|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Spanje v skupni postelji?
15.11.2011 20:29:13   
sannndra
IZVIRNO SPOROČILO: caramel; Jaz se veliko bolj kvalitetno naspim, če mi ponoči ni treba vstajat. Tako mi veliko bolj ustreza, da hčerka spi v posteljici tik ob meni (s spuščeno stranico, tako da jo tudi za dojenje lahko prestavim k sebi brez vstajanja) ali pa ob meni na postelji. Ko se hčerka prebudi, jo lahko nahranim ali pa samo potolažim brez vstajanja in obe brez problema takoj zaspiva nazaj. Tudi ko spi na postelji ob meni se prav tako kvalitetno naspim, saj imam dovolj prostora.


A potem imate nekaj takega?

user posted image

Se mi zdi zelo fajn, bi tudi tako naredila...

Kako pa ste fiksirali posteljico, da se trdno drži zakonske?
Pa vmes verjetno nastanejo luknje, ki jih je treba zapolnit ali ne? user posted image

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Spanje v skupni postelji?
15.11.2011 21:05:32   
caramel
IZVIRNO SPOROČILO: sannndra
A potem imate nekaj takega?

Ja. Imamo tole posteljico.

IZVIRNO SPOROČILO: sannndra
Kako pa ste fiksirali posteljico, da se trdno drži zakonske?
Pa vmes verjetno nastanejo luknje, ki jih je treba zapolnit ali ne?

Med steno in posteljico imam mizico, ki jo drugače uporabljam kot nočno omarico.
Ker se višini posteljice in postelje razlikujeta za slabih 5 centimetrov, "luknje" z ničemer ne polnimo. Sta pa jogija čisto skupaj - med njima ni špranje.
EDIT: Sem se spomnila, da se posteljico lahko pritrdi na okvir zakonske postelje z nekakšnimi zatiči. Midva okvirja nimava, zato sva našla drugo rešitev.

< Sporočilo je popravil caramel -- 15.11.2011 21:08:56 >

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Spanje v skupni postelji?
20.11.2011 12:58:12   
sannndra
Kako pa sta potem prirdila posteljico k posteljici? user posted image Midva imava čisto navadno posteljico iz Ikee in razmišljam kako bi jo pritrdila. Sem malo gledala po internetu in so nekateri starši vrvi pod jogije napeljali in tako fiksirali...



(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Spanje v skupni postelji?
3.12.2011 21:37:53   
tweety83
Pri nas je pa takole - hčera (2 leti) spi v svoji postelji in v svoji sobi. V svoji sobi spi že od starosti 10 mesecev,v svoji posteljici pa odkar smo prišli iz bolnice. Včasih sva jo dala spat tudi med naju,a se nikoli nisva naspala,tako da sva to hitro opustila. in odkar spi v svoji sobi se vsi kvalitetno naspimo,ker prej se je zbujala ponoči in bi se bila igrala......user posted image  pa je meni prekipelo in sva jo selila..... in sedaj je to tako da še na morju ni spala z nama ampak sva bila primorana kupi prenosno posteljo,da je spala sama - nikakor noče biti na sredini.
Sin pa bo star 3 mesece in tudi spi skozi v svoji posteljici. Ga dam včasih med naju ležat,ampak ko sva oba budna. Bo pa tudi verjetno nekje pri 10 mesecih,če ne še prej šel spat v svojo sobico.user posted image  

