|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  102 103 [104] 105 106   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2012
25.4.2012 9:02:05   
_ada_

user posted image

user posted image


5.3.2012

caelia user posted image Rožle (2420 g,48 cm) user posted image

30.3.2012

frinina user posted image Lukas (3710 g,52 cm) user posted image

31.3.2012

LadyB user posted image Klara (2910 g,49 cm ) user posted image

2.4.2012

krispin , user posted image Domen (3510 g,52 cm) user posted image

3.4.2012

2.mami user posted image Evita Tea user posted image
JanaB user posted image Anja (2200g) in user posted image Bor (2770g) user posted image user posted image

4.4.2012

Gorga user posted image Lili (2670g, 50 cm) in Maja (2470 g,47 cm)user posted image user posted image

_ada_ user posted image Melek (2950 g,49 cm ) user posted image

5.4.2012

ovnica8 user posted image Nik (3620 g,53 cm) user posted image
pobalinkaa user posted image Pia (3490 g,52 cm ) user posted image
čikica user posted image Tian (3090 g,51 cm) user posted image

6.4.2012

sapin user posted image Vesna (3970 g,53 cm ) user posted image
Hinata user posted image (2710 g,51 cm ) user posted image

8.4.2012

cimetovka user posted image Ula user posted image
Adryanca user posted image Rok (2630 g,50 cm) user posted image
aniani user posted image Ana Vika (3090 g,51 cm) user posted image

9.4.2012

nusi user posted image Anže (3420 g,53 cm) user posted image
Trikratmami user posted image Primož (3460 g,53 cm) user posted image

10.4.2012

KlaraMay user posted image Mark (3550 g,52 cm) user posted image

11.4.2012

blueone user posted image Anže (3760 g g,53 cm) user posted image
_vanilija_ user posted image Tina (3800 g,50 cm) user posted image

12.4.2012

Aprilcek2012 user posted image Aljaž (3215g, 51cm) user posted image

13.4.2012

**Tinkara78** user posted image Zoja (3750 g,54 cm ) user posted image
ancika83 user posted image Tina (4050 g,50 cm ) user posted image

15.4.2012

tramar user posted image (3600 g,53 cm ) user posted image

17.4.2012

Arabella1 user posted image Tobias (4400 g,56 cm)user posted image

18.4.2012

Skarjice user posted image (3850 g,56 cm ) user posted image

19.4.2012

Tulpek user posted image Nejc (3690 g,54 cm)user posted image
ovnica7 user posted image user posted image


20.4.2012

TINČIVA user posted image Urh (3990 g,54 cm)user posted image

21.4.2012

baloncek* user posted image Taj (3505 g,53 cm)user posted image
Lency85 user posted image Anže (2940 g,50 cm)user posted image


23.4.2012

Arwen_84 user posted image Naia (3200 g,51 cm ) user posted image

Št. user posted image 18
Št.user posted image 17


Skupajuser posted image 35




< Sporočilo je popravil _ada_ -- 25.4.2012 9:06:09 >

(odgovor članu _ada_)
Neposredna povezava do sporočila: 2576
   RE: Aprilčice 2012
25.4.2012 12:20:34   
ursap
jest sm ravnokar pršla domov še vedno 2v1. imajo v porodnišnici tako gužvo da so me prenaročili za jutri zjutraj. user posted image  bo treba še malo počakat preden spoznam svoj zakladek. 

(odgovor članu _ada_)
Neposredna povezava do sporočila: 2577
   RE: Aprilčice 2012
25.4.2012 14:15:41   
_vanilija_
Arwen čestitke!!!!!!
user posted image user posted image user posted image

Ursap, srečno jutri!!!!!

_____________________________

11.4.2012, 13:43, Tina, 53cm 3800gr

---------------------------------------------

Dojimo se dojimo,
Se mame veselimo,
Ko pa mama pride k nam,
Mi veselo recemo HAM!

:D

(odgovor članu ursap)
Neposredna povezava do sporočila: 2578
   RE: Aprilčice 2012
25.4.2012 15:06:59   
Arabella1
pozdravljene user posted image ter mamice
čestitke vsem mamicam, tistim ki ste pa še 2v1 pa želim da mine čimhitrej in čimmanj boleče

