|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 10:20:02   
_vanilija_
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Vmes se nekje (samoplačniško) naroči na NS !!! Delajo ga mislim, da od 10 do 14 tedna, potem pa ne več.
Preden začnete reci, da želiš slikce in filmčke na CDju za domov. Če pozabi snemat, ti nima kj na CD dat.

Joj nepopisno je to pol še doma gledat na računalniku user posted image user posted image

anonimna user posted image



Dans zjutro sem se naročila na NS in sem dobila termin 26.9. Komaj čakam user posted image


Btw. Dobro jutro Aprilčice!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 10:21:11   
frinina
halo punce,

se oglašam po parih dneh.
kako ste kaj? vidim, da nas je že kar dosti tistih, ki bomo cartale naše pikice aprila.
moje počutje je tako, tako....slabosti je sicer manj, bruham pa še vseeno.
komaj čaka, da mine, tja do naslednjega pregleda 14.09., takrat bomo že v 12.tednu.
pa saj bi bilo,  če ne bi bila taka vročina, tako, da se jez zadržujem večinoma v hiši.

no toliko za enkrat.
lepo se imejte!
čao

(odgovor članu liia)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 10:27:45   
liia
Punce, dajte te mi povedat, če kaj jemljete in kaj..folna kislina, elevit.mislim tega je na tržišču ogromno..v prvi nosečnosti sem jemala tifol, pa mi je bilo po tem še bolj slabo in sem nehala.sedaj pa ne vem kaj bi jemala,če bi sploh kaj.

(odgovor članu frinina)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 10:37:07   
dr. Knowitall
Živjo!
Da se še jaz malo oglasim. Sem ok, slabost je prisotna v manjši meri kot v prvo, tako da sem glede tega prav vesela. Glede trebuha imam pa tudi jaz občutek, da se mi je že napihnil. No ali pa se ga samo meni ne da več noter tiščat user posted image .
Folno kislino pa jem isto, kot v prve in sicer FidiMed Mami. Sem takrat skoraj celo raziskavo naredila in potem te kupila in je bilo ok.
Glede imen imava že izbrano, samo tokrat nobenemu ne poveva do dneva D, da ne bo spet kakih neprilik.

_____________________________

I don't know it all.

(odgovor članu liia)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 10:40:31   
Sapin
Živjo, dobro jutro!

Evo - se vam pridružujem. Sem majčica 2010, ki bo tudi aprilčica 2012. PDP sem izračunala na 7.4. 2012. Prvi pregled pa imam 12.9.

Zup 2 in ostale presečenke:
Se vam tako napo pridružujem. Midva sva hotela sicer majčka, vendar pa očitno zanosim ekspresno. Je moj račinal, da bo že zgrešil ovulacijo .... Pa je ni. user posted image

Kala 28. Informativen izračun dobiš na tej strani.

 Vročina: Obup. Delam v neklimatizirani pisarni, predvčerajšnjim sem se zastrupila s hrano in kozlala celo noč (sumim, da je bilo v ponedeljek kupljeno meo malce staro in pokvarjeno, meni pa se v drugem stanju vse zelo hitro pozna.)user posted image

2. mami, manica in ostale sotrpinke: Se kar pridružujem vam, ki vam je slabo. V prvo mi ni bilo nič slabo, tokrt pa kar čutim tele jutranje slabosti. Upam, da čim prej minejo, ker grem naslednji teden na športni dopust kolesarit. Da ne bo vaga pri ginekologu preveč pokazalauser posted image . Tehtnica pri mojem ginekologu mi vedno pokaže kaki dve kili več, kot moja domača in je ne maramuser posted image . Pa še trebušček bom upam da spravila v malo bolj ravno stanje. Imam še od prvega poroda malo raztegnjene mišice, ker sem bila lena pri trebušnjakih user posted image user posted image . Trenutno zgledam, kot bi se malo zredila, verjetno tudi zato, ker mi trebuha ne paše not držat.user posted image Na vago še nisem stopila, imam pa itak še ene +2 od prejšnjič.