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Spanje v skupni postelji?
3.12.2011 21:56:26   
Paštetka
Sin je spal v posteljici zraven najine, največkrat pa med nama. Nikoli se nismo naspali. Ko se je hčerka rodila je šel v svojo sobo, vendar smo ga težko navadili na svojo posteljo. Uvajali smo ga kakšna dva meseca pred rojstvom. Na koncu sta ponoči oba pristala v zakonski postelji, mož pa ponavadi v dnevni.
Pri dveh mesecih, ko je imela hčerka težave z dihanjem in je morala obvezno biti v svoji postelji, ki se ni smela niti dotikati najine postelje, se je le- ta hitro navadila spati v svoji postelji, in smo spali. Sin pa še zdaj pri šestih letih pričeše ponoči k nama. user posted image ok, zdaj zna že pri 4 letih priti tudi hčerka. In ko pride prvi se seli moż v eno otroško sobo in ko pride drugi, se ponavadi selim še jaz v drugo otroško. In potem zna kateri že drugič priti za mano, pa se spet selim v spalnico. Pri nas se nikoli ne ve, kdo se bo kje zbudil. user posted image
Ok, zdaj smo se že navadili, ampak ko sta bila dojenčka, pa je bilo manj naporo oz. so vsi bolj spali, če sta spala v svoji postelji in sobici. Te vsaj vsak prdec in stokec ne zbudi. user posted image zdaj nam pa paše cartanje in stiskanje, ampak po 5 minutah je že dovolj, ko ti potiskata noge med tvoje noge ali našpičita rit v tvoj trebuh. Včasih tako zvijeta noge in roke okrog naju, da se mi zdi, da se bomo zavozlali.user posted image user posted image

(odgovor članu RR raziskuje)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Spanje v skupni postelji?
3.12.2011 22:50:20   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Sin je spal v posteljici zraven najine, največkrat pa med nama. Nikoli se nismo naspali. Ko se je hčerka rodila je šel v svojo sobo, vendar smo ga težko navadili na svojo posteljo. Uvajali smo ga kakšna dva meseca pred rojstvom. Na koncu sta ponoči oba pristala v zakonski postelji, mož pa ponavadi v dnevni.
Pri dveh mesecih, ko je imela hčerka težave z dihanjem in je morala obvezno biti v svoji postelji, ki se ni smela niti dotikati najine postelje, se je le- ta hitro navadila spati v svoji postelji, in smo spali. Sin pa še zdaj pri šestih letih pričeše ponoči k nama. user posted image ok, zdaj zna že pri 4 letih priti tudi hčerka. In ko pride prvi se seli moż v eno otroško sobo in ko pride drugi, se ponavadi selim še jaz v drugo otroško. In potem zna kateri že drugič priti za mano, pa se spet selim v spalnico. Pri nas se nikoli ne ve, kdo se bo kje zbudil. user posted image
Ok, zdaj smo se že navadili, ampak ko sta bila dojenčka, pa je bilo manj naporo oz. so vsi bolj spali, če sta spala v svoji postelji in sobici. Te vsaj vsak prdec in stokec ne zbudi. user posted image zdaj nam pa paše cartanje in stiskanje, ampak po 5 minutah je že dovolj, ko ti potiskata noge med tvoje noge ali našpičita rit v tvoj trebuh. Včasih tako zvijeta noge in roke okrog naju, da se mi zdi, da se bomo zavozlali.user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image Ma vi imate cele migracije ponoči...
Vam pa ziher ponoči ni dolgčas,user posted image .
Mi smo zaenkrat v fazi ena tega tvojega opisa - sina navajamo na to, da spi sam, približno tri mesece pred rojstvom drugega otroka...tako da me faza dva (nočne migracije) še čaka,user posted image .

