kar težko dojema, da nimamo vsi lulčija user posted image Sploh je pa fora, ker njegov edini dojenček ima lulčija in mu je to čist logično... saj tudi moji nečakinji je hotel it v trgovino po lulčija in meni tudi.... Js sem pri 2 lestih želela bratca, isto moja sestrična... pa imava obe sestrci user posted image user posted image user posted image Aja, je pa tudi moja sestra strigla barbike... Samo ne mojih user posted image

Js imam pa jutri CTG pri G, potem pa v soboto v porodnišnici kontrolo in potem vsak drug dan v porodnišnici in se mi bo tako zmešalo, ker to potem traja celo dopoldne user posted image user posted image user posted image Pa še vožnje je vsaj 40 min v eno smer user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 2492
   RE: Aprilčice 2012
17.4.2012 20:30:47   
Arwen_84

SMS od Arabella1:

Danes se nama je rodil korenjak Tobias, 56 cm velik, ter 4400 g tezak, arabella1



No, po parih dneh zatišja končno še en aprilčekuser posted image Seveda čestitke še tu...user posted image

_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 2493
   RE: Aprilčice 2012
17.4.2012 20:31:16   
Arwen_84

user posted image

user posted image


5.3.2012

caelia user posted image Rožle (2420 g,48 cm) user posted image


30.3.2012

frinina user posted image Lukas (3710 g,52 cm) user posted image

31.3.2012

LadyB user posted image Klara (2910 g,49 cm ) user posted image

2.4.2012

krispin , user posted image Domen (3510 g,52 cm) user posted image

3.4.2012

2.mami user posted image Evita Tea user posted image

JanaB user posted image Anja (2200g) in user posted image Bor (2770g) user posted image user posted image

4.4.2012

Gorga user posted image Lili (2670g, 50 cm) in Maja (2470 g,47 cm)user posted image user posted image

_ada_ user posted image Melek (2950 g,49 cm ) user posted image

5.4.2012

ovnica8 user posted image Nik (3620 g,53 cm) user posted image

pobalinkaa user posted image Pia (3490 g,52 cm ) user posted image

čikica user posted image Tian (3090 g,51 cm) user posted image

6.4.2012

sapin user posted image (3970 g,53 cm ) user posted image
Hinata user posted image (2710 g,51 cm ) user posted image


8.4.2012

cimetovka user posted image Ula user posted image

9.4.2012

nusi user posted image Anže (3420 g,53 cm) user posted image

11.4.2012

blueone user posted image Anže (3760 g g,53 cm) user posted image
_vanilija_ user posted image Tina (3800 g,53 cm ) user posted image


12.4.2012

Aprilcek2012 user posted image Aljaž user posted image

13.4.2012

**Tinkara78** user posted image Zoja (3750 g,54 cm ) user posted image


17.4.2012

Arabella1 user posted image Tobias (4400 g,56 cm)user posted image

Št. user posted image 12
Št.user posted image 10


Skupajuser posted image 22

_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 2494
   RE: Aprilčice 2012
18.4.2012 6:02:20   
Sapin
Živjo!
Sem predvčerajšnjim našla čas (prav tako sredi noči kot danes - imamo krčke), da vas preberem, danes pa sporočam, da je moji punčki ime Vesna. Za ime smo se kar težko odločili in sem v porodnišnici čakala, da doživim razsvetljenje kako poimenovati punčko. Pa ga nisem dobila, tako da je ime izbral dragi. Potem me je seveda na poti domov razsvetlilo, kako bi jaz rada, da se imenuje, ampak dete je bilo že poimenovano.user posted image user posted image