(odgovor članu liia)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 11:13:47   
_vanilija_
Sapin, ne se obremenjvat s težo!

Tudi meni je slabo, ampak ne bruham (lucky me user posted image ). Pogruntala sem da če vsako malo pojem kaksen piškot ali popijem malo mleka da je boljše in lažje.

(odgovor članu Sapin)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 11:49:08   
2.mami
Ne se hecat user posted image   tudi meni je user posted image  da bom mela dvojčke, ker se mi trebušček že fajn pozna. Zredila sem se 3kg - če pa skoz malcam cccc
Baje se pri drugorodkah hitreje širijo kosti in trebušne mišice, ki so od prvega poroda bolj ohlapne.

Anonimna:
verjetno je res vgnezdena krvavitev. Vendar bi jaz za vsak slučaj veliko počivala. Če se bo nadaljevala, pa kar pogumno še enkrat pokliči! Se ni zahecat. user posted image user posted image

(odgovor članu liia)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 12:57:55   
anonimna13
pozdravljene user posted image pregled imam 01.09., torej naslednji četrtek, kakšno pikico rjavkaste sluzi opazim tudi jaz, ponavadi naslednji dan po odnosu, drugače ne. Slabosti ni, počutje kot ponavadi, eidno napihnjeno se počutim, pa vročina me ubija.

user posted image user posted image user posted image čestitke vsem novim

(odgovor članu 2.mami)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 12:59:44   
Anonimen
Ja tudi jaz upam, da je samo to. Sedaj bolj ali manj počivam in upam, da bo vse vredu z malo pikico. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Hvalaaaaaaaa za odg. user posted image user posted image user posted image   se človek takoj boljše počutiuser posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu 2.mami)
  Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 13:22:57   
2.mami
Anonimna, vem kako je. Jaz sem bila tudi zelo negotova v 1. nosečnosti, še posebej ko sem imela 2x rjav izcedek - v 12. in 24. tednu. Na srečo ni bilo nič. So mi pa zabičali, da moram vsako krvavitev takoj pokazat - do 20. tedna ginekologinji, potem v porodnišnico. Ker nikoli ne veš in lahko zdravniki še pravočasno pomagajo.

Sapin:
sem si zračunala PDP po tem sistemu in mi kaže rok 1.4.!!!! In ne 3.4. user posted image  kot sem mislila. Ups

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 13:29:49   
dr. Knowitall
Še nekaj: a ve že kaj razmišljate o NS in AC? Glede na to, da sem sedaj v drugo skoraj 100%, da bi šla na splav, če bi odkrili nepravilnosti, mi zdaj to ne da miru in razmišljam, da bi preskočila NS in šla kar na AC. Izračunana verjetnost mi je namreč bol tako tako, ker je pač veliko mamic, ki povejo da so imela rezultat NS vredu, z otrokom pa ni bilo vse ok potem. Ne vem kaj naj. Upam, da se bo v torek ginekologinja pripravlena o tem pogovarjat.

_____________________________

I don't know it all.

(odgovor članu 2.mami)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 13:50:43   
Sapin
Ta pametna: Ha NS In AC ... Zanimivo vprašanje. Pri prvi pikici so mi  naredili AC in mi je bilo pol ful lažje, sem se res začela veselit in nehala toliko skrbet. Pri tej nosečnosti pa ... Nuhalni ne zaupam kaj sila. Saj je srčkano, ko ti bokaže bebo in ti izračuna neke procente ... Bom še videla, kaj bo rekel ginekolog, bom pa verjetno prosila za AC.

Je pa tako, da ti AC naredijo dokaj pozno (sploh meni, ker se mi ovojnice niso hotele sprijeti) in lahko narediš splav mislim da šele preko komisije.