moja porodna izkušnja.... boleča... user posted image

v ponedeljek smo bili na pregledu v APRN-ju, kjer je ginekolog že tipal laske in me poslal rodit v porodni blok.. pridemo tja, mi naredijo klistir, ter dajo na ctg, kjer seveda ni bilo niti enega popadka..... ampak, ker nismo doma ravno v Šempetru so me obdržali kar lepo na oddelku...
ob enih ponoči mi je odtekla voda, potem so se začele pa muke, popadki, nisem vedela ali bi stala, sedela, bila na vse štirih......, na viziti ob 9ih me je ginekologinja poslala v porodni blok, kjer je spet sledil klistir (no vsaj črevo je spucano zdaj user posted image ) in potem se je začelo dihanje... bolelo za znoret, čutila sem da hoče user posted image priti ven nekje levo pa nižje od popka, nikakor pa ne tam kjer bi moral, ob 14.00 nisem mogla več in sem dobesedno znorela, da naj mi naredijo carski... pride spet isti ginekolog, ki je že prejšnji dan tipal laske in mi reče da naj stojim še pol ure, da bomo videli, če se bo user posted image spustil (namreč se ni dovolj spustil) ma če se ni spustil od enih ponoči...... user posted image user posted image
ob 14.30 so me pa končno peljali v operacijsko - odrešitev

V sredo sta me prišli obiskat babica ter ginekologinja, ki je naredila carski. Babica Milica je res najboljše, kar si človek želi pri porodu, zlata res, povedala je da je imel user posted image 1x ovito popkovino okrog vratu, ter, da se nikakor ne bi mogel roditi po nararavni poti, pa še moja medenica ni dovolj široka za takega korenjaka user posted image

Ker so preveč časa čakali od kar je odtekla voda pa do poroda je moral user posted image prejet 7dnevno dozo antibiotika user posted image user posted image user posted image tako, da smo komaj včeraj prišli domov, končno.

Mali je pravi zakladek, priden res

(odgovor članu _vanilija_)
Neposredna povezava do sporočila: 2579
   RE: Aprilčice 2012
25.4.2012 21:22:50   
brina2012
Živjo!

Piše ponosen očka še ene aprilčice! Njena mama je vsak dan spremljala ta forum in me obveščala koliko aprilčkov je že, potem se mi zdi pa fino če še najino aprilko dodam zraven.

Torej: 23.4.2012 je prišla na svet mala Brina. 3500g, 53cm, 2 dni čez PDPuser posted image user posted image

(odgovor članu Arabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 2580
   RE: Aprilčice 2012
25.4.2012 23:02:42   
1.april
no, dons je moj PDP, jst pa še vedno kinderjajček user posted image user posted image

včer sem bla na CTG pr svojmu G, itak, da ni pokazal NIČ popadkov - me sploh ni presenetilo, ker sem se odločila, da bom rodila v nedeljo user posted image user posted image
G me je tudi gin.pregledal, pravi, da še ni nič videt, da se sicer malo pripravlja, ampak par dni bo še za počakat user posted image
Danes bi morala it v P KR, pa se mi ni dalo zjutraj vstat, ker sem bila zaspaaaaana, pa sem samo telefonirala tja, povedala kaj in kako, pa so mi naročili, da se naj v petek oglasim v porodnišnici na CTG, pa če ne bo nič, naj se v pondelk prikažem na amnioskopijo. 

Vidim, da ste druge pridne, da ne bom na koncu sama ostala tuky user posted image  ko boste že vse crkljale svoje štručke...
No, čestitke vsem mamicam, še posebej pa Arwen84, madonca, tvoja zgodba je bla napeta do konca user posted image user posted image  pa tak akcijski zaključek si mela, ko Bruce Willis, ko se v zadnjih minutah razplete cel film user posted image user posted image

Grem počas v mižule, dokler si jih še lah izbiram user posted image user posted image

(odgovor članu brina2012)
Neposredna povezava do sporočila: 2581
   RE: Aprilčice 2012
26.4.2012 10:42:04   
danijela1987
očitno ne le strašim samo še jaz po tem forumu in nestrpno čakam svojega user posted image user posted image moj PDP je jutri, sem imela včeraj CTG, na katerem je mala veselo spala, tako da so mi ga morali ponoviti user posted image ... mi pa manjkajo samo še popadki, potem pa v akcijo user posted image po eni strani že komaj čakam, da se znebim svojega bušita, po drugi strani me pa malce skrbi ... ampak kar bo pač bo, poti nazaj več ni user posted image ...
lepo crkljanje vsem novopečenim mamicam, vsem kinderjajčkom pa želim čim lažji poroduser posted image

(odgovor članu 1.april)
Neposredna povezava do sporočila: 2582
   RE: Aprilčice 2012
26.4.2012 11:35:47   
_Bellatrix_
Ne, ne, niste same.... jest tudi cakam. Sicer imam pa PDP sele v nedeljo in nobenih znakov, tako da mislim da se bom mogla pocasi preselit k majcicam user posted image .
Danes spet kontrola pri moji G ... in upam da je z malim vse v redu. Sem pa ze precej neucakana in komaj cakam da spoznava najinega pikija. Se je pa moja G odlocila da ne bo cakala vec kot en teden po PDP-ju... tko da mi bodo potem sprozili porod. Jest bi se vseen rada po naravni poti in upam da mi bo ratalo.
Danijela ves da pomaga ce spijes kozarec mrzle vode med CTG-jem. To jih zbudi. Meni je G rekla, da je to tko kot da bi jih posprical z mrzlo vodo. Pri meni vsakic pomaga. V prvih 5ih minutah se vidi ce mali spi... pol pa kozarcek vode in ze je akcija v trebuhu.