Evo - še moja porodna zgodba na kratko. Odločila sem se, da bom rodila v Kranju. V četrtek sem imela rok, v petek amnioskopijo. Na amnioskopiji so ugotovili, da sem dobre tri prste odprta in mi dali na izbiro, ali me zadržijo in rodim, ali pa grem domov. Jaz zmešana nosečnica se nisem mogla odločit, pa je dohtar rekel, da gremo rodit. Imela sem že tudi nekaj popadkov tako, da se nisem upirala.
Okoli pol deset_ih zjutraj sem klistir in malo kasneje so mi predrli mehur, ki pa je bil precej močan. Prosila sem, če se lahko izognem kanalu v žilo in začuda so mi dovolili. Priklopili so me na CTG, ki pa ni kazal nobenih popadkov, čeprav sem jih jaz čutila. Pustili so me tudi, da sem šla z predrtim mehurjem na stranišče, kjer sem po nasvetu moje matere sedela na školjki in se sproščala - to naj bi pomagalo pri odpiranju. In res je - v 20 minutah sem bila že pet centimetrov odprta. Babica je ugotovila tudi, da maternični vrat še ni povsem stanjšan in mi ga je z masažo stanjšala. Ker nisem želela umetnih popadkov, ki bi pomenili kanal v žilo in sem želela preveriti, ali so naravni popadki res manj boleči kot umetni, sem doživela tudi menjavo babice. Popadki so se jačali, a jih je bilo mogoče brez problema predihat in baje niso bili dovolj močni. Babica mi je zagrozila z umetnimi popadki, pripravila flašo in v tistem trenutku, ko jo je obesila na stojalo, so se meni popadki okrepili. Okoli štirih popoldne so bili že tako močni in boleči, da sem želela kako protibolečinsko sredstve, pa so mi rekli, da je prepozno. Ob pol petih je v sosednji porodni sobi ena punca rodila in moja babica je šla spremljat porod. Jaz sem ostala sama v porodni sobi z precej močnimi popadki. Spravila na tla na kolena in predihovala in ... Ko je prišla babica nazaj, me je spravila v posteljo in v deset_ih minutah je na svet prijokala naša Vesna.user posted image user posted image Takoj sva se pocartali in se malo podojili.
Rodila sem torej brez umetnih popadkov in protibolečinskih sredstev ter brez raztrganin na kar sem zdaj že ponosna, v tistih bolečinah pa sem se kar jezila, ker se nisem prej spomnila ... Drugi porod mi bo vsekakor ostal v lepšem spominu kot prvi in Kranjsko porodnišnico lahko le pohvalim. Tu so mi babice dejansko pomagale rodit - mi masirale maternično ustje (kakor koli smešno se sliši, ampak silno sem hvaležna za to) mi predlagale položaje, da se je otrok pravilno spustil, upoštevale, da nočem, da mi luknjajo žile ... Prvi porod je bil v Ljubljani in ga nimam v tako lepem spominu.

Po porodu otroka je sledil porod posteljice in oksitocin v žilo, za krčenje maternice. In ko sem že mislila, da bom skozi prišla brez kanalčka, se mi maternica ni hotela dovolj skrčiti, da bi nehala krvaveti. Babica bi ga je vstavila in mi dala še eno ekstra veliko dozo oksitocina, da sem ob bolečinah zaradi krčenja maternice jokala, dobila pa sem tudi strašno migreno.
Z vesno sva potem prišli na oddelek, kjer je bilo do drugega dne vse super, potem pa se mi mala ni več hotela prebuditi, da bi jo nahranila. Bila je zlatenična. Dali so jo pod lučko, kjer je prav uživala žaba mala. Tretji dan se je začela zbujati in vsakič, ko se je zbudila je jokala, da so mi jo sestre pripeljale, da bi jo podojila. Kmalu je to zgledalo tako, da je pri meni malo pojedla, zaspala, šla k sestram in spet nazaj k meni - vse skupaj v pol ure. Dete je že vedelo, da mora biti pri mamiuser posted image user posted image .

Čestitke vsem mamicam in lahek porod vsem, ki ste še kinderjajček.

Grem jaz še malo spat ...


< Sporočilo je popravil Sapin -- 18.4.2012 6:03:34 >

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 2495
   RE: Aprilčice 2012
18.4.2012 9:04:08   
tulpek
Sapin in Arabela, čestitam za user posted image user posted image user posted image In sapin, super zgodba z imenom user posted image user posted image user posted image tudi mi bomo čakali na razsvetljenje z imenom user posted image user posted image user posted image
Tudi lepa porodna zgodba, samo nisem zasledila primerjave med umetnimi in naravnimi popadki, a so res občutno manj boleči naravni? Čeprav če se npr. s svojimi odpiraš pol dneva z umetnimi pa 3 ure, potem že morajo bit drugi močnejši, da isto delo naredijo v manj časa...

Arwen, kako je bilo na CTG-ju?

Mene je včeraj zvečer nekaj zvilo, pa očino ni bil popadek user posted image Kar naenkrat (no, po dvigovanju prvorojenca) mi je poslato slabo, se mi malo zavrtelo, na bruhanje mi je šlo, bolelo me je v križu in v hrbtu v predelu pljuč, pa v želodcu, trd trebuh... ma kr neki, se pa ni ponovilo. Danes bom pri G malo potencirala, mogoče me bo vaginalno pregledal. SIcer tega ne dela, če ni nič znakov, da kaj ne proži ali nekaj takega... čeprav bi bil že čas.


(odgovor članu Sapin)
Neposredna povezava do sporočila: 2496
   RE: Aprilčice 2012
18.4.2012 9:13:06   
Lency85
Da se vam še jaz ponovno malo javim, ševedno 2v1. Malemu je res luštno in se mu ne mudi nikamor.
En teden po PDP-ju še vedno nevem kako zgleda popadek, vsakič ko me kaj malenkostno špikne upam da je to to. Pa se še ni izkazalo da bi bi bilo.
zadnjič sem pisala o neprijetni izkušni ko me je doktor pregledoval koliko sem odprta in je bil zelo grob, da sem potem krvavela. Moram povedati da ta izkušnja res nebi bilo potrebno, da je bila tako negativna. Včeraj sem bila ponovno pregledana iz strani druge zdravnice in je bila popolnoma druga zgodba. Stvar ni prijetna in malo čutiš, ampak prva izkušnja je bila pa zelo negativna in boleča še dva dni po pregledu sem se komaj premikala tako me je bolelo v spodnjem delu trebuha.