2.mami: Še vedno si aprilčica user posted image pa še prej boš šla na porodniško user posted image

< Sporočilo je popravil Sapin -- 24.8.2011 13:52:20 >

(odgovor članu dr. Knowitall)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 14:11:20   
liia
Glede AC. Ne jaz ne razmišljam o AC. Kar zaupam NS in moji G. Tisti G, ki želi videt vse, vidi, tisti,ki pač ne, ne vidi. Se strinjam, če bi kazalo na okvare otročka, potem tudi jaz podpišem splav. Da bi šla pa zato na nevem kakšne samoplačniške preiskave, pa ne. Mislim,da se na NS že kar lepo vidi kaj in kako.

Ko sem imela prvega NS sploh še ni bilo in smo imeli običajne UZ-je. Pa smo ravno tako preživeli. Preživeli v smislu, da je naš fant zdrav kot ribica.


< Sporočilo je popravil liia -- 24.8.2011 14:12:38 >

(odgovor članu Sapin)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 14:24:58   
Katrin*
pozdravljene,
men pa zanima vaše mnenje glede Nuhalne svetiline ???? sem v dvomih ali bi šla ali rajši nebi šla ???

hvala aza odgovore user posted image

(odgovor članu liia)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 14:33:58   
liia
IZVIRNO SPOROČILO: Katrin*

pozdravljene,
men pa zanima vaše mnenje glede Nuhalne svetiline ???? sem v dvomih ali bi šla ali rajši nebi šla ???

hvala aza odgovore user posted image


To je čist fino če greš. Imaš možnost kar nekaj časa gledat svojega otročka kaj počne. Medtem pa ti ga G premeri in določi tveganje. Čist super zadeva.

(odgovor članu Katrin*)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 19:07:57   
nusi
dan user posted image

še en pasji dan za nami. Skratka jaz jemljem elevti kadar ne pozabim, taprvič sem pa tifol. na NS se bom naročila jutri, ko bo za mani prvi pregled, že cel čas me skrbi, da ne bi nakasirala dvojčkov, čeprav nimava nekih hudih genskih predispozicij za tom, tako da ne vem kaj me je popadlo user posted image . Slabosti že 2 dni ni user posted image , sreča moja, imam pa še od prejšnje nosečnosti kile v dobrem, oz sem jih že izgubila pa nazaj dobila, ne morem rečt da so od nosečnosti no...ampak en mora bit kriv user posted image . Tiste vage pri G so vse od prve dpo zadnje narobe naštelane in tudi meni se ne da več trebuha not vlečt, sej v parih mesecih bo itak že žogica user posted image

sapin - živjo, a sedaj bova pa še tukaj cepetali user posted image , kje so pa še ostale majke cepetavke? a nima še ena aprila rok?



< Sporočilo je popravil nusi -- 24.8.2011 19:08:36 >

(odgovor članu liia)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 19:21:54   
mancica
Nusi pa še ene par pasjih nas čakauser posted image . Jaz jemljem tifol, ker mi je od elevita še bolj slabo (baje zaradi železa, ki je dodan). A pod AC mislite amnicintezo? To je pa kar drag špas, se mi zdi? Mislim, da je nuhalna kar dovolj zanesljiva in bi tudi jaz šla na splav, če ne bi bilo ok. No, končno sem tudi jaz naročena na prvi pregled in sicer 20.9. Še dolgauser posted image . Ime imava zbrano samo za fantka (še od prvič) in mislim, da ne bom želela vedeti spola. Pa naj bo presenečenjeuser posted image . Tok je govora o dvojčkih, da me prav zanima, če bojo pri keri. Pa upam, da ne ravno pri meni, če pa že...uf ja, ni dvakrat za rečt, ker jih imamo v familiji, moji in njegovi.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 19:28:03   
nusi
evo, jst sem zdej v drugi nosečnosti ful zaprta, kaj pa če je to od elevita, ker ima železo?bom na tifol prešaltala

(odgovor članu mancica)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Aprilčice 2012
24.8.2011 19:44:56   
zup2
Dan user posted image