(odgovor članu danijela1987)
Neposredna povezava do sporočila: 2583
   RE: Aprilčice 2012
26.4.2012 11:36:34   
Piči1
Pozdravljene! Najprej vse čestitke vsem novopečenim mamicam! Ker redno spremljam forum vidim da so res sami konkretni otroci tile aprilčki! Sem zelo vesela da nisem čisto sama na tem forumu in da nas še kar nekaj čaka na male junake! Imam še dva dni do PDP čeprav upam vsak dan da bi se kaj začelo dogajat! Pa še kar nič! Malo mi je že dovolj enih in istih uprašanj, kaj si še doma,pa kaj še ne misliš it rodit no pa daj že! Isuse!!! Drugače pa imam u soboto prvi CTG! Sicer je to meni kar neki k se bo začelo se bo že začelo! Drugače pa vse k še čakate se držite da čim prej in tem lažje mine porod,tiste ki pa imate že svoje bejbike u rokah se pa lepo cartajte!

(odgovor članu danijela1987)
Neposredna povezava do sporočila: 2584
   RE: Aprilčice 2012
26.4.2012 11:43:39   
Arabella1
ali ima katera link do aprilčkov 2012 user posted image ne morem najdilt user posted image

(odgovor članu Piči1)
Neposredna povezava do sporočila: 2585
   RE: Aprilčice 2012
26.4.2012 11:57:55   
ribella

IZVIRNO SPOROČILO: Arabella1

ali ima katera link do aprilčkov 2012 user posted image ne morem najdilt user posted image


Forum > [Dojenček] > Starši čvekamo > Aprilčki 2012

link: http://www.ringaraja.net/forum/April%C4%8Dki_2012/m_5921396/tm.htm


(odgovor članu Arabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 2586
   RE: Aprilčice 2012
26.4.2012 14:30:37   
danijela1987

IZVIRNO SPOROČILO: _Bellatrix_

Danijela ves da pomaga ce spijes kozarec mrzle vode med CTG-jem. To jih zbudi. Meni je G rekla, da je to tko kot da bi jih posprical z mrzlo vodo. Pri meni vsakic pomaga. V prvih 5ih minutah se vidi ce mali spi... pol pa kozarcek vode in ze je akcija v trebuhu.



jaz pojem pred ctg-jem malce čokolade, pol je pa mala aktivna lih kakih 5 min, nato pa zaspi in se ne pusti motit, čeprav sestra konkretno premika mojga bušita user posted image
upam, da bo tud pol taka zaspanka ... z mrzlo vodo bom pa probala naslednjič, če ne bom šla prej v Rim - sem zaradi praznikov naročena šele drug petek, PDP imam pa jutri user posted image upam, da bo kmalu akcija, ne da se mi več trebuha naokrog prenašat ... user posted image

(odgovor članu _Bellatrix_)
Neposredna povezava do sporočila: 2587
   RE: Aprilčice 2012
26.4.2012 19:22:31   
tulpek
kak je fajn, ko ni več trebuha user posted image user posted image user posted image imam priklopnika v rokah, ssamo da čestitam vsem novim user posted image user posted image user posted image

in za tiste, ki še niste rodile.... js en dan prej zvečer nisem imela še nič znakov, zjutrj rahle menstrualne bolečine in to je bil začetek... zvečer sem rodila, s tem da je resno postalo šele kakšno uro pred porodom. ko bbo več časa napišem vse.

(odgovor članu danijela1987)
Neposredna povezava do sporočila: 2588
   RE: Aprilčice 2012
27.4.2012 9:37:37   
Majkula
Ne vem kaj čakajo naši bikci, najbrž jim je čist fajn v trebuhu spat kot pa na sončkuuser posted image

Moj pdp je bil včeraj in sem že upala da bo točen ker sem imela v sredo zvečer že dokaj intenzivno otrdevanje trebuha, sam potlej se je vse umirilo. Včeraj na ctgju je spal in se ni dal motit tako da sem mogla popoldan še enkrat nazaj in na srečo je parkrat brcnu v tiste sonde da je blo ok in sem šla lahko domov. Zvečer se mi je še čep odluščil ampak še vedno ničuser posted image .