Je pa tukaj občutiti zatišje, ste me vse prehitele in odšle v Rim user posted image
Čimlepše porodne izkušnje in veliko cartanja vsem

(odgovor članu Sapin)
Neposredna povezava do sporočila: 2497
   RE: Aprilčice 2012
18.4.2012 9:22:06   
tulpek
Lency, kam greš rodit? Imaš preglede sedaj vsak dan?
Glede pregledov... meni ni nikoli nič bolelo, še ko so me opozorili, da zna bit boleče, nisem čutila nič, ko je bilo konec pregleda sem samo rekla, a že????... tak da tiste, ki še nimate teh izkušenj, naj vas ne bo vnaprej strah. So pa nekateri res bolj grobi ali pa je mogoče hotel kaj sprožit...Ampak da te je še 2 dni bolelo, ojoj user posted image Je mogel bit pa res grob. Samo očitno pri tebi tudi nič ne pomaga user posted image

(odgovor članu Lency85)
Neposredna povezava do sporočila: 2498
   RE: Aprilčice 2012
18.4.2012 9:47:01   
danijela1987
čestitke vsem novim mamicamuser posted image pridno se cartajte in uživajte kolikor se le da ...
mi imamo do pdp-ja še 9 dni, zmehčano je že vse, edino popolnoma sem zaprta. je g rekel, da user posted image ne pričakuje nič prej, tako da nestrpno odštevam dneve, se bašem s samo "zdravo" hrano (ki je po porodu zaradi načrtovanega dojenja ne bom smela) in poskušam kaj nardit ... vreme pa ni lih idealno za na kake sprehode hodit, tok da pač ne grem user posted image ... ne da se mi user posted image

srečno vsem, ki ste na poti v Rim in vsem, ki še čakate, da boste pripravljene za tja ... user posted image

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 2499
   RE: Aprilčice 2012
18.4.2012 9:50:17   
Arwen_84
Helo lejdis,

moj ctg...v 10min kazal 2 in pol popadkauser posted image . Je rekla gin, da vse ki so danes mele da je bila črta ravna ....pri meni pa se nekaj dogaja...amm..no, meni se ni zdelo...rahla otrditev trebuha in to je bilo to...brez bolečin, brez ničesar..mala pa brca not potem in prej normalno....zvečer sem bla noro utrujena, ker sva še po trgovinah letala za tole pohištvo, tko da me je trebuh na eni strani popka prav pekel-koža bolj kot drugo...-tam pomoje, kjer s hrbtom tišči ven...prav neprijetno...pa še ker nimam velikega trebuha imam kožo čisto napeto, tanko, vidne žile....hvalabogu zaenkrat še brez strij in podobnih zadev....user posted image . Mi je pa rekla gin pol na koncu:''zdej pa čimveč hoje po stopnicah pa bo''...no, tko da sem verjetno čudno včeraj v nakupovalnem centru izpadla...tekoče stopnice zraven in jaz edina gor po navadnih s trebuhomuser posted image .

Se je moj user posted image danes začel s svojim avtom vozit v Lj (ponavadi se zmenijo še z ostalimi dnevnimi ''selilci'' na delo iz kopra v Lj), da če kaj preseneti bo lahko neodvisno od drugih prišel domov....pa me zjutraj vpraša:''a priletim?''...in jaz:''ne, ne...nič ni''. Je reku, da ga melodija na gsmju zame že stisne v trebuhu, ki misli da kličem z ''razlogom''...ahh...ja, enkrat bom že...še najboljše pa tega ne bo treba in bo zraven...tko nekako mislim, da se ponoči začne malo resneje dogajat..al pa kakšna voda zgodaj zjutraj....user posted image

sapin hehe, jaz pa še napišem v sms, da sporoči ime za seznamček, če želiš...zdej vidim, da ga nista sploh še melauser posted image

tulpek s tem dvigovanjem ...upam, da te je vse minilo..ker mene kar drži tole v hrbtu...pa me sprašujejo-ja to je križ,...se pripravlja...a vem,da je višje in me boli od tistega sklanjanja naprej...grrrr....sicer pa ti maš tiktak rok, pa bo mogoče ena stvar pospešila drugo...

ja, zdej ostajamo tiste kasnejše še v kinderjajčku...tiste, ki pestvajo imajo tko polne roke dela, druge so pa lahko tudi ta trenutek v porodni...user posted image


_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 2500
Stran:   <<   < Prejšnja stran  98 99 [100] 101 102   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  98 99 [100] 101 102   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?