Jaz bom sigurno šla na NS, če pa bi bili izvidi slabi, bi se odločila še za AC. Ampak pustimo času čas...najprej nas čakajo še prvi UZ user posted image
V prejšnji nosečnosti sem jemala Elevit skoraj do konca in bom isto jedla tudi sedaj. Zraven pa še kakšna Algea in je počutje (beri prebava user posted image ) odlično, pa še železa v krvi več kot dovolj user posted image
Imena imava tudi že izbrana...tudi če bi naju presenetili dvojčki user posted image Že tako naju je user posted image tako presenetil, saj sva se za prvo user posted image matrala več kot tri leta in je ratalo šele v 5. poskusu umetne oploditve. Sedaj pa prva M po porodu in jaz noseča user posted image


(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Aprilčice 2012
25.8.2011 7:58:32   
2.mami
Ja, bravo zup2 to pa je novica! user posted image
K zalaufa pa zalaufa orenk a ne? user posted image

Na nuhalno definitvno grem, me je kar malo pomirila zadnjič. Pa takole ko vidiš user posted image  se mi zdi, da se bolj prirpaviš in navežeš...

Glede Tifola ugotavljam, da je meni slabo tako ali tako user posted image . Nobene razlike. (Ga kak dan nisem vzela) Na trenutke se mi zdi, da niti hrana ne pomaga.
Je pa veliko bolje, večinoma mi je slabo samo zjutraj in zvečer user posted image

Držte se punce! Se veselim vaših postov user posted image

(odgovor članu zup2)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Aprilčice 2012
25.8.2011 8:32:29   
letalo
Pozdravljene! tudi jaz sem včeraj naredila test, ki je pokazal user posted image . Vesela, vesela, vesela, sploh ker sva se trudila leto in pol! zadnja user posted image  je bila 24.7., tko da imam rok nekje konec aprila.

(odgovor članu 2.mami)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Aprilčice 2012
25.8.2011 10:19:22   
Juxy
letalo, dobrodošla in čestitke za user posted image .
Jaz sem tudi imela zadnjo user posted image 24.7., tako da mi je več izračunov potrdilo PDP 29.4. user posted image

(odgovor članu letalo)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Aprilčice 2012
25.8.2011 13:08:12   
Katrin*
Liia: hvala ti za odgovor... bom kar šla :) :) :) :)

(odgovor članu Juxy)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Aprilčice 2012
25.8.2011 14:36:57   
Juxy
IZVIRNO SPOROČILO: liia
To je čist fino če greš. Imaš možnost kar nekaj časa gledat svojega otročka kaj počne. Medtem pa ti ga G premeri in določi tveganje. Čist super zadeva.


Ja, to je prednost NS, pa še podrobno pogleda rast organov in mene je G. zelo pomirila, ko mi je kazala kako se je vse lepo že razvilo...pa še videla sem kako je ustka odpiral. Ne vem kako je pri mlajših, ampak pri meni je poled NS naredila še trikromosomski test in še neke dodatne podrobne preglede krvi (pet epruvetk smo napolnili user posted image kak teden pred NS), tako da sem dobila na dveh listih vse rezultate in neka statistična predvidevanja. Seveda me je bilo rezultatov malo strah (glede na to, da so pred leti še zelo strašili, da starejši kot si, večjo možnost imaš za kak defekt otroka in ko si po 35. letu je ta verjetnost zelo povišana... bla, bla,...), no vendar sem potem tako skakala od veselja, da se je vse to splačalo... test je namreč pokazal, da smo imeli toliko možnosti za kak sindrom (pregledajo ti možnost za downovega in še dva zraven) kot če bi bila celo manj kot 15 let stara user posted image .

(odgovor članu liia)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Aprilčice 2012
25.8.2011 19:22:55   
domci
vsem čestitke za pluske še jaz se pridružim pdp. 12.4


_____________________________

MOJI CUKERČKI SO ROJENI:
4.5.2006 Domen
5.6.2010 Marjetka
19.4.2012 Tinkara

(odgovor članu Juxy)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?