Srečno vsem user posted image in čestitke malim user posted image in mamicam! user posted image

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 2589
   RE: Aprilčice 2012
29.4.2012 15:28:21   
Arwen_84
Pozdravčke vsem mamicam (tudi kinderjajčkom)...user posted image

naša mravljica je zaspala, tko da sem končno dobila svojih 10min, da napišem porodno zgodbo,,,,ena je prej napisala zame, da je bla kriminalka-no, to je bla zgodba od Aprilcek2012 ne moja...v bistvu je moja bolj neka drama, brez pretresljivih situacijuser posted image .

Prejšnji vikend smo dali skozi selitev, ampak brez znakov...v pondeljek ob 5h (na PDP) sem šla na wc in vidla kri..torej je šel čep...pol itak nisem več nazaj zaspala ampak samo čakala, da se kaj zgodi...no ob kakšnih 8h sem čutla prve krče...blagi, boleči kot menstrualni krči na vsake 20-30min. Ker je bil moj pdp sem tko mela napotnico za porodnišnico...in imela namen it, tudi če nič nebi blo...No, pol sva se z mojim user posted image odločala kdaj naj grem..al naj čakam, da se kaj intenzivneje začne ali pač grem, itak imam pdp pa naj oni pol po pregledu odločijo kaj in kako. No, sva šla ob 13h od doma, še po trgovinah (malo me je vmes stisnilo, tko da sem upočasnilo hojo in to je bilo to). V Postojno prideva okoli 15.30, čakam na ctg ...tam pokaže 2 popadka (boleče recimo 3 od 10) dvignila se je cifra na največ 50 (pred 14 dnevi mi je pri ginekologu pokazalo 80 in nisem čutla nič). Pol mi reče babica, da nimam nekih hudih popadkov in sem misnla, da grem kar lepo nazaj v Kp dokler se ne zgostijo), pol me je pa vag. pregledala in reče, da sem dobrih 5cm odprta in naj se grem pripravituser posted image . Pol sem z mojim izpolnila tiste papirje, hodla okoli (popadki š vendo na 15min in znosni). Pol sva šla v porodno, kjer so me priklopili na ctg...pol je pršu zdravnik mi predret mehur (ob 17.10), da bi se naj popadki ojačali. Dobila sem šponto antibiotika in nekega zdravila s S za mehčanje vratu al nekaj. No, čez 30min so se začeli jačati in to pasje...na 5min, 4min...v porodni sva bla sama, ker je rekla da lahko to traja in da naj pokličem če bodo kaj bolj redni..in da mi pride 1h po predrtju mehurja dat dianatal gel...no babica je zamujala in sem jo jaz ob 18.15 poklicala, da bom rodila. Začelo me je tko pritiskat dol, da sem misnla, da mi bo črevo izpadlo...sem rekla mojemu da mi bo šla čez rito venuser posted image . No babica vsa presenečena se začne priravljat (oblačit) in neko paniko zganjat, da tole je prehitro in da sem jo presenetila. No, potem pride še ena not, me obrnejo na hrbet (takrat res nisem imela moči sama), noge gor....in začnejo, da se že glava vidi in da naj v popadku pritisnem...babica mi je omagala na trebuhu...tko, da sem pol v drugem popadku rodila našo pikico user posted image ...čas poroda 0h (no 55min je blo). Potem so me pregledali...šivana nič, raztrganin nič...(se mi pol opraviči zaradi gela...no, zdaj ga prodajam user posted image ). Potem sem jo dobila k sebi za par minutk ...user posted image in takrat sem vedla, da je to največji najin uspeh. Nosečnost brez težav, do zadnjega trenutka mi je bilo kot da nimam trebuha skoraj (mislim moteče), porodna izkušnja fenomenalna in ekspresna, po porodu sem se že drugi dan dobro počutla (no malo težje hodla)....zdaj se še lovimo s tem dojenjem ampak upam, da rešimo stvar, ker če ne bo mene psihično zdej tole ubilo za vse nazaj. Iz bolnice sem šla tretji dan, tko da sem sedaj že lepo v novem stanovanju (sicer je še kažin, tko da imava dodatnega dela še čez glavo) ampak bomo že...meni more samo to dojenje stečt, ker si zdaj ob prostem času črpam in je napor in stres bolj kot karkoli do sedajuser posted image . aja, pa tudi hormonsko sem ful neuravnotežena..jočem za vsak drekec...še najbolj pa ko me soseda vpraša: ''a imate mleko?''...what the f*?..to je isto kot da me praša kolkokrat na dan sexam...jao. Mleka za izvoz, bradavice v ploske, nastavki nekak ne delujejo, nimam pravih al pa enostavno ne znam...Tko, da črpam ko munjena, ...pol dobi 50ml mojega + dodatek na obrok...nimam kaj, otrok mi mora jest, rast....čeprav jaz na tak način umiram zraven....ampak preden fašem kako deprouser posted image upam, da se tole popravi...oz. najdeve nek skupen načinuser posted image ...