Še odgovor na temo: na sploh je moje mnenje tako: če pomislim, da meni ne bi pasalo spat sama samcata v eni sobi, ampak mi paše imeti nekoga ob sebi ponoči, zakaj bi v to silila svojega otroka.
Moja izkušnja: sin je od rojstva prvi mesec spal v svoji posteljici poleg zakonske postelje, ob dojenju se je selil k meni in potem nazaj v posteljico. Razlog: bala sem se, da ga med spanjem popeštam ali pokrijem s kovtrom čez glavico in da ne bo mogel dihati. Po prvem mesecu sem ga ob drugem nočnem zbujanju (okoli 3h) vzela v skupno posteljo in je ostal do jutra v skupni postelji. Ko je imel nekaj mesecev smo prešaltali na uspavanje in spanje v skupni postelji. Včasih je spal na moji levi strani (da ne pade ga je ščitila ograjica), včasih pa na sredini.
Zdaj ima 3 leta in smo mu z otroške posteljice posteljice sneli ograjice in jo predelali v mladinsko posteljico, jo obložili s plišastimi živalicami, ki jih obožuje in spančka v svoji posteljici, občasno se seli sredi noči v skupno posteljo. Kako bo, ko bo prišel nov član še ne vem, javim čez par mesecev,user posted image .

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Spanje v skupni postelji?
4.12.2011 14:26:32   
caramel

IZVIRNO SPOROČILO: sannndra
Kako pa sta potem prirdila posteljico k posteljici?

Med steno in posteljico je ravno dovolj prostora za "nočno omarico", ki torej preprečuje, da bi posteljica zdrsnila stran od postelje. Dodatna pritrditev ni potrebna.

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Spanje v skupni postelji?
4.12.2011 20:16:30   
Najin_pikec
Pri nas je bil plan, da bo tamali spal v svoji posteljici v najini spalnici (prostorska stiska), ampak se žal ni obdržal user posted image . Najprej sem se ponoči matrala, da ne bi med dojenjem zaspala, ker sem se bala, da bi se v spanju prekotalila nanj, ampak sem se po pogovoru s patronažno pomirila. Tako da zdaj ga dajeva zvečer spat v njegovo posteljico, ko pa se ponoči dojiva, običajno kar ostane pri nama in nam je tako vsem lažje. Pokriti smo pa kar vsi trije z eno odejo, samo da sva midva z možem pokrita do pod pazduh, da ne pride odejica najinemu pikcu čez glavo.

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Spanje v skupni postelji?
1.3.2012 10:36:50   
MaMiCa20
Jas tudi ko sem lani rodila februara prvega sina je tudi spal v isti sobi zraven naju na postuser posted image user posted image elji in še danes spi zraven,dobil je tudi mlajšega brateca, ki spi v isti sobi in v svoji posteljci. Nimam nič proti temu da spimo skupaj ker mi je tako lažje,ko vem da imam oba ob sebi..se bosta že sama odločila kdaj bosta šla spat v svojo posteljco,ki jo imasta oba v svoji sobici..user posted image

(odgovor članu RR raziskuje)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Spanje v skupni postelji?
3.6.2012 10:53:48   
sannndra
Pozdravljene!

Torej naša user posted image ima zdaj 8 mesecev in spi v taveliki postelji med mano in očkom. Se že plazi in dviguje na nogice ob posteljnem okvirju za glavo. Me pa skrbi, ker se včasih zbudi in začne raziskvat, jaz pa še nisem vedno 100% zbujena in se zakadi proti nožnem delu postlelje, tako da sem jo danes komaj ujela da ni pikirala na glavo user posted image

Razmišljala sem da bi bilo mogoče dobro odstranit posteljni okvir in imeti samo jogi na tleh?
Me pa zanima kako ste ostale, ki spite s svojimi plazečimi malčki preprečile takšne trde pristanke na tleh? user posted image

(odgovor članu MaMiCa20)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Spanje v skupni postelji?
3.6.2012 13:35:57   
caramel

IZVIRNO SPOROČILO: sannndra

Me pa zanima kako ste ostale, ki spite s svojimi plazečimi malčki preprečile takšne trde pristanke na tleh? user posted image


Midva sva najino po prvem takem dogodku začela učiti, kako pravilno spleza sama iz postelje/kavča. Ker vseh situacij ne moreš nikoli predvideti in se mi zdi to najbolj varna varianta. Ko je ob opori ratala stabilna, se je pa zelo kmalu naučila tudi splezati na kavč, pa nama takrat to ni povzročalo sivih las, ker je itak sama znala varno dol. Prav tako sva jo takoj ko je dobro obvladala kobacanje, naučila kako gre varno sama po stopnicah.
To ti bo prihranilo veliko živčkov, pa tamali so tudi zelo ponosni, ko jim nekaj uspe, še posebej če jih ob tem pohvališ.
Kar pa se tiče prehodnega obdobja pa lahko okrog postelje namestiš kakšne blazine (armaflekse, dekice...), da morebitni pristanek na tleh ne bo tako trd.