No, se preselim k Aprilčkom...do takrat pa srečno vsem, ki še morate rodit in čestitke vsem za nazaj, ki že steuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu Majkula)
Neposredna povezava do sporočila: 2590
   RE: Aprilčice 2012
29.4.2012 19:49:32   
1.april
OMG dan se bliža h koncu, jst pa še zmer 2in1. Evo, zdele je pa uradno p.a.n.i.k.a. user posted image
okej, da sm šla čez PDP, nič takega, sam jst sm si zamislila, da bom dons-dons rodila, po možnosti zjutri.
Evo, večeri se, jst pa taka, kt sm bla - kindrjajc. Porkamotorka, sej me ne bo več noben resno jemal user posted image kaj se to pravi user posted image

Pa tamal buta ko zmešan, zgleda da dans nau nič user posted image
Ko pravijo, da se otroček pred porodom umiri, pol je pa akcija?

V pet. sem mela CTG, pa nism vedla točno kaj pomeni una druga cifra, Arwen, zdej pa praviš, da so to popadki; k vsake tolko je šlo do 50, sam jst nism nič čutila. Pa trebuh mi tut ne otrdeva (več) tolk, kot mi je med tednom. Takrt sm bla prava betonarna, zdej pa nič user posted image

(odgovor članu Arwen_84)
Neposredna povezava do sporočila: 2591
   RE: Aprilčice 2012
29.4.2012 21:30:07   
Jean P.
Da se še jaz javim, ko imam ravno čas:
18/4 se nam je pridružil Tine, 3100g, 49 cm in glavico 36 cm. Ta glavica me je ful namatrala, tako da sem notranje raztrgana in zunanje rezana, zato komaj sedaj lahko malo posedem, ful me bolijo šivi. Komaj čakam, da se pocajtam.
Tine je pravi sonček, edino zaenkrat je zamenjal noč za dan in smo vsi mesečni...

Kaj več pa drugič, ker me že šivi peklensko bolijo...
user posted image
Papa!

(odgovor članu 1.april)
Neposredna povezava do sporočila: 2592
   RE: Aprilčice 2012
29.4.2012 22:50:58   
Arwen_84
1april: ja, tista st so popadki oz.krcenje maternice..meni je med otrdevajem trebuha kazalo70-90,pred porodom, ko so bli na 20min je bla cifra 30,, med porodom, ko he blo najbolj pasje pa 1-5 -pa crta je bla gosta in krivulje bolj skupaj...Tko, da visoka cifra ni tisti tapravi popadek!Aja, jaz sem mojo cutila cel catj brcat..do predrtja mehurja, tko da...aprila se ni konec,hehe. Srecno!

_____________________________

¦A moment in my tummy...a lifetime in my heart...¦

(odgovor članu Jean P.)
Neposredna povezava do sporočila: 2593
   RE: Aprilčice 2012
30.4.2012 9:31:04   
_ada_



user posted image

user posted image


5.3.2012

caelia user posted image Rožle (2420 g,48 cm) user posted image

30.3.2012

frinina user posted image Lukas (3710 g,52 cm) user posted image

31.3.2012

LadyB user posted image Klara (2910 g,49 cm ) user posted image

2.4.2012

krispin , user posted image Domen (3510 g,52 cm) user posted image

3.4.2012

2.mami user posted image Evita Tea user posted image
JanaB user posted image Anja (2200g) in user posted image Bor (2770g) user posted image user posted image

4.4.2012

Gorga user posted image Lili (2670g, 50 cm) in Maja (2470 g,47 cm)user posted image user posted image

_ada_ user posted image Melek (2950 g,49 cm ) user posted image

5.4.2012

ovnica8 user posted image Nik (3620 g,53 cm) user posted image
pobalinkaa user posted image Pia (3490 g,52 cm ) user posted image
čikica user posted image Tian (3090 g,51 cm) user posted image

6.4.2012

sapin user posted image Vesna (3970 g,53 cm ) user posted image
Hinata user posted image (2710 g,51 cm ) user posted image

8.4.2012

cimetovka user posted image Ula user posted image
Adryanca user posted image Rok (2630 g,50 cm) user posted image
aniani user posted image Ana Vika (3090 g,51 cm) user posted image

9.4.2012

nusi user posted image Anže (3420 g,53 cm) user posted image
Trikratmami user posted image Primož (3460 g,53 cm) user posted image

10.4.2012

KlaraMay user posted image Mark (3550 g,52 cm) user posted image

11.4.2012

blueone user posted image Anže (3760 g g,53 cm) user posted image
_vanilija_ user posted image Tina (3800 g,50 cm) user posted image

12.4.2012

Aprilcek2012 user posted image Aljaž (3215g, 51cm) user posted image

13.4.2012

**Tinkara78** user posted image Zoja (3750 g,54 cm ) user posted image
ancika83 user posted image Tina (4050 g,50 cm ) user posted image

15.4.2012

tramar user posted image (3600 g,53 cm ) user posted image

17.4.2012

Arabella1 user posted image Tobias (4400 g,56 cm)user posted image

18.4.2012

Skarjice user posted image (3850 g,56 cm ) user posted image
Jean P. user posted image Tine (3100 g,49 cm)user posted image

19.4.2012

Tulpek user posted image Nejc (3690 g,54 cm)user posted image
ovnica7 user posted image user posted image


20.4.2012

TINČIVA user posted image Urh (3990 g,54 cm)user posted image

21.4.2012

baloncek* user posted image Taj (3505 g,53 cm)user posted image
Lency85 user posted image Anže (2940 g,50 cm)user posted image


23.4.2012

Arwen_84 user posted image Naia (3200 g,51 cm ) user posted image
brina2012 user posted image Brina (3500 g,53 cm ) user posted image

Št. user posted image 19
Št.user posted image 18


Skupajuser posted image 37





(odgovor članu _ada_)
Neposredna povezava do sporočila: 2594
   RE: Aprilčice 2012
30.4.2012 9:36:43   
_ada_
1.april ni rečeno da se umirijo pred porodom,moja je še tisto jutro bila tako aktivna v trebuhu da sem misnla da bo ven skočila, po odteku vode je pa res nisem nič čutila. Tist ctg je pa tko bolj zaradi preverjanja stanja otročka una črta za popadke je kr neki,meni jih ni kazal, mene je pa bolel ko nevem kaj.Otrdevanja trebuha pa sploh nisem čutla do unih tapravih končnih popadkov pred iztisom. Drugače samo bolečina v trtici in v predelu jajčnikov.

No pa da še čestitam novim mamicam in vse tiste ki čakate,se splača počakat,ko vidiš pikico pozabiš na nestrpnost vseh 9 mesecev.Me je moj lih včeraj spraševal če se je splačalo čakati,in moram rečt da se je,ker zdaj imam najlepšega otročka in seveda zelo pridnega.Kar ne morem verjet da je že 26 dni stara,se mi pa zdi kot da bi še včeraj hodila naokrog s tistim trebuhom.

Srečno pot v Rimuser posted image

(odgovor članu _ada_)
Neposredna povezava do sporočila: 2595
   RE: Aprilčice 2012
30.4.2012 9:52:13   
JozicaH
Tudi mi smo prišli v Rim in se vrnili veseli, srečni in zdravi :)
23.4. ob 18.33 se nama je rodila mala Zala, ki niti ni bila tako mala. 3650 g, 53 cm in kar 37,5 cm obsega glavice, z veliko dolgih črnih laskov :)

Se že crkljamo doma, mala je pidna, predvsem pa rada je. Če ni sita tako kot je treba, joka kot za stavo in niti dudica ne pomaga.

Rodila sem v Ljubljani, prišla brez svojih popadkov (kontrolni pregled 4 dni čez rok), sprejeta na oddelek (z,mehčan MV in 3 cm odprta), predrli mehur, prvi dve uri mojih popadkov ni bilo nevemkaj, preredki, premalo močni. Ko so mi dodali umetne se je začel žur. Sami popadki so bili vzdržljivi, ker sem se tudi psihično pripravila na porod brez protibolečinskih sredstev. Potem pa se je mala začela spuščati, vendar zaradi velike glavice ni šlo tako, kot bi moralo. Prepočasi. So mi še dodali popadke in sem 2 uri potiskala otroka dol. 5 na levi 5 na desni, potiskat za vsak popadek, skoraj brez predaha, ker me je tudi vmes tiščalo pritiskat. Čez dobri dve uri je prišla v sobo cela ekipa, da jo s pomočjo vakuuma spravijo na ta svet, pred tem pa so poskusili še s pritiskom na trebuh. Izmučena sem jo v dveh popadkih, ko mi je zdravnica dobesedno ležala na trebuhu, porodila na trebuh. Nepozabni prizor mehke, črnolaskave glavice na trebuhu... jok sreče... Vse skupaj je trajalo 5 ur, prerezana, šivana, vendar... ni pomembno. Saj ne, da pozabiš na bolečino, ampak enostavno vidiš, da se splača. In veliko težje bi mi bilo, če mi ne bi ob postelji stal moj najdražji, ki je bil zelo pogumen, trdnen, spodbujajoč... skratka vse, kar sem potrebovala.