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Spanje v skupni postelji?
5.6.2012 17:38:41   
sannndra
caramel hvala za odgovor:) Sem namestila dekice ob posteljo, upam da bo sedaj ok. Potem ko bo malo bolj že razumela, jo bova naučila da gre lažje dol v obratni smeri:)

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Spanje v skupni postelji?
5.6.2012 20:53:44   
caramel
Pomoje jo lahko že brez problema začneta učiti. Če jo vsakič, ko se približa robu postelje/kavča "obrneš" pravilno, ji pomagaš dol in ji na koncu veselo zaploskaš bo zelo kmalu ugotovila, kako se stvari streže. Sam "proces" ji tudi opisuj, tako da bo kasneje povezovala besedi "obrni se" s tem, da se mora obrniti in iti z nogami naprej.
Aha, pa kar se "obračanja" v pravi položaj tiče - naša tamala je precej svojeglavauser posted image , tako da se nikoli ni pustila pretirano usmerjati v gibanju (niti npr. fizioterapevtu, ki je z njo želel izvajati določene vaje). Zato sva jo tudi v to, da se je obrnila z nogami proti robu postelje spodbudila s kakšno igračo ali čim podobnim.

So pa malčki zelo dojemljivi za ogromno stvari, le pokazati jim jih je treba. Pa ugotovit, kaj jim je največja vzpodbuda. Naša tamala je npr. izredno ponosna vsakič ko ji navdušeno zaploskaš in rečeš bravo, tako da vsako stvar s katero požanje odobravanje, veselo ponavlja.

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Spanje v skupni postelji?
6.6.2012 9:00:07   
manna
Mi smo nehali s skupnim spanjem ko je začel plaziti okoli. Imel je 8 mesecev. Ker pri prvi hčerki se mi je zgodilo, da je padla s postelje na glavo pri 9 mesecih in res nisem hotla kaj takega še enkrat doživet. Pa sploh ni nič protestiral, zdaj spi v svoji posteljici ob najini in jaz sem ful bolj mirna.

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Spanje v skupni postelji?
6.6.2012 10:02:25   
Weeda
Midva imava mini spalnico, tako da nisva na začetku niti koška uspela stisnit zraven postelje. Imava pa takoj zraven otroško sobico in najin fantek že od začetka spi tam. Veliko sem brala na temo kaj je bolje za otroka, spanje posebej ali skupaj. Večinoma pišejo, da je pomembno za otroka (sploh novorojenčka), da se tudi čez dan veliko stiska pri starših oziroma tudi zaspi na rokah in s tem čuti bližno. Midva sva se čez dan res ogromsno stiskala, tudi ker je zelo malo spal čez noč pa je lepo spal v svoji posteljici. Ker imam zelo rahel spanec je to zame celo bolje, saj se večinoma zbudim že ob vsakem malem stoku.

Po mojem je prav, da se vsak odloči kakor njemu najbolj ustreza. Glavno je, da imamo radi naše sončke in se z njimi ukvarjamo tudi ko so budni user posted image .

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...





sindarin

Kolikšna je vsota, ki jo največkrat zapravite za eno igračo?

do 10 evrov (31%)

10- 20 evrov (46%)

20-30 evrov (15%)

30-40 evrov (3%)

40-50 evrov (3%)

nad 50 evrov (2%)


Število vseh glasov: 226

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!