Vse mamice, 2v1 ali 1+1, bodite lepo, uživajte, srečno tako in drugače.

(odgovor članu _ada_)
Neposredna povezava do sporočila: 2596
   RE: Aprilčice 2012
30.4.2012 11:38:31   
tulpek
Evo, saj ne, da že 5 dni pišem na mail in shranjujem, sedaj pa sem končno končala... mal je dolgo, če ima katera čas, sploh če katera še čaka, da jo malo opogumim... čeprav nasplohšno se berejo večinoma lepe zgodbe na tej temi, tak da kar pogumno...

No, pa da vam napišem, kako je bilo... en dan prej še nič znakov, js sem bila tako prepričana, da grem rodit šele maja in da mi bodo sprožili... potem se pa naslenje jutro zbudim in čutim rahle bolečine, kot čisto blage menstrualne bolečine in otrdevanje trebuha hkrati na določene intervale, ki jih nisem merila, ker sem še na pol spala. Niti se nisem pretirano obremenjevala s tem. Kasneje vstanem, grem z malim ven itd.... kot običajno... skoz pa nekaj čutim, okoli 11ih pa začnem merit in se je dogajalo na 8-20 min, ampak je bilo šibko, nič boleče. No, okoli 15ih pride na 5 min, ampak še vedno neboleče. Grem pod tuš, umijem lase... še vedno na 5 min.

Ob 16ih gremo proti P, v avtu je bilo že nekaj malo bolj bolečih popadkov, ampak nič resnega, še vedno nisem bila prepričana, da grem rodit, sem mislila, da me bodo domov poslali. Malo pred 17 uro me priklopijo na CTG, rišejo se popadki, ki so bili pa šibkejši in manj pogosti kot tisto v avtu. G me vaginalno pregleda in reče, da sem samo malo odprta, da grem oddelek, če se bo kaj zgodilo, če ne bo nič, mogoče celo jutri domov.
Na oddelku sem se skoraj zjokala, ker sem tam pristala, saj sem si prej rekla, da ne grem v P dokler nisem vsaj 5 sm odprta. No, okoli 18ih so se začeli popadki na 3 min, znosni, sem hodila in jih stoje predihavala, ob 20ih me dajo na ctg, po 10 min me pošlje babica na pregled k G, ker so bili že kar fajn popadki na manj kot 3 min. G reče kot prej, js sem pa komaj tam stala, ker mi je mali takkk dol pritiskal, se je šele takrat začel spuščat in je fulll tiščalo. No, rekel mi je, da še ni za rodit, da imam vse v glavi, da mi psiha dela.. v glavnem, katastrofa, še babica se je kar za glavo držala. No, rekel mi je da, da bo mogoče čez kakšno uro kaj sprožil, če ne bo še nič...

Potem sem okoli pol 21ih klicala svojo sestro in ta mi pove, da so njo sprejeli v porodni 2 cm odprto (toliko sem bila js takrat) in je dobila klister, predrli so ji mehur in čez 30 min je rodila.... Zelo vzpodbudno, rekla mi je še, da js bom danes rodila. No, popadki so se jačali, že sem čutila, da bi bilo fajn pritiskat, lahko sem samo še ležala... okoli 22ih mi pripeljejo ctg v sobo, po 3 popadkih (številka nad 100 in pri meni so številke kazale dejansko bolečino) odpeljejo k G na pregled, ker sama nisem mogla več stat na nogah...

10 min kasneje je bila pa panika, hit v porodno, da naj še prediham 2 popadka, da vse pripravijo za porod in ne vem kaj še... no predihala sem jih nekaj več, ker so si tako hitro sledili, da sta 2 takoj minila. Ravno takrat je bila tudi smena G in sem dobila eno super prijazno G, še dobro, ker sicer bi tistega od prej nekam poslala. No, 19 min po sprejemu v porodno sem rodila, moj ni prišel, ker je babica rekla, da če ni pred vrati porodnišice, ne bo pravi čas (je pa čakal pri mojih starših 15-20 min vstran).

Cel porod sem bila zelo prisebna, med popadki in potiskanjem spraševala, kaj se dogaja, kako je s presredkom, kako blizu je konec... no, te sreče nimam, da bi samo 2krat prisnila, je bilo treba večkrat, ampak vseeno je bilo razmeroma hitro konec, voda mi je odtekla med pritiskanjem, sem se malo prestrašila, ko je kar naenkrat nekaj pljusknilo po meni. Rezali me niso, tam so me namazali z enim gelom, da bi šlo lepše čez... vseeno sem se minimalno raztrgala, za en šiv nekje noter, ampak če mi ne bi povedali, da ga imam, ne bi vedela. Čist drugo, kot rezanje presredka, kot boli še 3 tedne, da sedet ali hodit ne moreš...

Lahko sem pobožala glavico, ko je bila malo zunaj, potem pa tako samo še en popadek in konec. Zabava je sledila, ker posteljica ne hotela ven in mi je G pol ure z vso težo in močjo pritiskala po trebuhu, mi obljubljala sive podpludbe zaradi tega... to je zelo bolelo, še sedaj me bolijo mišice na dotik, prve dni pa sploh. No, potem so mi še spraznili mehur, če bi šlo, pa ni bilo nič, mi že obljubljajo anastezijo, samo en poskus še in evo čudež, tudi posteljica je prišla ven eno uro po porodu. Pa popkovina je imela pravi vozel, kar bi znal biti tudi problem, če bi porod kaj predolgo trajal.... šw dobro, da nisem vedela... prvič trikrat zavita, drugič pravi vozel... še dobro, da ne bo tretjič...

V glavnem, doživela sem naravni porod, čeprav nisem imela nobene želje po tem in bi takoj vzela tisto injekcijo, ki jo dajo pri nas, kaj drugega tako ni možno v CE. Pa je G zaj****, se mi je zdel bolj mlad na pogled in očitno še ni videl, da se je možno hitro odpret...

Ni bilo niti približno tako hudo kot prvič, ko sem imela samo umetne popadke, čeprav se mi je prej zdelo, da tudi prvič ni bilo tako hudo... ampak tole zdaj je bilo vseeno občutno lažje, kakšne pol ure možnih popadkov in pritiskanje, takrat je tudi že lažje. Res hudi popadki so bili manj kot uro.

Glede ostalega osebja v CE P pa samo najboljše. Zaradi njih bi še šla tja, so vsi zelo prijazni, pripravljeni pomagat in razlagat. Se mi zdi, da se v širši javnosti spoh ne ve, kako so v resnici prijazni v porodnišnici, pa kolikor berem, tudi po drugih porodnišnicah. Bi se moglo bolj govorit o tem. Aja, imela sem babico Brigito, ki je bila super fenomenalna.


Pa še malo o tem kaj naredit, da bi pospešil porod... če ni pripravljeno ,ne pomaga nič, privč smo delali vse možno, pa ni pomagalo, sedaj NIČ in se je samo začelo en dan pred mojim naračunanim rokom.

Arwen, super da je tudi tebi gladko šlo in da lahko gel prodaš naprej.

Jožica
, samo da je konec, na vakum pa samo pomislim in me je groza...

Srečno vsem ostalim, ki še čakate na porod.

1. april... mogoče boš pa 1. maj user posted image user posted image user posted image Drži se, tudi tebe čaka user posted image in en lep porod. Js sem user posted image čutila praktično do takrat, ko se ne zavedam več, kaj se je dogajalo... nekje do 21ih zvečer in še malo čez, ob 22.39 sem pa rodila.

Tak, za zdaj bo dost.

(odgovor članu JozicaH)
Neposredna povezava do sporočila: 2597
   RE: Aprilčice 2012
30.4.2012 13:53:00   
pobalinkaa
Javjam se samo toliko da čestitam vsem novopečenim mamicam in zaželim vso srečo ostalim aprilčicam in mogoče tudi kakšni majčici!

Veliko sreče in lepe porodne izkušnjeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 2598
   RE: Aprilčice 2012
30.4.2012 20:12:49   
1.april
heh, kak nick mam; 1.april, na konc bom pa 30.aprila rodila. Al pa 1.5. user posted image

torej, dans smo šli na kavo v Supernovo, mal sm stopicala po štacunah, pol me je pa čedalje bolj trebuh proti tlom vlekel, na koncu me je še v križu zvilo...

smo šli lepo domov na kosilo, jaz v horizontalo s podloženim trebuhom, ko me začne ob pol šesti popoldne bolet trebuh - kot menstr.krči. Neredni sicer, kratko trajajoči, na okol 10 min slabo uro, nato so izzveneli.

Zdele me pa zadnjo uro tut dajejo. Enaki.

Tko da,...mrbit bom vseen med aprilčicami, mrbit pa padem med majčice user posted image

Kokrkol, hec bi pa biu, da bi še dans rodila user posted image user posted image

(odgovor članu pobalinkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2599
   RE: Aprilčice 2012
30.4.2012 21:47:31   
tulpek
user posted image user posted image user posted image nekaj se dogaja, pri meni se je začelo cca. 16 ur pred koncem, ampak pri nekaterih je pa kar hitro akcija potem user posted image user posted image user posted image . Držim pesti.

(odgovor članu 1.april)
Neposredna povezava do sporočila: 2600
Stran:   <<   < Prejšnja stran  102 103 [104] 105 106   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  102 103 [104] 105 106   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?